Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) Fenyő válasza anonim80 (#49249) üzenetére


Fenyő
őstag

Memó elég a 32 bites 7-eshez, proci milyen típus pontosan, ha 2 magos elég, ha csak egy azt érdemes lehet cserélni, ja ez egy nagyon régi Everest azért nem látja, töltsél le egy friss Aida64-et.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49252) anonim80


anonim80
csendes tag

..

[ Szerkesztve ]

-spicc-

(#49253) anonim80 válasza Fenyő (#49251) üzenetére


anonim80
csendes tag

ok, letöltöttem az elsőt, amit láttam:) de akkor megkeresem :)

-spicc-

(#49254) anonim80 válasza Fenyő (#49251) üzenetére


anonim80
csendes tag

ok, megvan. melyik részét mutassam ? :D

-spicc-

(#49255) kraftxld válasza anonim80 (#49254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát, karcosan, de elmegy rajta egy 32bites Win7.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49256) anonim80 válasza kraftxld (#49255) üzenetére


anonim80
csendes tag

-spicc-

(#49257) Fenyő válasza anonim80 (#49252) üzenetére


Fenyő
őstag

A proci 32 bites 2 magos, szóval az elég, bár a lap chipsetjétől (GL960) frissebb biostól függően akár párszázasért T7500-as is tehető bele e-bayről, és ramot is lehet bővíteni valszeg a mostani 2x1gb-rőll 2x2-re.
Hogy most miért lassult be az jó kérdés, át kéne nézni kártevőket (malware), nem futnak-e fölös alkalmazások az automatikus indítással együtt (msconfig.msc).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49258) anonim80 válasza kraftxld (#49255) üzenetére


anonim80
csendes tag

Hát ez az,h karcol nagyon. Ezért gondoltam, h visszarakok egy régi XP-t,és az utolsó frissítésig még lefrissíti magát ..talán...

-spicc-

(#49259) anonim80


anonim80
csendes tag

nem fut semmi, meg igazából full üres, csak Pandora van fent, meg recuva. (kerestem vmit, de meglett)

-spicc-

(#49260) kraftxld válasza anonim80 (#49258) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, frissíteni fogja magát, a kérdés, hogy ez ér-e valamit egyáltalán :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49261) Fenyő válasza anonim80 (#49258) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát Xp-ét én nem tennék vissza, akkor ha csak ilyen általános netezés, filmnézés, zenehallgatás stb.-re kell akkor inkább vmi lájtos kezes Linux, de akár 8.1-es Win (32 bites ofkorsz) is kicsit kevésbé erőforrás igényes a 7-esnél, azzal is lehet tenni egy próbát, vagy bővíted és akkor a 7-es is elmegy vele jobban (akár 64bites), bár annak így is mennie kéne azért, főleg ha friss nem teleszemetelt telepítés.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49262) anonim80 válasza Fenyő (#49261) üzenetére


anonim80
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor pattintatok bele RAMOT, aztán meglátom :)

-spicc-

(#49263) Fenyő válasza anonim80 (#49262) üzenetére


Fenyő
őstag

Monduk a GL960 chipset hivatalosan csak max 3Gb-ot támogat, 4-el kérdés hogy boldogul (valszeg csak a 2 oldalas dupla chipsoros (low-denisty 4 bankos) 2gb-os modulokat eszi), viszont a proci mégicsak tudja a 64bitet, a T2x50-esek nem mivel azok még Yonah magosak, de a 30-as végűek már Meromok, szóval első körben nézd meg, hogy 32 vagy 64 bites Win van-e a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49264) anonim80 válasza Fenyő (#49263) üzenetére


anonim80
csendes tag

Huhh, most lehet szőke leszek, de a lemezen nem lehet telepítéskor kiválasztani, hogy 32-eset, vagy 64-est szeretnék-e ? Idáig 2x telepítettem 7-et, szóval ezért a szőkeség. Mert ha lehet és esetleg 64, akkor formázok 32.re.

-spicc-

(#49265) Fenyő válasza anonim80 (#49264) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha gyári telepítőt használtál akkor lehet x86 (32bit), és 64 bit és egyéb (Home/Prof stb.) verziók között is választani, ha vmi frissített verziót, akkor ott már külön van szedve 32 és 64 bites telepítő médiára, mivel a mind2 már nem férne fel frissítésekkel dvd formátumra, az más kérdés, pendrive-ról már mindegy lenne, amúgy start menü, jobb klikk tulajdonságok a sajátgépen és megtudod milyen verziót futtatsz most.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49266) anonim80 válasza Fenyő (#49265) üzenetére


anonim80
csendes tag

Nagyon köszönöm, utánajárok, csak kicsit később, már kicsit kiidegelt a tempója, kikapcsoltam, később újra nekifutok. amúgy másolt lemez, de rémlett, hogy vannak opciók

-spicc-

(#49267) Fenyő válasza anonim80 (#49266) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát ha 64 bites verzió van rajta akkor simán lehet azért lassú, 2gb-on az kínszenvedés, ellenben a 32bites az egész korrektül fut rajta (közel 1,5x annyi ramot kajál be alaphangon a 64bites verzió, + a 64 bites progik is mind többet esznek 32 bites verziójukhoz képest, ami ha van elég ram nem számít, de 2gb esetén ég és föld).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49268) anonim80 válasza Fenyő (#49267) üzenetére


anonim80
csendes tag

Ez bizony 64 ... Volt... Meglàtogattam a BIOS-t. :)

-spicc-

(#49269) anonim80 válasza Fenyő (#49267) üzenetére


anonim80
csendes tag

Sajnos nem ajánlotta fel a 32-őt. icipicit gyorsabb, de most még csak foxi van rajta. gondolom ez a gyorsabb tempó az első kikapcsolásig tart csak :)

-spicc-

(#49270) Fenyő válasza anonim80 (#49269) üzenetére


Fenyő
őstag

Akkor tölts le 32 bites telepítőt pl. oprend.hu-n integrált rendszerek alatt találsz.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49271) anonim80 válasza Fenyő (#49270) üzenetére


anonim80
csendes tag

köszi. utánajárok. nem látok 32-est.

[ Szerkesztve ]

-spicc-

(#49272) Fenyő válasza anonim80 (#49271) üzenetére


Fenyő
őstag

x86=32bit

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49273) anonim80 válasza Fenyő (#49272) üzenetére


anonim80
csendes tag

ohh. köszi. szeretnék további segítséget. Letöltés után mi a teendő ?

-spicc-

(#49274) Fenyő válasza anonim80 (#49273) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha kitömörítetted az isot, akkor ha tud usb-ről is bootolni a lapos (ami valószínű, de ha netán nem az is megkerülhető plop boot managerrel), akkor rufussal írd ki egy pendrivera és már mehet is róla a telepítés.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49275) anonim80 válasza Fenyő (#49274) üzenetére


anonim80
csendes tag

Köszi, ilyesmire tippeltem, csak rákérdezni nem mertem :DDD

-spicc-

(#49276) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Windows 10-et használok.
Jól érzem hogy az XP jobb?
AeroCool CS-101
Be Quiet SFX Power 2 300W +80 Bronze
ASRock 1151 H110M-HDS
Intel Dual Core G4400
Kingston DDR4 2133
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3
TP-link TL-WN8200ND
ez a wireless az Ubuntunál nem ment.
Szerintetek XP jól működne rajta?
Torrent; E book olvasó program; clone dvd; PDF; YouTube; Böngészés, S.T.B.;
Nem játszom, csak öregesen használom.
Szerintetek az XP életképes lenne?

(#49277) Fenyő válasza #63761920 (#49276) üzenetére


Fenyő
őstag

Semmiképp, akkor már inkább 7-es vagy 8.1, de Ubuntuval is mennie kell annak a hálókarinak kellően friss kernel (4.5+) esetén, tehát 16.04.2-től fölfele, ha régebbivel próbáltad abban valóban nincs még támogatva...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49278) Frawly válasza #63761920 (#49276) üzenetére


Frawly
veterán

Rosszul érzed. Ez egy korszerű gép. Szépen kell rajta mennie a Win10-nek is, igaz azt nem írtad benne, hogy mekkora a memória benne. Akármelyik fullos Linux-disztró is szépen elfut ezen, ha életre kelted a Wi-Fi-kártyát.

(#49279) #63761920 válasza Frawly (#49278) üzenetére


#63761920
törölt tag

Kingston DDR4 2133 8GB HyperX Fury CL14 KIT (2x4GB) Fekete.
Másoltam a pendrive-re 15 db. 150 MB-os filmet, és lelassult a PC,
a vlc. alig akart elindulni.

(#49280) Frawly válasza #63761920 (#49279) üzenetére


Frawly
veterán

Ahogy nézem, ezt a Wi-Fi-kártyát már támogatják az újabb kernelek. Egyesek viszont panaszkodnak rá, hogy lassú, ők az rtlwifi_new drivert forgatják le.

Az USB nincs véletlenül a BIOS-ban vagy UEFI-ben Legacy módban? USB hubot nem használsz? Próbáltad a gép hátulján is az USB portokat?

4 giga RAM-nál meg élből felejtős az XP.

(#49281) #63761920 válasza Frawly (#49280) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#49282) pibácsi


pibácsi
senior tag

Van egy olyan problémám, hogy az XP asztali gépemet csak azután tudom indítani, hogy - ahogy bekapcsolom a hálózatot (230V-ot), mivel én mindíg áramtalanítok kikapcsolás után - eltelik egy perc és azután tudom csak a PC-t indítani. Hiába nyomom az indító gombot, addig nem ad életjelt sem magáról. Mintha a táp nem adná ki a feszkót az alaplap felé. Az egér világít, tehát a táp elindúl, de ez nem volt mindíg így. Kb. másfél éve kinlódok, azelőtt azonnal lehetett indítani. Már megszoktam, de nem tudok rájönni, mi okozza. Ha beindúl, azután az PC-XP normálisan működik. Valahol lenne benne egy időzítő, amit nem tudok hol van és mikor állíthatódott / kapcsolódhatott be. Ahogy lepereg az egy perc azután engedi az alaplapnak az indítást.Korábban ráfogtuk két külső USB csatolóra, hogy az letilt egy ideig, amit lekapcsoltam, de az csak ideig-óráig volt jó, azután megint beállt egy percre.A másik két gépemen nincs ilyen baj, azok azonnal indúlnak. Több vírusirtót is átengedtem, ne jeleznek semmit. Roodkit sincs a Malwarebytes Anti-Malware szerint.
Mit tanácsoltok, volt-e valakinek ilyen esete.
Várnám a válaszotokat.

Üdv. Pibácsi.

(#49283) ceia


ceia
őstag

(#49004) VIPowER 4 hónapja úgy használom az XP-t, hogy se tűzfal, se egyéb védelem. A neten megfordulok mindenféle oldalakon :D Telepítettem több kártevő kergetőt, és csináltam velülk mindenre kiterjedő scan-t. Egyik sem talált semmit! Ezekkel néztem: HitmanPro, Malwarebytes, Ad-Aware, SuperAntispyware, AdwCleaner, SpyBot. Persze UBlock Origint azért használok, és minden letöltött futtathatót megnézek a Virustotalon.

(#49050) Doky586 Ez de szép, nem hittem volna, hogy még van ilyen! 99-ben Netscapepel kezdtem, azt az időt juttatta az eszembe - bárcsak az a net volna most ezzel a géppel és sávszéllel!

        it's more fun to compute

(#49284) VIPowER válasza pibácsi (#49282) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez táphibának tűnik, vagy a lapon döglődik valami. Ha nem választod le a 230-ról akkor sem indul egyből?

ceia És még azt mondják hogy szarazxp. :D

(#49286) brd válasza ceia (#49283) üzenetére


brd
nagyúr

A tűzfal kérdése csak akkor releváns, ha nincsen NAT-oló eszköz az XP-d és az Internet között (ill. azon nem állítottál be Windows szolgáltatásra portforwardot). Ugyanis a NAT miatt (portforward nélkül) kívülről indított kapcsolat nem jut el az XP-dig.

The only real valuable thing is intuition.

(#49287) ceia válasza brd (#49286) üzenetére


ceia
őstag

Nincs semmi a upc modem és az xp között, csak az ethertnet csatoló :D Régebben persze használtam tűzfalat és antivírust, és voltak is találataik. Szerintem ma elég hetente csekkolni, ha az ember nem félős és mincs semmi fonros a gépen. Ha négy hónap kemény netezés alatt nem kaptam be semmit, az xp már nincs annyira fókuszban. De netbankolni én sem fogok xp-ről.

        it's more fun to compute

(#49289) Frawly válasza #03412736 (#49288) üzenetére


Frawly
veterán

Óóó, bazz Flesike, te még élsz? Sosem fogsz megváltozni, még 2099-ben is XP-zni fogsz a 900MHz-es Eee-cerkádon, mikor mások már holografikus kijelzős kvantumszuperszámítógéppel tolják. Linuxszal mi bajod volt? Egy időben derekasan próbálkoztál vele. A HUP-on is van most egy ilyen XP-buzi csávó, de ő idősebb, mint te, szóval te nem lehetsz, meg neki P3-ja meg Turion64-es laptopja van, nem Eee-cerkája.

Stílszerű zárásnak: :C :W :D

(#49290) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Tuti, hogy rengetegszer megkérdezték már, de nem nagyon találtam választ. A gép oldalán lévő eredeti cd kulcs ugyanazon a gépen használható ismét, vagy az csak egy egyszeri telepítésre jogosít?

Köszike.

(#49291) Frawly válasza swoody (#49290) üzenetére


Frawly
veterán

Akárhány telepítésre jogosít. Nincs elfogadási korlátja. Persze, ha OEM, akkor aktivációnál gond lehet belőle, ha pl. alaplapot cserélsz (mert iyenkor másik gépnek érzékeli, nem ugyanannak a gépnek). Egyébként óránként is újratelepítheted.

(#49292) swoody válasza Frawly (#49291) üzenetére


swoody
senior tag

Szoval OEM-nel csak az adott konfiguracioval lehet ujratelepiteni, viszont ha nem az akkor felrakhatom masra is, ha jol ertem.

Megtudom azt nezni hogy egy cd kulcs mire van beregisztralva?

(#49293) Frawly válasza swoody (#49292) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyire nem vágom mélyen, lehet meg kéne kérdezni egy MS-os fórumon. Elvileg a matricának írnia kéne a sorozatszám felett, hogy milyen típusú licenc, tipikusan OEM vagy OA (OEM Activaion) szokott lenni, azért is ragasztják rá a gépre, nem dísznek.

Ha nem OEM, akkor felrakhatod másik gépre is, de akkor meg az eredeti gépről kell törölnöd jogilag, mert egy licencelt példány egy gépen lehet fent. Ugyanez vonatkozik jogilag a virtuális gépre, ha már a host gépen fizikailag fut, akkor a virtuális (guest) gépre új licencet kell venni, mert külön gépnek minősül, mintha fizikai gép lenne.

(#49294) pibácsi válasza VIPowER (#49284) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a választ.
Nem tudom leválasztani a 230-ról, nincs külső tápom. Nekem is az a gyanúm, hogy a tápban korlátoz valami. Abszolute nem reagál a PC nyomógomb benyomásra egészen egy percig (kb. akkor adja ki az alaplap felé a feszültséget, mivel az egér világít). Ez mérhetően egy perc. Ha pl. dolgozom a gépen és valami oknál fogva le kell álljak - tehát normálisan kikapcsolom a gépet nullára, nem ujraindítást kérek - és ezután 15-20 sec. után ujraindítom rendesen nyomógombosan, akkor viszont indúl. Ha várok kb. egy órát és úgy indítok nyomógombról, akkor már kivárja az egy percet. Ez egy zárlatbiztos Chieftec 450W tápegység. Lehet, hogy úgy érzékeli, túlterheléssel kell indúlnia és "felméri" a terepet. De a korábbi évekhez képest nem változott a gép fizikai összeállítása. Az USB aljzatokon is ugyanazok a külső eszközök vannak, ráadásúl csak akkor üzemelnek, ha szoftveresen indítok.
Hát nemtudom. Egyelőre így megszoktam és kivárom az egy percet, közben "kutatok".

Üdv. Pibácsi

(#49295) swoody válasza Frawly (#49293) üzenetére


swoody
senior tag

Nekem így van feltüntetve: Windows XP Professional 1-2CPU

(#49296) akaido válasza swoody (#49295) üzenetére


akaido
addikt

Ha OEM a licenc elvileg úgy műxik, hogy egy db PC és egy db XPl tulajdonképpen szimbiózisba kerül, azaz az OEM licenccel aktivált XP "összenő" a PC hardverrel, azaz később csak azzal együtt lehet például eladni. Amennyiben az adott PC-n hardver elromlás, csere miatt más eszköz lesz beépítve újra kell aktiválni, de ezt csak korlátozott számban lehet.
Tedd be a CD-t és a Sajátgépben nézd meg mi íródik ki a lemez nevénél.
Erről a PID listáról ellenőrizheted mi a pálya.
Az OEM licenc nem telepíthető mennyiségivel. Az OEM kulcs nem használható mennyiségi telepítéssel.

- [Útmutató: A mennyiségi licenc termékkulcsának módosítása Windows XP SP1 vagy frissebb Windows XP rendszerű számítógépen]

- [Windows XP termékkulcs cseréje (CD kulcs)]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49297) ceia


ceia
őstag

(#49289) Frawly "egy ilyen XP-buzi"
Ilyenkor hol van a moderátor? Nem tilos ezt a jelzőt a fórumon felhasználó(k)ra akalmazni? :U Ráadásul az XP topikban..

        it's more fun to compute

(#49298) Frawly válasza ceia (#49297) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet erősnek tűnik, de az előzményeit nem ismered. Egy mániákusról van szó, azért is tettem OFF-ba. De ha annyira nem tetszik, és rendet akarsz rakatni, akkor elmész egy mod szoknyája alá sírni, biztos törlik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.