Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) VGYke válasza Csorbi (#18700) üzenetére


VGYke
addikt

Aha! Szóval beállításszerkesztő (Regedit) megmutatja hol van a fájl, megkeresem a fájlkezelővel (TC, akármi) és egyszerűen törlöm.... :F
Viszont a Ivrs64.sys, és Ivuvc64.sys fájlt sehogyan sem taálom. (Regedit sem) :W

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#18702) Geth válasza VGYke (#18701) üzenetére


Geth
addikt

L, mint Logitech-kel próbáld.

(#18703) Csorbi válasza VGYke (#18701) üzenetére


Csorbi
addikt

Nyiss egy parancssort rendszergazdaként.
írd be: dir lv*.sys /s /b
A találatok közt ott lesz elvileg ez a két fájl, kérdés hogy van-e előtte ugyanabban a sorban feltüntetve .inf, vagy nincs.

Ha nincs .inf, akkor csak simán törlöd onnan, ahová az elérési út mutat.

Ha van .inf, akkor nyiss egy eszközkezelőt, a menüben Nézet/Eszközök illesztőprogram szerint, és kapcsold be a Rejtett eszközök megjelenítése-t is ugyanitt a Nézeten belül.

Ott meg kell keresned a legelső paranccsal kilistázott .inf azonosítóval ellátott .inf fájl nevét a listából (nagyon alaposan, figyelmesen kell átnézni, hosszú!) és előtte van egy oem#.inf azonosító. Azt kell eltávolítani a pnputil -d oem#.inf paranccsal. Értelemszerűen a # helyén az adott szám van...

(#18704) VGYke válasza Csorbi (#18703) üzenetére


VGYke
addikt

Geth, Csorbi köszönöm! Igen, nem volt mindegy hogy Ilona, vagy lajos, mert Lajosként meglett :W
És bekapcsolva:

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#18705) poirot válasza Csorbi (#18703) üzenetére


poirot
senior tag

Én is köszönöm Nektek, sikerült nekem is megoldanom ezt a problémát. :C :C

Én az eszközkezelőben az adott .inf file-át rögtön eltávolítottam.

[ Szerkesztve ]

(#18706) gekkoXT válasza King Unique (#18682) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igen, erre találtam hivatkozást. A TPM okozza mások szerint, ki kell kapcsolni bios update előtt szerintük, de ha már megtörtént akkor szívás.
A probléma, hogy a hibaelhárító nem fut le, a hardwer változás miatti aktiválás funkció meg szintén nem működik.
Valakinél telefonos ügyfélszolgálat és félig újratelepítés segített.
Nálunk a simán támogatás kérés oldalon képtelenség addig eljutni, hogy valaki foglalkozzon velem.
Holnap megpróbálom a régi telefonszámot, amit találtam +36 1 267 4636


Amúgy a magyar nyelvű microsoft saját fiókos oldalak eleve hülyén működik, nem lehet elfogadni a cookikat, mert minden menüben és oldalon újra és újra kéri. :O

(#18707) Doky586 válasza gekkoXT (#18706) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül nem a win10 megjelenés utáni első héten frissítettél? Mert az nem rendelődött össze a kulcsal és valószínű azon aktiválásokat már nemis lehet továbbvinni. Nekem emiatt van 'kettéhasadva' a licenszem egy retailra és egy oemre, szerencsére még a w7 kulcsok lelövése előtt rájöttem erre. Ennek nincs köze a TPM-hez.

(#18708) King Unique válasza gekkoXT (#18706) üzenetére


King Unique
titán

Aztán pontosan milyen termékkulcs ez pl. a ShowKeyPlus ellenőrzés alapján, Windows 7/8/8.1/10/11, valamint OEM/Retail/MAK, továbbá honnan és mennyiért lett vásárolva? :F

Ha eredetileg Windows 7/8/8.1 termékkulcs, akkor jelentős hardvermódosítás vagy annak minősülő BIOS-frissítés után azért nem megy az újraaktiválás még meglévő digitális licencnél sem, amiről a társtopikban is volt szó az ott linkelt ezen cikkben. Ha ilyen pár ezer forintos bóvli MAK termékkulcs, amit utólag letiltottak, akkor meg azért. :D
Csak mert ugye normál esetben egy BIOS-frissítés után gond nélkül működnie kellene az újraaktiválásnak, mint az előző válaszban linkelt példa is világosan szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

(#18709) pendre54 válasza Malachi (#18697) üzenetére


pendre54
addikt

Én a problémáddal kapcsolatban, csak egy dologra reagálnék, de megoldást nem tudok rá.
Én már több mint fél éve küzködök, ezzel az "Out of Memory" hibával. Pont most is, amikor elkeztem írni a bejegyzést, megint kaptam egy ilyet:
Ami biztos, hogy csak a chromium alapú böngészőknél jelentkezik, nálam legalábbis konkrétan mind a négynél(Chrome, Edge, Brave, Opera). A Firefox is telepítve van, de azt csak ritkán szoktam elindítani, de ott még ilyet nem tapasztaltam. A Chrome topikban is panaszkodtak már ilyen hibákra. Ami érdekes, hogy van, hogy szinte 5 percenként dob ilyen hibát, máskor meg napokig nem jelentkezik.
Megoldás nincs, a neten, az erre a hibára javasolt általános megoldások, vajákolások szart se érnek, mint pl. a DISM parancsok futtatása, előzmények törlése, lapozó fájl méret növelése, vírus ellenőrzése, stb.
Nálam 32 GB RAM van, és ahogy a képen is látszik, a hiba időpontjában, alig 13 %-os volt csak a memória használat. Nálam nem divat, hogy egyszerre, 15-20 oldal legyen megnyitva a böngészőben, max. 4-5 db, most is csak két lap volt megnyitva, a hiba jelentkezésekor.
Alapozó fájl méretét is, már az első ilyen hibák jelentkezésekor megnöveltem, most így néz ki.

Egyébként nálam is, ha az újratöltés gombra nyomok, akkor nagyjából ugyanott folytatódik minden, mint előtte, kivéve ha pl. egy kommentet írok mondjuk itt a PH-n, mert akkor az addig írt cucc, elszáll a picsuba, kezdhetem előröl újra. :DDD
Ami érdekes, hogy például az igazán nagy memória igényű programok futásakor, mint pl. az online játékok(PUBG, Battlefield 2042, Cod Warzone, Cyberpunk 2077), ott nincsenek szerencsére ilyen összeomlások.
Mivel, mint írtam is többen panaszkodtak hasonló problémára, és valóban működő megoldás nincs, együtt kell élni a problémával, mégha bosszantó is.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18710) VGYke


VGYke
addikt

Egy kis win10 örökség: A win10 telepítésem még abból az időkből származott, amikor a helyreállítási partíció a lemez elején jött létre és nem a végén. Így hogy win10-11 uprgade volt, lett 2 helyreállítási partícióm.
Ugye ezzel nem kell foglalkoznom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#18711) Kbali válasza pendre54 (#18709) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor sem változik semmi, ha a lapozófile méretét automatán hagyod? Miért kell korlátozni egyáltalán?

(#18712) gekkoXT válasza King Unique (#18708) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez biza egy hivatalosan cégesen általam vásárolt Win 7 Pro, ami furcsamód eddig tökéletesen működött, azóta kb a 3. frissített hardveren és most pont egy bios update megmakkantotta?

Amúgy pl erre utaltam amikor a TPM-et mondták okozónak.
Amúgy az általad javasolt cikk is kb annyit mond, hogy a Microsoft nem tudja az okát és vizsgálják.

(#18713) gekkoXT válasza Doky586 (#18707) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez elég extrém lenne. Mi volt neked a jele és hogy oldottad meg?

TPM- hibát itt elemzik

(#18714) tibike8


tibike8
őstag

Én is szeretném mindenkinek megköszönni a magelkülönítés témában a tanácsokat. Nem kellett kérdeznem sem mert a másoknak adott segítségek megoldották az én gondomat is. :R

(#18715) demike93 válasza tibike8 (#18714) üzenetére


demike93
tag

Sziasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogy a tálcán lévő megnyitott programok (pl excel, távoli asztal elérés) jobb kattintásra megmutassák a legutóbb megnyitott fájlokat?

Egy hete van W11 és az első napokban valahogy ki tudtam tűzni 3 excelt, de azóta nem jelennek meg a legutóbb megnyitott fájlok.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#18716) Doky586 válasza gekkoXT (#18713) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az volt a jele hogy ugyanazon gépen amin a win10 aktív volt fel akartam tenni a win11 et de az nem aktiválódott be csak amikor beírtam a win7 licensz kódját.
Fizikailag ugyanaz a gép, csak másik ssd-n van a 10 és a 11. Ugyanazt a w7 home licenszt használom már 11 éve, ms fiókban mégis két gépnek látszik (10 retail és 11 oem). De ez nem 'baj' nincs vele teendő, csak egy furcsaság.

Egyébként a TPM-et én más okból nagyritkán kikapcsolom biosban, így nem jelentkezett a te problémád. De a két dolog közt nem biztos hogy van összefüggés.

(#18717) Malachi válasza Malachi (#18697) üzenetére


Malachi
addikt

előszedtem a régi laptopot, Asus i3, 12 GB RAM, Win10, szintén Egde, mindent frissítettem aktuálisra és... ezen is lefagyott az Edge "out of memory" hibával. régen soha, soha nem láttam ezt a hibát, pedig 4 hónapja még ugyanezek a periférfiák voltak erre a régi laptopra kötve és ugyanígy használtam, mint most.

az új laptop pár napja elkezdett random lefagyni, most előszedtem a régi laptopot és ezen is ugyanaz a hiba előjött, ami az újon.

létezik, hogy valami periféria okoz ilyet? külső monitor van, egy FiiO külső dac, meg az egér/bill bluetoothon.

a Dell DA310 USB adaptert már kizártam, a Win11-es laptop akkor is fagyott, mikor azt lehúztam. ezért nem foglalkoztam a többivel.

komolyan senki nem látott még ilyet? nem tudom mi történik, de ez már komolyan ijesztő.

(#18718) King Unique válasza gekkoXT (#18712) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt a Windows 7 termékkulcs lesz a gond, azért nem megy az újraaktiválás, amit a linkelt ezen és ezen cikkben is világosan leírnak, ennyi.

(#18719) King Unique válasza Kbali (#18711) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt kérdeztem én is előzőleg a másik tagtól, mármint hogy nincs-e megpiszkálva a lapozófájl, mert ilyen "Out of Memory" hibaüzenet tipikusan a felhasználó által önkényesen kikapcsolt vagy túl kicsi méretűre állított lapozófájlnál szokott lenni.

(#18720) Malachi válasza King Unique (#18719) üzenetére


Malachi
addikt

Én biztosan nem piszkáltam a lapozófájlt, de ránézek.

Alapbeállításon van, a rendszer kezeli. kb. 3000 MB most.

[ Szerkesztve ]

(#18721) pendre54 válasza King Unique (#18719) üzenetére


pendre54
addikt

A hardveres gyorsítás engedélyezése nálam alap, mint ahogy a lapozófájl használata is, soha nem volt kikapcsolva, de automatára téve sem. Általában, a rendszer által kért mennyiségnél valamivel nagyobbat állítok be.
Nálam a rendszer által javasolt méret: 4981 MB, az általam beállított meg 5120/6144 MB, és mégis szarakodik vele a Win.
Jelzem, hogy valamikor a tavaly június-július környékén kezdődött nálam ez a probléma, de előtte kisebb méret volt beállítva másfél évig(akkor lett tisztán újratelepítve a Win, egy vadi új M.2-es SSD-re), de azzal a kisebb mérettel, soha nem volt problémám addig.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18722) Malachi válasza pendre54 (#18709) üzenetére


Malachi
addikt

köszi az infókat, ez eléggé elkeserítő. nekem Firefox alatt is ugyanígy elszállt egyébként, próbáltam azt is. (meg kb. mindent)

csak munkára használom a laptopot, de arra folyamatosan és nem nagyon engedhetek meg ilyen kieséseket sajnos szóval nem tudom, mi lesz. ha így marad, akkor át kell mennem Linuxra vagy passz.

nekem 4 hónap után (akkor vettem az új laptopot) most pár napja jelentkezett először ez a hiba. előtte semmi. és azt nem értem, hogy mi váltja ki, mert valami biztosan, ha nincs tele ezzel az egész internet, tehát van, aki soha nem találkozik ezzel.

korábbi laptopomat 8 évig használtam ugyanígy, sokkal gyengébb rendszer, kevesebb RAM-mal és a hírét se hallottam ennek a gondnak soha. érthetetlen.

(#18723) Aby_2014 válasza Malachi (#18722) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Lehet, hogy Edge specifikus a dolog... [link] mások is küzdenek ezzel a hibával.
Feladatkezelőben mit mutat, nincs túl sok folyamat megnyitva?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18724) Malachi válasza Aby_2014 (#18723) üzenetére


Malachi
addikt

Nekem az Edge mindig 19-20 folyamatot futtat egyszerre, akkor is így volt, amikor jól működött. Hogy ez sok, vagy kevés, azt nem tudom. De soha nem piszkáltam.

Mondom, ez melós laptop, minden gyári és jogtiszta rajta, a legnagyobb mókolás a dark mode. :D

[ Szerkesztve ]

(#18725) efemm válasza Malachi (#18722) üzenetére


efemm
tag

Nálam 24GB ram van, de 0 a lapozó. Gyors rendszerindítás ki van kapcsolva? Hybrid alvás szintén? Néha le is van állítva, vagy csak (lehajtásra, kikapcsoló gombra) alvásba megy? Az Alkalmazásokban az Indítópultban kapcsolj ki mindent, ami nem feltételül szükséges, hogy induljon a windows-zal.
Egy sfc /scannow és DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth sem árt.

(#18726) Malachi válasza efemm (#18725) üzenetére


Malachi
addikt

köszönöm, hát ezeken már túlvagyok sajnos. az elmúlt 3 napban kétszer ment fel a teljes rendszer újra, tiszta telepítéssel. sfc, DISM, minden amit találsz a témában azt kipróbáltam.

általában alvó módba kapcsolom, vagy hagyom, hogy elaludjon, kikapcsolva ritkán van.

a rendszerindítási módokat nem néztem, de új telepítés után fél órával már rögtön jöttek megint a hibák (nem csak out of memory, teljesen változatos dolgok, fagyás, BSOD, amit el tudsz képzelni de mindig az Edge vagy az Explorer felől indulnak)

hardvereket szénné teszteltem, nem jelzett hibát, azonnal a RAM-ra gondoltam, de memtest nem lát gondot.

[ Szerkesztve ]

(#18727) Csorbi válasza Malachi (#18726) üzenetére


Csorbi
addikt

Pontosan melyik memtestet engedted rá?

(#18728) Malachi válasza Csorbi (#18727) üzenetére


Malachi
addikt

a beépített diagnostic toolt meg a memtest64-et. hiba nélkül lefutott mindkettő.

(#18729) Janika--1982 válasza Malachi (#18726) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szerintem,vegyél Mac-et,én elengedném helyedben a windows-t. :(

Nagy János

(#18730) Malachi válasza Janika--1982 (#18729) üzenetére


Malachi
addikt

szerintem ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni, akkor hallgass.

(#18731) Csupingo válasza Malachi (#18730) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a régi gépen jó volt és a frissítések után lett olyan rossz, mint az új laptopon, akkor talán a jelenlegi win változatot nem szeretik a gépeid. Esetleg megpróbálhatnál egy régebbi win 11 kiadást telepíteni és letiltani egy időre a frissítéseket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#18732) Malachi válasza Csupingo (#18731) üzenetére


Malachi
addikt

köszönöm mindenkinek a tippeket, tesztelek még aztán meglátjuk. :R

(#18733) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#18519) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma megérkezett az új Windows 11 Pro, FPP (retail, azaz, dobozos, kiskereskedelmi verzió) az új géphez. :C

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18734) King Unique válasza GoodSpeed (#18733) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább annak lenne információértéke, hogy mit mutat a termékkulcsra pl. a ShowKeyPlus program, az USB-s telepítőn milyen Windows 11-verzió van - amit pl. az ezen útmutatóban lévő módszerrel lehet megnézni - és továbbra is gyárilag írásvédett-e maga a pendrive - azaz nem lehet mást rámásolni, meg törölni sem a meglévő fájlokat - , képet akár magáról a dobozos kiadásról lehetett volna betenni, stb. A számla szvsz mellékes, meg pláne ilyen formában. :D

[ Szerkesztve ]

(#18735) GoodSpeed válasza King Unique (#18734) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Oké, lesz az is :) Még nem bontottam ki :D A pendrive-on lévő verziószámot hogyan lehet megtalálni? A telepítésen kívül :D Mert a 23H2-t teszem fel eleve, és a gépházban adom meg a kulcsot, minthogy egy RTM-verzió menjen fel :XD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18736) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#18735) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Holnap majd lekérdezem pontosan :D
RTM közelinek tűnik. :D
Viszont 28 GB-os és írni nem lehet rá :XD

Ez lol:

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18737) King Unique válasza GoodSpeed (#18736) üzenetére


King Unique
titán

Mármint linkelve is lett, hogy a ShowKeyPlus, annak "Enter a product key to check its edition" opciója szerint, de akkor az vélhetően alapból rendben van és Windows 10/11 Pro Retail a kimenete.

A pendrive-on lévő Windows 11-verzió megállapításához szintén linkelve lett útmutató, ahol parancssorban a dism /get-wiminfo /wimfile parancsot kellene használni a megfelelő paramétereket megadva.
Maga a pendrive tehát akkor bruttó 32 GB-os, vélhetően USB 3.0-s típus, az "írni nem lehet rá" alapján pedig akkor írásvédett, akárcsak a DVD-ROM formában forgalmazott Windows-telepítők, hogy ne tudja módosítani a tartalmát rossz esetben pl. egy vírus és azzal ne lehessen végigfertőzni a PC-ket.

:R

[ Szerkesztve ]

(#18738) Zsolesz69 válasza Kbali (#18711) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

én úgy olvastam ha a két érték (alsó-felső) közt dinamikusan állítja magának a windows, amikor elfogy egy kis időbe telik amire nagyobbra állítja (de lehet ez városi legenda vagy csak harmatgyenge gépeken jön elő látványosan)

(#18739) King Unique válasza Zsolesz69 (#18738) üzenetére


King Unique
titán

Alapból automatikusan és dinamikusan csökkenti / növeli a lapozófájl méretét a Windows 11 a terheléstől függően, csak ezért nyilván felesleges min és max. értéket manuálian beállítani. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha pl. kevés a szabad terület a C meghajtón, vagy még akkor sem feltétlen, mert áthelyezhető másik meghajtóra is a lapozófájl, ami alapértelmezett beállításánál megint automatikusan történik.

(#18740) GoodSpeed válasza King Unique (#18737) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18741) GoodSpeed válasza King Unique (#18737) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)




OEM key not present in firmware. Na most mivel nem előtelepítetten vásároltam, és nem OEM kulcsot, így nincs OEM kulcs sem, és pláne nincs az alaplapi firmware-ben beégetve. Viszont ettől még Windows újratelepítésnél gondolom felismeri. Az ASUS Z170-A alaplapomba sem volt beleégetve, és telepítéskor aktiválta.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18742) King Unique válasza GoodSpeed (#18741) üzenetére


King Unique
titán

Tehát még a kiinduló 21H2 (22000.318) verzió telepítője van a pendrive-on, aminél ugyan lehet telepítés után 23H2-re frissíteni a rendszert, de ha valaki egyből 23H2 vagy még újabb verziót (pl. ősztől 24H2-t) akar telepíteni, akkor nyilván jobban jár a maga által pl. MCT-vel kreált naprakész telepítővel.

"Az ASUS Z170-A alaplapomba sem volt beleégetve, és telepítéskor aktiválta."

Persze hogy automatikusan aktiválta, ha előtte 1x már aktiválva lett azon a PC-n az adott Home / Pro / egyéb kiadás digitális licenccel, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

"A Windows újratelepítésekor válassza a Nincs termékkulcsom lehetőséget. Windows-példánya később automatikusan aktiválódni fog."

Az OEM termékkulcs a BIOS-ban illetve az UEFI firmware-ben a Windows 10/11-gyel előtelepített PC-knél, laptopoknál van, ahol egy újratelepítésnél a digitális licenchez hasonlóan szintén automatikusan aktiválódik az ahhoz tartozó Home / Pro / egyéb kiadás, sőt az előbbinél olyankor nem is enged mást kiválasztani a telepítésnél, max. csak trükközéssel.

:R

[ Szerkesztve ]

(#18743) GoodSpeed válasza King Unique (#18742) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja, igen, sokszor csináltam és mindig úgy, hogy azt választottam :) csak most az utóbbi két évben használtam laptopot aminél be volt égetve.

A dobozán ott van, hogy USB 3.0-s a Pendrive. Az USB az új CD, igen pontosan azért írásvédett, hogy ne lehessen fertőzést rávenni, meg nehogy valami kis hülye véletlen leformázza, és utána meg abból legyen baj...

Viszont minek 32 GB-os? :D Bőven elég lenne egy 8 GB-os is. Annyira nem fog elhízni a telepítő. Meg az is kérdés, hogy vajon folyamatosan az RTM-et tolják e USB-n. Mert azért DVD lemezes korszakban, pl Vistá-nál vagy Windows 7-nél már lehetett SP1 és SP2-es verziójú, eredeti MS lemezt is szerezni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18744) King Unique válasza GoodSpeed (#18743) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, magának a telepítőnek valóban elég lenne akár egy 8 GB-os pendrive is és felesleges a 32GB-os, meg pláne hogy gyárilag írásvédett és nem lehet mást rámásolni, pl. egy másik partícióra a drivereket és programokat.
Aztán gondolom nem is túl gyors pl. CDM / WinSAT szerint, max. az olvasási sebessége USB 3.0-s szintű, ellenben az írás tetű lassú. Apropó írásvédett, ennél akkor max. az olvasási sebességet lehet tesztelni, ellenben az írást ugye nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#18745) GoodSpeed válasza King Unique (#18744) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy anno a Vistánál volt olyan ,hogy még az SP1 előtti RTM nem ismerte az SSD-ket, így allignálni kellett. Mondjuk 2011-ben lett elsőnek SSD-m, a Windows 7 már ismerte. De eddig olyannal, még nem találkoztam, hogy egy új Windows 11 23H2-es telepítőt tartalmazó Pendrive-ról felmenő 2,5 Gbps-os Ethernet driver ne legyen benne abban a telepítőben ami nemcsak, hogy nem RTM, de egy éve sincs, hogy kiadta a Microsoft. Annyira sok féle 2,5 Gbps-os Ethernet verzió nem lehet. Van Intel, és Realtek. Állítólag mind a kettővel ezt csinálja, de nekem Intel van az AMD-s alaplapon :D.

Tehát a gyárilag adott Pendriv-ról felmenne a rendszer, de beloginolni már a Bypass paranccsal lehetne, és utólag egy másik Pendrive-ról ami tartalmazza a drivert lehetne telepíteni a hálókártyát :D

Szóval nem hiszem, hogy a ne hízzon el a telepítő miatt nem került be egy ilyen alapvető driver, ez valami jogi dolog lehet. Csak azt sem vágom, hogy miért ne engedné az Intel vagy a Realtek.

Most mindig amikor kiad a Microsoft egy új Windows verziót, megcsinálom MCT-vel, a hivatalos MS cuccal, és ráteszem az inteles drivert külön :D

A ShowKeyPlus nem azért látja Windows 10 Retailnak, mert már régi cucc?
Mondjuk Windows Firewall Controlban nem volt kiengedve a netre, kicsit drága kulcs lenne szivárgáshoz :D De rendszergazdai jogosultságot sem kért. Sőt, ki sem akart menni a netre (mondjuk nem engedtem volna ki) :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18746) Zoz válasza GoodSpeed (#18745) üzenetére


Zoz
őstag

Az Intel RST drivert is beletehetnék, aminek hiányában sok új laptopon nem látja az SSD-t alapból a telepítő. (Vagy BIOS-ban kell a VMD-t kikapcsolni, vagy betallózni a drivert.)
Szintén sok új laptopon a touchpadet sem látja, vagy billentyűvel kell szerencsétlenkedni, vagy rádugni egy USB-s egeret. (Amikor már feltelepült, és mennek a frissítések akkor leszedi a drivert.)

(#18747) Kbali válasza Malachi (#18722) üzenetére


Kbali
nagyúr

Honnan töltöd azt a jogtiszta windows-t? Az Edge törlése/újratelepítése sem oldja meg? Simán hurcolhatsz magaddal valamilyen saját beállítást is, ami ezt okozza. Említetted a perifériákat, azokat is egyesével le kell tesztelned, tényleg nem azok okozzák-e.

(#18748) Geth válasza GoodSpeed (#18745) üzenetére


Geth
addikt

Szóval nem hiszem, hogy a ne hízzon el a telepítő miatt nem került be egy ilyen alapvető driver, ez valami jogi dolog lehet. Csak azt sem vágom, hogy miért ne engedné az Intel vagy a Realtek.
Találgatás helyett utána kellene nézni, hogy egyáltalán mi alapján kerül driver a telepítőbe.

Most mindig amikor kiad a Microsoft egy új Windows verziót, megcsinálom MCT-vel, a hivatalos MS cuccal, és ráteszem az inteles drivert külön :D
Pont ez történik itt is, a megcsinálom az erős túlzás, egy script csinálja :)

[ Szerkesztve ]

(#18749) GoodSpeed válasza Zoz (#18746) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Van itthon egy 2017-es HP Pavilion 15-cc516nh - 2LE41EA (Intel 7100U Kaby Lake)-es laptop gyárilag Windows 10-zel. Nem is engedi az MS frissíteni 11-re... de a lényeg. Windows 10 frissen feltelepül, és nem lát egy rahedli eszközt, az eszközkezelőben ismeretlenként jelennek meg. Intel® Driver & Support Assistant feltelepítése után, kicsit szűkül a fel nem ismert eszközök köre, de még akkor is marad. Aztán a HP Support Assistant után is maradnak.
Na most ugye normális esetben legalább egy régi Windows drivernek illene felismernie, de legalább feltelepül. Aztán a HP saját gyártói szoftverének kellene felhúznia minden alapot, legalább egy szokásos az alaplap gyártók által alapos késleltetett verzióra. Végül pedig az Intel-nek a Kaby Lake iGP-hez. Mondjuk, az megszokta találni mikor már minden fent van a friss verziót :D
De a lényeg és a megoldás annak az esetében:
1. IObit Driver Booster (ez megtalál rá kapásból mindent, bár nem szerettem régen harmadik féltől való cuccot alkalmazni, de az IObit megbízható, már sok éve bizonyított (most a Malwarebytes-os 10 éves balhéjukat hagyjuk) :D Másrészt elkerülhető a második pont.
2. Manuálisan megpróbáljuk AIDA64-gyel vagy az eszközkezelőben ha egyértelmű jelzés van (na az a ritka ilyen esetben) egyenként, manuálisan, megbízható, hivatalos helyről beszerezni ezeket.
#18748Geth:
Találgatás helyett utána kellene nézni, hogy egyáltalán mi alapján kerül driver a telepítőbe.

Ha megtetted, és megvan a hivatalos válasz, igazán megoszthatnád velünk :D

Pont ez történik itt is, a megcsinálom az erős túlzás, egy script csinálja

Oké, barokkos túlzás volt. Amúgy lehet a Rufus megcsinálja, és a telepítő beleintegrálja.
Nagyon régen volt egy Nlite nevezetű cucc, azzal lehetett Vista telepítőt úgy létrehozni (de inkább XP-t), hogy mindenféle drivert bele lehetett integráltatni vele, na meg SP-ket.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18750) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek kérlek! Van egy FTP link, ami Win 10 alatt simán megnyílt fájlkezelőben és egyszerre kijelölve az összes fájlt könnyű szerrel lehetett menteni. Windows 11-ben hiába másolom ezt az elérést fájlkezelőbe, mindenképp böngészőben nyitja meg, ahol csak egyesével lehet a fájlokat kezelni. :(((

[link] Ez a probléma nálam is.

Néztem az ajánlott megoldást, hogy az FTP-hez más programot beállítani, de nem ajánlja fel a fájlkezelőt. Van erre valami megoldás? Kezd nagyon felhúzni ez a szutyok op. rendszer, hogy ez már a sokadik funkció, ami remekül működött a 10-esben és meg kellett változtatniuk...... :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.