Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19801) kenesei1982 válasza negyedes (#19799) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

cserélek én elemet ha vki megmondja h az acer 5715z nootiban hol a fenében van az elem. Sehol nem talátam róla képet/leírást. Nem szedem szét az egészet ezért.

[ Szerkesztve ]

(#19802) Sub-ZeRo válasza petrusz82 (#19798) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát biosban lehet hogy be kell állítani a dolgokat, ha még nem tetted meg. Meg ha raktál fel alaplapi drivereket letörölni és meg kellene nézni, hogy nem-e azok közül valamelyik a ludas.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19803) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Van egy tökéletesen működő, kiépített Windows 7 rendszerem, amit már elég régen használok. Mivel semmi gondom nincs vele, ezért szeretném megőrizni a jelenlegi formájában, ha lehetséges.

A hétvégén venni fogok egy 500GB-os Samsung F3-as merevlemezt rendszermeghajtónak a régi Hitachi helyére, az pedig majd adattárnak megy a WD Green mellé a BD-filmeknek.

A kérdésem: Van egy jó program, lehetőleg ingyenes, vagy trial, amivel áttelepíthetem a rendszert a Samsungra? Egyszeri műveletről lenne szó, így nem fogok csak ez miatt venni egy programot, ingyenes megoldás kellene.

Köszi előre is. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19804) kenesei1982 válasza negyedes (#19799) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

köszi a linket.
kipróbáltam, de nem állítja át. Mondjuk fél órát azzal szívtam h egyáltalán lefussa a scriptet, aztán amikor elindult....semmi.

(#19805) Tosee válasza Vistaboy (#19803) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Célszerű lenne ghostolni! Tehát vagy lementeni a jelenlegi rendszert egy képfájlba, majd visszaállítani az új hdd-re, vagy pedig clone-ozni az újra! Bár az ingyenes programok nagy része csak menteni (backup) és visszaállítani (recovery) tud, de vannak kivételek pl: EASUS Disk Copy
Ghotolás topicban sok hasznos infót találsz a programokról, és a használatukról...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19806) petrusz82 válasza Sub-ZeRo (#19802) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Én is gyanakodtam a biosra, ott még nem állítottam semmit. Alaplapi drivereket nem tettem fel. Nagyjából mit és hol kellene keresnem?

(#19807) Vistaboy válasza Tosee (#19805) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, akkor majd megkérdezem ott.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19808) negyedes válasza kenesei1982 (#19804) üzenetére


negyedes
addikt

Valoszinuleg azert nem megy mert kell hozza a powershell. Itt le tudod tolteni.Egy probat meger. Kiprobaltam en is a scriptet es a sima cmd nem tudja ertelmezni a kodot.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19809) Louloudaki válasza Laccoss (#19790) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

1. köszi, kipróbálom.
2. telepítéskor compatible-re kellett állítanom, különben azt írta hogy hibás a hdd (béta, xp és ulti is). béta telepítés után át tudtam állítani enhancedre, ment jól, xp nem ismerte meghalt, most próbáltam az ultival de meghal vele az is. majd utánanézek, származna-e egyáltalán előnyöm abból, ha enhanced mód van :DDD

(#19810) JamesHun


JamesHun
addikt

lehetséges-e a windows 7-et USB-s pendrive re, vagy HDD re telepíteni?
sajnos melóhelyen UBUNTU van de 1-2 dologra néha szükségem lenne windowsra, de csak a külső megoldás lenne használható :S

SeriesX: JamesSHun

(#19811) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
Mivel nem nagyon oldódik meg a processzorkihasználtság problémám amit pár hsz-el feljebb beszéltünk így a napokban amikor megjön a másik winyóm újratelepítem a rendszert, viszont x86 helyett x64 -et tervezek. A 32bites win7-hez képest miben tér el a 64-es? Ismerőseim mondták, hogy maga a rendszer picit gyorsabb lesz meg az x64es progik sokkal. Gondolom a 32bites programok is futnak x64-en, remélem nekem működni fog rendesen a flash player nem úgy mint itt az egyik fórumozónak. :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19812) borsodika válasza JamesHun (#19810) üzenetére


borsodika
őstag

Live cd szerűségre gondolsz?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19813) negyedes válasza borsodika (#19811) üzenetére


negyedes
addikt

En ketlem, hogy gyorsul minden.

A lenyeg: 4Gb tobbet tud kezelni, egy programnak 2 Gb memorianal tobbet tud adni, 64 bite programok futattasa. Hasznald a keresot mert csomoszor kibeszeltuk ezt.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19814) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

halihó!

hasonló problémám van, mint amit a kollega már egyszer leírt.
azaz bios lát egy 160GiB-os Maxtor sata vinyót, a Win7 x64 nem. amikor eszközkezelőben rábökök a "hardverváltozások frissítése" gombra, hipphopp megjelenik. a lemezkezelőben sincs, egészen addig.
boot után megint eltűnik.
win xp alatt röccenés nélkül ment, és így is, miután felismertetem az oprendszerrel..

már gugliztam is utána, próbáltam rendszergazdaként is, de semmi.
már az is megoldás lenne, ha a devmgmt.msc -t el tudnám indítani command promptból olyan kapcsolóval, ami pont a fen említett "hardverváltozások frissítése" funkciót eredményezi. ezt beraknám indítópultba, oszt csókolom.

tök idegesítő, hogy minden indulás után fel kell vele ismertetni a vinyót. asszonnyal meg csak nem lehet minden indításnál ilyen advanced feladatot elvégeztetni. :)

van egy másik bibi is, csak hogy szennyezzem még a topicot: :DDD
a videofájlok társítva vannak egy lejátszóval, jelen esetben az smplayerrel.
de az ostoba rendszer _mindig_ megkérdezi, hogy akkor ezt most mivel is akarom lejátszani. BE van pipálva a "mindig a kiválasztott prgmal nyissa meg a fájlt" checkbox, de úgy látszik nem érti. ezzel szerintetek mit lehetne kezdeni? :F

előre is köszi, és bocsi a gigantikus hsz.-ért...

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#19815) JamesHun válasza borsodika (#19812) üzenetére


JamesHun
addikt

hát ha onnan 1-2 windows progi futtatható ami szintén a USB eszközön van akkor igen :P

SeriesX: JamesSHun

(#19816) cellpeti


cellpeti
veterán

SZevasztok!

Most éppen Windows 7 Enterprise(Campus) van fent a gépemen, és néha csinál olyat,hogy 1-1 percre megakad,akkor nem lehet vele csinálni semmit,de utánna meg megy tovább szépen. Volt már valakinél ilyen? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19817) Gorneck


Gorneck
titán

Vki már találkozott olyannal, hogy adott egy egér (MS Habu) és boot közben nem ismeri fel a win csak ha post közben megnyomok rajta 1-2 gombot? Eszközkezlőben ismeretlen eszközként jelenik meg, viszont ha már bebootolt az OS és újracsatlakoztatom akkor felismeri a win és müxik az egér...

Igazából csak lapot cseréltem, az elődbe hibátlan az egér, ahogy más lappal is. MSI support aszondja nem laphiba, én is kezdek egyre jobban driver gondra tippelni...10.3as katához tartozó usb drivert felraktam, bár az még nem up to date sztem a chipsethez...

Gorneck#1239

(#19818) polonic


polonic
félisten

Van lehetőség arra, hogy az IE8 úgy induljon, hogy a inprivate-szűrés be legye kapcsolva alapból, ne kelljen minden indítás után bekapcsolni?

(#19819) Laccoss válasza Gorneck (#19817) üzenetére


Laccoss
addikt

USB-s egér, akkor néz szét a biosban is, lehet ott van elállítva.

(#19820) Gabás válasza Laccoss (#19819) üzenetére


Gabás
addikt

van

(#19821) Laccoss válasza Gabás (#19820) üzenetére


Laccoss
addikt

Ne nekem mond:D

(#19822) cszn


cszn
őstag

Halihó!

Bocsi ha volt már. :R Megpróbáltam diavetítés hátteret beállítani de szökőévben egyszer jön össze hogy tényleg váltogassa is a hátteret. Nem bírok rájönni, hogy mitől függ megy e vagy sem... Esetleg valakinek ötlet vagy tapasztalat? :U

[ Szerkesztve ]

(#19823) Laccoss válasza cszn (#19822) üzenetére


Laccoss
addikt

Képváltás gyakoriságát állíts, és több képet pipálj be...

(#19824) Sea Edge


Sea Edge
tag

Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus kijelző detektálást?
Vagy legalabb azt megoldani, hogy a main displayt ne villogtassa, ha talál valamit?

(#19825) Laccoss válasza Sea Edge (#19824) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem csak akkor villogtat, ha clone vagy kiterjesztett módban van. Ha egyedüli kijelzőnek a monitort állítod be, szerintem nem villog.

(#19826) Sub-ZeRo válasza petrusz82 (#19806) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem tudom milyen biosod van, de a könyvet felütöd és megnézed. Persze előny az angol tudás. Nekem S3-ra kellett valamit belőni. Keress olyat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19827) rebugra


rebugra
aktív tag

Van egy ASUS K50AB Notebookom, és egyik napról a másikra mikor tölti a Win7-et, bejön a képernyő hogy Üdvözöljük! és forog a karika, aztán egyszer csak megáll, és lefagy az egész, csináltam javítást is, de ezt írta ki:

Az indítás javító nem tudja automatikusan megjavítani a számítógépet
StartupRepairOffline
6.1.7600.16385
21200989
ManualRepair
6
NoBootFailure

Mi lehet a gond??

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#19828) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Sziasztok!

SMS-ben lehet aktiválni a Windows 7-et, mint anno az XP-t?

Los ángeles nunca mueren

(#19829) Gorneck válasza Laccoss (#19819) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs...csak ezzel az egérrel van bajom...de biztosra veszem a chipset miatt nem ismeri fel...

Gorneck#1239

(#19830) kenesei1982 válasza negyedes (#19808) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

cmd-ben elindítottam a powershellt (annyi h megváltozik a prompt és már futtatja a scripteket is), 1-2 hibaüzenet után rájöttem hogy kell futtatni. aztán amikor lefutotta hibaüzi nélkül akkor se történt semmi. amit linkeltél az milyen power shell? elvileg a win-ban benne van a PS. V ez fmi grafikus futtató környzet?

(#19831) Steelmanus válasza Gorneck (#19829) üzenetére


Steelmanus
addikt

Inkabb az USB korlatai miatt, ami szorosan osszefugg az alplapi chipsettel, vagyis szerintem is jol gondolod. Azert mondom ezt mert a Te egered elektronikaja 1000 Hz-et kepes eloallitani. Nekem A4Tech X710-FS egerem van az csak 500 Hz-en megy es ugyan eleg ritkan de nalam is elofordul a mar nem eppen uj Giga 780G lapomnal hogy nem detektelja az egeret. Igaz a POST lefut de a W7 alatt mar nincs eger viszont ha kihuzom majd vissza, akkor ujbol felismeri es nem is kell ujrainditani. Persze mert amikor ki-be dugdosom akkor lesz egy kis aramlokes igy mukodik. Amugy ha az oprendszer alatt lenne a baj akkor itt olvashatsz rola. Van topicja is de eleg regi.

[ Szerkesztve ]

(#19832) pschio válasza cellpeti (#19816) üzenetére


pschio
őstag

volt. raktam új catalisztot aztán jó lett. :K

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#19833) Gorneck válasza Steelmanus (#19831) üzenetére


Gorneck
titán

Túlképp nem kapcsolja be...csak akkor van rendben ha megnyomkodok rajta 1-2 dolgot...el kezd világítani és akkor már oké az OS alatt...de ennek úgy kéne működnie, hogy pislákolás post képernyőn, majd állapotjelzőnél mikor bekapcsolja az USBs cuccokat fel kéne villannia az egérnek is, de nem...szal elég érdekes...

Köszi a linkeket... :)

Gorneck#1239

(#19834) pschio válasza Gorneck (#19833) üzenetére


pschio
őstag

nem lehet, hogy csak egyszerűen szar az egered? másik gépen is csinálja?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#19835) Steelmanus válasza Gorneck (#19829) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elnezest hogy ujra irok, de talaltam meg valamit.
Az APS technológia jóvoltából a rendszer az aktuális terhelésnek megfelelően képes ki- bekapcsolgatni a tápfázisokat, így energia megtakarításra nyílik lehetőség. Az eljárás elvét tekintve tulajdonképpen hasonlít az ASUS EPU és a Gigabyte DES technológiájára
Lehet ezert nem latja rendesen az egeredet mert az alapbol keves energiat kuld ki az USB kapukra, kell egy "löket" neki hogy beinduljon.
Most olvasom a valaszodat, pontosan nalam is ez jatszodik le csak nem allando jelleggel hanem random es eleg ritkan, vagyis egyszeruen a tetejen levo "sebessegvalto" LED-je felvillan majd kialszik. Itt az egerem.
Raadasul a Te lapod valoban igen uj meg.

[ Szerkesztve ]

(#19836) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#19835) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem hasonló van, 750F, és nem csinál ilyeneket... amúgy próbáltátok usb és ps2 portokon is?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19837) Gorneck válasza pschio (#19834) üzenetére


Gorneck
titán

Nem. Tökéletesen működik...5 másik lapban néztem meg...

Sub-ZeRo: :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19838) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#19836) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eppen ez a lenyeg hogy szvsz alaplapfuggo dolog lehet. A mostani elott egy NForce 3-as Asus K8E-DeLuxe lapom volt, es ott sosem fordult elo, de mint irtam nagyon ritkan de elojon a problema. A mostani lapunk sem egyforma, az egered mar fejlettebb mint az 710-es szoval Neked jobban osszejott a parositas, de mondom engem azert nem zavar mert nem napiszinten jon elo a gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#19839) Gorneck válasza Steelmanus (#19835) üzenetére


Gorneck
titán

Az új mai driverek se segítettek...már érkezőben egy másik egér...remélesz lesz olyan kényelmes, mint a Habu.

Gorneck#1239

(#19840) cszn válasza Laccoss (#19823) üzenetére


cszn
őstag

Igen, ez alapfeltétele mindegyik, nyilván ha ilyen egyszerű lenne nem írtam volna be ide. :N Szóval nem csinálja csak nagyon ritkán és nem látom azt, hogy mitől függ. Csak afelől érdeklődök másnál is volt e ilyen probléma vagy ez valami egyedi eset, mert számomra elég érthetetlen... :R

[ Szerkesztve ]

(#19841) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#19839) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios update? Próbáltad már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19842) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#19841) üzenetére


Gorneck
titán

MSI support a razerhez küldött...uccsó legfrisebb béta van fent...már igazából feladtam a küzdelmet vele...

Gorneck#1239

(#19843) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#19842) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Da az alaplahoz gondoltam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19844) cellpeti válasza cellpeti (#19816) üzenetére


cellpeti
veterán

Intel VGA driver okozta,köszönöm a segítséget emberek! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19845) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#19843) üzenetére


Gorneck
titán

Én is...MSI a lapom gyártója...ők a legfrissebb bétát ajánlották 2-3 mail váltás után...miután nem segített küldtek a razerhez...nekik még nem írtam...

Gorneck#1239

(#19846) cszn válasza cszn (#19840) üzenetére


cszn
őstag

Na közben rájöttem, ezért okulásképpen (hátha valaki egyszer hasznát veszi) beírom. Az energiagazdálkodási lehetőségekben van egy asztal háttérbeállításai rész (de miért ott?) és ott fel lehet felfüggeszteni (miért van ilyen egyáltalán :F) a diavetítést. Kutya legyek ha értem, én ezt nem is állítottam át, meg akkor néha miért működött, néha meg miért nem... De mindegy is. Sikerült megoldani ezt a baromságot is :N. Bocs hogy itt voltam :P

[ Szerkesztve ]

(#19847) RootRulez


RootRulez
félisten

Eszembe jutott valami... Nincs arra mód, hogy valahogy az oprendszert olyan állapotra állítsam, mint telepítés után. Ghostolás nem nyerő. Valami, ami a C-ről mindent letakarít, ami nem volt fent a telepítés utáni első indításkor...

═════════════════════════════════════════

(#19848) Musa99


Musa99
csendes tag

Üdv!

elolvastam az első hszt és az ott leirtaknak megfelelően cselekedtem kékhalál témába de a windows tudástárában nem található ilyen hibakód :F már kezd elég idegesitővé válni a dolog ezért kérem a segitségeteket :B
nos a hibakód : UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 0x0000007f és végig nulla
bármit csinálhatok soha nem kékhalálozik csak ha játszom és már ott tart hogy 15 percenként ami :W
tehát ha valaki ért hozzá ne fogja vissza magát :R tiszteletem

(#19849) RootRulez válasza Musa99 (#19848) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt találtam... Tuning van?

═════════════════════════════════════════

(#19850) Musa99 válasza RootRulez (#19849) üzenetére


Musa99
csendes tag

Semmi tuning minden alapórajel..memóriákat teszteltem számtalanszor nincs újabb driver se max bios de abba meg nem merek belekezdeni :( :O és nem is biztos hogy megoldaná.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.