Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Visormail válasza qwertly (#48450) üzenetére


Visormail
addikt

1 Kattintson a Start menü Futtatás parancsára.
2 A Megnyitás mezőbe írja be a control userpasswords2 parancsot, és kattintson az OK gombra.
3 Jelölje be „A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni” jelölőnégyzetet, majd kattintson az Alkalmaz gombra.
4 Az Automatikus bejelentkezés ablakban írja be a jelszót a Jelszó mezőbe, majd írja be ismét a Jelszó megerősítése mezőbe.
5 Kattintson az OK gombra az Automatikus bejelentkezés ablak, majd ismét az OK gombra a Felhasználói fiókok ablak bezárásához.

Ha át akarsz menni a másikba akkor kijelentkezel ebből a fiókból.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48452) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy régi gépre tettem fel egy XP-t.
Particionálási tökölés miatt E: meghajtó lett a rendszer meghajtó.

A kérdésem, hogy ezen lehet-e változtatni (hagyományos módon nem engedi), illetve okozhat-e bármilyen gondot, ha így hagyom.
Pl. régi játékok kereshetik direkten a C: meghajtót?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48453) lev258 válasza Bici (#48452) üzenetére


lev258
veterán

Vannak olyan régi játékok (főleg DOS-os időkből), melyek csak a C:-t használják. De ezt egy DOSBox-szal át lehet hidalni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48454) Doky586 válasza Bici (#48452) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen át lehet egy újrapartícionálás + újratelepítéssel...

(#48455) Bici válasza Doky586 (#48454) üzenetére


Bici
félisten

:D kössz!

Az a gáz, hogy ha az XP partícionálójával próbálom, akkor mindig D vagy E lesz belőle, mert az a célom, hogy fenttartsak egy kis helyet egy későbbi linuxnak, méghozzá a lemez elején.
Valószínűleg egy linux telepítővel kell majd létrehoznom az XP számára az elsődleges NTFS partíciót, és akkor jó lesz.

lev258: Kössz, azt hiszem inkább újratelepítem, mintsem később fussak bele valami hülyén megírt progiba, aminek C: kell. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48456) Doky586 válasza Bici (#48455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én ilyet csak klónozásnál tapasztaltam (bizonyos feltételek mellett) de tiszta telepítésnél mindig jól teszi a dolgát a telepítő..

(#48457) Bici válasza Doky586 (#48456) üzenetére


Bici
félisten

Eddig nekem sem volt ilyen problémám, csak most találkoztam vele, amikor nem a winyó elején lévő partícióra tettem fel.

De majd este egy linuxos telepítővel legyalulok mindent, létrehozom a szükséges partíció felállást, és akkor csak jó lesz már neki. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48458) brd válasza Bici (#48455) üzenetére


brd
nagyúr

Csak ezért ne húzd újra, létezik a subst. Amúgy azért nem C: lesz, mert nem az XP partíciója lesz az aktív, hanem a Linuxnak szánt kicsi (gondolom legalábbis), és a C:-t annak osztja mindig a telepítő (egyéb bűvészkedés nélkül).

The only real valuable thing is intuition.

(#48459) qwertly válasza Visormail (#48451) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,más:szerintetek mi a most a legkisebb erőforrás igényű vírus irtó az xp-re?ami ingyenes.

(#48460) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok! XP-t érdemes még újratelepíteni, ha belassult a gép? úgy értem, a régi frissítéseket letölti még hozzá, vagy nekem kell? Mindkét gépen az van, az egyik nagyon régi(lassú), a másik nem annyira(itt valószínűleg táphiba van)

(#48461) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy őskövület asztali gép nem találok neki video drivert a típus VIA/S3G UniChome Integrated és xp alá kellene esetleg valaki tudna hozzá linket?Mert nekem nem ment.

(#48462) Visormail válasza qwertly (#48459) üzenetére


Visormail
addikt

bitdefender free, panda free, 360TSE

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48463) efi99 válasza qwertly (#48461) üzenetére


efi99
senior tag

Ez ( http://www.s3graphics.com/en/products/class2.aspx?seriesId=14 ) alapján innen (http://download.viatech.com/en/support/driversSelect.jsp) az Integrated Graphicsból Via CPU esetén az első, AMD/Intel esetén az utolsó előtti kell.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48464) McLoad86


McLoad86
újonc

Sziasztok!

Adott egy XP-vel szerelt laptop, amivel egy kis telepített hálózaton keresztül szeretnék csatlakozni a netre.

A hardver jó.
A hálózatot érzékeli, pingelés csomagvesztés nélkül megy ( IP-vel, webcímmel is ) ám böngészőn keresztül nem tud csatlakozni a nethez.

Most jön a csavar:

A Skype megy és a TeamViewerrel is gond nélkül el tudom érni a gépet távolról.

Próbáltam manuálisan megadni az IP-t meg a DNS-t a helyzet nem változott.

Próbáltam külső DNS szervert megadni, a helyzet nem változott.

Tűzfal, security programok ki lettek kapcsolva, a helyzet változatlan.

Van valakinek bármi egyéb ötlete a megoldásra?

Köszönöm! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#48465) akaido válasza McLoad86 (#48464) üzenetére


akaido
addikt

A böngésződ tulajdonságainál a hálózati beállításokat vizsgáld meg.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#48466) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Segítséget kérnék IE8 hozzáértőtől! :U
Pár dolgot bizonyos okok miatt még IE8 Exlplorerrel nyitok meg XP-n!
Megy is rengeteg dolog szépen rajta, de 9-esre nem tudom frissíteni, mert csak 8-ig támogatja az XP!
Van a Magyar Vodafone oldala, amit ha megnyitok FIGYELMEZTETÉS ugrik fenn elő, hogy váltsak böngészőt..., de NINCS sem X, sem OK lehetőség, hogy a fenti "sávot" ahol a figyelmeztetés van eltüntessem, hogyan tudnám megoldani, hogy ne jöjjön ez fel? Vagy eltünjön? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#48467) Doky586 válasza Bigyo13 (#48466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nálam is hasonló, sőt a Frissítek gombot megnyomva se tölt be semmit.. :DDD

(#48468) Bigyo13 válasza Doky586 (#48467) üzenetére


Bigyo13
őstag

Amennyiben az IE8-ra frissíted, akkor betölt és 95%-on megy is a Voda oldala! De IE6-ossal meg sem moccan! :DDD

Samsung Galaxy S3/S5

(#48469) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Esetleg azt tudja valaki, hogy egyetlen Active Scripting parancsfájlt, hogy tudok letiltani egy internetes oldal betöltésénél? Nem az összeset akarom csak egy bizonyos Active Scripting-et, ami a böngésző elavúltságára figyelmeztet! :U :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#48470) Doky586 válasza Bigyo13 (#48468) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A furcsa hogy a régebbi IE2-vel is működik a honlapjuk.. (úgy ahogy) :O

(#48471) Bigyo13 válasza Doky586 (#48470) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen mert az Active Scripting úgy van megírva a Voda által, hogy IE8 -ra figyelmeztessen, és IE6-ra meg ne töltsön be az oldal egyáltalán! A 2.0 IE verzió az NT és azt nem írták bele a scripting-be! :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#48472) biker


biker
nagyúr

szeretnék némi tanácsot kérni Rendszermegszakítások okozta magas terhelés kiküszöbölésére
Hogy a rákba találjam meg, mi okozza?
Win7 volt, win 10 is tesztre, most visszatértem XP-re, azzal is ugyanaz: az idők 80%-ban a system interrupts 50-60%-ot terhel a procin, és valami idle-ben is hajtja a gpu-t 99%-on
A vicc az, ubuntu live cd-n 2% a proci terhelés, telepítve még nem volt csak ezért a próbáért.
A legnagyobb vicc, hogy néha 1-1 induláskor, vagy épp az 5. órás üzem után egyszercsak "megjavul", gpu 1% terhelés, cpu 3-4% terhelés. És mikor már örülnék, visszamegy 10 perc múlva.

Ez egy HP microgép MSI-7050 1.3 alaplappal (amd xpress200), 2gb ram, AMD HD4650 vga, semmi más, csak usb egér, bill, tplink wlan és genius legalapabb controller (de ha mindent kihúzok usb-n, sem segít)

Már letiltottam biosban mindent, ami nem kell: floppy, soros/párhuzamos portok, integrált vga, már csak a vezetékes lant nem, semmi eredménye
driverek minden utolsó friss, kivéve a vga-t, mert az xp-re nem megy fel a latest catalyst, csak a latest beta, de win7 és 10 esetén frissebbek is voltak fent, ugyanez a jelenség

Annyi, hogy a kedves windows magas IRQ-t oszt a vga-nak, és osztozik is 2-2 eszköz, konkréten
irq17: LAN + AC97 audio
irq18: VGA + UAA busz vezérlő
Ha ez lehet gond, hogy adjak meg fix irq-t ha biosban nem lehet :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48473) biker válasza biker (#48472) üzenetére


biker
nagyúr

kimaradt: amd 64 3800+ két magos proci

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48474) ceia válasza Bigyo13 (#48466) üzenetére


ceia
őstag

Talán egy portable Firefox pendriveról megoldja a problémát ;)

        it's more fun to compute

(#48475) Bigyo13 válasza ceia (#48474) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen köszi, használok is Firefox portable verziót...néha, de nyomtatni kb semmit nem lehet Firefox-ból és Chrom-ból sem nagyon csak IE8.ból nyomtat normális egybefüggő oldal képet! Azért is használok sok oldalnál még IE8-at.. a Firefox nyomtatási támogatása egy kalap fos! :(((
Nem másik böngészőt akarok így használni, hanem megoldást, hogy eltünjön a felső részről a z IE8 böngésző Vodafone.hu elavultsági figyelmezettő ablak, mert az meg a nyomtatáson rajta van és foglalja a lap 1/4-ét :W

Samsung Galaxy S3/S5

(#48476) ceia válasza Bigyo13 (#48475) üzenetére


ceia
őstag

Ja, értem :K Meg kéne tudni a felugró sáv címét, és azt blokkoltatni a tűzfallal. Nem tudom, ha jobb klikket nyomsz rá, van-e lehetőség ilyesmire: frame megnyitása új ablakban pl.
Ha nem lehet kideríteni, talán egy alternatív böngésző lehet a megoldás kizárólag nyomtatásra, ha az tud.. Próbáltad már az Operát, vagy a Safarit? Egyik sem nagy szám, de a többi azt hiszem IE, Chrome, vagy Firefox motort használ.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48477) Bigyo13 válasza ceia (#48476) üzenetére


Bigyo13
őstag

Sajnos az nem "felugró" sáv a Vodafone oldalán, épp ez a baj, hogy ezért nem is tudom eltüntetni mert nincs X meg OK meg semmi..., illetve nem felugrik, hanem pluszban "rátöltődik" az oldal tetejére és foglalja a helyet... És az HTML-ben beágyazott javascript kód, ha jól értelmezem! :U

És ezzel lehetne közömbösíteni, csak nem tudom hova írjam be és , hogy fog működni:

function disable_browser_upgrade_warning() {
remove_meta_box( 'dashboard_browser_nag', 'dashboard', 'normal' );
}
add_action( 'wp_dashboard_setup', 'disable_browser_upgrade_warning' );

Csak nem tudok jávascript-et írni és elindítani sem tudom, hogy kellene! :(

Frame megnyitása új ablakban lehetőség sajnos nincs, csak
OLDALINFORMÁCIÓ--> Tárolt lap pillanatképe-->Forrás megtekintése

És akkor azt megtalálom a szövegben valahol, ami az elavult böngészőre figyelmeztet és, hogy mikre cseréljem le:

"</ul> </div> <!-- Redirect old IE--> <!--[if lte IE 6]> <script type="text/javascript">/*<![CDATA[*/window.location="http://www.vodafone.hu/bongeszofrissites";/*]]>*/</script> <![endif]--> <!--[if lte IE 8]> <div id="iewarning" style="display: none;"> <div class="iewCenter clearfix"> <div class="iewText"> <h2> Böngéssz kompromisszumok nélkül! </h2> <p> Az általad használt böngészőt nem támogatja az oldalunk, így annak bizonyos részeit nem tudod teljes értékűen használni. A maximális élmény érdekében kérjük, hogy frissítsd böngésződet, igényeidnek megfelelően. </p> </div> <div class="iewDownload"> <h2> Ajánlott böngészők </h2> <div class="ie"> <h3>Internet Explorer</h3> <a href="http://www.microsoft.com/hun/upgrade/"> > letöltöm </a> </div> <div class="ff"> <h3>Mozilla Firefox</h3> <a href="http://www.mozilla.com/hu/"> > letöltöm </a> </div> <div class="ch"> <h3>Google Chrome</h3> <a href="http://www.google.com/chrome?hl=hu"> > letöltöm </a> </div> </div> </div> </div> <![endif]--> <script type="text/javascript"

Ennyi amit elő tudtam bányászni, de átírni én ugye nem tudom a HTML oldalt, mert ezt a vodafone küldi... :F

Köszi, ha tudsz esetleg valami ötletet! Vagy más! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#48478) ceia válasza Bigyo13 (#48477) üzenetére


ceia
őstag

Kikapcsolni a javascriptet.. :F
Szerkesztve: Áh, felejtős, akkor nem működik rendesen az oldal, kipróbáltam az előbb. Sajnos nem tudok segíteni, a scripthez én sem értek. :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48479) Bigyo13 válasza ceia (#48478) üzenetére


Bigyo13
őstag

Már próbáltam és akkor semmi nem működik sehol és a fele oldal nem tölt be :W

Csak azt az egy bizonyos parancsot kellene kikapcsolni... de még csak blokkolni sem tudom a https://vodafone.hu/bongeszofrissites címet sehogy, mert simán átírja a blokkolási mentésnél vodafone.hu-ra :(((

Te hol gondoltad, hogy a tüzfallal blokkolom az a részt? Mert ezt kéne blokkolni, de nem tudom hogyan:
https://vodafone.hu/bongeszofrissites

Jól kicseszett velem a vodafone, hogy nem tudnak beágyazni egy X-et az oldalra miután figyelmeztet.. minden oldalon van kb. ilyen, csak a vodánál nincs! :((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#48480) ceia válasza Bigyo13 (#48479) üzenetére


ceia
őstag

Nekem azt hiszem itt lehet megadni címet, de amint látod, én éppen nem blokkolok semmit :U

        it's more fun to compute

(#48481) Bigyo13 válasza ceia (#48480) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi, az internet security progi, ha jól látom.. ott is csak zónát lehet blokkolni elvileg.. vagyis az egész vodafone.hu zónát, ami nekem nem lenne jó :( De esetleg, ha megpróbálnád beírni és blokkolni a következő címet, hogy elfogadja-e vagy átírja vodafone.hu -ra? :F

https://vodafone.hu/bongeszofrissites

Köszi! :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#48482) Doky586 válasza Bigyo13 (#48479) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd ott a Vodafont !
Válts szolgáltatót..

(#48483) cocka válasza Bigyo13 (#48481) üzenetére


cocka
veterán

Egyet nem értek. Csak azért kell ennyit görcsölni az eltüntetéssel (amúgy talán userscriptekkel meg lehetne oldani, de nyilván az IE8 semmiféle userscriptet nem támogat, szal. az hogy te kívülről "belenyúlj" az oldal működésébe kb. esélytelen), hogy kinyomtathasd IE8-ban?

LOL Aztán az IE8 nyomtatási képe mivel jobb, mint a többi böngészőé? Pl. Firefoxhoz még print edit is van és azt hagyod meg az oldalon, amit akarsz, nem kell minden sallangot kinyomtatni, ha nem húztak rá cssben egy print felületet.

(#48484) Bigyo13 válasza cocka (#48483) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igazán köszi a választ! :U A Print Edit a Firefoxon sem annyira jó, mint az IE8 -on a Canon Easy-WebPrint EX, mivel az a látható oldalt valós kinézetben nyomtatja ki és nem pakolgatja szét az elemeket kb. 6 oldalra, hanem egybfefüggő marad, amíg a Print Edit és alapból a Firefox nagyon sok oldalt szétszed! :((( Kinyomtathatatlan kinézetbe teszi! :B

"IE8 semmiféle userscriptet nem támogat" én erre nem vennék mérget! :N

Greasemonkey - Trixie

It's true that Trixie has been developed a long time ago but it actually works with IE7, IE8, IE9, IE10 and even IE11. I've been using it for a long time.

To operate it:

1.put your userscript in c:\Program Files (x86)\Bhelpuri\Trixie\Scripts\ folder (it contains some samples you can start with)
2.restart IE or go to "Tools" -> "Trixie Options" menu and click "Reload Scripts" button (no need to restart IE)

Samsung Galaxy S3/S5

(#48485) cocka válasza Bigyo13 (#48484) üzenetére


cocka
veterán

Kinyomtathatatlan kinézetbe teszi!

Édes jó istenem, akkor átkonvertálod pdfbe és kinyomtatod a pdfet.

De az is egy módszer, hogy a nyomtatandó lapot megnyitod egy friss Firefoxban, addonnal lemented mhtba és az mht nyitod meg IE8-ban és azt nyomtatod ki. Kész, máris eltűnt a felesleges sallang. :D

[ Szerkesztve ]

(#48486) Bigyo13 válasza cocka (#48485) üzenetére


Bigyo13
őstag

Látom elvagy az ötleteiddel, de egyik sem jó megoldás, mert eleve hibásan jeleníti meg a nyimtatási képet is és így PDF-be is hibásan menti le és MHT-be is, pl. ugye a Vodafone.hu oldalt is stb. így hiába mentem le PDF-be, akkor sem lesz jó a "kinézete" ne hidd már, hogy nem próbáltam meg mindent! :(((

Samsung Galaxy S3/S5

(#48487) cocka válasza Bigyo13 (#48486) üzenetére


cocka
veterán

Látom nálad nem a szándék a fontos. :U

Csak azt tudnám, hogy minek kell a teljes oldal. Az érdemi infók úgy is szövegesen jelennek meg az oldalon, a grafika meg max. színesben lenne érdekes. Vagy direkt színesben akarod kinyomtatni az összes elemével együtt? Tudnám annak mi értelme van. :D

akkor sem lesz jó a "kinézete"

LOL, megnéztem IE11-ben, IE8-ban, Firefoxban, mindháromban ugyanúgy néz ki, gyakorlatilag nyomtatási képnél már kikapcsolja a csst és nyomtathatod a css nélküli gányolmányt. Cssel pedig úgy van elrendezve az oldal, hogy nem férne rá egy A4-es oldalra, de talán még egy A3-asra se biztos.
Szal. a te általad várt idealizált "jó kinézet" egyszerűen nem létezik.

Szóval mi a nyomtatás célja?

[ Szerkesztve ]

(#48488) Bigyo13 válasza cocka (#48487) üzenetére


Bigyo13
őstag

IE8-ban biztos nem ugyanúgy néz ki, mert ott eleve fenn van a figyelmeztető rész a böngésző váltásra és ez zavar a nyomtatásnál, mert rajta van! :W

A Canon Easy web print-el tökéletesen kinyomtatja a látható oldalt nyomtatási nézetben is olyan, míg a Chromban és a Firefoxban NEM! Nem tudom ennél érthetőbben leírni neked! :(

Van jópár oldal, amit a papíron is úgy akarok látni A4-ben, mint az oldalon, a Vodafone oldala is ilyen lenne.. és nem is lenne baj, ha nem figyelmeztetne a felső rész a böngésző váltásra, ami viszont szintén rajta van a nyomtatáson.. a lényeg, hogy EZÉRT akarom eltüntetni valami megoldással! :U

ÉS az a lényeg, hogy ne kapcsoljon ki semmit a nyomtatási képnél... mert a papíron is az legyen ami a monitoron... több 10 oldalnál működik is ez IE8 alatt a Canon web printtel, de a többi böngészőben NEM! :((

Samsung Galaxy S3/S5

(#48489) cocka válasza Bigyo13 (#48488) üzenetére


cocka
veterán

IE8-ban biztos nem ugyanúgy néz ki, mert ott eleve fenn van a figyelmeztető rész

Ja persze, mert az elején mélyen hallgattál arról, hogy egy IE-hez való pluginnal nézel nyomtatási képet, ami nyilvánvalóan totál másképp néz ki, mint a css nélküli verzió, ahol fel se tűnik, hogy az elején pár sorral több lett, csak ha elolvasod a sorokat.

mert a papíron is az legyen ami a monitoron..

Persze, meg a papír is legyen olyan széles, mint a monitor. Azért kíváncsi lennék, hogy mennyire kell összenyomni az oldal szélességét, hogy beférjen az A4-es méretbe, mert tuti nem fér.

Felraktam a plugint, de valami drivert hiányol a nyomtatási kép megjelenítéséhez, gondolom canon-os driver kéne, meg egy canon nyomtató is. lol

(#48490) Bigyo13 válasza cocka (#48489) üzenetére


Bigyo13
őstag

Nem kell összenyomni az oldalak 90% -át kisebbre, mert tökéletesen beilleszti az A4 felületre! Az lesz a papíron, amit a monitoron látok, mivel ott sem szélesebb a legtöbb oldal!
És valóban nem árt egy Canon nyomtató és a canon driver a Canon Easy Web print-hez! :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#48491) Doky586 válasza Bigyo13 (#48490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

PrintScreen-el képernyőmentés, és akkor biztos hogy az van rajta ami a monitoron is megjelent. Paint-al kivágod ami nem kell, több scr oldalból összeilleszthető egy nyomtatandó oldal (csak annyi amennyi A4 oldal arányaiban olvasható marad), majd több nyomtatandó oldalt..

Tuti hogy bármit ki tudsz vágni, és bármit hozzá tudsz adni (pl aláhúzás, kiemelés, karikázás, nyilak). :P

[ Szerkesztve ]

(#48492) Bigyo13 válasza Doky586 (#48491) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen sok esetben ez a megoldás maradt, de unom már és 3x annyi munka vele... 1 éve így csinálom kb. :(((
Sajnos az a formátum nem olyan jó minőség, mint egyből közvetlen a nyomtatóra küldeni az oldalt! És ez nem is hiteles, amit kivágok stb... Csak a direkt nyomtatás... :U
Majd lesz rá megoldás, hogy user scripttel közömbösítsem a böngészőváltás figyelmeztetsét, mert itt most ez a lényeg sok szempontból is, nem csak a nyomtatás! :N

Samsung Galaxy S3/S5

(#48493) cocka válasza Bigyo13 (#48492) üzenetére


cocka
veterán

Én a helyedben keresnék egy windóz 7-es vagy 8-as gépet (tőlem aztán lehet 10 is, ha ahhoz is van driver) és felraknám oda vagy virtuális gépre ezt a bővítményt az IE11-hez és akkor problem solved.

De tök mindegy, mit mondunk, mert nagyon úgy néz ki, hogy semmi se jó. Elképzelésed nincs a megoldásról, de segítségért kiáltasz, aztán meg leszólod az embert. Így segítsen neked bárki is. :(((

(#48494) Bigyo13 válasza cocka (#48493) üzenetére


Bigyo13
őstag

Jó ez a hsz-ed nagyon "szakmai" volt! :((( Javaslod az XP topikban a win 7, 8, stb rendszert.. az igen :Y
És tévedsz, hogy nem tudom mi a megoldás, mert tudom, az, hogy az user scriptet meg kell írni és a fenti általad nem ismert módszerrel beleintegrálni a Trixie-t az IE8-ba és ez által a user script parancsot az oldal megnyitásakor elindítva, ami blokkolja az oldal scriptjét! :U

Ha nem tudsz érdemben áz általam kért segítségre olyan megoldást, amit kértem, akkor köszönöm a tanácsaidat! :(((

Samsung Galaxy S3/S5

(#48495) ceia válasza Bigyo13 (#48481) üzenetére


ceia
őstag

Sajnos valóban nem lehet megadni a Comodo tűzfalnak blokkolandó webcímet! Régen pedig lehetett.. ez is visszafelé fejlődik :W
Nincs több ötletem, rakjál fel egy olyan tűzfalat, ami tud blokkolni adott címet. Vagy mentsed el Firefoxban az adott weboldalt, aztán nyisd meg offline az IE-ben.. hátha így működik. Nekem csak a gyári IE6 van, az képtelen rendesen megjeleníteni az oldalt. Gondolom az IE8-nál már nincs ilyen probléma.
De a képernyőmentős ötlet sem rossz. Elvileg van Firefoxra olyan bővítmény, amivel el lehet menteni az oldal teljes képét, akkor is, ha nagyobb, mint a képernyőd mérete. Sajnos nem tudom, mi a neve. Én egyszer próbáltam egyet, de az ugyanúgy csak a látható részt mentette, mint a printscreen gomb. :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48496) cocka válasza Bigyo13 (#48494) üzenetére


cocka
veterán

Micsoda főben járó bűn, hogy nem ismerem mivel lehet userscripteket futtatni egy ezeréves böngészőben.

user scriptet meg kell írni és a fenti általad nem ismert módszerrel beleintegrálni a Trixie-t az IE8-ba és ez által a user script parancsot az oldal megnyitásakor elindítva, ami blokkolja az oldal scriptjét!

Akkor már csak egy kérdésem van. Te komolyan azt gondolod, hogy ez könnyebb, mint egy meglévő 7 vagy 8 rendszerbe telepíteni azt a bizonyos drivert meg plugint az IE11-hez?

Na sok sikert kívánok a userscripted futtatásához, remélem sikerrel jársz és tized annyi idő alatt megoldódik a problémád, mint egy IE11-gyel.

Vagy lehet, hogy mazochista vagy?! :DD

[ Szerkesztve ]

(#48497) Bigyo13 válasza ceia (#48495) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi a választ! :U Sajnos Firefoxban még annyira sem menti el az oldalakat MHT-be pl. mint IE8-ban! :(
Nem tudom melyik az a bővítmény, amit írtál... :N De köszi, hogy érdemben segíteni akartál! :R

(#48496) cocka: Volt más helyen, aki segített is egy egyszerű user script paranccsal! :))

document.getElementById("iewarning").style.display = "none";

És ne felejsd már el, hogy hol szapulod az IE8 böngészőt!!!!
Ez az XP topik még mindig, ahol szintén pont annyira "ezer éves" a TOPIK fő témája az XP rendszer, mint a vele kompatibilis IE8 böngésző! :(((

Nem véletlen írnak ilyen sokan ide.. ha mindenki csereberélné az OP rendszerét stb.., ha egy kis megoldandó probléma akad, akkor nem kéne ez a topik! :W

Samsung Galaxy S3/S5

(#48498) Bigyo13 válasza ceia (#48495) üzenetére


Bigyo13
őstag

Szia. Gondoltam megírom, hogy sikerült egy Ph. tag segítségével megírni egy olyan User scriptet a Trixie alkalmazáshoz, amivel lehet IE8-nak script parancsot adni, amivel most NINCS végre fenn a figyelmeztetés a böngésző váltásra a vodafone oldalán! :N

Így néz ki egyébként a parancs:

// ==/UserScript==

(function(){
var style = document.createElement('style');
style.setAttribute("type", "text/css");
style.styleSheet.cssText = '#iewarning {display:none !important;}';
var h = document.getElementsByTagName('head')[0];
h.appendChild(style);
}
)();

És működik IE8-ban a user JavaScript! :C
Köszönöm Neked is a válaszaidat! :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#48499) ceia válasza Bigyo13 (#48498) üzenetére


ceia
őstag

Örülök, hogy végül pont úgy sikerült, ahogy akartad :) Engem is maceráltak a weboldalak a böngészőm elavultsága miatt, míg végül lecseréltem újabbra - de nem nagyon újra.. Technikailag teljesen jól működött amúgy, leszámítva azt, hogy egyre több oldal macerált miatta. Ez elég nagy hülyeség, hiszen az összes baj vele a macerálásuk volt, semmi más. Most FF 24.8.1 ESR van, és egyelőre csak a Youtube-on jelenik meg egy üzenet. De ez még jó is, legalább nem annyira a képernyő tetején jelenik meg a videó, hanem kicsit lejjebb, az üzenet alatt :P Nekem nem tetszik az Australis felület, ez a régi szögletes design tetszik.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48500) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Segítségetek szeretném kérni a következő problémában:

Ismerősöm elállította a betűméreteket XP-n úgy, hogy gyakorlatilag minden olvashatatlan... (Csak az oprendszer szövege, ha megnyitok valami utólag felrakott progit, akkor ott rendszer a betűméret természetesen, tehát nem a felbontással van gond).

Hol lehetett ezt ennyire átállítani, illetve hogyan lehetne ezt visszaállítani? (A tulajdonságok betűméret dologgal már próbálkoztam, semmit nem segített. Olyan mintha nem témabeállítás lenne).

Csökkentett módban is kezelhetetlen, ugyanolyan aprók a betűk. (azaz már ne is betűk, csak pár pixel...).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.