Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19201) negyedes válasza NFree (#19198) üzenetére


negyedes
addikt

Elo-elo jon nalam is ez a problema es nem igazan talaltam ra megoldast es havernal is elojon. Mindeket gep noti regebbi realtek es egy ujabb.

Kimondott hangkartyadrivert nem probaltal? Milyen cucc van benne?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19202) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

tudja vki, miért csinálja a W7 (x64) azt, h régebbi gamékat indítva alóla (Warcraft3, Unreal Tournament) azokat állandóan lecsukja az asztalra, csak hosszas klikkelgetés után hajlandóak full screenben maradni... pedig a W7 nem jelez kompatibilitási hibát és ezután futnak is teljesen hibátlanul... Ha Xp Sp3 kompatibilitást állítok be, akkor is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19203) NFree válasza Fire/SOUL/CD (#19199) üzenetére


NFree
addikt

(#19201) negyedes

igen azokat is cseréltem :B , nem alaplapi a hangkari sb audigy van benne , de ahhoz is megkapott mindent amit lehetett s ugymond telepítések előtt és utánna is fen ált a probléma

XP alatt viszont jol müködik :F

[ Szerkesztve ]

vga

(#19204) Fire/SOUL/CD válasza NFree (#19203) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jajj ezt hamarabb is írhattad volna, mármint hogy Audigy és nem az alaplapi. Régebben sokan írtak ilyen jelenségről SB kártyák esetén. Keress rá topic-ban, mert egy valag driver-t kipróbáltak, míg (ha emlékem nem csal) találtak valami működő Creative drivert W7 x64-hez... :K
Meg az első HSZ-ben is vannak driverek. ;)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19205) NFree válasza Fire/SOUL/CD (#19204) üzenetére


NFree
addikt

Nem hangkari probléma mert előtte ment rendesen p45 -be , az uj lap miatt van ez s valahol össze van akadva valami tuti csak ne tudom mi a hangkari probléma lenne , akkor kodolás közben is csinálná a hülyeséget, vagy nem toom ,a lényeg ami az 1 hsz be vannak driverek eggyik sem megy nállam

vga

(#19206) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Pár napja váltottam Win 7-re és eddig teljesen szuper és meg vagyok elégedve vele de akadt egy kis gondom.
A 64 bites verziót használom és K-Lite codec packot (FULL, 32 bitest), akármilyen videóvágó progit használok nem tudok videótömörítést kiválasztani mert csak uncompressed jelenik meg a listában. :F Xp-nél volt minden (Xvid, Divx stb...), ez mitől lehet?
(32 bites videószerkesztőt használok.)

(#19207) bobsys válasza cellpeti (#19200) üzenetére


bobsys
addikt

engedd ki a 20as portot is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19208) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy laptopot, és Windows 7 Home Premiummal lett előtelepítve, de csupaszon újra szeretném rakni, mert a sok gyári ASUS program érezhetően lassítja a gépet. A problémám az, hogy hogyan tudnám teljesen letisztítani a gépet? Sajnos egy optikai meghajtó nélküli változatot kaptam, és nem tudom mit kezdhetnék a visszaállító DVD- vel :U Valószínűleg USB- s telepítést fogok alkalmazni, mert a rendszer-visszaállító partíció sem működik a kézikönyv alapján (F9 a rendszerindításkor, de nem történik semmi..). A kérdésem az volna, hogy a Recovery DVD- t ha felmásolom a gépre, és azt az USB- s módszer szerint megcsinálom, az működhet, vagy töltsem le a 90 napos próbaverziót, és a géphez adott telepítőkulccsal telepítsem?
Előre is köszi a segítséget! :R

Üdv.
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19209) Laccoss válasza Mákos7észta (#19208) üzenetére


Laccoss
addikt

Tölts le egy Home premiumot, lehetőleg MSDN verziót, írják is a nevében... aztán azt aktiválhatod a kapot licenszkulccsal. A helyreállító lemezt meg szerintem hagyd, mert ugyanúgy felrakja az asus-os dolgokat.

90napos enterprise lenne, azt nem fogod tudni aktiválni a kulcsoddal.

[ Szerkesztve ]

(#19210) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Valaki tud segíteni abban, hogy kell a feladatütemezőben úgy beállítani a dolgokat, hogy időre kikapcsoljon? win7-re kellene.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19211) Fire/SOUL/CD válasza NFree (#19205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld meg azt, hogy minden csatornát letiltasz a felvételi eszközöknél illetve a lejátszásnál is(CD, Line in stb) csak a Wave(vagy aminek az SB jelöli) maradjon.
És (ha még nem próbáltad) akkor ezt a kodeket dobd fel: [link]
(Persze ami most van, azt uninstallálni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19212) negyedes válasza NFree (#19205) üzenetére


negyedes
addikt

Csak egy otlet: probald meg letiltani az alaplapi hangkarit.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19213) Mákos7észta válasza Laccoss (#19209) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Köszi a segítséget, ha már itt tartok, akkor melyiket szedjem le: x86 vagy x64? Van 4GB RAM a notiban, de nem tudom ad- e valamilyen plusszt a memóriakezelésen kívül az x64, vagy miért jobb-rosszabb azt használni :U

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19214) NFree válasza Fire/SOUL/CD (#19211) üzenetére


NFree
addikt

köszi probálkozom , majd :R habár megprobálom ,mégegyszer a audio drivert , mivel csak vindows frissítés után engedte telepíterni a gyári drivert is előtte nem , s hátha most akkor boldogulok a pax-al is , meg megnézem azt a codek -et :R

negyedes le van ;)

vga

(#19215) nfsu17 válasza Mákos7észta (#19213) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha nem akarod, hogy fölöslegesen legyen annyi ram a gépedben, akkor egyértelmű x64.
Ezen kívül van még plusz az x64-ben, de nem tudom mi. :DDD

(#19216) Mákos7észta válasza nfsu17 (#19215) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

De driver problémák, satöbbik nincsenek, nem kevésbé labilis, mint az x86, vagy ez csak egy régebbi berögzülésem? :B

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19217) apollo12


apollo12
veterán

heló azt szeretném megkérdezni hogy nem e lehet valahogyan megcsinálni a Windows 7 32-bit több mint 3gbramot is felismerjen pl: 4Gbram

(#19218) Sub-ZeRo válasza apollo12 (#19217) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19219) nfsu17 válasza Mákos7észta (#19216) üzenetére


nfsu17
veterán

Driver gond előfordulhat, de mivel új notiról van szó, így nem aggódnék nagyon emiatt. Kezdeném az x64-el és HA nagyon nem akar hozzá driver lenni (kizárt), akkor még mindig áttérhetsz x86-ra és nyugodtan hátradőlhetsz, hogy legalább megpróbáltam.
Mellegleg nekem az 5 éves konfigommal sem volt semmi gond x64-en, meg az újjal sincs.

--

apollo12

64 bit oda is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19220) csimave


csimave
tag

Üdv!
Van egy eredeti Win 7 Ultimate-m. A Daemoon Tools nem akar elindulni.
Valami Win 2000-res marhaságot ir, próbáltam Win 2000, Xp kompatibilitási módban, de úgy se volt jó.

Más megoldás? DT helyett milyen progit tegyek fel?

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#19221) nfsu17 válasza csimave (#19220) üzenetére


nfsu17
veterán

Volt nekem is win7 ulti, meg daemon tools LITE, ingyenes, honlapról leszedve és semmi baj nem volt vele. Van más alternatíva is helyette, amit pont pár napja beszéltek ki itt.

(#19222) Lenry válasza csimave (#19220) üzenetére


Lenry
félisten

kompatibilitást ne állítgass egy rendszerszintű szoftveren
legfrissebb Daemon-tools?
rendszergazdamódban indítottad a telepítőt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19223) Sub-ZeRo válasza csimave (#19220) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtual clonedrive. Az jó hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19224) Zwiebel


Zwiebel
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy külföldről szeretnék Windows 7 Ultimate verziót rendelni, és azt már tudom, hogy mindegyikben van magyar nyelv, viszont találtam ezt az oldalt a Google-ban, ahol azt írja, hogy részben lokalizált. Ez mit rejt magában, hogy részben lokalizált?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744369(WS.10).aspx

Válaszotokat előre is köszi :R

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#19225) csimave válasza Lenry (#19222) üzenetére


csimave
tag

Köszi!
Ez a rendszergazdás megoldás jó lett.
Amúgy itt mindent rendszergazdaként kell telepíteni?:) :R

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#19226) Lenry válasza csimave (#19225) üzenetére


Lenry
félisten

mivel csak rendszergazda módosíthatja a rendszert, és egy telepítés bizony a rendszer módosításával jár (ha más nem, akkor is legalább ír a registrybe), így aztán igen.

jelentős előrelépés az XP-hez képest, ahol minden rendszergazdamódban történt, és nem egyszer ez okozott problémákat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19227) bobsys válasza Zwiebel (#19224) üzenetére


bobsys
addikt

vannak olyan reszek melyek nincsenek leforditva magyarra, de ilyennel nem fogsz talalkozni menet kozben [link]
a magyar ultimate is reszben lokalizalt language packel megy, az alap ott is az angol, illetve itt is sokan raktak fel a magyar mui-t az angol ultimate-re

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19228) Zwiebel válasza bobsys (#19227) üzenetére


Zwiebel
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#19229) Daffni2 válasza Zwiebel (#19228) üzenetére


Daffni2
addikt

A Windows update fel fogja ajánlani 35 nyelvi csomagot közte a magyart is.

Bármelyiket telepítheted,és válthatsz közöttük.
Én még nem találkoztam lefordítatlan résszel.

"Aki ad,az nyer"

(#19230) SLYM


SLYM
veterán

hogy tudom úgy feltelepíteni a windows-t, hogy a gépembe nincs se DVD, se CD olvasó? csak USB-m van :F

[ Szerkesztve ]

(#19231) Sub-ZeRo válasza SLYM (#19230) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezzel

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19232) Brutális eb válasza SLYM (#19230) üzenetére


Brutális eb
addikt

Magyar leírás ha nem menne az angól:

[link]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#19233) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

már régebb óta Win7et használok, a jelenlegi vinyómon van egy 50GBos partíció a rendszernek, a többi pedig a dolgaimnak.
Most szeretnék merevlemezt cserélni a laptopban, és az új lemezre 1 új telepítéssel költözök be :)

az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy ne 2 partícióm legyen, hanem csak 1, de esetleges újratelepítéskor ne vesszenek el az adataim.

arra gondoltam, hogy megint csinálok egy 50GBos elsődleges partíciót a rendszernek (mellé 10GB elsődleges egy Ubuntunak), a maradék pedig több logikai lenne, amit felcsatolok pl a Zene vagy Képek mappába. ez így járható út? van aki így használja a rendszerét?

van valami hátránya a korábbi felálláshoz képest?

(#19234) Lenry válasza kozyadam (#19233) üzenetére


Lenry
félisten

miért baj a több partíció?
amit leírtál, hogy logikai meg elsődleges partíciók, azok is ugyanúgy partíciók...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19237) kozyadam válasza Lenry (#19234) üzenetére


kozyadam
tag

igen, több partíció, de a Zene mappába felcsatolt partíció nem foglal betűjelet :)
tehát gyakorlatilag nem látszik :) mondjuk megváltozik tőle a mappa ikonja :)

csak azért kérdezem, hogy így használja-e valaki, hogy hoz-e valami változást, könnyebb fájlkezelést, vagy ilyesmi.

am a régi módszerrel sincs semmi gondom :)

(#19238) Lenry válasza kozyadam (#19237) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem hoz semmi változást, semmi értelme nincs így megbonyolítani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19239) Dictator^ válasza Dictator^ (#19138) üzenetére


Dictator^
veterán

Senki nem probált még, két mouse pointert használni függetlenül egymástól win 7 alatt? :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19240) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Tesóm gépére XP SP3 után Win7 Ultimate 32bit Hun-t telepítettünk.
A probléma az, hogy míg az XP alatt rendesen mentek az USB-s eszközök (nyomtató, Bluetoth, stb) addig Win7 alatt nem igazán akarnak működni se hosszabbítóval se anélkül.
A Win7 telepítésénél minden driver-t feltelepített a win egyedül a VGA-hoz raktunk fel külön drivert.

Szerintetek miért nem mennek rendesen az USB-s eszközök?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19241) virkir válasza Dictator^ (#19239) üzenetére


virkir
veterán

Nem, mert csak 2 kezem van és akkor mivel fognám a cigit meg a sört. :)

Tigi
Milyen gép milyen eszközök pontosan.
Nagy valószínűséggel régebbi hardverek lehetnek amiket nem igazán támogat a gyártó win7-es driverrel.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19242) Laccoss válasza Dictator^ (#19239) üzenetére


Laccoss
addikt

Mert nem is lehet használni.

(#19243) sagit


sagit
addikt

sziasztok

a minap behányt a routerem és gondoltam ameddig gariztatják kitaláok valamit hogy a másik gépen is legyen net. Tettem az én gépembe egy hálókarit az alaplapi mellé, az alaplain kapja a gépem a netet a modemtől és hibátlanul mixik.

Azt kellene megoldani hogy a másik gép az enyémen keresztül tudjon netezni a másik hálókari segítségével...

ötlet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#19244) Tigi válasza virkir (#19241) üzenetére


Tigi
őstag

Asus AM2-es integrált lap+PCX
AMD 5400+ AM2
ATI 3870 512MB

Nekem a kis FSC gépem régebbi és tökéletesen megy rajta a Win7 és az USB-vel sincs gond.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19245) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!Végre megcsináltam az erősítőm és most vettem észre hogy kissé torz a hang w7-en,kb 3 hete telepítettem,alaplapi Realtek 662 a hangkártya,néha pattog is,meg csörög-zörög.
A ház előlapi kimenetén fejhallgatóról is ez van,driver legújabb.
XP alatt nem csinálta :U
Valakinek valami ötlete?

Tigi : Fütyülsz bmeg és hazudsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19246) kiraly45


kiraly45
csendes tag

Hali!
Először próbáltam Win7 x64 HUN Professionalt. Elsősorban a Virtuális XP mód lenne érdekes, fel is tudtam telepíteni, aztán nem boldogulok tovább.
A virtuális XP-nek azért örültem előre, mert a régi HP szkenneremnek csak XP drivere van, nem megy Vista vagy Win7 alatt. Ugyanúgy a régi Technotrend TT-premium S-2300 PCI műholdvevő kártyám - régen SkyStar1 volt a neve - is csak XP alatt megy. Ennek is csak XP-s drivere van. Gondoltam, ezután nem kell 2 db operációs rendszer (XP+Vista vagy XP+Win7). Az USB-n csatlakozó szkennernek és a PCI csatolós műholdvevő kártyának is vannak driverei. A szkennerét valahogy fölraktam fönt az USB eszközöknél, de a hozzá tartozó többi programot - ami csak XP alatt telepíthető - nem hagyta telepíteni a virtuális XP a setup indításával. Sőt, nem is indult el automatikusan a telepítő. Valamilyen windows installer hibára hivatkozva nem hagyta telepíteni a szkenner programját. A PCI műholdvevő kártya viszont nekem rejtély. Lehet ennek a driverét egyáltalán telepíteni? Normál XP-nél az eszközkezelőben lehet telepíteni. A virtuális XP-n az eszközkezelőben a sárga kérdőjel alatt csupa virtuális eszköz jelenik meg, nem tudtam telepíteni a drivert.
Tudtok segíteni? Próbáltam keresni a neten, de nem találok okosat. Lehet, hogy rosszul keresek. Hogyan lehet drivereket és a hozzá tartozó programokat telepíteni a Virtuális XP-re Win7 x64 alatt?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#19247) semetka


semetka
őstag

Hogy tudok a bitcometnek portot nyitni a windows tűzfalon?
Csak a programot tudom hozzáadni a portot nem.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19248) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Honnan tölthetek le egy Windows 7 Home Premium MSDN verziót? A torrentes változatokat invalidnak nézi a program, amivel .iso- ból USB- ről bootolható verziót csinálnék. Szóval tiszta forrásból honnan tölthetek le szűz, aktiválatlan Home Premiumot? Előre is köszi! :R

Üdv.
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19249) Gabás válasza Mákos7észta (#19248) üzenetére


Gabás
addikt

értelemszerűen az msdn vagy technet honlapokról

semetka: ha a program ki van engedve, akkor már nem kell külön portot nyitni

[ Szerkesztve ]

(#19250) Mákos7észta válasza Gabás (#19249) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

De a Download fülnél Unavailable felirat van minden verziónál, pedig be vagyok jelentkezve, elvileg mindennek működnie kéne :U

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.