Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50363) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Mik a lehetőségek egy előre telepített win10 helyreállításában?
Használt laptopot eredeti példánnyal vettem (nos, bolti vétel volt, elvileg eredetinek kell lennie), viszont se matrica, se lemez, se recovery partíció nincs.
Hardverhiba gyanús a gép, mert egyik nap az addig fürge rendszer előjel nélkül szinte fagyásig lassult.
Nem válaszolt boot közben, vagy nem válaszolt bejelentkezés után, hogy percekig tartott míg az asztali ikonok megjelennek.
Én ramra és/vagy hdd-re gyanakszom. Az egyik memória modul kivétele után a rendszer megint működőképes lett úgy ahogy, viszont pár rendszerfájl megsérült.
Végigpróbáltam a különböző recovery opciókat, bár képfájl nincs, se rendszer visszaállítási pont (ezt win10 alatt nem is egészen értem hogy kéne bekapcsolni, ha egyáltalán létezik még ilyen funkció).
Volt "sfc /scannow" ami nem talált hibát, ugyanakkor pár program meghülyült.
MSVCP110.dll sérülésre panaszkodott boot után, majd újratelepítettem az MS Visual C++ futtatókörnyezeteit ami a felugró hibát ugyan eltűntette, de a programjaim még mindig nem működnek (Pl. PowerDVD egyszerűen el sem indul, hibát sem dob).
Azóta volt pár update is, gondolom ha vmi megsérült azt lehúzta a netről.

Viszont ami jobban zavar, hogy néha a rendszer kiakad 100%-os lemez kihasználtsággal és nulla vagy nagyon minimális átviteli sebességgel, többnyire "system" vagy "host process blablabla" szálakkal a lista élén.
Ekkor percekig nem válaszol a gép, mire normalizálódik a helyzet.
Bár hibát nem dob.
Kékhalál se volt egyszer se.
Reboot nem segít rajta, mert ekkor az is belassul.

Találkozott már vki hasonlóval?
Gondolom ha hardverhiba lenne és leválna a rendszermeghajtó akkor a Windows kékhalálozna, viszont az átvitel nélküli teljes kihasználtságból nem tudom mire lehet következtetni, ilyesmivel még nem volt dolgom.
Töredezettségmentesítés is volt, szóval semmi oka lassúnak lenni.
Másrészt én olyat még nem láttam, hogy a lemez kihasználtsága miatt ne válaszolna az OS (de még az éppen lejátszott film is megakad).

Van lehetőség egy "újratelepítésre" oly módon, hogy megőrizzem vhogy ennek a példánynak az eredetiségét?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.