Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) balazsovics válasza OSERANSKY (#1946) üzenetére


balazsovics
tag

Köszi a kimerítő választ :), megjegyzem akkor a coolmobilet... sajna én se nagyon találtam, mindenki 13T-t árul.
Még arra gondoltam, hogy mivel van pár hetem megvenni megvárom, hátha valaki árul majd max félévest. Gondolom a gari attól él tovább, hogy eladja valakinek.

(#1952) lovas93 válasza balazsovics (#1951) üzenetére


lovas93
tag

Coolmobilera +1, két telefont rendeltünk onnan fél éven belül és korrektek voltak végig, értesítettek feladás előtt is telefonon és 5 napon belül megjöttek a telefonok.

(#1953) Chris2626


Chris2626
újonc

Sziasztok!
14.0.8-as frissítés óta sajnos nem tudok a Hangeffektek/Mi hang résznél fülhallgató modellt választani. Az egyik típussal pont tökéletesen szólt a fülesem.
Kivették belőle vagy csak nálam nem elérhető?
Válaszokat előre is köszi!

(#1954) OSERANSKY válasza xabolcsy (#1950) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Igen. Már engem sem. Az utóbbi hetekben kellően beleástam magam a miértekbe, és semmi elfogadhatóra nem jutottam. Nem akarok a frissítések Jack Reacher-e lenni :)

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1955) OSERANSKY válasza Chris2626 (#1953) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Szia! Újabb "jó" hír akkor... A Dolby Atmos-t remélem békén hagyják, mert nagyon be fogok rágni :(((

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1956) OSERANSKY válasza balazsovics (#1951) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Igazán nincs mit! Szerintem még 5-6 hónaposan is brutál jó választás, sőt. Persze, él. Csak használtan véve figyelj arra, hogy adjon is az illető garit + jó állapotban legyen a teló. Sok az állat, se tok, se üvegfólia, meg a többi csemege, ami a nem rendeltetésnek megfelelő használatból (nevezzük igénytelenségnek) ered...

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1957) osonte válasza OSERANSKY (#1955) üzenetére


osonte
senior tag

Bár 13T Pro és tajvani rom a legfrissebb, még Android 13, de november 1.-i biztonsági frissítéssel. Változott egy kicsit a kinézete a rendszerfrissítőnek és kivették a frissítések korábbi fogadása lehetőséget. Szóval megy a varia. Asszonynak nem is tudom mit rakjak fel a Xiaomi 13-ra, mert .eu kezd eléggé hülyén visselkedni, a GPay sem megy, viszont kellene a hívásrögzítás. Ott viszont a tajvani rom eléggé el van hanyagolva. Jóhetne már valami egységes történet! Szerintem még keresik a Xiaominál az irányt, de azért így is szeretjük. :)

(#1958) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Chrome probléma másoknál mennyire jellemző?
Nálam gyakran lefagy az ablak, amire az a megoldás, hogy rámegyek az ablakválasztó ikonra és kiválasztom a lefagyott ablakot. Onnantól már működik az adott ablak.

Reméltem, hogy a 14-re frissítés ezt megoldja, de ez ugyanúgy fennáll, mint korábban.

(#1959) LouiS22 válasza OSERANSKY (#1955) üzenetére


LouiS22
veterán

Az a parasztvakítás deluxe kategóriája amúgy :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1960) balazsovics válasza OSERANSKY (#1956) üzenetére


balazsovics
tag

Na igen..
Eddig 5ből 2 válaszolt egyáltalán az üzeneteimre. Lehet, hogy a marketplace-t nem kellene erőltetni :)

A külsőségeket persze látni, de ha mondjuk kapok egy számlát valaki más nevére, a garit tudom érvényesíteni vele?

(#1961) Black&White


Black&White
addikt

Yettel VoWifi megy valakinél?
SMS elküldve, vissza is igazolták, de egyelőre semmi. :DDD

(#1962) TheVeracLord válasza OSERANSKY (#1955) üzenetére


TheVeracLord
csendes tag

Dolby Atomos-hoz ahogy nézem nem nyúltak [link]

(#1963) OSERANSKY válasza LouiS22 (#1959) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Lehúzás, tényleg semmi másról nem szól :((

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1964) OSERANSKY válasza Black&White (#1961) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Nem szoktam használtan készüléket venni / átvenni (bizalmatlan vagyok, 1x rendesen pórul jártam), de ha magánszemély és adja vele a számlát is, akkor elvileg nem lesz probléma...

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1965) LouiS22 válasza OSERANSKY (#1963) üzenetére


LouiS22
veterán

Marketing bullshit :) Moziban, otthon, 8+ hangfallal már más tészta.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1966) femiki válasza Black&White (#1961) üzenetére


femiki
tag

Nálam igen megy, müködik

(#1967) femiki válasza femiki (#1966) üzenetére


femiki
tag

Látható

(#1968) Barthezz2 válasza LouiS22 (#1965) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valamit tényleg változtat, valakinek lehet jó. De a Dolby Atmos tényleg ott kezdődik, hogy 7.1.. vagy 5.1.2., nem tudom pontosan, hogy jelzik.
Szóval.. Marketing duma, az tény :DDD

Nekem olyan rendszerem van(Jamo S800 széria), hogy a front tetejére lehetne felfele sugárzó Atmos hangsugárzót tenni, de abban sem nagyon hiszek. Nameg az erősítő 5.1-et tud, szóval nem tudom tesztelni :D

Dolby Sound, vagy valami hasonló megnevezés jobb lenne mobilnál.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1969) Black&White válasza femiki (#1966) üzenetére


Black&White
addikt

Király, akkor holnap futok egy kört Yettel felé én is! :)

(#1970) LouiS22 válasza Barthezz2 (#1968) üzenetére


LouiS22
veterán

Az x.y.z-böl a z lesz az, ami az atmos hangfalakat jelöli.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1971) Barthezz2 válasza LouiS22 (#1970) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor 5.1.2 :) Alaphangon..

Everybody lies.

(#1972) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Szeretnék visszatérni gyári romra és ezzel együtt zárni a bl-t. Rengeteg xiaomi telót használtam eu rommal évekig, de ennyi problémám soha sem volt egyszer sem. Inkább elengedem a hívásrögzítést.
Mit érdemes most feltenni és honnan érdemes letölteni?

Csend a lelke mindennek!

(#1973) Victoryus94 válasza gabikiraly2 (#1972) üzenetére


Victoryus94
őstag

Innen a Gyári Fastboot ROM-ot: (Flashing Guide gombra klikkelve elérhető)
https://new.c.mi.com/global/miuidownload/detail/device/1900575
Viszont a MIUI 14 EEA még nincs fent... erre várok 2 hete, mert visszafelé nem enged frissíteni.
Ha Global volt a gyárid, akkor szerencséd van, az már rég felkerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#1974) gabikiraly2 válasza Victoryus94 (#1973) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Fogalmam sincs mi volt rajta gyárilag. Megvettem, elindítottam a BL nyitást, idő lejárt. Egyszerre ment fel az eu rom. Utána vettem csak használatba.
A telefon a telekomtól származik eredetileg.

Csend a lelke mindennek!

(#1975) Black&White válasza gabikiraly2 (#1974) üzenetére


Black&White
addikt

Hivatalos viszonteladók EEA ROM-mal forgalmazzák. Amiből valóban nincs még A14 fastboot verzió, de a sima Globalt is felrakhatod, gond nem lehet belőle még Bootloader visszazárásból sem.

(#1976) novinyul


novinyul
veterán

Nagy nehezen de végre megérkezett :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1977) Black&White válasza novinyul (#1976) üzenetére


Black&White
addikt

Szép friss csomag🙂

(#1978) Barthezz2 válasza novinyul (#1976) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Frissebbet is kapsz, mint én :)

Everybody lies.

(#1979) CubeDogg


CubeDogg
csendes tag

Sziasztok! A fenti funkció csak a gyári töltővel működik vagy "sima" "lassú" töltôvel is működik?

[ Szerkesztve ]

(#1980) novinyul válasza Black&White (#1977) üzenetére


novinyul
veterán

Igazából nem értem hogy a Xiaomi ezt hogy hozta össze :F Ráadásul csak az EEA verzió ilyen nyakatekert a frissítések terén :((( Lenne is egy kérdés :) Eddig a kijelzőn bárhol húztam le az ujjam, akkor az értesítési sáv jött le. Most meg a keresés menü. De nem találtam meg hogy hol lehetne ezen változtatni. :F
Közben sikerült :) Halálba idegesített.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1981) OSERANSKY válasza CubeDogg (#1979) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Szia! Érdemes bekapcsolva hagyni és minden töltésre érvényes. Én a gyári 67W-os adapterrel csak a vezetéknélküli powerbankot töltöm, amire a telót szoktam rátenni.

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1982) OSERANSKY válasza novinyul (#1980) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Nem vagy egyedül vele... Már várom, mikor posztol valaki hogy neki az első HyperOS jött meg a telójára. Van ami régió specifikus, de a gyakoriságnál teljes a káosz már 1 jó ideje. Azt át tudod állítani, a 'Beállítások - Kezdőképernyő - Húzza lefelé az ujját a Kezdőképernyőn' menüben. Az Értesítéseknél klassz funkció még Android 14-en belül a Zseblámpa v. a Kijelző felvillanása az általad preferált színben. Ja hogy közben meglett. Akkor tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1983) OSERANSKY válasza novinyul (#1976) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

v14.0.9.0? Na mostmár végképp nem értem az egészet :F

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#1984) balazsovics


balazsovics
tag

Segítsetek megérteni légyszi. Mi indokolja a PRO 1,5x-es árát? Látok apró különbségeket, de semmi egetverő. A kamerája ennyivel jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1985) ggabor02 válasza Black&White (#1961) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nálam sem megy.
SMS elküldve, visszaigazolva.
Minden gyári, 14.0.6.0 UMCEUXM, a készülék is tőlük lett vásárolva.

(#1986) ggabor02 válasza Black&White (#1969) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Sikerült intézni valamit?

(#1987) osonte válasza balazsovics (#1984) üzenetére


osonte
senior tag

Gyorsabb SOC (aminek lehet szebb képe, mivel jobb a képfeldolgozó része vagy akár jobb hangja, ha vezetékes fülessel hallgatod - mindenesetre rohadt gyors a Pro, szerintem), gyorsabb tárhely UFS 3.1 -> UFS 4.0, illetve a legtöbb helyen dupla tárhelyest árulnak (512GB) és a memória is alapból 12GB (nincs 8GB-os verzió), Nagyobb videófelbontás - 8k (ennek szerintem nem sok értelme van, de tudja), 10-bit LOG videó rögzítés (ezt kevesen használják, de szintén tudja és ennek van értelme is, de nem az átlag felhasználónak), 67 Watt -> 120 Watt -os töltés. Szerintem kb ennyi, ha valamit nem írtam, akkor valaki kijavít. :)

(#1988) novinyul válasza OSERANSKY (#1983) üzenetére


novinyul
veterán

Talán jobb is nem megérteni :) Valószínűleg folyamatosan bug javítások mennek, azt akkor már a security patch-k is módosulnak a kiadás dátuma szerint.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1989) Black&White válasza femiki (#1966) üzenetére


Black&White
addikt

Háromszor beszéltem velük az utóbbi egy napban.
Utoljára azzal takaróztak, hogy csak Samsung, Apple vonalon garantált a dolog.
Említettem azt is, hogy más felhasználónál gond nélkül működik (itt pl rád céloztam), erre azt a választ kaptam, hogy beszéljük meg, mármint mi ketten.... :D LOL
Ezen a ponton búcsúztunk el egymástól.

(#1990) DroiDMester válasza osonte (#1987) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tyűű ha! Ezt a sok baromságot honnét sikerült összeszedned? :W

SOC mind 2 telóba Snapdragon 8 gen2.

A sima 13asból is van 12Giga RAM verzió a pro csak 12vel van

Tárhely mind 2 telóba UFS 4.0(kivéve a 128giga tárhelyes verziókat de ott szintén azonos mind2 nél UFS 3.1)

Videó felvétel mind2nél 8K 24FPS

Egyedül a Qi töltést sikerült eltalálnod, a többi mind hamis adat!

[ Szerkesztve ]

(#1991) balazsovics válasza DroiDMester (#1990) üzenetére


balazsovics
tag

Inkább így látom én is. Ok, még a méret/kijelző/üveg/akksi kicsit más, de ezek (számomra) apróságok. Kamerában mások a paraméterek, kérdés mennyire számít...
(átkozott 13T tök jó lenne, ha tudná a vezeték nélküli töltést...)

[ Szerkesztve ]

(#1992) femiki válasza Black&White (#1989) üzenetére


femiki
tag

Hát én segítenék szívesen, de nem tudom hogy mit. Annyit tudok, hogy megjött az aktiválási üzenet, utána ki/be kapcsoltam a wifit, és utána megjelent a vo-wifi jel. Esetleg a beállítások/sim-kártyák/wi-fi hívások be van kapcsolva? Azt még nézd meg! De hallottam olyant is, hogy a repülős módot be/ki kell kapcsolni és utána működik...

(#1993) Black&White válasza femiki (#1992) üzenetére


Black&White
addikt

Nem ezért mondtam! Csak érted... mennyire morbid az üsz. válasza?!
Oldjuk meg egymás között!
Köszi! 😀

(#1994) ggabor02 válasza femiki (#1992) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Én 5 napja ezeket kapcsolgatom ki/be folyamatosan. Nem segít. A másik kártya Telekomos, azon hibátlanul megy. Elég hosszú ideje készül ez a Yettel VoWifi, reménykedtem, hogy ennyi idő alatt összerakják normálisan. Ez egy általuk forgalmazott nem alsó kategóriás készülék. Ráadásul az enyém tőlük lett vásárolva.

(#1995) retesz147 válasza gabikiraly2 (#1972) üzenetére


retesz147
addikt

Mi a gondod vele?
Én is ezt használom, de nincs vele nagy gond... Eu dev.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1996) osonte válasza DroiDMester (#1990) üzenetére


osonte
senior tag

Igazad van, de van rá válasz... Ezért rossz ha asszonynak sima 13 van és benéztem, mert azt hittem, hogy a 13T-s fórumba vagyok/írok (nekem az van). Vagyis sikerült leírnom a 13T és 13T Pro közötti különbséget, de ez nem volt kérdés, így bocsi. Szerintem hanyagolom az asszony telefonját, hogy mi van vele, kilépek innen és akkor nem tudom összekeverni. Amúgy segíteni akartam, csak félrement. :W Amúgy kár volt vele dolgoznod, már mint válaszolni, spóroltál volna, ha azt írod csak egyszerűen, hogy hülyeséget írok. :B

[ Szerkesztve ]

(#1997) bjames válasza osonte (#1996) üzenetére


bjames
aktív tag

A sima 13 és a pro közötti különbségeket pl a GSMArena-n érdemes megnézni
De leginkább a jobb kijelző és kamerát mondanám. Azt hogy mennyivel jobbak azt nem tudom.

(#1998) gabikiraly2 válasza retesz147 (#1995) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Én stabil ágon vagyok. Google appok random összeomlanak. Wallet nem működik. Augusztus óta nem jött normális frissítés.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#1999) retesz147 válasza gabikiraly2 (#1998) üzenetére


retesz147
addikt

Chrome ömlik össze nálam néha, de azt a 300+ megnyitott lapnak szoktam betudni, meg néha instagram sztorik feketék, de azt lef..om.
Walet itt sem megy, kiváltottam Simple classiccal, de kollégám érintetlen Samsungján is 1 hete nem megy walet.

Xiaomi 13 eu dev...

(#2000) kopidoo válasza CubeDogg (#1979) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én nem találom ezt a kapcsolót... (EUXM ROM)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.