Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37551) CoolMan válasza Szab24 (#37549) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld itt hátha tudnak segíteni [katt]

(#37552) pzstm válasza #41133696 (#37550) üzenetére


pzstm
titán

Reklamálj! ;] :P :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37553) #41133696 válasza pzstm (#37552) üzenetére


#41133696
törölt tag

:D :DDD

Az megfordult a fejemben - mivel elég egyeztettem már az MS-el emailben - , hogy rákérdezek náluk a dologra :)

(#37554) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írom, ha tudtok irényítsatok egy témába vágóbb topikba.
Tehát:
Van egy Prestigio PHS4 USB-s fülesem. win7 alatt használom.
A gond az, hogy teamspeak3 programmal beszélgetek, itt pedig az un voice activation fícsört használom, tehát nem gomb lenyomásával hanem csak a hangunkal kapcsolhatjuk be a mikrofont és a hang továbbitását társaink felé. A baj az, hogy a mikrofon által érzékelt hangnak veszi azt is amit magában a fejhallgatóban hallok. Tehát elküldi a játék zaját valamint társaim beszédét is mintha egy hangfalról szólna. Kvázi a mikrofon alá keveri a hangszóró hangját. Ha esetleg valaki megértett valamit ebből az egész zavaros leírásból és tudna is rá valamiféle orvoslattal szolgálni azt nagyon megköszönném.

(#37555) Laccoss válasza Buda76 (#37554) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg az óra melletti kis hangszóróra jobb egérgomb - lejátszóeszközök - hangszórók - tulajdonságok - egyéni - és ott van olyan hogy Switch Mic-In to Center/LFE output ne legyen bepipálva... hátha ez megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#37556) detail21


detail21
csendes tag

Sziasztok!
Problémám az, hogy Win7 telepítése során mindig lefagy a telepítő. Valamikor az elején valamikor pedig a végén. Próbáltam több fajtát is felrakni, de mindegyiknél ez a probléma jelentkezett. Régebben felraktam és akkor semmi gond nem volt, most viszont nem működik, úgy hogy visza raktam az xp-t, hogy tudjak írni. Válaszokat előre is köszönöm.

(#37557) WonderCSabo válasza detail21 (#37556) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Eredeti a telepítő?

(#37558) Laccoss válasza detail21 (#37556) üzenetére


Laccoss
addikt

Mikor fagy? Mert pl. elején akkor a nemlétező floppy meghajtódat próbálja elérni, ez lehet 5-40 perc időtartam is. Ha BIOS-ban kikapcsolod (disabled/off) a floppy meghajtót, akkor gyorsan tovább lép. (biosfrissítés volt? mert lehet az állította neked vissza a floppyt) Ha a végén fagy, akkor is érdemes letiltani a floppyt.

[ Szerkesztve ]

(#37559) detail21


detail21
csendes tag

Nem eredeti. De mondom erről a DvDről már feltettem 1 szer. A bios-hoz nemnyúltam. Nincs is Floppy meghajtó levan tiltva. Leg idegölőbb az egészbe, hogy akkor fagy ki amikor elér odaáig hogy Telepítés befejezése. Megáll az egér és annyi. Restart után meg azt írja hogy hibatörtént telepítés közbe kezdje előröl.
Megcsináltam többször. Egyszer sikerült felrakni, de akkor is folyton kifagyott közbe...

(#37560) WonderCSabo válasza detail21 (#37559) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem eredeti, akkor nem segíthetünk.

(#37561) Buda76 válasza Laccoss (#37555) üzenetére


Buda76
senior tag

Nem találtam efféle opciókat.

(#37562) sfdrakex válasza detail21 (#37559) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Húzva nincs a géped? Memóriákat vedd ki tedd vissza, ha több van egyszerre 1 legyen bent, hdd csatlakozókat nézd át.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37563) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

0x800f0a12

Erről a hibáról valami infó?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#37564) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!
HDD problémás topicból jöttem ide, hátha ti tudtok segíteni. Az lenne a problémám, hogy nem tudom a külső meghajtómat(WD Passport Essential SE 1TB), rendesen leválasztani, se a windows7 óra melletti kis ikonjával, se a meghajtóhoz kapott kezelőprogrammal, mindig azt írja, hogy valami használja, holott semmi. Újraindítottam a rendszert, semmi programot nem használtam, hanem megpróbáltam először lecsatlakozni, de a végeredmény ugyanez maradt. Volt driver csere is. Az erőforrás-figyelőben három cuccot látok ami használja a meghajtót, akár dolgozik, akár idle módban van.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Nem akarom lerángatni csak simán a kábelről, mert félek hogy sérülnek az adatok(tudtommal ez nem tesz jót az ilyen és hasonló eszközöknek).

[ Szerkesztve ]

(#37565) Laccoss válasza Buda76 (#37561) üzenetére


Laccoss
addikt

Pedig nekem itt van:

(#37566) miresz válasza sfdrakex (#37544) üzenetére


miresz
veterán

Tévedtem! Megint elkezdte! Újra raktam minden nélkül csaka csupasz rendszer van fent és csinálja! Ez nem valami frissítéstől van?

(#37567) sfdrakex válasza Nordic (#37564) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

szoktam szabályosan leválasztani az USB-s vinyómat, ha nem kell kikapcsolom és kész is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37568) McKane válasza ErosenZold (#37563) üzenetére


McKane
senior tag

a kiszivárgott,állítólagos windows7 sp1-hez van valami köze..
[link]

vagy angol nyelven:
[link]

(#37569) sfdrakex válasza miresz (#37566) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ki kellett volna próbálni frissítések nélkül is, aztán figyelni melyiknél kezdi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37570) sfdrakex válasza ErosenZold (#37563) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó barátom szerint

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37571) Buda76 válasza Laccoss (#37565) üzenetére


Buda76
senior tag

Nekem hiányzik az az egyéni lapfül, bár nincs is fent a realtek driver, de ez most irreleváns, mivel a füles USB-s tehát saját hangkártyával rendelkezik, viszont ott sincs ilyen opció.

(#37572) miresz válasza sfdrakex (#37569) üzenetére


miresz
veterán

Igazából kipróbáltam,és akkor is csinálja! De nem minden újraindításnál ill. indításnál!

[ Szerkesztve ]

(#37573) ErosenZold válasza sfdrakex (#37570) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nem nekem kell, ismerősnek, de helhiheted hogy rákerestem én is.
Konkrétan csak azt lehet olvasni, hogy jópár embernek írja és kb ennyi

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#37574) Laccoss válasza Buda76 (#37571) üzenetére


Laccoss
addikt

De nekem ez a hangszórók résznél van. Olyanod sincs? Csak füles?

(#37575) Nordic válasza sfdrakex (#37567) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem se kikapcsoló gomb, se külső táp, simán USB3.0-án kap kaját meg adatot. De akkor is idegesít, mert tegnapig jól működött aztán ez történt. Azóta bolond...Végül csak ez a leválasztós "bug" maradt meg. Viszont csak a rendszerrel/ben lehet valami, mert csak az használja megállás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#37576) Воланд válasza ErosenZold (#37573) üzenetére


Воланд
titán

Majd ha az ms által hivatalosan közzétett változattal is fenn áll ez a hiba, akkor gyere vissza érdeklődni, addig mi sem tudunk semmit mondani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37577) miresz válasza Воланд (#37576) üzenetére


miresz
veterán

És erre valamit tudnál mondani?

(#37578) Sub-ZeRo válasza miresz (#37577) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerezz egy másik telepítő médiát, hátha valami gubanc van benne... Alapból nem ad ki ilyen hibát...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37579) Buda76 válasza Laccoss (#37574) üzenetére


Buda76
senior tag

Feltettem a realtek drivert és sehol sincs egyéni lapfül..

(#37580) miresz válasza Sub-ZeRo (#37578) üzenetére


miresz
veterán

Az is meg volt! Ugyan azt csinálja! Ezért fordultam ide mert már ötletem sincs hogy mi a fax lehet vele?

(#37581) Воланд válasza miresz (#37580) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban nincs hibára utaló bejegyzés?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37582) Krystal_s válasza bobsys (#37521) üzenetére


Krystal_s
addikt

szio, nem dehogy, csak pár hónapja kaptam egy netbook-ot ( Toshiba T210 ) és ezen előretelepített rendszer van / win7 home prem 64bit / xp-hez képest pár dolog még új számomra és most tanulgatom. leállításnál irkálja néha azt h a háttérben fut vmit stb és ezért is kezdtem el lesegetni a naplót hátha írja melyik program "ragad" be. van egy új pendrive-om, amit tegnap használtam először ezen a gépen és most már napok óta nem néztem a naplót gondolván h úgyis a szokásos minden...és mikor rápillantottam láttam a disk errort és hát kiakadtam :B
szóval ez egy netbook 2 usb + eSata usb combo-val. próbáltam mindegyikben és amikor rácsatlakoztatom a pendrive-ot ,akkor kb 5ből 1x dob rá a napló ilyen error-t. megnéztem egy 3ik laptopon is /xp/ és azon sem volt gondja.
garis minden, de ilyenkor nehéz megtudni mi a gond, win7 driver, usb kimenet vagy pendrive.

Sub-ZeRo: Inteles

(#37583) miresz válasza Воланд (#37581) üzenetére


miresz
veterán

semmi!

(#37584) #41133696


#41133696
törölt tag

Hálózatban nagy betűkkel látja a gép nevét ami rendben is van, de telepítéskor véletlen kis betűvel írtam be a gép nevét. Utólag átakartam írni nagyra, de ha karakterről karakterre megegyezik csak az a különbség, hogy kicsiről átrnám nagyra akkor nem lesz aktív az ok gomb :)

Szóval, hogyan lehetne átnevezni, hogy nagy betűvel legyen írva ?:)

(#37585) Воланд válasza miresz (#37583) üzenetére


Воланд
titán

Azt elfelejtetted megemlíteni (legalábbis ebben a topikkban), hogy alaplapot cseréltél. Szvsz valami drivert nem tud rendesen betölteni a w7. Az, hogy mi lenne a megoldás erre passzolnám, mert az sem biztos, hogy ez lenne a hiba oka. Amti tudok tanácsolni, hogy az alaplapodhoz tartozó összes drivert a gyártó oldaláról szed le és telepítsd, ne a Windows update-ről jöjjön le.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37586) polonic válasza ErosenZold (#37563) üzenetére


polonic
félisten

Lényegtelen

(#37584) GoodSpeed

Először egy másik névre, utána visszanevezni ugyanarra, nagybetűkkel? :U

[ Szerkesztve ]

(#37587) miresz válasza Воланд (#37585) üzenetére


miresz
veterán

Ok! Ezt még megpróbálom! De hogy így mondod lehet hogy a usb3 driver lesz a ludas!?

(#37588) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, az alábbi gondom van a profilomnál látható géppel. Op rendszer Win 7 x64 Pro, majd most Ultimate.

A Start menüből sokszor leállítom a gépet alvó állapotba. Viszont néha előfordul, hogy a már a monitor elsötétül, nincs kép rajta, viszont a gép nem áll, úgy megy mint normál esetben, pörög a venti meg minden. A reset gombra se reagál. Kikapcsolás után vagy megpróbálja visszatölteni a munkamenetet (kivárhatatlan) vagy szimplán mint hideg indításkor, újra betölti a win-t.

Mitől lehet ez h nem kapcsol le a gép az alvó módba? Hardver v sw hiba? Köszi.

(#37589) sfdrakex válasza miresz (#37587) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az is lehet hogy hardver hiba lesz, ha valamit nem jól raktál össze. Drivereket eddig honnan tetted fel? Csak a winupdateről ? vagy te pakoltad fel cd/dvd ről ? Vagy a gyártó oldaláról szedted össze?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37590) Воланд válasza miresz (#37587) üzenetére


Воланд
titán

Előfordulhat. Bár nem írnak ilyesmi hibáról az alaplapoddal kapcsolatban (legalábbis én nem találtam ilyen bejegyzést), de ez nem jelent semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37591) #41133696 válasza polonic (#37586) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem is eszembe jutott ez, de aztán letettem róla, mert vadonatúj rendszert inkább nem gincsolok :) Amúgy aktiválásnál nézi a gépnevet ?

(#37592) miresz válasza sfdrakex (#37589) üzenetére


miresz
veterán

Amihez kért drivert(nem ismerte fel telepítés után) azt a cd-ről!

woland_y2k:Megpróbáltam frissíteni is meg újabbat is kerestem hozzá de nincs!

(#37593) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

tegnap kezdődött hogy minden indításnál ezt az üzenetet kapom:

pedig fent sincs ez a progi :C.

van megoldás ezen idegesítő üzenet eltüntetésére?

Aurea mediocritas

(#37594) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#37593) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért csak egy próba erejéig használd ezt, hátha még is fent van... ;] [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37595) sfdrakex válasza miresz (#37592) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A cd-n azon vista vagy w7 driverek voltak? CD helyett keress neten az alkatrész gyártójának vagy a chipset gyártójának oldalán, bár nem hiszem hogy sok dolog lenne amihez nem talál a W7 drivert. A cd-n szerintem régi driverek lehetnek az okozhatja a gondot.

(#37593) AXisBOLD

Ha nem lenne fent nem hiszem hogy írná hogy probléma van vele. Nem lehet hogy felraktál valamit nem figyelted miket rak fel, és feldobta ezt is ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37596) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

szakmai kérdés
win7 adott
van a visszaállítás ha nem indul

kérdések:
-a., hogy lehet lekapcsolni
-b hogy le lehet a visszaállítást visszaállítani :C

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#37597) Telda


Telda
addikt

Elofordulhat olyan hogy egy prof-on jobban mennek a jatekok mint egy home premium-on?
Mindket rendszer x64, lehet hulyeseg, de en ezt tapasztaltam.
Masik kerdes, otthoni felhasznalonak erdemes az ultimate-et felrakni?

(#37598) Gorneck válasza Telda (#37597) üzenetére


Gorneck
titán

Csak véletlen volt semmi több.

Nem.

Gorneck#1239

(#37599) polonic válasza Telda (#37597) üzenetére


polonic
félisten

Nem, igazán fordulhat ilyen elő.
Fölösleges az ultimate, HP bőven megteszi, esetleg prof, ha kell a winxp mód.

(#37600) Telda válasza polonic (#37599) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!

Akkor marad a HP xp modot nem hasznalom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.