Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36201) stimea válasza WonderCSabo (#36197) üzenetére


stimea
tag

Itt állítottam le automatikusan induló programokat, háttérben defrag, regisztri optimizer meg hasonló izék.
Papától kaptam a programot, tényleg nincs sok haszna, viszont foglal 65MB-t.
Uninstall?

[ Szerkesztve ]

(#36202) WonderCSabo válasza stimea (#36201) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek az optimizerek sajnos sokszor több gondot okoznak, mint hasznot. :(

(#36203) Воланд válasza stimea (#36201) üzenetére


Воланд
titán

Automatikusan induló programokat w7-ben is ki tudod lőni, defrag szintén van benne, registry optimizert meg nem kell használni, lehet, hogy az nyúlt bele valamibe, amibe nem kellett volna.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36204) Morden24 válasza stimea (#36201) üzenetére


Morden24
nagyúr

A hasonló izékkel van gond.

Az automatikusan induló programokat egy egyszerű msconfig paranccsal is be tudod állítani. Defrag van a Win-ben beépítve, alapban ütemezve is van, gyors és hatékony (attól még, hogy nincsenek színes kockák, igen jó, egyébként a Diskeeper rokona a cucc, szóval panaszkodni nemigen kéne rá). A registry-t meg komolyan, hova optimalizálod? :U

Hát ha papa megvette 50 euróért, akkor azért ki ne dobd, de kb. minden € kidobott pénz volt.

Ha uninstallálod, előtte NÉZD MEG ALAPOSAN, hogy van-e valami alapbeállításokat visszatöltő lehetőség, tehát ami negálja a program által okozott változásokat.
Egyébként az összes ilyen optimalizáló szemét kb. arra való, hogy elhiteti a hozzá nem értő emberekkel, hogy szükség van ilyenekre. NINCS.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36205) stimea válasza Morden24 (#36204) üzenetére


stimea
tag

Igen, van ilyen.

(#36206) tomi_x válasza Salvador20 (#36130) üzenetére


tomi_x
tag

Köszi az ötletet de ez sem segített, de nem is ez a fő problémám mert hogy a webkamera nem megy az most másodlagos.
A fő gondom a rendszer-visszaállítás. Arra valami tipp ?

(#36207) Fire/SOUL/CD válasza Buda76 (#36195) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oops, egy apróságot nem figyeltem. Mivel egyben van a HDD-d és az XP-t meg is szeretnéd tartani, ezért kell particionálni és mindezt usb-ről... :W Bocsesz...

Hát, ingyenes particionáló progit, ami tud boot-os pendrive-ot is létrehozni így hirtelen nem tudok, de utánanézek...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36208) sfdrakex válasza Buda76 (#36195) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Particionálni miért csak w7 ről bootolva jó? Lehet azt particiónáló progival is, utána meg bootolsz pendriveról amire rátetted a w7et.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36209) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#36208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, időközben nekem is leesett, hogy minek is a boot-os particionálás. :W :DDD

Buda76
Akkor még 2 ingyenes progi:
paragon Partition Manager 11 Free Edition
MiniTool Partition Wizard

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36210) Buda76 válasza Fire/SOUL/CD (#36209) üzenetére


Buda76
senior tag

Köszönöm!
Még annyit kérdenék, hogy igazából mi értelme usb ről bootlni, ha csináltam külön partíciót, elinditom a már fent lévő XP-t és onnan elinditom a win7 telepítőt majd kijelelöm neki, hogy az üres partícióra tegye fel magát.
Itt még az a probléma merül fel, hogy mily módon tudok majd választani, hogy melyik oprendszert bootolja, ha már mindketten fent lesznek?

(#36211) sfdrakex válasza Buda76 (#36210) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A boottal nem lesz gond, ha XP után teszed fel a w7 et, akkor fog csinálni boot menüt amiből induláskor kitudod választani hogy melyik OS induljon.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36212) Buda76 válasza sfdrakex (#36211) üzenetére


Buda76
senior tag

Akkor mi értelme van az USB-s dolognak?

(#36213) McKane válasza McKane (#35777) üzenetére


McKane
senior tag

VirusBuster problémámra a hivatalos válasz:
" A VirusBuster Professional néhány üzenete a Windows 7 úgynevezett "Security Desktop"-ján jelenik meg, ezt jelezte Önnek a mellékelt üzenetablak, és az "Üzenet megtekintése" ponttal tud átváltani erre a desktop-ra.
Következő verziónk valamelyikében ezek az üzenetek is átkerülnek majd a normál desktop-ra, hogy ne legyenek ilyen "problémák" ezen információk megjelenítésekor.
"

sokat mondtak.. :W
Csak azért írtam,le hátha van olyan elvetemült Windows felhasználó aki VirusBustert használ... :C

(#36214) sfdrakex válasza Buda76 (#36212) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondoltuk mivel nincs optikai meghajtód usbről intézed.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36215) Воланд válasza McKane (#36213) üzenetére


Воланд
titán

Ez teljesen korrekt válasz a részükről, legalább foglalkoznak a problémával és javítják, hogy a következő verzióban már ne legyen benne ez a feature. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36216) csongeee


csongeee
csendes tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni egy elég furcsa és kellemetlen probléma megoldására.
Windows 7 operációs rendszerem van,az történt,hogy nyomtatni szerettem volna egy dokumentumot aminek nyomtatása nem egészen sikerült,kiirta a rendszer,hogy nem ismeri fel a nyomtatót.
Gondoltam HP nyomtatóm szoftverét uninstalálom és újra instalálom,revo uninstaler-el probáltam unins.....,de kiirta,hogy nem tud visszaállitási pontot létrehozni ami már szokatlan volt,de végül is sikeresen uninstalltam.
Újraindítottam a gépet és azt látom,hogy nincs internetem,videót nem játszik le,hang nincsen,játékok nem indulnak.
Drivert frissítettem de nem hozott eredményt,próbálkoztam a rendszer visszaállitással,sikertelenül,mert azt irta nincs korábbi visszaállitási pont.
Ami még furcsa, folyamatosan akar frissíteni.....ezt a hibajelenséget több ismerősömtől hallotam,nekik is windows 7 ultimate rendszer fút.
Nem hiszem HP szoftol kelettkezett volna a probléma,mert az emlitett ismerősöknek nem használnak Hp nyomtatót.
Segítséget előre is köszönöm

(#36217) kisza25 válasza WonderCSabo (#36063) üzenetére


kisza25
félisten

erre a hsz-re írtam
majdnem ilyen TOSHIBA AC100-at vettem, de az Andoid 2.1 nem támogatja a flash 10.1-et,
csak a 2.2-től, az meg kérdéses lesz rá update
remélem így már világos voltam:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36218) sfdrakex válasza csongeee (#36216) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyébként miért nem csak simán a programok telepítése eltávolításánál nyomtál neki uninstallt? Miért kell ehhez külső progi? Nekem még az furcsa hogy uninstallnál miért ír ki bármit is visszaállítási pontokról, szerintem te valami komplettebb driver csomagot zuztál le a gépedről nem?

A w7ed nem valami Fire vagy egyéb Special edition amit a Microsoft speciális csatornákon értékesít csak ? :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36219) apro válasza csongeee (#36216) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nem az említett progi val kellet volna levenni a HP-drivert mert az a progi szokott olyat csinálni.Nem az OP.rendszer a hibás hidd el nekem is Hp nyomtatom van és Win7,már volt hogy újra telepítettem a nyomtatót és soha nem volt vele gond.A manuális újra telepítéssel tedd fel a nem működő drivert,ha még nem csináltad.

(#36220) csongeee válasza sfdrakex (#36218) üzenetére


csongeee
csendes tag

azért kell külső uninstaláló progi hogy minden egyes programhoz kapcsolodó szemetet uninstalálás után eltüntesen pl rendszerleiróból,régóta használom a revot,problémám nem volt vele.....most sme ő a ludas szerintem
De ha a hozzáértők revot gyanusítják,többet nem használom

[ Szerkesztve ]

(#36221) WonderCSabo válasza kisza25 (#36217) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem.

(#36214) sfdrakex: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36222) sfdrakex válasza csongeee (#36220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem nem szokott gondom lenni hogy nem külsőt használok, nem szemetes a rendszerem és működik jól, persze lehet én nem értek hozzá eléggé és ezért nem tűnik fel hogy ez így rossz.

Egyébként próbálj meg Win updateről szedni frissítést hátha felpakolja mindenhez rendben a drivereket.

Arra nem válaszoltál milyen verzió a W7 ed.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36223) csongeee válasza sfdrakex (#36222) üzenetére


csongeee
csendes tag

windows 7 ultimate......Revo is lehet az okotzó?.....szeméttörlést végezz a renszerleiróba......lehet hogy ő kutyult valamit?

(#36224) sfdrakex válasza csongeee (#36223) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nagyon könnyen lehet hogy ő kutyult. Oké hogy w7 ulti, de turkált vagy rendes MS verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36225) WonderCSabo válasza csongeee (#36223) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előfordulhat.

(#36226) csongeee válasza sfdrakex (#36224) üzenetére


csongeee
csendes tag

torrentről töltött.....lemezen levő aktivátorral aktiválva lett....ami igazán nem működött mert állt vissza 30 naposra....és azt csinálta,gép bekapcsolásnál 30 naposra váltott,újraindításnál pedig rendesen aktivált állapotba került.
Ezt minden nap eljátszodta,persze fokozatosan 30 napból mindne nap kevesebb lett.
Megoldást a RemoveWat hozta

(#36227) Воланд válasza csongeee (#36226) üzenetére


Воланд
titán

Jah, hát akkor ne is csodálkozz, hogy nem működik rendesen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36228) Sub-ZeRo válasza csongeee (#36226) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor egy normális win 7 verziót beszerzel és utána gyere vissza ha nem tudsz nyomtatni. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36229) csongeee válasza Воланд (#36227) üzenetére


csongeee
csendes tag

két gépem van......a laptopon is ez a fajta rendszer van....RemoveWat-os megoldás,1 éve hogy semmi baja nincsen....amúgy meg laikus fejjel sem gondolom a kalóz rendszer magától csinálta volna ezt a kutyulást

(#36230) csongeee válasza Sub-ZeRo (#36228) üzenetére


csongeee
csendes tag

ismerősöm akinek ez a fajta kutyulás volt a gépén egy több mint 100 ezer Forintos jogtíszta win7 volt feltelepítve

(#36231) bobsys válasza csongeee (#36229) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor lehet menni oda tamogatasert ahonnan loptad a windowst.
Baromi idegesito am, hogy jottok minden fele szarral mi meg itt totozunk, idot, energiat aldozunk ra mikozben egy szetcseszett aktivatoros szar az egesz.
Durvan nehez lehet 3 evente kitermelni 25 ropit egy operacios rendszerert. Tenyleg.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36232) Воланд válasza csongeee (#36230) üzenetére


Воланд
titán

Több, mint 100.000 HUF? :Y :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36233) benedekco


benedekco
addikt

Win7 x64 1G fix virtuális memória, 2*1GB ram. Ha valamelyik progi felzabálja a memóriát akkor a következő a felállás:

Ha magasabb a swap akkor eléggé sokat kerreg és baromira lassul a gép.
Törődjek bele a lassúságba és emeljem a swap méretét? Ha igen akkor mennyire? Illetve ha 4G-re bővítem a rendszer memóriát akkor mennyi swap-ot állítsak be illetve várható-e ennek a problémának a megszűnése?

A képen a prime95 futott egy ram test-re állított értékekkel, de hasonló szokott lenni, ha egyszerre több dolog fut(nagyon több, pl 15-25+lap mozillában, meg tömörítés és egyéb progik amik szintén aktívan melóznak)vagy pl valami óriási képpel melózom és háttérben egy két apróság fut.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36234) Воланд válasza benedekco (#36233) üzenetére


Воланд
titán

Nálam 4 giga ramnál a kezdeti méret 4 giga, a vége 6-nál van. Neked is érdemes lenne hasonló felállást beállítanod, 2 giga alapból és 4-nél legyen a vége, de még így is előfordulhat, hogy nem lesz elég, ezt neked kell kitesztelned, hogy mennyi az az érték aminél már nem kapod ezt az üzenetet. Mivel te elég sok memóriát igénylő folyamatot futtatsz párhuzamosan, ezért memóriabővítés után is érdemes meghagyni a lapozófájlt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36235) Fire/SOUL/CD válasza benedekco (#36233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell a virtuális memóriát állítgatni, rá kell bízni a W7-re, állítsd vissza automatikusra.
(friss telepítést követően ez alapban így is van, szóval ezt nyilván már Te állítottad át)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36236) WonderCSabo válasza csongeee (#36229) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A fórumban tiltott a warez, lsd. alapelvek.

(#36237) bobsys válasza csongeee (#36230) üzenetére


bobsys
addikt

ismerosodet atbasztak
mas lopott program is szetcseszhette
na viszlat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36238) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sztem a swap -ot érdemesebb fixre venni minimum RAM x 1,5 legyen. Különben a win álllandóan kergeti a vinyót és szöszöl a fájlokkal...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36239) Salvador20 válasza zoltanz (#36238) üzenetére


Salvador20
őstag

ezt kinek írtad?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36240) benedekco válasza Fire/SOUL/CD (#36235) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, Én állítottam át! Sok volt a kerregés. Mellesleg az XP-nél jobb is volt ha nem volt, vagy csak picire volt állítva.
A többieknek is köszi a kommentárokat! Lehet egy SSD többet lendítene mint még két giga ram... mert ha ssd-re swap-ol akkor az mégis jobb mintha erre a "lassú" HDD-re teszi. Na mind1 ez még a jövő zenéje, a RAM per pill olcsóbb! Nomeg az SSD-t lehet lestrapálja a sok swap-elés... na ez meg egy másik sztori és másik topik trágya... azaz tárgya.
Köszi mindenkinek a gyors swap-os meglátásokat!
:R

re: (#36239) Salvador20
Nekem írta :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36241) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Egy HP Compaq 6510b notim van, frissen telepített Windows 7-tel. Nem tudom, hogy az alábbi jelenségnek köze van-e a laptop/oprendszer típusához típusához, de hátha tud itt valaki segíteni. A helyzet a következő:

Ha normálisan használom, akkor a CPU hőmérséklete 53-54fok körül van, ha meghajtom, 65 körül. Ha magára hagyom a gépet, elméletileg 10perc után kapcsol ki a monitor, és alvó állapotba pedig nem lép, a merevlemez sem kapcsol ki, viszont mikor visszatérek pörög a ventillátor ezerrel, és 90 fok körül van a CPU (képernyő ki van kapcsolva ilyenkor). Ha újra elkezdem használni, zúg még a venti egy darabig, majd szépen visszaáll egy normál hőfokra. Tudja valaki, hogy miért van ez, és mit lehetne ellene tenni? Egyrészt baromira nem akarom megfőzni a gépet, másrészt meg zavaró is, ha hallom, hogy zúg, mint egy őrült.

Ezekben az esetekben nem dolgoztattam semmivel, gyakorlatilag üresjáratba volt a gép.

Valakinek volt hasonló tapasztalata? Bármilyen segítséget szívesen fogadnék.

Aálírás

(#36242) sfdrakex válasza ther (#36241) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladatkezelőben nézd meg mi hajtja a procit amikor 90 fok körülire melegszik. Ha friss a rendszer lehet az indexelést csinálja ilyenkor még.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36243) sfdrakex válasza zoltanz (#36238) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez érdekes, amíg 2 giga rmaom volt a w7 2 gigás swap fájlt csinált kb, 3 giga rammal 3 at 4 gigával 4 et de nem kerregtette a vinyót soha, jó szokott lenni úgy ahogy a w7 beállította magának.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36244) sfdrakex válasza csongeee (#36229) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem a w7 ed a baj hanem az hogy beleturkálsz idióta programokkal mint a revo a rendszerbe. Te írtad hoyg a HP driver uninstallnál kiírta hogy nincs előző visszaállítási pont, ami szerintem egy driver uninstallnál nem is kell hogy legyen, tuti valami mást is lezúztál vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36245) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#36244) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem vitt magával valami fontos regisztráció bejegyzéseket, amiket nem kellett volna.
Ezért haldoklik neki, egy reinstall megoldja a gondot.. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36246) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#36245) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olyasmire gondolok én is, meg arra hogy törölt más drivereket is.

Szoktam szeretni mikor magyarázzák nekem mások miért jók az ilyen programok meg még ajánlják is hogy használjam, és ha nemet mondasz akkor nem értik miért. Azt szoktam mondani nem értek hozzá annyira hogy beletúrjak a rendszerbe, ekkor persze pislognak, mert valamennyire vágják hogy 92 előtt gép előtt ülök és csináltam már rajta ezt azt :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36247) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#36246) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy hozzáértő kezekben azért vannak jó és hasznos programok. Pl CCleaner. Ha ezt valaki ésszel használja, akkor nem lehet vele leamortizálni a rendszert, ellenben felettébb hasznos progi. Az már egy más kérdés, hogy az újabb CCleanerben van WIPE funkció is, és már volt olyan versenyző, aki nem tudta mi az és ráküldte a hdd-re (és nem a free space-en hagyta) :DDD
Magyarul pl nem mindegy kinek adsz a kezébe kést, mert valaki a hagymát szeleteli fel vele, míg más az ujjait is (rosszabb esetben meg a szomszédot is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36248) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#36247) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, így van, de engem pl az ilyen rendszer optimalizálók sose érdekeltek. Úgy voltam vele mindig hogy ha működik valami rendesen akkor nem piszkálom, próbáltam már ki, nem csináltam vele bajt, de elégedett voltam általában a rendszer működésével ezért nem bántom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36249) Atikusz válasza Fire/SOUL/CD (#36247) üzenetére


Atikusz
senior tag

egyébként, ha már itt tartunk, a CCleanerben a wipe funkció mit takar?

(#36250) sfdrakex válasza Atikusz (#36249) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A neve alapján lepucolja a kijelölt helyeket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.