Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19051) localhost válasza Gyick (#19048) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... és a your uninstaller is leszedi! [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19052) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Pár kérdésem lenne, amikre nem jöttem rá. Windows7 prof x64-ről lenne szó, természetesen nem virágbolti verzió.

Az asztalt én letiltott ikonokkal használom, és a tálcán kapcsoltam be egy Asztal eszköztárat. Na most ez az eszköztár nekem néha eltűnik indításkor azaz meg sem jelenik (újra be kell pipálni), vagy elcsúszik pedig a tálca zárolása be van kapcsolva. Mi okozhatja ezt?

Lehetne-e gyorsítani a bootolási folyamaton? A fölösleges szolgáltatásokat már letiltottam, de nem érzem gyorsnak az indulást. Hiába van raid0 és felhúzott proci, egyszerűen nem érezhető. Még az XP-nél volt egy bootvis nevű valami, azzal nagyon látványos dolgokat értem el, jelenleg egy régi 1800+-os athlon is előbb bebootol XP-vel mint az én gépem.

A legnagyobb probléma ami munkám során rettentően hátráltat az az hogy a hálózatoknál a munkacsoportban lévő gépeknél nem tudok keresni megjegyzés mezőre. Az hogy gyárilag nem volt megjeleníthető a gépek description-ja (megjegyzés rész) az mellékes, egy XP-ből átvett ikonnal megoldottam, de a keresés hiánya eléggé gond. (több mint 200 gépnél azért nem mind1) A jobb felső kereső pedig nagy segítség lenne ha működne itt is.

Esetleg még egy apróság, ami nem olyan nagyon fontos. Szeretném kicsit személyre szabni a felületet. Alapból a klasszikus témát át tudom szerkeszteni ahogy nekem tetszik, de az Aero felületet nem tudom mert a beállításaira kattintva csak a klasszikus felület szerkesztése jelenik meg. Csak áttetszőséget és annak színét tudom állítani, nekem kellene még az ablakszegély vastagsága, betűtípusok és ha létezik olyan akkor az áttetszőségnél kivenni azt a mintát amivel átlátszódik (nem tudom megfogalmazni, ilyen átlós csíkokban nem egyformán tetsződik át) :D

Illetve lehet-e növelni a file gyorsítótár méretét kézileg? Szeretném ha kihasználná a memóriát amennyire csak tudja, és ha szükség van rá akkor szabadítson fel amennyit csak kell.

Egyenlőre csak ennyi. :) Ha tud valaki megoldást a fentiekre az legyen szíves válaszoljon! Köszönöm!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19053) bobsys válasza MasterDeeJay (#19052) üzenetére


bobsys
addikt

en nem tudok tanacsod adni, de par dolog felkeltette a figyelmemet
200 gep workgoupban peldaul, oda mar igazan illene egy domaines kornyezet
a boot ido, meg hat nem hiszem hogy az a max 1-2 masodperc szamitana,minden 10 percben ujrainditod? reggel bekapcsolod es kesz, este meg le lehet rakni sleepbe

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19054) MasterDeeJay válasza bobsys (#19053) üzenetére

Bocs rosszul írtam le, domain van de a hálózatok menüben ettől függetlenül hasonló a "kinézete" egy munkacsoporthoz. (természetesen van tartomány, active directory....)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19055) virkir


virkir
veterán

Előjött egy bugocskám.

Mint látszik a képen azokban a programokban ahol letehetőek a munkalapok mint egy ablak nem jelenik meg rendesen csak egy zanzásított bezáró gomb keletkezik.
Mindenhol így működik legyen office, PS, stb.
Mivel akadhatott össze?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19056) Szemjuel


Szemjuel
tag

Sziasztok!

Lehet volt már de nem tudom végigolvasni a 19000 hszt szóval felteszem:
Egyik barátom megkért, hogy csináljam meg nála azt, hogy a noteszgépében levő merevlemezről egy külső merevlemez csatlakoztatásakor csináljon biztonsági mentést, majd később amikor új adatok érkeznek azokat is mindig automatikusan mentse le a külsőre!
A kérdés arra irányulna, hogy a win7 beépített backupja ugyan így működik, vagy érdemesebb egy másik speciális programot használni rá, és ha igen, melyik lenne az!?

A választ előre is köszönöm!
Szemjuel

[ Szerkesztve ]

(#19057) bobsys válasza Szemjuel (#19056) üzenetére


bobsys
addikt

teljesen jo ra, lehet utemezni, lehet valasztani hogy hova es mit mentsen (adatokat es/vagy system image)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19058) McKane


McKane
senior tag

Urak!

kínomban már a hajamat tépkedem! ;]
van nekem egy régi játék,ami XP alatt ment a gépen pöpecre..
most is menne,de 1280x800-ban hibaüzenettel leáll, 1024x768-ban már elindul.. de ha erre,vagy kisebbre rakom a felbontást, egy kis kockán látom a képet.. értsd, a játék képe körül fekete csík van.. nem kicsi,nagy!
mit lehetne tenni? XP-n emlékszem,még 800x600-on is teljes volt a kép!
a gép win7-es,friss telepítés, uj vga driver, a vga x3100.. nem egy erőmű,tudom..
lehet eme problémámat orvosolni valahogy?

üdvözlettel: McKane

(#19059) xmad


xmad
őstag

srácok.. alaplapot cseréltem a gépbe meg procit. elötte müködött win 7 alatt a cod4.most nem.. ki irja hogy a müködése leállt. single player megy..multi nem. kétszer raktam újra a játékot.. meg egyszer a windows-t.. mi lehet a gond? XP-n müködik

(#19060) Laccoss válasza xmad (#19059) üzenetére


Laccoss
addikt

Rakd fel a legújabb punkbustert..

(#19061) Morden24 válasza McKane (#19058) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kompatibilitási mód, patch illetve adott játék fórumainak olvasgatása, ennyi. Amúgy melyik játékról van szó?

Sectumsempra - For Enemies

(#19062) Laccoss válasza McKane (#19058) üzenetére


Laccoss
addikt

Windows natív felbontás miatt teszi a keretet, mivel gondolom nem crt monitoron, hanem LCD-t használsz és a képarány ill. a felbontás nem egyezik. Keress hozzá Wide screen patchet hátha..

[ Szerkesztve ]

(#19063) xmad válasza Laccoss (#19060) üzenetére


xmad
őstag

változatlan a helyzet

(#19064) McKane válasza Morden24 (#19061) üzenetére


McKane
senior tag

Fifa 06..
az ajánlataidat nemsokára kipróbálom.. :U

(#19065) ollie válasza McKane (#19058) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A vga driverben kell beállítani, hogy széthúzza-e, avagy középre igazítsa tft-n a nem natív felbontást. Semmi köze az oprendszerhez.

***

(#19066) kisslion


kisslion
csendes tag

Kis segítséget kérnék.
Win.7-re telepített catalyst használatakor van-e mód arra,hogy a megjelenítő klónozása lényegében ugyanúgy működjön,mint XP esetén?Vagyis párhuzamosan megy a videó képe a tv-re,miközben lehet dolgozni a PC monitorán?
Pár hónapja próbálkoztam ezzel,sikertelenül.Persze korábbi catalyst verzióval és nem végleges Win. 7-tel... :)
Viszont meglepetésemre egyazon catalystot installálva a másodlagos megjelenítő funkciói eltérően jelentek meg a beállításoknál Win. 7 ill. XP esetében.Valahol aztán olvastam: az űj Win. már a több/sok monitor egyidejű lekezelésére lett optimalizálva,a korábbi szimpla klónozás helyett... :((

(#19067) negyedes válasza kisslion (#19066) üzenetére


negyedes
addikt

Most is klonoz neked. Win billentyu + p komboval tudod elohivni a valasztot.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19068) kisslion válasza negyedes (#19067) üzenetére


kisslion
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)
Hát ha ugyanolyan praktikus módon használható a klónozás mint az XP-nél,akkor talán mégis próbálkozom a Win. 7-tel immár egy végleges verzió keretében...

(#19069) negyedes válasza kisslion (#19068) üzenetére


negyedes
addikt

Kimondottan videoval nem probaltam, de pl kepeket slideshovban mutattam be es klonon volt. De neked inkabb az extened(kiterjesztett) kell.

Mod:ha klonon hasznalod akkor, szinte mindig ugyan azt latod amit a noti kijelzojen, szoval inkabb az extended mod.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19070) RootRulez válasza xmad (#19063) üzenetére


RootRulez
félisten

Bibibi! Én tudom miért nem megy BEEE!!

mod:
Na eddig húztam az agyad, közbe meg is találtam a megoldást: [link]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19071) krystman


krystman
őstag

Bocs a kérdésért, de nem tudjátok, hogy a Windows Media Player hová puffereli a Online dolgokat a winyón? Mert azt látom, hogy ahogy megy a műsor, úgy csökken a hely is a winyón.

Köszi.

(#19072) Armor72


Armor72
csendes tag

Sziasztok!

A Win 7 Home Premium 64 bites verzióját használom pár hónapja és megvagyok lőve ezzel a hibrid alvás funkcióval. A gép energiatakarékos üzemmódba vágja magát, majd bill/egérre megpróbálok visszatérni az "Asztal"-ra, de nagy ventillátor hangok mellett a monitor csak villog, minden sötét. Resetre sem indul ujra, leállítás egyedül a konnektorból való kikapcsolással lehetséges. Driverek, Bios stb frissítve,a win 7 is frissítgeti magát folyamatosan, a vírusirtóval együtt (Vipre)

Az alábbi rendszer van mögötte:

Asus P5QL Pro+ C2Q9650 3GHZ+2x2 GB Geil Ultra DDR2 1066+MSI RADEON 5850 OC+
Samsung F1 750 GB winchester+Cooler Master RealPower 520 táp.
Monitor: Samsung 2232 BW

Tapasztalt valaki hasonlót, hasonló konfignál? Megoldás?

Köszönettel
:R

(#19073) kisslion válasza negyedes (#19069) üzenetére


kisslion
csendes tag

Köszi a tippet!
Nekem végülis tökéletesen megfelel a normal klón,évek óta így mennek a filmek a PC-mről a tv.re.A kiterjesztett mód viszont valahogy nem nyerte el a tetszésemet...
Ezért lenne jó számomra,ha a Win. 7 ugyanúgy képes lenne kezelni az egyszerű klónozást (kiterjesztés nélkül). :)

(#19074) Laccoss válasza kisslion (#19073) üzenetére


Laccoss
addikt

Kezeli, én is úgy használom, szóval nem szabad gondnak lennie. Csak klón mód, + catalystba színház mód.

RootRulez: Szóval azt mondod hogy a hangkártya miatt nem megy a multi a COD-ban:D

[ Szerkesztve ]

(#19075) RootRulez válasza Laccoss (#19074) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem mondom, tudom! Ugyanez volt nálam a probléma. Single Player ment Multi, nem :N Ennyi volt... Csak ahhoz hogy látszódjon a "sztereo keverő" és mód legyen engedélyezni, fel kell tenni a drivert. Nem elég, ha a Win7 magától felismeri...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19076) Gál István


Gál István
senior tag

Sziasztok!

Egy egyszerűnek tűnő kérdés:

Hogy tudom feltenni az eredeti Windows 7 Home Premmium 64bit oprendszert?

Helyzet: egyik vinyón 32bites xp, másikon 32 bites vista. amikor beteszem a lemezt és elindítanám a telepítést, akkor ezt írja ki: "this installation disk is not compatible with your version windows. To upgrade, you need the correct installation disc. Contact the blabla..." Szóval mintha nem lenne jó a lemez? Gondolom az a baja hogy 64bites rendszert szeretnék felrakni. De mégis akkor hogyan?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#19077) negyedes válasza Armor72 (#19072) üzenetére


negyedes
addikt

Nezd meg esetleg, ha van a lapodon persze, a firewire tulajdonsagainal legyen bepipalva az, hogy engedje lekapcsolni a gepet.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19078) nfsu17


nfsu17
veterán

Lenne kedves vki és megnézné nekem a windows/installer mappában van-e nála 9c535.msi nevű fájl? Nekem ezt gyanúsnak vélte az a-s free.
Köszönöm.

(#19079) Sub-ZeRo válasza Gál István (#19076) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indísd újra, és boot elött kezd el a telepítést...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19080) negyedes válasza nfsu17 (#19078) üzenetére


negyedes
addikt

Nalam nincs ilyen. Win 7 prof x86 english msdnaa.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19081) nfsu17 válasza negyedes (#19080) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem win7 home premium 64 bit hun, bolti.

(#19082) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Hogy tudok win7 64-ből bebootolni DOS-ba? De úgy, hogy az NVFlasht el tudjam indítani (ami nem akar 64 bites DOS-ból működni)?

(#19083) polonic válasza nfsu17 (#19078) üzenetére


polonic
félisten

Magyar prof x64, nincsen ilyen. Az a-squarednek sok a fals riasztása, nem biztos, hogy valami kártevő. Meg ha megnézed, a többi msi fájlnak is ilyesmi neve van ott az installer mappában. Futtass online ellenőrzőket, hogy megbizonyosodj róla, mi is ez.

(#19084) nfsu17 válasza polonic (#19083) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. :)
Igen, azért nem töröltem egyből, mert több fura nevű .msi van ott, tehát nem tűnt ki a sorból. Meg 2009.11. a módosítás dátuma. :F

Az avast nem látja rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#19085) xmad válasza RootRulez (#19070) üzenetére


xmad
őstag

raktam fel realtek drivert..jó lett. bár nem gondoltam volna h ezen fog múlni :D

(#19086) RootRulez válasza xmad (#19085) üzenetére


RootRulez
félisten

Mondtam én! :K Jó játékot!

═════════════════════════════════════════

(#19087) polonic válasza AirBooms (#19082) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Flopi meghajtóra lesz szükséged szerintem, plusz a kislemez. Aztán win7-ben nem tudom lehet-e még, ha nem akkor máshol csak meg tudod oldani, de jobb klikk rá sajátgépben és formázás és itt bepipálni a rendszerlemez létrehozása vagy valami hasonló szöveg. Aztán ezzel indítod a gépet. Persze az nvflash-t és a hozzá való cuccokat, ha kész van a létrehozással másold rá.

(#19088) edward2


edward2
addikt

Másik kérdés:

Szeretném a teljes windowst átpakolni egy másik vinyo hasonlo méretű particiojára.

Create system image or create system repair disc. Ebből gondolom nekem a system image kell. Kinyomtam egy vinyora az imaget de most ezzel kb mi a turot tudok kezdeni? Simán alkönyvtárban vannak totál ismeretlen fileok... Vagy bootoljak erről a vinyorol vagy wtf?

(#19089) Laccoss válasza xmad (#19085) üzenetére


Laccoss
addikt

Ilyet is ritkán lát az ember. Még szerencse hogy gondosan távol tartom a COD-ot a gépemtől.

(#19090) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok!

Olyan probléma lenne hogy haverom gépén a 32 bites és a 64 bites win 7 is lefagy pár nap után.Eddig xp-t használt.Mi lehet a megoldás?Ja és a vista is ugyan ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#19091) nfsu17 válasza edward2 (#19088) üzenetére


nfsu17
veterán

Amit csináltál, az egy biztonsági mentés a win-ről egy másik meghajtóra. Ezt akkor szokták használni, ha behal a win és ezt rakják vissza, mint mentést. Most pontosan nem tudom hogy oldd meg, de nem kivitelezhetetlen.

(#19092) RootRulez válasza Laccoss (#19089) üzenetére


RootRulez
félisten

Jó az néhanapján kicsit lődözni. Én mondjuk max 5-10 percig bírom. Utána lépek ki, mert túl pancser vagyok az ilyenekhez... A sok kocka mindig leabál, utána meg elővenne az ideg :))

═════════════════════════════════════════

(#19093) kisslion válasza Laccoss (#19074) üzenetére


kisslion
csendes tag

Ja igen,pontosan így megy nálam is,csak hát még XP-zek jelenleg...
Köszi a megerősítést! :K

(#19094) Laccoss válasza RootRulez (#19092) üzenetére


Laccoss
addikt

Nálam arra ott a CS:S:) A CODot sosem kedveltem.

(#19095) Fire/SOUL/CD válasza edward2 (#19088) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha ez a harci helyzet, akkor ezt a pár HSZ-t olvasd el, különös tekintettel az utolsóra.
Azt a progit szerezd be és használd. Gondolom korábban nem csináltál ilyen műveletet, ezért azon a HDD-n ne legyenek értékes adatok, amire át szeretnéd másolni/klónozni az OS-t.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19096) Fire/SOUL/CD válasza gepetto86 (#19090) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát az XP az kifogástalanul, stabilan műxik a gépen, míg a Vista/W7 meg nem?
Túl sok ott az OS felétek, ezért hirtelen csak azt tudom feltételezni, hogy valami virágbolti Vista/W7 garnitúra van kéznél... :DDD Esetleg egy eredetivel kellene próbálkozni...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19097) edward2 válasza nfsu17 (#19091) üzenetére


edward2
addikt

Az a baj végigolvastam helpet és iszonyat barom megoldási lehetőségeket ajánl fel. Ahogy látom legjobb lenne ha felteszem ezt a windows 7et particiora majd recovery az imageből. talán ez a legkézenfekvőbb bár van valami opcio is hogy windows7 telepitő cd-n van egy recovery option ami ebből az imageből enged felrakni egy win7et... hát azért ha még valaki tud valami tapasztalati infot azért jól jönne vagy akár egy totál más megoldás is érdekel pl hogy lehet rendszer vinyot 1:1ben copyzni másik particiora... ilyesmi.

(#19098) Morden24 válasza gepetto86 (#19090) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha tuningol, akkor vegye vissza alapra.

Sectumsempra - For Enemies

(#19099) gepetto86 válasza Morden24 (#19098) üzenetére


gepetto86
tag

Nem tuningol.

Fire/SOUL/CD:Az én gépemen is ezek a rendszerek voltak fent és nekem semmi gondom nem volt velük.A 32bites win7 az eredeti volt neki.
Valami hardverrel lenne gond?

[ Szerkesztve ]

(#19100) Fire/SOUL/CD válasza edward2 (#19097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Adtam egy lehetséges megoldást, csak átsiklottál felette. Egy pár HSZ-t olvass vissza. ;]

gepetto86
Akkor egy kicsit konkrétabban kellene megközelíteni. Esetleg valamilyen driver okozza, ha lefagy akkor van BSOD, szóval mik a jelenségek?

Hardverrel szerintem nem lehet gond, mert akkor az XP esetében is jelentkeznének a tünetek. Szerintem inkább szoftveres gond lesz. Meg kell figyelni, hogy milyen szoftverek(ez lehet driver, játék, utility stb stb) után kezdődik a gond...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.