Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19451) Morden24 válasza pzstm (#19450) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, hát nekem is még mindig az 59-es van. Ha akarnak, majd küldenek frissítést. Ha ki is akarnék szállni a betából, még akkor is lusta lennék magam telepítgetni :D

Sectumsempra - For Enemies

(#19452) pzstm válasza Morden24 (#19451) üzenetére


pzstm
titán

nekem is édes mindegy,csak olyankor ciki mikor vérpistike ránéz a gépemre, és elkezd röhögni , hogy neki mennyivel nagyobb az e-pénisze, mivel neki 1961 nekem meg csak 1959 ;] :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19453) Szabesz


Szabesz
őstag

Üdv
Pár napja a töltöttségi szint jelző mellett egy prios alapon fehér x villog. Ez minek köszönhető? A gép egy az adatlapomon szereplő HP nx9420.

Ugyanúgy elmegy a gép 3-5 órát, igénybevételtől függően mint korábban.

¯\_(ツ)_/¯

(#19454) Rebirth II. válasza Szabesz (#19453) üzenetére


Rebirth II.
tag

elhasználódott a telep szerintem :O, vagy hibás vagy csak okosnak hiszem magam

(#19455) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Havernak olyan gondja lenne,hogy tett új winyót a gépébe és hát nem tudja rátenni a 64bites W7-et.
Valami olyasmit magyaráz,hogy ráment a Load Driver...-re vagy mi van ott és valami hibát ír ki neki. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19456) virkir válasza cellpeti (#19455) üzenetére


virkir
veterán

Szép, kerek, szakszerű leírás a hibáról. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19457) Gorneck válasza cellpeti (#19455) üzenetére


Gorneck
titán

Nem látja a partíciót? Vagy minek akar vezérlődrivert etetni a telepítővel?

Gorneck#1239

(#19458) Morden24 válasza pzstm (#19452) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden egyes alverziószám plusz egy-egy virtuális centi az IRL f*sz virtuális f*szához :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#19459) ambrus14


ambrus14
tag

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy bejelentkezési képernyő, belépek elkedi tölteni az asztalt, a minialkalmazások nélkül és 5 percig semmit nem csinál, mintha azokra kéne várni majd utánna bejön minden! Eddig 3-4 alkalommal csinálta ezt és nem értem miért! :F

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#19460) bobsys válasza cellpeti (#19455) üzenetére


bobsys
addikt

akkor az izet kene megbigyozni amitol az a cucc elekezd ugycsinalni
a valasz pedig 42

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19461) Laccoss válasza Gorneck (#19457) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyszerűen nem látja a vinyót telepítéskor, ezért drivert kér. Xp vs SATA vinyóknál volt ilyen.

Cellpeti: Alaplap gyártó oldaláról sata drivert leszed, usb-re vagy vinyóra vagy lemezre vagy valamire kiír, és load driverrel betölt.

[ Szerkesztve ]

(#19462) Morden24 válasza ambrus14 (#19459) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eddig 3-4 alkalommal csinálta ezt és nem értem miért!

Minialkalmazások nélkül nem csinálja?
Ha nem, akkor egyenként lődd le őket, és nézd meg, hogy melyik a ludas.

Sectumsempra - For Enemies

(#19463) Morden24 válasza bobsys (#19460) üzenetére


Morden24
nagyúr

a valasz pedig 42

Legalábbis Adams szerint :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#19464) Sub-ZeRo válasza ambrus14 (#19459) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

win7-es minialkalmazások? Ha nem, már mint nem gyári, gondolom a gadgetekre gondolsz, akkor kapcsold ki. Nálam az msn gadget csinált hasonló dolgokat. Addig nem jelentek meg, míg az msn be nem lépett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19465) cellpeti válasza virkir (#19456) üzenetére


cellpeti
veterán

Én csak azt írtam le,amit ő mondott. Tőlem 200km-re van! Megoldotta valahogy! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19466) polonic válasza Laccoss (#19461) üzenetére


polonic
félisten

Inkább ne az alaplapgyártó oldaláról szedjen senki drivert. Nem ott vannak a legfrissebbek, ott régi szutykok vannak. Ez egy rossz tanács szerintem.
Az eszköz gyártójától kell beszerezni a drivereket, ha telepíteni akarunk külön.

(#19467) hibavissza


hibavissza
veterán

Hi!
A probléma a következő:
Giga 780 gm s2h alaplapon az ahci engedélyezés után nem indul az os. Natív ide-ben minden ok.
Hol keressek drivert? Vagy más a gond? Hagyjam a csudába nem hoz sokat a konyhára az AHCI? Thx

(#19468) polonic válasza hibavissza (#19467) üzenetére


polonic
félisten

Mivel ezt így nem ajánlott csináln, ahogy te csinálod. OS telepítés előtt kell állítani az ahci módon. Van egy megoldás egyébként mit kell csinálni máskor, de nem biztos az sem.

(#19469) Steelmanus válasza hibavissza (#19467) üzenetére


Steelmanus
addikt

Olvasd ezt el de csodat ne varjal en kiprobaltam AHCI modban is ugy hogy eleve mar a BIOS-ban engedelyezve volt de sokat nem ertem el vele, viszont sok vincsi diagnosztikai program nem mukodott mert azt irta hogy nem tudja a lemezek AHCI driveret hasznalni, meg a HDSentinel sem a konfigomat olvashatod az adataimnal.

polonic Tarsunk megelozott de igaza van jobb azt elotte beallitani a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#19470) virkir válasza hibavissza (#19467) üzenetére


virkir
veterán

Próbáld meg így bekapcsolni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19471) hibavissza válasza Steelmanus (#19469) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszönöm az expressz válaszokat.
A gigabyte oldalán talált pár szavas hablaty így már érthető.
Szal nem érdemes kavarni vele, nem lesz ssd-tőle a winyóm :)

Azért, lehet kipróbálom, legfeljebb kikapcsolom. Azé' megvárom hátha reagál kicsit később a support....

Még egyszer köszönöm. :R

(#19472) kraftxld válasza shadoan (#19437) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

parancssorba: gpresult /r

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19473) Laccoss válasza polonic (#19466) üzenetére


Laccoss
addikt

Erre most azt feltételezheti az ember, hogy a vinyó gyártójától kell drivert tölteni...

Chipset gyártójától kellene, de sokszor csak az alaplapgyártót találják meg, és ha ősrégi is de ad egy kiindulópontot, de aki ezt nem tudja megoldani, az szerintem hozzá se kezdjen.

[ Szerkesztve ]

(#19474) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,mitől van az,hogy ha eltelik az általam képernyőkikapcsolásra beállított idő, a képernyő elsötétül,majd rögtön feléled? (nem,nem nyúlok hozzá,hogy feléledjen:) )
Tehát sosem kapcsol ki.
Rc alatt is ugyanez volt.

Laptopon vagyok win 7 prof 32bit-el.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19475) Fire/SOUL/CD válasza Zirowe (#19474) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 röhejesnek tűnő ok :DDD

1. Infrás egér van rádugva, ami önálló életet él(nem kell megmozdítani, hogy magától mocorogjon az egérkurzor)

2. Mobilnet van rádugva a gépre, de nem hosszabbítóval(bezavar a gépnek, ez látványosan meg is szok nyilvánulni, mert pl nem kattintasz sehova, ennek ellenére hol mintha bal, hol mintha jobb egérgombot(vagy a touchpad-ot) használnád...)

3. Ez már teljesen hétköznapi ok, egyszerűen le van tiltva, hogy különböző alvó módokba mehessen.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19476) Zirowe válasza Fire/SOUL/CD (#19475) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na,akkor én nagy kivétel vagyok :)

Igen,infrás zsinórnélkülivel használom,nem nincs mobilnetem,upc net van utp-vel,valamint igen,van beállítva kikapcsolási idő.

Most teszteltem direkt: bedugott egérrel elsötétül a kép,majd rögtön feléled,de ha kihúzom,akkor is.
Tehát úgy látszik nem az egér a hibás (meg eleve ha nem használom,akkor csökkentet módba megy az egér).

Vajon hol lehet akkor a bibi?:S

ja,és alvó és hibrid mód kikapcsolva,ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19477) Fire/SOUL/CD válasza Zirowe (#19476) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha Alvás-ba vagy Hibernálásba szeretnéd "küldeni" a masinát, akkor szerinted a "ja,és alvó és hibrid mód kikapcsolva,ha ez számít." nem számít? :F :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19478) Zirowe válasza Fire/SOUL/CD (#19477) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem,én csak azt szeretném,hogy x perc után kikapcsoljon a kijelző,nem azt hogy aludjon vagy hibernálódjon:D

Közben dolgozzon csak a kis rabszolga:P

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19479) ambrus14 válasza Sub-ZeRo (#19464) üzenetére


ambrus14
tag

Egy olyan van ami nem gyári, az pedig egy névnapi kalendárium a többi óra, ram/cpu mutató és egy időjárás előrejelző! Most kivettem a névnapi kalendáriumot! Pár beindulást még várok vele hogy tényleg azt mondhassam hogy ez volt a baj, mert most jó!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#19480) Digital


Digital
addikt

Hali!

Valamit elcsesztem a bootszektorban:F
Van egy Vista, és egy Win 7 a gépen.
Easy bcd-vel elcsesztem valamit a boot szektorban, mivel bazirgáltam az MBR-t! :O
Indításnál "érvénytelen boot ini, majd hiányzó (telepítsem) a windows root>\system32\ntoskrnl.exe. fájlt.
Bootoltam a win 7 telepítőről, a parancssorban vagyok x:\Sources> könyvtárban
Hogyan tudnám visszahozni a win 7-em?
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19481) pzstm válasza Digital (#19480) üzenetére


pzstm
titán

Parancsolj:
Windows7 Master Boot Record javítása ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19482) Digital válasza pzstm (#19481) üzenetére


Digital
addikt

Próbáltam:F
G a cd meghajtóm, így nézne ki a parancssor: G:\>\boot bootsect.exe /nt60 all
De szerintem ez így nem jól van írva:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19483) Fire/SOUL/CD válasza Digital (#19482) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19484) Digital válasza Fire/SOUL/CD (#19483) üzenetére


Digital
addikt

Hali!

Ezt megtartom B tervnek!
A megoldás: bootsect /nt60 c: /mbr volt! :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19485) kleinguru


kleinguru
addikt

Lehet, hogy már volt...

De valaki le tudná nekem írni, hogy a VUP dobozos win7 mit is takar pontosan?!

Mert láttam 28Kért bruttó HomePremiumot és ha csak ennyi és nem gáz az alkatrész csere, ergó nem oem, akkor megvenném.

Tudom, valsz ez biztos volt, de mi a különbség az egyes verziók között:R?!

Csak azért mert 6 havonta valami hardvert cserélek állandóan és hogy ne legyen para:)!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19486) pzstm válasza kleinguru (#19485) üzenetére


pzstm
titán

VUP= Version UPgrade

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19487) kleinguru válasza pzstm (#19486) üzenetére


kleinguru
addikt

Thx:R!

És akkor kb mennyi a dobozos normál ill ha oem akkor valami kamuval tönkrement ez az tudom aktiváltatni?!

Vagy érdemes dobozosat venni?!

Közben megtaláltam az összehasonlítást:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19488) pzstm válasza kleinguru (#19487) üzenetére


pzstm
titán

25-26ezer körül van egy HP OEM emlékeim szerint....alaplapcsere esetén nem tudod újraaktiválni elméletileg. Viszont a vonal túloldalán lévő enyhe szlovák akcentussal beszélő hölgyek nagyon kedvesek és segítőkészek ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19489) Sub-ZeRo válasza ambrus14 (#19479) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor úgy nézki az volt a ludas.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19490) kleinguru válasza pzstm (#19488) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezer thx, és ha szépen megkérlek, dobnál egy boltnevet, ahol meg tudom venni?!

Természetesen privátban:D!

Köszi:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19491) pzstm válasza kleinguru (#19490) üzenetére


pzstm
titán

publikus ez teljesen:
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19492) kleinguru válasza pzstm (#19491) üzenetére


kleinguru
addikt

:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19493) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Erre a hibára tudja vki a megoldást? :F

(#19494) Fire/SOUL/CD válasza Kecuhun (#19493) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elsőre így hirtelen azt mondanám, hogy valami kodeket pakoltál a gépre, annak a modulja okozza a hibát, olyan oldalakon, ahol flash található.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19495) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!

Újabb láma kérdésem: Hol találom az integrált kamerám alkalmazását? W7, kamera megfelelően telepítve, minden okés az eszköztelepítő szerint.

Köszi!

(#19496) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#19495) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha a driveren kívül, telepítettél hozzá egyáltalán alkalmazást, akkor valahol a program files-ba...Gondolom a cam típusát tudod vagy a cam utility-ét, ez alapján keresgélj.

Amúgy ez egy hordozható gép vagy akár egy monitor amibe integrálva van?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19497) Kecuhun válasza Fire/SOUL/CD (#19494) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Igen, valószínű, hogy ez lehet a kínja. Hogy tudom ezt a kodeket tötölni? Lehet egyáltalán kezdeni vmit vele? :F

(#19498) Fire/SOUL/CD válasza Kecuhun (#19497) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Általában kellene lennie uninstallnak egy kodekhez vagy ha más nem, akkor a "Programok eltávolítása vagy módosítása" útján eltávolítható(Asztalon számítógépen duplakatt/felül Programok eltávolítása vagy módosítása/megjelenő listában kiválasztod és eltávolítás). A legbiztosabb módszer, ha az eltávolítás után egy registry takarítást is végzel, bár ez megint kényes kérdés. Erre a célra én a CCleaner-t szoktam javasolni(nem kell semmit állítani rajta), mert nálam ez még nem okozott gondot. Takarítás után gépet újraindítani és egy másik kodeket feltelepíteni. Nem tudom, hogy jelenleg milyen kodek csomagot használsz, én a K-Lite Codec Pack-ot szoktam telepíteni magamnak is, meg nagy számban máshova is, eddig nagyon ritkán okozott bármilyen problémát.

Persze, ha most ezt használod és ez okozza a bajt, akkor más kodek után kell nézni, de hogy az mi legyen, abban majd segít más...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19499) erommel21


erommel21
csendes tag

Sziasztok!

A minap kénytelen voltam újratelepíteni a Windows7 rendszerem, és alapos júzer módjára formáztam a C meghajtót, így egy frissen települt Win7-t kaptam.
Egy 300GB-os WD merevelemezem van 2 partícióra osztva. C: (rendszer) és D: (adat).
A frissen települt 7-en belépve a sajátgépbe próbálom megnyitni a D parit, és nem nyitja meg, miszerint nincs megfelelő jogosultság. [ D is not accesible - Acces is denied] :W
Rengeteg fontos adatom van azon a partíción, így szeretném, ha valaki, aki így járt, vagy tudja, hogy mi a teendő, az ossza meg velünk.

Amiket kipróbáltam már:

- A meghajtó tulajdonságain a jogosultásgok beállítása megtörtént
- CMD-ben a takeown /f D: parancsot is lefutattam
- Használtam két partícióvisszaállító programot eredménytelenül

És ami a legérdekesebb, hogy Totalcommanderből el tudom érni a mappákat a D-n, illetve a fájlokat, és tudom azokat futtatni, ha átmásolom a rendszerpartícióra.

Emiatt, arra gondolok, hogy a Windowsnak még mindig valami beállítás/jogosultsági baja van, amit nem fedeztem fel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Reménytelen helyzetek nincsenek, csak reménytelen emberek.

(#19500) erommel21


erommel21
csendes tag

Még egy fontos kritérium, ha nem vagyok pofátlan... :)

Nem terem a vinyó itthon a cserepesnövény tövében, és elég sok az az adat a D-n.
Így nem tudom azt megtenni, hogy Linux alól lementem valahova a cuccosokat, míg helyre nem pofozom a D partíciót egy formázással.

Reménytelen helyzetek nincsenek, csak reménytelen emberek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.