Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36551) hajtömeg válasza Fire/SOUL/CD (#36550) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Oké,kipróbálom.
USB semmi nincs bedugva.
Ha eszközdriverrel van gond,akkor BIOS frissités?

HOPP!
Csökkentett módban inditáskor:
Windows\System32\Drivers\CLASSPNP.SYS-nél áll kb 1 perce !

[ Szerkesztve ]

(#36552) Sub-ZeRo válasza hajtömeg (#36551) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36553) hajtömeg válasza Fire/SOUL/CD (#36550) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

MOST olvasom,hogy te is találkoztál ezzel!
Hogy oldódott meg?

(#36554) darál0w


darál0w
Jómunkásember

enyémre vmi más info? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36555) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Köszi srácok mindenkinek a tippeket, Unlockerrel megnézem.

Sub-ZeRo: Isten ments, nem törölni akarom én, hanem átmásolni. :D

(#36556) Fire/SOUL/CD válasza hajtömeg (#36553) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Újratelepítéssel. :DDD Ott az volt a kiváltó ok, hogy egy régebbi nyomtatóhoz nem volt (pontosabban nem találtak) W7-es driver (Vista-s persze volt) és ráerőszakolták az XP drivert.
Tudtam, hogy az okozza gondot, de nem tudtam teljesen letakarítani. Újrahúztam, Vista-s drivert kapta meg a nyomtató, probléma megoldva.

Azt azért próbáld meg, amit Sub-ZeRo linkelt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36557) hajtömeg válasza Fire/SOUL/CD (#36556) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

De ez egy tök szűz gép,semmi nincs bedugva,illetve csak a küldő DVD-olvasó,amiről telepítek.
BIOS frissítés???

Amit Sub Zero linkelt az tökjó,csak nem értem :)
Se angolul nem beszélek jól,se a géphez nem értek nagyon :)
Esetlen privátban meg tudnád írni a létező legjobban leegyszerűsítve,hogy mit is tegyek? :)
Hálám üldözne! :P

[ Szerkesztve ]

(#36558) Fire/SOUL/CD válasza hajtömeg (#36557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor meg kérdezz, ha nem érted... ;]

1. Disable CPI APIC support
2. Under PCI/PnP settings, set Plug and Play O/S = YES.

Mindkettőt megtalálod a BIOS-ban, az elsőt ki kell kapcsolni(Disable), a másodikat meg be, azaz YES-re kell álltani. Aki ezt írta, annál ez segített.

Ha ez nem segítene, akkor W7 telepítőről indítani egy repairt(javítást), de a fenti két opció legyen úgy beállítva.

Nem mellesleg van még egy "terminátor módszer", de azt csak akkor, ha a fentiek nem segítenek... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36559) hajtömeg válasza Fire/SOUL/CD (#36558) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Nálam ilyenek nincsenek :)

ÉS ez már egy második ULTIMATE amit felteszek és ugyanez a hiba!

[ Szerkesztve ]

(#36560) sfdrakex válasza hajtömeg (#36557) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A külső USB-s DVD meghajtó folyamatosan rá van dugva? Húzd már le és próbálj úgy egy bekapcsolást.

Az Ultimatek egyformák, mindegy hány lemezt próbálsz ki, ha feltelepül a lemez jó akkor az nem gond.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36561) Fire/SOUL/CD válasza hajtömeg (#36559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK, akkor innen már privben beszélünk, mert ez már nem W7 téma...
Amúgy ment priv.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36562) condemned80


condemned80
tag

Több játék telepitésénél ezt kapom :W
THE SOURCE FILE IS CORRUPTED, CAN'T COPY FILE...bla bla
Persze ugyanezek a játékok a fiam gépére XP alá gond nélkül települnek :F
Valaki segitsen mert most már kivágom a gépet :O

[ Szerkesztve ]

(#36563) sfdrakex válasza condemned80 (#36562) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

DVD ről telepítesz vagy image fájlból?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36564) Fire/SOUL/CD válasza condemned80 (#36562) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem CD/DVD-n vannak a játékok, ha igen, akkor lehet, hogy a CD/DVD olvasóddal van a baj. Próbáld meg csak simán lemásolni a lemezt(tehát ne telepítsd a játékot). Ha másolás közben is hasonló hibát kapsz, akkor egyértelmű mivel van a gond

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36565) Sub-ZeRo válasza condemned80 (#36562) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Segítsek kivágni a gépet?! ;] :U :)
Amúgy meg próbáld meg úgy csinálni, ahogy a többiek mondták. Esetleg a telepítő exe-t futtasd rendszergazdaként, ha még nem tetted volna meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36566) condemned80 válasza sfdrakex (#36563) üzenetére


condemned80
tag

Image fileból... Próbáltam rendszergazdaként is...

(#36567) sfdrakex válasza condemned80 (#36566) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másold át másik vinyóra, particióra, lehet hibás a vinyód ahova tetted, ha a másolás se megy akkor bad sector lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36568) condemned80 válasza sfdrakex (#36567) üzenetére


condemned80
tag

Már próbáltam, nem hibás a file(egyik se mert csak a nagy 7-8GB-osokkal csinálja)
+mind 2 vinyóm vadi új... :U

(#36569) sfdrakex válasza condemned80 (#36568) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

NTFS-re vannak a vinyók formázva vagy FAT32? Nem tudom mivel mountolod de próbáld a legújabb Daemon Tools lite al esetleg.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36570) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#36569) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy virtual clone dvd-vel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36571) condemned80 válasza sfdrakex (#36569) üzenetére


condemned80
tag

Persze NTFS, Daemonból igaz az eggyel régebbiből de az előző gépemen az előző Win7 en... minden működött sose találkoztam ilyen üzivel...
Ott 32bites volt fent erre a gépre 4GB ram miatt 64bites-t raktam fel...

(#36572) Antigabo


Antigabo
tag

Sziasztok !

Szerintetek hogy fogjak neki két oprendszer feltelepítéséhez
egy teljesen szűz laptopra amin most FreeDOS van
melyiket előbb aztán hogyan..? tovább... :DDD
Az XP Pro SP3 az egyik
és Win7 Ultimate a másik

azt gondolom XP-vel kellene kezdeni
ezt egyébként csak a játékok miatt tenném fel
Ez a XP emuláció nem tudom mennyire tud komolyabb XP-s játékokat futtatni Win7-en
XP módban ?..

Várom a véleményeket ! :))

Köszi ! :DD

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#36573) sfdrakex válasza Antigabo (#36572) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XP először utánna W7.

Milyen játékokkal játszol hoyg XP kell nekik? Pl Diablo 2, starcraft amik nem mai darabok mennek w7en. W7 xp módban túl komoly játékokat nem indít el, viszont exe-n, parancsikonon jobb klikk tulajndonságok és ott kompatibilitásnál lehet állítani XP-t 98 95 öt is hoyg milyen módban induljon el egy játék vagy más program.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36574) Antigabo válasza sfdrakex (#36573) üzenetére


Antigabo
tag

Értem !
köszi a hozzászólást !
igazából a kavarás nélküli - csak Win7 telepítést szeretnék azután meg kipróbálgatnám hogy mennek e a játékok csak az a bökkenő hogy W7 után XP telepítése bonyolultabb azt olvastam.

ezért kérdeztem hogy ti mit javasoltok !?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#36575) Antigabo válasza sfdrakex (#36573) üzenetére


Antigabo
tag

Microsoft Flight Sim. X és addons
LOCK ON - Flaming Cliffs
IL-2 1946
Tarr Chronicles
NFS összes
Colin McRae 05
Colin McRae Dirt
Silent Hunter 4
Ship Simulator 08
America's Cup - Virtual Skipper
Tiger Woods Golf 08
SWAT 4
Far Cry 2
GTA4
Mass Effect 2

ilyeneket szeretnék kb feltenni
és nem volt még W7-em se idáig hogy tudnám mire képes...

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#36576) condemned80 válasza Antigabo (#36575) üzenetére


condemned80
tag

Az első 4-et nem tudom a többi gond nélkül megy...

(#36577) sfdrakex válasza Antigabo (#36575) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezek nagy része tuti megy w7 en, de szerintem mind menni fog. Itt megtudod nézni játékok gépigényét írja az OS-t is, ami Vistán megy az W7en is. A játékok oldalán is találsz info, patchet arról mennek-e w7en.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36578) Antigabo válasza sfdrakex (#36577) üzenetére


Antigabo
tag

Hát izé... :B nem vót énnékem visztám se mert asztat nem dicsérték annó...
De ha már vettem egy csúcs laptopot akkor had menjen rajta ez az állítólagosan jó W7...
egyébként az asztali PC-n is 2 XP renszer van egyik játékra egyik meg netezni stb...

Aludnom kellene rá még egyet hogy eldöntsem kell e az az XP- vagy sem mert egyenlőre nagyon úgy érzem hogy Ja ! :U

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#36579) Antigabo válasza condemned80 (#36576) üzenetére


Antigabo
tag

Szia !

Akkor gondolom te próbáltad ezeket...
egyébként az első főleg az addonok miatt is vacakolhat (gondolom én)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#36580) Steelmanus válasza condemned80 (#36571) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tedd fel a legfrissebbet a Daemon Tool Lite verziot az mar tartalmazza a 64 bites kiegeszitest, regebben kulon kellet telepiteni 64 bit ala a SCSI emulatort.

(#36549) hajtömeg: Latom hogy Fire/SOUL/CD mar segitett es Sub-ZeRo is, remelem jo tippek lettek.

[ Szerkesztve ]

(#36581) pincehely válasza Antigabo (#36579) üzenetére


pincehely
addikt

Nyugodtan használj win7-et.
Ha valami nem megy alapból, akkor a kompatibilitás nagyrészt megoldja a problémát.
Egy-két régi játék ne tartson vissza ettől a kiváló operációs rendszertől.
Megígérem, hogy ha használod 2-3 hetet, úgy fogsz ódzkodni az XP-től, mint a leprástól.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36582) condemned80 válasza Steelmanus (#36580) üzenetére


condemned80
tag

Oké, rápróbálok....

(#36583) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Kicsit visszaolvastam es szo volt a lapozofajl mereterol, ill hogy mikent allitsuk be.
Azt szeretnem kerdezni hogy alapbol miert az osszes particiora van allitva a lapozofajl kezeles, en atallitottam az Automatikusan beallitott meretre mert ket vincsim van es a masikon is egy OS fut, csak jelenleg le vannak huzva a kabelek rola.
A minden meghajto alatt pl az USB pendrive is szerepet jatszik? 8 Gb NTFS-re formatalva mert ideiglenesen kellett hogy 2-4 Gb-nal nagyobb fajlokat hordozzak.

(#36584) WonderCSabo válasza Steelmanus (#36583) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért állítgatjátok a lapózofájl méretét? :U

Nyilván a cserélhető meghajtók nem játszanak.

[ Szerkesztve ]

(#36585) Steelmanus válasza WonderCSabo (#36584) üzenetére


Steelmanus
addikt

En azert, mert 4 Gb fizikai RAM mellett - mivel nem jatszom - teljesen eleg 1-2 Gb fixen, ugyan tudom hogy ritkan nyul az OS a lapozofajlhoz am az annak ellenere toredezedik, es amit kilapoz az OS pl. az Asztalon talalhato ikonok az indulas utan, "gyorsabban" toltodik be, ezert nem szoktam szembesulni azzal hogy boot utan egy darabig feherek az Asztalon az ikonok. Raadasul aki a Windows 3.0 utan koveti az OS fejlodeset, az ragaszkodik regebbi leirashoz, meg anno javasolt volt pl felevente torolni a lapozofajlt majd ujra letrehozni.
En hiszek a marketingnek de csak modjaval, az NTFS-re is azt mondtak hogy sosem toredezedik, am a gyakorlat mast mutat meg akkor is ha azt nehezen ismerte el az MS regebben.
Ja es megvalami. A lapozofajlt ugye mindig a C:\ Particio merethez igazitja az OS, vagyis mondjuk 30 Gb C:\ = nagyjabol 3,5 Gb lapozofajl, 50 Gb C:\ = 4,3 Gb lapozofajl.
Egyazon gep/memoria ket vincsi, ha az MS a particiomerethez szabja a lapozofajlt akkor nem ertem hogy miert nem mindig ugyanannyit allitana a memorimeretenek fuggvenyeben,
meg egy 100 Gb-os particion nem neztem de gondolom hogy van egy hatar ami fole mar az OS sem megy. Gondolom en.

[ Szerkesztve ]

(#36586) darál0w


darál0w
Jómunkásember

problémám még mindig érvényben van. :o

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36587) pincehely válasza darál0w (#36586) üzenetére


pincehely
addikt

Azt hiszem, lehet, hogy csak a reinstall hozza majd meg a megoldást.
Tudom, senki sem szeretné...

Tudom, hogy bagatel, de ezekből nem tűnt el véletlen a pipa?:

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36588) sfdrakex válasza Steelmanus (#36585) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam a partíció méret mindegy, akkora a lapozó fájl ahány giga a memóriám, 35 gigás a partíció, 2 giga rammal 2 giga volt a lapozó fájl 4 gigával 4.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36589) pincehely válasza sfdrakex (#36588) üzenetére


pincehely
addikt

Nálam meg 100mb a lapozófile. Az is csak azért mert egyes játékok igénylik a meglétét. :F

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36590) Lenry válasza sfdrakex (#36588) üzenetére


Lenry
félisten

a lapozófájl akkora, amekkorát beállítasz, vagy amekkorát a Windows jónak lát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36591) pincehely válasza Lenry (#36590) üzenetére


pincehely
addikt

Manapság, ekkora memória méreteknél felesleges a megléte.
Jól gondolom?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36592) sfdrakex válasza Lenry (#36590) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem nyúltam hozzá W7 állítja, most hogy 4 giga ram van a gépben 4 gigás mindig, mikor 2 giga volt 2 giga volt a lapozó fájl is. Nem állítottam ezzel kapcsolatban semmit. Hely van így is a C men 10 giga, szóval tőlem elfér nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36593) pincehely válasza sfdrakex (#36592) üzenetére


pincehely
addikt


Hidd el, azt a 4gb háttérterületet jobb dolgokra is fel lehet használni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36594) Steelmanus válasza pincehely (#36589) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es a halozat ha haloban van a gep mert ha keves ill nincs, teleiirja a Hibanaplot, ha az valakit erdekel :) Engem igen.

A kerdes lenyege amit feltettem az az hogy automatikusan a W7 ha feltelepul, miert az osszes particiot jeloli be lapozofajl hasznalathoz, mikor a C:\-re teszi alapbol. Csak erdeklodes szintjen kerdeztem es azert mert ha bekapcsolom a masik vincsit akkor 6 db particio lesz lathato, mikoze van a masik vincsihez. Illetve lenne ha valaki ugy hasznalja mert sokan direkt atteszik de valoszinuleg azon particion nem fut OS.

Fire/SOUL/CD Igy igaz, kikapcsolni W7 alatt nem javasolt, ha kivan kapcsolva akkor irja is a hibanaplot rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#36595) Fire/SOUL/CD válasza pincehely (#36591) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól függ, nekem a legnagyobb gépben 32G van, mégis be van kapcsolva, igaz, AutoCAD-hez van a gép és az direkt úgy van konfigolva, hogy a 32G-t megegye (ezzel a konfiggal vm nélkül el sem indul a cad, kiírja, hogy szüksége van a vm-re)

Mindezek ellenére én sosem szoktam javasolni, hogy kikapcsolják a virtuális memóriát, vagy egyedi méretre állítsák, függetlenül, hogy mennyi giga ram van a gépekben...
Ahogy már írták: A Win jobban tudja mikor mennyire van szüksége, jobb ha azt "Ő" kezeli...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36596) pincehely válasza Fire/SOUL/CD (#36595) üzenetére


pincehely
addikt

Természetesen ez egy másik szituáció. Speciális igényekhez speciális erőforrások.
Nálam is azért van 100mb, hogy ha esetleg valami hiányolná, ne nyávogjon.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36597) Воланд válasza pincehely (#36591) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Nálam 4giga ram, kikapcsolt lapozófájlnál pl. a dragon age fél óra játék után hibát ír ki, hogy kevés a memória, úgy hogy nem fut a játék mellett semmi más. Szóval sok memóriát igénylő programoknál előfordulhat, hogy nem elég a sima ram, kell neki a virtuális. Ésszerűbb nem piszkálni, vagy minimum a memóriával megegyező méretre beállítani manuálisan, abból nem lehet gond.

Szerk.: Nálatok is lassú a ph?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36598) darál0w válasza pincehely (#36587) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:o :O

bár van ghostolva is...nem is olyan régi rendszer...szal kb semmiből nem áll :D

lehet holnap meglépem...ha más 5let nincs.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36599) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#36595) üzenetére


Lenry
félisten

HOOLY SH!T :Y
milyen alaplap eszik meg 32GB RAMot? és mire is kell pontosan a Virtual Machine? a Windows magától is tud ennyi RAMot kezelni

tudom, baromira OFF, de nagyon felkeltette az érdeklődésem :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36600) sfdrakex válasza pincehely (#36593) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

C re az OS-t teszem meg pár felhasználói programot amit használok. Most van 10 giga szabad hely a 35 ből, szóval engem nem zavar, és ha mégis kell a Winnek valamiért akkor ott van. Nem hiszem hogy pár giga számítana bárkinek is a terrás vinyók idejében. Mikor p 166 mmx em volt 2,1 es vinyóval, meg előtte XT-n 20 megás vinyóval akor jobban érdekelt mi mennyi helyet foglal, most nem annyira, bár csak fél terrányi vinyó van a gépben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.