Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37151) Steelmanus válasza apro (#37148) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Oh... azt nagyon megkoszonnem, az enyem mar nagyon elavult, es inkabb tanulas celjabol hasznalom, inkabb pokerben, billiardban es sakkban vagyok otthon ebben a sorrendben :)
Koszonettel varom ugy olvastam hogy a Freemail.es fioknak 10 Gb lett a tarhelye, ha belefer akkor Kerem, ha nem megbeszeljuk maganba.

(#37152) apro válasza Steelmanus (#37151) üzenetére


apro
senior tag

Ment imail-ben ,ha erre gondoltál
hali

(#37153) Neil Watts válasza McKane (#37101) üzenetére


Neil Watts
veterán

"-Más nem használja a gépet,ujjlenyomat-olvasó-nak hála.."

At lehet azt is verni, nezz Mythbusters-t es csodat latsz! :D

(#37154) Neil Watts válasza pzstm (#37150) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R Az jo!
Akkor mar csak napok kerdese az egesz.. :)
Letoltesi link van hozza? :))

(#37155) pzstm válasza Neil Watts (#37154) üzenetére


pzstm
titán

ma már OEM partnerek elvileg megkapják.....
mire kikerül Winupdate-be az még odébb van kicsit. Hivatalos letöltési link nem tudom mikor lesz, nemhivatalost meg mindenki talál magának, már aki akar....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37156) golax


golax
tag

Sziasztok!

Amióta windows 7 van a gépemen halk csipogás jön a hangfalaimból, ami erősödik például nagyobb videokártya-igénybevételnél vagy az egér mozgatásakor.

Ubuntuval ugyanezen a gépen semmi baj, tehát nem hardveres gond. Legújabb driver van az alaplapi hangkarimhoz, de valahol mitha olvastam volna, hogy ez szériahiba és a latencyt kell állítani. Azóta sem találom. Tudtok segíteni?

köszi

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#37157) mcs válasza Steelmanus (#37145) üzenetére


mcs
veterán

Jól van, köszi a segítséget, maradok 64 bitnél. ;)

(#37158) Neil Watts válasza golax (#37156) üzenetére


Neil Watts
veterán

talan ha kitoltened az adarlapod erre vonatkozo reszet (cuccok) akkor konyebb dogunk lenne. :)

(#37159) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Szeretnék windows 7 partíciómat lementeni. Ha megcsinálom egy másik vinyóra, akkor onnan hogy tudom következő telepítéskor előhozni? A lemezt gondolom meg kell csinálni, vagyis egy repair disc-et kell csinálnom. A lemezt azt bármikor jó ha létrehozom, vagy akkor kell mikor a vinyón lévő adatokat elmentem egy másikra?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37160) Steelmanus válasza apro (#37152) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem erkezett meg, most jottem haza egy 500 Gb-os Hitachi-val, rendszertelepites lesz, de megvarom. Nem tudod feltenni tomoritve mondjuk a Toldacuccot fajlkuldore? 3 napig szokott ott lenni majd torlik.

(#37157) mcs Bölcsen dontottel! :K

[ Szerkesztve ]

(#37161) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#37159) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell, ha van telepítőd...

Gorneck#1239

(#37162) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#37161) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És róla hogyan? Mert telepítőm van. Nem csináltam még és ne mtudom hogyan kell. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37163) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#37162) üzenetére


Gorneck
titán

Második találat...

Gorneck#1239

(#37164) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#37163) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha nekem nincs pl jelszavam akkor mi van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37165) brd válasza Sub-ZeRo (#37164) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi, akkor üres jelszó van. Magyarul semmit ne írj be jelszónak.

The only real valuable thing is intuition.

(#37166) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#37163) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez nekem orosz. :DDD És ha készítek egy lemezt, akkor azt hogyan kell telepíteni? Gyerekek bocs, de totál süsü vagyok belőle. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37167) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy T-Mobile Vairy Text II telefont. Ha USB -vel csatlakozok a PC-re, szépen kiírja, hogy új eszköz, telepítette is, de a számítógépen nem jeleníti meg, mint eszköz. Az eszközkezelő látja, hogy van egy flash meghajtó, de hol tudom ezt elérni, hogy bele tudjak menni.
A PC-n windows7 van.

(#37168) Neil Watts válasza kovaripeti (#37167) üzenetére


Neil Watts
veterán

lemezkezeloben adj neki betujelet, hatha! :D

(#37169) kovaripeti válasza Neil Watts (#37168) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Nem értem. Elmagyaráznád, hogy kell?

(#37170) brd válasza Sub-ZeRo (#37166) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell semmit telepíteni, készíteni. A beépített backup-pal csinálsz egy mentést másik HDD-re, majd a cikkben leírtak szerint ezt a Win7 telepítőlemezzel vissza tudod állítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#37171) kovaripeti válasza Neil Watts (#37168) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Megtaláltam a számítógép kezelést, ott is látja. Adtam neki más meghajtó nevet, de a számítógép így sem látja.

(#37172) Sub-ZeRo válasza brd (#37170) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De valami magyar leírás nincs hozzá? Mondjuk annyira rossz nem vagyok angolból, de jó lenne egy magyar, mert elsőre csinálnám majd valamikor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37173) sfdrakex válasza kovaripeti (#37171) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne a nevet hanem betűjelet adj neki.

Memória kártya van benne, vagy csak a belső memóriája van? Nekem bizonyos Sony Ericssonokkal például a belső memóriát nem,látja a gép csak a memória kártyát. Mikor rádugod a gépre a telefonon nem lehet választani hogy milyen üzemmódban csatlakozzon? A telefonhoz nem adtak külön programot amivel látja a gép?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37174) kovaripeti válasza sfdrakex (#37173) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Raktam be memóriakártyát, és úgy azt tényleg látja. A telefont azt nem. CD nem volt hozzá.

(#37175) brd válasza Sub-ZeRo (#37172) üzenetére


brd
nagyúr

Konkrétan ilyenről nem tudok (de úgy rémlik GoodSpeed itt a Logouton írt valamit Win7 backup témában, abban viszont nem emlékszem ilyen visszaállításos mókára), de ha valami nem világos, kérdezz bátran. Egyébként lehet készíteni persze Recovery DVD-t is, ha az a vágyad, viszont, ha van másik HDD-d, akkor sok értelmét nem látom, max. újraírható lemezre.

The only real valuable thing is intuition.

(#37176) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#37172) üzenetére


Gorneck
titán

Képek alapján még húgomnak is megy... :D

Gorneck#1239

(#37177) apro válasza Steelmanus (#37160) üzenetére


apro
senior tag

Elküldtem arra amit írtál remélem jó az imail címed,

(#37178) sfdrakex válasza Gorneck (#37176) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dobj egy képet róla hátha nekünk meg ő megy képek alapján, (persze csak ha 18+) ;)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37179) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#37176) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem van 1-2 kép, ahol nem egyértelmü, de majd akkor megoldom valahogy... Kösz a nagy segítséget...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37180) golax válasza Neil Watts (#37158) üzenetére


golax
tag

:R Megtettem :) Előre is köszi

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#37181) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#37179) üzenetére


Gorneck
titán

Hatalmas feladat használni a keresőt...[link]

Mindent kiír magyarul és mit miért tesz...igazi nagy kihívás...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37182) polonic


polonic
félisten

Azzal, hogy a MSE definíciós fájlok ajánlottból visszakerültej nem kötelező kategóriába, rögtön nem frissít automatikusan. Eddig gép bekapcsolást, ha az volt azon a napon az első gépindítás, akkor egyből frissített. Ma 3-szor kapcsoltam be a gépet, erre azt látom, hogy wu kiírja, van frissítés, de nem települ. Ezt miért kellett megvariálni. :F

[ Szerkesztve ]

(#37183) Gorneck válasza polonic (#37182) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom a sok okos beszóóóttttt nekik...

Gorneck#1239

(#37184) Gorneck válasza Gorneck (#37181) üzenetére


Gorneck
titán

Videjó is van hátha az jobban segít...
[link] [link]

Gorneck#1239

(#37185) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
van egy kis gond egy laptopon.
Nem tudjuk a bios beállításokat módosítani, 'jelszó nem ismerés' következtében :)
Viszont ott bennt a Speedstep engedélyezve van, és a legfőbb baj, hogy a buta win7
videólejátszás közben is visszaveszi a proci sebességét pár perc után 2.5GHz-ről egészen 800MHz-re!! Amitől aztán a videó elkezd akadozni. Leállítom a playert, elindítok más alkalmazást, terhelés 100%-on de még mindig nem ugrik vissza a proci. Miért?
Magok hőmérséklete nevetséges, 47 és 53 fok.
Az energiagazdálkodási beállításokat már átnéztem, minden maxon ill. kikapcsolva.
Annak már utánaolvastam, hogy nincs olyan mint XP-ben hogy az energiagazdálkodásnál le lehet tiltani teljesen a speedstepet, ez OK. De miért nem ugrik vissza ha terhelés van?
Ill. egyáltalán minek nyúl hozzá, ha van 50-60% terhelés?

Nagyon örülnék egy válasznak!
thx

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37186) Lenry válasza Márton (#37185) üzenetére


Lenry
félisten

BIOSnak Clear CMOS és máris elfelejti a jelszót

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37187) Márton válasza Lenry (#37186) üzenetére


Márton
nagyúr

laptopon is biztos van ilyen? jumper?
thx

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37188) sfdrakex válasza Márton (#37185) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Energiagazdálkodást tegyétek át a vezérlőpultban teljesítmény orientáltra ,akkor nem veszi vissza az órajelet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37189) Lenry válasza Márton (#37187) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hogy noti... ezt nem mondtad. nem tudom azon van-e ilyen lehetőség.

hogyhogy nem tudjátok a jelszót?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37190) sfdrakex válasza Lenry (#37189) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így kezdte:

"üdv,
van egy kis gond egy laptopon."

Szal mondta ő te nem figyelted : D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37191) Lenry válasza sfdrakex (#37190) üzenetére


Lenry
félisten

ehh... öregszem -_-

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37192) sfdrakex válasza Lenry (#37191) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szemüveg :D Meg esetleg a plexit takarítsd le az arcod előtt : D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37193) No-kia


No-kia
őstag

Üdv urak!

Haveormnak olyan gondja lenne, hog ybitlockerrel lezárta a meghajtóját, "visszanyitotta" (csak kipróbálta) és azóta egy csiomó mappájába nem enged belépni, csak ha mappánként átállítja a hozzáférést,de rengeteg mappa van sok adattal. Visszafejtés sem segített. Van valami ötletetek, hog ymivel tudná újra használni az adatokat?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#37194) Márton válasza sfdrakex (#37188) üzenetére


Márton
nagyúr

Lenry: papírfecnin volt, amit most nem talál a tulaj.
De nekünk most kéne állítani.

sfdakex: túl vagyok minden energiagazdálkodási beállításon, ennek ellenére visszaveszi. olvastam, hogy w7 nem olyan mint xp, itt ha biosban engedélyezve van, akkor szó nélkül használja.

- de miért veszi vissza ha van 50% terhelés?
- és miért nem ugrik vissza ha újra elindítom? ehelyett 100%-on akadozik a videó :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37195) sfdrakex válasza Márton (#37194) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt is próbáltátok hogy pl kiegyensúlyozottnál át állítjátok hogy a minimum proci használat ne 20% on legyen hanem 100%on? Egyébként meg ezért hasznos olyan jelszót használni amire emlékszik az ember mindig. A laptop alján nincs pici lyuk RESET felirattal amibe tűt dugva esetleg lehetne újra indítani a bios-t ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37196) Márton válasza sfdrakex (#37195) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom melyik módnál (talán teljesítmény), de próbáltuk hogy min és max is 100-on.
Lukat megnézem holnap.
thx

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37197) Steelmanus válasza apro (#37177) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kuldtem privit, de meg jott a cucc, Koszonom.

(#37198) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#37179) üzenetére


Steelmanus
addikt

En erre a Paragon_backupRecovery_free_10.2 -ot hasznalom mert jobb, eleve ketfelekeppen lehet hasznali vagy a W7 sajat Shadow Copy-t hasznalja vagy a Paragon felet azt Te dontod el, en hagyom hogy az MS felet hasznalja, nagyjabol tiz perc alatt vegez egy 50 Gb-os particioval es tud tomoriteni is, ajanlott a Normal mod es oda teszed ahova szeretned nem ugy mint a W7 sajatja, az az Altalad megadott adott particio, vagy a HDD gyokerebe ment, vagy 15-20 Gb-ot. Te adod meg a nevet a ghostnak stb.
Miutan feltelepitetted elso lepesken allitsd be angolul tudsz, itt egy kep hogy mi a legfontosabb.

(#37199) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#37181) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Marha sokat mondó link. Kösz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37200) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#37199) üzenetére


Gorneck
titán

Le van írva minden...magyarul...ahogy ott a két videó így se megy? Ha vmit nem értesz kérdezz...de tényleg le van írva minden nem kell ehhez how to, mert pofon egyszerű....el kell kezdeni és csinálni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.