Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19251) Sub-ZeRo válasza Mákos7észta (#19250) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egy dolog, hogy live azonosítóval be tudsz jelentkezni. Azt csak MSDNelőfizető tudja használni, vagyis letölteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19252) Mákos7észta válasza Sub-ZeRo (#19251) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

S akkor most mit kell tennem?

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19253) Psychonaut válasza Mákos7észta (#19252) üzenetére


Psychonaut
addikt

Megvenni. Egyébként jogosult lennél letölteni MSDN-ről?

(#19254) Mákos7észta válasza Psychonaut (#19253) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Elvileg megvettem, csak az alapproblémám ez :U

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19255) Fire/SOUL/CD válasza Mákos7észta (#19254) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Ha előtelepítve vetted, akkor ott kell lenni a neti alján a COA matricának rajta a serial számmal

2. Szedd le a recovery lemezt képfájlba (kizárólag ISO-ba) és használd a általad említett cikkben is javasolt progit.

3. bootolj a pen-ről, a W7 telepítővel meg minden partíciót törölj majd hozz létre annyit és akkora méretű(eke)t, ahogy gondolod(rendszernek 20gigánál kisebbet semmiképp ne hozz létre). Ha így jársz el, akkor meg fog jelenni egy 100Megás partíció is, nem létszükséglet törölhető(én mindig törlöm)

4. Asus netiknél elég gyakran az ESC billentyűvel lehet belépni a boot menübe... ;]

Fire.

UI: Sokat segítene, ha a netbook pontos típusát is megadnád, mert akkor könnyebben tudnánk segíteni, hogy pl melyik gommbal lehet(ha lehet) bemenni a boot menübe... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19256) Mákos7észta válasza Fire/SOUL/CD (#19255) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

De a recovery lemez miatt nem fogja magát telepíteni a kismillió ASUS progi? Szóval elvileg ez egy tiszta Win7? Pont emiatt akarom újratelepíteni, hogy megszabaduljak azoktól.
A boot menü amúgy nálam az F2, de az is 10percbe került, mire rájöttem :U

ASUS UL30VT- ről van szó egyébként

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19257) Psychonaut válasza Mákos7észta (#19254) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, bocsi, annyira nem olvastam vissza.
a, Revo Uninstallerrel leszedném az ASUS vackait
b, torrentről leszednék egyet, és azt tolnám fel a Pendrivera, de nem a Microsoft programjával, hanem mondjuk így. Ezután pedig a legális kulcsoddal aktiválnám.

SZERK: a Recovery DVD-s kérdésben nem tudok nyilatkozni, ha az nem teszi fel a kis progikat, akkor nyilván azt másold fel a pendrivera, ne egy torrenteset.

[ Szerkesztve ]

(#19258) Fire/SOUL/CD válasza Mákos7észta (#19256) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha azt a 100mb-os partíciót egyből törlöd, akkor nőnek az esélyeid, hogy nem pakolja fel. Ennek ellenére 50%. volt olyan kütyü a kezem alatt ami nem pakolta fel, igaz a telepítés végeztével egyből felajánlotta, hogy telepítsem(persze nemet mondtam rá :DDD )

De volt olyan is, ami sajnos igen, a telepítés végeztével már ott figyel a sok "szemét"...
A puding próbája az evés alapján, 20-25 percet rászánsz, aztán kiderül a dolog... ;]

Amúgy meg osztom Psychonaut kolléga javaslatát, lehet, hogy egyszerűbb lenne eltávolítgatni őket, mint egy újratelepítés...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19259) Dictator^ válasza Laccoss (#19242) üzenetére


Dictator^
veterán

Okos..

Akkor nézd meg ezt.

Na akkor még1x, Multitouch vistás dolgot probálta már valaki a két mouse pointerrel együtt?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19260) Laccoss válasza Dictator^ (#19259) üzenetére


Laccoss
addikt

De azzal remélem tisztában vagy hogy multitouch az nem egyenlő 2 egérrel.. ha mutatsz olyan videót ahol két egérkurzor van, akkor elhiszem.

(#19261) Laccoss válasza Dictator^ (#19259) üzenetére


Laccoss
addikt

Esetleg... [link]

Bár értelmét én abszolút nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#19262) Dictator^ válasza Laccoss (#19261) üzenetére


Dictator^
veterán

A lényeg, hogy létezik, és érdekelne, hogy van e tapasztalat vele..

Most nem azért, de ott egy kép, amit te linkeltél.. két monitor, két bill+egér, és egy gép... tehát 1 gépen keresztül tudnak 2-en netezni stb.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19263) madstunt


madstunt
addikt

Kérdésem lenne: Van egy appom,nevezetesen Ableton Live 8.1 és ha elindítom kikapcsolja az Aerot a win mint sok 3D-s appnál (pl játékok egy része) és amíg le nem tiltottam a képi témákat addig nem is volt címsora az ablaknak.
Mi lehet a probléma,mi a megoldás? (gondolom egy reinstall segítene de bizonyos okokból jó lenne ha anélkül is meg lehetne oldani)

(#19264) negyedes válasza madstunt (#19263) üzenetére


negyedes
addikt

Akkor szokta lelono az aerot, ha a program nem tamogatja az aero feluletet. Ezzel nincs mit csinalni. Jateknal meg neha azert, hogy eroforrast szabaditson fel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19265) madstunt válasza negyedes (#19264) üzenetére


madstunt
addikt

de eddig volt nálla aero csak az aktuális héten kezdte. tavaly év közepe óta minden W7 alatt jól ment csak egy hete kezdett rosszalkodni

(#19266) Morden24 válasza madstunt (#19265) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a programhoz nem érkezett valami frissítés, ami esetleg ezt okozza, akkor a tippem vga driver lenne (vagy ha van, akkor módosított/egyedi asztaltéma).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19267) madstunt válasza Morden24 (#19266) üzenetére


madstunt
addikt

az a fura hogy ezeksem :Y nem változott a vga driver se a progi.
talán az egyik vst okozta fagyása óta csinálja, de ebben nem vagyok biztos:F
majd este lehet nyomok egy reinstallt a programnak hátha

(#19268) virkir válasza Tigi (#19244) üzenetére


virkir
veterán

Konkrétan a nemműködő eszközöknek kéne utánanézni, hogy léteznek-e driverek hozzájuk.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19269) Laccoss válasza madstunt (#19265) üzenetére


Laccoss
addikt

Mely programok okozzák? Mert amit én saját tapasztalatból észrevettem, directx használatakor kapcsol ki az aero. Mplayernél ha filmet nézek, de ha átírom hogy ne directxet használjon, akkor marad az aero... Valamint filmkódolásnál, de csak WinAvi-nál ha 3gp-t kódolok.

Játéknál nem igazán figyeltem, mert nem sűrűn játszom.

[ Szerkesztve ]

(#19270) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#19269) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam ilyet a media player nem csinál. (persze ha a MPC-HC-t mondod) :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19271) Laccoss válasza Sub-ZeRo (#19270) üzenetére


Laccoss
addikt

Mplayer frontend-re gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#19272) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Hm,, tök friss win7 van fenn, ugyan azokkal a programokkal mint előtte, és most tök lassan indul. Az "Üdvözöljük" szöveget 6-8mp ig látom régen meg csak 2-3 volt. Miért lehet ez?
Vírusirtó: Avast Home 5 (Indításkori Rootkie vizsgálat ki van kapcsolva)
Tűzfal: Outpost 2009 (legújabb defekkel)

(#19273) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#19271) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem ismerem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19274) Killing válasza Psychonaut (#19257) üzenetére


Killing
addikt

Ki tudja hogy milyen vírus van abban. Én ezt nem ajánlanám. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19275) dodopek


dodopek
addikt

Sziazstok!
Tegnap elbarmoltam valamit a Win7emben,ami tök friss terep,mert csak 1 hete használom.
Kb 5 perc után egy win7 hátterű kép váltja fel a dolgaimat,amin ott van a fiókom,alatta, hogy zárolva,és alatta hogy felhasználóváltás.
Én állítottam el valamit?Ha igen,mit?És hol állítsam vissza?Mert eléggé zavar.
Köszi az infót előre is!
Dodo

(#19276) Laccoss válasza dodopek (#19275) üzenetére


Laccoss
addikt

Asztalon jobb egérgomb - Személyre szabás - Képernyőkímélő - Bejelentkezési képernyő elől vedd ki a pipát. Ha nincs ott pipa, akkor nem kell azzal foglalkozni.

Majd a Vezérlőpult - Energiagazdálkodási lehetőségek - Amelyik ki van jelölve, a mellett a Séma beállításának módosítására kattintasz - Speciális energiaellátási beállítások módosítása - Jelszókérés ébresztéskorhoz Nem-et raksz.

(#19277) sereeff


sereeff
aktív tag

Hello! Most raktam fel win 7-et szeretem minden oks vele CSAK! Bizonyos oldalakon van flash player animáció, lejátszó stb... na ezek nem működnek! Mi blokkolhatja? Természetesen telepitettem a legújabb flashplayert, java-t stb.. valaki vmi segítséget esetleg?

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#19278) madstunt válasza sereeff (#19277) üzenetére


madstunt
addikt

böngésződnek megfelelő flash van fenn?

(#19279) sereeff válasza madstunt (#19278) üzenetére


sereeff
aktív tag

Természetesen, ki is írja a bővitménykezelő, hogy engedélyezve stb, ezért nem értem!
Nem néznéd meg az oldalt úgy látom más is küzd ezzel a gondal. ( hozzászólások )
[link]
...és köszi! :-)

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#19280) Sub-ZeRo válasza sereeff (#19277) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha 64 bites böngészőt használsz akkor nem is lesz jó, mert arra nincs flash.
Nekem az oldallal semmi baj nincs.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19281) levior


levior
csendes tag

Reggelt. Van egy mappam amiben van tobb ezer nemkivanatos file. Tudna vki tanacsot adni hogyan lehetne gyosran torolni oket? Ugyanis total commanderrel orakig csinalta es par szazalek ment le..

(#19282) Sub-ZeRo válasza levior (#19281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne tc-vel próbáld akkor. Vagy formázd a vinyót. ;]
van köze a win7-hez? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19283) Killing válasza levior (#19281) üzenetére


Killing
addikt

Unlockerrel. Lehet hogy nem lehet törölni őket, ezért nem törölte a tc.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19284) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv!

Mióta mobilnetről kábelnetre váltottam, folyamatosan van 10-20 kbit/s adatforgalmam.
Mi okozza ezt?

Előre is köszi

rip and tear, until it is done

(#19285) Laccoss válasza zoo8800 (#19284) üzenetére


Laccoss
addikt

Kommunikáció, adatforgalom a szerverrel, frissítések ellenőrzése, bármi lehet, de ha akarod, tegyél fel egy tűzfalat, és meglátod mi forgalmaz, de kábelnetnél szerintem ilyennel nem érdemes foglalkozni.

(#19286) zoo8800 válasza Laccoss (#19285) üzenetére


zoo8800
veterán

A képen látszik, az svchost.exe generálja a forgalmat.
De eddig miért nem csinálta?

rip and tear, until it is done

(#19287) virkir válasza levior (#19281) üzenetére


virkir
veterán

Pipáld be "Az Explorer törlés módszerével"-t a beállításoknál, meg fog táltosodni a TCM.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19288) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

A Windows 7 Home Premium x86 (LITE) vajon feltelepül egy 8gigás partícióra? Tudom, hogy utána elég neki 3giga, de telepítés közben nem kéri, hogy 20 giga legyen? Több helyen ezt olvastam...

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19289) pukkancska válasza aXXon (#19288) üzenetére


pukkancska
tag

Feltelepül.
Bár nem igazán fog működni, mert szűkös hely az a 8 giga.
A windows alapfájlok min. 5 giga. Ha hozzáveszed a lapozófájlt akkor már meg is van a 8 giga. Mindenesetre gyorsan meg fog telni.

(#19290) aXXon válasza pukkancska (#19289) üzenetére


aXXon
senior tag

Ez egy ilyen herélt változat, ami a telepítés után elvileg csak 3giga plusz lapozófilet igényel. A gépen elvileg csak netezni fog az asszony, meg egy kis Office-t használ, netrádió, youtube és ennyi. Attól tartottam, hogy nem fogja engedni már önmagában sem a telepítést, mert úgy gondolja, hogy kicsi neki a hely.

Köszönöm a válaszod, megpróbálom.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19291) Laccoss válasza zoo8800 (#19286) üzenetére


Laccoss
addikt

Ebből megtudod mi az svchost.exe... namost de nem jösz rá melyik programmal van kapcsolatban, mivel azt legalább fél tucat, ha nem több alkalmazás, folyamat használja.

(#19292) aXXon


aXXon
senior tag

Újabb problémába ütköztem.

Két Acer laptopról van szó. (az egyiken megvan a minimál telepítési hely, de ez most lényegtelen)

Az egyikhez (Aspire 3000) csak Windows Xp drivereket ad az acer.com. Van e rá esély, hogy tudok bele lelket verni, vagy felejtsem el?

A másiknál egy fokkal jobb a helyzet, ott elérhetőek a Windows Vista driverek, de azt olvastam itt a PH-n, hogy azok nem minden esetben jók Win7 alá.

Hogyan tovább? Csináljam, vagy maradjak az XP-nél?

(a válasz azért is érdekes, mert a későbbiekben még egy asztali gépre is szánom ezt az operációs rendszert, ami szintén hasonló támogatási problémával küzd)

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19293) Killing válasza aXXon (#19292) üzenetére


Killing
addikt

A legtöbb esetben működnek a Vista driverek, próbáld ki. Az én chipset driverem is Vistás, semmi gond nincs vele.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19294) aXXon válasza Killing (#19293) üzenetére


aXXon
senior tag

Az karaj lenne. A másik gépről mondjak le?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19295) Laccoss válasza aXXon (#19294) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy próbát megér, hátha felismeri a windows. Bár laptopnál kevés az esély, de nem lehetetlen. Asztali gépnél meg, nem hiszem hogy gond lesz. (6éves gépemhez mindent talált a win, videókártyához pedig szedtem drivert.)

(#19296) pukkancska válasza aXXon (#19294) üzenetére


pukkancska
tag

Az interneten tudsz keresni windows7 drivereket.

(#19297) zeee


zeee
senior tag

sziasztok! Szeretnék egy kis segitséet kérni. Van egy win 7 rendszerem, és van egy xp rendszer is a gépen. De! Néhány hónapja feltettem az xp-t, akkor eltünt a win7, de az easyboot vcd (azt hiszem ez volt a neve, helyre állítottam, akkor volt választási lehetőség végre melyik rendszert inditsam. Majd olvasgattam a forumban, és mondták hogy a biost át kell állitani ahcp-be, ez a winyon gyorsit, ezért ujratettem a win 7-et, de akkor letöröltem a 100 mb-os patriciot, amit a rendszer hoz létre fogalmam sincs minek, gondolom ezen tárol olyan dolgokat, köztük ami ahoz is kell hogy több rendszert lehessen futtatni. Most szeretném helyreállitani az xp-t, hogy választhassam a bootképernyőn, igaz az nem megy majd ahcpi-ben, sebaj majd átkapcsolom addig a biosban, csak félek hogy elrontom vele a win7-em. Tudom az lett (lenne) volna a helyes ha felteszem az xp-ét majd a win-7-et és akkor semmi probléma, de az idő idő idő, és talán van olyqan megoldás hogy létrehozzam megint a boot menüt!

Ha valaki tud seiteni, megköszöném!

[ Szerkesztve ]

(#19298) zeee


zeee
senior tag

na addig eljutottam hogy az easybcd-vel létrehoztam az inditó menüt, de amikor az xp-t választom, hiányzik neki az ntdlr.
betettem az xp-t, a helyreállitó konzolon kéne valamit buherálni, csak ott már nem tudom milyen parancsokat kell irni.

(#19299) Laccoss válasza zeee (#19298) üzenetére


Laccoss
addikt

(#19300) zeee válasza Laccoss (#19299) üzenetére


zeee
senior tag

köszi! Csak az a baj, hogy nekem A WIN 7 megy, az xp ntlrd-ét kéne helyreállitani

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.