Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19101) edward2 válasza Fire/SOUL/CD (#19100) üzenetére


edward2
addikt

Hehe, szerintem nem frissitettem forumot :) kösz rálesek

(#19102) JetiRulez válasza JetiRulez (#19030) üzenetére


JetiRulez
őstag

Erre valaki?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19103) gepetto86 válasza Fire/SOUL/CD (#19100) üzenetére


gepetto86
tag

asus m2v mx se alaplap athlon64 6000+proci 2gbkingstone+2gb kingmax memória,9500gt
ez a gépe
Azt mondta hogy megy a zene és egyszer csak beszaggat és lefagy és nem lehet vele kezdeni semmit.

(#19104) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali
AZ én problémámra valaki valamit?

(#19105) zoli62


zoli62
addikt

Van egy oldal, amit egyszer emlékeim szerint megkérdezés után megbízhatónak minősített az Internet Explorer 8, így nem védett módban töltődik be. Eltávolítani nem lehet a megnízható helyek közül, mivel nem szerepel ott. Az a kérdésem, hogy miért nem látom a megbízható helyek listájában, illetve a rendszer hol tárolja az ilyen oldalakat?

(#19106) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Win7-et használok és látom a windows update-ben hogy lenne 8 új frissítés, de nem mutatja meg hogy mik ezek. Hol lehet meglesni mit akar telepíttetni velem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19107) AirBooms válasza polonic (#19087) üzenetére


AirBooms
addikt

Szia!

Köszi a választ. A gond csak az, hogy nincs floppy meghajtó a gépemben... USB pendrive nem jó, azzal nem lehet megcsinálni, vagy egy boot CD-t? Amire rámásolom az NVflasht is?

Köszi :R

(#19108) AirBooms válasza AirBooms (#19107) üzenetére


AirBooms
addikt

Sikerült... :D

(#19109) Morden24 válasza dethroner (#19106) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mitől kell félni egyébként? :U

Sectumsempra - For Enemies

(#19110) bobsys válasza Morden24 (#19109) üzenetére


bobsys
addikt

vagy attol hogy "hazatelefonal"
vagy ugye van az a genuine windows update
de ne legyen igazam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19111) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Adott egy Asus notebook egy Win7 Home x64 magyar rendszerrel. Ha ezt letörlöm és van egy angol nyelvű telepítőm, el fogja fogadni a noti alján lévő liszenszet? (azt tudom, hogy csak telefonosan lehet beregisztrálni)

Előre is köszi! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19112) Morden24 válasza bobsys (#19110) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ehh, próbálok jóindulatú lenni. Túl beteg vagyok a rosszmájúskodáshoz :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#19113) Morden24 válasza SP!T (#19111) üzenetére


Morden24
nagyúr

El fogja fogadni, természetesen ugyanúgy "Home" legyen (gondolom Home Premium). A nyelv, illetve a 32/64 bit mindegy.

Amúgy miért csak telefonon lehet beregisztrálni?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19114) nfsu17 válasza Morden24 (#19109) üzenetére


nfsu17
veterán

Én is megszoktam nézni mik jöttek, mert pl böngészős xart is kivettem, akkor ezek a kártékony eltávolítók sem kellenek, jött már hálókártya driver frissítés, az sem kellett, minden "xart" nem telepítgetek össze-vissza én sem. :N

(#19115) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#19102) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Valamit ellenőrizz légyszíves.

1. Registry editor indít
2. Navigálj el ide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip6\Parameters\
3. Ellenőrizd, hogy létezik-e a DisabledComponents kulcs
4. Ha igen, akkor mi az értéke?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19116) Morden24 válasza nfsu17 (#19114) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na jó, csak igazából már Vista óta így néz ki a WinUpdate, és csak most tűnt fel, hogy kattintani kell a listáért... csupán érdekelt, hogy miért ez a nagy érdeklődés éppen most :N

Sectumsempra - For Enemies

(#19117) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#19116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát mert ki kell lőni azt az update-t, ami kinyúvassza az activátorokat/loadereket stb, veszélyes automatikusan/mindet felpakolni... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19118) negyedes válasza Fire/SOUL/CD (#19117) üzenetére


negyedes
addikt

ah dehogy, egyszeruen csak lassitja windowst :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19119) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#19117) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nemá.
Beteg vagyok, jóindulattal gyógyítom magam. Ne téríts le az útról :D

Sectumsempra - For Enemies

(#19120) dethroner válasza Morden24 (#19109) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, egy újraindítást követően láthatóvá váltak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19121) nfsu17 válasza Morden24 (#19116) üzenetére


nfsu17
veterán

Az hagyján, hogy mondjuk vistája nem volt, de gyakran se internetezhet, mert ha fölé viszem az egeret, akkor linkként viselkedik, innentől kezdve pedig nem bonyolult a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#19122) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Windows live mail-el kapcsolatos kérdés, ha esetleg valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném! ;) [link]

(#19123) Daffni2 válasza horvathkrisz (#19122) üzenetére


Daffni2
addikt

A fiók nevére jobb egérgomb kattintás,
Vedd ki a pipát értelemszerűen a megfelelő helyről.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#19124) Sub-ZeRo válasza horvathkrisz (#19122) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem törli. Amit a programból törölsz, menj be a kukába, és töröld onnan is. Nekem törli akkor a szerverről is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19125) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#19115) üzenetére


JetiRulez
őstag

255 az értéke. Nekem ez nem mond semmit.

És egy másik. Fater nyilván valamit piszkált a gépen, mert most minden kétszeresére lett kinagyítva. A DPI-hez és a Nagyításhoz nem nyúlt hozzá (mindegyik 100%-on áll), ikonok is kicsire vannak állítva. Ha nem ezekkel, akkor mivel lehet visszaállítani?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19126) horvathkrisz válasza Daffni2 (#19123) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszönöm szépen, most már működik! ;)

Sub-ZeRo, nekem pedig mindig fenthagyta, sőt, mikor beléptem a freemail-re a webes felületen, mind "olvasatlan" volt.

(#19127) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#19125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ez alapvető hiba!(Nem véletlenül kérdeztem :DDD)
Ugyanis jelenleg az összes IPv6 komponens le van tiltva, egyes IPv6 komponensek meg szükségesek/nélkülözhetetlenek az Otthoni Csoport működéséhez. Állítsd nullára az értékét és indítsd újra a gépet.

Remélem egyből megjavul minden... :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19128) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#19125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A másik problémát(nagy ikonok) próbáld úgy orvosolni, hogy nyomva tartott CTRL mellett tekergeted az egérgörgőt. :DDD
(Ne legyen semmi megnyitva, csak az asztal, mert pl böngészőben is nagyít/kicsinyít ez a dolog, de attól az asztali ikonok mérete nem fog megváltozni :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19129) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#19127) üzenetére


polonic
félisten

Vajon ezt mi okozhatja. Mert ugye nálam is ez volt a probléma, emlékszel még?

(#19130) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#19129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Legalapvetőbb dolgok, mint pl amikor új hálózatot észlel az OS, akkor kéri, hogy add meg a típusát, ha itt valaki a Home-ra megy(ami többek közt azt jelenti, hogy az a gép nem látszik a hálózaton), akkor értelem szerűen az OS letiltja az Ipv6-ot, meg konfigolja az Ipv4-et.
De ezt védelmi szoftverek is előszeretettel automatikusan kilövik.

Otthoni csoport létrehozása előtt ezt a kulcsot célszerű ellenőrizni, ez az alapja, ennek a kulcsnak a megléte és megfelelő beállítása nélkülözhetetlen.

Fire.

UI: Igen, persze hogy emlékszem, lehet azt elfelejteni? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19131) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#19128) üzenetére


JetiRulez
őstag

A méretarány-probléma orvosolva lett az újraindítással, máshogy nem lehetett.

A hálózat viszont továbbra sem működik normálisan, ugyanis újraindítás után automatikusan visszaállt az érték 255-re a regeditben. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19132) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#19131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Az adapter beállításoknál be van pipálva az ipv6? [link]
2. Ha a linkelt képen, az IPv6 tulajdonságait megnézed, automatikusra van állítva a címkérés ill. DNS cím kérése?
3. Amikor módosítottad a registry kulcs értékét, akkor kiléptél a registry editorból mielőtt újraindítottad volna a gépet?
4. Próbáld megint módosítani, kilépni a reg editorból, aztán megint lépj be és ellenőrizd, hogy megváltozott-e az értéke

"Magától" nem szokott csak úgy visszaállni egy reg érték, ezt valamilyen pl védelmi progi vagy maga az OS teszi meg. Hogy melyik és ennek mi az oka, azt így "virtuálisan" nehéz lesz megállapítani.

Ha használsz tűzfalat(nem a W7-ét), akkor átmenetileg tiltsd le, aztán módosítsd a kulcsot és kikapcsolt tűzfal mellett indítsd újra a gépet.

Egyenlőre ennyi...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19133) Sub-ZeRo válasza horvathkrisz (#19126) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A freemail támogatja ez ilyen progik használatát? Nekem a hotmail, windows live, gmail igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19134) Kolondrum

Hello! Régen voltam itt. Kérdésem az, hogy a tegnap (vagy azelőtt nem tudom) feltelpített ha jól tudom 6 v 8 frissítés közül melyik drága volt az amelyik ellenőrizte az eredetiséget? :U
Haverom síír úgy sajnálom! ;]

(#19135) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#19134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

KB971033

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19136) kaposi1


kaposi1
tag

Sziasztok!

Ma a rendszer összetevők vizsgálatánál
ezt[link]az üzenetet kaptam.
Ami valószínűleg összefügg azzal hogy a napokban feltelepített WIN 7 során napjában többször számomra indokolatlanul, megszakad a netem.
Hülyeséget nem szeretnék letölteni.
Ezért nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem adni egy olyan linket ami pontosan erre a frissítésre mutat.
Tudom google a barátom de ezt nem szeretném elbaltázni!
Előre is köszi a segítséget!! :R :R

(#19137) Fire/SOUL/CD válasza kaposi1 (#19136) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Marvell - Gyári oldal
Jobb oldalon kiválasztod az OS-t, alatta meg a pontos típust és search.
(Az általad adott linkben 3 különböző "típusú"(Part number) szerepel)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19138) Dictator^


Dictator^
veterán

Probálta valaki ezt a multi-touch vistás dolgot?

Két egérkurzor kéne, két külön egérrel irányitani a gépet.

Ha igen, akkor vélemények?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19139) kaposi1 válasza Fire/SOUL/CD (#19137) üzenetére


kaposi1
tag

Pontosan ezért nem tudom hogy melyiket.
Mert három is van.
8001
8003
vagy 8010 :F

(#19140) Fire/SOUL/CD válasza kaposi1 (#19139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az alaplapodhoz adott kiskönyvben, vagy az alaplapod gyártójának honlapján biztosan fent van a típusa, vagy nem? :F

Fire.

UI: Az adatlapodon szereplő Asus lapon nem ilyen LAN van...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19141) Fire/SOUL/CD válasza kaposi1 (#19139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Megnéztem, mindhárom kártyához ugyanazt a drivert lehet letölteni, szóval innentől mindegy melyiket jelölöd ki a listából a 3 közül... :DDD DirectLink

Szerk
Ja kérem szépen, azon a lapon valóban Marvell kártya van, de az adatlapodon "kissé" pontatlanul fogalmazol, merthogy ott ez van: ASUS A7N8x :DDD
Csak így lazán, és van pont ilyen típusú alaplap, amin nem Marvell LAN van. :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19142) kaposi1 válasza Fire/SOUL/CD (#19140) üzenetére


kaposi1
tag

Hali!

Kiskönyv?
Hol van az már!
Annyit biztosan tudok hogy az alaplapom tipusa ASUS A7N8X-E Deluxe

(#19143) Lenry válasza kaposi1 (#19142) üzenetére


Lenry
félisten

akkor irány a gyártói oldal és onnan töltesz egyet PDF formában

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19144) Fire/SOUL/CD válasza kaposi1 (#19142) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Még csak PDF-t sem kell letölteni, legközelebb gyári oldalon tudakozódj, ha esetleg szükséged lesz rá. [link]
(Amúgy 88E8001 LAN van integrálva, de már mindegy) :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19145) kaposi1 válasza Fire/SOUL/CD (#19144) üzenetére


kaposi1
tag

Hali!

Igen mindegy mert tökéletes lett a direkt linked alapján. :C

Nagyon szépen köszönöm a hasznos segítséged neked és Lenry-nek is! :R :R :R

(#19146) kliszi


kliszi
senior tag

sziasztok ! Tudna nekem segiteni valaki hogy a win 7 premiumom van feltelepitve és nem találom hogy holl lehet megnézni az emailemet benne az eredeti levelezöt ahol be kell álitani a t-online -es cimemet . Merre keresem a win 7 premiumban ? Választ elöre is köszi !

(#19147) Fire/SOUL/CD válasza kliszi (#19146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

W7-ben nincs levelező alapban, mint a Vista-ban a Windows Mail. Itt külön le kell tölteni és Window Live Mail-nek "keresztelték": [link]

Egyben is letöltheted a csomagot(nem csak a levelező lesz benne, de telepítéskor kiválaszthatod, hogy mit szeretnél/nem szeretnél telepíteni), de külön a Mail progit is.

Ha az egész ún. offline telepítőt le szeretnéd tölteni, akkor egy "trükk". Az adott linken kattints a Letöltés gombra(ilyenkor kb 1-2Megás darabot töltene le), szakítsd meg a letöltést. Most az oldalon megjelenik a Próbálja újra gomb. rákattintva már a full setup töltődik(kb 130 Mbyte)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19148) 590227


590227
aktív tag

Help!Erős versengés folyik az asztali ablakkezelő erőforrásaiért.Az ablakkezelő válassebessége csökkent.A videómemória teljesítménycsökkenés.Egy hete lassul a gép,nehezen jönnek be a programok.4GB ram van,W7 32bit Dual Core Proci,3200-as, integrált videókártya.

(#19149) Laccoss válasza 590227 (#19148) üzenetére


Laccoss
addikt

Feladatkezelőben mik futnak?

(#19150) 590227 válasza Laccoss (#19149) üzenetére


590227
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.