Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Motaba78 válasza palwolf (#12350) üzenetére


Motaba78
őstag

én nem régóta használok vistát, ez ügyben nem tudom, de mivel főegység a vistánál előfordulhat( xpnél nem volt ilyen),

én neten keresztül aktiváltam semmi probléma nem volt vele csak két kattintás és megvolt.
A kód a következő telepítéskor nem lesz jó, újat kell kérni, tehát elöről megint mindent. Szerintem

De ha új kód kell akkor sincs semmi baj adnak újat, vagy miért ijedtél meg tőle ?

[ Szerkesztve ]

(#12352) tgulyas válasza tgulyas (#12345) üzenetére


tgulyas
senior tag

THX.most telepitetem fel 2 gamét egyik UT3 simán megy a másik Frontlines: Fuel of War
Ez nem indul el ara hivatkozva hogy öszeférhetelenség támat egy emulátor szosztverel.Milehet a gond?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12353) palwolf válasza Motaba78 (#12351) üzenetére


palwolf
tag

Nem ijedtem meg csak tudni akartam mennyi szivással jár egy VGA csere...

Másrészt nem adnak végtelen sokszor új kódot mint tudjuk. Persze nem cserélek mindennap új hardvert a gépben, de pl újratelepítés sürübben elöfordul (sajna), ezért aktiválok telefonon hogy az adott kóddal aztán akárhányszor újrarakhassam a rendszert anélkül hogy azt az MS "számolná".

A lényeg hogy cserélek vidkarit, meglátjuk mi lesz.

Köszi a válaszodat.

(#12354) adamsX


adamsX
aktív tag

Jó napot mindenkinek!

Az lenne a problémám, hogy a vista miatt elég szűkösen állok hely területén. Szóval 2 particíó van a gépemen, és szeretnék az egyikről a másikra átteni egy kis helyet. Ez hogyan valósítható meg?

(#12355) _ak_ válasza tgulyas (#12352) üzenetére


_ak_
addikt

Másolás védelem.. :U A játék érzékeli a telepített emuláló progikat, bár nem tom, h elég csak kikapcsolni vagy le is kell szedni őket.

adamsX: Acronis Disk Director Suite

Let's begin, de gozaimasu!

(#12356) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

A Vista media center-je képes kihasználni a 8800GTX-et arra, hogy csökkentse a CPU használatot DVD filmnézés közben? Azt tudom a Power DVD progija igen...

fulekitrading.wordpress.com

(#12357) tgulyas válasza _ak_ (#12355) üzenetére


tgulyas
senior tag

THX ez sokat segitet pont mind a 2 fen van.de xp van fent a vistán nincs ilyen.lehet hogy az kavar neki hogy belelát a xp progikba? 2 külön állo wincseszteren vanak a biosban állitom be hogy melyik menyen az xp vagy a vista. igy is érzékeli az acroniszt?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12358) tgulyas válasza _ak_ (#12355) üzenetére


tgulyas
senior tag

Ja nem is nekem írtad a acronist bocs de akor milyen emulálo progi lehet ami igy bekavar?a vistán egyedül egy Tcomander van fent más nincs.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12359) VinoRosso válasza Morden24 (#12336) üzenetére


VinoRosso
veterán

és hogy lehet 3GB-s memkiosztást elérni?

(#12360) HEMP


HEMP
aktív tag

Laptopot használok és észrevettem hogy egy vistafrissitést követően 2gb helyet zárolva tart a vinyómon a vista, hiberfil.sys néven... Ez nem is lenne baj, amennyiben ki tudnám kapcsolni az átkozott hibernálást, de a frissitést követően eltűnt ez az opció a gépemről. Tudtok erről valamit?
Az update előtt nem volt engedélyezve a hibernálás, igy nem is volt lefoglalva a hely neki a vinyón, de most meg nem tudok vele mit kezdeni.. Megoldás?

[ Szerkesztve ]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#12361) Gabás válasza HEMP (#12360) üzenetére


Gabás
addikt

rendszergazdai jogosultsággal rendelkező parancssorba pötyögd be:
powercfg -h -off

(#12362) HEMP válasza Gabás (#12361) üzenetére


HEMP
aktív tag

...és ez miez?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#12363) _ak_ válasza HEMP (#12362) üzenetére


_ak_
addikt

Parancssorból való hibernálás kikapcsolása...

tgulyas: klasszikus esetben Alcohol vagy Daemon, de bármelyik másik progi is lehet, amivel lehet cd-romot emulálni. Feltételezem törtjátékról van szó, nem?

Let's begin, de gozaimasu!

(#12364) tgulyas válasza _ak_ (#12363) üzenetére


tgulyas
senior tag

Csak eredeti vel jácom ez is eredeti. felrekta xp reis ugyan azt produkálta mint vistán ezért nem értem mi lehet.az xp van fent Daemon lehet hogy ez zavarja ?csak azt nem értem hogy vistán mizavarja.Külön wincseszteren vank. :((

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12365) PH 5.5 válasza azbest (#12322) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ez a ramdisk dolog egész használhatónak tűnik. 32 bites ultimate-em van, 4 giga rammal, amiből ugyebár kb. 3-at használ. Tegyük fel, hogy felrakom ezt a ramdisk-et, a méretet beállítom 1 gigára, a típusát removable device-ra és beizzítom rajta a ReadyBoost-ot.
Azt az 1 gigát abból a 3-ból fogja lecsippenteni, amit lát a vista? Úgy gondolom, igen, de javítsatok ki, ha tévednék.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#12366) HEMP válasza Gabás (#12361) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ok, beirtam, de még mindig ott van az a fránya 2GB lefoglalva a vinyómon... :O

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#12367) VinoRosso válasza VinoRosso (#12359) üzenetére


VinoRosso
veterán

haló haló erre valaki? Hogy tom elérni hogy 2GB-nál többet kapjanak az alkalmazásaim?

(#12368) bucilali válasza HEMP (#12366) üzenetére


bucilali
aktív tag

Gabás-nak igaza van...
parancssorból csak letiltod, de letörölni manuálisan kell..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#12369) _ak_ válasza tgulyas (#12364) üzenetére


_ak_
addikt

:F Szvsz azt nem kéne látnia, de egy próbát megér.. Más ilyesmi progid nincs a vistán? ha jól emlékszem pl a Nero image drive-ja is okozhat ilyet, lehet, h már az is elég, ha van egy olyan progi, ami rendelkezik a funkcióval, de nem feltétlen kel, h be legyen kapcsolva, DE én ilyen játékot még nem próbáltam vistán, lehet h vmi más is közbe zavarhat..

Let's begin, de gozaimasu!

(#12370) tgulyas válasza _ak_ (#12369) üzenetére


tgulyas
senior tag

Hát a vistám tiszta semi progi nincs rajta.De kiprobálom hogy leszedem az xp röl is a daemont.Az esetleg lehet gond hogy ugye a vista DX.10 nincs fönt DX9c ?Kösz a edigi válaszokat is.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12371) _ak_ válasza HEMP (#12366) üzenetére


_ak_
addikt

Btw a parancs helyesen: powercfg -hibernate off ;)

Let's begin, de gozaimasu!

(#12372) harry3


harry3
őstag

Sziasztok.Légyszi még 1x segítsen aki tud.
Feltettem a gépre a Vistát.Amikor végez a telepítéssel, lassan kapcsol be és soká jön be az asztal, de közben egyik led sem villan meg, amikor betölt egyszer csak lefagy, de még mindig nem berreg a merevlemez, majd megnyitok valamit és megint lefagy.Még nincs fent semilyen driver és a feladatkezelőben megnéztem a memóriát alig eszi(2GB DDRII)és a processzort sem terheli annyira(1,86GHz).Drivereket a videókártyához nem találok, mert a Catalys-tot nem telepíti fel, tegnap a modem...stb vezérlőit feltelepítettem a laptophoz kapott CD-ről.Talán telepítsem fel a videókártya vezérlőt a CD-ről(ATI Xpress 200M, láttam olyan laptopot, amelyikbe ilyen a videókártya és megy a Vista)?A Speedy Vistát is próbáltam, driver nélkül az is lassantölt be, de valamivel gyorsabb a rendes Vistánál.Ezt a verziót az én gépemnél rosszabbra is felrakták és gyorsan ment.Az egyok oldalon azt mondták, hogy a videokártya nem lehet a hibás.Mindenkinek lassan tölt be elsőnek?Hogy lehetne a bootolást gyorsítani?Már megőrülök!

(#12373) Gabás válasza _ak_ (#12371) üzenetére


Gabás
addikt

mindegy, hogy h vagy hibernate, viszont a - az off elé tényleg nem kell:)

[ Szerkesztve ]

(#12374) Morden24 válasza VinoRosso (#12359) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem Vistánál ezt már nem kell külön állítani, de nem ártana, ha valami szaki is válaszolna ide. :) Ebben nem vagyok egyáltalán biztos, sorry.

tgulyas (#12369): Rakd fel a DX9-et.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12375) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Ha a Vistába történő bejelentkezésnél beállítunk egy felhasználót és egy jelszót, de a jelszót véletlenül elfelejtjük akkor hogyan lehet mégis belépni a rendszerbe, magyarán használni ahogy korábban?

fulekitrading.wordpress.com

(#12376) Edween válasza harry3 (#12372) üzenetére


Edween
őstag

HI!
Ugye leformáztad, azt a particiót ahová feltted a vistát? Mert ha nem, az esetleg beszólhat! Ha nem akkor reinstal. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12377) harry3 válasza Edween (#12376) üzenetére


harry3
őstag

Mikor a rendes Vistát telepítem, nem azt amiből sokminden ki van szedve, akkor nem, mert nem úgy írtam ki, hogy bootoljon.Köszi a tippet.Esetleg más ötlet?

(#12378) TIV válasza VinoRosso (#12359) üzenetére


TIV
tag

(#12379) HEMP válasza Gabás (#12373) üzenetére


HEMP
aktív tag

Köszi szépen! Azért összejött... :C

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#12380) Edween válasza harry3 (#12377) üzenetére


Edween
őstag

HI!
Szerintem minden féleképpen a rendes vistát rakd fel, ne ilyen bútítottat, mert arra senkinek nem lesz ötlete. De azt te is tudod, hogy ez nem a heréltvista topic, ha nem a rendes vista van a gépeden, akkor aki segíteni akar, mihez viszonyítva gondolkodjon. De te tudod.!?

(#12381) harry3 válasza Edween (#12380) üzenetére


harry3
őstag

Azt rakom fel. Most néztem egy csomó videót, hogy a régi gépeken megy, az enyémen pedig nem.Azokat a drivereket rakjam fel, amit a gépemhez kaptam?Ha most kettéosztom a merevlemezt és felrakom a Vistát utána gond nélkül le tudom szedni, mármint az XP-nek nem lesz baja, ha az XP CD-ről bootolok és a helyreállítás konzolt választom( fixboot,fixmbr)?

(#12382) Edween válasza harry3 (#12381) üzenetére


Edween
őstag

Hali!
A drivereiddel eddig nem volt gondod, akkor használd a lemezről. De nézz el ide, itt midíg a legfrissebek vannak, lehet turkálni.[link] Szerintem tuti oldal, ha nem ismernéd.

(#12383) kosztatom


kosztatom
csendes tag

tudna valaki tanácsot adni? eddig xp volt most új gép lett és a vista egy istennek se akar elindulni a telepítő cd-ről

(#12384) Edween válasza kosztatom (#12383) üzenetére


Edween
őstag

Hogyan kezdtél neki? Rendesen boot-oltatod? Mekkora a partíciód amire felakarod rakni?

(#12385) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
A windows defender szerintetk ér valamit? MOst is oylan szépen bejött mellette a kémprogram egy warez oldalról hogy hihetetlen.. Anno Avastot használtam, és akkor minden rendbe volt.. Csak ujraraktam a gépet, és még nem volt kedvem felrakni az avastott.. Defenderen meg mintkés a vajon..

(#12386) kosztatom


kosztatom
csendes tag

Sziasztok valaki megtudná mondani mi az a hiányzó NTLDR ?

(#12387) Edween válasza Bali27 (#12385) üzenetére


Edween
őstag

HI!
Ezt ajállom figyelmedbe.[link]

(#12388) Edween válasza kosztatom (#12386) üzenetére


Edween
őstag

Hali!
Neked pedig ezt ajálom figyemedbe.[link]

(#12389) Bali27 válasza Edween (#12387) üzenetére


Bali27
addikt

Segítségével megszabadulhatunk a gépünkön lévő kéretlen elemektől, kártevőktől – a különféle vicces és hirdetőprogramoktól, nem a vírusoktól! – és a kémprogramoktól. A Defender folyamatosan figyeli az automatikusan induló, valamint az éppen futó alkalmazásokat, a hálózati adatokat is átvizsgálja, a gyanús elemeket pedig letiltja. Állandóan frissülő adatbázisa alapján még több kártevőt tud azonosítani, és a többi hasonló alkalmazással (SpyBot, AdAware) is gond nélkül együttműködik.

Ez: nem a vírusoktól! – és a kémprogramoktól
Bár a gyanus elemeken mit ért?

(#12390) _ak_ válasza Bali27 (#12389) üzenetére


_ak_
addikt

Nem figyeli a kémprogikat, arra kell vmi másik cucc.
"kezdőlap-módosítás, szolgáltatás-telepítés, autorun-bejegyzés, stb. akkor szól és csak jóváhagyás után engedélyezi a dolgot."

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#12391) Edween válasza Bali27 (#12389) üzenetére


Edween
őstag

HI!
Klikeltem 1et a májkroszofthoz ottsem írnak sokat róla. [link]

(#12392) Bali27


Bali27
addikt

Microfosnál ezt irják:D LOL
A Windows Defender előnyei
Segít felismerni és eltávolítani a kémprogramokat•
Kémprogramfelismerés. Gyorsan és könnyedén megtalálja a kémprogramokat és egyéb nem kívánt programokat, melyek lelassíthatják a számítógépet, zavaró előugró hirdetéseket jeleníthetnek meg, módosíthatják az internetes beállításokat vagy beleegyezése nélkül használják a személyes adatait.

Átlátható működtetés és alapos eltávolítási technológia
Növeli az internetes böngészés biztonságát•
Megállítja a kémprogramot, mielőtt az behálózná számítógépét. Folyamatos védelmet nyújt minden módszer ellen, ahogyan a kémprogram behálózathatja a számítógépet.

Leállítja a legfrissebb támadásokat•
Bízhat a szakértelmében.
Gyorsan leállítja az új támadásokat

[ Szerkesztve ]

(#12393) Edween válasza Bali27 (#12392) üzenetére


Edween
őstag

Ez olyan májkroszoftos duma, mindenre ráhúzható!

(#12394) harry3 válasza Edween (#12382) üzenetére


harry3
őstag

Hello.
Köszi az oldalt tényleg jó.

(#12395) Edween válasza harry3 (#12394) üzenetére


Edween
őstag

Hali!
Szívesen. Innen töltöm a drivereket, nem kell össze vissza keresgélni,minden 1 helyen. :K

(#12396) harry3 válasza Edween (#12395) üzenetére


harry3
őstag

De még most fog jönni a Vista. :O

(#12397) Edween válasza harry3 (#12396) üzenetére


Edween
őstag

Nyugi nyugi, csak lassan figyelmesen és minden rendben lesz.

(#12398) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy hogyan lehet a vistára feltelepíteni a Flash Playert? Ugyanis IE-t használok és amikor olyan oldalt nyitok meg amin van flash videó ( pl: Youtube ), akkor megjelenik egy figyelmeztetés, hogy telepítsem a flash playert és mellette a link, ahol ezt megtehetem. Kattintok a linkre, bejön a flash player oldala, majd itt az installra kattintok és már kezdi is a telepítést. Látszólag fel is rakja, mert a demó flash videó szépen megy és ki is írja, hogy sikeres telepítés, viszont a flash videóknál továbbra is azt írja ki, hogy telepítsem a flash playert... :F :W Szóval hogyan tudnám feltelepíteni ezt a flasht? A flash playert meg nem találom, mint külön alkalmazás, mert mindíg csak az update jön be, de nincs mit updatelni, hisz nincs fent ( vagy ha fent is van, nem műxik..). Így egy csomó ilyen alapú weblap használhatatlan.
Amúgy 32 bites HP magyar, ha ez fontos...

(#12399) Bali27 válasza Edween (#12393) üzenetére


Bali27
addikt

Igen az.. De ha meg letiltom, vagy kikapcsolom a WIndows Defendert..( Vispa, Vista manager, mindketö tudja), akkor egy baszott hosszu szöveggel indit a winfos, hogy kapcsoljam be a defendert stb...

(#12400) Fecdzo válasza Fecdzo (#12375) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A windows jelszó-elfelejtős problémát megoldottam úgy, hogy bootoltam a Vista lemezről és rendszervisszaállítást csináltam....

Kicsit érdekes ez a megoldás és ez által egy bitonsági vonal esetlegesen kijátszható.... ;)

fulekitrading.wordpress.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.