Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36751) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Csak 20 gb-os a vinyóm.Szeretnék áttenni a D:-ről a C:-re pár száz Mb-ot.
Easus-al csinálnám,aki használta már és PONTOSAN TUDJA mit kell tenni lépésről lépésre a probléma megoldásához légyszíves írja meg.
Köszönöm előre is! :R

Annyit tudok hogy a resize/move-on belül kell beállítani,de itt megáll a tudomány. :B

(#36752) sfdrakex válasza creed30 (#36751) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csúszka van a meghajtó területének elejénél és végénél, a D meghajtó elején annyival told bentebb amennyit a C hez akarsz adni ezt a képeden resize/move partiton ablakban tudod megcsinálni, nyomj egy okét, ekkor táméretez ia D-t majd a c-n szintén resize/move és ott a csúszkát így kintebb tudod húzni a leválasztott terület mértékével.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36753) betyarr


betyarr
veterán

elvileg ha van egy licenszem enterprise-hoz,akkor azzal tudom aktiválni az x64 trial-t is,ugye?

(#36754) _BM_ válasza creed30 (#36751) üzenetére


_BM_
senior tag

Én a helyedben a win7 lemezkezelőjével módosítanám a partíciók méretét. Ezt nagyon melegen ajánlom. Az tuti nem hibázik.

[ Szerkesztve ]

(#36755) sfdrakex válasza _BM_ (#36754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easusal csináltam ugyan ezt, 10 gigát a D ről a C hez csaptam ,meg csinálta adat vesztés nélkül szépen, a D elején lévő adatok elmozgatta, minden működik rendesen. Lehet én voltam béna de a w7 lemezkezelőjével nem sikerült úgy levágnom a D ből hogy az elejéről vegye el, ezért nem sikerült hozzáadnom a C hez.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36756) creed30 válasza sfdrakex (#36752) üzenetére


creed30
aktív tag

sfdrakex 1000 köszönet,sikerült! :R :R :R
Szuper progi ez az Easus! :K
BM korábban próbáltam,azzal nem sikerült. ;)

(#36757) creed30 válasza sfdrakex (#36755) üzenetére


creed30
aktív tag

Pontosan ugyanez történt velem is. ;)
Mégegyszer köszi! :C

(#36758) share


share
tag

sziasztok!
ma újrahúztam a w7em, de irdatlan karcos volt a cd, 5.-re sikerült normálisan felraknom, de lassan tölt be, kb 10perc, ha a google-t megnyitom az ff összeomlik, explorer hibajelentést ad, nerot nem tudok telepíteni, mert hiba jelentés, csak facebook és ph megy. mi lehet a gond?

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36759) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#36755) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem Te voltál "béna", egyszerűen a W7 partíciókezelője nem tud adatvesztés nélkül átméretezni (semelyik irányban, pontosabban zsugorítani tud, de korlátozással). Nem mozgat át szektorcsoportokat, itt meg szükséges volt, hisz a D partíció elejéből elvéve, az új szektorcsoporton fog kezdődni, azaz muszáj az elvett részen addig található adatok szektorait az új pozícióba átmozgatni... ;)
(Arról nem is beszélve, hogy itt a D az logikai meghajtó)
Zsugorítani úgy ahogy tud, de ennek az adott partíció legmagasabb használt szektora a korlátja...

Természetesen ez nem hiba, egyszerűen nem ilyen feladatok elvégzésére tervezték a lemezkezelőt alapvetően...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36760) sfdrakex válasza share (#36758) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardver, nincs húzva a proci, memória vga? Vinyód rendben van? Memóriákat teszteld le. Vegyél ki mindent tedd szépen vissza. Memóriából egyszerre egy modul legyen bent.

Egyébként a w7 sztem nem cd-n hanem dvd-n van :D Ha nagyon karcos csinálj róla biztonsági mentést. Félve kérdezem de a w7 nem buherált verzió?

(#36759) Fire/SOUL/CD

Sejtettem hogy nem én voltam a béna, át néztem eléggé a programot mikor át akartam méretezni a particiókat. 2-3 giga szabad hely volt csak a C -n ezért gondoltam adok neki még 10 et, aztán Easussal ment is szépen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36761) Воланд válasza share (#36758) üzenetére


Воланд
titán

Sok minden. W7 eredeti, vagy valami módosított verzió?

(#36760) sfdrakex : Miért félsz? Én simán megkérdezem. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36762) sfdrakex válasza Воланд (#36761) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most ilyen félénk hangulatban vagyok :D Lehet iszok is egy bátorító Drehert :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36763) share válasza sfdrakex (#36760) üzenetére


share
tag

húzás van, de előtte nem volt gond, hdd rendben, memók is, ubuntu tökéletesen megy!
a dvd is cd:P

(#36761) woland_y2k: eredeti a win.

[ Szerkesztve ]

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36764) betyarr válasza share (#36758) üzenetére


betyarr
veterán

nem sok esélyét látom hogy a karistos cédé és a kipurcanófélben lévő w7 összefüggene.nagyjából 1:10000000000000000000000000000000000000.

(#36765) Воланд válasza share (#36763) üzenetére


Воланд
titán

W7 nem nagyon szereti a tuningot tudtommal, próbáld megy úgy, hogy minden alapon van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36766) share válasza betyarr (#36764) üzenetére


share
tag

arról tettem újra 5.-re sikerült, előtte hiányzó betöltő fájl hibák, stb.

(#36765) woland_y2k: i5-750-et 4.2-n cibáltam vele, de megpróbálom!:R és a hibajelentés, összeomlás?

[ Szerkesztve ]

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36767) Arnold2 válasza Воланд (#36693) üzenetére


Arnold2
őstag

Nna hazaértem és kipróbáltam mind a két linkelt programot:
Fire/SOUL/CD által javasolt Registrar Registry Manager managert. Ez talált egy rakat bejegyzést, töröltem is őket, de még mindig nem tudom telepíteni.
A CCleaner sem segített a dolgon.
Fogalmam sincs hogy mit tudnék még tenni. Amúgy ezt írja ki, s mindegy hogy setup.exe-vel indítom vagy az autorun-on keresztül: [link]
S nagyon nem szeretném újratenni a windowst. Esetleg egy utolsó, talán ez még bejöhet tipp?

(#36768) Fire/SOUL/CD válasza Arnold2 (#36767) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

HDD-t is végigkerested? Mert van amikor ott marad a játék mappája, és igaz hogy üres is akár, ennek ellenére nem megy fel újra.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36769) sfdrakex válasza Arnold2 (#36767) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amit kiír azt már próbáltad? Rendesen nyomtál uninstallt az előző telepített verziónak ? Vezérlőpult/ programok telepítése, eltávolításánál látszik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36770) Воланд válasza share (#36766) üzenetére


Воланд
titán

Arra sem ártana vetni egy pillantást. :K

(#36771) share: Hibajelentésekre.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36771) share válasza Воланд (#36770) üzenetére


share
tag

mmint mire? :B

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#36772) Arnold2 válasza Fire/SOUL/CD (#36768) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen, néztem még a rejtett fájlokat is, de semmi.

(#36769) sfdrakex: Persze. De ez a probléma gyökere. Mivel ugye buherált játék volt ezért igen érdekesen tudtam csak törölni. De nem a megszokott uninstallal. Programok telepítése, eltávolításnál nem látszik.

Mod: Regeditben simán rákeresve kiad vagy 50-en találatot a Gears of War keresőszóra, a legtöbb dword. De nem merem őket takarítani, mert nincs odaírva hozzájuk hogy közük lenne a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#36773) sfdrakex válasza Arnold2 (#36772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Attól hogy buherált nekem eddig még mindent sikerült rendesen programok telepítésénél eltávolítani. Max marad utánuk egy mentés mappa, illetve pár buherációs fájl.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36774) Воланд válasza Arnold2 (#36772) üzenetére


Воланд
titán

Linkelj egy képet a találatokról. De ha a gears of war-ra adja ki akkor ahhoz kell, hogy köze legyen, de menjünk biztosra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36775) Arnold2 válasza Воланд (#36774) üzenetére


Arnold2
őstag

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

(#36773) sfdrakex: Szintén. Eddig.. :F

(#36776) Воланд válasza Arnold2 (#36775) üzenetére


Воланд
titán

Nekem egyik kulcs sem tűnik ismerősnek.

Csináltam én is egy registry ellenőrzést háromféleképpen (W7 64bit Ultimate):
1.: Gears of War kulcs, azonosító, érték pipa = nincs találat
2.: "Gears of War" kulcs, azonosító, érték, csak teljes szóval egyező = nincs találat.
3.: Egy pár darab kulcsra rákerestem, azokra sem volt találat.

Természetesen nem volt feltelepítve a gears of war, szóval esélyes, hogy azokat mind a játék hagyta hátra nálad. Én csinálnék egy visszaállítási pontot, majd törölném azokat a bejegyzéseket. Mondjuk az érdekes, hogy registry tisztítás után is megmaradtak ezek a fájlok. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36777) pincehely válasza Arnold2 (#36775) üzenetére


pincehely
addikt

Ajánlom a Comodo system cleanert.
De mindenképpen a 2-es főverzió egyikét töltsd le, mert a 3-as Xar.
Itt ha kipucolod a regisztryt, újraindítás után, feldob egy ablakot, és ha minden rendben, akkor ténylegesen kitörli, ha gond van, akkor a másik gombra kattintva, visszaállítja őket.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36778) zoli62


zoli62
addikt

Mostanában előfordult, hogy asztali gépen a képernyővédő 10 perc inaktivitás nem kapcsolt be. Megnéztem a beállítását és ki volt kapcsolva. Természtesen én nem nyúltam hozzá. Vajon mi kapcsolja ki?

(#36779) pincehely válasza zoli62 (#36778) üzenetére


pincehely
addikt

Valamilyen külső alkalmazás, ami rendszergazdai jogkörrel rendelkezik.
Uac be van kapcsolva?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36780) pincehely válasza zoli62 (#36778) üzenetére


pincehely
addikt

Na, megyek aludni, de addig is szerintem kapcsold vissza az UAC-ot, és figyelgesd, hogy minek adsz engedélyt, és minek nem.
így idővel kiküszöbölheted a hibát.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36781) zoli62 válasza pincehely (#36779) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, UAC aktív. Pontosítom a kérdést: nem a képernyővédő, hanem a jelszavazott bejelentkezési képernyő nem kapcsolt be, bár be volt pipálva.

(#36782) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Van olyan billentyűkombináció amivel egy aktuális futó program hangerejét tudom szabályozni a windowsból?
Mint mondjuk jelenleg a firefoxét, csak példaként.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36783) Sub-ZeRo válasza Pubszon (#36782) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyesmi hangerő szabályzásról volt már itt szó nem olyan régen, kicsit olvass vissza.
Keresd meg és nézzd meg, hátha az ami kell neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36784) MeTaL válasza bobsys (#36740) üzenetére


MeTaL
tag

Légyszi adjál már egy linket a Reader 10-hez , mert nem nagyon találom... valami félreértés lehet mert a hivatalos oldalon nincs fent 10es.

(#36785) Fire/SOUL/CD válasza MeTaL (#36784) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A gyári oldalon is fent van természetesen [link]
Step 1 -> Windows 7
Step 2 -> Hungarian
Step 3 -> Reader X Hungarian for Windows

De ehhez a változathoz már adtam direktlinket tegnap ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36786) MeTaL válasza MeTaL (#36784) üzenetére


MeTaL
tag

megvan, működik

(#36787) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Van egy olyan problémám .hogy a document end settings mappát nem tudom megnyitni .Azt írja rendszergazda jogosultság kell hozzá. DE én vgayok az :) Az is van kiírva ,hogy rendszergazdaként vagyok bejelentkezve. De nem tudom megnyitni a mappát:( Valaki tudja miért?
köszönöm

Samsung S22+

(#36788) sfdrakex válasza netkoo (#36787) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb klikk a mappán tulajdonságok/biztonságnál nézd meg milyen hozzáférést enged a fiókhoz és próbáld meg szerkeszteni hogy teljes legyen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36789) Fire/SOUL/CD válasza netkoo (#36787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most javasolhatnám azt, hogy vedd saját tulajdonba, meg hogy azt hogy kell kivitelezni, de inkább azt kérdem, hogy eredeti a W7 vagy csak eredetivé van "varázsolva"?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36790) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#36789) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az hogy eredeti vagy nem, szerintem mindegy a probléma szempontjából. Kivéve ha valami piszkált, okosított verzió.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36791) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#36790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyáltalán nem mindegy... Mióta W7 megjelent, több százat pakoltam fel (eredeti/jogtiszta példányokról van szó) egyetlen egy esetben sem fordult elő, hogy a rendszerpartíción található dokumentumok mappához bármiféle jogosultság kellene. Ellenben warez példányoknál, amikbe belemókoltak , vagy fertőzött okossággal tették eredetivé, vagy valamilyen virágbolti "muskátli edition" volt , ott elég gyakran megvan ez a jelenség(többek közt). Legutoljára is valami nem tudom milyen edisönnél az egyik rendszergazda f.ck you néven szerepelt(kirepült a számból a cigi úgy felröhögtem) :DDD

UI: Az, hogy valami külső filemanager esetleg nem férhet hozzá, az más kérdés. Én arról beszélek, hogy az intéző biztosan nem kérhet engedélyt a dokumentumok mappához eredeti/jogtiszta példány esetén :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36792) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#36791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A belemókolt, meg muskátli, meg fire editionoknál tuti hamarabb van gond mint az eredeti példányokkal, de ami nem piszkált sima msdn iso csak eredetinek néz ki, azzal azért nagy valószinűség szerint nincsenek ilyen gondok. Persze általában még azok szokták szidni is az MS-t akik az ilyen hypergány verziókat használják.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36793) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy az egyik könyvtárról le szeretném venni az írásvédettséget. Ez megy is , de ha restartolok akkor visszaáll. Biztonságnál tuljadonosnak én vagyok megadva mint felhasználó, és teljes hozzáférés van beállítva.
De akkor miért áll vissza restart után az írásvédettség? :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#36794) netkoo válasza sfdrakex (#36788) üzenetére


netkoo
senior tag

Eredeti verzió az Egyetem adta,
a biztonságnál nem engedni a módosításokat azt írja hozzá férés megtagadva!

Samsung S22+

(#36795) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#36792) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így igaz.

Amúgy meg hogy nem fér hozzá érdekes. Nekem a nod volt ilyen, hogy a netről leszedett képeket nem tudtam menteni a képek mappába. Egyszerűen kiírta, hogy nem vagyok rendszergazda és nem vagyok jogosult hozzá. Lehet hogy nem csak a windowsban kellene egyből a hibát keresni, hanem a különböző programoknál is. Hátha ott van a hiba.
Persze ha windows 7 fire edition, akkor nem csodálkozom ha ilyen hibát ír ki. Ha meg msdn iso és eredetinek néz ki, ott nem szabadna ilyet csinálnia, hacsak nem olyan aktivátor van ami eléggé belenyúl a rendszerbe.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36796) Fire/SOUL/CD válasza Shodan (#36793) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétan melyik mappáról van szó? Esetleg valamilyen a rendszerhez köthető mappa lenne?

sfdrakex
"meg fire editionoknál..." De gonosz vagy, kösz.. :DDD
Majd meglátjuk netkoo mit válaszol a feltett kérdésre, azután talán okosabbak leszünk..

netkoo #36794
Akkor nézd meg ki a tulajdonos. Vagy esetleg már az sem kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36797) netkoo válasza Fire/SOUL/CD (#36796) üzenetére


netkoo
senior tag

megpróbáltam a szerkesztést bejelöltem mindent be is pipálta majd amikor rányomtam az alkalmazta kiírta ,hogy jogosulatlan hozzá férés!
ez látható de még a system volume recovery és recycle bin is zárva!

Samsung S22+

(#36798) netkoo válasza Fire/SOUL/CD (#36796) üzenetére


netkoo
senior tag

Már mint asw nek?
nem tudom bezárnia mappát:(

Samsung S22+

(#36799) bobsys válasza Shodan (#36793) üzenetére


bobsys
addikt

az az irasvedettseg amit a mappa tulajdonsagainal latsz az elso fulon csak kompatibilitasi okokbol van ott, nem oszt nem szoroz mert az NTFS jogok szabalyozzak a hozzaferest es annak modjat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36800) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#36796) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt megkaptad. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.