Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19151) 590227


590227
aktív tag

(#19152) 590227 válasza Laccoss (#19149) üzenetére


590227
aktív tag

Szimte semilyen progit nem használok,de ha megakarok nyitni valamit,sokat kell várni.Ha kikapcsolom a Kasperskyt,akkor is.

(#19153) Sub-ZeRo válasza 590227 (#19152) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De kaspersky meg az MSS az miért fut egyszerre? Elég az egyik is. Próbáld meg valamelyiket letörölni, és úgy indísd el. Szerintem az húzza be, hogy mindkettő a háttérben dolgozik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19154) 590227 válasza Sub-ZeRo (#19153) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm a segitséget.Nem az a gond,mert frissen tettem fel,ha a Kasperskyt kikapcsolom,ne maradjak védelem nélkül,meg átnézettem a gépet velük.Kikapcsolva sem javul a helyzet.Egyszerűen,hardveres hibára gondolok.Ha leterhelem a gépet,sem fagy le,az alaplapra gyanakszom.

(#19155) Sub-ZeRo válasza 590227 (#19154) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az mss azért elég jó. Nem kell oda 2 db védelmi program. Lassítják is a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19156) Gál István


Gál István
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Pár napja tettem fel az eredeti Windows 7 Home Premium 64bit OEM rendszert a gépemre, amit online aktiváltam is szépen. Megpróbáltam feltenni barátnőm gépére is, természetesen aktiválni már nem engedte a rendszer. Viszont mi van ha én mondjuk 2hét múlva eladom a gépem? Akkor hogyan tehetem fell az új pc-re?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

István

[ Szerkesztve ]

(#19157) Morden24 válasza Gál István (#19156) üzenetére


Morden24
nagyúr

Viszont mi van ha én mondjuk 2hét múlva eladom a gépem? Akkor hogyan tehetem fell az új pc-re?

Hivatalosan sehogy, ezért OEM.
HA 2 hét múlva eladod a géped, akkor lehetőleg add el vele az OS-t is.

Sectumsempra - For Enemies

(#19158) Clemi válasza 590227 (#19148) üzenetére


Clemi
veterán

Erős versengés folyik az asztali ablakkezelő erőforrásaiért.Az ablakkezelő válassebessége csökkent.A videómemória teljesítménycsökkenés.

Gondolom ezt az üzenetet az eseménynaplóból ollóztad ide.

Egy hete lassul a gép,nehezen jönnek be a programok.

A kettőnek szerintem semmi köze egymáshoz.

Hogy miért? Nálam is ilyen bejegyzéseket tesz a Windows 7 ez év január 12 óta, minden nap 1-2 óránként, még olyan időpontokban is, amikor nem is használtam a gépet, csak épp be volt kapcsolva. Először Catalist hibára gyanakodtam, de miután downgradeltem 9.9-ra mindössze fél napig volt csend az eseménynaplóan ezzel kapcsolatban, de utána megint rázendített.
Ami viszont tény, hogy ebből az égvilágon semmit nem veszek észre, se filmnézés, se játék közben. A programok továbbra is úgyanolyan sebességgel indulnak, a magok terhelése, a memória használat, és a rendszer hőmérséklet semmit nem változott.

Ezekre a bejegyzésekre csak véletlenül az eseménynapló böngészése közben akadtam rá.

De itt [link] már felvetettem ezt a "hibát" de nem igazán foglalkozott vele a közösség.

(#19159) Gál István válasza Morden24 (#19157) üzenetére


Gál István
senior tag

Értem... Olvastam azt hogy az alaplaphoz köti az OEM licencet. De mi történik ha meghal az alaplapom, vagy bármelyk hardverem?

(#19160) bobsys válasza Gál István (#19159) üzenetére


bobsys
addikt

akkor telefonon ujratudod aktivalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19161) negyedes válasza Gál István (#19159) üzenetére


negyedes
addikt

Elmeletileg, uj windows, de gyakorlatban telefonos aktivalassal meg lehet oldani egyszer ketszer(de ezt nem kell hangoztatni).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19162) Gál István válasza bobsys (#19160) üzenetére


Gál István
senior tag

Felmentem a windows honlapjára, de nem találtam meg ezt a tel.számot. De majd átnyálazom mégegyszer... Köszönöm a segítségeteket!

(#19163) Laccoss válasza 590227 (#19154) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha csak ennyi a gond, hogy lassan indulnak a programok az nem alaplaphiba. Esetleg a vinyód nem bírja (IDE-s vagy Sata?), lehet töredezettségmentesíteni sem ártana. Proci, és memória sem dolgozik sokat, bár azért 1-2 dolog biztos felesleges abból a sok mindenből ami fut. Teszteld a vinyó írási és olvasási sebességét (vannak erre programok) lehet hogy a kábel van megtörve... esetleg. Chromeból miért fut annyi rengeteg? Vagy annál minden fül egy chrome.exe? (nem próbáltam még chromeot)

(#19164) Mészike


Mészike
aktív tag

A gépemen Windows 7 van feltelepítve. A Lenovo féle. Matrica a gép alján. Aktiválva is lett. Tegnap BIOS-t frissítettem, erre közli, hogy újra aktiváljam, majd ez lezárul azzal, hogy blokkolva van a kulcs?! Mi a teendő ilyenkor?

(#19165) bobsys válasza Mészike (#19164) üzenetére


bobsys
addikt

telefonalas

2-MSINFO (267-4636)

Gál István neked is ezt kell hivni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19166) dunc válasza Mészike (#19164) üzenetére


dunc
nagyúr

Hívd fel az ügyfélszolgálatot.

(#19167) bobsys


bobsys
addikt

Microsoft Fix It Center
automatikusan javitja a hibakat, ofkorsz ez MS cucc

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19168) Mészike válasza bobsys (#19165) üzenetére


Mészike
aktív tag

Megtettem. Ott közölte a hölgy, hogy az eredetiségellenőrző progit futtassam le, és akkor ott lesz megoldás talán...
Előtte lementem a rendszeremet, mert ki tudja :)
Amúgy azért bosszant, mert minden eredeti, amit használok, és akkor itt a szívás. És nem tudta megmondani, hogy miért került tiltásra. Mindenesetre úgy kezelt, mint egy szoftverkalózt...

(#19169) Gál István válasza bobsys (#19165) üzenetére


Gál István
senior tag

Köszönöm az infót! remélem hogy nem gyűlik meg vele a bajom később...

(#19170) 590227 válasza Laccoss (#19163) üzenetére


590227
aktív tag

Szerintem a chrome is terheli a gépet,de az villámgyors.A HDD új SATA Hitachi 7100C,meg most cseréltek egyet gariban,olvasóegység hibával,akkor szintén belassult a gép,de mást írt be, a hibanaplóba.Töredezetségmentesítés,CC,naponta végzett művelet.Volt a béta Kasperskynél egy hasonló lassulás,most,mint mindig,teljesen hivatalos verzió van.A programok futtatása,WinRar,kibontása,villámgyors,csak nehezen indulnak a programok.Persze lehet virus,amit nem ismernek a virusírtók,sokszor van hogy kell egy év is mire felismerik,és bekerül az adatbázisba.A gépek sosem tiszták,csak sokan azt hiszik.

(#19171) mt33


mt33
csendes tag

Notebookok esetén szokás a boltban aktiválni a Win 7-et?
(Gondolom, azt nekem kell. Mert akkor úgy kalkulálnék, hogy el tudnám adni a hozzá kapott OS-t)
Köszi!

(#19172) band1103


band1103
őstag

Azért itt teszem fel a kérdésem mert itt talán több w7 user van mint a hdd-s topikban. :B

Át szeretném költöztetni a w7-et is tartalmazó 80GB-os hdd-m teljes tartalmát az összes partícióval egy 160GB-os hdd-ra úgy hogy később már a 160-ast szeretném használni de a 80G-s az ata a 160G-s meg sata. De jó lenne ha a HDD copy után indulni tudjon minden rendszer ugyan úgy mintha semmi se történt volna.
Erre a paragon partition magic-et használtam volna de nem tudom hogy pontosan mit kell tennem hogy elérjem a célom: gond nélküli w7 indulás.

Aki tud kérem segítsen.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#19173) pukkancska válasza mt33 (#19171) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
Ha előretelepítetten veszed a laptopod akkor nem igazán tudod a boltban aktiválni, mert a telepítés az 1. bekapcsoláskor történik meg.
Eladni el tudod adni.

(#19174) Laccoss válasza band1103 (#19172) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem ez csak azonos méretű vinyóknál működne. Kipróbálhatod, hisz két külön vinyóról van szó, így ha nem sikerül a sata-n bebootolni, ott van még a IDE-s vinyó, használhatod.

(#19175) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#19172) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19176) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Adott egy msi ex601 laptop + windows 7 és valamiért képtelen visszatérni alvómódból...
Driverek elméletbe fent vannak.
Valaki tud erre valami okosságot??

(#19177) mt33 válasza pukkancska (#19173) üzenetére


mt33
csendes tag

Szia! Azt hiszem pontatlanul kérdeztem. Tehát ha egy konkrét notebookot Win 7-tel árulnak és én online megrendelem, akkor sajnos nem dönthetek már úgy, hogy másik gépen legyen aktiválva ?. (mert szokás előtelepíteni eladás előtt, és ez után kell befejezni a Win 7 telepítését nekem?? Uhh de nem vagyok képben, bocs a noobságomért, ha még erről se tudok xp userként) De az a sejtésem, az előretelepítés alatt azt érted, hogy a kereskedő plusz szolgáltatásként már telepíti nekem az OS-t, és ha nem kérem, hogy helyettem telepítsék a win 7-et, akkor a notihoz kapott win 7 aktiválható lesz más gépen, így leszámíthatom az OS eladási árát, ha eladom azt.

(#19178) mt33 válasza pukkancska (#19173) üzenetére


mt33
csendes tag

Közben tovább pontosítom, a magyar oldalak nem írtak semmit az előinstallálásról.
Angol lap írja: pre-installed Tehát ez alapján már tényleg az lehet, hogy nem lehet másik gépen aktiválni?
Mégegyszer köszönöm az informálást!

[ Szerkesztve ]

(#19179) Fire/SOUL/CD válasza mt33 (#19177) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Nem a kereskedő telepíti az OS-t, hanem a gyártó, ezek a gyárilag előtelepített eszközök.
(A kereskedőt is megkérheted, hogy telepítsen fel OS-t neked, de ez csak akkor legális, ha pl ugyanott(vagy máshol is akár) vettél egy OEM vagy full változatot és az OS-hez mellékelt un. COA matricát ráragasztják a gépre (noti/laptop aljára).)

2. Ha a gyártó telepíti, akkor sem feltétlenül kapsz telepítő lemezt(ha igen, akkor általában Recovery CD/DVD-nek hívják), de a COA matricának ott kell lenni a gépen(vagy hordozhatóknak az alján)

3. Egy OS csak egy gépre telepíthető(kivéve az un. Volume License/Mennyiségi liszensz-el vásárolt termékek), aktiválást követően más gépen nem aktiválható(hibaüzenetet kapsz, továbbá hordozható eszközök esetén a gyárilag előtelepített példányokat gyakran a noti/laptop sorozatszámához is kötik), továbbá az OS nem átruházható/eladható(még akkor sem, ha fullos példányt vettél)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19180) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Azt hogy tudom beállítani, hogy videolejátszáskor nem váltson át egyszerű nézetre?

(#19181) Laccoss válasza horvathkrisz (#19180) üzenetére


Laccoss
addikt

Videókimenet a lejátszóban beállítod másmilyenre mint ami most van:)

(#19182) horvathkrisz válasza Laccoss (#19181) üzenetére


horvathkrisz
addikt

KMPlayert használok, nem igazán tudom hogy mit és hol állítsak rajta...

(#19183) pukkancska válasza mt33 (#19178) üzenetére


pukkancska
tag

Igen. Fire/SOUL/CD remélem jól felvilágosított a témában és érthető már minden.
Annyival még kiegészíteném, hogyha online rendelsz és ott szerepel az hogy Windows 7 -el adják Neked, akkor Te nem kérheted azt, hogy neked win7 nélkül adják.
Maximum ha úgy döntesz akkor törölheted, de az új windows 7 -ről már neked kell gondoskodnod +pénzért.

Eladni pedig ha el akarod, akkor azzal a windows 7-el tudod amit előre telepítettek a gépre. (ezt bele kalkulálhatod az árba). Csak arra figyelj, hogy a recovery dvd-t mellékeld a vásárlónak és a címke is fel legyen ragasztva.

(#19184) band1103 válasza Fire/SOUL/CD (#19175) üzenetére


band1103
őstag

Köszönöm, jó segítség! :R

Már csak az a baj hogy a w7 genuine észrevette a kavart és kiírta hogy kalózpéldány pedig nem is. Akkor minden hdd változáskor újra kell aktiválni vagy mi lesz? Mit lehet tenni?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#19185) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#19184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nyilván OEM változatod van és azok bizonyos hardverváltozások esetén(elsősorban Alaplap, RAM(gyártó változás) és HDD(elsősorban gyártó változás, nem feltétlenül kapacitás miatt)) újraaktiválást kér, úgy hogy elképzelhető hogy ezért "nyavajog" a W7. :DDD
(Vagy esetleg Windows Update-ről kaptad meg a szeretetcsomagot és azért. Jó pár versenyzőnek már fekete a háttere, meg az Office is beállt... :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19186) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Egyszer már belinkelt nekem valaki egy win7 magyarítást ami roppant egyszerű de nem találom. Valami Vistás cucc volt.
Honnan tudom én ezt letölteni? Dvd-n már megvan a magyarítás de a program nem tudom hol van, tudna nekem ebben vki segíteni?

(#19187) Laccoss válasza spyduck (#19186) üzenetére


Laccoss
addikt

Talán ez volt az? Vistalizator

(#19188) spyduck válasza Laccoss (#19187) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet:) köszi, megpróbálom!

(#19189) Fire/SOUL/CD válasza spyduck (#19186) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sorry, félreolvastam... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19190) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem,hogy Win7 Ultimate és Win7 Xtreme között mi a különbség és ha játék szempontból közelítem meg a kérdést,melyiket ajánlanátok inkább?
Köszi a válaszokat!

TDI POWER

(#19191) finest


finest
őstag

Ha gyártótól (Gigabyte) származó AHCI meghajtót akarok telepíteni Win7 alá, mikor kell az install alatt vadul F6-ozni?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19192) Tosee válasza Süni 1985 F (#19190) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Win7 ből az alábbi verziók léteznek:
Starter
Home Basic
Home Premium
Professional
Enterprise (ez gyakorlatilag ugyan az mint a professional, de ez csak mennyiségi licencel vásárolható meg)
Ultimate

Win7 Xtreme pedig nem létezik hivatalosan, ez csak valami tört, "csilli villi" warez verzió lehet! Ennek és módosított társainak verzióit ha rám hallgatsz, akkor mellőzöd!

Játékra elég a Home Premium, 26.000 Huf környékén kapható! Konfigurációtól függően 32 vagy 64 bit!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19193) Fire/SOUL/CD válasza finest (#19191) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ITT vagy rákattintasz a Load Driver/Illesztőprogram betöltése "linkre"...

Tosse
Starter-ből csak x86... ;]
Már volt szerencsém olyan vadegérrel találkozni, aki teljesen kiakadt, hogy miért nincs a fullos x64 DVD-n a Starter változat...Amikor mondtam neki, hogy hát, fejlődő ország, meg ott sok esetben jó ha egy P2-re futja, akkor szerinte oda x64 kell? Na ezután roppant szégyenkezve elvonult... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19194) finest válasza Fire/SOUL/CD (#19193) üzenetére


finest
őstag

Kösz!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19195) Tosee válasza Fire/SOUL/CD (#19193) üzenetére


Tosee
őstag

Ezt nem tudtam... :B Azt hittem, hogy az összes kiadott változatból van 32/64bit! Ezek szerint nem! Köszi a felvilágosítást!

Már volt szerencsém olyan vadegérrel találkozni, aki teljesen kiakadt, hogy miért nincs a fullos x64 DVD-n a Starter változat...Amikor mondtam neki, hogy hát, fejlődő ország, meg ott sok esetben jó ha egy P2-re futja, akkor szerinte oda x64 kell? Na ezután roppant szégyenkezve elvonult... :DDD
Érdekes, dolog lenne egy P2-es gépre x64-et rakni ráadásul hetesből...!
Napokban telepítettem ismerősömnek P3-as gépére XP-t (előtte win98 volt rajt), de miután beköttette az internetet, és belekerült a gépbe egy lankártya amihez nem volt 98-as driver, így kénytelen voltam valamit lépni! Hát mit ne mondjak! Eszméletlen lassú volt az egész! Kellett neki negyed óra a bekapcsolástól számítva, mire használható volt valamire a gép! Mondta, hogy tervezi egy új beszerzését (mivel ennek már valami kontakt hibája is van), de addig ebbe szerezzek neki mindent ami kell! Na itt mondtam neki, hogy ebben az esetben erre már felesleges költeni! Türelem... (egyébként nyugdíjas az illető szóval ráér :DDD )

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19196) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
Hogy lehet megszabadulni egy win7 ultimate (64 bit) programtól?
Külön önálló HDD-n volt. Másik XP alól nem engedi kitörölni, sem Linux alól.
Nincs engedély, illetve nem törölhető egy ndlr, vagy hasonló nevű állomány és hozzá sem nyúl. A vinyón van egyéb adat 100 giga mennyiségben , nem kóser, átmenteni, hogy formázzam a HDD-t. Így meg ott eszi a fene, és ha beteszem a mobil Rackba akkor erről botol a gép nem a "C" meghajtó XP-ről.
Rosszabb mint egy vírus.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#19197) Sub-ZeRo válasza Süni 1985 F (#19190) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD :DDD Ú az xtreme verzióban biztos van vagy 5 fps különbség. ;]
Amúgy ilyen xtreme, ati, nvidia változatokat nagyon érdemes kerülni... Több "kárt" csinálnak mint hasznot...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19198) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , nos lenne egy igen érdekes problémám s az agyamra megy , de nem tudom mit kéne csináljak.

Nos az egész az alaplap cserével kezdődött, p45-ről váltottam g31-re a lényeg vin7 (64bit) oprendszert használok, s zenét vagy filmet nézni nem tudok mert ugrál a hang , jobban mp3 nál érződik , de filmeknél is észrevehető , s eléggé idegesít, nos probáltam ujjabb chipset drivert , meg kodeck pack-et, de semmi ugyan ez a gond .
Viszont a napokba elkeztem filmeket konveálni, s a lényeg ha megy a konvertálás nem csinálja :F

Teljesen érthetetlen számomra a gond s nem tudom mit tegyek, mit csinálhatnék. :F

Please help :R :R :R

vga

(#19199) Fire/SOUL/CD válasza Sztlaci (#19196) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

BIOS-ban a bootsorrendel már próbálkoztál? :U
(Azt a HDD-t vidd a lista tetejére/tedd elsődlegesnek, aminaz XP van)

NFree
És esetleg(mert ezt kihagytad a felsorolásból) egy újabb, vagy épp régebbi Realtek Azalia driverrel is próbálkoztál?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19200) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni! W7 alatt sikerült FTP szerót csinálnom IIS-vel,de nem igazán tudom kiengedni a routeren.

21 portot használja,az ok,ez ki is van engedve a routeren,de mégse lehet kivülről elérni. :U

Valaki tudna segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.