Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) CubeDogg válasza osonte (#350) üzenetére


CubeDogg
csendes tag

Én köszönöm, hogy olvastátok a terjengősség ellenére :)

Igen nagyon jó volt elsőre is kézbe venni és folyamatos használat mellett is megvan ez a minőség. (Szándékosan nem minőség érzetet írtam mert ez nem csak érzet :) ) Azt még kihagytam, hogy vibramotor ami benne van az is ad egy löketet az egésznek használta közben. Az eddigi telefonjaimon a rezgő visszajelzés botrányos volt és rend szerint ki is kapcsoltam, ez az első ahol annyira tetszett, hogy bekapcsolva hagytam. Ilyen minőséget eddig csak az iPhone-oknál tapasztaltam.

Mivel a forint rengeteget gyengült az elmúlt években, ez a 300e forint már nem annyi mint 5-6 éve és minden megdrágult. És ha ehhez hozzávesszük a készülék általános minőségét, tudását, felhasználói élményét akkor már nem is olyan sok ez a pénz, mert egy ilyen eszözt nem 1-2 évre vesz az ember (személy szerint én biztos nem) és igen a Xiaomi abszolút felnőtt mint gyártó.

(#352) CortezX válasza CubeDogg (#347) üzenetére


CortezX
aktív tag

Köszi a beszámolót, egyre jobban hajlok rá hogy újítsak egyet. ;) Az S21 nekem nagyon nem vált be 5 év MIUI után. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon mennyire kényes a motoros navigációra (műszerfalra rögzíteném). Elvileg rezgéscsillapított a tartó, de nem örülnék ha megpusztulna az optikai stabi. iPhone-ok pl. kényesek erre. :))

(#353) Cunaja válasza natë (#348) üzenetére


Cunaja
addikt

Nagy tesó
Ha nem szereted a kerekített oldalakat, nem fogod megszokni.
Ég és föld a kettő fogása.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#354) natë válasza Cunaja (#353) üzenetére


natë
nagyúr

Ez milyen módban van? Automata zoom, vibrant?

Látom, gcam. [link] Kistesó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#355) trebrona válasza natë (#354) üzenetére


trebrona
nagyúr

Dzsíkem.

[link] Kistesó
Ezt már túl sok szerintem. Gyári jobb. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#356) Cunaja válasza natë (#354) üzenetére


Cunaja
addikt

3,2X Vibrant AGC.
Ezt látja az emberi szem.
Az a baj a telefonokkal, hogy az 1x és 2x nagyításban, nem a szem által látott távolságban vannak a tárgyak.
Azt kerestem meg, hogy itt melyik az a nagyítási szám.
3,2.
Persze a tele értelme pont az, hogy minél többet tartalmazzon a kép. Viszont ha olyan képet akarunk látni, hogy az ablakon nézzünk ki, akkor zoom kell.
A kistesó is jó képeket lő. :C

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#357) natë válasza trebrona (#355) üzenetére


natë
nagyúr

Nem véletlenül nem gcam-ezek. :K

(#358) natë válasza trebrona (#355) üzenetére


natë
nagyúr

Üvegen át 3,2x, gyári Authentic

[link]

(#359) trebrona válasza natë (#358) üzenetére


trebrona
nagyúr

👍 #nogcamneeded :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#360) gyonyoruwok válasza osonte (#341) üzenetére


gyonyoruwok
tag

Na vegre volt idom csekkolni. Teljesen jonak tunnek, koszi szepen, maris egy dologgal kevesebb miatt kell aggodnom :R a rendszer dolgai meg ugyis csak mindennapi hasznalat kozben derulnek majd ki, az iphone-om is produkal olyan hulyesegeket nekem, hogy a fejem vernem a falba tole. Alig varom, hogy szimpatikus osszegre csokkenjen az ara osz kornyekere hehe

Sony A6000 | iPhone 12

(#361) ArN!


ArN!
csendes tag

Sziasztok!
Úgy hiszem, hogy nemsokára én is csatlakozom a táborhoz! :)
Múlt héten vettem egy S23-at, már mindjárt a bekapcsolás után éreztem, hogy ez nem az én telefonom lesz, na meg a hibás képek, amiket csinál, hatalmas csalódás az a telefon (meg aztán egyáltalán nem is tetszik)! Egyébként egy Mi 9T-t váltott volna!
Úgyhogy maradok a Xiaominál és valószínű, hogy nemsokára veszek egy 13-at! :K

[ Szerkesztve ]

(#362) VWati


VWati
csendes tag

Sziasztok. Újra a xiaomi tulajok tàboràt erősítem, egy 13-al. Még csak ismerkedünk, de nagyon megtetszett. :) Poco f2 pro világbajnok telefon volt, nagyon szerettem. Aztán vettem egy 12 prot. Nagyon melegedett, nem tudtunk megbarátkozni.... Aztán egy Realme GT2 pro.... Nem tudom, olyan gagyi hatàsa volt a telefonnak.... Utàna egy OP 9 pro, arról térek vissza. Ez a lekerekített kijelző, és kecses formàk.... szép de titkon mindig egy iPhone tetszett volna. Egyszerű, kocka forma és kész. (Majdnem vettem is egyet, de kijött az S23... Samsung neeeem!!! aztán a kezembe került egy 13) Így maradhatok androidos, de érzésre iphone minőség. Szerintem a legjobban sikerült telefonja eddig a màrkànak. (A maga idejében az F2 pro és a mi 9 volt nekem ilyen érzésre). Remélem hogy hosszú idejig szeretni fogom. :) :) :)

(#363) Corsa02 válasza ArN! (#361) üzenetére


Corsa02
őstag

Én pont fordítva voltam ezzel, 13-ról mentem S23-ra... :D

The Truth Is Out There --->

(#364) gyonyoruwok válasza Corsa02 (#363) üzenetére


gyonyoruwok
tag

Kivancsi lettem, mi volt az oka?

Sony A6000 | iPhone 12

(#365) Corsa02 válasza gyonyoruwok (#364) üzenetére


Corsa02
őstag

S23 topicban leírtam...

The Truth Is Out There --->

(#366) retesz147


retesz147
addikt

Holnaptól én is tulajdonosa leszek egynek, igaz céges telóként, de annyi baj legyen.
Nyitom a BL-t. :)) Megy rá az eu dev.
Huh, de rég csináltam már.

Xiaomi 13 eu dev...

(#367) TpS válasza retesz147 (#366) üzenetére


TpS
őstag

Olyan ez, mint a biciklizés. :DD

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#368) kopidoo


kopidoo
senior tag

Most ismerkedek a telefonnal. Eddig nagyon tetszik.
Egyetlen hátránya, hogy a 3,2-es videófelvétel 1080p felett a főszenzort használja digitális nagyítással. Igaz, a 3,2x-es optika mögött egy 10MP szenzor van, az meg sehogy sem adja ki a 4k-t. Cserébe a zoom fotók f@szák.

(#369) lovas93


lovas93
tag

Sziasztok! Mi8-as telefonról tervezek váltani az év végén, jövő év elején, hátha addigra az ára is normalizálódik. Elsősorban olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, akik szintén ezt a váltást lépték meg, de minden véleményt szívesen olvasok. Egy pixel 7 pro és ez a telefon között vacillalok. Mindkét telefon mellett van pro és kontra. Itt jobban tetszik a design, a méret, és a miui is elvileg bug mentesebb, mint a pixeles stock android, valamint az üzemidő és az UFS 4.0-as tárhely és a gyorsabb töltés, viszont annak a fotózási képességei nagyon lenyűgöztek, kijelzőben is talán jobb egy fokkal. Szívem ide húz, az eszem oda :D Ezért is vagyok kíváncsi a véleményekre.

(#370) kopidoo válasza kopidoo (#368) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az S23-nál mondjuk megoldották...
Itt sem ártana egy hasonló megoldás

(#371) gattolino válasza lovas93 (#369) üzenetére


gattolino
senior tag

Pixel 7 Pro-nál csak a Telekom tudja a Volte-t, 5G tudtommal nincsen. Én azért nem vettem, mert Yettel-es vagyok, így inkább kínai telefont vettem, viszont nem bántam meg. Fotózásban veri a Pixel-t is. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#372) retesz147 válasza lovas93 (#369) üzenetére


retesz147
addikt

Szívedre hallgasssss. :))

Xiaomi 13 eu dev...

(#373) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok! MI8 lassan csereérett lesz. Sima 13 esélyes versenyző, egyedül talán a rom csere (ami a beszélgetések felvétele miatt kellene mindenképp) bizonytalanít el egy kicsit. Már kinőttem abból, hogy reszeljem az eszközöket, szimpatikusabb volna egy igazi 'out of box' termék. Mindegy, ezen túlteszem magam, ezzel együtt is szimpatikus a készülék.
Viszont ami nehezen megfejthető számomra, hogy 290 és 390 ezer magyar forintért árult készülékek között mi a különbség? Milyen problémákba szaladhat bele az ember fia az olcsóbb boltok esetében? Gondolok hálózati, garanciális problémákra, de lehet hogy csak bennem teng túl az üldözési mánia. Céges vásárlás lenne, olyankor ha jól tudom 6 hónapos szavatosságon kívül sok jóra nem számíthatok.

(#374) natë válasza ladik (#373) üzenetére


natë
nagyúr

Szürke importos mobilt alapból nem vennék...
Nem kell romolnod.

(#375) hroberto válasza natë (#374) üzenetére


hroberto
veterán

Miért nem? 100 ezret megér a gyári garancia?! Szerintem nem!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#376) Bathorypeter válasza ladik (#373) üzenetére


Bathorypeter
tag

ha vásárolni akarsz akkor ajánlom neked a smartshopot,itt legalább korrekten kezelik a garanciát.Velem mindig korrektek voltak,és normális áron van minden.

Ha cégként veszed 1 év a gari,amúgy 2 év

[link]

[ Szerkesztve ]

(#377) retesz147 válasza natë (#374) üzenetére


retesz147
addikt

Miért nem kell neki?
Hangfelvételhet EU romot fel kell tenni,vagy? Nyilván külső appal is megoldható,de jobb a beépített.
Amúgy ajânljátok az EU romot?
Mert azért nem lakom be a telót,mert várom a 168 órát.

Xiaomi 13 eu dev...

(#378) natë válasza retesz147 (#377) üzenetére


natë
nagyúr

Nem mindenkinek kell hangfelvétel.

(#379) ladik válasza natë (#374) üzenetére


ladik
csendes tag

Kifejtenéd mindkét dolgot kicsit bővebben?
Sokat vagyok autóban, és időszakonként naponta átlagosan 10 kamion adatait kell rögzíteni a csodálatos magyar adminisztrációmentes világban, így nekem szükségem van a hívásrögzítésre. Többek között ezért nem lett eddig cserélve a mi8.
A szürkeimportos áruval kapcsolatosan vannak elképzeléseim (rendszeresen rendelek kínából kis és nagy tételben is), de ha van valakinek (rossz) tapasztalata, az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#380) xabolcsy válasza ladik (#379) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Mert nem telefont kell venni az adminisztrációhoz, sör alátétet :D

(#381) DroiDMester válasza ladik (#379) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

alapvetően nincs gond a szürke árúval, akkor szokott csak probléma lenni ha garancia intézésre kerülne sor, és nemtudod bevinni a hivatalos szervizbe, csak a boltba/webáruházba vissza küldeni ahol vásárolva lett, aztán ha szerencséd van még nem szűnt meg az a bolt/áruház.

(#382) natë válasza ladik (#379) üzenetére


natë
nagyúr

Más, ha kínából rendelsz, mondjuk a Tradingről, s más, ha egy olyan gsm boltból, ami megszűnhet másnapra...

(#383) Papix válasza Bathorypeter (#376) üzenetére


Papix
tag

Bocsánat de 250.000 felett nem 3 év a gyári magánszemélyeknek?

(#384) ladik válasza natë (#382) üzenetére


ladik
csendes tag

A trading-en pl compatibility assistant alapján b7 és b20 kilőve pont a 13-nál. Ilyenbe beleszaladhat az ember szürkeimport esetén?
Ott most átszámítva kb 245 a készülék. Még így is cinkes hogy jön ki a 290 és a 390 bruttó ár. (Esetleg, ha bejön valahogy vám és áfamentesen)
Elképzelhető lenne, hogy a különbség egyszerűen abból adódik, hogy az árrés ennyivel magasabb a MM-ban?

(#385) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Én képzelem be, vagy az utolsó frissítéssel sokat javult a rendszer, és főleg a kamera :C

(#386) natë válasza xabolcsy (#385) üzenetére


natë
nagyúr

Nem te képzeled, valós!

(#387) bjames válasza xabolcsy (#385) üzenetére


bjames
aktív tag

Milyen romon? EU-n?
Nincs még 13-am, de tervezem lecserélni a 11 lite-ot, amin EU romon vagyok. S igaz ez csak Snapi 778-as procival van, de nagyon jól megy rajta.
Szóval esélyes ha lesz 13-asom arra is felrakom. Az eddigi tapasztalatok alapján érdemes lecserélni a globált?
OTA az nem megy EU-n, ha jól tudom.

(#388) natë válasza bjames (#387) üzenetére


natë
nagyúr

Hát a globál sem rossz, az eu-val az a baj, hogy a fordítások (csirkeláb) még nem perfektek pár helyen..

(#389) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!! Szerintetek melyik jobb rom az eu-s verziok közül, a eu dev vagy eu stabil?? :R

NAGYPAPA

(#390) xabolcsy válasza bjames (#387) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Globál a gyári.
Szerintem nem fogod megbánni! Az eddigi legjobb telóm. Eleinte szar volt a kamera, szokatlan nekem. Nem volt éles, a samuhoz képest.
De teljesen rendben van mostmár! Sőt a haverom 22 ultra telójával hasonlítgattuk össze, és ez sokkal jobb volt :C
Láttam rajta, tiszta ideg volt :DD

(#391) natë válasza Indian74 (#389) üzenetére


natë
nagyúr

Egyik beta másik stabil.

(#392) Indian74 válasza natë (#391) üzenetére


Indian74
senior tag

:R

NAGYPAPA

(#393) osonte válasza Indian74 (#389) üzenetére


osonte
senior tag

Én DEV-en vagyok, féltem tőle, de nincs gond vele. Ha meg lenne, akkor azonnal reagálnak, van hogy kijön a frissítés az adott héten, majd még azon a héten jön rá egy "rebuild" frissítés ugyanazzal a verziószámmal.

(#394) TpS válasza Indian74 (#389) üzenetére


TpS
őstag

A dev hetetente jön általában, kivéve, ha valamit ünnepelnek a kínaiak, vagy valamilyen hiba miatt visszavonták a romot. Nem muszáj hetente frissíteni, de ha már van, miért ne? :D Ha nincs kedved a gyakori frissítéshez, akkor a stabil az ajánlott. Az első xiaomi telefonom (MI Max) óta dev-en vagyok, elégedett vagyok vele. Időnként előfordulnak problémák, így az eu fórumot érdemes átfutni, mielőtt felkerül a rom.
Az eu dev OTA féllábas, letölteni lehet az update-rel, de a twrp nem tudja az updater-ből meghívva feltepíteni, így csak belép a twrp-be és neked kell az install-t elindítani. Majd barkácsolnak a twrp-n, aztán ez is menni fog egymenetben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#395) Indian74 válasza TpS (#394) üzenetére


Indian74
senior tag

Először is kösz mindenkinek :R
A másik most nekem ez van fent V14.0.21.0.TMCCNXM
Azt látom itt egy oldalon hogy ez a China Mainland Stable vagy a China Telecom Carrier Edition.
Nos mi a különbség a kettő közt???
És hogy hogy telepítem fel ha jön újabbik verzió, mert úgy látom van újabb...
V14.0.23.0.TMCCNXM China Mainland Stable.

NAGYPAPA

(#396) Graphics válasza Indian74 (#395) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

OTA-n gondolom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#397) natë


natë
nagyúr

Xiaomi.eu-n ugye nincs a cleaner-nek ikonja külön, mint globalon? Nem tudom, hogy volt-e és elveszett, vagy a file kezelőből lehet itt előcsalni :D

(#398) Indian74 válasza Graphics (#396) üzenetére


Indian74
senior tag

:R

NAGYPAPA

(#399) osonte válasza natë (#397) üzenetére


osonte
senior tag

Beállítások -> Alkalmazások -> Rendszeralkalmazás-beállítások -> Biztonság -> Parancsikonok kezelése -> Tisztítás

Amennyiben erre gondoltál.

(#400) natë válasza osonte (#399) üzenetére


natë
nagyúr

Arra gondoltam, hogy globálon van egy külön indító ikonja alapból, eu-n pedig ha jól detektálom nincs erre dedikált.

link

Mod.: Azaz, köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.