Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Van lehetőség arra, hogy a Cetlik app automatikusan elinduljon a rendszerrel?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#14052) D@niel válasza King Unique (#14043) üzenetére


D@niel
addikt

Igen, a rendszerkövetelmény nem volt megfelelő, ha jól emlékszem, trükkel ment fel.
Intel(R) Core(TM) i5-6200U, 12gb. Nem elég erős .. : )

Tehát, a v22H2-t hiába várom, nem fog jönni?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#14053) Janika--1982 válasza Doky586 (#14044) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Pedig jó lenne! ;]

Nagy János

(#14054) King Unique válasza D@niel (#14052) üzenetére


King Unique
titán

Ha eddig nem ajánlotta fel a Windows Update, akkor igen, lehet hiába, meg pláne nem támogatott hardverkonfigurációnál.
Viszont eleve adott a lehetőség a megjelenés után manuálisan frissíteni, upgrade-elni a 22H2 verzióra támogatott és nem támogatott hardverkonfigurációknál egyaránt, akkor nem kell heteket / hónapokat várni amíg felajánlja a Windows Update, lásd a linkelt útmutatókat.

(#14055) Czmorek válasza King Unique (#14054) üzenetére


Czmorek
aktív tag

X5670 - 6/12 (s1366-X58) 24Gb ram. Felajánlotta nekem.

(#14056) Visormail válasza Lalikiraly (#14036) üzenetére


Visormail
addikt

[Realtek Audio Drivers] itt van az összes Asus ROG/TUF/Prime meg mindegyik DTS típushoz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#14057) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Windows saját töredezettség mentesítőjével nagyon sokáig tartana egy 1TB-os USB-s winyót 15%-os töredezettséggel defragmentálni? A winyón jelelneg 24GB szabad hely van.

(#14058) Tamás88 válasza SunMount3r (#14057) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha USB 3-as, akkor talán nem, de ha USB 2-es, akkor igen, sokáig fog tartani.

(#14059) King Unique válasza SunMount3r (#14057) üzenetére


King Unique
titán

Meg lett már ez a téma járatva korábban több topikban is (példa), ahol kapott válaszokat, meg akkor sikerül lefuttatni az optimalizálást, sőt külső programmal is, vagyis a művelet időtartalmáról is van már tapasztalat, stb.
Tehát nem teljesen világos, hogy most miért kérdés ez újra, amikor most is evidens, hogy ha csaknem teljesen tele van másolva az az 1 TB-os külső meghajtó akkor nyilván sokáig eltarthat a töredezettségmentesítés még USB 3.0-s csatlakozásnál is, sőt a csak 24 GB szabad terület miatt lehet le sem fog futni teljesen - a fájlokat nem tudja hova áthelyezni - és megszakad közben, stb. :F

A meghajtóoptimalizálás akkor lesz gyors, ha SMR-alapú és TRIM (UNMAP) funkciót támogató külső HDD-ről van szó, akkor az SSD-khez hasonlóan az SMR HDD-knél is a meghajtóoptimalizálás = TRIM futtatása, ami kb. azonnal / pár másodperc alatt lefut, kész van. De ha itt régebbi My Passport modellekről van szó, akkor azok CMR (PMR) típusok, azoknál a meghajtóoptimalizálás = töredezettségmentesítés, ami eleve időigényesebb mint a trimmelés.

[ Szerkesztve ]

(#14060) Evil Snowman válasza atyca (#14051) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

(#14061) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogyan tudok ütemezetten megfuttani egy batch fájlt, hogy lássam mi volt az eredmény?
Lemez ellenőrzést tettem egy .bat-ba, amit legmagasabb joggal futtatok. (sfc /scannow
dism /online /cleanup-image /scanhealth stb.)
Azt látom, hogy elindul, de sem eredményt, sem konzol ablakot nem nyit futás alatt. Fogalmam sincs mi volt az eredmény.

(#14062) John_Doe válasza Ablakos (#14061) üzenetére


John_Doe
senior tag

Én egy ilyet dobtam össze az én igényeimhez ez megfelel.

@echo off
:menu
cls
echo Please select an option:
echo 1. Run Deployment Image Servicing and Management (DISM) /RestoreHealth
echo 2. Run System File Checker (sfc /scannow)
echo 3. Exit
set /p choice=Enter your choice (1-3):
if %choice%==1 (
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
pause
goto menu
) else if %choice%==2 (
sfc /scannow
pause
goto menu
) else if %choice%==3 (
exit
) else (
echo Invalid choice. Please try again.
pause
goto menu
)

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#14063) gregory91 válasza Ablakos (#14061) üzenetére


gregory91
senior tag

Az "sfc" parancshoz nem árt egy "telepítő dvd" is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14064) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Win11 alatt nem tudom beállítani az 5.1 hangot. A hang hdmi kábelen megy a tv-ig. Ott optikán megy az erősítőbe. Youtube videók nem nagyon segítenek. Próbálgattam beállítáani, de letöltettett velem a store-ból egy dolby theather programot. Azzal teszt alatt megy az 5.1, de "élesben" nem működik. Valakinek ötlete?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14065) Doky586 válasza JoolsNOS (#14064) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Szrereo forrásnak stereo (2.0) hangja van.
Az 5.1 forrásnak 5.1 hangja van. :B

(#14066) Tamás88 válasza Doky586 (#14065) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Gondolom a hangbeállításokban akarja az 5.1-et beállítani (ahol be lehet állítani, hogy mennyi hangszóró van).

(#14067) TomBond


TomBond
aktív tag

Egy "érdekes" de bosszantó problémám van, nem tudom sikerül e megoldani! Bekapcsolás után változó időszakokonként lefagy a gépem. Semmire sem reagál, csak a reset gombra. Miután újraindult már semmi baja nincs akár napokig is megy. Hibanaplóban semmit nem találtam, csak hogy nem szabályosan indult újra amikor a reset gombbal indítom! A driverek a legfrissebbek, és a telepítés is új.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#14068) isti732712 válasza gregory91 (#14063) üzenetére


isti732712
aktív tag

Az "sfc" parancshoz nem árt egy "telepítő dvd" is.

Most ezt itt komolyan nem értem miért kell hozzá telepítő dvd? Én csak le szoktam futtatni ha valami geba van. Vagy idáig én csináltam valamit rosszul?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#14069) Ablakos válasza isti732712 (#14068) üzenetére


Ablakos
őstag

Miért kell elvenni a kedvét attól a telepítő dvd-től? :D

(#14070) gregory91 válasza isti732712 (#14068) üzenetére


gregory91
senior tag

Én nem bíznék semmit a véletlenre.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14071) isti732712 válasza gregory91 (#14070) üzenetére


isti732712
aktív tag

Így már értem.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#14072) King Unique válasza gregory91 (#14063) üzenetére


King Unique
titán

Aztán miért kellene az SFC futtatásához okvetlenül a "telepítő dvd"? :F

A telepítő értelemszerűen akkor kell, ha nem bootol a Windows vagy olyan komoly hiba van, amit a futó rendszer alatt nem lehet javítani, a linkelt leírásban pedig inkább a DISM parancsoknál javasolják.

[ Szerkesztve ]

(#14073) Tamás88 válasza King Unique (#14072) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Azért kell, mert a telepítés óta frissül a rendszer, és bizony a biztonsági mentés is lehet hibás/régi. Amúgy a telepítő iso leszedésével és bizonyos dism paranccsal felül lehet írni a biztonsági mentést, és utána már ki tudja javítani a korrupt fájlt.

(#14074) King Unique válasza Tamás88 (#14073) üzenetére


King Unique
titán

Repair Windows Image Component Store in Windows 11

Nem, nem kell okvetlenül minden esetben, a linkelt útmutatóban is le van írva világosan, hogy a 3. opció használata akkor indokolt, ha az 1. és a 2. nem tudja kijavítani a hibát, meg érdekes is lenne, ha a telepítő nélkül egyáltalán nem lehetne futtatni ezeket a rendszerfájl-ellenőrző és javító parancsokat...

"This option is only needed when Option Two is unable to repair Windows image component store corruption.

You will need to use a Windows 11 ISO or USB that is the same build as the currently installed Windows 11 you are wanting to repair."

Use System File Checker (SFC) to Repair System Files in Windows 11

Az SFC pedig ugye megint más mint az előbbi (DISM), illetve a telepítő (ISO-fájl) használata is inkább DISM esetén lehet indokolt bizonyos esetekben, nem az SFC futtatásánál.

[ Szerkesztve ]

(#14075) gregory91 válasza King Unique (#14072) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha nem bootol vagy a rendszer olyan szinten "javíthatatlan",akkor értelemszerűen a sfc program is feleslegessé válik,akkor ennyi erővel a telepítő által felkínált (Hibaelhárítás)lehetőségek közül is lehetne választani.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14076) nokiauser válasza TomBond (#14067) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szerintem először is futtass le egy jó kis combos memóriatesztet.

(#14077) JoolsNOS válasza Doky586 (#14065) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az 5.1 forrásnak is stereo hangja van, ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14078) svgyula válasza JoolsNOS (#14077) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A hang a win 11-ben egy f..s! Amióta mindent a rendszer kezel nálam pl önkényesen visszaveszi a hangminőséget ha egy másik kimeneten használom előtte a gépet. Nem működik a gyári nahimic alkalmazás amivel az első telepítéskor még szépen be lehetett állítani a hangzást. Semmi nem változott csak a rendszer frissült és hiába telepítem nincs menü ahol beállíthatnám! Tiltottam a win drivert, nem használ. Még mielőtt valaki okoskodna a program az alaplaphoz kapott CD-n is megvan!
Azt megpróbálhatod, hogy letiltod a win driver frissítést és felrakod az alaplaphoz eredetileg kiadott drivert/szoftvert.
Érdemes lenne egy 2.1HDMI kábelt megpróbálni(ha nem olyan van)

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#14079) Geth válasza svgyula (#14078) üzenetére


Geth
addikt

A hang a win 11-ben egy f..s!
Nálad.

Amióta mindent a rendszer kezel
Miért, korábban mi kezelte? Szomszéd?

nálam pl önkényesen visszaveszi a hangminőséget ha egy másik kimeneten használom előtte a gépet.
Itt egyik rendszeren sem csinál ilyet.

Semmi nem változott csak a rendszer frissült
Ha a rendszer frissült, akkor volt változás, a mondat második fele üti az elsőt...

Még mielőtt valaki okoskodna a program az alaplaphoz kapott CD-n is megvan!
Maradjon is ott, az már nem fog frissülni. Netről kapd le a frisset.

win driver frissítést és felrakod az alaplaphoz eredetileg kiadott drivert/szoftvert.
Vagy nem tiltasz semmit, hanem felrakod az újat a netről.

(#14080) martonl válasza TomBond (#14067) üzenetére


martonl
senior tag

Ahogy más is írta, az esélyes, hogy hardver probléma. Először csak néha fagy, aztán egyre sűrűbben. Memória, de én kicsit jobban az alaplapra tippelek.

(#14081) TomBond válasza nokiauser (#14076) üzenetére


TomBond
aktív tag

Memtest megvolt. Nem talált hibát!

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#14082) nokiauser válasza TomBond (#14081) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ettől függetlenül hardverhibára gyanakszom, talán egy AIDA64 stress test kihozná. Próbáld meg a reset helyett a kikapcsoló gomb hosszan nyomásával leállítani, hátha akkor lesz valami log a lefagyás okáról.

(#14083) svgyula válasza Geth (#14079) üzenetére


svgyula
addikt

Az helyzet, hogy fül és fül között igen nagy a különbség....... Van akinek a sokol rádió szint is megfelel. Nekem nem!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#14084) TomBond válasza nokiauser (#14082) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ment 20 percig az aida teszt. Nem okozott fagyást. Azért írtam ide, mert azt gondoltam, hogy a w11 a ludas. Mert csak kikapcsolt állapot után fagy 5-30 perccel. Újraindítás után nem. Gondoltam valami driver nem oké, de azokat is frissítettem mindet. És ne függ terheléstől, van hogy alapjáratban fagy, van hogy Office közben. Nem értem!
Azért köszönöm a segítséget! Majd még a reset helyetti bekapcsológombot kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#14085) nokiauser válasza TomBond (#14084) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Nemrég jártam én is így, ugyanez a szitu, hamar kiderült, hogy az egyik memória modulom hibázik. Csere után újra ugyanolyan stabil, mint amit elvár az ember.

(#14086) Geth válasza svgyula (#14083) üzenetére


Geth
addikt

Akkor egy közös máris van bennünk :)

(#14087) Angel2014 válasza King Unique (#14074) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia!

Olyan kérdésem van ha van egy Gamer laptopom ami 2018 as- és 7. genes I7 procival van szerelve, hogy csináltam egy ellenőrzést a PC healtal és csak a proci hasal el.

Így gondolom itt sem tudom akadálymentesen telepíteni a win11- et.

Kérdésem az, hogy itt elég nekem csak a BypassCPUCheck et beírnom és tovább megy vagy a többit is be kell beírnom szerinted?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14088) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Lehet nagyon gagyi kerdes, de az miert van hogy a tulajdonsagnal a Memoria teljes merete 32Gb de zarojelben ott van mellette hogy hasznalhato 31,9Gb.?

Koszi! :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#14089) Pyttawrx válasza marinea2 (#14088) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Feladatkezelő/teljesítmény/memória. Ott lesz a válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#14090) marinea2 válasza Pyttawrx (#14089) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi!, de ez "jo" vagy "rossz"? Kis felvilagositast kerek szepen ha nem gond :U :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#14091) Pyttawrx válasza marinea2 (#14090) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez így van jól, a Hardverek számára fenntartott az a 100MB

(#14092) Dalares


Dalares
tag

Sziasztok!

Néhány napja furcsa jelenséget észlelek a rendszeremben. Akár böngészek, vagy bármilyen ablakban futó alkalmazást használok, az alkalmazást működés közben időnként leteszi a tálcára úgy, hogy nem érek hozzá semmihez. Tapasztalt már valaki ehhez hasonló?

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14093) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Windows 11 angol nyelvű, magyar billentyűzet kiosztással.
Jópár alkalmazás elkezdett magyar lenni (notepad, security center, snipping tool, stb) ezeket hogy lehet visszavarázsolni angolra?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14094) jojoando


jojoando
senior tag

Üdv! A PIN kódkérést hogy lehet kiszedniaz indításból? BIOS frissités után összevissza dobálja a betűket a DELL gép mostmár a kombinációt kéri beírni, de ütök 1db nagy A-t bead 4-t de azt is sok időre, vagy 4db A-t, Mit tehetek? Nem lehet normálisan beütni semmitsem.

(#14095) Doky586 válasza jojoando (#14094) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kakaót ki kell tisztítani a billentyűzetből ha belefolyt..

(#14096) jojoando válasza Doky586 (#14095) üzenetére


jojoando
senior tag

A BIOS frissítés előtt semmi baja nem volt, azóta xar az egész billentyűzet ha a windózba lépnék

(#14097) nokiauser válasza jojoando (#14096) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Bocs, ha hülye kérdés, frissítés után nyomtál egy load default-ot?

(#14098) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi napokban már egyre agresszívabban tolja az arcomba a a Win10 (jogtiszta), hogy frissítsek 11-re.
Tudom, hogy vissza lehet állni akár 60 nap alatt is ha nem tetszik, a kérdésem inkább az lenne, mivel sokat játszok, hogy mik a tapasztalatok játékok és driverek terén, hogyan működik az új rendszer?

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14099) Tamás88 válasza PAtr0n (#14098) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kb. ugyanolyan lesz. Nem vesztesz semmit, sőt még többet kapsz, mint W10-nél. Próbáld ki, ha nem tetszik, akkor visszaváltasz.

(#14100) nggabi válasza PAtr0n (#14098) üzenetére


nggabi
nagyúr

elb.szol 1 napot :) gémerek kerülik a 11et.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ProductVersion"="Windows 10"
"TargetReleaseVersion"=dword:00000001
"TargetReleaseVersionInfo"="23H2"

lehet dobálni a sarat :P

jojoando: ha rádugsz egy billentyűzetet az se segít? utána a pin kódot gondolom a gépházban ki lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.