Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77225) Geth válasza csixy (#77223) üzenetére


Geth
addikt

UEFI bitness megkötéseiről ez a legjobb amit találtam anno: [link]
(És én is írhattam korábban hülyeséget konkrétan erről.)

Röviden: a firmware gyártói raknak be korlátozásokat, hogy milyen arch bootolható.
1. típus: 32bit és 64bit OS/PE bootolható bármiről (ma már ritka, firmware update-tel általában 3. típusúvá váltak)
2. típus: csak 32bit OS/PE bootolható bármiről (tabletek között elterjedt)
3. típus: csak 64bit OS/PE bootolható bármiről (legelterjedtebb, több mint valószínű, hogy csak ilyennel találkozol desktop/notebook vonalon)
4. típus: 32bit OS/PE bootolható bármiről, 64bit OS/PE csak eltávolítható eszközről, pl. HDD-ről nem (passz, ezt nem vágom)

Ahogy a felsorolásnál írták, desktop/laptop gépre majdnem biztos, hogy a 3. igaz, azaz nem fogsz 32 bites Win-t telepíteni (U)EFI módban. Ha van bekapcsolható CSM modul az (U)EFI-ben, akkor legacy BIOS módban telepíthetsz 32 biteset, de akkor ugye MBR :)
Fordítva szokott problem lenni, hogy a CPU amúgy támogatná a 64 bitet, de 2. típusú az eszköz...

Termékkulcs SKU-hoz kötött (Pro, Home, stb, N is külön SKU), de független az architektúrától (64/32 bit), telepítés módjától (UEFI/BIOS) és a nyelvtől.
Digitális licensz esetén nem kell beírni újratelepítésnél semmit, online aktiválnia kell magát.

Ha véletlenül VL channel állítódik be (pl. VL iso-ról megy fel a Win), admin cmd-be kulcsot váltasz:
"%SystemRoot%\System32\CScript.exe" "%SystemRoot%\System32\slmgr.vbs" /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
A példában a kulcs generic Pro Retail kulcs, aktiválásra nem jó, ez az alap kulcs, amivel a Pro Retail települ, ha kihagyod a kulcsot.Tehát kvázi channelt váltasz, mintha nem-VL-t telepítettél volna.
Egy restart, és illene aktiválnia magát.

Ha nem aktiválja magát pl. alaplapcsere után, akkor MS fiókkal "áthozható" a licensz, ha a korábbi rendszeren is be volt léptetve (hozzá lett rendelve a fiókhoz a licensz).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.