Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) novinyul válasza Black&White (#1548) üzenetére


novinyul
veterán

Én még várhatok :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1552) Black&White válasza novinyul (#1551) üzenetére


Black&White
addikt

Szerintem nem sokáig... 😁

Amúgy CIB/Revo megy, direkt megnéztem.

(#1553) LouiS22 válasza kicsipapucs (#1547) üzenetére


LouiS22
veterán

keresd meg a fastbooton át telepíthetö verziót és full gyalu társaságában telepítsd. Minden adat ugrani fog a telóról.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1554) hroberto válasza natë (#1550) üzenetére


hroberto
veterán

Igaz. Mindenesetre eddig ott volt. De ezek szerint nem bug.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1555) TpS válasza hroberto (#1549) üzenetére


TpS
őstag

Az állapotsor / státusz bar ikonoknál nem kapcsolódott ki az ébresztás?

(#1556) kicsipapucs válasza LouiS22 (#1553) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A legújabb fastboot rom amit találtam, az a mai OTA frissítéssel felülírt régi, Android 13-as verzió. Rollback protection miatt nem engedi. Ötlet, hogy hol találom meg a 14.0.5.0-t?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1557) Black&White válasza kicsipapucs (#1556) üzenetére


Black&White
addikt

Abból még nincs...
A fboot verziók kis késéssel szoktak megjelenni a recovery verziókhoz képest.
Én rápróbálnék régebbi fboot verziókra, hátha...

(#1558) kicsipapucs válasza Black&White (#1557) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Rápróbáltam, írtam, hogy rollback protectionre hivatkozva nem engedi. Néztem még régebbit, az is.
Kb. mennyivel később szoktak kijönni?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1559) Joe 89


Joe 89
tag

Nekem is megjött az android 14, most települ.

(#1560) LouiS22 válasza kicsipapucs (#1556) üzenetére


LouiS22
veterán

recoverybe be tudsz lépni? lehet, hogy egy wipe is segít.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1561) DroiDMester válasza kicsipapucs (#1558) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem elég lenne egy Format DATA is :K

(#1562) LouiS22 válasza DroiDMester (#1561) üzenetére


LouiS22
veterán

pláne :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1563) Black&White válasza DroiDMester (#1561) üzenetére


Black&White
addikt

Gyári állapotban?

(#1564) kicsipapucs válasza DroiDMester (#1561) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Köszi srácok a tippeket!

Storage-et szeretném megtartani, amennyiben van mód rá. Locked BL, gyári rom, stock reco.
Ha kijön a fastboot rom, akkor nem lehet célravezető kicsomagolni a ROM-ot és ADB alól flash_all_except_storage beccsel újranyomni?

LouiS22: Recovery és fastboot is bejön, csak OS-ben fossa össze magát.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1565) DroiDMester válasza kicsipapucs (#1564) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

fastboot ROM-hoz nyitott BL kell! :)

zárt BL- mellett csak gyári recovery ROM-ot tudsz feltenni!

(#1566) osonte válasza kicsipapucs (#1564) üzenetére


osonte
senior tag

Kapcsold ki a telefont és a videó alapján nem tudod “SAFE MODE”-ba tenni a telefont? [link]
(tudom másik telefonhoz mutatja, de hátha megy ezen is)

Gyorsan lementeni mindent és nyomni egy gyári alaphelyzetbe visszaállítást.

Lehet nem működik, csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#1567) hroberto válasza TpS (#1555) üzenetére


hroberto
veterán

Nem is találok olyan opciót az állapotsoron belul, ahol ki lehetne kapcsolni külön minden alkalmazásnál.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1568) Barthezz2 válasza novinyul (#1551) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam is semmi eddig. Még szerencse, hogy bekapcsoltam a korábban fogadást.. :DDD

Everybody lies.

(#1569) bjames válasza Barthezz2 (#1568) üzenetére


bjames
aktív tag

Én nem kapcsoltam be, nekem most frissült.

Alapból berakott egy keresés opciót az asztalról lefelé húzásra, azt nem tudom máshogy előcsalogatni, pedig jó lenne. Vkinek esetleg sikerült másra átrakni? Vagy indító ikont kirakni neki?

(#1570) novinyul válasza Barthezz2 (#1568) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem is be van kapcsolva :D Ez olyan random érkezik :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1571) femiki


femiki
tag

Nekem éppen most töltődik le. Nem jelzett, de manuális keresésre rögtön feldobta hogy tölthető.

(#1572) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Tegnap este töltődött le a frissítés (feldobta, hogy van). Eddig csak apró hibákat tapasztaltam. Eltűnt a beállított hálózatnév mindkét kártyához, valamint a zárolási képernyő órájának stílusa állítódott át. Minden egyéb beállítás megmaradt.

(#1573) femiki


femiki
tag

Eddig jó, nem találtam hibát...

[ Szerkesztve ]

(#1574) gigabytman


gigabytman
tag

A xiaomi.eu ROM-ot telepítőktől kérdezném:

Van egy 11 Lite telóm amit szeretnék cserélni egy új xiaomira akár erre a 13-ra.
A 11 Lite-ra (hívjuk régi telónak) kb 1 éve már telepítettem egy tajvani romot, így van xiaomi tárcsázó/üzenetek stb. A teló jól működik rendszeresen frissűl és minden adatom szinkronizálódik a xiaomi cloudba.
Megveszem az új telót google cuccokkal és szeretnék BL-t nyitni, hogy feltegyem a xiaomi.eu-t. Hogy a bánatba lehet ezt legjobb módon megtenni?
A régi teló sim kártyáját szeretném használni. Próbálok hangosan gondolkodni:

Nyilván a régi telóból ki kell jelentkeznem és átteszem az új telóba, ahol google tárcsázó és társai lesznek. Amíg nem lesz telepítve az eu rom nem fogom tudni látni elérni az üzeneteket, hívási előzményt, névjegyzéket. Itt be kellene jelentkeznem a régi MI fiókomba és hozzáadni az új telót, ha ez lehetséges. Majd kezdeményezni a BL nyitást. Ez így működne vagy vegyek bele egy feltöltös simet és egy új fiókkal csináljak BL nyitást? :F

(#1575) LouiS22 válasza gigabytman (#1574) üzenetére


LouiS22
veterán

A legjobban akkor jársz, ha megveszed az új telefont, nyitod a BL-t, kivárod a kivárnivalót, felrakod az EU-t és utána költözöl a mostani telefonodról.

A cloudba nyilván be tudnál jelentkezni az új telefonról és lejönne minden sms, mifszom, szóval "adatvesztésed" nem lenne. Csak abban a percben, amikor majd nyitható a BL, akkor úgyis törlődik minden a telóról.

Én megspórolnám a kétszer pakolgatok dolgot.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1576) gigabytman válasza LouiS22 (#1575) üzenetére


gigabytman
tag

Köszi de a lényeg lemaradt. Akkor hozzak létre új fiókot egy új simmel és azzal próbáljak BL-t nyitni, vagy a régi simet tegyem bele azonnal és azzal próbálkozzak?
Te hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#1577) Gigi01 válasza ggabor02 (#1572) üzenetére


Gigi01
őstag

Fej,fülhallgató beállításoknál tűnt el pár dolog.Nem is olyan a hangzás. :(((

(#1578) osonte válasza Gigi01 (#1577) üzenetére


osonte
senior tag

Állítsd át a régiót Indonéziára és sokkal hangosabb lesz, illetve a minőség is jobb. Annyi, hogy kb. 4 appot kell törölni utána. Így kikerüli az EU-s hangerő korlátozást, ami ront is a minőségen. Akkor nem látszanak a beállítások, ha nem Xiaomi adaptert használ valaki. Nekem van egy szerintem hamisítvány, amivel minden menü működik és jól is szól. Elvileg jövő héten érkezik Angliából biztosan eredeti (4400 Ft-ért), kíváncsi leszek azzal milyen lesz.

(#1579) osonte válasza gigabytman (#1574) üzenetére


osonte
senior tag

Bocs, összemostam a 13T Pro topikkal. :W A feleségemnek is a stabil Xiaomi.eu van a Xiaomi 13-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#1580) LouiS22 válasza osonte (#1579) üzenetére


LouiS22
veterán

A 13 nagyon nem MTK chip.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1581) LouiS22 válasza gigabytman (#1576) üzenetére


LouiS22
veterán

Igaz. Átraktam a SIM-et a BL nyitás aktiválásának idejére, utána ment vissza a régibe. Amikor nyitható volt, nyitottam és átköltöztem rá. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1582) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Engem reggel az alábbiak fogadtak: (Xiaomi EU ROM: MIUI 14.0.31.0.TCCNXM Stabil).
Nem volt frissítés, vagy bármi egyéb, indokolta volna...

1.) Nem lépett ki DND módból
2.) Eltűnt a háttérkép (fekete háttér jön be), ilyet csinált már máskor is, szinte mindig egy hétvégi reggelen, de más összefüggést nem találtam (restart megoldja).
3.) Semmilyen videót nem hajalndó lejátszani (Facebook, Youtube, Galéria)
Ezen sajna a kikapcsolás, restart sem segített. Bármilyen videót indítok vagy egy kimerevített kép jön be, vagy töltés animáció.
4.) Volt még 1-2 furcsaság, de ezeket nehéz jól körülírni... pl. a futó appokat nem tudtam kilőni, legalábbis 2 mp múlva ismét ott volt a háttérben futó appok között minden amit elvileg "bezártam". Vagy a 2. restart, vagy a ki-be kapcsolás után állt helyre, az első retsart után ugyanúgy ott "futottak a háttérben".

Találkozott valaki a hasonlóval? Van tipp a gyors megoldásra? (Elsősorban a videos problémát kéne elhárítani, de ha bármi tipp van, mi okozhatja a fentieket...)

Ha nincs, akkor visszatenném a gyári ROM-ot (meg akkor frissítenék 14-re).
Erre mi a leginkább javasolt metódus?

(#1583) Brekecs válasza Victoryus94 (#1582) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia!
Google play rendszer frissítést csináltál manuálisan? állítólag az okozza a galibát, gyári visszaállítás segít csak a kamera, videó gondon!
Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#1584) Victoryus94 válasza Brekecs (#1583) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szia, manuálisan biztos nem csináltam.
De most látom, hogy a kamera sem működik, szóval esélyes hogy igazad van.
Ha gyári visszaállítás kell, akkor dobom a rendszert, megyek vissza gyárira, mert nekem túl sok volt a BUG ezen a rendszeren. :(

Nagyon szépen köszi a választ. :)

(#1585) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Sziasztok!

Pár napja jött vmi nagy frissítés (5GB környéke), ami egy iszonyatosan nagy bugot (szopást) eredményezett: a híváslista gyakorlatilag egyáltalán nem működik, alig van benne bejegyzés. A legutolsó pl. pénteki, pedig azóta igencsak voltak már hívásaim. Gondolom nem kell részleteznem, hogy ez mennyire kellemetlen.
Azért egy példa: hívnak kijelzett (de nem elmentett) számról munka ügyben, felveszem "Kis türelmet kérnék és visszahívom, ha nem fontos." Persze nem tudom visszahívni, mert nincs meg a szám.

A telefon teljesen stock, EU régiós, az aktuális miui verziószám 14.0.5.0.

Valaki találkozott már ilyennel és van rá megoldása is?
A factory resetet elkerülném, ha van rá mód.
Xda-n is keresgéltem pár napja, egyelőre sikertelenül.

Köszi!

(#1586) Shummo válasza Victoryus94 (#1582) üzenetére


Shummo
aktív tag

Kb ugyan így jártam...
Neten nem találom a 14.0.5-t esetleg valaki tud hozzá letöltö linket?

Illetve kérdésem lenne, hogy mi a menete ha xiaomi. eu-ról át akarok menni globalra. (androis 14re)?

(#1587) Shummo válasza Shummo (#1586) üzenetére


Shummo
aktív tag

ez esetleg az lenne: [link] ???

[ Szerkesztve ]

(#1588) gyikhuszar válasza gyikhuszar (#1585) üzenetére


gyikhuszar
tag

Annyival kiegészíteném, hogy természetesen a nem fogadott hívásokról semmilyen értesítést kapok, bejegyzés nincs róla. Mintha meg sem történt volna.

(#1589) Victoryus94 válasza Shummo (#1586) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én biztosra mentem, 14.0.9-re frissítettem tegnap, de mára lejött a 14.0.5-ös Android 14.
Nekem sokkal stabilabb lett a teló, de valamiért nem látta a Google drive-ban amúgy látható (de nem kezelhető) mentéseket, így kvázi 0-ról kellett beállítani mindent, buktam a hívás előzményeket, az sms-eket, és talán a mentett wifiket is :( (a többit már visszahoztam).

Visszaállás nem volt bonyolult, csak a driverekkel voltam bizonytalan.
Miflash kell, meg egy global rom (fastbootos)

(#1591) DroiDMester válasza Victoryus94 (#1589) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Meg hozzá nyitott bootloader!

Amúgy miért nem használod a XIAOMI saját felhő alapú mentését 100X jobb mint a googles.s vacak! Nekem ott még a 6-8.évvel ezelötti mentések is megvannak.

(#1592) PowerBuldog válasza gyikhuszar (#1585) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nálam teljesen stock és 2020-ig visszamenőleg tudok görgetni a híváslistámban.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1593) Barthezz2 válasza gyikhuszar (#1585) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak egy ötlet, mert én még nem kaptam meg a frissítést.

Ha kijelentkezel a Google fiókból, törlöd a tárcsázó/telefonkönyv app adatait, majd vissza jelentkezel Google fiókba?

Elvileg az utolsó mentett adatok, kontaktok felhőből így visszajönnek, az app meg hátha megjavul az adattörléstől.

Everybody lies.

(#1594) Victoryus94 válasza DroiDMester (#1591) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azért, mert azt mondja hogy be van telve a képeimmel a xiaomi cloud (egy régebbi telóm fotóival), de törölni/hozzáférni nem lehet semmilyen felületen...
Én nem érzem, hogy bármiben jobb lenne.
Hónapokkal ezelőtt jelezték hogy meg fog szűnni a szolgáltatás. Akkor meg minek foglalja a tárhelyet?

+Google-ból nekem van +100GB tárhelyem, a képeim is oda mentődnek.

[ Szerkesztve ]

(#1595) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

A 14 droid, valóban jobb :C
Nekem sokat javult az üzemidő, és a ram használat is.
Az egész stabilabb lett👍

(#1596) Shummo


Shummo
aktív tag

Segítsetek pls. Xiaomi.eu rom volt fent.
Letöltöttem innen [link]. Fastboot global romot (14.0.9).
Kicsomagoltam
Majd lefuttattam a "flash_all.bat".
Eredmény egy bootloop!

Mi lehet a baj?
(abból lehet baj, hogy kroábban TMCEUXM volt, msot megTMCMIXM töltöttem? )
Lehetőleg a flash_all_lock.bat-ot nem szeretném lefuttatni, csak ha azt mondjátok máshogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1597) Victoryus94 válasza Shummo (#1596) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem ez működött: (Fastboot)
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/fuxi/stable/V14.0.9.0.TMCMIXM/

A Xiaomi 13 drivereket tettem még fel, meg létre kellett hozni egy log mappát a mifloash mappába, mert hisztizett. Én nem zártam le a BL-t sem.

(#1598) Shummo válasza Victoryus94 (#1597) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszi. MEgprobalom másik kábellel és géppel. Csak nem értem, ha sikeresen lefut, akkor miért nem jó. pedig ugyan azt csinaltuk.

Ha ez se megy, megprobalom EEA rommal, hátha az a gondja...

(#1599) DroiDMester válasza Shummo (#1596) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

használd a MIFlash programot ne CLI-ből BAT-olgass! :W

[ Szerkesztve ]

(#1600) Brekecs válasza Shummo (#1598) üzenetére


Brekecs
aktív tag

EEa romot tedd fel, a C meghajtóra másold fel a romot, és úgy próbáld,
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.