Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Elit3Zotya válasza Mendez75 (#650) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Néztem összehasonlító videókat a youtube-on
Az a baj hogy így nem teljes méretben látod a képeket, persze egy alapot mutat pl színeket és hdr-t, de a részleteket nem nagyon látni belőlük.
Samsung optimalizálás nélkül, tűrhető színekben már szvsz, bár kicsit még úgy is színesít.
Viszont hamarabb kapcsol a hdr.
Xiaomi meg rányomja a képekre, ezt a második világháborús hangulatot.
Ha az nem zavar, akkor jobb a xiaomi, mert nem élesíti túl a képet mint a samu.
Igaz van a vibrant mód, azzal hasonló mint pl a samsung.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#652) natë válasza Elit3Zotya (#651) üzenetére


natë
nagyúr

A II. VH hangulatért eddig nagyon odavoltál. :U

(#653) Elit3Zotya válasza natë (#652) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem bejön, csak lehet neki nem, mert említette, hogy van ahol a Samsung jobban tetszik neki.
Ez egy nagyon megosztó képalkotás, amit az authentic tud.
Nyilván YT videók alapján a színekre gondol és nem a részletekre.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#654) Mendez75 válasza Elit3Zotya (#653) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Így van. A színekre gondoltam. Sajnos a YT videókon nincs rajta, hogy épp vibrant vagy autentic módban van készítve amikor összehasonlító videók vannak a fotókról. Talán ezért van az általam is észlelt differencia. Viszont a telefon nagyon tetszik és valószínű, hogy azt rendelem meg. Majd legfeljebb készítek vibrant és autentic képeket is ugyanazokról a témákról és eldöntöm melyik tetszik jobban. Bár gyanítom lesznek témák ahol az egyik, másnál viszont a másik beállítás lesz a megfelelőbb. Valaki írta, hogy van fotós topic. Szívesen megnézném ha adnátok egy linket hozzá.

(#655) novinyul válasza Mendez75 (#654) üzenetére


novinyul
veterán

Tessék :) [link] Näte rakott fel egy rakat 13 képet, meg van vibrant- au. összehasonlítás is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#656) Mendez75 válasza novinyul (#655) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Köszönöm. És arról tudtok valamit amit írtam az előbb az x13 kamerafrissítésével kapcsolatban? Igaz a hír?

(#657) natë válasza Mendez75 (#656) üzenetére


natë
nagyúr

Előtte is jó volt és utána is jó. :D

Én nem láttam semmit. Sokat segítesz magadon, ha benézel a mobil fotós topikba.

[ Szerkesztve ]

(#658) novinyul válasza Mendez75 (#656) üzenetére


novinyul
veterán

Volt egy elég nagy frissítés, de hogy az a kamerát milyen mértékben érintette :F Igazából jó úgy ahogy van :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#659) SharpSA válasza Elit3Zotya (#649) üzenetére


SharpSA
veterán

Hmm... Köszönöm, jó ezt tudni, hogy akkor jól választottam. Na mondjuk ha a Pro is ilyen házban lenne, mint ez, nem abban a lekerekített izében, akkor a Pro esélyesebb lett volna, de így nem az.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#660) Mendez75 válasza natë (#657) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Megnéztem a fotós topikot és elég meggyőzőnek tűnnek a képek úgyhogy azt hiszem holnap meg is rendelem a telefont. Tetszik az egész mobil és a fotós képességeknél a választási lehetőség is, hogy ha egy kis extra színre van szükség akkor választható a vibrant mód.

(#661) natë válasza Mendez75 (#660) üzenetére


natë
nagyúr

A vibranttal az a gond, hogy nem csak extra szín, hanem sokkal rosszabb képalkotás is sajnos.

(#662) kopidoo


kopidoo
senior tag

Authentic-nél pedig bebuknak a sötét árnyalatok/feketék.

(#663) natë válasza kopidoo (#662) üzenetére


natë
nagyúr

Én a legújabb build-en, legújabb cam-mel nem veszem észre.
Amúgy ott a gcam, ha valaki egyiket sem szereti.

(#664) osonte válasza kopidoo (#662) üzenetére


osonte
senior tag

Én Xiaomi.eu DEV-en vagyok és amikor megvettem a telefont nálam is bebuktak a sötét részek, de szerintem sokat reszeltek a kamerán (lehet csak én érzem így), mert a feketéket jobban kezeli és nekem az elején homályosabb képeket csinált, ami nem tetszett, hozzászoktam a Samsung élesítéséhez (valakinek meg az nem tetszik), de most már a Xiaomi is élesebb fotókat csinál. Szóval foglalkoznak vele a heti build-ekben.

(#665) natë


natë
nagyúr

Bár Pro-val készült, a 13 főkamerája kb. egál vele.

[link] Vibrant gyári

[link] Authentic gyári

[link] Gcam - saját konfig

[link] Vibrant gyári

[link] Authentic gyári

[link] Gcam - saját konfig

[link] Vibrant gyári

[link] Authentic gyári

[link] Gcam - saját konfig

A vibrant borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#666) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok,
Kb mennyi idő míg beáll az akksi?
Jelenleg 2 sim van benne, és 3ó20 perc alatt 85% -on áll.
Így egyenlőre nincs meg az egy nap sem :B

(#667) Atomgeszi válasza natë (#665) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem egyértelműen a gcam képe tetszik a legjobban. Gyanítom, hogy az lehet a legközelebb is a valósághoz.
Ámbár a képeket elnézve ugyanezt hozza a Mi9-cem is gcammel. Már ami a kép tulajdonságait illeti.

(#668) natë válasza Atomgeszi (#667) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, egy Redmi 4X is hozná valószínűleg egy jó konfiggal.
Igen, a gcam a legjobb, majd az authentic, aztán a vibrant borzalom.

(#669) Atomgeszi válasza natë (#668) üzenetére


Atomgeszi
veterán

4X kifejezetten jó készülék volt. Édesanyám azt kapott a RN6P előtt, bitang jó képeket csinált.

Authenticnél nekem nagyon fura ez a sötét keret körben.

A vibrant amúgy nem lenne rossz, már ami a részletességet illeti, de olyan mintha Brightness + 1 + 2 -ben lenne.
(ez szokásos Xiaomi képalkotás amúgy, amit már Mi4C óta megfigyeltem.)

[ Szerkesztve ]

(#670) SharpSA válasza Atomgeszi (#669) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak azt nem értem, hogy miért nincs egy 3. mód, ami vagy egyéni beállítást vagy egy normál valamit adna. Vagy erre jó a profi mód is automatán használva?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#671) natë válasza SharpSA (#670) üzenetére


natë
nagyúr

Nem. Sajnos nem.
Hátha hozzáadják ezt az opciót (nem).

(#672) hroberto válasza Dino69 (#666) üzenetére


hroberto
veterán

Azért az nagyon nem mindegy, hogy a 3 óra 20 perc alatt mennyit volt bekapcsolva a kijelző.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#673) Atomgeszi válasza SharpSA (#670) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na látod ez egy jó kérdés.
Anno bejöttek a Samoled kijelzők, szerintem kb akkortájt állt rá a Samsung is az ilyen túlszaturált képekre.. persze SAMOLED kijelzőn jól néz ki, az tény, de a valóságtól messze van.

Aki a valóságot akarja viszontlátni a fényképeken, még mindig a gcam a legjobb megoldás. :(

(#674) bjames válasza Dino69 (#666) üzenetére


bjames
aktív tag

Nekem a 2 simmel 11 Lite-al van tapasztalatom, azt nagyon merítette. 1 simmel simán megvolt a 2 nap, 2 simmel az 1 nap se nagyon. Folyamatosan merül készenélétben is. EU romon mindez. Hasonlóan viselkedik a 13-as is?

(#675) SharpSA válasza Atomgeszi (#673) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem jobban tetszik a természeteshez minél közelebb álló képek, de van amikor jobban mutat egy színesebb verzió. A lényeg nekem az, hogy lehessen választani, változtatni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#676) Dino69 válasza bjames (#674) üzenetére


Dino69
aktív tag

[kép] [kép]
Csatolok pár képet :)

(#677) Atomgeszi válasza SharpSA (#675) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor gcam-ot kell használni.

Utólagosan azon is fel tudod emelni az értékeket tetszőlegesre.

(#678) Elit3Zotya válasza SharpSA (#675) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az authentic közelebb áll a valós színekhez, de annak sem az az erőssége.
Pro auto módban is választanod kell mindenképpen a 2 mód közül, de ott tudod állítani az egyéb paramétereket, bár nekem az ultrán a színerősséget nem lehetett és a hdr-sem aktív ilyenkor.
Én az authentic mellett vagyok, mert igaz hogy vignettált és a sötétek is szeretnek bebukni, de legalább nincsennek agyon élesítve a képek.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#679) bjames válasza Dino69 (#676) üzenetére


bjames
aktív tag

Majd próbáld ki egy simmel is.
Korábbi telefonodban nem volt ilyen merülés két simmel? Milyen volt az?

[ Szerkesztve ]

(#680) Mendez75 válasza Atomgeszi (#677) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

A gcam-mel az a baj, hogy fogalmam sincs, hogyan kell feltenni.

(#681) Atomgeszi válasza Mendez75 (#680) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Letölt, telepít. IMX szenzoros telefonon 99.9%, hogy hibamentesen működik. A többinél nagyon nehezen, vagy sehogy, vagy csak épp használhatóan.

Ahogy látom natë -nek van egy jó konfigos gcam-ja, amennyiben jó napja van, biztos összerittyent egy read & play leírást.

Én nem készítem el, mert nekem Mi9 van. Annál letölt, telepít a metódus.

(#682) natë válasza Atomgeszi (#681) üzenetére


natë
nagyúr

Letölt, telepít. Itt is. :D

(#683) SharpSA válasza Mendez75 (#680) üzenetére


SharpSA
veterán

Oké, gcam-ot telepítem majd, de van ehhez a készülékhez való spec adatfájl is mellé? Vagy az alap telepítés is elegendő? Visszakeresek itt, talán megtalálom a gcam lelőhelyét.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#684) SharpSA válasza SharpSA (#683) üzenetére


SharpSA
veterán

Na eddig innen telepítve kettőből kettő nem működik.
Itt is van több verzió, nem látom mik a különbségek. Vajon melyik használjátok?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#685) Mendez75 válasza natë (#682) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Hát...ha egy óvodás szintjén magyarázza el akkor talán sikerülne. Mert informatikailag kb. ott tartok.

(#686) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Megvan végre a teló! :)
A Smartshop viszont felejtős, csak hitegettek.
1 hete 2-4 napot írnak, ma beszéltem velük, fogalmuk nincs, mikor érkezik.
Bementem a 220-as boltba, és megvettem drágábban, de legalább itt a kezemben.

A Windows 11 nem ismerte fel az "Android" drivert. Az Unlocker driver mappájából betallózva viszont elindult a 168 óra.

Eddig minden ok, a kamera szuper. Oneplus 7T PRO-hoz képest gyenge fényviszonyok között sokkal jobb képetprodukál a főkamera. Egyelőre még állítgatom, szóval sok tapasztalatot még nem szedtem össze...

[ Szerkesztve ]

(#687) Atomgeszi válasza SharpSA (#684) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van egy telegram csoport Xiaomi 13 gcam néven. Ott legutoljára ezt írták.
[link]

(#688) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Máris van egy kérdésem... Van egy QC3-as TOPK töltöm, ezzel töltöttem este a Oneplus-t (az nem támogatta a QC töltést, de éjjel mindegy hogy 1 vagy 2 óra töltődött fel).
A Xiaomi 13 10%-ot volt hajlandó tölteni reggelig. Majd lehúztam, és vissza... Megint kb 5% ment bele, aztán néhány percig semmi.
A mobil jelzi a töltés piktogrammot, de 10 perc alatt sem mászott feljebb.
Aztán feltettem a gyári töltővel, azzal tölt, szóval indulásra kerül bele 80%
Este tesztelem a Wireless töltőm (valahonnan kaptam, szerintem csak 10W-os, meg a barátnőm Redmi Note 7 töltőjét, amit a Poco-hoz használ este. Kíváncsi vagyok azokkal mit kezd)
Találkoztatok hasonlóval? Van bármi tipp, miért tölthette lassan? Miért áll meg a töltés?
Illetve ti milyen töltőt használtok? Legalább 1 plusz töltőre, meg egy 2m-es kábelre szükségem lesz :)
Így néz ki most a töltési grafikon:
[kép] (ja nyilván kihúztam a kábelt, és a töltőfejet is, elsőre arra tippeltem, kimozdult valami)

[ Szerkesztve ]

(#689) DroiDMester válasza Victoryus94 (#688) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ha ilyen gagyi töltőket és kábelt használsz ne csodálkozz hogy nem tölt!

Vegyél gyári 33W os töltőt kábellal ez gyorsan tölti bő1.óra feltölt!

énis ilyen 33W-ossal töltöm, a korábbi Mi11i telóhoz volt gyárilag!

a gyári 67W os töltőfejet, és kábelt ki sem vettem a dobozból, minél lassabban töltöd annál jobban kíméled az aksit!

Wireless töltőből is sz.tem bőven elég a 10W os ha nem sietsz az is szépen feltölti reggelre, mert ha egy 30W-ossal töltöd az már elég szépen fel melegíti a telót és az aksit is benne, ami nem túl jó dolog az aksinak!

[ Szerkesztve ]

(#690) Victoryus94 válasza DroiDMester (#689) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi!
Mindenképp berendelek 1 vagy 2 db-ot!

Egyébként pont a fentiek miatt gondoltam, hogy jó lesz az a 18W-os töltő, ami a Note 7-et, a Oneplus 7T PRO-t is szépen tölti.

(#691) natë válasza DroiDMester (#689) üzenetére


natë
nagyúr

Az akkumulátornak mindegy milyen sebességgel töltöd, egyedül a meleg ami az ellensége. A gyárit nyugodtan lehet használni, egyrészt nem hülyék, hogy a saját terméküket kinyírják a hozzá adott töltővel, másrészt a telefon és a töltő is figyeli a melegedést és visszavesz ha szükséges.

(#692) DroiDMester válasza natë (#691) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez 15-20.éve még igaz is lett volna!

Ma már SEMMIT nem úgy gyártanak hogy 10.évig használd, a gyártónak az a jó hogy kibírja a 2-3.évet amég garancia van a készülékre aztán vegyél újat, szóval ne álmodozz azon hogy a gyártó neked akar jót!

Egyébként arra SEMMI garancia nincs ha te kinyírod a telóban az aksit, még akkor sem ha ez 1.éven belül van, azt mondják (és a garancia levélben is ez áll) ez természetes el használódás, kicserélik gariban az aksit, de ki kell fizetned az aski árát(kb 8-10.e ft egy gyári aksi)

láttam én már rengeteg telót az ismerőseim körében, (és fórumokon is olvasni) akik mindég a gyári töltővel és kábellal használták és 1,5.év múlva már csak 2.óra kijelző időt bírt a teló a gyári 5-6.helyett, míg nekem 3.év után is 90% os volt az aksim, mert kímélve 5V/1Amperes töltővel töltöttem csak, nem a gyári gyors töltővel ami 1.óra feltölt!

a gyári töltővel simán felmegy 45-50.fokra töltésnél az aksi, pedig 40.fok felett már káros az aksinak, szóval ennyit a gyári védelemről, az csak arra jó hogy ne robbanjon szét töltés közbe, de arra nem hogy kíméletesen bánjon az aksival.
Hülyék lennének lekorlátozni a töltés sebességét mert akkor mindenki sipákolna hogy úgy árulják a telót hogy 50.perc alatt 100% on van, akkor nem fogják korlátozni hogy csak 1,5-2.óra alatt legyen 100% on mert kímélni kell az aksit!

(#693) natë válasza DroiDMester (#692) üzenetére


natë
nagyúr

Bullshit. Google, ha nekem nem hiszel. Én a szakembereknek hiszek, nem a casual fórumereknek.

Soha nem volt még 50 fokos a 13 Pro-m még 120W-on sem.

[ Szerkesztve ]

(#694) natë


natë
nagyúr

According to Xiaomi, whether it is a 5W charger or a 200W charger, it affects battery life by 20% after 800 charging cycles. This is based on some rough math. So, for example, if you have a smartphone with a 5000mAh battery and charge it with a 10W charger and on the other hand, you simply charge the same battery with a 200W charger. After two years or 800 cycles, the battery will perform at the same level as any smartphone with a 4000mAh battery. In short, no matter how many watts you use for rapid charging the battery, the battery life will drop 20% of the total battery capacity in two years.

The Surge P1 chipset ensures it achieves the same charging speed while the heat loss is further reduced by 30%. This further improves the longevity of the battery life. Upcoming Xiaomi flagships are expected to use the same single cell fast charging technology, which makes it more reliable and the battery health loss is slightly less as compared to dual cell batteries.

(#695) bjames


bjames
aktív tag

Hogy töltésnél mennyire melegszik, számítanak a körülmények is. Pl. használja-e az ember közben a telót, ill. hogy tokban van e közben, mert az is szigetel.
Én is a melegedés elkerülésére szoktam figyelni, ill. hogy csak olyan sűrűn töltsem amikor már tényleg szükséges, s így nekem mindig tartósak az aksik a telóban.
A vezetékmentes töltéssel kapcsolatban kíváncsi lennék a xiaomi 50 W-os wireless töltőjére. Abban van venti. Akinek van tapasztalata, mennyire melegszik vele a teló töltés közben, ill. mennyire hangos a venti?

[ Szerkesztve ]

(#696) Atomgeszi válasza bjames (#695) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem a fehér 20W vezeték nélküli van, abban elég hangos a venti. Alváshoz nem ideális.

Éjszakai töltésre hálóban mindenképp a 10W ajánlott, abban nincs ventilátor.

Egyébként 14 napos elállással próbálhatod.

(#697) SharpSA válasza Atomgeszi (#687) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, ez már működik, csak videóra állítva fagy le.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#698) Atomgeszi válasza SharpSA (#697) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Ezt írják is az oldalon, ha a Comments részt lehúzod.
("Hello, with Xiaomi 13 (not pro, not lite - just 13), and version SGCAM_8.8.224.10_STABLE_V9, can not switch
to video recording. Result is force close. Everything else works.
Thanks for fix."
Valószínűleg lesz rá fix. Csak idő kérdése.

Telegram csoportot ajánlom, ha megy alap szinten az angol.

Videóra egyébként szerintem a gyári tökéletes.

Esetleg az Open Camera (play áruházban elérhető) -t tudom még ajánlani.

Amire a gcamot ajánlott használni:
Normál és éjszakai fotózás. Selfie. Bár a gcam veszélyesen szépítésmentes selfiet csinál, aminek sokan nem örülnek. :D

De a legjobb, ha mindent végig próbálsz, egyet a gyárival, egyet a gcammal, aztán eldöntöd, hogy melyiket mire fogod használni.

Lehet, hogy elmegy vele 1-2 napod, de utána reflexből tudni fogod már, hogy az adott témához mit kell megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#699) natë válasza Atomgeszi (#698) üzenetére


natë
nagyúr

Mindjárt feltöltöm ami jó, konfiggal.

(#700) natë válasza natë (#699) üzenetére


natë
nagyúr

Config link

Gcam link Itt a legfelső.

Agc file-t importálni, betölteni (menüben könnyen megtalálható), használni.

Elvileg minden megy, kivéve 60fps video.

Xiaomi 13 Pro-ra csináltam, de elvileg jó lesz 13-ra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.