Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36351) #93794560 válasza Oraculus (#36349) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Ehhez a géphez én egy 64 bites Windows7 Home Premiumot tennék föl, már a 4 giga RAM miatt is. A 64 bites Win7-tel már nincsenek gondok, vannak hozzá driverek is, úgyhogy az teljesen megfelelő lenne. A stabil működés az adott. Annyi, hogy 64 bites Windowson az esetleges 16 bites programok nem futnak. Bár ezekből ma már alig van.

(#36352) Laccoss válasza sfdrakex (#36348) üzenetére


Laccoss
addikt

Igazad van, ezek tények. De azért egy gépet, laptopot könnyebb venni hitelre, és törleszteni havonta, mint 30at egybe lerakni. Bár igaz, spórolni tudni kell. Nekem 8 éves P4esem van, de amire kell arra tökéletesen megfelel.

A másik dolog meg, hogy az MS szerintem kicsit eltúlozza a jelentőségét a dolognak. Ok, warez, csúnya dolog, de ha olcsóbb lenne a windows akkor nagyobb lenne a kereslet rá, úgysem az otthoni felhasználókon szedik meg magukat. Plusz ha azt nézzük, ugye a kereskedők is szépen rárakják a saját hasznukat az árra, ami miatt szintén a kisember szív.

(#36353) sfdrakex válasza Laccoss (#36352) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MS lehet jobban járna, többet keresne ha csinálna egy saját webes boltot ahonnan meg lehetne venni a programjait pl úgy mint steamről, kifizeted letöltöd kapsz hozzá kulcsot, és nem kellenének kereskedők, de ez az ő dolguk hogy hogyan intézik a terjesztést, majd fog szerintem ez is változni és egyébként folyamatosan olcsóbbak az OSek a Vista ha jól emlékszem magasabb induló árakkal jött ki mint a W7.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36354) Tomate


Tomate
veterán

Haver laptopján a win7 minden parancsikont jegyzettőmbbel nyit meg. Mit kéne átállítani, hogy visszaálljon normálisba minden? Elég idegesítő... Kösz :R

(#36355) sfdrakex válasza Tomate (#36354) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A társításokat. Vezérlőpultban file association.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36356) dudasj válasza sfdrakex (#36346) üzenetére


dudasj
tag

"Egyébként ez egy számítástechnikával foglalkozó, hivatalos oldal, miért is engednék a warezt? Hátha büntetik őket érte?"
Akkor bocsi mindenkitől, ilyen megfontolásból nem gondoltam át...

(#36357) Воланд válasza sfdrakex (#36353) üzenetére


Воланд
titán

Van az ms-nek saját boltja, az már más kérdés, hogy egy letölthető hp, annyiba kerül, mint egy dobozos verzió.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36358) sfdrakex válasza Воланд (#36357) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt nem tudtam, de az ára gáz hogy annyi mint boltban dobozban, és ahogy elnézem sok nyelv sincs.

(#36356) dudasj

Pedig át kell gondolni így is, egy biztosító oldalán se azt kérdezgeted a fórumba hogyan tudnál biztosítási csalást megcsinálni hogy keressél sok pénzt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36359) Tomate válasza sfdrakex (#36355) üzenetére


Tomate
veterán

Magyar win7 van fent. Nincs ilyen a vezérlőpultban...

(#36360) Imy


Imy
veterán

A 32bit-es Windows7 mennyi memóriát kezel le maximum?
Jelenleg 3Gb RAM-om és egy 512Mb-os videokártyám van.
Érdemes felbővítenem 4Gb RAM-ra? Látni fogja az oprendszer, s persze le is kezeli?

(#36361) sfdrakex válasza Imy (#36360) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Összesen max 4 gigát kezelnek a 32 bites OS-ek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36362) Воланд válasza Tomate (#36359) üzenetére


Воланд
titán

Vezérlőpult --> Alapértelmezett programok --> Fájl vagy protokoll társítása programmal

sfdrakex: Hát igen, ennyiért megveszi a boltban magyarul az ember.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36363) sfdrakex válasza Tomate (#36359) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alapértelmezett programokban van azt hiszem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36364) rvn_10 válasza sfdrakex (#36340) üzenetére


rvn_10
senior tag

Megoldottam. Köszönöm.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#36365) Imy válasza sfdrakex (#36361) üzenetére


Imy
veterán

Ez a 4Gb az összes memóriára (RAM+GPU), vagy csak RAM-ra vonatkozik?

(#36366) WonderCSabo válasza Imy (#36365) üzenetére


WonderCSabo
félisten

RAM, VRAM, cachek.

(#36367) bobsys válasza Imy (#36365) üzenetére


bobsys
addikt

osszes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36368) Laccoss válasza Imy (#36365) üzenetére


Laccoss
addikt

Összes RAM, videómemória, és azt hiszem még a cache is beleszámít, bár az nem számottevő.

Najó, megelőztek:D

[ Szerkesztve ]

(#36369) Imy válasza Laccoss (#36368) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm!
Akkor a 0.5Gb-ért azért érdemes. :)
Olcsón tudok memóriát szerezni a notebookomba, most találtam a hirdetést.
És szerintetek az mennyit számít, hogy 677MHz helyett 800MHz-es a memória? Lesz valami sebességnövekedésem? Mert akkor ha igen akkor mind a 2 modult cserélném, persze ha jelentős a növekedés.

(#36370) Воланд válasza Imy (#36369) üzenetére


Воланд
titán

Átlagfelhasználás mellett semmit, ha meg benchmark-olsz akkor több lesz a pont. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36371) Imy válasza Воланд (#36370) üzenetére


Imy
veterán

Köszi!
Akkor benthagyom a 2Gb/677-es modult, és az 1Gb-os helyére teszeg egy 2Gb/800MHz-es modult. :B

(#36372) sfdrakex válasza Imy (#36371) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mielőtt megveszed, ha van rá lehetőség próbáld ki hogy biztosan működnek e együtt rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36373) Воланд válasza Imy (#36371) üzenetére


Воланд
titán

Akkor már add el a 677mhz-es modult és vegyél valamilyen kit-et. Mert annak sincs értelme, hogy veszel egy másmilyen ramot a már meglévők mellé és kompatibilitási gondok adódhatnak. Arról nem is beszélve, amit sfdrakex írt, lehet, hogy nem is működne így a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36374) Sub-ZeRo válasza Воланд (#36373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg a 800-as ramok csak 667-en fognak menni. (És nem 677-es ramok. :B )

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36375) Воланд válasza Sub-ZeRo (#36374) üzenetére


Воланд
titán

Hoppá, tényleg, furcsa is volt valami. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36376) Fire/SOUL/CD válasza Imy (#36371) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 dolog ezzel kapcsolatban

1. a mai alaplapokban(is) nem úgy van, hogy csak úgy dugdozol "össze-vissza" különböző sebességű ramokat, mert attól, hogy az adott ram 800-as, nem biztos hogy annyin is fog menni, hanem nagyon könnyen előfordulhat, hogy a 800-as is csak 667-en fog menni

2. Ha nem találsz egy irdatlan balekot, aki szinte új áron megvenné a használt 667-es ramokat, vagy még rosszabb esetben, ha beszámíttatod cégnél a 667-es ramjaidat, akkor annyit fogsz elérni, hogy lesz ugyanannyi ramod csak 800-as, de akár 10k-val beljebb vagy.
Én biztos nem adnék ki 10ezeret csak azért, hogy 2G 667-es ram helyett 2G 800-as legyen. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36377) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#36374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Húzza őket 677-re :D

Imy

Pont azt akartam még írni amit Fire írt, hogy +0,5Gb ramért nem biztos hogy megéri ez a cécó. Most 3 gigád van 32 bites Os 3,5 körül fog belőle max használni, szóval +0,5 ért rákölteni sokat nem érdemes szerintem se.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36378) Imy válasza sfdrakex (#36377) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, akkor marad.
Amúgy a 2Gb 800MHz lenne 5200/modul, de akkor hagyom.

(#36379) kisza25


kisza25
félisten

Sziasztok, van egy netbookom, amin windows 7 starter van és recovery particio is van a HDD-n,
szeretném a HDD-t lecserélni egy nagyobbra, mivel tudom átmásolni(clone-ozni)
az egész HDD tartalmát?
válaszokat előre is köszönöm :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36380) sfdrakex válasza kisza25 (#36379) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Norton Ghost.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36381) kisza25 válasza sfdrakex (#36380) üzenetére


kisza25
félisten

fű ez gyors volt :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36382) ro_bert17 válasza kisza25 (#36381) üzenetére


ro_bert17
őstag

Vagy ezzel az ingyenessel lehet még megpróbálni.

(#36383) kisza25 válasza ro_bert17 (#36382) üzenetére


kisza25
félisten

köszi pont emiatt néztem, vissza, mert a norton ghost fizetős :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36384) Sub-ZeRo válasza Воланд (#36375) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is kapásból így írtam, de ilyen ram nincs is. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36385) lovist


lovist
csendes tag

Helló!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egyik ismerősömnek, van egy laptopja, amin egy orosz nyelvű windows 7 home basic oprendszer van. Tettem rá magyar nyelvet. Ma, vettünk egy nyomtatót, és mikor beraktam a CD-t nem futtatta le, mert hogy nem rendszergazdaként van bejelentkezve a felhasználó. Az a baj, hogy a felhasználó rendszergazda jogosultságú. Kikapcsoltam az UAC-ot is. Próbáltam rendszergazdaként is futtatni a programot de nem engedte. Gondoltam, hozzáadom a rendszergazda csoporthoz a felhasználót, de meglepődtem, mert amikor a Sajátgép->jobbegér kezelésnél nem lehet a felhasználókat látni, se a csoportokat. Ergo, nem tudtam hozzáadni a felhasználót a rendszergazda csoporthoz. Mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#36386) COLORBAR


COLORBAR
tag

HELP!

WIN 7-et szeretnék feltenni PENDRIVE-ról egy laptopra!
Az asztali gépemen XP-van, azzal,hogy tegyem fel a WIN 7-t a pendrive-ra?
Nem eredeti az XP,tehát a windowsos program nem múkodik!!!!

Alkohol 120-al próbáljak meg ISO fájlt csinálni a pendrive-ra?
Így működne a dolog? :U

(#36387) Fire/SOUL/CD válasza lovist (#36385) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltelepíteni egy eredeti W7-et rá. Ha van a gép alján matrica esetleg, akkor azon nézd meg milyen verzióhoz van, olyan telepítőt szerezz(magyar-t természetesen) be és a matricán lévő kulcs jó lesz hozzá(nyelv nem számít)

COLORBAR
2. ponttól

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36388) pzstm válasza COLORBAR (#36386) üzenetére


pzstm
titán

Windows7 USB/DVD Download Tool
VAGY
Windows7 Beta telepítése pendrive-ról (Véglegesnél is működik)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36389) Neil Watts


Neil Watts
veterán

lol! mikor lett uj kezdo HSZ? :) (ja, tegnap!)
kene meg boviteni, nem? mikkel kene? Javaslatokat varok, aztan megcsinalhatom :))

@pzstm: jo cucc a WUDT. :)

[ Szerkesztve ]

(#36390) Воланд válasza Neil Watts (#36389) üzenetére


Воланд
titán

Tegnap este. Meguntam a sok warezt, meg voltak benne hibák amiket kijavítottam. Én is gondoltam rá, hogy bővítem, de aztán rájöttem, hogy nincs túl sok értelme, mert a legtöbb hibánál számít, hogy milyen hardver van a rendszer alatt, meg milyen programok vannak még telepítve, általánosságokkal meg felesleges teleírni, ott van a keresés.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36391) pzstm válasza Воланд (#36390) üzenetére


pzstm
titán

ott van a keresés.

Naív feltételezés, hogy szerinted használják is :U :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36392) Воланд válasza pzstm (#36391) üzenetére


Воланд
titán

De az első hszt. sem olvassák el. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36393) Neil Watts válasza pzstm (#36391) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez igaz sajnos :D

[ Szerkesztve ]

(#36394) Laraxior


Laraxior
titán

nem tudjátok hogy az miért van hogy a rendszer SSDről megy,van mellette egy 1TBos winyo nincsen particionálva,mindenhol látja a windows 7 64bit,csak éppen a sajátgépben nem. eszközkezelőben is ott van,biosban is rendben,csak éppen nem tudok róla se olvasni,se semmi :F :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36395) Fire/SOUL/CD válasza Laraxior (#36394) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor particionáld meg vagy csak simán formázd meg gyorsformattal.
(Menj be a lemezkezelőbe és onnan persze, mivel sajátgépben nem látszik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36396) Воланд válasza Laraxior (#36394) üzenetére


Воланд
titán

Futtatásba diskmgmt.msc, enter, majd ott particionáld a vinyot és kész.

Szerk.: Akkor csak adj neki betűjelet a lemezkezelőben. Jobb klikk a merevlemezen és ott van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36397) Laraxior válasza Fire/SOUL/CD (#36395) üzenetére


Laraxior
titán

de tele van...minden program,adat stb rajta van..minden win reinstallnál ezt csinálja :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36398) Sub-ZeRo válasza Laraxior (#36397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Adj betűjelet neki, azért nem látod. De ha minden rendszer telepítéskor ez van, akkor most nem jutott eszedbe :F :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36399) Gorneck válasza Laraxior (#36397) üzenetére


Gorneck
titán

Úgy telepítettél, hogy rajta volt az is? Ha nincs rajta, akkor általában nincs ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36400) Fire/SOUL/CD válasza Laraxior (#36397) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, az így már kellemetlen. próbáld meg lehúzni a terás vinyót, majd úgy indítsd el a W7-et, majd állítsd le és dugd vissza a hdd-t. Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér...
(Persze betűjel kell neki, ha nincs akkor adj neki)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.