Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37451) Fire/SOUL/CD válasza Snay (#37450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor rakd vissza az MS által felpakolt WDDM drivert és úgy használd egy ideig a gépet (WIN gomb+Pause/bal oldalt eszközkezelő/jobb egér a vga karin/illesztőprogram frissítése/illesztőprogramok keresése a számítógépen/választás a számítógépen található illesztőprogram-listából/és kijelölöd az alap MS WDDM drivert: [link]
Ha a hiba nem jelentkezik, akkor nyilvánvaló, hogy a telepített driver okozza a hibát(nem mintha eddig nem lett volna elég egyértelmű), ebben az esetben, próbálkozz egy régebbi driverrel, vagy ha van esetleg újabb az NVidia honlapján, akkor azzal.
Nem írtad hány bites a rendszer ezért
8800GTX - W7 x86 Driver
8800GTX - W7 x64 Driver

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37453) Laccoss válasza #82725120 (#37452) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a javításnál a végén mutat egy ablakot, ott a legutolsó a parancssor. Oda beírod hogy

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

ÉS esetleg még a bootrec /RebuildBCD

(#37454) Sub-ZeRo válasza Snay (#37446) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na akkor te is figyelj. Szerintem nem voltam bunkó, elmondom miért.
1. Ide jössz és elmondod mi a bajod. Egy dolog, nem ez a baj, azért van a fórum.
2. Azt egy szóval nem említetted hogy milyen rendszer alól csinálja a géped a hülyeséget csak azt hogy buzerálod valamivel elsz@ródik és mi találjuk mi a baja...
3. Ha a vga-val van a baj és rendszer telepítés után is csinálja a hülyeséget, akkor nem szoftver, hanem a hardver a hibás. Mivel ez egy windows 7 topik, nem ide való.
Tudod itt van kereső és keresgélni kell.
Ja és a géped adatait kitöltheted nyugodtan, mert ha többször jössz ide segítséget kérni, akkor na matekozunk már azon milyen hardver, szoftvered van..
Persze attól még kérhetsz segítséget, ha pontosan leírod milyen rendszeren mi a hiba jelenség.
4. Nem vagyok bunkó paraszt...
5. Kijavítanálak... Csak egy diplomám van...És nem vagyok Bill apónak az öcsse sem.
Ja és tudom a jómodort. De csak akkor ha az illető megérdemli...
6. Olvastam hogy elnézést kérsz, én is.

(na most voltam bunkó de csak azért mert most jöttem véradásról ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37455) #41133696 válasza #41133696 (#37425) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jobb megoldás híján úgy döntöttem, hogy ameddig ebben a gépben csak egy merevlemez van, kikapcsolom a biztonsági mentés funkciót.

A Backupot kézzel töröltem, majd taskschd.msc eme csoda segítségével inaktiváltam az ütemezést.

A Karbantartás lapon azonban ugyanúgy azt mondja, hogy a biztonsági mentés elkészült bla bla, de a biztonsági mentés lapon már azt ,hogy nincs beállítva.

Hogyan lehetne gyári állapotába vissza állítani ? :)

(#37456) #41133696 válasza #41133696 (#37455) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mivel Home Premiumról van szó. Gpedit nincs .

(#37457) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#37456) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Újraindítottad a gépet mióta ezeket a módosításokat elvégezted? Ha nem, akkor tedd meg...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37458) sfdrakex válasza #82725120 (#37452) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva, van -e a géped?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37459) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#37457) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, volt restart.

(#37460) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#37459) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lehet, hogy többször/több típusú mentést indítottál és ütemeztél és esetleg nem minden ütemezést lőttél ki a feladatütemezőből?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37461) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#37459) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy kapcsold ki az üzenetet, restart, majd kapcsold vissza az üzenetet, hátha elfelejti így...
Más ötletem nincs...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37462) dajani


dajani
tag

Sziasztok.

Win7 Enterprise 32bit van a gépemen, és az hogy lehetséges, hogy 4GB memóriából 3.2GB-t lát?

Az igaz, hogy az Enterprise és a Home Premium butítva lenne és ezért nem használja ki a gép teljes adottságait?

[ Szerkesztve ]

(#37463) Gabás válasza dajani (#37462) üzenetére


Gabás
addikt

lehetséges
nem igaz

(#37464) Sub-ZeRo válasza dajani (#37462) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 32 bites maximum 4 gigát lát. Neked még lejönnek a cache-k, meg a vga, így csak ennyit lát. Rakj fel egy 64 bitest és látni fogja mind a 4 gigát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37465) dajani válasza Gabás (#37463) üzenetére


dajani
tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#37466) artiny válasza Sweet Lou 6 (#37440) üzenetére


artiny
őstag

Huuuu :C ez nagyon kiraly koszi szepen :R

(#37467) újoncrs válasza sfdrakex (#37443) üzenetére


újoncrs
csendes tag

Igen szoktam ujraindítani ,de ugyan az mindig ,akkor csinálja csak, mikor letöltök a letöltés felmegy 1500 Kb/s megszakad és, akkor lessz ujra net, mikor leáll tejesen a letöltés , tehát 0,3 Kb/s már ujra van net, nekem csak az a fura, hogy másfél hónapig rendesen ment és semmi nem változott a gépen.

(#37468) sfdrakex válasza újoncrs (#37467) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Torrentel töltesz? Lehet túl magasra van állítva a kapcsolatok száma, és nem bírja a router.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37469) Sub-ZeRo válasza újoncrs (#37467) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Cserélj torrent klinenst, vagy hálókártya drivert...
Meg igen ahogy felettem is írják, a kapcsolatokat lődd be...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37470) újoncrs válasza sfdrakex (#37468) üzenetére


újoncrs
csendes tag

Köszönöm ez volt a megoldás 400-ra volt állítva a kapcsolatok maximális száma.
Még egyszer köszönöm :R :R

(#37471) flash-


flash-
veterán

sziasztok
nem indul a photoshop
ez a windows hibaüzenet(win 7 64bit home premium):

opengl32.dll nem windows rendszerhez lett tervezve vagy hibát tartalmaz....

van valami megoldás a javítására?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37472) Snay


Snay
csendes tag

Ezt csinálta ma reggel első indulás után

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: win32k.sys

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff96000136320, 0xfffff88002a12140,
0x0000000000000000)

*** win32k.sys - Address 0xfffff96000136320 base at 0xfffff960000a0000 DateStamp
0x4a5bc5e0

(#37473) sfdrakex válasza flash- (#37471) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kompatibilitási módban sem ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37474) bobsys válasza Snay (#37472) üzenetére


bobsys
addikt

VGA driver hiba vagy antivirus/spyware irto/biztonsagi program tuzfallal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#37475) Gorneck válasza Snay (#37472) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt a gyári driverrel is csinálja? Mármint amit felrak a win7 wuról?

Gorneck#1239

(#37476) Snay válasza Gorneck (#37475) üzenetére


Snay
csendes tag

Arra nem emlékszem mert este már tök ideg voltam tőle de asszem azzal nem csinálta az tudom hogy este a crysis kifagyottés olyan 20 fps körül jött, és még most is dobott kétszer kéket mikor bekapcsoltam rakjam fel azt is??

(#37477) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#37460) üzenetére


#41133696
törölt tag

Erre gondolsz ?

(#37478) sfdrakex válasza Snay (#37476) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Takarítsd le ami fent van, majd winupdatere menj fel és engedd hogy feltegye amit ott talál, és ne piszkálj bele, más driverekkel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37479) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#37478) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Figyelj ha új windwos van fent és így is dobálja a kékhalálokat az már nem szoftver hiba szerintem... Ott lehet a hardver sérült, bár ne legyen igazam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37480) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Segítséget szeretnék kérni, mert behalt a System Restore a gépemen (Win7 Home Premium 64 bit, minden driver a lehető legfrissebb). Ha megpróbálok létrehozni egy visszaállítási pontot, hibaüzenettel elszáll: a Volume Shadow Copy időtúllépéssel és 81000101 hibakóddal elszáll. Amit eddig tettem:
- kikapcsoltam a System Restore-t, majd újra bekapcsoltam -> nem működik
- ellenőriztem a szolgáltatásokat: a VSS automatikusra van rakva és fut, a Windows Backup manuálisra, de ha kézzel indítom, akkor is ugyanez a hiba
- konzolon kiadtam a "vssadmin list writers" parancsot, erre percek óta csak annyi az üzenet, hogy "Waiting for responses. These may be delayed if a shadow copy is being prepared"
- futtattam egy memóriaellenőrzést is, nem talált problémát
Milyen mágiával tudnám újra működőképessé tenni a rendszert a "komplett újratelepítés" varázslat nélkül (azt meghagynám utoljára)?

(#37481) Gabás válasza SityiSXT (#37480) üzenetére


Gabás
addikt

milyen vírusirtót használsz? próbáltad kikapcsolni?

(#37482) Snay


Snay
csendes tag

köszönöm mindenki segitségét most már nem csinálja :R

(#37483) SityiSXT válasza Gabás (#37481) üzenetére


SityiSXT
őstag

Microsoft Security Essentials 2 mellett kezdte el csinálni, most Avast Free van fenn, és még mindig fennáll a probléma.

(#37484) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#37479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alapból feltett valami más drivert ha jól emlékszem és a venti fordulatot piszkálta vele, akkor jött elő a gond, lehet sérült akkor a hardver, de az is lehet hogy azt a drivert rakta vissza a friss w7re is a WU-s helyett és az okoz gondot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37485) Qbász


Qbász
aktív tag

Helló! Segítség kellene. A helyzet az hogy miután feltelepítettem a 976902-es frissítést azóta a gépem nem hajlandó kikapcsolni, sőt még alvó módba se lép be. Akármikor ha rákattintok a start menüben a leállításra, el is kezdi végig is megy de nem áll le hanem újra indul. De elötte egy pillanatra szétesik a kép.
Win7 Pro 64bit
A segítséget kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#37486) Воланд válasza Qbász (#37485) üzenetére


Воланд
titán

Rendszer-visszaállítás?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37487) Gorneck válasza SityiSXT (#37480) üzenetére


Gorneck
titán

Visszaállítani se tudod a gépet?

Gorneck#1239

(#37488) Qbász válasza Воланд (#37486) üzenetére


Qbász
aktív tag

Pont miután leírtam a kérdésem meglett a válasz a Google-nek hála. Azért kösz mindenkinek.
A megoldás itt van ha valakit érdekelne: http://www.windowsbbs.com/windows-7/97373-unable-shut-down-pc.html

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#37489) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Windows 7 x64 mellé feltettem egy Open Suse-t, így most GRUB-al indulok, a Win7 által létrehozott 100MB partíció meg kiesett a pixisből, az MBR átkerült a Linux térfelére.

Viszont aláíratlan drivert szeretnék használni, így jó lenne megtoldani a BCD-t egy ilyen opcióval (pl. Easy BCD-vel), de ha jól érzékeltem, a Win boot GRUB-ból berángatva nem nyúl a BCD-hez (legalábbis ahhoz, ami a 100 MB-s partíción van nem).

Arra gondoltam, hogy visszatolom az MBR-t a WIN7 alá (a 100MB-s partícióra) és megoltodom a boot opciókat a Linux indítással, de még ezelőtt egy kérdést megér:

Van -e lehetőség arra, hogy a GRUB-os indítást megtartva mégiscsak használhassak BCD-t? Persze az is lehet, hogy benéztem valamit. Szerintetetek?

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37490) Lenry válasza kbalazsa (#37489) üzenetére


Lenry
félisten

a Windows önmagától nem tud indulni, és erre a Grub sem képes. amikor kiválasztod a Grubban a Windowst, akkor úgynevezett chainload történik, vagyik a Grub indítja a BCD-t és az indítja a Windowst.

szóval szerkesztgesd nyugodtan a BCD-t, csak arra figyelj, hogy az EasyBCD ne írja fölül a Grubot az MBR-ben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37491) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Van egy dobozos Vista Home Premium 32 HU oprendszerünk. Ezt lehet valahogy upgradelni Win7 Home Premiumra? Mármint hol tudjuk ezt az upgrade-et megvenni? S egyáltalán létezik csak upgrade, ez olcsóbb így, mint ha vennénk egy új Win7-et?

Köszi! :R

(#37492) roltaylor


roltaylor
csendes tag

Halihó!
Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan tudnám elkerülni a rendszer aktiválását Windows 7-en?
Köszi a segítséget, ha tud valaki!
:R

(#37493) Lenry válasza roltaylor (#37492) üzenetére


Lenry
félisten

sehogy.
ha megvetted, és aktiválod, az csak jó neked.
ha nem vetted meg, akkor legyél olyan kedves elolvasni a topik címét, meg az Alapelveket, amiket te is elfogadtál nagyjából 8 perce, és annak fényében tovább fórumozni.

(#37491) AirBooms az irodában Vista HP-t használok én is, a Rendszertulajdonságok lapon (Win gomb+ PauseBreak) a Windows verzió alatt van egy link, hogy "Windows Vista frissítése" ez egy weboldalra visz, hogy hogyan tudsz Win7-re frissíteni, nézd meg, hátha segít

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37494) kbalazsa válasza Lenry (#37490) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Oks, pontosan ezt próbáltam ki. Átmásoltam a BCD-t, megszerkesztettem Easy BCD-vel, majd visszadobtam a 100-as partícióra és... nem az igazi, pedig 2x is csekkoltam, hogy kipipáltam a driver-es opciót. Akkor most mégegyszer nekiülök, és előszedem azt a BCD-t, hogy mi a helyzet vele...

Egyébként Win7 alól nincs rá lehetőség, hogy elérjem a 100-as partíció fájljait? Már sajnálom, hogy hagytam a telepítőnek létrehozni...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37495) Lenry válasza kbalazsa (#37494) üzenetére


Lenry
félisten

nem vagyok benne biztos, hogy ezt át kell másolni, illetve, hogy ez így működik.
ha simán betűjelet adsz a partíciónak, akkor nem tudod szerkeszteni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37496) Воланд válasza AirBooms (#37491) üzenetére


Воланд
titán

Például így. 25.000 huf a különbség a sima dobozos és a dobozos upgrade között, viszont egy oem hp olcsóbb, mint az upgrade, igaz az csak oem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37497) kbalazsa válasza Lenry (#37495) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Azért másoltam át, mert Win alól nem fértem hozzá. Most nekifekszek ennek is. Azt gondoltam, hogy a BCD csak egy fájl (igaz bináris formátumban), amit a bcdedit és az Easy BCD is képes túrni. Így jónak gondoltam ezt a megoldást.. ezért jó ez, van bene kihívás és tanulni való :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37498) kbalazsa válasza Lenry (#37495) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ez túl könnyű! Egyszerűen csak adni neki egy betűjelet? Ez annyira egyszerű, hogy szerintem pont ezért nem jutott eszembe :DDD

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37499) kbalazsa válasza Lenry (#37495) üzenetére


kbalazsa
senior tag

No megtúrtam újfent a BCD-t. Most már tuti, hogy jó fájlt túrtam, a boot késleltetést pl. sikerült módosítani, csak épp hiába x-elem az "Allow installation of unsigned drivers on 64-Bit Windows" checkbox-ot, az mintha nem is lenne. Ennyit erről :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37500) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Meg elobb irtam hogy eme filoket nem tudom nerovan siman dvdre irni, ez most is kerdem hogy csinaljak power isoval egy sio-filet es utana irjam ki?Vagy egyaltalan igy lehetseges-e?
ez egy 7-es win, itt vannak a filok:

Ezt tolottem es meg szeretnem irni, de ugy hogy mukodjon, bottoljon rendesen.
Varom az segitseget hogy hogyan keszitsek ebbol telepito dvd-t
Elore is koszonom, nem vagyok jartas ebben a temaban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.