Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36601) pincehely válasza Воланд (#36597) üzenetére


pincehely
addikt

Jól van na, sok lúd disznót győz. Meggyőztetek.
Én még sosem futottam ki a ramból, habár 6gb van, és az is 1860-on szalad.
Csak én azt vallom, hogy amíg rendelkezésre áll egy gyors ram, addig minek használnánk hdd-t.

darál0w: Win7-et semeddig sem tart, főleg ha ghostolt.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36602) sfdrakex válasza Lenry (#36599) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

VM alatt sztem virtuális memoriát értett, hogy a CADnek arra is szüksége van a 32 giga fizikai memória mellett.

(#36601) pincehely

Amíg rendelkezésre áll a ram nem is használja a windows a virtuális memóriát, de ha kell ott van neki.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36603) Lenry válasza sfdrakex (#36602) üzenetére


Lenry
félisten

áh, így már tisztább :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36604) Воланд válasza pincehely (#36601) üzenetére


Воланд
titán

Tudom, hogy lassabb, nálam is lehet érezni ha elfogy a ram és a lapozófájlt kezdi el használni, játéknál lassabb lesz a betöltés, de ha több virtuális rendszert (VMware) futtatok párhuzamosan, akkor ott is észre lehet venni, hogy nem olyan gördülékeny egy idő után. Majd ha lesz pénzem gépbővítésre, akkor én is minimum 12gb-ot vesszek, akkor remélhetőleg nem lesznek ilyen gondjaim. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36605) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#36599) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gigabyte Dual lap, 2 darab 2 magos AMD Opteron-al(Santa Rosa): [link]
És igen, úgy értettem, hogy úgy van konfigolva a CAD, hogy a 32G fizikait megegye(legalábbis a lehető legtöbbet használja belőle, ami gyakorlatban kb 30,5G) és így kell neki a virtuális is... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36606) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#36605) üzenetére


Lenry
félisten

csini.
már csak egy kérdés: mi a jó életre használ el a CAD ennyi RAMot?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36607) pincehely válasza Lenry (#36606) üzenetére


pincehely
addikt

Csatlakozom a kérdéshez.
3D?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36608) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#36605) üzenetére


Steelmanus
addikt

Atyavilág :D A CAD-en kivul van ami megfogja ezt a brutalis joszagot?
A kerdes szigoruan csak elmeleti.

(#36609) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem akarom szét offolni a topikot, úgy hogy utoljára írok róla.
No, általában videobejárásokat vállalok el(kész pl épületnek vagy épület komplexumok). Ezek nagy felbontású objektumokat, modelleket, anyagmintákat stb tartalmaznak. Végül is ebből kell egy film, amit egy virtuális kamerával bejársz(Van amikor szintén nagy felbontású kell hogy legyen a film, és elég gyakran tömörítetlen formátumban kérik, nem ritka a 2-300G végeredmény). Ahhoz, hogy ez a legkevesebb időt vegye igénybe, a lehető legtöbb fizikai ramot kell használni(ezért van úgy konfigolva a CAD, hogy egye meg mindet), mert ha hdd-ről dolgozna, akkor exponenciálisan megnőne a render ideje, hiába gyors a hdd-m is (velociraptor extreme) meg a vga is (NVidia FX, nem keverendő a régi AGP FX 5200-es kártyákkal :DDD ) Volt már olyan project, amihez így is közel ~38 óra kellet mire elkészült, addig megállás nélkül ment és számolt a gép...

Ezen a gépen nincs játék(amúgy sem vagyok nagy játékos, néha a kedvem van játszani, akkor előszedem a C64-et aztá Stunt Car Racer :DDD ), úgy hogy nem tudom mi menne el rajta és mi nem. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36610) darál0w válasza pincehely (#36601) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

~5 perc minden progival együtt...jajah...:)

meg is csinálom gyorsba sztm :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36611) pincehely válasza darál0w (#36610) üzenetére


pincehely
addikt

Ennyit agyalni 5 percen...behalok :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36612) darál0w válasza pincehely (#36611) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mer' idegesítő...nem tudom mi okozhatta...

btw az aida is indul minden rendszerindításkor...holott se indítopultban nincs, és programon belől sincs ott a pipa rendszerindulásnál :D

de ezzel meg lesz oldva ez is :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36613) pincehely válasza darál0w (#36612) üzenetére


pincehely
addikt

És tényleg nem tudod, hogy mi okozhatta ezeket a fura jelenségeket?
Mit tudom én, mondjuk kisgyerek, kutya, macska? :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36614) darál0w válasza pincehely (#36613) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

egyik sincs ott, ahol a gép. szal kilőve :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36615) pincehely válasza darál0w (#36614) üzenetére


pincehely
addikt

Nem is tudom, hogy az állatkák, vagy a gyerekecskék a veszélyesebbek egy gépre/oprendszerre nézve. :DDD De inkább utóbbi.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36616) darál0w válasza pincehely (#36615) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kicsit tovább tartott...de megoldodott :D

16perc volt a recovery :)

gyerekek...az állatokat meg lehet nevelni :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36617) Atikusz válasza WonderCSabo (#36584) üzenetére


Atikusz
senior tag

én rendszerint nem is állítom a lapozófájlok méretét, mert ki van kapcsolva. úgy gondolom, h 3GB ram-nál már nincs szükség virtuális memóriára. és ezzel még talán picit lehet is gyorsítani a rendszeren, ugyanis egy feladattal kevesebb, nem kell a gépnek "pakolásznia" a lapozófájlokat a merevlemezre.

(#36618) Sub-ZeRo válasza Воланд (#36597) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam 4 giga ram, 4 giga vm van. Annyit állít be a,ennyit jónak lát

Amúgy igen, én is észrecettem, hogy lassú.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36619) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

nagyon sok memóriát eszik a seven 2 gigám van,de van hogy újra kell indítani mert írtó lassú lesz :W

(#36620) Воланд válasza Atikusz (#36617) üzenetére


Воланд
titán

Rosszul gondolod. Egyszer belefutsz egy memóriaigényesebb alkalmazásba és majd rájössz, hogy jobb ha be van kapcsolva. Nálam is fogyott már el, pedig nekem 4gigám van és csak egy sima játék ment, semmi extra. Addig úgy sem használja a w7 amíg ott a ram, de te tudod, ha egyszer adatvesztésed lesz majd emiatt, akkor ne az ms-t szidd.

Sub-ZeRo: Pontosan, csak el tudja dönteni, hogy mennyi kell neki.

Zsolteaa: Pont témánál vagyunk, lapozófájl be van kapcsolva?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36621) Atikusz válasza Воланд (#36620) üzenetére


Atikusz
senior tag

tisztában vagyok vele, nagyon régóta így használom a windowst (még xp idejében is kikapcsoltam a lapozófájlokat) és még sose fogyott el. office-on, netezésen meg zenehallgatáson kívül semmi mást nem használok, ami komolyabban memóriaigényes alkalmazás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36622) Воланд válasza Atikusz (#36621) üzenetére


Воланд
titán

Hát így tényleg nem fog elfogyni a ram.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36623) #93794560 válasza Zsolteaa (#36619) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem is 2 giga RAM-om van, de egyáltalán nem lassul be, sem a CPU használat, sem pedig a memória foglalás nem sok, pedig az óra mellett kb 8 ikonom van. Hangkártya, CCC, víruskereső, Daemon tools, TV tuner vezérlőikonja, stb.

(#36624) negyedes válasza Zsolteaa (#36619) üzenetére


negyedes
addikt

nalam nem lassul be.

opera+dc milyen cpu terhelest csinal nalam :Y

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#36625) sfdrakex válasza Zsolteaa (#36619) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió a 7esed? Nem optimalizált valami buhera? Nálam sose volt gond 2 giga rammal, nem ette úgy le hogy újra kelljen indítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36626) Sweet Lou 6 válasza sfdrakex (#36625) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lassulást én sem tapasztaltam, pedig single channelbe van a 2 giga ramom. + a superfetch miatt semmit sem szabadna észrevennie. ott valamilyen user error lesz.

sweetlou6.wordpress.com

(#36627) pincehely válasza sfdrakex (#36625) üzenetére


pincehely
addikt

Nem is szokása a Win7-nek, hogy ilyet művelne.
Legalábbis én még nem találkoztam vele.
A ram kezelésére nem lehet panasz.
Én meg a mondó vagyok, hogy azért van a gépben a ram, hogy használatban legyen.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36628) Воланд válasza pincehely (#36627) üzenetére


Воланд
titán

Egyesek szerint nem azért van, hogy használva legyen. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36629) flash-


flash-
veterán

Microsoft Windows 7 Starter mennyire fut el egy ilyen netbookon?:

# Processzor: Intel Atom N450 1,6
# Processzor adatai: 512K Cache, 1.66 GHz
# Memória: 1024 MB
# Memória típus: DDR2
# Merevlemez: 250 GB
# Grafikus vezérlő: Intel GMA 3150

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36630) Sweet Lou 6 válasza flash- (#36629) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mire használnád? Mert pl. ha csak netezésre akkor elég, de másra nem biztos.

sweetlou6.wordpress.com

(#36631) flash- válasza Sweet Lou 6 (#36630) üzenetére


flash-
veterán

netezés,divx nézés,szövegszerkesztés.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36632) Fire/SOUL/CD válasza flash- (#36629) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jól fog rajta futni, azon a konfigon gyorsabbnak fogod érezni, mint egy XP-t... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36633) Sweet Lou 6 válasza flash- (#36631) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

+1, azoknak mennie kell rajta zökkenőmentesen.

sweetlou6.wordpress.com

(#36634) eszgé100


eszgé100
őstag

Hali!

Mitől van az, hogy ha alvó módból bekapcsolom a gépet azt írja ki, hogy zárolva van a fiókom?
Eddig nem csinálta ezt, csak benyomtam és az Üdvözöljük felirat jött

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36635) LW válasza #93794560 (#36623) üzenetére


LW
őstag

Wao, mit tettél azzal a rendszerrel, hogy így összehúzza magát? Nálam 2/4 giga az alapjárat. :DDD

(#36636) zoo8800 válasza flash- (#36629) üzenetére


zoo8800
veterán

Az ilyen gépekre találták ki a Startert...

rip and tear, until it is done

(#36637) Sub-ZeRo válasza LW (#36635) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

4/1,1 Szokott lenni. :U ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36638) dokee78


dokee78
félisten

Van 3 HDD a gépben.
Az egyiket kiveszem akkor nem indul a rendszer,hanem a BIOS után kiírja: Hiányzó BOOT MBR.

Hogyan oldjam meg,hogy kivehessem a HDD-t és induljon a rendszer.

Remélem jó topikban járok.

[ Szerkesztve ]

(#36639) LW válasza dokee78 (#36638) üzenetére


LW
őstag

Válassz le minden HDD-t a rendszerHDD-n kívül.
Bootolj be a win7telepítőről, javítsd a telepítést. Szerintem megcsinálja.
Kösd vissza a többit. Állítsd a merevlemezBootSorrendet be úgy, hogy a rendszerlemez legyen a legelső.
Nem mondom biztosra, de sztem menni fog.

(#36640) dokee78 válasza LW (#36639) üzenetére


dokee78
félisten

Merevlemez boot sorrendet hol állítsam be?

(#36641) Sub-ZeRo válasza dokee78 (#36640) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36642) condemned80 válasza Steelmanus (#36580) üzenetére


condemned80
tag

Az új Daemon se oldja meg a problémát...
The Source file is corrupted... :W
Pedig a Windowst is újraraktam az este már sokadszor :F
Már még a Gothic3 patch-et se tudom felrakni pedig a régi gépemen azzal sem volt gond...
Ugyanaz az üzi:THE SOURCE FILE IS CORRUPTED..
Teljesen mindegy hogy 32 vagy 64 bites win7et rakok erre a fosra.. Egy rakat szar az egész

(#36643) Fire/SOUL/CD válasza condemned80 (#36642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban írtad: "Persze ugyanezek a játékok a fiam gépére XP alá gond nélkül települnek"
Én afelől érdeklődnék, hogy ezt hogy vitelezed ki? Hálózaton átmásolod, vagy külső hdd-ről, vagy esetleg az adott játék ISO-t tartalmazó hdd-t kiszeded és a fiad gépébe berakod? Magyarul hogy kerül át a fiad gépére az az ISO...
(bocs ha átsiklottam felette és esetleg már írtad)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36644) dokee78 válasza LW (#36639) üzenetére


dokee78
félisten

Köszönöm a segítséget megoldódott,BOOT sorrendhez nem kellett nyúlni.

(#36645) Sub-ZeRo válasza condemned80 (#36642) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyáltalán azon a vinyón van neked jogod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36646) #93794560 válasza condemned80 (#36642) üzenetére


#93794560
törölt tag

Windows7 alatt a Gothic3 nekem is gondot okozott, pedig a játék nekem eredetiben van meg. Feltelepül rendesen, de nem indul el, mondván hogy tegyem be az eredeti lemezt, és úgy indítsam, miközben az eredeti van benne, nem másolt, nem warezolt, hanem boltban vásárolt. A gép újraindításakor egy hibaüzenet fogadott, hogy a Tages Protection illesztőprogram inkompatibilis a Windows7-tel, ezért le van tiltva. A megoldáskeresés sem segített. Ezt a Tages Protection cuccot a Gothic3 tette föl, másolásvédelmi célból, de mivel a Win7 letiltotta, ezért az eredeti játék sem indul. A Gothic3 eltávolítása után sajnos ez a Tages Protection a gépen maradt, a vezérlőpultból sem lehet eltávolítani. Minden indulásnál jelezne, ha nem pipáltam volna ki azt az opciót, hogy ne figyelmeztessen többé.

(#36647) dbius válasza #93794560 (#36646) üzenetére


dbius
veterán

Próbáltad már frissíteni a tages drivert? [link]

(#36648) #93794560 válasza dbius (#36647) üzenetére


#93794560
törölt tag

Még nem próbáltam frissíteni, mert még csak most találkoztam vele először. Azt sem tudom, hogy hogy kell egy olyan drivert frissíteni, ami nem látszik sem az eszközkezelőben, sem pedig a vezérlőpulton. De azért kösz a linket, ránézek!

(#36649) sfdrakex válasza dbius (#36647) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja fórumban is azt írják az segít. Itt a direkt link az 5.5 Tages Protectionhoz. Sok esetben a játék oldalán lévő legújabb patch is segít

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36650) condemned80 válasza Fire/SOUL/CD (#36643) üzenetére


condemned80
tag

Ugyanarról a külső vinyóról telepitem...
Próbáltam úgyis az enyémre hogy felmásolom és onnan telepiteni...
Nem minden játékkal csinálja, összefüggéstelen az egész... De ha rovarkodik akkor inkább a
nagyobb fájlokkal...
Az biztos, hogy nem a vinyónak és nem az iso-knak van bajuk..
Régóta rakok össze gépeket és telepitek rendszereket gond nélkül a haveroknak akik egyszerű felhasználók de ez most kifog rajtam... Már mindennel próbálkozok, fesz emeléssel, memória időzétesekkel variállok... Kész vagyok agyilag... Ez az új gép megőrjit :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.