Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) kraftxld válasza Márton (#48795) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48802) SP4C3 válasza Márton (#48797) üzenetére


SP4C3
veterán

Csináltam már ilyet. Ha már ilyesmibe vágsz, akkor nlite+programozás .cab módosítása és egyebek, azaz csinálsz egyedi xp-t. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48803) Márton válasza kraftxld (#48801) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi neked is, de értsétek meg nem más módszert keresek...
Meglett amúgy a megoldás: 15 színnel enged 4bpp-be menteni :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48804) Doky586 válasza Márton (#48803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XnView-el simán lehet 16 színre menteni, sőt a képminőség is alig romlik.. [link]

(#48805) Márton válasza Doky586 (#48804) üzenetére


Márton
nagyúr

irfanview-t használok, az is tudja, csak mentéskor nem használ RLE tömörítést, ami állítólag szintén szükséges, hogy az XP ne haljon bele a bootba :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48806) Doky586 válasza Márton (#48805) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen. ahhoz újra meg kell nyitni, bekapcsolni az RLE-t és újra megnyomni a mentés gombot.. :) xnview-ben ez nem probléma..

(#48807) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valami lehetőség arra, hogy az SP3 utáni frissítéseket offline telepítéshez letöltsem? WindowsUpdateDownloader-el próbáltam, de XP-hez alig talál meg frissítést. Mindegy hogy HUN vagy ENU. Valahogy elfogytak.

(#48808) cocka válasza #68216320 (#48807) üzenetére


cocka
veterán

A posready reg módosítás be van állítva?

(#48809) brd válasza #68216320 (#48807) üzenetére


brd
nagyúr

WSUS offline 921-es verziója az utolsó, ami XP-hez leszed cuccokat (az embedded-et is). Nem tudom, letölthető-e még, ha nem, írj!

The only real valuable thing is intuition.

(#48810) #68216320 válasza brd (#48809) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elérhető az archive build-ek között, de ha jól látom magyar XP-hez nem tölt le csak 2k3-hoz.

(#48811) brd válasza #68216320 (#48810) üzenetére


brd
nagyúr

A harmadik fület nézd! Az első fülön az x64-es verzióhoz lehetne letölteni, ha jobban megnézed.

The only real valuable thing is intuition.

(#48812) #68216320 válasza brd (#48811) üzenetére


#68216320
törölt tag

Legacy? sajnos nem tölt nekem semmit

(#48813) brd válasza #68216320 (#48812) üzenetére


brd
nagyúr

Igen. Így van beállítva? Ha a Startra nyomva max. pár perc után hibát ír a parancssoros ablak végén, és megáll, akkor töröld le az egész könyvtárát, és csomagold ki újra a zip-ből! A letöltött file-okat a \client\wxp\hun alatt találod.

The only real valuable thing is intuition.

(#48814) #68216320 válasza brd (#48813) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen. Nálam lesz valami gond, mert a laptopon letölti őket, de az asztali gépen nem.

(#48815) tibi.82 válasza SP4C3 (#48771) üzenetére


tibi.82
tag

C:\Documents and Settings\Tibi.T.001\Application Data\AVG

(#48816) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Vettem egy xp-s netbookot. Gyárilag csak egy particó van rajta. Hogyan tudnám kettészedni, újratelepítés nélkül?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48817) Fenyő válasza zorzy4 (#48816) üzenetére


Fenyő
őstag

Pendrive-eől vagy Cd-ről futass live Linux-ot és gparted-del pl. zsugorítsd le a meglevő partíciót és a szabad helyre létrehozhatsz tetszőleges partíció(ka)t. Mondjuk ha nem win specifikus progit használnál rajta és netán neteznél is, lehet amúgy jobban is járnál ha feltolnál mellé vmi lájtos disztrót...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#48818) zorzy4 válasza Fenyő (#48817) üzenetére


zorzy4
őstag

Valahogy közvetlenül xp alól nem lehet?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48819) DZs válasza Fenyő (#48817) üzenetére


DZs
senior tag

Kötetzsugorítás talán xp-s lemezkezelőben is van és nem kell külső barkács. Nem vagyok biztos, ezért kérdezem.

Utánanéztem, úgy tűnik az xp magától zsugorítani nem tud, de vannak ingyenes alkalmazások, mint a minitool partition wizard, ami xp-re telepítve megcsinálja neked.

[ Szerkesztve ]

(#48820) Fenyő válasza zorzy4 (#48818) üzenetére


Fenyő
őstag

Xp lemezkezelője ezt még nem tudja, csak külsős progival, van rá jópár, de én a futó partíciót nem igazán szeretek menet közben állítgatni.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#48821) zorzy4 válasza Fenyő (#48820) üzenetére


zorzy4
őstag

Sajnos más megoldás nincs, mert gyári. De lehet kap egy win 10et, és akkor meg lesz oldva. (intel atom 16ghz, 1gb ram). Talán elmegy rajta, csak netezéshez.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48822) DZs válasza Fenyő (#48820) üzenetére


DZs
senior tag

Nem megy zsugorítás közben a win, mert lekapcsolja a gépet és win újraindulása előtt elvégzi az átméretezést.

minolta5: Az a proci szerintem nem bírja el a win 10-t, főleg böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

(#48823) cocka válasza zorzy4 (#48821) üzenetére


cocka
veterán

Ja és itt szokott az lenni, hogy basznak telepítő CD-t mellékelni, hanem fel van rakva "gyárilag" egy XP starter (szerencsésebb esetben home) és melléhajintanak egy rejtett recovery partíciót.

Aztán ha összeomlik a rendszer, mossák kezeiket.

Amúgy már régóta létezik live windóz is. Ha maga az eszköz képes arra, próbálj meg futtatni windóz to go környezetet vagy win 8.1-et vagy win 10-et. A win 8.1 nem biztos, hogy a felbontás miatt hajlandó elindulni, de a win 10 tuti. Na oda feltelepítesz (vagy másik gépen feltelepítesz előzőleg) egy Paragon Hard Disk Managert és azzal be tudod partícionálni.

Ennek a módszernek viszont van pár hátránya.

1. Miután a rendszer usbről fut (főleg 2.0-án) nem lesz valami gyors.

2. Az usbs rendszerpartíció fog első körben látszódni, a többit a lemezkezelőben kell "online" állapotba hozni.

3. A betűjeleket nem kell bolygatni, mert a sorrendet ideiglenesen felborítja az usbs rendszerpartíció.

De legalább megvan az az előnye, hogy teljes értékű windózt kapsz, ebből következően nemcsak partícionáló progik futhatnak, hanem szinte bármi. Az isok meg letölthetők az MS honlapjáról. A wintousbvel meg simán megcsinálható anélkül hogy win 8.1-ed vagy win10-ed lenne. :)

(#48824) zorzy4 válasza cocka (#48823) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm mindenkinek! Patition manager programmal 10 perc alatt sikerűt.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48825) King Unique válasza zorzy4 (#48821) üzenetére


King Unique
titán

Erre a Win10-et felejtsd el, de a 7/8.1-et is...! Ezen max. egy Linux menne pörgősen. Netezni elég lenne akár az is.

(#48823) cocka: felesleges WTG-t kreálni és onnan partícionálni, mivel több külső partícionáló programnak már van "boot CD"-je. Ilyen pl. a MiniTool is, ahol az ISO-t a Rufus simán kiírja pendrive-ra és utána csak be kell róla bootolni.
Amúgy léteznek live Windowsok is, amik olyanok működés terén, mint egy live Linux. Persze ezek nem hivatalos kiadások és itt-ott kicsit instabilak...

[ Szerkesztve ]

(#48826) zorzy4 válasza King Unique (#48825) üzenetére


zorzy4
őstag

1,5 gb rammal, láttam már ilyenen ilyenen 10et. Elég jól ment. De amíg nincs gond marad az xp. Azt úgyis egy gombnyomással vissza lehet állítani, ha baj van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48827) King Unique válasza zorzy4 (#48826) üzenetére


King Unique
titán

Ja, egy 32 bites esetleg. Bár azért nyilván akad különbség az eldöcög és a normális sebességgel megy között. Ebbe a netbookba 3-4 GB RAM kéne, aztán utána más lenne a helyzet.
Illetve az XP már nem támogatott, nem javítják a biztonsági réseket, böngészők is hamarosan kihúzzák a lába alól a talajt stb. Nyilván teljesen ok és kockázatmentes online használni...

Én az ilyenre inkább egy kis erőforrás igényű Linuxot tennék (akár XP-t meghagyva és duál-boot), ami modern OS és folyamatosan kapja a frissítéseket. A Mint elég népszerű és Windows után viszonylag jó alternatíva, de az egyik fórumtárs csinál saját rendszereket, amikbe szinte minden program, driver stb. fullosan bele van pakolva [link].

[ Szerkesztve ]

(#48828) cocka válasza King Unique (#48825) üzenetére


cocka
veterán

Én sem azt állítottam, hogy feltelepítettem. Nekem is volt szerencsém vérgagyi Intel Atomos fos netbookhoz 1024×600-as max. felbontással, tán 1 giga rammal és ment rajta a Win10 WTG-ben. Amin egyébként meglepődtem, mert a windóz 8 a felbontás miatt (gondolom) valami .sysre hivatkozva kék képernyőzött.

léteznek live Windowsok is,

A WTG-nél live-abbat nem sűrűn tudok elképzelni windózhoz. Amik anno voltak BartPE és társai, azok már említésre sem méltók. Mindig találsz olyat, ami nem lett beleintegrálva a rendszerbe. Anno még én is szarakodtam a PE builderrel és egyre többször futottam bele abba a hibába, hogy hopp itt kimaradt egy driver, hopp ennek a portable-je nem úgy működik, ahogy kéne, hopp nem ismeri fel ezen a gépen a hálókártyát, hopp akkor nincs net és hopp akkor a portable vírusirtó sem ér szart se, mivel nem tudja lefrissíteni az adatbázist. Meg millió ilyen egyéb ostobaság.
Kb. mindegyik a WinPE környezetre épült és előszeretettel használtam a VMWareThinappot is, hogy minél több progi portable-ként is működhessen, csak hát ezeknél is az volt, hogy néha lefagytak vagy az előző szemete benne maradt a ramban. Szóval mindig volt valami szarakodás, a To Goval meg kvázi teljesértékű rendszert kapsz.

(#48829) King Unique válasza cocka (#48828) üzenetére


King Unique
titán

A partícionáláshoz nyilván nem kell WTG, de ha arra is vonatkozott, hogy alapból azon keresztül használja a gépet, akkor nem látom akkora értelmét. Bár, ha egy extra gyors pendrive-ra / külső SSD-re pakolja, akkor már ok, de ahhoz mondjuk USB 3.0 port sem ártana.
Live rendszernél arra gondoltam, hogy akad a neten egynéhány megpiszkált változat, amik pendrive-ról bootolva egyből betöltik az asztalt és használhatók. Hasonló valamelyest a működés, mint a HBCD-ben lévő mini XP. Max. egy-két hibaüzenetet dob, de meglepődni rajta, hogy viszonylag normálisan működik. Persze napi használatra nyilván nem valók az ilyenek, max. szükség esetén esetleg partícionálásra, adatmentésre stb. jók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#48830) cocka válasza King Unique (#48829) üzenetére


cocka
veterán

extra gyors pendrive-ra / külső SSD-re pakolja,

én póriasabb megoldást használok, úgy hívják, hogy HDD.

egyből betöltik az asztalt és használhatók.

Előbbivel egyetértek, az utóbbit meg kétlem.

napi használatra nyilván nem valók az ilyenek, max. szükség esetén esetleg partícionálásra, adatmentésre stb. jók lehetnek.

Egyetértek.

(#48831) King Unique válasza cocka (#48830) üzenetére


King Unique
titán

HDD-n viszonylag lassú a WTG. Egy 3,5" 7200 RPM-es még elmegy, de pl. egy 2,5" | 5400 RPM típus elég lomha USB 3.0-án is. Persze, ha bebootolt és felállt a rendszer, akkor már jobb a helyzet.
A másiknál utóbbi is ok volt, utána ugyanúgy megnyithatóak voltak a rendszereszközök, böngésző stb.

[ Szerkesztve ]

(#48832) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne, mert ilyet még nem láttam.
Az xp nem hajlandó elindulni csökkentett módban. Rendesen simán megy, de mikor kiválasztom a csökkentett módot, elindul betölti a drivereket ami kell, és utána villog a kurzor. Nem indul újra a gép, csak villog. Csak hosszú power gomb megnyomásával tudom kikapcsolni. Semmit nem ír ki. Átírtam már a boot .ini fájlt is, de akkor is ezt csinálja.
Rendesen bármikor elindul.
A fordítottját láttam már, de ezt nem. Hogyan tudnám rávenni, hogy induljon? Telepítenék egy tablet drivert, de előtte csökkentett módban kellene az összetevőket felrakni, de nem tudom. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#48833) Cunaja válasza Cunaja (#48832) üzenetére


Cunaja
addikt

Megcsináltam, XP reinstall és jó.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#48834) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv a topiknak. Kérdésem. Kehet-e ingyen XP-ről Win7-re átállni? Ilyen lehetőséget látok, jól értem?
Kösz a választ.
http://www.icananswerthat.com/results/?keyword=window+7+free+download&cid=276502

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#48835) SP4C3 válasza Pyrandus (#48834) üzenetére


SP4C3
veterán

Mármint ingyenesen frissiteni mint win10-re? Nem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48836) Pyrandus válasza SP4C3 (#48835) üzenetére


Pyrandus
tag

Kösz, de az alanti linken az van, hogy download free? Mit értek rosszul? :DDD

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#48837) SP4C3 válasza Pyrandus (#48836) üzenetére


SP4C3
veterán

Én nem értem a kérdésed. Kérlek fogalmazd át. :F :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48838) Pyrandus válasza SP4C3 (#48837) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm, hogy időt szánsz rám. Kis, enyhe betegséggel küzdök, de megpróbálom újrafogalmazni. Olyan lapokat látok az interneten, hogy "Win7 free download". Kérdésemnek ez az alapja, de mondom, bővebben is újrafogalmazom este. Köszönöm türelmed.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#48839) Visormail válasza Pyrandus (#48836) üzenetére


Visormail
addikt

Csak annyit, hogy a letöltés nem egyenlő az átállással. Elég sok fizetős programot le lehet tölteni ingyen, csak használni nem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48840) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Egy barátom gépe került hozzám azzal, hogy a SATA porton nem ismer fel semmit a gépe (IDE portok működnek). A merevlemeze hibátlanul működik. Beraktam a gépébe egy Silicon Image 3114 SATA kártyát, és most BSOD-vel indul a gép 07B kóddal (Inaccessible boot device), még SAFE módban is.
Hogy lehet meglévő Windows XP telepítést arra bírni, hogy helyesen használja az utólag telepített SATA kártyát úgy, hogy nem képes "bebootolni" a Windows?

https://hdd-adatmentes.hu

(#48841) DZs válasza Saltwater (#48840) üzenetére


DZs
senior tag

Bios felismeri a merevlemezt?

(#48842) Saltwater válasza DZs (#48841) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Persze, teljesen hibátlan a merevlemez. A BIOS más lemezeket sem ismer fel a SATA portján keresztül. IDE2SATA átalakítóval a BIOS minden lemezt felismer, ergo a SATA kontrollere pusztult el az alaplapnak.

https://hdd-adatmentes.hu

(#48843) Pyrandus válasza SP4C3 (#48837) üzenetére


Pyrandus
tag

Fönti kollég már megmagyarázta, hogy a "free download" hirdetések és lapok =átverés.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#48844) brd válasza Saltwater (#48840) üzenetére


brd
nagyúr

Kívülről is lehet drivert telepíteni, de számodra valószínűleg az lenne a legegyszerűbb, ha átklónoznád egy IDE HDD-re az XP-t, telepítenéd a 3114 driverét, majd visszaklónoznád a S-ATA diskre, és így már el kell indulnia. A 7B hiba azt jelenti, hogy a Windows nem találja a meghajtót, amelyről futnia kellene, ez legtöbbször azért van, mert nincs hozzá driver betöltve.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48845) Saltwater válasza brd (#48844) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"legegyszerűbb, ha átklónoznád egy IDE HDD-re az XP-t, telepítenéd a 3114 driverét"

Ez jó ötlet, köszönöm, ki fogom próbálni. :R

https://hdd-adatmentes.hu

(#48846) Patrick07


Patrick07
csendes újonc

Sziasztok!
Esetleg valaki tudja, hogy XP SP3 rendszeren, hogy lehet rendszeren belül WIn7-et vagy 8.1-et indítani valami egyszerűbb megoldással?
Nekem nem sikerült még sehogyan sem! :(
Van egy program, ami csak ezeken az OP rendszereken megy és ez miatt nem akarok XP-ről áttérni az újabbakra, mert egyébként minden tökéletesen működik még rajta! :K Köszi előre is:U

(#48847) DZs válasza Patrick07 (#48846) üzenetére


DZs
senior tag

Inkább fordítva közelíteném meg. Win7-en belül virtuális xp.

(#48848) Doky586 válasza Patrick07 (#48846) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP re lehet könnyen W7 et telepíteni multiboot módban..
Így megmarad a régi os, de ha kell újraindítás után az új os fut. Egymást nem zavarják, csak dupla/tripla helyet foglal a hddn.

[ Szerkesztve ]

(#48849) Patrick07 válasza Doky586 (#48848) üzenetére


Patrick07
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat! :R
Nem nagyon tudom, hogy a multiboot-ot hogy oldom még meg.
Nem akarok teljes rendszer kihasználtságot, csak egy XP-n belüli win7 indítást, ha van ilyen :K
Jó lenne úgy megoldani, hogy még csak ne is kelljen újra indítani a rendszert, hogy a win7-et válasszam ki.. :N

(#48850) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Rég jártam itt. :B
Megszeretném kérdezni,hogy XP-Prof-gépem IE8 van rajta amin egy bizonyos torrent-..oldalnál ilyen hibát ir ki ott fent az információs sávban"Az Internet Explorer nem engedélyezte a webhely tanusitványhibákat tartalmazó elemek megjelenitését"
Annyit már megcsináltam,hogy a linket betettem a megbizható helyek listájába.és mégis felugrik a figyelmeztetés.A netten olvastam,hogy az IE8-alatt nincs megoldás.Ugyanakkor valahol valakii leirta,hogy mégis van
Segitséget kérek azoktól fórumozoktól akinek már volt-van ilyen problémálya.Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.