Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36251) WonderCSabo válasza sfdrakex (#36250) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröl és felülír random adatokkal, h. ne lehessen visszahozni az adatot.

[ Szerkesztve ]

(#36252) zenész88


zenész88
tag

Üdv. Van egy olyan problémám hogy azt írja a gép hogy nem eredeti a Windows fut a gépen.

Windows 7 Ultimate X86 32Bit van a gépen(Acer Aspire 5542G)

Eddig minden rendben volt, de egyik nap bekapcsoláskor kiírta hogy hamis a Windows 7.

Azóta minden bekapcsolásnál írja.

valamint kb 15-20 percenként a tárcán feljön egy ablak.
Ezt valahogyan eltudom tüntetni? :F

(#36253) Sub-ZeRo válasza zenész88 (#36252) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kulcsoddal aktiválni tudod. Bár szerintem nem eredeti a rendszered, van egy olyan gyanum... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36255) WonderCSabo válasza zenész88 (#36254) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A fórumban tiltott a warez! Egy tagnak illene ismerni az alapelveket!

(#36257) Fire/SOUL/CD válasza Atikusz (#36249) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy WonderCSabo is írta, végleges törlést jelent, még laboratóriumi körülmények között sem lehet adatot visszaállítani a merevlemezről. Akkor lehet hasznos, ha pl eladod a hdd-det és nem szeretnéd, ha valaki visszaállítaná róla az adatokat.
Ha valaki gyorsformázással formáz egy hdd-t, akkor minden adata rajta marad, azt egy mezei user is visszaállíthatja, akár ingyenes progikkal is. Ha lassú formattal formázol egy hdd-t, azt már csak laborban lehet visszaállítani, de simán lehet. Ha viszont ilyen WIPE funkcióval takarítod le, akkor már laborban sem... [link]

Túlzásba azért nem kell esni, mivel minél erősebb egy algoritmus illetve több a menetek száma, annál több időt vesz igénybe a művelet és az erre fordított idő exponenciálisan nő...
(A DOD algoritmust a katonaság is használta (és talán még van ahol használják is))

sfdrakex
Mint ahogy a warez cuccok linkelése sem megengedett itt... (nevéből számomra olybá tűnik)
Mi törpént Veled? Nem szoktál ilyen bakikat elkövetni... :F Töröltesd azt a linket szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36258) bobsys válasza zenész88 (#36252) üzenetére


bobsys
addikt

Neked is javaslom mint a tobbi szerencsetlennek, hogy vedd meg azt a kib@szott rendszert.

(#36256) sfdrakex Bazze, telleg beirod ide? :W

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36259) sfdrakex válasza bobsys (#36258) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerk..

Köszi.

(#36258) bobsys

Miről beszélsz? Nincs is olyan számú hsz, nem tudom miről irkálsz itt :B

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36260) Atikusz válasza Fire/SOUL/CD (#36257) üzenetére


Atikusz
senior tag

értem, a megsemmisítés típusánál ki lehet választani, hogy a szabad területet törölje ill. a teljes meghajtót törölje (az összes adat elvész). az előbbinél, h csak a szabad területet törölje, az azt jelentené, hogy minden más ami a hdd-n rajta van megmarad, csak úgymond a még fennmaradt, szabad területet formázza/törli újra?

(#36261) WonderCSabo válasza Atikusz (#36260) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, az adat megmarad.

(#36262) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Sziasztok

ENgem az érdekelne, hogy indításkor a boot menüben, hogyan tudnám azt beállítani, hogy a sorrend be Ubuntu - Memtest - Windows 7 legyen hanem Windows 7 - Ubuntu - Memtest ?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#36263) Morden24 válasza bobsys (#36258) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom, a Linuxos modell legalább 8-10K-val volt olcsóbb, szóval ne baszogasd már, teljesen megérthető :))

Sectumsempra - For Enemies

(#36264) Lenry válasza ErosenZold (#36262) üzenetére


Lenry
félisten

a legegyszerűbb, ha Ubuntu alól átírod a /boot/grub/grub.cfg-t, hogy a Windows sora legyen alapértelmezetten kijelölve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36265) bobsys válasza Morden24 (#36263) üzenetére


bobsys
addikt

jovanna csak mar idegesitettek az elmult par nap huszarai
akkor nem is 25K hanem csak harmad annyi

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36266) miaoumaoi válasza zenész88 (#36252) üzenetére


miaoumaoi
tag

Szerintem az ultimate egy nagy fos. Csak visszafogja a gépet, meg állandóan buzizza a netet a sok szolgáltatásával. Szerintem rakjál fel helyette másikat, én ezt tanácsolom.

(#36267) WonderCSabo válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL :C

Mellesleg télleg felesleges áltaghasználatra, de nem fogja vissza a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#36268) Воланд válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


Воланд
titán

Ezt szépen megfogalmaztad, gratulálok. :((( Áruld már el, hogy konkrétan melyek azok a szolgáltatások amik használják a netet meg mi az ami visszafogja a gépet, mert most nagyon kíváncsi lettem. :U

WonderCSabo: Meg lehet ezt fogalmazni szépen is, hogy átlagfelhasználásra feleslegesen sokat tud.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36269) bobsys válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


bobsys
addikt

Ez egy komoly szakmai indokokkal megtamogatott igazi kinyilatkoztatas volt. Koszonjuk.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36270) Atikusz válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


Atikusz
senior tag

igen következetes szakmai meglátás :U :K

(#36271) sfdrakex válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne XT-n használd, nem árt alá 2,5 GHz és 1 giga ram, azon viszont már elmegy ahogy a Vista is tette, a gépigény meg nem nagyon eltérő a különböző változatoknál egyedül a starteré kisebb. De azért látszik a szakmai hozzáértés a hszeden köszönjük Emese :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36272)



addikt

Egy apró, ám roppant idegesítő problémám akadt a könyvtárakkal. (nem mappákkal, hanem a library funkcióval)

Minden könyvtáramban (videok, zenék, képek stb) kb 2-3 mappa van bemountolva és úgy vannak rendezve, hogy ha rákattintok egy adott könyvtárra, akkor minden bemountolt mappa tartalma külön oszlopkban jelenik meg. Felül a mappa neve, alatta egy oszlopban a mappa tartalma ABC rendben, majd következő oszlop, következő mappa stb remélem érthető.

Ma véletlenül kitöröltem a video könyvtár tartalmát. Gyorsan újramountoltam a mappákat, viszont most valamiért az istennek sem akarja megjegyezni a fent leírt formátumot. Nagyon gyarkan használom az adott funkciót és már nagyon megszoktam, ahogy volt eddig szóval roppant zavaró a dolog.

A többi könyvtár továbbra is jó. Sőt amennyire emlékszem, ott nem is kellett semmit állítgani anno amikor megcsináltam őket, alapból ilyenek voltak.

A videok viszont egyáltalán nem akar jó lenni, pedig már mindent megpróbáltam. Ha lista nézetre teszem a mappákat, név szerint rendezem majd "hely szerint" csoportosítom, akkor pont úgy néz ki, ahogy ki kéne nézzen. De ha elkattintok és visszamegyek, akkor átállítódik. Egyáltalán nem jegyzi meg. Igazából a lista nézet megmarad, sőt még a hely szerint csoportosítás is, viszont nincsenek külön oszlopokban a külön helyről származó dolgok. Ha újra hely szerint csoportosítom, akkor szétpakolja őket, ahogy kell, de ahogy elkattintok megint elfelejti.

Remélem ez így érthető volt, remélem tud valaki segíteni, mert teljesen megőrjít a dolog.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36273) zenész88 válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


zenész88
tag

Acer Aspire 5542G gépem van
-Amd Athlon II X2 M300 ( 2.0 Ghz, 1Mb L2 Cache)
-Ati Mobility Radeon HD4570 512mb VRam
-4BG ram
-320GB HDD

és nem úgy tűnik mintha vissza fogná.
Az a baj hogy ez a gép csak a Windows 7-et szereti, volta rajta más is, de kék halál, és egyéb bajai voltak. Az Acer oldalán is azt írja hogy Windows 7-et ajánlott.

(#36274) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Ezt elrontottam, alább van a jó , bocs.

[ Szerkesztve ]

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36275) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
A feltöltött képről szeretném, ha pár dolgot valaki nekem megmagyarázna, mert már paranoia kerget :-D
- Az érdekel mi mit jelent a bal alsó két négyzetben pontosan. Mi a különbség az elérhető és a szabad jelzés között a memóriánál? Ez csak azért gyanús, mert valamiért a Szabad fogy el, és indítok pár dolgot máris NULLA a szabad. Az elérhetőből meg nem igazán fogy. Le se szarnám, és nem kérdezném, ha nem akadozna jópár dolog a laptopon. Frissen telepítettem Win7x64Ultimate-t pár napja, és ami feltűnt hogy akadozik a Counter Strike 1.6, és a filmek DivX playerban, kép hang egyaránt, ami érdekes Windows Media Playerben nem, de azt sose használtam. Semmi érdekes, vagy zabáló program nincs a gépen, elállítgatva sincsenek a beállítások. Ujraindítás után egyből is ez a helyzet. Ha valaki tud választ adni mitől lehet ez megköszönném :)
Ja és asztalin ilyen probléma nincs!

szerk.: probláma kettő:
- ez már kezdetek óta igy van, valamiért az amd procikezelőjével is gondja lehet. Most hirtelen nem ugrik be a neve -késő van-, de tudjátok az ami leveszi a frekvenciát, hogy ne 1800-on pörögjön, csak 800-on majd mikor szüksége van rá megugrik, ezzel spórol energiát is stb. Ez pedig CPUID programok elindításánál jelentkezik, még pedig:
Elindítom a CPU-Z-t mondjuk a hőmérsékletmérő programot és utána akadozik minden, főleg a hang. Ezt már megfigyeltem sok Windows-szal előtte is, és csak ujraindítás segít. Erre valakinek megoldása? Ja és csak Win 7-nél van így és ennél a laposnál, azelőtt XP-n, és asztalin Win7-tel semmi gond nincs. Ötlet? Köszönöm!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36276) miaoumaoi válasza zenész88 (#36273) üzenetére


miaoumaoi
tag

én utánanéztem annak a gépnek a nete és eredetileg linux-al árulták, tehát kell lennie valahol egy hozzá való image file-nak, vagy recovery cd-nek. de ha mindenképpen ragaszkodsz az ultimatehez, akkor menj fel a ms honlapjára, ahol ellenőrízni lehet az eredetiséget. ez valahol a vindows-ban van, talán vezérlőpult->rendszer panel vagy valahol ott,( a link) és letöltessz egy exe-t wga... valami, vagy hasonló elindítod és utána minden oké lesz, Kövesd a weboldal utasításait. Fontos!, hogy explorerel intézzed, úgy értem, hogy ha elállítottad az alapértelmezett böngészőt, akkor amit megnyit linket a pl. firefox, vagy amivel megnyitottad, ugyanazt indítsd el az explorerben.

(#36277) ther válasza sfdrakex (#36242) üzenetére


ther
aktív tag

Én nem nagyon figyeltem ezt akkor, ez 2-3 alkalommal volt. De ma pl. kétszer úgy jöttem a géphez, hogy nem pörgött, hanem nyugisan gőgicsélt. Amúgy milyen indexelést csinál(hat) a rendszer? Engem tényleg érdekelne, szeretem tudni a dolgok működését. Van erről valahol (akár angol nyelvű) cikk?

Aálírás

(#36278) Sub-ZeRo válasza miaoumaoi (#36266) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ügyes vagy öcsém. Üllj le egyes... Ha több ilyen kommented lesz inkább ne is írj ide.
Köszönjük. Amúgy nekem is ultimate van és nem fogja a gépet meg ilyen urban legendek.
Szóval grat a hsz-hez

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36279) sfdrakex válasza sladka_pani (#36275) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7re ne telepítsd az AMD semmi programját, az OS magától szépen intézi az órajel kezelését.

A képen ez a következőt jelenti ami gyorsító tárazva van az 1276 ami elérhető az 1312, azért mert ha szükség van rá üríti a gyorsítótárat és rendelkezésedre áll abból a mennyiségből is. Program indításnál pl játék üríti és amennyi memóriát csak tud a játék rendelkezésére bocsát. A vinyó az rendben van? Nem töredezett nagyon? C-n mennyi helyed van?

(#36277) ther

A gépen lévő fájlokat indexeli amivel a keresés gyorsabb lesz a gépen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36280) Воланд válasza miaoumaoi (#36276) üzenetére


Воланд
titán

Mi van? Ezt most így ide miért? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36281) need


need
addikt

Üdv mindenkinek...

Kissé elakadtam a dolgokban és kellene nekem egy kis segítség...!
Az eset leírása!
win 7 alatt akarok megosztani egy hanewin programmal nfs rendszerben wd live lejátszóm felé! van hozzá elvi hogyan kell ezt [megcsinálni]
Hát többé kevésbé sikerült elméletileg de gyakorlatilag NEM!
Kb. 4 nap alatt eljutottam odáig kezdtem kizárni azokat a dolgokat amik miatt ez nem jöhet létre ez a dolog!

A probléma
a win 7 tűzfala e miatt nem lehetett megcsinálni!
Ha kikapcsolom akkor ez a dolog tökéletesen működik!!
De én nem akarok tűzfal nélkül lenni!
Így kellene valami köztes megoldás hogy legyen tűzfal és legyen nfs megosztásom is!
Mit állítsak be hova hogyan??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36282) bobsys válasza need (#36281) üzenetére


bobsys
addikt

A tuzfalon engedd ki es be a 2049-es portot mind tcp mind udp csomagoknal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36283) need válasza bobsys (#36282) üzenetére


need
addikt

drága barátom ezt egy kicsit konkretizáld:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36284) sfdrakex válasza need (#36283) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban a tűzfal beállításoknál nyiss Bobsys által írt ki és bejövő portokat. Egyébként ha routeren keresztül kötöd a WD-t a gépre akkor a routerben van hardveres tűzfal az nem elég?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36285) need válasza sfdrakex (#36284) üzenetére


need
addikt

erre gondoltok nem...?

módosítsam az egyiket 2049 portra tcp a másikat mivel van másik is azt meg udp 2049 re?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36286) SworD! válasza Pompi (#1) üzenetére


SworD!
tag

Hogy tudom rainstalalni. Windows 7 starterre? Ugyanis nem tudom rainstalalni a scannerem driverjat Windows 7 re. Ez a XPM segitene! Koszi.

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#36287) sfdrakex válasza need (#36285) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem ne meglévőt állíts át hanem csinált egy újat direkt ennek és igen egyiknél a TCP a másiknál az UDP legyen 2049.

(#36286) SworD!

Ennek szerintem fuss neki újra, átgondoltan, érthetően, mit is szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36288) bobsys válasza need (#36285) üzenetére


bobsys
addikt

Igen erre, de hozz letre egy uj szbaalyt a halozati helyek tipusainal pedig a tartomanyi/otthoni/publikus kozul azt valaszd ki amiben van a geped

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36289) bobsys válasza need (#36285) üzenetére


bobsys
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36290) need válasza bobsys (#36288) üzenetére


need
addikt

Ne haragudj de nem akarok értetlennek tűnni...!

ha a részletekre kattintok akkor ott vannak ki és mit akar..ez világos..
ha a más program engedélyezése akkor van egy tallózás ott kitudom választani mit akarok hozzá tenni a listához mást nem tudok itt:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36291) sladka_pani válasza sfdrakex (#36279) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Természetesen nem telepítettem semmit, csak gondolom ez a driver alapból benne van a Win7-ben, mástól mitől kezelé :)
Közben utána olvastam ennek a superfetch-nek, de az érdekes, hogy akkor miért nem vesz el elegendő memóriát a készenlétiből mikor KELL? :) Már tudom, hogy ettől lehet, mivel bekapcsoláskor közvetlen feladatkezelőt figyeltem: szépen 1300-1400 MB SZABAD közt mozog a memória, majd fogy és fogy úgy hogy nem csinálok vele semmit, csak az MSN, winamp töltődik be automatikusan.. megnyitom a firefoxot, netán egy facebookot újabb 300 mega tünik el... ennyire tuti nincs szüksége ezeknek a dolgoknak.. :( Kilépek, nem megy vissza a szabad memória. Szóval mire odajutok hogy megnéznék egy filmet bekapcsolás után kb. 15 perccel, elindítva a lejátszót már NULLA a szabad memória és akadozik egy 22 perces South Park rész.. és ettől én búúúús panda vagyok :(

A CPUID programjai még mindig rejtélynek számitanak, hogy azután miért akadozik a hang, de még semmi másnál nem fordult elő, annál viszont mindig. Teszt: megy a winamp, szól a zene, CPU-Z indít, akad a zene, kilépek, továbbra is akad.. :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36292) sladka_pani válasza sfdrakex (#36279) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Jaj és vinyó rendbennek mondható, 111 GB-ból 90 szabad, nincs szétosztva sem, csak C van és 0% töredezettség. Telepítés és programok után lefuttattam és kikapcsoltam az automatikust. Kikapcsoltam az automatikus Windows Defendert is, max az indexelés szok futni mikor tétlen vagyok, de azzal nincs bajom, indexeljen..

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36293) Sub-ZeRo válasza sladka_pani (#36291) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam 64 és 32 bites is volt fent. Ilyet nem tapasztaltam. Lesz egy memory leak-es programod. Nálam a böngésző általában 300 - 1,5 giga ramot eszik. A 4 gigából tud gazdálkodni. De volt fent 2 giga rammal is 32 64 és nem volt ilyen probléma.
Nálad éesz gubanc a programokkal.

Ha jól látom húzva van a géped. Na azt tedd vissza gyári értékre.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36294) sfdrakex válasza sladka_pani (#36291) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Facebook játékok, és egyéb flash cuccok akár giga számra is zabálják a memóriát. A mozilla is ahogy egyre több oldalt nyitsz meg simán felszalad 3-500 mega használatig, nézd csak meg a feladat kezelőben.

Tuti valami program csinálja hogy nem ürül ki, optimalizáltál valamit a rendszeren ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36295) sladka_pani válasza Sub-ZeRo (#36293) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nincs húzva, ha az adatlapomon szereplő Notira gondolsz, az csak optikai tuning :)
Hogyan deríthetném ki melyik ez a program? Megnéztem a futó folyamatok közt, egyik sem fogyaszt olyan sokat.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36296) sfdrakex válasza sladka_pani (#36295) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tuningra gondoltam, mármint nem hardveres tuningra, hanem olyan programra ama belenyúl a Windowsodba. Firefoxnál már nem a firefox.exe zabál sokat, hanem a plugin-vontainer.exe.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36297) sladka_pani válasza sfdrakex (#36294) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nézem nézem, de nem játszok, csak ilyen képeket nézeget ismerősöknél, de ugyanez a helyzet akár hardverapró közben is.
Mit jelent hogy optimalizáltam-e? Csak amit irtam hogy automatikus defrag off (előtte töredezettségmentesitettem és időnként kézileg szoktam), és a defendert is kikapcsoltam hogy állandóan ellenőrizzen. Ezek azok amik szoktak darálni régebben. Más optimalizálásról nem tudok. Megnéztem automatikus indításokat, olyanok vannak csak amiket azért nem akarok kikapcsolni: Daemon tools, Winamp, MSN, Touch pad driver, ATI driver...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36298) sladka_pani válasza sfdrakex (#36296) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Azt a másik uriembernek cimeztem, de megnéztem ezt a plugin-containert, 4 MB fogyasztása van, Firefoxnak jelen pillanatban 80 MB, nézem, MSN 20 MB, és mindenhez tök kicsi érték van, 1-2 mega... Winamp fut meg MSN, meg hardverapró és nincs szabad memória. Nincs vírusírtóm sem jelenleg feltéve, pedig az szokott anno (AVG) 100 fölött enni, de nem zavart. Most az sincs.. nem értem.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#36299) mhorvat válasza Sub-ZeRo (#35979) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem, a Win7 csinálja. Ugyanaz a fényképezőgép XP-re tolva mappák nélkül adja a memóriakártya tartalmát, ezért mondtam, hogy ez Win7 történet. 286CANON, 287CANON, 288CANON mappákat hoz létre és rendre 100 képenként ezekbe teszi a fényképeket.

(#36300) Morden24 válasza mhorvat (#36299) üzenetére


Morden24
nagyúr

Még egyszer: biztos, hogy nem. Ha van a telefonnak külön szoftvere, akkor azt vagy kénytelen okolni, ellenben semmi esélye annak, hogy a Windows 7 neked valami mesterséges intelligencia okán szelektál és mappákba csoportosít, amint rádugod a fényképezőgépet. Amit mondasz, az lehetetlen, ráadásul értelmetlen is. Itt is van egy pár fényképezőgép, egyiknél sem csinál ilyet. Gondolod, hogy pont a tiédre írt az MS egy szoftvert, ami szórakoztat ilyennel? :)

Az simán lehet, hogy a gép használ egy olyan rendezési elvet, ami XP-n nem működik, Vistán/Win7-en igen.
Egyébként javaslat: a Canon-t keresd meg az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.