Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) odium válasza quailstorm (#49199) üzenetére


odium
aktív tag

Kösz mindkettőtöknek. Nem döntöttem még el. Tegnap este adatmentés volt, ma telepítés lesz. Úgy érzem azt sugalljátok, hogy kell egy esélyt adni a 7-nek ;] A gyártó honlapján xp és vista driverek vannak, szóval az acer részéről is van egy kis bátorítás :) Akkor viszont újabb kérdés: tudom, hogy a vistás driverek többé-kevésbé jók a 7-hez. Na de mindegyik mehet föl? Vagy nézzek eszközkezelőt és csak azét a hardverét rakjam, amit a 7 alapból nem telepített?
Ja és 32 bit ugye? A 64 kicsit több ramot kajál, meg 2 giga memóriánál többet úgysem kell megcímezni.
Meg még 2 dolog bios-al kapcsolatban: Mennyi memóriát állítsak be az intel videónak? Úgy emlékszem a default 32 MB. Maradhat? A másik csak egy észrevétel: a honlapon egy bios van fent, az 1.05-ös. A gépen lévő meg 1.07 verziót ír....

SSD nem játszik, a tulaj nem akar befektetni. Így is már úgy adta nekem, hogy kivágja a francba, mert amellett, hogy lassú volt, a legkisebb mozdításra még a kijelző is beszürkült/csíkozódott, de mondjuk azt egy kábel le-föl megoldotta.

szerk: Neked is kösz Fenyő, így most már mindenképp próbálom a 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#49202) Fenyő válasza odium (#49201) üzenetére


Fenyő
őstag

A 64 bites Win közel 1,5x-er annyi ramot kajál be alaphangon is, + a 64bites is progik is többet esznek 32bites verziójuknál, szóval 2Gb esetében egyértelműen 32bit a jóval élhetőbb választás, driverek nagy részét valszeg alapból fel fogja ismerni a 7-es, amit meg esetleg nem, ahhoz jó lesz a Vistás verzió is.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49203) quailstorm válasza odium (#49201) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intel GMA4500-hoz próbálj meg frissebbet feltenni: ez elvileg gyári

Ez meg moddolt, ha elfut ez a legjobb.

(#49204) kezdosql válasza odium (#49192) üzenetére


kezdosql
tag

Van egy alapveto bealitas, amit meg kell nezned, az esemenykezeloben milyen figyelmeztetesek vagy hibauzenetek vannak.
Ha nem megy, vedd ki a pipat a rendszerbeallitasoknal a "hiba eseten azonnali ujrainditas" elol es maris megmarad a kepernyokeped a hibauzenettel, akkor legalabb tudod, mi miatt akar ujraindulni.

(#49205) odium válasza quailstorm (#49203) üzenetére


odium
aktív tag

köszi

Fenyő: Neked is

kezdosql: sajnos ez a hajó már elment....

(#49206) kezdosql válasza odium (#49205) üzenetére


kezdosql
tag

Azert cask ird fel magadnak, hasonlot kel csinlanod mas win-en is, meg a 7-ben is.
Ha mar bevallalsz masok gepenek javitasat, nem art, ha tudod, hogy hova kell nyulnod eloszor, hogy megtalald az alapveto informaciokat, ami rogton elvezethet a megoldashoz is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49207) kezdosql


kezdosql
tag

Panaszkodik az oregur, hogy amiota sikeresen telepitette a hangkartya driveret, harom billentyu - shift, ctrl, alt - lenyomasakor fulserto hangot hall, es sehogy se tudjak kikapcsolni, pedig napok ota mindent vegigneztek.

Valakinek otlete, mi lehet ezzel a harom billentyuvel?

(#49208) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Skypeosoknak üzenem, hogy 7.32 frankón megy, skype oldaláról egy skypesetupxp file jön le, de a legfrissebb és működik. Emoji meg videóküldés nincs benne, meg GIF se. Hátnagycucc. Design többi részét megkapta.

(#49209) r4z


r4z
nagyúr

Nem mai a topik, de azert megkerdezem: van valami modja annak, hogy a Start menu jobb oldalan egyedi shortcutokat helyezzek el a dokumentumok es egyebek helyett? Az is jo, ha a registryben tudom az utvonalakat modositani, csak tudjak valtoztatni a nevukon es ikonjukon is.

A bal oldala tele van, oda mar nem tudom rakni. Nagyon celiranyosan hasznalom a gepet, szoval megeri ez a par perc molyolas, hogy megsporoljam azt a nehany klikket minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49210) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.

Valaki tudja, hogyan lehet megoldani a Bitcomet programnál, hogy a letöltési listák és a beállítás fájljait ne a C meghajtóra mint rendszermeghajtóra mentse, hanem egy általam beállított meghajtóra?
Jelenleg ide menti: C:\Documents and Settings\xxxx\Application Data\BitComet

Köszi előre is, ha valaki tudja a megoldást, mivel ilyen beállítást nem láttam a programban a Könyvtárak résznél :N

(#49211) RR-13 válasza RR-13 (#49210) üzenetére


RR-13
őstag

Megoldva! :U

(#49212) akaido válasza r4z (#49209) üzenetére


akaido
addikt

Először bekapcsolnám a Rögzítés a Start menün jobb klikkes opciót.

Majd a Start menü és a Mappa nézet beállítási lehetőségei között lehet próbálkozni:
- http://lacy.hu/windows_xp/start_menu_testreszabas
- [mappa nézetek].
- Összefoglaló bulac oldaláról.

szerki: lehet félreértelmeztem a kérdést, bocsesz.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49213) r4z válasza akaido (#49212) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, ezeket a trukkoket ismerem, de en a jobb oldalra vennek fel egyedi elemeket, ahol a Sajatgep, Dokumentumok, egyebek vannak a "modern" start menuben. A bal oldal mar kitolti a kepernyot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49214) *VARJU*


*VARJU*
tag

HALI!

TUDNA VALAKI AJÁNLANI EGY JÓ KIS INGYENES KÉPSZERKESZTŐT ?
AMIN LEHETNE BEÁLLÍTANI NYOMTATÁSRA A FOTÓ "TÜKÖRKÉPET"

(#49215) akaido válasza *VARJU* (#49214) üzenetére


akaido
addikt

Ha tud PostScript nyomtatást a nyomtatód, akkor tud tükörképet is nyomtatni, tehát nem kellene külön progi sem, hiszen a nyomtatási kép beállításai között lehet megtalálni. (Lehet virtuális PostScript nyomtatót telepíteni is.)
Ha mindenképpen programot szeretnél: Bármelyik ingyenes képmanipuláló progi elvileg tud ilyet: Pl: IrfanView / Horizontal Flip opcióval megfordítod a képet, és nyomtatod.

Ez azonban nem XP függő, ajánlom a Milyen program ami topikot.

Szerki: lehet az kép inverzét értetted a "tükörkép" helyett?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49216) *VARJU* válasza akaido (#49215) üzenetére


*VARJU*
tag

Photoscape-t használok régóta, de ebben nem találok tükörképre való beállítást :(

(#49217) Doky586 válasza *VARJU* (#49216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használj XnView -t...

(#49218) akaido válasza *VARJU* (#49216) üzenetére


akaido
addikt

A kérdésed egy program ajánlására irányult. Ketten is ajánlottunk egy-egy konkrét progit, azaz ne ragaszkodj az egyébként több szempontból is korrekt Photoscape-hez. Az IrfanView-nak és az XnView-nak is van portable verziója is tehát csak kicsomagolja magát egy mappába, akár egy pendrive-ra is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49219) *VARJU* válasza akaido (#49218) üzenetére


*VARJU*
tag

ok köszi kipróbálom mindkettőt

(#49220) Márton


Márton
nagyúr

üdv
external usb hdd-ről való bootolás 0x000007B kékhalállal ér véget.
Van már rá valami tuti megoldás? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49221) brd válasza Márton (#49220) üzenetére


brd
nagyúr

Van, de nem egyszerű. Preparálni kell az USB driver beállításait (vagy lehet, hogy le is kell cserélni, driverfüggő), hogy ne eltávolíthatónak érzékelje a HDD-t. De valószínűleg nem fogja megérni a próbálkozást az időigénye miatt. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#49222) Márton válasza brd (#49221) üzenetére


Márton
nagyúr

ezen már túlvagyok, ha ilyesmire gondolsz. Fel is ment rendesen, de az első restartnál kékhalál fogadott.
Pedig ezt írja: After completing this tutorial, your Windows XP install should directly boot off your USB-drive, and be fully upgradable, DirectX games will run, all apps I tested work like normal...

Erre keresek megoldást, mindegy milyen bonyolult, szükség lenne rá.
Tudsz linket?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49223) brd válasza Márton (#49222) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ilyesmire (nem olvastam ezt végig). Első restart után=a telepítő újraindította a gépet? Vagy úgy érted, hogy 1x még elindult a feltelepített XP? Előbbi esetben valamit nem jól csináltál, vagy hibás a leírás, utóbbi esetben a preparált USB drivert cserélte le valami.

The only real valuable thing is intuition.

(#49224) Márton válasza brd (#49223) üzenetére


Márton
nagyúr

a telepítő újraindítása után
bitről bitre a leírás szerint csináltam mindent

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49225) King Unique válasza Márton (#49220) üzenetére


King Unique
titán

Az XP-nél már a telepítő pendrive-ról történő bootolása is problémás tud lenni. Szóval annyira nem meglepő, ha egy USB HDD-re magát a rendszert natívan feltelepítve szintén problémákba ütközök az ember. Egyébként muszáj ezt erőltetni, az XP normál használata nem opció? Vagy, ha fontos az USB-ről történő futtatás, akkor egy újabb Windows, esetleg egy Linux?

[ Szerkesztve ]

(#49226) brd válasza Márton (#49224) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a leírás hibás, keress másikat! Elég régen csináltam már ilyet, de az működött rendesen. Ha megtalálom, mi alapján csináltam, megírom.

The only real valuable thing is intuition.

(#49227) Márton válasza King Unique (#49225) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugyan már, a telepítés is usb-ről történt, nem volt semmi baj.
Igen, muszáj erőltetni, speciális feladatra kell, csak XP jó és usb.

brd: nem hinném, hogy hibás, több oldalon is ezt olvasom, megvan pdf-ben is, átnéztem, ugyanaz

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49228) King Unique válasza Márton (#49227) üzenetére


King Unique
titán

Másnál meg volt: [link], [link], [link]. Illetve korábban én is szórakoztam vele és szintén problémákba ütköztem. Szóval nem véletlenül szokták javasolni, hogy az XP-t célszerűbb inkább optikai lemezről telepíteni.

A másik pedig az, hogy ez a hordozható használat hivatalosan csak a Windows 8-tól opció Windows To Go néven. Bár a fentebb említett külső programokkal megoldható akár Win7-nél is, de annál régebbi Windowst talán nem véletlenül nem támogatnak már azok sem. Szóval egy régi XP-nél nem feltétlen kellene erőltetni az ilyet! A korábbi és a mostani fejlemények pedig szintén ez utóbbi kijelentést támasztják alá: [link], [link], [link].

A korábban említett felhasználással kapcsolatban akkor már írt valaki lehetséges opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#49229) Márton válasza King Unique (#49228) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, újra ezeket a köröket futom
kihívás :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49230) Ferenc.


Ferenc.
tag

Szép estét!

Nekem is speciális az eset, van egy régi Xp-s gép melóhelyen, amin olyan spec "belsős" programok vannak, meg hálózati beállítások, amit a melóhely csinált még anno, tehát én hiába telepítek egy új rendszert nem tudom ezeket rárakni/ beállítani , amúgy rendszergazdai jogosultság sincs a géphez ha ez fontos egyáltalán ilyen esetben.

S ez a gép érzésem szerint nemsokára tönkre fog menni, na meg régi konfiguráció, lassú a gép, s ha meg tönkre megy a melóhely nem fogja pótolni ezt a gépet, de nekem nagyon fontos, mert távolról otthonról szoktam használni néha, ami nagy segítség nekem, s ha nem lesz akkor az hátrány nekem.

Nekem otthon van egy viszonylag nem túl régi, gyors gépem, amit felhasználnék erre.
A kérdésem az lenne, hogy lehetne megoldani, hogy ezt az Xp-s gépet a teljes tartalmával úgy ahogy most fut, azt át tegyem erre az én gépemre és azon működjön tovább? Tehát annyit akarok, hogy kicserélem a vasat alatta egy új, gyorsabb gépre, hogy sok évig menjen még, s egy az egyben ugyan úgy kéne futnia tovább az xp-nek minden beállításaival együtt mint eddig, csak ezen az új jó gépen.

Megoldható ez?

Köszönöm a válaszokat!

(#49231) DZs válasza Ferenc. (#49230) üzenetére


DZs
senior tag

Ha a régi gép merevlemeze jó, kiveszed és átrakod az új gépbe az abban lévő merevlemez helyére. Az xp az új környezetben illesztőket kérhet. Ez a legegyszerűbb megoldás. Ha az új gép merevlemezét a régi mellett hagyod, akkor babrálni kell a boot sorrenddel és aktív partícióval.
Másik út, a régi xp-t átklónozod az új gépre. Ehhez vannak letölthető ingyenes alkalmazások.

(#49232) kraftxld válasza Ferenc. (#49230) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külső vinyó, Macrium reflect boot CD, CD-ről elindítod (ha tud a gép USB boot-ot akkor mégjobb), majd lemented az egész gépet egy image-be.
Ezt az image-t mondjuk egy másik gépen futó virtuális gépbe vissza tudod tölteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49233) Fenyő válasza DZs (#49231) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát az Xp nem nagyon szokta szeretni a lapcserét, max ugyanolyan gyártójú (Intel/Amd/Nvidia/Via/Sis stb,) chipestűre megy a csere és max ha hasonló generációjú szériára (szóval ez csak vmi. elég hasonló lap esetében működhet), ráadásul az újabb lapokhoz, chipestekhez, procikhoz sincs Xp támogatás már, szóval a rendszer klónozása (ha már régi a vinyó ezt amúgy is érdemes lehet megcsinálni) és egy virtuális környezetben való tovább futtatása a járhatóbb út inkább, ha új gépre költözne.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49234) Ferenc.


Ferenc.
tag

Köszönöm az eddigi segítséget.

Megpróbáltam a klónozást, fel is rakta az új vinyóra, amit viszont ha bootoltattam az új gépen, már az elején kék halállal újra indítja a gépet. Tehát igaz, hogy nem szereti ha az alaplap más, stb. Így ez az út nem járható.

Megcsináltam az image kép fájlt is, de itt most el akadtam, hogy ezt hogy kell futtatni akkor virtuálisan? Windows 7 van az új gépen, amint akarom hogy menjen ez a régi xp-s gép, a kép fájl már megvan (Disc Partition Image .mrimg kiterjesztéssel), a macrium reflect programmal csináltattam. Ezután ezt hogy tudom futtatni az új gépen, azaz visszatölteni mint virtuális gépet, hogy menjen a régi xp-s gép?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49235) Frawly válasza Ferenc. (#49230) üzenetére


Frawly
veterán

Határozottan lehetséges. Pl. ezzel a toolal tudsz partíciót VirtualBox-os lemezképpé konvertálni, amit aztán virtuális gépben használhatsz, de a VMware-hez is van ilyen progi, igaz a VMware ingyenessége megszűnt.

Azért van buktatója, lehet a drivereket el kell távolítani, és a hálózati beállításokkal is lehetnek gondok, hiszen az otthon futtatott (virtuális) gép nem közvetlenül kapcsolódik a munkahelyi hálózatba, meg más lesz a hardverkiépítése. De ugyanez lesz a gond, ha nem virtuális gépként használod, hanem mondjuk Clonezillával vagy DriveImage XML-lel leklónozod a munkahelyi gép partícióját, és felmásolod a saját gépedre (nem virtuálisra). Ezekhez nem kell rendszergazdai jog, mármint a klónozáshoz és a virtuális lemezképpé konvertáláshoz.

Egyébként fasza munkahely lehet, ahol a tönkrement munkaeszközt (számítógép) nem cserélik. Már az magában gáz, hogy már 3 éve nem támogatott matuzsálem OS-t használnak, és még ki is engedik a netre. Szívjanak be valami jó kis cryptolockert, az kell az ilyeneknek, aztán majd megy a sírás, hogy ők az áldozatok.

(#49236) Ferenc. válasza Frawly (#49235) üzenetére


Ferenc.
tag

Értem már, meg utána is néztem ennek a virtuális gép dolognak, hát ez így elég gyenge, mert hol van akkor a gép teljesítmény, ez valami gépe a gépben dolog.

Ó de kár, hogy nem megy simán. Mert megcsináltam azt is, amit DZs kolléga ajánlott, hogy kivettem a régi xp-s gépből a vinyót és beraktam az új gépembe, (hátha mondom a klónozás nem sikerült jól a vinyóra), de ekkor is ahogy indulna a gép már kék halállal indul is újra. Sőt még csökkentett módban is ezt csinálja, pedig ott elvileg nincsenek driver betöltések, legalábbis nem annyi.
Sajnos a két gép konfigurációja eléggé eltérő, még az alaplap gyártó sem egyezik, s ez lehet a gond ahogy írta is Fenyő.

De akkor annyi remény van, hogy találni kéne olyan gépet amit azért bevesz annyira, hogy elinduljon az Xp rajta, tehát ne legyen kék halál, a drivereket meg "csak" át kéne frissítenie mikor betöltődött, és kész, menne az egész tovább csak egy új "vas" van alatta, amit akarok. Elvileg működnie kéne. Mert ez lenne a jó, ekkor valójában a Xp dolgozik azaz maga a rendszer a számítógép teljesítményével, és nem csak virtuálisan valami.

(#49237) DZs válasza Ferenc. (#49236) üzenetére


DZs
senior tag

Még mielőtt nagy dologba kezdenél, ha jól értem azért kell az xp, mert valami csak azzal megy, vagy csak xp perifériákkal. Win 7 alatti virtuális xp nem mindig egyenlő egy önálló xp-vel, mert a virtuális xp win 7 illesztőkön keresztül kapcsolódik a perifériákhoz, tehát ha el is indul az xp-d, lehet, amik miatt futnia kell azok nem működnek.

(#49238) kraftxld válasza Ferenc. (#49236) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha kékhalállal indul, és csökkentett módban is az van, akkor elég könnyen megoldható.
Valszeg 0x0000007B-s hibakód és a fizetős Macrium Boot lemezével a redeploy opcióval megcsinálja. Ez a nem meglévő storage driver hiba. Vannak rá más progik amik működnek de drágábbak valamint nem működő hályogkovács technológiák :)
Ha ez megvan akkor a régi driverek le, új driverek fel, öröm, bódottá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49239) kraftxld válasza DZs (#49237) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az az XP periféria? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49240) DZs válasza kraftxld (#49239) üzenetére


DZs
senior tag

Pontatlan kifejezés, de nyomtató pl.

(#49241) Ferenc. válasza kraftxld (#49238) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi!
Ez jó lehet, csak sajnos már kicsit túlhaladja a képességeim. Linkelnéd, hogy hol van a fizetős program, majd azt sem értem, hogy kell a régi drivereket le, az újakat pedig be tölteni. Pedig ez nagyon jó lehet amit írtál, így valószínű működne a dolog.. Kéne nekem egy szaki.

(#49242) kraftxld válasza Ferenc. (#49241) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Macrium Home vagy Workstation tudja a redeploy funkciót. [link]

Driverek le: mivel másik gépen fog menni, töröld le az összes régi gépre vonatkozó drivert
Driverek fel: az új géphez való XP drivereket rakd fel. Ha új gépen (Core2-nél modernebb) próbálod akkor inkább virtuális gépbe töltsd vissza az image-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49243) anonim80


anonim80
csendes tag

Helló. Idétlen kérdés lesz, de egy 9 éves laptopra(tavalyig XP ment rajta, most win7) vissza tudom az XP-t? Az utolsó frissìtések még megtalàlhatóak lennének? Úgyértem a tàmogatottsàg megszűnésênek vége àllapotot el tudnàm érni? Vagy egy RAM- mal segìtve a 7-tel is elbìrna a gép ? Köszi a vàlaszt.

-spicc-

(#49244) kraftxld válasza anonim80 (#49243) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen laptop?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49245) anonim80 válasza kraftxld (#49244) üzenetére


anonim80
csendes tag

MSI VR-601x

[ Szerkesztve ]

-spicc-

(#49246) kraftxld válasza anonim80 (#49245) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontos konfig?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49247) anonim80


anonim80
csendes tag

Huhh.óràk kérdése:) everesttel jó lesz?

-spicc-

(#49248) Fenyő válasza Ferenc. (#49241) üzenetére


Fenyő
őstag

Annyival még lehet próbálkozni kül chipsetgyártók esetén, hogy az eredeti gépben a lemezmeghajtóvezérlőt szabványos merevlemezvezérlőre cseréled az eszközkelezőben és úgy indítod a másik gépben, ez szokott néha működni, de ha a proci, acpi vezérlő is nagyon más, akkor szintén zenész.

anonim80: T1400, 2gb rammal alapkiépetésben a gép? Akkor azon a 32 bites 7-es elég jól elvan, annyira biztos mint az Xp (szóval vissza nem tenném), viszont ha 64 bitest tettél rá, annak bizony kevés a 2gb, annak nem árt 4gb az üdvösséghez. Erősebb procit is tehetsz bele (főleg ha pl. egy magos Cerka M van benne akkor ahhoz képest egy 2 magos megváltás lesz), de ehhez tényleg kellenének a konfig pontos adatai, Everest tökéletesen megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49249) anonim80


anonim80
csendes tag

Úgy érzem kissé hiånyos az adatfelhozatal ...

-spicc-

(#49250) kraftxld válasza anonim80 (#49247) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Proci, memoria, vinyo elég :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.