Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37051) RootRulez válasza RootRulez (#37050) üzenetére


RootRulez
félisten

Megnéztem a hibanaplót és ezt írja:

Rendszer Hiba 2011-01-12 22:32:40 atapi 11: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort0.

Ez mit jelentene? A HDD-vel nincs rendben valami vagy neki való driverrel?

mod:
vele egy időben más hibabejegyzés is van:

Rendszer Hiba 2011-01-12 22:28:41 Disk 11: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0\DR0.

majdnem ugyanaz, de mégse...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37052) RootRulez válasza RootRulez (#37051) üzenetére


RootRulez
félisten

Na most játszadoztam kicsit a BIOS-ban a Native IDE-t átállította AHCI-ra, nem bootolt (nem látta a vinyót)

Most meg átállítottam Legacy IDE-re, meglátom mi lesz, de lehet egyszerűen szar a SATA kábel? :F Vagy a vinyó tápellátása? Nem tom, ötletek?

Jól elbeszélgetek magamba :)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37053) Steelmanus válasza Воланд (#37044) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is adtam meg egy eselyt igy maradt a frissites, viszont elfelejtettem kikapcsolni ill. letiltani a Defender-t, na adtam neki mert mert csak a cmd modja kell az MSN-hez. Lehet hogy ez kavart be, mert inditas utan ahogy megjelent az Asztal mar nyomtam es a 3d sakkot hogy beallitsam szoval nem sok ido volt amig betoltodtek a dolgok :D Mar 2 oraja nyomok minden fele tesztet meg CoD2, filmek stb most jo.

(#37054) RootRulez válasza RootRulez (#37052) üzenetére


RootRulez
félisten

Na most utolsó ötletként kicseréltem a SATA kábelt. Kis utánajárás után az jött ki... Majd kiderül mizu vele... ha ez se oldja meg kifogytam...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37055) enamessias


enamessias
aktív tag

Hi!

Mivel csináljak a frissen telepitett, driverelt, bállitott és belakott win7-röl biztonsági mentést, hogy ha gond lenne, ne kelljen ujat telepiteni? Akár rendszer hibánál, vagy hdd cserénél. A lényeg, hogy ne kelljen ujra aktiválni!!!
Hollnadiában vásárolt gép legális kulcsal, ezért csak telefonon lehet aktiválni vele a magyar wint. Hosszabb ideig Hollandiában maradok és onnan nem szeretném a itthoni Microsoftot hivni. (Hollandul nem tudok....)
Bootolhato külsö hdd van amire menthetek, csak az a kérdés melyik programmal és miként tudom ezt megcsinálni!?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#37056) WonderCSabo válasza enamessias (#37055) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Start menü -> Biztonsági mentés?

(#37057) enamessias válasza WonderCSabo (#37056) üzenetére


enamessias
aktív tag

Gondoltam rá, de egy uj/üres vinyon nincs ilyen...
Ha elötte telepitek egy uj wint, abbol inditom a backupot, akkor az aktivvá válik?

[ Szerkesztve ]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#37058) WonderCSabo válasza enamessias (#37057) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogy érted, h. üres vinyón?

(#37059) enamessias válasza WonderCSabo (#37058) üzenetére


enamessias
aktív tag

Pl, ha kicserélem, akkor egy uj "szüz" vinyora kéne a wint visszarakni.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#37060) pzstm válasza enamessias (#37059) üzenetére


pzstm
titán

érdemes egy külső vinyóra menteni akkor :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37061) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#37054) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Így kell sata ahci-re váltani. Ha ezek után sem jó, a vinyó, vagy kábel vagy maga a lapi vezérlő döglődik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37062) vante


vante
aktív tag

Tudni már valamit arról, hogy az sp1 konkrétan mikor jön is ki? :U

(#37063) negyedes válasza vante (#37062) üzenetére


negyedes
addikt

A neowin jannuar 18at josol.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#37064) Morden24 válasza vante (#37062) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért izgul ennyire miatta mindenki? :)

Kb. az IE9 frissítésnek nagyobb jelentősége lesz, mint az SP1-nek.

Sectumsempra - For Enemies

(#37065) negyedes válasza Morden24 (#37064) üzenetére


negyedes
addikt

mikor jon mar az ie9??? :((

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#37066) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, mikor jön az ie9 :F :((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37067) Morden24 válasza negyedes (#37065) üzenetére


Morden24
nagyúr

RC talán 28-án.

Sectumsempra - For Enemies

(#37068) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#37067) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor min 1,5 hónap az rtm-ig...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37069) pzstm válasza Sub-ZeRo (#37068) üzenetére


pzstm
titán

március vége, április eleje, ha minden jól megy
IE9 - 9.0.8073.6003 (RC Escrow)

;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37070) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#37068) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ahogy pzstm mondja, eddig ilyen áprilisi tippek vannak.
Jól elhúzzák. Más kérdés, hogy inkább jöjjön később, minthogy szívni kelljen vele.

Sectumsempra - For Enemies

(#37071) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél, jelent valmit melyik van?
Kiegyensúlyozott, energiatakarékos vagy teljesítménycentrikus?
Játékokba bele szól ez?
Érdemes telsesítményre álítani, vagy ha csak winbe vagyok energiatakarékosra?

(#37072) Sub-ZeRo válasza pzstm (#37069) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham, tényleg jól el húzzák. De inkább készítsék el teljesen, mint hogy az első patch kedden jöjjön hozzá egy update.

(#37071) szepsy: Hát hogy mibe van, az döntsd el te, hogy neked úgy jó. Én pl leszoktam venni a teljesítményt ha netezek, feleslegesen ne hajtson semmit. Ha játszok, akkor max telejsítmény, minden pörögjön. Hát én így szoktam használni. Meg szoktam balancra is rakni, ha ezt is azt is csinálom. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37073) brd válasza bobsys (#36820) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát sehogyan. Azért kösz'.

Akkor másik kérdés: van ez az USB-s háttértároló csatlakoztatásakor feljövő scan and fix ablak, ezt le lehet tiltani valahogyan? A google első 3 oldalán használhatatlan/nem működő tippek vannak, SHD letiltása, és hasonlók, ezek nem működnek. A filerendszer természetesen nem sérült egyik eszközön sem, és különben sem kell a figyelmemet felhívni rá, majd én javítgatok, ha akarok.

The only real valuable thing is intuition.

(#37074) Morden24 válasza szepsy (#37071) üzenetére


Morden24
nagyúr

Maradhat balanced-on, semmiféle játékteljesítményt nem fog befolyásolni, hiszen itt is 100%-ra terhelhető igény szerint a processzor.
Az egyéb beállításokra azért vess egy pillantást, ha van kedved hozzá.

Sectumsempra - For Enemies

(#37075) sfdrakex válasza szepsy (#37071) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kiegyensúlyozotton ha kell a teljesítmény pl játékoknál akkor maxra tekeri a géped, mikor csak böngészel, vagy más kevésbé terhelő dolgot csinálsz a gépen, akkor leveszi a proci sebességét, így kevesebbet eszik. Felesleges másra állítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37076) Sub-ZeRo válasza brd (#37073) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Leformázod is nem fogja többször feldobni az ablakot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37077) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#37061) üzenetére


RootRulez
félisten

Native IDE helyett, ha AHCI.ra állítom, tényleg gyorsabb lehet a vinyó? Gondolom nem igazán vennék észre belőle semmit...

═════════════════════════════════════════

(#37078) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#37077) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz gyorsabb. Csak 1-2 plusz új funkció lesz elérhető.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37079) Morden24 válasza RootRulez (#37077) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem. Az NCQ hatásait nem valószínű, hogy otthoni környezetben bármilyen téren érzékelheted. Ettől függetlenül én amondó vagyok, ha már a lehetőség adott, és bajt nem okoz, akkor nyugodtan át lehet állítani AHCI-re. Csak ha már telepített Winről van szó, akkor be alert, mert megszívhatod.

Sectumsempra - For Enemies

(#37080) JoolsNOS válasza betyarr (#36998) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi a második talált 3 valamit és miután töröltem visszajöttek a widgetek :R

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37081) Snooker


Snooker
senior tag

Miért van az, hogy ha bekapcsolva hagyom a gépet, és elmegyek itthonról, és mire hazajövök akkor nem kapcsolodik be a monitor ?? hiába mozgatom meg az egeret stb, nem add be képet... :S már 2x csinálta ezt a win7 ... ha meg újra indítom akkor beadja azt a fekete képernyőt hogy csökkentet módba indítás meg legutóbbi helyes beállításokkal futtatás stb..

(#37082) Sub-ZeRo válasza Snooker (#37081) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem sleep-be megy a gép, majd onnan nem tud vissza jönni. Nekem ilyet az egyik ati driver csinált. Amint alvóba került a gép, nem jött vissza. Másik driverrel hibátlan volt. Az energiagazdálkodást kellene megnézned, meg egy másik vga drivert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37083) Snooker válasza Sub-ZeRo (#37082) üzenetére


Snooker
senior tag

a legújabb catalyst driver van fent a kártyához

megnéztem az energia gazdálkodást, és átálítottam az "alvó állapotba lépést" Sohára... remélem így jó lesz :D

(#37084) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#37079) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Főleg, ha a HDD nem is támogatja, mert ez az NCQ úgy került be a köztudatba, hogy "AHCI be és akkor van NCQ"... Hát nem. Majd ha a HDD tetején megtalálja valaki az NCQ logót, akkor igen. ;]

(Nálam 2 szinte teljesen azonos Hitachi HDD esetén, az, amelyik támogatja az NCQ-t 25%-kal gyorsabb(olvasás/írás), mint a másik, amelyik nem NCQ-s)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37085) Sub-ZeRo válasza Snooker (#37083) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem biztos hogy a te konfigoddal a legújabb ccc-vel nem csinál ilyet... Nekem pl a régebbi ccc-vel nem volt baj, aztán egy újabbal meg igen...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37086) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#37084) üzenetére


Morden24
nagyúr

És az NCQ okán gyorsabb? Érdekes.
Akkor esetleg ezzel el lett oszlatva egy újabb urban legend :)

Sectumsempra - For Enemies

(#37087) Snooker válasza Sub-ZeRo (#37085) üzenetére


Snooker
senior tag

lehet a driver a baj, majd holnap megtudom :)

(#37088) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#37086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 x64 alatt, AHCI módban, 2 Hitachi HDD, ami byte-ra egyforma kapacitásúak(320G), azonos cache méret(16MB), fordulatszám (7200 RPM)...
Everest Read Test - a felső NCQ kompatibilis, az alsó nem

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37089) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv a hozzáértőknek!
Lenne egy problémám, Windows 7-XP boot gond konkrétan.
Most lett egy új HDD beszerelve a gépbe, ami új, tehát semmi sem volt rajta. Az előző 320-as hitán adott egy Win7.
Az új 500-as samsungra felraktam egy XP-t, majd csak az volt hajlandó elindulni.
Kis keresgélés után megoldottam, hogy mostmár a Win7 indul el egyből, viszont nincs ott az XP mint választható opció.
Kérdésem tehát, hogy miként tudom ezt (választható win7-xp) megoldani újratelepítés nélkül?
Gondolom valami boot manager kéne nekem, de elvileg a Vezérlőpult-Rendszer-Rendszer tulajdonságai-Speciális-Indítás és helyreállítás/Alapértelmezett op.rendszernél kellene hogy legyen egy Régebbi oprendszer opciónak e szerint.
Előre köszönöm a választ!
Üdv: MarioAna :R

szerk: és tudom hogy a W7-et kellett volna utólag rakni, de az adott volt, már régóta fentvan, nem áll módomban újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#37090) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Samsung S2 Portable 320GB-os winyóm.
Az a probléma, hogy win7 alatt, mikor rámegyek a hardver biztonságos eltávolítására, akkor ugyan kiírja, hogy már biztonságosan eltávolítható, de a winyó nem kapcsol ki, hanem pörög tovább. Ez egy kicsit zavar, nem akarom úgy lerántani, hogy közben még forog. Több win7-es gépen is kipróbáltam, és mindegyiknél ez a gond.
Viszont XP és Linux alatt mikor leválasztom akkor szépen kikapcsol, a készenléti led is.
Szóval valószínű win7el van valami.
Valaki tudja mi erre a megoldás?

(#37091) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Még mindig, mikor bekapcsolom a gépet vár az üzi, hogy nincs bekapcsolva a win security. Ha be akarom kapcsolni ezt kapom: the windows security service can't be started.
Ezt meg tudom oldani valahogy updattel? Vagy a telepítő cdről valahogy meg tudom javítani. Nincs kedvem rendszert telepíteni.
köszi ha valaki tud adni tippet.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37092) betyarr válasza #74459392 (#37090) üzenetére


betyarr
veterán

drivert próbáltál frissíteni?

JoolsNOS: win és eset eredeti?nem buherált?

[ Szerkesztve ]

(#37093) #74459392 válasza betyarr (#37092) üzenetére


#74459392
törölt tag

winyó driver?
nemigazán van hozzá driver. legalábbis samsung oldalán nincs

(#37094) Sub-ZeRo válasza #74459392 (#37090) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell aggódni, nem is fogja a win7 lekapcsolni úgy a vinyót, pen-t, mint az xp. Attól hogy leválasztottad, még megy, simán kihúzhatod. Nekem is pörög mind az usb-s vinyó, mind a pendrive. Nem kell aggódni, nem lesz baja neki. Ha meg nem akarod úgy kihúzni, akkor nem választod le, hanem szépen kikapcsolod a gépet, megvárod míg megáll, majd vissza kapcsolod. ;] De itt volt már ilyen parás személy (bocs ha sértő volt), aki nem akarta addig leváalsztani, míg pörög a vinyó. Ez ilyen, kész ennyi.
Én simán leválasztom lehúzom. Csak annyi ha kihúzod, ne kezzd el dobálni, meg forgatni a vinyót, mert akkor elég szép karcokat rajzolhatsz a tányérokba. ;] Akkor várd meg míg leáll, utána nem lesz baja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37095) #74459392 válasza Sub-ZeRo (#37094) üzenetére


#74459392
törölt tag

:)
vagy miután leválasztom várok 5 percet és akkor leáll a pörgés és csak a led világít :)

jó hát akkor evvan.

kösz

(#37096) JoolsNOS válasza betyarr (#37092) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Eredeti.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37097) Sub-ZeRo válasza #74459392 (#37095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell 5 percet sem várni. Attól hogy pörög nem lesz baja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37098) bucilali válasza #74459392 (#37090) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Nyugodtan lehúzhatod.
Eltávolításkor az író-olvasó fejeket parkolópályára (alaphelyzetbe) állítja, csak a tányérok forognak, ergo nem lesz karc.

Üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#37099) McKane


McKane
senior tag

Miért van az hogy a Windows7 indulásakor a Windows tűzfal nincsen bekapcsolva?
Semmi furcsaság,nem telepítettem semmitse, nincs hibaüzenet induláskor..

(#37100) sfdrakex válasza McKane (#37099) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kapcsoltad ki? Vagy valaki más aki a géphez nyúl? Vírusirtó vagy másik tűzfal nincs fent ami kikapcsolhatta? Esetleg vírus trojai vagy spy ami belenyúlt ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.