Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Chabe89 válasza Tenken (#5750) üzenetére


Chabe89
addikt

Igen, de a setup-ok jobbak. Most fejből nem 100%, de T7-8-tól már ilyen 2-2-2 felállások vannak míg az amcsiknál T7-ig az 1-1-1 a legértelmesebb talán. Majd a Lexinél lesz 2-1-1, de ilyen két torpedós raj, ha jól emlékszem csak Essex-től van.

(#5752) ledgeri válasza capulet75 (#5749) üzenetére


ledgeri
nagyúr

+1 DDk, és elbújva DD ellől repülők ellen is hasznos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5753) Tenken válasza ledgeri (#5752) üzenetére


Tenken
őstag

BB esetén továbbra sem látom különösebben értelmét.
WoT-oztam valamennyit, ott nem volt kérdés, hogy kell-e, ezért itt is felraktam mindenhova rögtön. Nem mondom, hogy rossz, de ezeknél a hajóknál, ha átgondolom a lehetséges szituációkat nem igazán látom, hogy plusz lehetőségeket teremtene.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5754) ledgeri válasza Tenken (#5753) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát na: Játékstílustól is függ.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5755) Chabe89 válasza ledgeri (#5752) üzenetére


Chabe89
addikt

Nem tudom, de én BB-vel amúgy sem megyek szigetek közelébe. Nyílt vízen egyik DD se olyan hülye, hogy neked menjen megtorpedózni max. ha látja, hogy éppen más köti le a figyelmedet. Oké az elején az értelmesebb fajta elmegy DD-vel spotolni, de akkor még a BB-k nagyon ritkán vannak lőtávon belül. Az meg, hogy a DD elkezd pötyögtetni egy BB-t az ágyúival nem igazán tekintem fenyegetésnek. :) A lényeg, hogy ami veszélyes lehet távolról azt jó eséllyel te is látni fogod mikor ő lát és ezért találom jobbnak a Vigilance-t + nagyobb tierben az acquisition range növelő modult BB-re. Igazából a torpedók jelentik az egyik legnagyobb fenyegetést rád ezzel a hajóosztállyal és minél hamarabb veszed észre őket, annál hamarabb tudod elkezdeni a kitérő manővert.

(#5756) ledgeri válasza Chabe89 (#5755) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én szoktam... t7 előtt igencsak nyomulósan játszottam BB-kel. Nomeg ha pont javítás után gyújt ki egy DD, az nem klafa...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5757) Tenken válasza ledgeri (#5756) üzenetére


Tenken
őstag

De miben módosítasz, ha tudod, hogy látnak? Annyira nem fürgék ezek a hajók meg gyengék se, hogy egy spot miatt feladjam rögtön az elképzelésem.

Másrészt meg amennyire eddig tapasztaltam (BB4-5 szinten), kb start után spotot kapok. Sokszor direkt hátramenetben várom a kezdést, hogy kis időt nyerjek, hogy lássam mik jönnek.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5758) FoxiestFox válasza ledgeri (#5756) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Izyaslavval imádok BB-t szívatni. Kigyújtom, eloltja, aztán mennek a torpicúrok. :D Néha fordítva.

(#5759) capulet75 válasza Chabe89 (#5755) üzenetére


capulet75
addikt

Gyakran van amikor kénytelen vagy foglalni BB-vel, és az area-k sokszor szigetek közt vannak. Ilyet kijelenteni hogy te nem mész szigetek közelébe, némiképp irreális. :)

(#5757) Tenken: elkezdek nem egyenes vonalban haladni. ;)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5760) Chabe89 válasza capulet75 (#5759) üzenetére


Chabe89
addikt

Nyilván helyzetfüggő, de akkor sem sokat segít rajtad, ha a sziget mögül rongyol ki rád a DD észreveszed kb. 2-3 km-ről. Ilyen távolságból meg nem fogsz kikerülni BB-vel egy sorozat torpedót.

dying_star: 4,5km-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#5761) ledgeri


ledgeri
nagyúr

5.2

(#5757) Tenken Pl volt olyan, hogy csak egy helyről láthatott meg a valaki. Tornyok fordulnak, térképre ment a pitty, és 1-2 másodperc mulva már fel is spotolódott az illető. Vagy ha pl láttam, hogy egy nagyobb sziget mogé beosont, majd eltűnt a valaki, és más nem lát, akkor infó, ha csak ő láthat, és jon a spot infó... Most nem jutnak eszembe a dolgok, hogy mikor éri meg, de nekem megéri...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5762) Tenken


Tenken
őstag

Ja, 1-2 szitu van, ahol jelent némi előnyt a plusz infó.
Csak hosszú távon gondolkodom, hogy egy fix statot javító valami nem lenne-e statisztikailag eredményesebb.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5763) FoxiestFox válasza Chabe89 (#5760) üzenetére


FoxiestFox
félisten

5! :D Többször kerültem vele helyzetbe eddig, mint számítottam.

(#5764) capulet75 válasza Chabe89 (#5760) üzenetére


capulet75
addikt

Miért írsz ilyen irreleváns példát? :N 2-3km-ről látod már magadtól is. Jó az a skill, ám ha valakinek nem kell, hát nem használja. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5765) Chabe89 válasza FoxiestFox (#5763) üzenetére


Chabe89
addikt

Amúgy meglepően jó hajó. Tetszett nekem is.

(#5766) bryan051992


bryan051992
tag

Üdv!olyan kérdésem lenne hogy hol tudom kiválasztani a kapítányt?Bármit csinálok nincs kapítányom és nem találom hol kell!

(#5767) ledgeri válasza bryan051992 (#5766) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha új vagy még nincs egy ideig...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5768) bryan051992 válasza ledgeri (#5767) üzenetére


bryan051992
tag

6-os szint és kb 2 hónapja!

(#5769) Chabe89 válasza bryan051992 (#5766) üzenetére


Chabe89
addikt

5-ös Account Level-től lesz elérhető azt hiszem.

Az úgy érdekes. Képezni sem tudsz újat?

[ Szerkesztve ]

(#5770) bryan051992 válasza Chabe89 (#5769) üzenetére


bryan051992
tag

pasz!nem találom hol lehet!és mikro új hajot veszek az xp mindig a réginél marad és íigy elég nehez fejleszteni!

(#5771) Chabe89 válasza bryan051992 (#5770) üzenetére


Chabe89
addikt

[ Szerkesztve ]

(#5772) capulet75 válasza bryan051992 (#5770) üzenetére


capulet75
addikt

:DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5773) bryan051992 válasza capulet75 (#5772) üzenetére


bryan051992
tag

próbáltam már!nincs ilyen opcio nekem!

(#5774) ddt500hu válasza Chabe89 (#5755) üzenetére


ddt500hu
veterán

He? Minekaze 6200m-ről fedezed fel és 7000m a torpedók hatótávja. Hatsuharunak már 10km a torpedó hatótáv. Nyílt vízen simán nekiugrok egy BB-nek vele.
BB-vel menve: Amikor felugrik a spottoltak jelzés és én nem látok semmit megyek még 20-30mp egyenesen, majd 90 fokos forduló és várom az előttem elsuhanó torpedókat.

(#5775) twi452


twi452
senior tag

Jópofa ez az új New York port, lehetne kicsit szebb de azért hangulatos :D

(#5776) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megvolt az eddigi legunalmasabb meccsem...


Egy Izumo-t sikerült eltalálni, de csak mert idióta volt, és beszorult két sziget közé, mutatva az oldalát. Ellenfél elindult egyik irányba, mi a másikba, mi értünk a bázisukhoz előbb. Kb lőtávolságban alig voltak (számomra)
Nagyon komoly változtatások kellenek majd szerintem, ha nem akarják így hagyni a high tier meccseket... több száz (gyakran elég jó) csatát megy az ember egy ágon csak azért, hogy aztán unalomba fulladjon az egész. :F
Szerintem a lényeg nálam az lesz, hogy juj, van 9-es vagy 10-es hajóm, de jó. Hogy játszani nem gyakran fogok így vele, az biztos.

(#5777) Chabe89 válasza FoxiestFox (#5776) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát pedig T9-T10 kb. arról szól, hogy 25-30 km-ről lövöldözzük egymást. :) Valóban unalmas.

(#5778) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lett itt valaki rank1-es?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5779) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na oszt ez mi? Elég csini. 1310-eket tudtam lőni bele AP-val. :U

(#5780) Chabe89 válasza FoxiestFox (#5779) üzenetére


Chabe89
addikt

Há' orosz! :DDD

(#5781) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hú... nagyon felcseszte az agyam ez a szemét játék ismét... új map, Shatter (tök jó amúgy, tetszik eddig).

Majdnem fullhp-s NC-vel mentem, kibukkant mellettem, a töltött AP-s ágyúim elé egy ~6000hp-s Atago.
Kapott egy full salvot a vízvonalára... ~2k dmg. Két lövedék ment be (a többinél is jelezte vizuálisan a game, csak épp 0 damage) Torpedóit kikerültem, felgyújtott két helyen, első lövéseivel. Eloltottam.

Kijött ugyanott a sziget takarásából egy ellen Tirpitz. Második AP salvo az ő vízvonalára ment, mert pont az oldalát mutatta: elhanyagolható sebzés.
Közben kitekertem a kormányt, hogy fogócskázhassak legalább az Atago leszedéséért, néhány száz méterre voltak tőlem (Tirp 1 km kb, Atago közvetlen közel, de még elsődlegessel ágyúzható távra).
Harmadik AP salvo az Atagora ment, mikor az oldalát mutatta, 0 dmg. Vizuálisan pikkpukk a lövedékeknél (tehát nem lepattanás), és 0 dmg.
Rohadt paytowin okádék hajók bzmg. Tirpitzen amúgy is szörnyen nehéz épeszű sebzést elérni, közelharcban a torpedói miatt legyőzhetetlen, ha tud játszani.. már hozzászoktam, de ez... ez... és az Atago... megörültem mikor feltűnt mellettem hirtelen, low hp, pont rá nézett minden ágyú, mondom ingyen frag... aha... bármelyik másik cirkáló, bármelyik, azonnal kettészakadt volna a francba.
És tökéletesen céloztam, pont vízvonalon kapta, pont az első ágyúi és a közepe alatt, ahol más cirkák 2-3 citadellát kapnak egyszerre... és ment tovább, mint ha mi sem történt volna... ilyenek miatt nem ajánlom senkinek ezt a játékot... hiába célzok jól, ha az RNG eldöntötte, hogy egy adott csatában szart sem fogok lőni, akkor szart sem fogok lőni, kész.
Tökéletes időpazarlás... :(

Szerk. ja, a lényeg kimaradt, a Tirpitz természetesen szétszedett a francba menet közben. Hamarabb is megtette volna szerintem, de nem mert torpedózni, hogy nehogy az Atagot találja el.

Komolyan ezt várják, akik prém hajót vesznek? Hogy velük legyen az RNG?

[ Szerkesztve ]

(#5782) Tenken válasza FoxiestFox (#5781) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem még relatív nagyon kicsi a játékosbázis miatt próbálják minél vonzóbbá tenni a drágább hajókat.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5783) FoxiestFox válasza Tenken (#5782) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Leszakad az arcom komolyan.. oké, én új vagyok itt, hasonló MMO-val sem játszottam sosem, WG termékhez sem volt szerencsém.. az a baj, kicsit későn tudtam meg, hogy miről is szól a game.
A hajókat pedig szeretem, így akkor már inkább csak játszottam tovább, azt gondolva, hogyha értelmesen játszom, jó a helyzetfelismerésem, mapnak-ellenfelek helyzetének megfelelően taktikázom kiismerem a hajókat, megtanulok ideálisan mozogni velük, akkor minimalizálhatom az RNG beleszólását a játékomba.. hát nem.
Több tiszta lövés prém hajókra, én semmi basszus. Lamentáltam már ezen, mert nem az első eset, de ennyire bosszantó még nem volt. Ráadásul a Tirpi is fél HP alatt volt.. tehát egy majdnem maxos NC-vel nem tudtam leszedni egy csaknem döglött Atagot, és egy feles Tirpit, de még csak szignifikáns sebzést sem tudtam beadni egyiknek se. Lehet magyarázni hogy ó hát véletlen, meg sem a prém hajó, sem a prém fiók nem befolyásol semmit.. aha. Kezet biliből ki. Lehet hogy WoT-on edződötteknek mindez természetes, nekem mezei playernek frusztráló.

Még annyi ötletem van, hogy nem fogok ilyen közel menni a paytowin hajókhoz... igyekszem majd olyan ellenfelet választani, aki alap hajóval megy, annyi sebzést bevinni, amennyit tudok, és életben maradni amíg lehet, próbálni élvezni a játékot, a helyzetbe kerülés élményét, a kifizetődő taktikák utáni sikerélményt szem előtt tartani... tényleg elszomorító. Olyan jó kis játék lehetne pedig.

[ Szerkesztve ]

(#5784) TESCO-Zsömle válasza FoxiestFox (#5783) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

WG termékhez sem volt szerencsém

Szerencsénk nekünk se, csak "dolgunk". :DDD

Aki WG cuccal akar játszani, az fogadja el, hogy minden lövéskor megpörgetnek 3-4 szerencsekereket és ezek együttállása határozza meg a csata kimenetelét.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5785) FoxiestFox válasza TESCO-Zsömle (#5784) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vajon ez a Steel Ocean-ben is így van? Nagyon rövid időre próbáltam csak ki.

(#5786) twi452


twi452
senior tag

Elveszed a kedvem attól h elindítsem a játékot :P :D
Én is néha pislogok, hogy ez most épp mi volt a játékban de én még nagyon az elején vagyok viszont így is megesik, hogy kiborul a bili aztán hagyom a fenébe :)

a tankos játékukat is csak a zárt béta alatt majd egy ideig a nyíltban toltam aztán egyáltalán nem hiányzik, ezzel is szerintem ez fog történni.
a repülősről inkább ne is beszéljünk, az nagyon nem ugrotta meg a lécet nálam :D

(#5787) Tenken válasza FoxiestFox (#5783) üzenetére


Tenken
őstag

Megértelek, meg egyet is értek, de bele kell gondolni, hogy ők is emberek. Soknak van családja is stb. Ez meg egy free game.
Másik oldalon meg pont mivel free, ha már valaki olyan mélyen belenyúl a zsebébe, mint egy atago, vagy akár tirpitz, akkor - valamennyire jogosan? - elvárja, hogy ne csak egy új skin legyen.
Ez nyilván etikusság szempontjából erősen kérdéses, de "a felnőtté válás rögös útján" - ezt mindig le akartam írni egyszer :D - mindenki rájön előbb utóbb, hogy a világot nem az igazságosság, hanem a profit irányítja. pont.

Tankos tapasztalat alapján nem kell kétségbe esni, ha lesz elég ember meg bevétel prémből szépen csendben rommá nerfelik mindet. (Meg új hajóknak is kell keresletet csinálni...)

Játékosként, ha nem számít a pénz akkor így könnyen "szórakoztatóbbá" teheted a gamet, csóróként meg el kell fogadni, hogy ne akarj széllel szemben h*gy*zni. Aki elég jó, az kitartással úgy is megtanul.

WoT-ban ezeket a csókákat "walletwarrior"-nak hívták amúgy. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5788) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Két kérdés:

- Aslain felrakása után miért nem jelenhetnek meg a képernyő két oldalán a játékosok a hajók sziluettjeivel?
- hozzá lehet-e még jutni a Tirpitzhez?

https://www.coreinfinity.tech

(#5789) ledgeri válasza sh4d0w (#5788) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még 5.1.4 végén próbáltam, nálam is ez volt, majd az 5.2 Oldalsáv nélkül fogadott... lehet, hogy vissza kell pipálni a panelmegjelenítést a bállításoknál (harmadik fül alja)...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5790) ledgeri


ledgeri
nagyúr

hehe global best winrate.. csak kérdés, hogy hogyan lett neki Essexje, ha nem ment semmit sem US cruiserrel.. (bár ok, free XP..) (( bár japánnal se ment..., vagy talán az Iwaki alphát húzta...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5791) sh4d0w válasza ledgeri (#5789) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Elméletben az alternative GUI be van kapcsolva, de nem történt semmi...

https://www.coreinfinity.tech

(#5792) twi452 válasza sh4d0w (#5788) üzenetére


twi452
senior tag

beállításoknál a controls fül alatt ott a display team panels kapcsolja ki/be ezt

illetve lehet felraktál egy olyan modot ami megváltoztatja a hajók sziluettjeit
nálam pl csak a nevük van kiírva helyette és színekkel megkülönböztetve h milyen típus

(#5793) Chabe89 válasza ledgeri (#5790) üzenetére


Chabe89
addikt

Miért kéne ahhoz US Cruiserrel menni, hogy megkapd az Essext?

(#5794) Tenken válasza sh4d0w (#5788) üzenetére


Tenken
őstag

Szerencséd van. "Véletlenül" kikerült, karácsonyra megint meg lehet venni. :K

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5795) FoxiestFox válasza Tenken (#5794) üzenetére


FoxiestFox
félisten

60€? Röhög az összes vakbelem. :DDD
Ennyiből megveszem az összes játékot Steamen, amit valaha igazán szerettem, még Winter Sale sem kell hozzá. :D

(#5796) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nem lesz valami karácsonyi ajándék akció? Beteg árak vannak a hajósban nagyon...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5797) Susana


Susana
tag

Üdv!
Fubukira mit érdemes rakni? meghajtás vagy kormánymű módosítást?
Azért gondoltam a meghajtásra mivel elég lassúcska de a fordulóköre is nagy és lassabban teszi meg ezt a kört.
Köszi!

(#5798) ledgeri válasza Chabe89 (#5793) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A techtree miatt gondoltam.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5799) Chabe89 válasza ledgeri (#5798) üzenetére


Chabe89
addikt

Bb ágról mész át CV ágra. Miért kéne ehhez Cruiserrrel menni? Vagy CBT-re gondolsz mikor még nem volt teljes tech tree?

(#5800) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Újabb kellemes kis menet a Minekaze-vel. :) 300k credit tisztán! ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.