Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37701) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#37700) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De írja, hogy ghost, újratelepítésnél is előjön.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37702) Lenry válasza Laccoss (#37700) üzenetére


Lenry
félisten

biza', anno én is sz*ptam vele még az Win7ßverzióknál

(#37701) Sub-ZeRo ha ghost, akkor valszeg már így lett ghostolva. ha meg újratelepítés után is, akkor gondolom akkor is elvégezte a fenti törlést.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37703) darál0w válasza Laccoss (#37700) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem.

alapwin7...semmi tweak és hasonlok...

#37702) Lenry ujratelepítés nem volt, nem is akarok. :D...de Ghost után simán megy...egy ideig. aztán ismét előjön a probléma. viszont egy ideje semmi ujdonság nincs telepítve. szal nem tudom mi okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37704) Sub-ZeRo válasza darál0w (#37703) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem akarsz telepíteni, akkor nehéz lesz kiszűrni, mi okozza a problémát. Pedig szerintem valamelyik szoftver csinálja a gubancot. Vírusírtó, vagy nem kompatibilis program és azért stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37705) darál0w válasza Sub-ZeRo (#37704) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vírusírtottam eleget...amikor először felvetettem itt a problémát, akkor többet vírust mondtak és javaslatukra 4-5 féle cuccal le is takarítottam a gépet. 3 kis féreg volt, amit már az első ki is szűrt.

és mint mondtam nem volt semmi ujdonság telepítve. még LG driverek a telohoz ~3 honapja és a hiba után a google chrome...nameg a win frissítések.
igazábol csak a komfortosság miatt fontos a dolog...de meg tudom oldani másképp is gyorsan a dolgokat :)

csak elég zavaro tud lenni, h nem tudom mi okozhatja a hibát.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37706) Mr Manson


Mr Manson
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a lapomba 2x2 GB DDR2 OCZ 1066 Mhz ramok voltak tesztelésen hogy működik-e a 4 GB.

A BIOS a legfrissebb a memókat gond nélkül felismerte. A betöltő képernyőn is 4 GB-tot lát. Viszont a windows azt mondja hogy ebből ő csak 3at tud kezelni ?!

Tud valaki megoldást? Olyan létezi-e esetleg hogy a memóriavezérlő már csak 3gb-tot tud kezelni? Mivel korábban 4x1 giga volt a gépemben ami tökéletesen ment évekig de aztán beadta az 1ik a kulcsot és gariba visszacseréltem. Viszont a lap már nem tud 4x1 gigát kezelni ezért próbálkoztam 2x2-vel.

Válaszokat előre is köszönöm :R !!!

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#37707) Neil Watts válasza Mr Manson (#37706) üzenetére


Neil Watts
veterán

Memory Remap funkciot keress biosban! :)

(#37708) Mr Manson válasza Neil Watts (#37707) üzenetére


Mr Manson
tag

Memory Remap F. ENABLED (csak így ismeri fel a 4gb ramot már az elején a betöltő képernyőn illetve a windows-ban is)

DRAM Timing ENABLED

STATIC READ CONTROL AUTO

Alaplap: Asus P5B Deluxe 1238 legújabb bios!

Régebben 1237-es BIOS-ban ami nem hivatalos volt ott valóban a Memory Remap lehetőséget ki kellett kapcsolni.

Könyen lehet hogy a bios-al van gond....

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#37709) Fire/SOUL/CD válasza Mr Manson (#37706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A lapod nem támogatja az 1066-os ramokat, és az OCZ sincs QVL-ben.
Annyit tehetsz még, hogy nem dual-ban rakod be a modulokat, illetve egyenként más memóriafoglalatba(lehet hogy az egyik foglalat is elszállt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37710) zoo8800


zoo8800
veterán

Nem tudom, miféle über Defender frissítés érkezett, de vagy negyed óráig tekerte a vinyót utána :D

rip and tear, until it is done

(#37711) Viki.viki


Viki.viki
csendes tag

Sziasztok!

Van egy laptopom, amin van egy s-video kimenet. Össze szeretném kötni a tv-vel a jószágot, de sehogy sem jön össze.
Eddig a pc volt összekötve egy s-video kábel segítségével a tv-vel. Azon xp futott, ott csak bedugtam a kábelt, beállítottam, hogy kiterjessze az asztalt a tv-re és boldogság volt.
Sajnos most sehogy sem akar képet adni a laptop a tv-nek.
Egy acer aspire 5310-ről van szó, ha ez számít valamit.
Mit kellene beállítani rajta? A képernyőfelbontásnál már próbálkoztam az ott lévő lehetőségekkel.

(#37712) Fire/SOUL/CD válasza Viki.viki (#37711) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. BIOS-ban ellenőrizd, hogy nem-e LCD only (vagy hasonló) beállítás szerepel (ha van ilyen opció persze)

2. Az Acer kütyükön gyakran FN+F5(vagy F4) szokott lenni a TV és LCD közti váltás, azt már próbáltad?

3. Állítsd le a masinát(kikapcsolás, nem alvás!), akkor csatlakoztasd a kábelt(laptopba és TV-be egyaránt persze) és bekapcsolást követően azonnal nyomd meg az LCD és TV közti váltásért felelős bill. kombinációt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37713) Sub-ZeRo válasza zoo8800 (#37710) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát egy 3,9 megás frissítés jött ki. Az még rendszer frissítésnek is sokszor nagy. :DDD
Az gáz ha addig csinálta. Nekem 1 perc alatt végzett. :B :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37714) timeline


timeline
tag

"Biztonsági figyelmeztetés kikapcsolása W7 IE8?
Hogy tudom W7 IE8 alatt kikapcsolni a biztonsági figyelmeztetést?Már megőrjít...Pár hete állandóan előjön a figyelmeztetés,böngészés közben,hogy meg kívánom-e jeleníteni a nem biztonságos elemeket...Borzasztó idegesítő,és sehol nem találom,hol lehetne kiiktatni...Tudna nekem valaki segíteni?
"

egy másik oldalon találtam a kérdést (sajna érdemi válasz nélkül) - ua.gondom van, tényleg idegesítő

kösz előre is :R

[ Szerkesztve ]

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#37715) zoo8800 válasza Sub-ZeRo (#37713) üzenetére


zoo8800
veterán

Félreértesz, hamar felrakta, csak utána még tekerte egy "kicsit" a vinyót :)

rip and tear, until it is done

(#37716) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

A problémám a következő!
Elkezdtem letölteni egy fájlt firefoxal és nem sikerült letölteni hibát írt a böngésző és leállt a letöltés, már nincs benne a letöltési listában és ha újra letöltöm akkor egy új fájl jön létre.A probléma az hogy létrejött egy 0 kb-os file ami nem rendelkezik kiterjesztéssel és nem engedi törölni a op rendszer ezt a bizonyos fájlt: "Az elem nem található Többé már nincs ezen a helyen". Próbáltam az unlockereket és egyéb takarító programokkal de nem hajlandó müködni egyik sem win7 64 bit ultimaten.

(#37717) Fire/SOUL/CD válasza BaziJoe00 (#37716) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld meg parancssorból, futtasd adminként, navigálj el abba könyvtárba, ahol ez a fájl "található", (példa kedvéért legyen ubul a fájlnév) add ki a DIR ubul* parancsot, ha listában látni fogod, akkor meg a DEL ubul* parancsot.

Mivel ez letöltéshez köthető, nem hinném, hogy valami kártevő lenne, de azért egy MBAM-ot futtass le.
(letölt, adatbázist frissít, teljes ellenőrzés a rendszerpartíción)

Remélem így összejön.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37718) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Az Uraknak!
A konfigomon szerintetek érdemes volna 64 bites Win7-et futtatni?Esetleg érdemes ezért RAM-upgrade-be invesztálni?
Főleg játszom a gépen, netezek, filmet nézek. Semmi 64-bit specifikus dolog. Hosszabb távra érdemes váltani (hamár a BF3 is 64 bitre lesz optimalizálva :DDD )
Válaszokat előre is köszönöm :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#37719) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Egy szüzen telepített Win7 64bit Ultimate mekkora helyet foglal a hdd-n?
Lehetséges, hogy elbarmolta a telepítést és egymásra raktam?

Köszi!

(#37720) Fire/SOUL/CD válasza mc-4 (#37719) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

mcwolf79
A hardverkiépítésed alapján, plusz hogy játékokkal nyomulsz, mindenképp x64
(játékoknak ramból, vga-ból, cpu-ból stb sose elég) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37721) RootRulez válasza mcwolf79 (#37718) üzenetére


RootRulez
félisten

Én úgy elvagyok 3GB rammal és 32 bites W7-el, mint a befőtt. :U

═════════════════════════════════════════

(#37722) mc-4 válasza Fire/SOUL/CD (#37720) üzenetére


mc-4
aktív tag

Pont most lett kész és 13.9Gb pedig régi particiókat töröltem, újakat létrehoz formáztam.
Valami fennmaradhatott így is?

[ Szerkesztve ]

(#37723) #93794560 válasza mcwolf79 (#37718) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az teljesen rajtad múlik, hogy felteszed-e a 64bitest. A géped simán jó hozzá. Én egyszer föltettem 2 giga RAM-ra, és egy Pentium D-re, és simán ment, nálad 3 giga RAM-mal még inkább jó lenne. Bár azt mondják, hogy látványos gyorsulást 4 giga fölött lehet elérni. Én nem éreztem lassulást, semmi probléma nem volt vele. Csak a tv tunerem 64 bites drivere csinált néha furcsaságokat, ezért maradtam a 32 bitesnél.

(#37724) Laccoss válasza mcwolf79 (#37718) üzenetére


Laccoss
addikt

Értelemszerűen 64bitest rakj fel, persze csak akkor ha minden hardveredhez van 64bites driver. Főleg azért előnyös mivel a gép elég neki, későbbiekben egy rambővítésnél ne kelljen újrahúzni a windowst emiatt.

(#37725) pschio


pschio
őstag

ilyenkor mi van? :O
mit lehet csinálni?
help plz!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#37726) Fire/SOUL/CD válasza mc-4 (#37722) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredeti a telepítő? Drivereket nem telepítettél és WU-n sem jártál?
Mekkora hiberfil.sys és a pagefile.sys fájl mérete a C gyökérben? (rejtett fájlok)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37727) Neil Watts válasza pschio (#37725) üzenetére


Neil Watts
veterán

szar az akku, csereld! :)

(#37728) Sub-ZeRo válasza zoo8800 (#37715) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor bocsi. :B Nekem nem tekerte, szerintem bálad akkor szkennelt is egyet. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37729) BaziJoe00 válasza Fire/SOUL/CD (#37717) üzenetére


BaziJoe00
tag

Üdv azt írja a fájl nem található de a dir parancs hatására kiírja tehát ott van, illetve látom a mappában is, de a rendszer azt az üzenetet dobja ki hogy nem található.
MBAM-ot lefuttam talált falóvakat meg adwereket de azután sem engedte a törlést

(#37730) Fire/SOUL/CD válasza BaziJoe00 (#37729) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ezek szerint a DEL fájlnév sem tudta törölni? :U
Futtass egy hibakeresést a lemezen, hátha az is parkolópályára teszi...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37731) BaziJoe00 válasza Fire/SOUL/CD (#37730) üzenetére


BaziJoe00
tag

Már volt egy teljes bootos fáj rendszer ellenőrzés de semmi.Esetleg a HDD regenerator szerinted segíthet?

(#37732) Fire/SOUL/CD válasza BaziJoe00 (#37731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csökkentett módban sem lehet levarázsolni?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37733) mc-4 válasza Fire/SOUL/CD (#37726) üzenetére


mc-4
aktív tag

Eredeti.
Ezeket, hogy tudom megnézni?
Telepítéskor csinált egy 0Mb-os részt, 100Mb-os berakta D-nek, 80Gb rendszernek C , 2x108Gb E, F ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#37734) Fire/SOUL/CD válasza mc-4 (#37733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OS-ben is bekapcsolható, hogy lásd a rejtett fájlokat
start->kezd el gépelni rejtett->listából rejtett fájlok és mappák megjelenítése
listában az Operációs rendszer védett fájljainak elrejtése elől szedd ki a pipát, valamint a Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése opciót jelöld ki és okézd le.
C gyökérkönyvtárban vannak. Ha megnézted a méretét, akkor a fenti opciókat állítsd vissza!

0 megás rész? Betűjel a 100 megásnak? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37735) Lenry válasza mc-4 (#37733) üzenetére


Lenry
félisten

a 100megásnak nem kellett volna betűjelet kapnia, egyébként normális

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37736) mc-4 válasza Fire/SOUL/CD (#37734) üzenetére


mc-4
aktív tag

A hiberfile.sys 3145176Kb a pagefile.sys 4193572Kb

Ezt a betüjlezést miért csinálja...?
kiveszem a vinyót, másik gép lemezkezelőjével csinálok egy partíciót leformázom aztán vissza ebbe és megnézem akkor mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#37737) feka007


feka007
nagyúr

Hi, újabban nem jelenik meg a tálca jobb oldalán az ikonoknál az Xfire nekem mikor fut. Pedig más programok ott vannak. Hogy lehet megjeleníttetni az ikonoknál?

(#37738) Fire/SOUL/CD válasza feka007 (#37737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jobb egér a Tálcán/Tulajdonságok/Tálca fül/Értesítési terület csoport/Testreszabás gomb
A megjelenő ablak alján ki- vagy bejelölheted, hogy minden ikon jelenjen meg, ha meg nem akkor a listában állíthatod, hogy melyik alkalmazásé jelenjen meg és hogyan.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37739) Sub-ZeRo válasza feka007 (#37737) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jelentkezz ki, majd újra be. Ha ez után sem jelenik meg, akkor ezt csináld. ->
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37740) pzstm


pzstm
titán

kis csemege a "pletykákat" kedvelőknek ;)
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37741) Lenry válasza pzstm (#37740) üzenetére


Lenry
félisten

6.2
tehát főverzióváltás most sem lesz...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37742) pzstm válasza Lenry (#37741) üzenetére


pzstm
titán

várhatóan kevesebb sírás kompatibilitási gondok miatt ;)

majd nyáron már többet tudunk remélhetőleg ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37743) feka007 válasza Sub-ZeRo (#37739) üzenetére


feka007
nagyúr

Many f.cking thx. :R

Egyébként van még egy dolog: tudja itt vki, hogyan kell nagyon régi zenei cd-ről a CDFS-eket átmásolni a gépre?

[ Szerkesztve ]

(#37744) Sub-ZeRo válasza feka007 (#37743) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit.

Ha van nero író programod, azzl tudsz audio cd-ről lementeni track-eket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37745) Fire/SOUL/CD válasza feka007 (#37743) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy ingyenesben: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37746) szigetlaki


szigetlaki
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni?
Összekötöttem a laptopot a tv-vel viszont a tv jobb oldalán kb. 3cm-vel el van csúszva a kép!
Próbáltam beállítani,de nem találom a windows 7-ben a megoldást!
A segítséget előre is köszönöm!

(#37747) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Sziasztok!

Sógornőm gépét kéne egy kicsit helyrepofozni, berakni egy két cuccot, meg újrahúzni egy komplett OS-t. Én Win7-et akarok neki feltolni, mert én is azt használom és minden tekintetben jobbnak tartom mint az Xp-t. Ő viszont parázik, hogy az általa használt programok, biztosan nem kompatibilisak a 7-el, mert valakitől ezt hallotta. Én pedig meg akarom nyugtatni, mert szerintem mindegyik kompatibilis, sőt ma már elég kevés (folyamatos fejlesztéssel, supporttal ellátott) program van ami nem kompatibilis az új MS OS-el konkrétan szerintem semennyi...
De nem akarok pontatlan infokat mondani, ezért ha valakinek van valami tapasztalata vagy info-ja ami szerint problémák akadhatnak az alább említett progik és a Win7 között az kérem ossza meg velem :D

Adobe programok CS2(PS, InDesign, Illustrator)
3DsMax
Autocad
Inventor

Előre is köszi :R
R

[ Szerkesztve ]

(#37748) TRob1 válasza szigetlaki (#37746) üzenetére


TRob1
veterán

Milyen kábellel (Hdmi, Rca, S-Video...) és mit (Plazma/Lcd vagy "hagyományos" TV) kötöttél össze? Estetleg még annyit: Nvidia v. Ati v. egyéb?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37749) Fire/SOUL/CD válasza Rav3n02 (#37747) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennél azért pontosabb paraméterek kellenének, pl hány bites a W7, milyen verziójú az AutoCAD/3DS Max/Inventor?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37750) kalasz


kalasz
tag

Sziasztok!
Bocs a zaklatásért, nem igazán ide tartozik a dolog de, win7-t használok (anno xp-n nem volt ilyen gond). Az után érdeklődnék, hogy *.chm kiterjesztésű fájlokat mivel lehet megnyitni, vagy milyen progihoz kell társítani, hogy elinduljon. Most bármelyik böngészővel próbálom megnyitni, mindegyik csak a folyamatos letöltési lehetőséget ajánlja fel, mást nem.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.