Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) szilvásbukta válasza DZs (#49099) üzenetére


szilvásbukta
tag

Mármint egy 3. programot, a driver meg a PROset-en kívül? Pontosan mit keressek?

(#49102) quailstorm válasza szilvásbukta (#49101) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az én PROsetem másképp néz ki, de van neki egy kis ablaka ahol ki lehet töltögetni a bejelentkezési adatokat. Próbálj keresni tutorialt vagy nyomkodd a gombokat.

(#49103) DZs válasza szilvásbukta (#49101) üzenetére


DZs
senior tag

Mi látja a wifit? Ki a szolgáltatód? Szerintem hiányolja a jelszót.

(#49104) szilvásbukta válasza DZs (#49103) üzenetére


szilvásbukta
tag

A PROset látja a wifit, nem az XP. PROset-ből gondoltam próbálok újabb verziót, konkrétan még 3-at az intel oldaláról, de mind azt írta ki, hogy nem talál wifi drivert. Egyedül az Acer oldaláról származó 8-as PROset működik (látszólag), de ez egy 2004-es verzió, az újabbak nem jók. :S Ezzel csak az a gond, hogy nincs benne WPA2, márpedig a wifis routerek/acces pointok mind ezt használják. Az egyik routert átállítottam sima WPA-psk-ra, mert az legalább van a prosetben is, de nem működik. Fel se csatlakozik, vagy azt írja, hogy out of range, pedig az egyik kb 3 méterre van tőle. :)

Nem tudom mi lehet a gond talán csak valami beállítást rontok el a programban...

Szolgáltatót amúgy nem kell külön állítani a gépeken, mert ez céges hálózat, és pl.: kábellel van net.

(#49105) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Aki aktív XP használó, meg tudná nekem mondani, hogy a Kártevő eltávolító eszköz (mrt.exe) továbbra is frissül-e?
Adott egy netről levágott, vírusos, ki tudja mikor frissített gép, amire szeretném feltenni a legújabb, 2016 novemberi kiadást és nem tudom, hogy működni fog-e. Próbáltam a neten korábbi verziót keresni, de mindenhol a Microsoft letöltőközpontját adták meg letöltési helyként, az meg ugye mindig a legújabbat mutatja :) (<3 Microsoft). Tud valaki segíteni?

(#49106) petakpa1 válasza Zsoxx (#49093) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, majd utánna nézek. Esetleg Win7-hez is tudsz hasonló leírást?:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49107) akaido válasza petakpa1 (#49106) üzenetére


akaido
addikt

[logout.hu cikk]
Tele van a város ... :)

Téves ez csak a telepítése usb ről. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49108) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Győzelem! Kipróbáltam még pár proset-et, és végül találtam egyet ami végre rendesen működik! De persze nem a gyári supportnál töltöttem le, mert az nem jó - ez azért kicsit vicces.
Köszönöm szépen mindenki segítségét! :) :R

(#49109) quailstorm válasza szilvásbukta (#49108) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Örülök hogy sikerült.
Nekem is ez volt, nem a kártyámhoz való és nem a rendszeremhez való PROSettel megy jelenleg a wifim, a baj hogy ez egy Samsung new Series 9 ultrabook, más árkategória :U

(#49110) RR-13


RR-13
őstag

Lehet hülyét kérdezek, de létezik a .NET Framework 4.0-ból Portable verzió XP-re? :U
Mert egy 15Mb-os programhoz kellene, hogy fenn legyen, de az miatt nem szeretnék 460Mb helyfoglalást a rendszer meghajtón:(
Vagy, hogy lehet másik meghajtóra telepíteni? Az is megoldás lenne... Köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

(#49111) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

windows xp-re keresem 4 éves gyermeknek azt a játékot ami régen volt commodore-ra is. Simán alul oldalirányba lehet az űrhajót mozgatni és fent lőni a kisűrhajókra.
Az is megfelel ha a legrégebbi nem is annyira űrhajó formájúak, hanem csak vonalak.
Kicsi legyen a gépigénye régi asus 5050-es laptopon kellene futnia.
Persze a hasonló kis játékok is jól jönnének.
Vagy a Moorhun csirkés lövöldözős legelső játékainak egyike.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#49112) quailstorm válasza psg5 (#49111) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Space Invaders klón millió van. Szvsz én a Chicken Invaderst ajánlanám ennyi idős gyereknek saját tapasztalatom után (már gyerekként ért a tapasztalat).

(#49113) psg5 válasza quailstorm (#49112) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm a segítséget!

F.K.T.

(#49114) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Adott egy frissen újratelepített XP, ami a következő remek hibaüzeneteket produkálja:

1: Ha bedugok egy pendriveot a gépbe, megjelenik az automatikus futtatási ablak, a pendrive mappát meg tudom nyitni, minden oké. Azonban, amint ezt az először megnyitott mappát bezárom és újra megnyitnám a meghajtót, a következő hibaüzenetet dobja ki:

Kerestem a Googleban, de nem sok mindenre jutottam, hogy miért írja ezt ki :/

2: A gép kapott egy hálózati kártyát, hogy wifizni is lehessen. Mióta feltelepült a kártya drivere, minden újraindításnál ezt a jegyzettömböt dobja ki:

Ha bezárom, akkor mintha lassabb lenne a net. Ezt tudjátok, hogy micsoda?

Előre is nagy hála annak aki egy kicsit is tud segíteni. :R :R :R

(#49115) w.miki válasza Doky586 (#49091) üzenetére


w.miki
veterán

2TB HDD-t viszont még kezel az XP?
Elfogyott a hely megint a laptopomról, az 1TB-os HDD-t szeretném nagyobbra cserélni az Acer 5735z laptopomon. Csak nem tudom melyik a max méret, amit még biztosan kezel az XP, ha átklónozom a régi HDD-met.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49116) King Unique válasza w.miki (#49115) üzenetére


King Unique
titán

A 32 bites XP csak az MBR-t támogatja, annál pedig ~ 2,2 TB a limit. Viszont pl. külső programokkal lehet trükközni. Rendszer alá meg nyilván nem kell erőltetni egy ennél nagyobbat, mert oda 64 bites Windows, illetve UEFI kell, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#49117) Doky586 válasza w.miki (#49115) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. az a max.

(#49118) quailstorm válasza w.miki (#49115) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Felhasználóként mondom, hogy egy Advanced Formatos 2TB-os HDD-ről teljesen jól fut az XP. Persze a natív 512 emuláció kell. Arra figyelj hogy ezt tudja a drive, mert AF nélkül nem lesz 2TB.

(#49119) w.miki válasza quailstorm (#49118) üzenetére


w.miki
veterán

:( nem tudom, mit jelent az, amit írsz.
Pontosan melyik típus ajánlott XP-hez?
Ezeket találtam az arukereso-n.
Végülis nem muszáj 2TB, de legalább 1.5 legyen, mert akkor még felfér pár film.
Az 1.75-ös Samsung Spinpoint M9T 2,5" 9,5mm 5400rpm 1,75TB biztosan jó?
Persze a max lenne a legjobb, de nem tudom, pontosan melyiket kezelné a rendszer, úgy, ha csak a régit klónozom Archos-sal.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49120) Doky586 válasza w.miki (#49119) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármelyik jó. De ha nem akarsz pár százalékos lassulást akkor Win7/8/10 telepítővel particionálj (vagy valami nem túl régi más gyártó progijával), (MBR-re nem GPT-re), utána már akár a XP-vel is formázhatsz (alapértelmezett 4096 foglalási egység mérettel). Ezzel jól lesz alignálva a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#49121) w.miki válasza Doky586 (#49120) üzenetére


w.miki
veterán

Klónozás előtt is kell partícionálni?
Nem akarom újra telepíteni a gépem, a mostani rendszert használnám tovább.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49122) Doky586 válasza w.miki (#49121) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhoz hogy egy hibás* alignálású partíciót átklónozz helyes alignálásúra, -szerintem- szükséges előtte létrehozni a jó partíciót..

*akkoriban még a hdd-k nem igényeltek alignálást.

[ Szerkesztve ]

(#49123) quailstorm válasza w.miki (#49121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Utána kell alignálni mondjuk minitool partition wizarddal, én WD500-ról költöztem a legolcsóbb Toshiba 2TB-os HDD-re.
Alignálni a 4k vs 512e miatt kell, így is 4x annyi adatot megmozgat a lemez 1 műveletért, de ha még határok is el vannak tolva, akkor már 8...

[ Szerkesztve ]

(#49124) brd válasza quailstorm (#49123) üzenetére


brd
nagyúr

Én kérek elnézést, hogy beleszólok, de nem "4x" annyi adatot mozgat meg mindig, hanem a minimum annyi. Tehát egy 513 byte-os file-ért is 4K-t olvas be, meg egy 1 byte-os file-ért is, viszont egy 4K-s file-ért is csak 4K-t (most az adminisztrációs adatoktól tekintsünk el), mert ennyi a minimum megcímezhető méret. Továbbá az a 4x is valójában 8x (4K/512-vel az nyóc'). ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#49125) quailstorm válasza brd (#49124) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, fáradt vagyok és csak félig figyeltem ide, 8, és az 512-es egység és annál kisebbre gondoltam.
Nekem anno nagyon mondták hogy borzasztó lassú lesz, de nem az szerencsére.

(#49126) w.miki válasza quailstorm (#49123) üzenetére


w.miki
veterán

Azt hiszem ezt rendelem: Seagate BarraCuda 2TB 128MB SATA3 ST2000LM015
Hogy van ez az alignálás, nem értem.
Archos-sal átklónozom a régi rendszert, beteszem a notiba az új hddt, elindítom, utána mit kell csinálnom?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49127) quailstorm válasza w.miki (#49126) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Indítani egy Minitool partition wizardot, vagy akármit ami tud alignálni és végrehajtani. Utána használod.

(#49128) Doky586 válasza w.miki (#49126) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te döntesz: szándékosan xarul klónozod át aztán javítgatod többszörös idő alatt nagyobb kockázattal; vagy egy lépésben eleve jó partícióra rakod ahogy javasoltam...

(#49129) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Egy XP-s gépen bűvészkedtem letiltottam minden felhasználót még a rendszergazdát is. Indításkor azt kéri kattintsak egy felhasználói névre, de sajnos nincs egy sem. Próbáltam előzőleg működő változatot és csökkentett módot is indítani, ugyanez.
Telepítő lemezzel ezt helyre lehet hozni?
Köszi a válaszokat.

(#49130) Fenyő válasza cheeka (#49129) üzenetére


Fenyő
őstag

Hirens boot cd-vel (pendrive-al is működik ofkorsz) vissza lehet állítani a letiltott felhasználókat, jelszavakat módosítani stb.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49132) Doky586 válasza #20749568 (#49131) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

storno

[ Szerkesztve ]

(#49133) Gubek-Einste válasza #20749568 (#49131) üzenetére

Semmenyi

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49135) quailstorm válasza #20749568 (#49131) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP még szépen megy Ivyn és Haswellen van esély rá ha rendesen megy a legacy mód, akár hibátlan is lehet. Driverek akkor is bajosak, asztali gép dedikált régebbi VGA-val egyszerűbb eset.
Azon a laposon max virtualizálsz...

(#49136) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Találtam egy XP Skylake kombót amúgy: [link] [link]
Képet ne nézzétek, AMD Duronnál is W10 van... Szerintem az adatokból generálja.

(#49137) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Kaptam kölcsönbe, munkára egy gépet, melyen XP X64 Professional fut. A nagy gond, hogy a gép tulajdonosa, mikor visszakapta az előző felhasználótól nem ellenőrizte és most nem tudunk belépni. Az administrator jelszó lett megváltoztatta és kedves előző felhasználó nem elérhető. Sajnos az újratelepítés kizárva, mert fontos dolgok is vannak rajta.
Tudnátok valamilyen megoldást?
Ctrl+Alt+Del x2 --> Administrator (vagy Rendszergazda) + üres jelszó nem működik se normál se csökkentett módban.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#49138) quailstorm válasza HoTaZo (#49137) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A jó öreg Kon-Boot lesz a megoldás.

(#49139) kezdosql


kezdosql
tag

Egy videki, internet nelkuli ismerosom kerdeseit tovabbitom.

Egy P4-es PC-re xp-t telepitett, eleg nehezen.

Az audio kartya es a nvidia vga kartya mellett sarga kerdojel van, szerinte driver hianyzik.
Valaki segitett neki, de az altala hozott hangkartya driver kek halalt okozott es csak teljes ujratelepitessel tudta ismet hasznalhatova tenni a pc-t.
A nvidia driverek pedig 40 es 120 mb-os exe fajlok voltak, el se merte inditani oket, hogy tul nagyok.

Hogyan lehet megtalalnia, milyen driverekre van szuksege, es valoban jo drivert kapjon?

Nincs internete, csak papirra tudja irni, mi kell neki es valaki segit neki.

(#49140) Visormail válasza kezdosql (#49139) üzenetére


Visormail
addikt

Az a valaki szedje le a driver identifier portable-t és vigye el egy pendriveon. Indítsa el és pipálja be "I do not have internet connection", majd scan drivers, eredményül egy html fájlt ad. Azt a pendriveon visszaviszi oda ahol van net és látni fogja az összes hardvert, szerintem ez a legegyszerűbb.
Plusz mondd meg neki, hogy nem nagy egy drivernél a 40-120MB, nyugodtan indítsa el.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49141) kezdosql válasza Visormail (#49140) üzenetére


kezdosql
tag

Nagyon koszonom, tovabbitom!

Nemcsak a meretet talalta gyanusnak, hanem azt, hogyha ugyan az a driver, akkor miert haromszor akkora a masik merete, es az xp ini fajlot akar a harvedelem driver telepitesehez, nem exe programot.

(#49142) Visormail válasza kezdosql (#49141) üzenetére


Visormail
addikt

Az egy telepítőprogram, a driver nem csak inf fájlból áll, azt csak tallózásnál kéri, abban van leírva a többi tennivalója. Főleg videókártyánál, feltelepül pl a program is amiben a beállításait lehet kezelni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49143) quailstorm válasza kezdosql (#49139) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nVidia driverből egy elég a nvidia.co.uk-ről. Hangkártya driver passz, vagy rosszat raktak fel (általában nem enged), vagy rossz az integrált. Nekem volt egy ilyen lapom, ott rossz volt.

Én Aida64-gyel csinálnék riportot és az alapján szedném le a cuccokat.

(#49144) kezdosql válasza Visormail (#49140) üzenetére


kezdosql
tag

Igen, ez volt a megoldas, eleg sokaig tartott kijegyzetelni a rengeteg driver javaslatot, de vegul sikerult megtalalni a megfeleloket.
Sajnos ez is eleg agressziv, telepulni akar es allandoan uj drivereket keresni, pedig, ha egyszer fent van egy jo, akkor azt beken kell hagyni.

A 40-es exe jo volt, a 120-ason nevettek, mert az indulas utan csinalt egy listat a telepitendo driverekrol es mindet le akarta tolteni a webrol, de persze nem volt web csatlakozas - igy viszont nem lepett tovabb a driver telepitesekre. Jo volt a megerzese az oregnek, furcsallom, hogy mar driverek telepitesere is eroszakos kemprogramok akarnak telepulni. Mi a jo ebben nekik? Generalni weboldaluk letoltesi
forgalmat?

(#49145) kezdosql válasza quailstorm (#49143) üzenetére


kezdosql
tag

NVidia weboldalan nincsen xp-hez driver.

(#49146) quailstorm válasza kezdosql (#49145) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miféle kártya az? Még Vantához is van XP driver az oldalukon.

(#49147) kezdosql válasza quailstorm (#49146) üzenetére


kezdosql
tag

Nem tudom, milyen kartya, nem lattam, csak az uzenetet kaptam, hogy mar sikeresen megoldottak a pendrajvos modszer reven, es valoban ugy volt biztonsagos, hogy internet elkuli gepen futtattak a letoltott programokat.

A NVidia weboldalon EN kiprobaltam, NINCS XP a kivalaszthato oprendszerek kozott, tehat egyetlen xp-s driver se talalhato a listajukban.

Ha mindenaron kotozkodni akartok, mutassatok meg a kepernyokepet, hogy nektek megiscsak megjelent a XP a listaban, kulonben ertelmetlen szocseples irni, hogy debiztosanvanvalaholmertenszeretema gyartot. ;]

BUEK mindenkinek es koszonom a tartalmas segitseget. :C

(#49148) brd válasza kezdosql (#49147) üzenetére


brd
nagyúr

A Product Type:-nál Legacy-t kell választani, és még RIVA TNT-hez is találsz, ami lassan 18 éve jött ki. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#49149) Visormail válasza kezdosql (#49144) üzenetére


Visormail
addikt

Agresszív? Évek óta használom elég sűrűn, de a portable még soha nem akart települni, vagy magától keresni.

A kijegyzetelést végképp nem értem, mondtam hogy kipipálod a nincs internetem opciót és legyárt egy html fájlt, semmit nem kell felírni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49150) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Így év vége környékén ismét kéne egy kis segítség, annak idején is itt találtam megoldást, hátha most is :) Van egy legális win xp professional kódom, csak sajnos a lemez miután megsérült jópár éve a kukában landolt. Kellene nekem egy legális OEM XP, csak sajnos nincs msdn előfizetésem, hogy szert tudjak tenni ilyesmire.

Valaki tudna segíteni esetleg? Torrenten néztem, de a legtöbbre azt írják telepítés után vírusos, nem szeretnék ilyesmivel kísérletezni. Válaszotokat/segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.