Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) mefistofeles válasza bullseye (#16249) üzenetére

Nem tudom, hogy van ez (engem még sosem bannoltak) de azt hallom, hogy eléggé bekeményítetek. Márpedig ennél szándékosabb és oktalanabb TK-t nehéz elképzelni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16252) Cucuska2 válasza mefistofeles (#16251) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én tegnap 20 csatát játszottam, abban ötször találtam el baráti tankot, egyszer semmisítettem meg az egyiket. Mind véletlen volt, és nem kékültem be.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16253) mefistofeles válasza Cucuska2 (#16252) üzenetére

Az mind oké (bár nem tudom, visszajátszák az összes esetet? Különben honnan tudnák, hogy véletlen volt.) de az én esetemnél szó nem lehetett sem provokálásról sem véletlenről. Odajött és szánt szándékkal szétlőtt. Én is lőttem már ki csapattársat véletlenül de annyi let, hogy a garázsban bekékültem egy órára. Gondolom addig a többiek is kéknek láttak.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16254) xenom0rph válasza mefistofeles (#16253) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem játsszák vissza, mivel a bann rögtön megtörténik, én pár napja kaptam meg az első 1 órásomat .

halahala

(#16256) mefistofeles válasza #40993792 (#16255) üzenetére

Az biza lehet. Hiába no én jó gyerek vagyok.... :B

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16257) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Előző héten engem is pihenőre küldtek egy órára :DDD két napja se sok kellett hozzá, hogy az 1 naposat megkapjam. Azt hiszem a modból ki kell szednem azt a parancsot hogy engedjen lőni társra.
Egyik hülye szakasz rám szált fjordson még a meccs elején. Két lövést kaptam tőlük, ezért gyors utat biztosítottam nekik a halálba. Nagyon nem izgatott az 1 órás pihi.
Két napja meg egy is-3 lőtt csak úgy hátba kezdés után rögtön idiot team felkiáltással. Párszor adtam neki csirivel, de a végén meggondoltam magam, már kékültem :D Plusz az 1 napos jött volna, az már nem pálya.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#16258) scyllarus válasza Stigma.HC (#16257) üzenetére


scyllarus
veterán

A safeshot módban alt+LMB-vel továbbra is tudsz TK-zni ;)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16260) mefistofeles válasza #40993792 (#16259) üzenetére

Én is valahogy így vagyok de hidd el elszakadhat néha a cérna...
Mikor kimegyek fedezék elé, lövök, mennék vissza aztán mögülem a "csapattárs" leláncol. Nem egyszer kb 5x egymás után. Isteni szerencse, hogy közben nem nyiffantottak ki. Oka persze semmi. na akkor aztán mikor abbahagyta akkor mögémentem és kinyírtam. Jobban esett mint a győzelem. ja és ez a szigorítás előtt volt és még be sem kékültem.
Amúgy egy kósza lövésért, lökdösésért nem lövök az tuti!

Egyébként úgy tűnik nekem, van értelme a szigorításnak. Pár hónapja még az volt a csoda ha egy nap nem kaptam "baráti tüzet" manapság inkább a trágárság dívik.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16261) Stigma.HC válasza scyllarus (#16258) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Igen, ez a bajom nekem is hogy erről már tudok :DDD Ennek köszönhetően mentem pihenőre :)

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#16262) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!
Ha már szóba került a büntetés lenne egy kérdésem!
Az egyik csatában kaptunk egy vérpiros is 3 platoont!Természetesen végig cempelték a játékot hátul!Veszítettünk természetesen de csapat többi tagja feljelentette és kértük az enemyit is!Vajon kapnak érte valamit vagy nincs értelme feljelentést tenni ez ügyben!?

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#16263) Enzolord válasza Flayer (#16262) üzenetére


Enzolord
addikt

Egy idő után kapnak bant, ezt automatán számolja a gép.. Csak egy emberre ne lőj el többet, mert akkor semmisnek veszi..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#16265) wrett


wrett
csendes tag

Talán vége a "szopóágnak"...:
[link]
1 hét full bénázás után végre valami! :)

(#16266) Scheff válasza emre (#16230) üzenetére


Scheff
tag

Az STB-1 miatt megéri szenvedni kicsit a Type 61-essel. Igazából már ránézésre látszik, hogy a Type 61-nél nagyon elrontották a koncepciót, szóval én már felkészültem a megpróbáltatások sorozatára. Az STB-1 viszont minden szempontból ígéretes. :)

World of Tanks Twitch csatornám: https://www.twitch.tv/mrscheff

(#16267) emre válasza Scheff (#16266) üzenetére


emre
veterán

Igen, az STB nagyon szép tank, biztosan meg is fogom venni, jó a gun dep, és nem rossz a torony páncél és a dpm sem. Mentem is vele pár kört tesztszerveren, de nem nagyon tudtam ráérezni, ami valószínűleg az én hibám.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16268) mefistofeles

ÁÁÁ nem, nem kell stat alapú MM.
Így legalább jöhetnek a nagyarányú győzelmek.........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16269) emre válasza mefistofeles (#16268) üzenetére


emre
veterán

Hidd el ilyen mindenkivel előfordul [link] és legalább lehet hibáztatni az egy szem ződ játékost a vereségért.
Ráadásul a stat alapú mm esetében kitől tudnál tanulni? Mondjuk aki 9-10k csata környékén még 1000 eff és 46-48% win körül mocorog az már nem nagyon fog tanulni semmit, meg szerintem nem is akar. Szóval a stat alapú MM csak a felszínen érintené azt a mélyen emberi problémát, hogy mennyire hülye és gondolkozásra képtelen a játékosok jelentős része.

Lehet itt még nem említettem, de a játékosok jelentős része szerintem egy kocsmai bunyó szintjén éli meg ezt a játékot. Vagyis leállnak egymással szemben, és adják egymásnak a pofonokat. Amelyik tovább bírja az győz. De az már nem fair ha netán mindeközben oldalba is lövik, mert férfiasan szemtől szemben kell harcolni.....(erre tudok konkrét példát, és még sorolhatnám a hasonló dolgokat)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16270) mefistofeles válasza emre (#16269) üzenetére

Értem mit akarsz mondani, de nézz magadba és legyél őszinte.
Szerinted ebben a csatában a tulipiros arc akit kilőnek a 40. másodpercben mennyit fog tanulni? Gondolod, hogy végignézi a csatát és gondosan elemzi a történéseket? Mert ezt szerintem egy jobb sem teszi meg sokszor...... és nem egy szemtől-szembe pisztolypárbajról van szó de pl. azért is hasznos egy (körülbelül) kiegyensúlyozott MM mert sokkal jobban visszaadja, hogy éppen milyen szinten áll a játékos. Ebben a csatában te is beláthatod, hogy ha csak kicsit is jól dolgozik a piros csapat akkor a zöldek megfeszülhetnek, (14% győzelmi arány jóslás) és hiába játszik magához képest valaki jól, boritékolhatóan csalódva fog távozni a harctérről.
egyébként a stat alapú MM azért annyiban komolyan érintené a játékot (és a jobb játékosokat) hogy a hülyék nem pl. téged bosszantanának, hanem egymást. Szerintem aki jobb/jobb tud lenni az úgyis kinő ebből a közegből....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16271) scyllarus válasza mefistofeles (#16270) üzenetére


scyllarus
veterán

A stat alapú mm felvetne egy csomó problémát:
- jóval hosszabb várakozási idő
- jóval kevesebb sikerélmény (azonos képességűek ellen/velük egy csapatban kevesebb TG/RW/Pool születne) -> csökkenő játékélmény -> itthagynák a játékot páran -> csökkenő bevétel. Tehát a wg SOSEM fogja meglépni.
- hosszabb csaták (nincs 15-2, 2-15)
és ezek csak így hirtelen jutottak eszembe

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16272) mefistofeles válasza scyllarus (#16271) üzenetére

Nem mondtam, hogy holnap így lesz de....
-mitől lenne hosszabb a várakozási idő? Természetesen egy unicum nem csak unicummal játszhatna, kb. a piros, narancs, esetleg sárga gárda lenne tőlük "elzárva"
-jaaaa hát ha egy pronak attól van sikerélménye, hogy pirosokat gázol az már nem kicsit ciki....... A játékélmény éppen hogy nem csökkenne hanem nőne! (már persze ha neked nem az a játékélmény, hogy kinyírsz 5 pirosat aki még a billentyűzeten keresi a megfelelő gombokat)
-miért is baj ha egy élvezetesebb csata hosszabb? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16273) emre válasza mefistofeles (#16270) üzenetére


emre
veterán

0, Láttam ződet is első percben meghalni, és engem is lőttek már ki ennyi idő után
1, Ha a piros benn marad a csatában abból sem fog tanulni, mert képtelen átlátni a rendszert.
2, Nem fog csalódottan távozni, mert fogalma sincs hogy mit kellett volna tennie, tehát szerinte amit csinál az pont úgy jó ahogy van, és a másik hibájából veszít a csapat.
3, Engem a pirosak csak annyiban zavarnak, hogy a játékuk sokkal kiszámíthatatlanabb a többinél, de egyébként mozgó úttorlaszként kezelem őket. Én egy hasonló leosztásnál csak arra figyelek, hogy a saját hp-mat lesebezzem. Sajnos ez egy ilyen játék, nem lehet mindig győzni, de úgy kell játszani mintha erről nem tudnál. De mindig lesz egy erősebb csapat, egy jobb játékos akár stat alapú mm-el akár anélkül.

Ha ezt nem tudod elfogadni akkor keress meg egy olyan klánt ahol aktívan foglalkoznak a képzéssel, lehet században, szakaszban tolni a játékot, és három hasonlóan jó képességű játékos már erősen tudja befolyásolni a random csata kimenetelét.

(#16272)

Személyes tapasztalatom alapján a pro-nak nem attól lesz sikerélménye ha hogy pirosokat gázol, hanem a komoly taktikát követelő, skilles játéktól. Elég kevés embertől halottam hogy arra verte volna hogy egy piros afk-ba kitárazott. Ha ezt komolyan így gondolod akkor rosszul vagy bekötve, és csak mentséget keresel a saját bénázásodra a stat alapú mm-el.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16275) emre válasza #40993792 (#16274) üzenetére


emre
veterán

bocs, szerintem lett egy újabb utolsó :DDD

* * *

Ahamm, látom. :)

[ Módosította: #40993792 ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16276) mefistofeles válasza emre (#16273) üzenetére

A 0, 1 és 2 pontokat nem igazán értem, ezekkel pont magadnak mondasz ellent "Ráadásul a stat alapú mm esetében kitől tudnál tanulni"
3 Nyilván nem lehet mindig győzni és (legalább is számomra) világos, hogy úgy is játszok. Akármennyire tré volt a leosztás még sosem léptem ki csatából!

Összefoglalva Te is azt mondod, hogy a piros úgy sem tanul. Tehát akkor mi értelme is pro gamer mellé rakni? Talán a menő csávó statjának hízlalására? Igazából Te, diegho és a többi igazán jó játékos úgy is a paradicsomokra panaszkodik (igazából, jogosan) tehát ez a probléma megszűnne! Gondolom te sem úgy értél el oda ahol most tartasz, hogy kezdőként a 2-15 re elveszített csatákat elemezted. Aki jó és tud tanulni, fejlődni az fog is. És ha nagyoktól akar tanulni akkor szerintem sokkal jobb replayokat nézni mint csata közben tanulmányozni a játékot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16277) mefistofeles válasza emre (#16273) üzenetére

Már meg ne sértődj de elolvastad az előzményeket is?
Scyllarus kollégának írtam arra a felvetésére, hogy szerinte a stat alapú játékkal csökkenne a játékélmény (olvasatomban a jó játékosoknál) TEHÁT EZ NEM AZ ÉN VÉLEMÉNYEM! ...léci....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16278) hfrici


hfrici
aktív tag

Mennyire utálom ezt a valamit! Van amikor mindent bead és olyan is amikor semmi sem sikerül. Nyugtassatok meg, hogy az Obj 263 jobb lesz.

Ez meg a mai első:


(#16279) bullseye


bullseye
addikt

A stat alapú MM nehéz 2x15 emberre. Mondjuk kisebb csapatra működhet, pl 2x7 főre. Hé, hiszen van is ilyen!
Én pl. antiszociális vagyok és sokszor csak 2-3 kört megyek, ezért nincs értelme szakaszoznom, meg normális klánba kerülnöm, de vállalom, hogy emiatt már tanulni sem nagyon tudok, és a WR is marad gyenge. Ez van. Aki fejlődni akar, meg jó játékosokat, annak kell egy klán és egy csapat, vagy minimum szakasz, és megtörténik a csoda.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#16280) Bingisz válasza mefistofeles (#16272) üzenetére


Bingisz
addikt

-mitől lenne hosszabb a várakozási idő?
Íme egy kép, egy játékból, ahol van skill alapú MM:

Gondolom innentől nem kell magyarázkodni.

-jaaaa hát ha egy pronak attól van sikerélménye, hogy pirosokat gázol az már nem kicsit ciki.......
Miközben te a 8. accoddal alázod a kezdőket.... :U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#16281) mefistofeles válasza bullseye (#16279) üzenetére

Igazából ott van a probléma, hogy a "stat alapúMM"-nél mindenki azt hiszi, hogy sárga-sárga, pro-pro lenne. Nem értik (vagy nem akarják megérteni) hogy természetesen ez is átfedésekkel működne mint pl. a tier rendszer. Annyi előnye lenne, hogy az igazán jóknak nem kéne unos-untalan a paradicsomokra panaszkodni. Vissza lehet olvasni 5,10, 100 oldalt.....
Eddig 3 klánt próbáltam (többet nem fogok) de igazából le sem sz****k sehol. Fel nem fogom hol segítette ez a fejlődésemet. Volt a nevem után pár betű, kb. ennyi

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16282) Bingisz válasza bullseye (#16279) üzenetére


Bingisz
addikt

A 7v7-re ezért is van nagyjából skill alapú MM.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#16283) mefistofeles válasza Bingisz (#16280) üzenetére

Nem tudom honnan ollóztad, de gondolom ott is tíz-százezrek vannak egy szerveren.....
és nem tudom azt sem, mennyire szűk a választási olló. Így ez kissé gyenge....

Nem alázok és nem vagyok pro, és nem ez a 8. accom. A többi stimmel.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16284) Bingisz válasza mefistofeles (#16283) üzenetére


Bingisz
addikt

CS:GO. De oda van írva az is, hogy mennyi játékos van fent. 140132.
Az "unicum" srác kapott egy küldit, hogy egy bizonyos ritkán játszott mapon nyerjen, ezért beállította azt, hogy arra a mapra keressen csapatot. Szóval a 140k emberből keresett magának 9 társat, 70 percen keresztül sikertelenül. Na most ez pont olyan, mintha egy Unicum WoT játékos elkezdene új ágat húzni, de ~tier 7.-ig kb. óránként egy meccset tudna lejátszani, mert nem lenne soha elég játékostársa.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#16285) mefistofeles válasza Bingisz (#16284) üzenetére

Nem tudom mennyit játszol alacsonyabb tierben de szerintem meglepődnél, milyen sok zöld, lila játékos játszik ott.
Abban egyébként igazad van, hogy a stat alapú rendszer (szerintem) egyetlen gyenge pontja az új ág elkezdése egy pro játékosnak.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16286) emre válasza mefistofeles (#16276) üzenetére


emre
veterán

"Tehát akkor mi értelme is pro gamer mellé rakni?"

Nincs értelme, így egyszerűbb, és ezen nem is fognak változtatni. Ha tehetnék az xvm-et is megszüntetnék.
Szóval az egész vita sajnos teljesen értelmetlen.

A többire nem reagálok, mert a mi lenne ha nem a szakterületem.
Ha kíváncsi vagy hogy kezdtem itt a lehetőség, de gondolom csak felvetés volt. Sok mindenre nem emlékszek, de arra igen hogy egyszer kérdeztem hogy a 50% körüli avg win jó-e? :) Most meg úgy tanulok, hogy figyelem mit csinál a másik. Replay-t csak akkor nézek ha konkrét dolog érdekel, pl egy tank ami nem áll kézhez, vagy map amit nem szeretek.

mod.: Diegho és személyem két külön kategória a játékon belül. Ő profi, én meg mondjuk jó játékos vagyok.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16287) TESCO-Zsömle válasza mefistofeles (#16272) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már ki lett vesézve, hogy az elzárás nem vezet sehova, mert az átlagos sárga játékosok "alul" túl jók lennének, "felül" meg túl rosszak. Folyton oda-vissza dobálgatná őket a rendszer ahogy a statisztikák ingadoznak.

Balanszolni kéne, hogy 10 zöldre ne 10 piros jusson és kész. Lehet a csapatokban vérvöröstől hupililáig bármi, de legyen egyensúlyban a két csapat és kezeljék a játékosokat együtt a tankjukkal, mert az se megoldás, hogy betesz egy 50%-os tier 8-10 csatába, ahol nálunk a 8-asok kékek-zöldek, az ellenfélnél meg a 10-esek...

Mindazonáltal láttam már csapatot 75%-os csatát bukni, mikor a statisztikájukra büszke játékosok úgy hullottak el mint a legvörösebb siemka, aztán tolták a noobrage-es a chat-be, hogy mennyire retardált a csapat amiért ő egyedül rushol 5 TD-re a nyílt mezőn... Ez is meg lett beszélve, van amikor a kék játékos sem kék, csak ki akarja ereszteni a gőzt. És sokaknak a játék ennyi. Egy lehetőség a gőz kieresztésére. Nincs tétje, semmit nem lát benne, amiért komolyan kéne venni.

sz:@ emre: Ugye ment a sírás pár patch-el ezelőtt, hogy ha a várólistában van 1200db Tier6-os, 500db Tier7-es, 600db Tier8-as, 120db Tier9-es és 20db Tier 10-es, akkor miért olyan csatába rak be az MM 8-as tankkal, ahol van 10db Tier10-es és még 10db Tier9-es tank...

Megoldás? Elvették a lobbiból a várakozók Tier alapú megjelenítését...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16288) mefistofeles válasza emre (#16286) üzenetére

"Nincs értelme, így egyszerűbb"... Tehát nem jobb sőt.....
Szóval akkor miért is rugóztok annyira ezen a felvetésen? Érdekes ha feldobom a stat alapú MM témát akkor minden "menő" nekem ugrik de a legkomolyabb érvük általában a húúú mennyi lenne a várakozás.....

A mi lenne ha az nem éppen az én felvetésem, ha jól értelmezem.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16289) emre válasza mefistofeles (#16288) üzenetére


emre
veterán

Akkor másképp mondom.

Engem baromian nem érdekel a sem stat alapú MM sem a jelenlegi. Olyan amilyen, nem rágódok rajta játszok és kész.

De neked meg azt kellene felfognod, bármennyiszer is dobod fel a témát hogy a stat alapú MM soha nem lesz megvalósítva. Ennyiből Sauron szeméről is folyhatna itt szakmai vita, és amíg ezt nem érted meg addig mindig rugózni fogunk rajta.

(#16287) TESCO-Zsömle

Jégcsákány polónium, orosz megoldás, Vologya fát vág, hullik a forgács. :DDD

(#16290) mefistofeles

Én azt szeretném, ha a játékos addig nem vehetné meg a következő tier tankját amíg a saját hp-ját a már kifejlesztettel átlagban nem tudja lesebezni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16290) mefistofeles válasza TESCO-Zsömle (#16287) üzenetére

Milyen "elzárás"? A T10 es tankoktól is el vagy zárva az elején. Ha valaki pl. jó sárga akkor meg fogja állni a helyét a zöldek között is. A legtöbb játékban bizonyos "kiváltságok" teljesítményhez vannak kötve.
Abban különben nagyon is igazad van, hogy a probléma lényege nem az, hogy az egyik csapatban négy lila van hanem, hogy a másikban csak három sárga. ...és így már nagyon gáz.....

Mondjuk hanyagolom a témát mert bármit feldobok a wot társadalom egy része (a nagyok) azonnal rámugranak. Pedig én csak egy érvekkel alátámasztott vitát szeretnék. ...jaaa nem nekem még az sem kell, elég kitakarnom a nickemet akkor is jön féloldal fika.... népszerű vagyok na! :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16291) Bingisz válasza mefistofeles (#16288) üzenetére


Bingisz
addikt

Azért, mert tényleg akkora probléma lenne a várakozási idő növelése.
Nemrég volt az az MM bug, hogy folyamatosan halmozta a tier 8 tankokat a várakozóban, ezért nekik volt, hogy 1 percnél többet kellett várniuk a csatába kerüléshez. Akkora sírás volt belőle a fórumokon, és jogosan, mert az ember játszani ül le, és nem a várakozóban csücsülni. És az csak kicsivel kevesebb, mint 1 perc volt...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#16292) mefistofeles válasza emre (#16289) üzenetére

Oké te meg azt nem érted meg, hogy hiába "Engem baromian nem érdekel a sem stat alapú MM sem a jelenlegi" az azért van mert te JÓ játékos vagy. Innentől leszarod, hogy milyen csapatban, milyen tierben játszol a statodat így is hozod! A gáz csak az (tudom nem érdekel) hogy ezt a játékot 80-90%-ban olyan userek tartják el (ergo miattuk játszhatsz te is) akik nem tudnak úgy játszani mint te, tehát őket érdekli! Persze ez az ő problémájuk........

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16293) TESCO-Zsömle válasza mefistofeles (#16290) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen "elzárás"?

Természetesen egy unicum nem csak unicummal játszhatna, kb. a piros, narancs, esetleg sárga gárda lenne tőlük "elzárva"

Ilyen elzárás. Vagyis stat alapú.

A T10-es tankhoz meg nem kell jó stat, csak idő. Találkoztunk már nem egy 100 alatti WN8-al bíró pléyerrel T10-es csatában. Közös ismérvük, hogy 10k feletti csataszámuk van. 40%-os WR-el és 40-es WN8-al is össze lehet szedni az XP-t, lehet, hogy 20k csata alatt, de össze lehet, segítenek a jobbnál jobb botprogramok. Az újabb botokat -YT-on videó is van róla- gyakorlatilag lehetetlen megkülönböztetni egy rosszabb játékostól, mert míg a rossz játékos betámasztja az első bokrot amit meglát, addig a bot mozog, lő, sebez, még öl is, ha valamit befog az autoaim. Két dolgot nem tud: Spot-olni, és lehozni egy meccset.

Így buktunk pár here egy egész jó kört. T6 top tier-be egyedül maradt a bot KV1S-ünk az FV304 ellen. Szerencsétlen FV 26HP-val hozta le a mecset a bot ellen játszi könnyedséggel...

Nem veled van a baj, hanem hogy 10000* kivesézett meddő témákkal dobálózol. Volt a probléma az eltűnő golyókkal. Mi volt a WG első válasza: Olyan márpedig nincs... Aztán két patch-el később beficcent a note-ba, hogy "Eltűnő golyók javítva". Ráérhetnek, ha olyasmit javítanak, ami nincs, nem igaz?

De ez csak a hozzáállás. A baj létezik, a megoldás létezik, még ha nem is az, amit írtál, balanszolni lehetne, csak nagyon növelné az MM terhelését. Gyak minden játékos tankjához tartozó balansz-értéket meg kéne szorozni a játékos értékelésével és az így kapott szám alapján egyensúlyozni a csapatokat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16294) emre válasza mefistofeles (#16292) üzenetére


emre
veterán

De hát bárkiből lehet jó-jobb játékos, a fejlődés lehetősége ott van akár akár így akár úgy nézzük. :D

Tőlem épp tegnap kérdezték TS-en, hogy hogy a fenébe van 2000 feletti wn8-as értékem amikor az átlag győzelmi arányom csak 55%. Ez a folyamatosan jobb klánokban teljesítőknél minimum 56-58% ennyi sebzésre és wn8 értékre. Azt tudtam válaszolni hogy randomban kb ennyit tudtam hozni, mert egyedül a csatát nem mindig lehet megfordítani, de sebezni lehet.

A játékot én is eltartom, mert 1-2 időszakot kivéve prémium fiókkal játszok, és azért mert szeretek wotozni, nem pedig mások miatt. Ez nem is tudom hogy jutott eszedbe.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16295) mefistofeles válasza emre (#16294) üzenetére

Sajnos ez nem így van (gondolom te is tudod). Van aki jó játékos tud lenni lazán, alig odafigyelve van aki vért izzad, elemezget és úgy éri el ugyanazt és van aki nem lesz jó soha! Matekból sem lehet mindenki ötös, függetlenűl a hozzáállásától.......
Igen te is befizetsz 10-100 eurót de ez nem igazán érdekli a játékosok zömét (mint a wot tulajait sem igazán) mert ők is befizetnek annyit (csak ők milliószor többen vannak) és nekik sokkal több gondjuk van a játékkal.
Én is szeretem a játékot (különben nem játszanék) és hidd el über-pro istencsászárként marhára leszarnám, hogy a kis gizda pirosak mit siránkoznak mikor a csapatuk szembetalálkozik 7 zöldel és kikapnak 2-15 re!

Baromi kiváncsi lennék (ez most nem neked szól hanem általánosságban) ha lenne egy pro szerver ahol xy stat fölött lehetne csak játszani, hány hatalmas harcos nem merne oda belépni! gyanítom jó sokan!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16296) Bingisz válasza mefistofeles (#16295) üzenetére


Bingisz
addikt

Mivel kezded belekeverni azt, hogy ki mennyi pénzt tolt bele a játékba, valamint a hsz.-ed vége egyre inkább a lilák beteges utálata felé terelődik, szerintem le lehet zárni a témát.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#16297) mefistofeles válasza Bingisz (#16296) üzenetére

Mivel mindig ilyen és ehhez hasonló marhaságokat kapok (tisztelet a kivételnek) érvek helyett, tényleg lehet zárni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16298) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Stat alapú mm? Bitch pls :DDD Hülység, nem kell ezt túlragozni. Napi 15-20 csatából van egy olyan csata amikor egyik oldalt zöld+, másikon meg pirosak vannak. Hű, ha csak ennyi problémám lenne az életben. Főleg mikor a mi oldalunkon gyűlnek össze.

Írni is akartam a wg-nek, hogy ez bizony nem helyes. :U (durva egy mészárlás volt ezen a meccsen :_D pedig nem is vörös horda volt ott)

Én meg senki kedvéért nem akarnék és nem is fogok több percet várni egy csatára éééés szerencsére a wg sem akar ilyet bevezetni szóval nekem :C

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#16299) nemeth989


nemeth989
senior tag

Nem kell stat alapú MM. Én nem akarok hasonló tudású játékosokkal játszani. Én a nagyobb tudású játékosokkal akarok játszani. Ez a fejlődés kulcsa. Ha valakit zavar, hogy sok a piros játékos, na használja az xvm-et. Nem kell aktiválni, így a térkép mód megmarad, de nem látod a színeket. Amúgy is a csapatban csak botok vannak, néha tér észhez 1-2 tank esetében az MI, akikkel együtt lehet dolgozni. Az ellenfél meg hard nehézségi szinten van. Ennyi a kulcs :-)

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#16300) Magany válasza emre (#16294) üzenetére


Magany
tag

Szia, én például el olvastam az itt cimszó alatt szereplő link tartalmát mert engem érdekel....... Csak félve fogalmazom meg hogy vélek felfedezni hasonlóságokat a játék beli problémáink között. Én pl most élem a Stugos korszakomat..... Részemről ennyi.......:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.