Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) SharpSA válasza balewi (#950) üzenetére


SharpSA
veterán

Még az az infó hiányzik, hogy milyen módban készítetted volna a képeket. Kültéren a sok fény miatt ilyet nem csinálhat.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#952) bjames


bjames
aktív tag

Van valakinek tapasztalata, hogy a Xaomi 50 Wattos wireless töltője mennyire melegíti a telót, mert ugye venti van benne? Esetleg 20-30 Wattos adapterrel?
Ha hatékony benne a hűtés s nem melegíti az aksit 40 fok fölé, akkor kényelmesebb lenne gyakrabban tölteni, s nem kilépni a telóval a 20-80%-os töltöttségből, s így kímélni az aksit.

(#953) SharpSA válasza bjames (#952) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ez engem is érdekel, néztem az a töltőállványt, de ilyen tapasztalattal még nem találkoztam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#954) bjames válasza bjames (#952) üzenetére


bjames
aktív tag

Találtam egy jó összehasonlító tesztet a wireless töltőkről.

Összefoglalva:

(#955) SharpSA válasza bjames (#954) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ha jól látom, balról a 2. amire kérdeztél?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#956) bjames válasza SharpSA (#955) üzenetére


bjames
aktív tag

Igen, a másodikra. Érdekelne hogy töltés közben mennyire megy fel az aksi hőmérséklet, szoftverből nézve. A videóban a felületi hőmérsékletet nézték, ami gondolom alacsonyabb mint az aksié.

(#957) Gubu0101


Gubu0101
veterán

En is holnap csatlakozok egy fekete 256Gb-al :D .Sikerult 189-ert hozzajutni,ha mar ketyeg az elofizu,akkor kihasznalom,annyit meger meg igy latatlanban is.Masodik xiaomim lesz,igy nagyabol kepeben vagyok.Tetszik,hogy nincs lekerekitve a kijelzo ez mar egy jo pont.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#958) bjames válasza SharpSA (#955) üzenetére


bjames
aktív tag

Na én csak megrendeltem ezt a töltőt, úgyhogy pár napon belül kiderül hogy viselkedik :p

(#959) DroiDMester válasza bjames (#958) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

MAX 30W-al tölt(mikor ráteszed a telót, a teló ki is írja hogy 30W töltés), de még az is bőven sok!

A ventije csendes, még éjszaka sem zavaró, ha tokban van a teló akkor picit nehézkesen áll meg az alsó gumírozott vájatban, vékonyabb telóhoz lett tervezve és tok nélküli használatra!

És hűtés szempontjából is hátrányos a tok használata, mert nem tudja direktben lefújni a teló hátlapjáról a meleget! :(((

10% ról 100% ra kb ~1.óra alatt végez, szóval bőségesen elég ez a 30W.

Akku kezelő appok így mutatnak töltés közben!

[ Szerkesztve ]

(#960) bjames válasza DroiDMester (#959) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszi az infót.
Azt esetleg nézted hogy töltés közben mennyire megy föl az aksihőmérséklet tok nélkül? Még ez az ami fontos az aksi élettartam szempontjából.

Jaa, hogy ez töltés közbeni hőmérséklet. No, ez a 30 fok tök szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#961) DroiDMester válasza bjames (#960) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a képen kb 2.percet ment a töltés, szóval nem 30fok sajnos

20 fokos szobában kb 45.fok :) 24-25.fokos szobában már közel 50fok, szóval nem éppen egészséges sz.tem!

ezek viszonylag vastag tokkal értendőek, tok nélkül nem teszteltem!

épp ezért én MAX 10W wireless töltőt használok, az szép lassan éjszaka feltölti reggelre és nincs semmi melegedés :)

[ Szerkesztve ]

(#962) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Es megerkezett :C

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#963) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Új vagyok itt. Eddig a ZF9, majd az S23 topic-ot követtem, végül benéztem az ZF10-be is, de nem fogott el egyiknél sem a birtoklási vagy. Talán majd itt. Végül is volt egy Mi 2s-em :)

Szóval az első kérdés, hogy mi a helyzet a melegedéssel?A tesztben olvasottak nem nyugtattak meg. Történt ezen a téren bármi változás? Játszani nem tervezek rajta, de az fontos lenne, hogy normál körülmények között a nyári melegben ne vegye vissza a kijelző fényerejét, ill. ne süsse a kezem.

Válaszokat előre is köszi!

(#964) natë válasza <Adamsky> (#963) üzenetére


natë
nagyúr

Nem melegszik.

(#965) bjames válasza <Adamsky> (#963) üzenetére


bjames
aktív tag

Én is érzékeny vagyok a melegedésre, de ez a teló tényleg nem melegszik. Persze ha sokat fényképezel langyosodik. Aksiidő is jó, nálam inkább 2 nap mint 1.
Max 66 watton töltve kellhet odafigyelni a melegedésre, nekem ott 42 fokig megy fel, ami tűrhető.
Jó kis teló lett ez.

[ Szerkesztve ]

(#966) Gubu0101 válasza bjames (#965) üzenetére


Gubu0101
veterán

Toltotte le az 5.3 Gb os frissitest,azert eleg szepen felmelegedett :D Kb annyira mint toltes kozben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#967) novinyul válasza Gubu0101 (#966) üzenetére


novinyul
veterán

Sima 10W vezeték nélküli töltéssel nulla melegedés éjszaka :) Az a jó hogy a napot simán bírja, ha meg gáz lenne, ott a gyors töltés.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#968) bjames válasza Gubu0101 (#966) üzenetére


bjames
aktív tag

Kipróbáltam, Chrome-al töltöttem xiaomi EU romot 4.5 GB, kb 2 perc s tényleg kezdett melegedni, de inkább úgy mondanám langyosodni csak. Lehet neked még mást is csinált a háttérben Szerencsére ez nem egy middennapi használat.
Ehhez a teljesítményhez sztem ennyi belefér.

(#969) <Adamsky> válasza bjames (#965) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ez a teló tényleg nem melegszik."
Konkretizálom: nyáron, nyaralás alkalmával használod (kézből) navigálásra (mondjuk egy idegen helyen, városban), fotózol, videózól, és akkor is OK? Volt szerencséd ilyen körülmények között "tesztelni"?

#966 Gubu0101
Ezt más telefonnál is olvastam, hogy fw. update letöltése (nem a frissítés közben) képes volt melegedni. Ez egy kicsit wtf. :F

#967 novinyul
Milyen töltővel használod? Van benne "hőmérő", aminek az adata kiolvasható vm. 3rd party app-al, ne adj' Isten a telefon magától kijelzi?

Más: ujjlenyomat-olvasó. Milyen (gyorsaság, megbízhatóság)?

Ja, és a legfontosabb! Elsőre lehet kicsit furcsa kérés, de megtenné valaki, hogy ezt a "teszt" oldalt befotózza nekem a főkamerával (esetleg 50 mpix-ben)?

Na, még egy két dolog eszembe jutott :)
• A frissítések tekintetében mi az ígéret?
• A telefonbeszélgetések felvételére van gyári megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#970) Dino69 válasza <Adamsky> (#969) üzenetére


Dino69
aktív tag

3 főverzió, és 5 év biztonsági frissítés vár rá. Létezik gyári megoldás a hívás rögzítésére, de rom cserével.
Illetve lassan 1000 hozzászólás van itt a tulajdonosoktól, amiből kiderül, hogy nem rossz telefon ez.
Nekem ugyan a kamera kevésbé tetszik, de minden nem lehet tökéletes.

(#971) novinyul válasza <Adamsky> (#969) üzenetére


novinyul
veterán

Sima mezei 33W Xiaomi töltő van hozzá, de nincs melegedés. Nekem nem kell semmi mérő, megfogom és vagy meleg vagy semmi. Amúgy meg a legjobb teszt mikor belakom, akkor kapja a gyors töltőt és telepíthet mindent is. Na akkor volt nagyjából meleg :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#972) bjames válasza novinyul (#971) üzenetére


bjames
aktív tag

Én 66W-os töltőt kaptam hozzá, sztem az a standard.
Melegedni nekem is kb csak akkor mikor tűző napon kint fotóztam, de akkor sem volt forró, csak érezhetően meleg.
Navigáció közben én csak kocsiban teszteltem, ment rá a légkondi, így hideg volt.

(#973) <Adamsky> válasza Dino69 (#970) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Garancia terén mi a helyzet? Hol van a szerviz (tapasztalatok?), hol érdemes vásárolni, hogy ne legyen gond a garival?

Próbáltam kicsit visszaolvasni ...
További kérdések: bl. nyitás és ROM csere (global → Eu.) gondolom automatikus gar. vesztés. ROM cserét követően mi történik a certikkel? Pl. a Widevine L1 ugrik?

(#974) Victoryus94 válasza <Adamsky> (#973) üzenetére


Victoryus94
őstag

Xiaomi.Eu rom esetén működik a netflix, és a banki appom is megfelelően. :)

Ha nem teljesen tégla a teló, akkor vissza tudod állítani gyári ROM-ra. Ha meg el sem indul, akkor úgyis mindegy milyen szoftver fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#975) bjames válasza <Adamsky> (#973) üzenetére


bjames
aktív tag

Én a hivatalos garancia miatt a xiaomishop-ban vásároltam, most ott megint normál árban van.

(#976) Ipse89 válasza <Adamsky> (#969) üzenetére


Ipse89
tag

Tegnap 2 órán keresztül használtam a navigálást, szélvédőre tapasztott tartóból, tokban ( töltés nélkül ). kézmeleg volt és -20% az akksiból. A "hűvös" 12X anno melegebb szokott lenni :U

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#977) bjames


bjames
aktív tag

Tesztelgettem kicsit a xiaomi 50w-os wireless töltőjét a telóval.
Tok nélkül töltöttem, a venti benne alig hallható, finoman mozgatja a levegőt csak.
- 66w-os adapterrel: Induláskor 40w-al töltötte, majd később persze visszaesett jelentősen, a teló 42 fokig ment fel max
- 33w-os adapterrel: Induláskor 16w-al, majd később az is visszaesett, nem ment 38 fok fölé a teló, 25-ről 80%-ra kb 45 perc alatt tölthette, de nem mértem

Azt hiszem én maradok a 33w-os adapternél.

(#978) SharpSA válasza bjames (#977) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, éppen ma jutott eszembe, hogy rákérdezek mi a helyzet ezzel a töltővel. Így akkor viszont nem sok értelme van annak, hogy 50W-ot tud a töltő. Tokkal hogy működik mindez? Nekem egy magsafe tok van a készüléken, mert így az iPhone tartót ugyanúgy tudom használni autóban is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#979) Dino69


Dino69
aktív tag

Csak hogy egy kicsit pörögjön a topik :)

Épp a Xiaomi 20 wattos asztaliját lestem, hogy reggelre ez is kényelmesen feltöltené a telcsit. [link]

Illetve lekesen várom a legutolsó frissítést :D ( Biztos elakadt a vámon )

[ Szerkesztve ]

(#980) bjames válasza Dino69 (#979) üzenetére


bjames
aktív tag

Hát ez jóval kedvezőbb árú. Ha veszel, s tesztelted, én kiváncsi lennék a melegedésre. Csak hogy pörögjön a topic :)

(#981) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintetek, ha egy Samsung 15W-s töltővel töltöm a telefont, hosszútávon lehet belőle bármilyen problémám? Amúgy nálam, 48+ órát bírt ki a készülék egyszer, olyan "nagyon lágy" használat mellett. 1-2 óra játék, apróbb hír olvasás, 1-2 óra telefonálás... És még 50% környékén voltam. :P

Most kezdtem el igazán használni, de nagyon tetszik, hogy nem merül olyan gyorsan. (Simán kibír 1-2 napot) Érezhetőbben szebb a kijelzője az S20 FE-hez képest. Valaki tud arra megoldást, mit csináljak abban az esetben, ha zenét hallgatok és játszom, akkor csak a zenét halljam, játékot ne?

Amivel sokat szenvedtem, az a Galaxy Watch Active 2 beüzemelése volt. Elég sok helyen kellett beállítanom, hogy ne lője ki a telefon az érintett alkalmazásokat, mert folyamatosan, adott időközönként ledobja az órát. Nem igen szeretnék, most egy Xiaomi órát venni... :/

Összességében, eddig Péntek óta megvan a telefon, s eddig jobban tetszik, mint az S20 FE. Bár, már valamilyen szinten hiányzik a telefon. Amit furcsállok, azaz értesítési sáv és a beállítási sáv előhozása. De amit most nem igazán értek, azaz amikor kikapcsolnám a telefont, akkor először a "Ok Google" jelenik meg, s majd utána jelenik meg a kikapcsoló menüpont... Ez egy kicsit zavaró...
Annak mindenképpen örülök, hogy a Netflix Dolby Vision, HD10+ és HEVC kompatibilis. S20 FE alatt, semmi ilyesmit nem kaptam, pedig HDR10+-s a kijelző. Jóóó, tudom... Ezek csak apróságok... De itt legalább megkapom azt, amit ott nem... :))

Tetszik, hogy milyen gyors a telefon. Azonban a microsd slot hiánya is egy picit elszomorít. Már 45GB-t foglal minden, félek kicsúszok a 256GB-ból... Jó, most több zenét töltöttem le a TIDAL segítségével. (Még csak 5GB)

Ami még zavar, hogy nagyon félek attól, hogy egyes alkalmazások nem fognak rendesen a háttérben működni, ha már így is 20 helyen kellett engedélyeznem a samsung cuccait... :D

Amin meglepődtem, hogy az LG TV-t betudtam kapcsolni, valamint a légkondit. Jó, tudom, gyerekes... :D De sosem volt ilyet tudó telefonom.

Összességében, remélem 4 évig legalább kiszolgál engem. Az S20 FE is hosszabb távú lett volna, csak a hugom szénakazalt csinált az S20+-ból, ezért gondoltam belekóstolok más márkába.

Valamint, most én is tagja leszek a csoportnak, remélem jó hosszú ideig! :)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#982) novinyul válasza bjames (#980) üzenetére


novinyul
veterán

Ilyen is van otthon, hálószobában van. Éjszaka szoktam rátenni, de nulla a melegedés :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#983) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Hali!
Elnézést az egyszerű kérdésért de lassított videót hogy tudok a számítógépre átmásolni?
Illetve a másolás természetesen megy, de a file nem lassított lesz hanem normál fps-el játsza le a pc, pont a lényeg veszik el.

(#984) Adamo_sx válasza n@p@lm (#983) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A video tartalmazza, hogy milyen fps-sel lett felvéve és a lejátszóprogram automatikusan azzal játsza le, ezért nem látszik lassítottnak. Szóval a lejátszóprogramnak kell megmondani, hogy mondjuk 30 fps-sel játsza le, és akkor a számítógépen is lassítottnak fog látszani. Azaz az átmásolásnál nincs semmi különbség, ez is egy normál video file.

(#985) n@p@lm válasza Adamo_sx (#984) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!
Azóta feltettem Youtubra, sajnos az is "normál" játssza le.
Ott viszont megmondani se tudom a Youtubnak hogy kellene lejátszania.
Ötlet?

(#986) Adamo_sx válasza n@p@lm (#985) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Csak egy tipp, nem próbáltam: keress valami video szerkesztő progit, amivel tudod szerkeszteni a videóba ágyazott adatokat. Írd át az fps értéket 30-ra, vagy 25-re (gondolom most 240. 920, vagy éppen amilyen lassítással vetted fel) és akkor minden normál lejátszó lassítva fogja lejátszani.

(#987) CubeDogg válasza n@p@lm (#983) üzenetére


CubeDogg
csendes tag

Szia! A videón, megtekintéskor van egy gomb ami előhozza a gyári szerkesztőt, ott pl a 240 es videóknál azt is meg tudod adni, hogy a videó mely része legyen lassított, utána a pipával elmented, gyakorlarilag kiexpoetálod a videót és azt már le tudod játszani PC-n és lassított is lesz, vagy feltöltheted youtube-ra.

(#988) Adamo_sx válasza CubeDogg (#987) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Hm, és tényleg. Bámulatos, mindig tanul valami újat az ember. :)

(#989) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszi mindenkinek :)

(#990) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Pár napja használom a Xiaomi 13-at, 4+ éves Huawei Mate 20 Pro-t cseréltem le erre, de sajnos azt kell mondjam, hogy funkcionálisan a Huaweihez képest ez visszalépés. Alapvetően szimpatizálok a Xiaomi márkával és sok tesztet megnéztem a Youtube-on és mindenhol dicsérték ezt a telefont, azért is esett erre a választásom.
Érdekes módon azokat a negatívumokat, melyeket 2-3 nap alatt tapasztaltam, sehol nem említették, ezért is írom le most ha esetleg valaki vásárlás előtt állna, azért ilyen konkrét panaszokat is halljon. A telefon szép, gyors, szép a kijelzője, de ebben az árkategóriában egy picit többet várnék a funkcionalitás terén, főleg ha az ember többnyire munkára használja a telefont.
A 3 nap alatt én ezeket a zavaró dolgokat tapasztaltam:
- a Waze elég doboz hangon szól a kocsiban BT-on kihangosítva
- ugyancsak a Waze-ban nem működik a hangfelismerés ha a telefon a tartóban van, kézben kell hozzá fogni, az előzőnél nem volt ilyen gond, gondolom a mikrofon érzékenysége nem tökéletes
- az előző telefonnál meg tudtam csinálni, hogy a kocsiban a Waze navigációs hangerejét és a Spotify zene hangerejét külön állítsam attól függően, hogy éppen melyik szól, itt nincs ilyen, csak egyszerre lehet állítani mindkettőt
- a beépített infra távvezérlő szoftver az LG TV-imet nem kezeli rendesen (nem minden gomb működik), erre majd próbálok keresni a másik szoftvert, de akkor is...
- az ikon értesítés nem tökéletes, pl. ha van 5 db olvasatlan e-mail, melyből elolvasol 1-et, akkor az ikonon nem marad ott a 4 olvasatlan, hanem eltűnik teljesen az ikon értesítés, így könnyedén feledésbe merülhet pár olvasatlan e-mail
- van, amire nem is jön meg az értesítés hiába van minden bekapcsolva (pl. FB messenger)
- NFC fizetésnél ha a saját banki szoftvert használom (MBH), akkor fizetéskor a kijelzőn nincs semmi visszajelzés, csak a halk sípolás, az előző telefonon előugrott az app és egy nagy pipa
- olyan is előfordult, hogy a telefon egyszerűen ejtette a Google névjegyeket, csak akkor jött vissza ha a telefont újraindítottam
- két-három alkalommal előfordult már lefagyás szerű megakadás
- kijelző csak egy kicsivel kisebb, mint a Mate20-é volt, mégis sokkal kisebbnek tűnnek a betűk és én nehezebben bírom elolvasni, és ezen a betűméret állítás sem segít
- összességében nekem nehézkesebb a kezelése, ugyanazok a szofverek máshogyan működnek, nem tudom ennek az Android verzió vagy MIUI az oka, pl a WhatsAppnál hívás előtt egy megerősítő kérdést dob fel, hogy valóban hívást akarok-e indítani

Egyelőre ezek a problémát jöttek elő nálam pár nap alatt, remélem több nem lesz. Ha esetleg a fentiek közül valamelyikre valaki tud megoldást, akkor megköszönöm ha megosztja velem.

(#991) <Adamsky> válasza Andris_2 (#990) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én P10-ről váltanék, de már én is érzem a vesztem, hogy tuti lesz valami, amin fel ... magam. Olvasva az írásodat erre elég jó az esély. :(

" ... a Waze elég doboz hangon szól a kocsiban BT-on kihangosítva ... "
Csak az? A zene nem "doboz hangú". Ez azért elég fura, mert mindkettő "multimédia hang". Ugyanide kapcsolnám a másik problémádat ...

" ... a Waze navigációs hangerejét és a Spotify zene hangerejét külön állítsam ... "
Ezt, hogy? Egy média hangerő van. Max. azt lehet megcsinálni, hogy a Waze-ban lejjebb veszed a navigáció hangerejét. Viszont ezzel a Waze-t csak halkabbá tudod tenni a többi (Spotify, YT Music, PowerAMP, stb.) hangnál, és nem hangosabbá.
Vagy ezt a Huawei-en, hogy csináltad?

" ... a beépített infra távvezérlő szoftver ... " - tanítható az infra? Gondolom nem (ez elég baj). Innentől kezdve mindig lesz olyan eszköz, amit nem tudsz majd irányítani ...

" ... van, amire nem is jön meg az értesítés ... "
Na, az ilyenre ugrok. Hihetetlen, hogy 2023-ban még mindig itt tartunk, hogy nem, vagy nem 100% biztonsággal jön meg a push üzenet. :(((

" ... a telefon egyszerűen ejtette a Google névjegyeket ... " - mi van? :Y Eltűntek a kapcsolataid, amin csak re-boot segített? A fiók beállításoknál is azt láttad, hogy 0db kapcsolat?

" ... két-három alkalommal előfordult már lefagyás szerű megakadás ... "
Gyári launcher-el használod, vagy tettél fel vm. 3rd party-t?
Itt kérdezném a többi tulajt (is), hogy mi a helyzet a 3rd party launcher-ekkel? Legfőképp az érdekelne, hogy működik-e a nem gyári launcher-ekkel a gesture vezérlés? Vannak-e akadások, micro-lag-ok?

(#992) DroiDMester válasza Andris_2 (#990) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a WAZE hülyeségeit ne akarjuk már rákenni a telefonra! :W

ahogy írod is másnál nincs ez a probléma, szóval nálad egyedi eset van!

a többi leírt probléma meg simán USER ERROR! szóval ezeket se soroljuk problémának!

Ha ennyire nem jön be vidd vissza, erre való a 14.napos el állás! És vegyél egy friss hüvelyit amin ezeket a programokat rögtön el is felejtheted, így biztosan nem fognak problémát okozni!

(#993) dilajoska1 válasza <Adamsky> (#991) üzenetére


dilajoska1
őstag

A alkamazások hangerejét külön is lehet állítani. Beállítások/Hangok és rezgések/Hangasszisztens/Hang igazítása több alkalmazáshoz bekapcsolni. Ilyenkor ha megnyomod az alkalmazásban a hangerő gombot előugrik egy kis kör és abban állíthatod az éppen megnyitott app hangerejét a média hangerejétők függetlenül.

Az értesítéseknél sajnos végig kell menni álltalában ezeken miui-n. Az alkalmazás lakatolása (Biztonság app/fogaskerék/sebességgyorsítás/zárolt alkalmazások), Alkalmazáskezelésnál az adott appon belül automatikus indítás és lejebb az Akkumlátor és Teljesítménynél Korlátlanra állítani.

3rd lauchernél csak 3rd gesture appal működik sajnos és csak rootal lehet kikapcsolni a 3 gombos navigációt.

Google-s dolog szerintem csak app bug.

Az infra appot szokták frissíteni és szokott bővülni ilyenkor a lista.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#994) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Más:

próbálta már valaki az elérhető Android 14 előzetes verziót feltenni?

Bővebb infó itt => ANDROID 14 DEVELOPER PREVIEW PROGRAM

(#995) <Adamsky> válasza dilajoska1 (#993) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"3rd lauchernél csak 3rd gesture appal működik sajnos és csak rootal lehet kikapcsolni a 3 gombos navigációt."

Ezt kifejtenéd bővebben kérlek?
Most akkor a 3rd party launcher-el (pl. Nova) egyáltalán nem kompatibilis a gesture-ös vezérlés? És mi ez a "3rd gesture app"?

A root-os megoldás alatt a Magisk + Fluid Navigation Gesture-t érted?

(#996) dilajoska1 válasza <Adamsky> (#995) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen. A beépített nem működik. Én pl a Vivid Gesturet használom. Ahhoz nem kell root csak ugye akkor látszódni fog a három navigációs gomb. Csak amit írtam ahhoz is lakatolás ...........

Andris_2
Több értesítés esetén esetleg próbál ki ezt hogy változik e valami. Igaz nekem nem ilyen Xiaomim van de szerintem a 13-ban is benne van. Beállítások app/Értesitések és Irányitóközpont/Értesítési felület és itt nézd meg melyik jobb neked és működik ahogyan szeretnéd. Android vagy Miui.

Waze hangminőségén meg nézz körül a Beállítások app /Hangok és rezgések/Hangeffektek

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#997) Andris_2 válasza DroiDMester (#992) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Nem azt írtam, hogy másnál nincs ilyen probléma, hanem azt, hogy erről nem esett szó.
USER ERROR :C , persze! Hagyjuk már a hülyeséget, hogy az user error ha egyszer csak eltűnnek a névjegyek és alapvető funkciók nem működnek jól, melyekkel másik telefonnal semmi gond nem volt, nagyon vicces vagy! Nyilván majd pont elállok miután fél napig bajlódtam a költözéssel, céges vétel esetén pedig egyébként sincs elállás.

(#998) Andris_2 válasza <Adamsky> (#991) üzenetére


Andris_2
aktív tag

- Csak a Waze hangnál tapasztaltam ezt a dobozhangot
- a Huawei-nél úgy működött, hogy amikor a zene szólt, akkor a kocsi hangerő gombját teketve a zene hangereje változozz, amikor éppen a navigációs hang szólt, akkor ugyancsak a kocsi hangerő gombjával tudtam állítani, de zene hangerejét ilyenkor nem állította, csak a beszédet
- Nem láttam, hogy tanítható lenne az infra szoftver
- Igen, eltűnt az összes névjegy, reset után jöttek vissza
- Igen, a gyári launchert használom

(#999) Andris_2 válasza dilajoska1 (#993) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, a hangasszisztenst kipróbálom, hátha megoldja ezt a dolgot, korábbi telefonnál a kocsi hangerő szabályozójával tudtam külön állítani.

Az értesítésekkel kapcsolatban ezeket átállítottam.

(#1000) Andris_2 válasza dilajoska1 (#996) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, kipróbálom ezt az értesítési beállítást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.