Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) vlevi válasza Doky586 (#14850) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy mostmár nincs ingyenes Macrium.
A korábban telepített ingyenesek működnek, de nem kap további frissítéseket, és nem lehet tudni, hogy mikor jön ki egy olyan Windows változtatás, ami a frissítetlen Macrium működését lehetetlenné tesz.

(#14852) Doky586 válasza vlevi (#14851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi köze a live boot pendrivenak a windows változásaihoz?

(#14853) Chris0321 válasza Chris0321 (#14845) üzenetére


Chris0321
addikt

Esetleg valakinek valamilyen ötlet?

(#14854) cigam válasza vlevi (#14849) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A backup image böngésző nem hiányzik. Ill. megkerülhető úgy, hogy egyszerűen csak duplaklikkel megnyitod a lemezképet, majd elindul az AOMEI (varázsló), és megkérdi, hogy a lemezképbe mentett partícióknak milyen betűjelet adjon:

Igaz unmount opció tényleg csak a fizető verzióban található, de újraindítás után eltűnnek az így felcsatolt meghajtók.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14855) vlevi válasza cigam (#14854) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, olyan nagyon nem nézegettem még az Aomei-t, de ez így teljesen jó :) :R

#14852Doky586 : Annak semmi. De ha majd nem tudsz rendesen backupot csinálni, a mostani Macriummal, akkor gond lesz. Vagy, ha újrarakod a gépedet, és valami őskövület Macrium telepítőd van letöltve, akkor az nem fog frissülni, és használhatsz mentésre egy 5-10 éves szoftvert. Ránéztem a sajátomra, én 1019-ben töltöttem le a Macriumot. Ja, és az csak egy installer, ami a netről töltené le a telepítőt, szerintem már az sem sikerülne neki :(

[ Szerkesztve ]

(#14856) cigam válasza Chris0321 (#14845) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért kapcsolna ki?
Ha van hálózati áram, "Soha" nem megy alvó üzemmódba.
Vagy akkor nem kapcsol ki, amikor a Startmenüben ráböksz a "Főkapcsoló"ra?

A Viber esetén nézz rá az eseménynaplóra, hogy panaszkodik-e valamire. Használsz valamilyen plusz biztonsági/reklámszűrő programot?
Mi történi ha újratelepíted?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14857) Chris0321 válasza cigam (#14856) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem, úgy értettem, hogy a monitor nem kapcsol ki, pedig be van állítva, hogy 3 perc inaktivitás után pihenjen. Vagyis néha kikapcsolja a monitort, de többször nem.
Hol tudom megnézni az eseménynaplót? Használok reklámblokkolót, de eddig nem vettem észre, hogy bármilyen program nem működne. A letörlés és az újratelepítés simán megy, utána aznap többször használtam a programot gond nélkül. Majd mikor másnap bekapcsoltam és használni akartam nem tölt be. Elindul a program, felvillan teljesen fehéren nem teljes ablakban a program és ennyi.

(#14858) Doky586 válasza vlevi (#14855) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért kérdeztem hogy "Mi újdonság van a fizetős verziójában ami szükségessé tenné a fizetős verziót?"
Ha nem tudsz ilyet mondani (mert nincs) akkor nekem 10 év múlva is jó lesz a free macrium iso mert mindent tud amit még a konkurens fizetős program sem tud.

Egyébként a 20 éves Ghost dos floppy img is sokmindent tudna, de azóta mbr mellé kijött a gpt és a 640kB is túl lett lépve, de ez a Macrium 8.0 és win10PE nek nem akadály. Amíg nincs az mbr/gpt váltáshoz hasonló kaliberű módosítás addig elmegy. :U

(#14859) vlevi válasza Doky586 (#14858) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nekem 10 év múlva is jó lesz a free"
Nekem is.
Hacsak nem kellene valami miatt frissíteni.
Egyelőre én is ezt használom.

(#14860) cigam válasza Chris0321 (#14857) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak kísérletezni tudsz, mert szinte bármi megakadályozhatja. Legyen az HW (rádugott periféria (egér, nyomtató,...), vagy SW (bármelyik épen futó program (böngésző, vagy egy háttérben futó program)
Próbád meg kifigyelni. Pl alapból nem indítasz semmit, csak magára van hagyva. Úgy stabilan kikapcsolja a monitort?
Ha nem, akkor húzod le a külső eszközöket, rendben kikapcsol?

Nem lehet hogy azért fut a Viber, mert adminként telepíted, és a telepítés végén az adminként futó telepítő el is indítja?
Mi történik ha adminként próbálod indítani?

A keresőbe elkezded begépelni, hogy esem és már mutatja is az eseménynaplót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14861) Chris0321 válasza cigam (#14860) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem emlékszem, hogy adminként telepítettem volna, egyszerűen csak a Store-ban rákattintok a telepítésre. Ha adminként próbálom futtatni is összeomlik.
Az eseménynaplón mit kellene néznem? Ezt a két eseményt mutatja abban a percben amikor próbáltam indítani a programot.

(#14862) cigam válasza Chris0321 (#14861) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nyisd le a "kritikus" és "hiba" típusokat, azokonn belül keresgéld az okát. Vagy keress rá a Viber-re a baloldali "Alkalmazások és szolgáltatások" menüponton belül.

Kapcsold ki a reklámszűrőt, és úgy is próbáld ki.

Vagy írj a támogatásnak/Viber topikba. Talán nekik már rutinjuk van az ilyen hibák orvoslásában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14863) Chris0321 válasza cigam (#14862) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm, megpróbálom.

(#14864) King Unique válasza Doky586 (#14858) üzenetére


King Unique
titán

Release Notes - Macrium Reflect Patch Details

A linkelt leírás, patch lista világosan szemlélteti, hogy nemcsak új fejlesztések, hanem hibajavítások is vannak az újabb programverziókban, már csak azért is javasolt mindig a legújabbat használni, máskülönben előbb-utóbb ilyen / ehhez hasonló probléma fordulhat elő egy-egy újabb Windows-verziónál, lásd mások eseteit. Vagyis nem feltétlen lesz jó 10 év múlva az újabb Windows-verziókhoz a 8.0.x Macrium Reflect Free... :N

[ Szerkesztve ]

(#14865) Doky586 válasza King Unique (#14864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel itt iso-n se a windows(pe) se a macrium nem változik, legfeljebb az ntfs filerendszert használja máshogy a mentendő os (ami a linked szerint 5 éve történt utoljára azaz 2018-ban) ezért ha ez még újabb 5 évig nem variálnak vele, akkor addig jól fog működni. Ha nem úgyis hibajelzést ad.
Macrium boot CD/pendriveal meg úgyse lehet internetezni, így nagy gond addig se lesz. :B

(#14866) King Unique válasza Doky586 (#14865) üzenetére


King Unique
titán

"If this affects you then please create fresh rescue media after updating."

Az idézett szövegrész talán nem elég egyértelmű + az alábbi példa, meg hogy ilyenkor nyilván magát a Macrium Reflect programot kell frissíteni, meg a mentendő OS (Windows 11) változása a lényeg, emiatt egy-egy fontos hibajavítás esetén értelemszerűen a WinRE / WinPE helyreállítási médiát is javasolt az aktuális programverzióra frissíteni, illetve újból létrehozni? :B

A topik témáját adó Windows 11 meg ugye eleve változik, jönnek az újabb és újabb verziók a modern életciklus okán. A Windows 10 az, ami már nem fog jelentősen változni és annál a 22H2 az utolsó verzió, ahhoz jó lehet a későbbiekben is a 8.0.7279 Macrium Reflect Free.

[ Szerkesztve ]

(#14867) Doky586 válasza King Unique (#14866) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, érthető. Amint egy 2023-ban még nem létező partíció struktúrát (az mbr és gpt helyett) találnak fel, vagy az ntfs-be új funkciók kerülnek be (mint NT4-XP átálláskor) akkor már nem lesz használható. De addig még sokáig jó. (Nem lesz ilyesmi egyhamar)

Egyébként a Macrium 8.1 verzióból generált ISO-ban is van 30 napos limit..??? Vagy ott van korlátozás egyáltalán?

(#14868) King Unique válasza Doky586 (#14867) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen kellenek ilyesmik, elég akár egy apró módosítás, amit nem képes lekövetni a régi programverzió és máris hibára futhat, mint a linkelt példában is az NTFS fájlrendszernél.
Azért olyan sokáig nem feltétlen lesz jó a régi programverzió, mert ugye a Windows 11-nél pont sok újítás és módosítás várható, amihez még új 23H2 vagy egyéb főverzió sem feltétlen kell, lásd Moment Update-ek. + Pár éven belül érkezik majd a Windows 12 is.

[ Szerkesztve ]

(#14869) Doky586 válasza King Unique (#14868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre mondtam hogy 5 éves a példád..

(#14870) FattyDove


FattyDove
őstag

Recovery partíciót lehet valahogy csinálni simán a beépített Windows 11-es cucokkal? A cél az, hogy legyen X giga elkülönített helyem az SSD-n, amit pár havonta frissítenék és ha gond van, akkor onnan gyorsan vissza tudjak állítani egy korábbi Windows 11-es állapotot.

(#14871) Geth válasza FattyDove (#14870) üzenetére


Geth
addikt

Recovery partícíó alapvetően van, létrejön telepítéskor, frissül. Természetesen (re)kreálható pusztán Win cuccokkal. Az ott található eszközökkel változatos hibák javíthatók.
A cél, amit írtál, az nem egészen ez, a megfogalmazás alapján ez egy n+1. rendszermentős kérdés?

(#14872) King Unique válasza Doky586 (#14869) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ honnan nézzük, mert ugye maga a linkelt példa és hibajelenség valóban 4-5 éves, ellenben a linkelt hibajelenségnél a 7.1.3570 és újabb verziók a javítással 2018-ban jelentek meg, a Windows 10 1903-as verzió meg 2019-ben, ott már elég volt szűk 1 év kihagyott programfrissítés ahhoz a problémához...

(#14874) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Feltettem a KB5028254 update-t, de megállt bennem az ütő kicsit. Újraindítottam a gépet, először elkezdett számolni, nem néztem, hány %-ig jutott, de aztán semmi, se kép se hang, fekete képernyő. Vártam vagy 10 percet, hátha történik valami. Reset-re sem reagált, kikapcsoló gombbal kikapcsolt a gép. Bekapcs után ugyanúgy feketeség. Még egy gombos újraindítás után aztán végre helyreállt, folytatta a számolást, aztán hálistennek elindult a rendszer épségben.

(#14875) peti_s


peti_s
addikt

Welcome back nekem. :D

Halihó! :D

Nagyon szerencsésnek mondhatom magam. :D

A japán barátaim a számomra legfontosabb eszközökhöz bizony csináltak időközben W11 drivert, így nincsen komoly akadály a W11 előtt. :D

Munkahelyemen sokat használtam a W10-et, szerintem sokkal normálisabban működik a W11, úgyhogy nem is tettem fel a laptopra végül.

Kérdés. :D

1. M2-es SSD-n megy a W11 laptopban, ha USB-n rákötök egy Sata SSD-t, áthúzom rá a rendszert, menni fog, lesz még valami külön dolgom vele?

2. W7 óta nem aktiváltam Windowst, lesz azzal dolgom, ha digitális kulcs van a gépen?

Úgy ennyi lenne. :)

Köszi,

üdv. Peti

(#14876) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet ha folyamatosan eltűnnek az ikonok a tálcán és csak újraindítás után jön elő?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14877) Francia91 válasza Angel2014 (#14876) üzenetére


Francia91
veterán

jó kéréds, nekem vagy 5 játék ikonja tűnt egy egy frissítés utáni újraindításnál, nem is rakta vissza, kézzel kellett Steam-ből és Epic Launcher-ből visszarakosgatnom a játékok ikonjait..... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#14878) King Unique válasza peti_s (#14875) üzenetére


King Unique
titán

1. Mármint ha a Windows 11 klónozása a cél arra való célprogrammal és nem USB-s külső SSD használata adattárolási célra, akkor a klónozás idejére csatlakozhat a célmeghajtó akár USB-n is. Ha 2,5" / M.2 SATA —► M.2 PCIe NVMe vagy M.2 PCIe NVMe —► 2,5" / M.2 SATA váltás történik, akkor pedig az ebben a válaszban leírtakra javasolt odafigyelni. Bár az nem világos, hogy ha van már a laptopban egy M.2 SATA / PCIe NVMe - mégis melyik a kettő közül? - SSD és azon Windows 11 fut, akkor minek azt SATA-USB SSD-re "áthúzni" és onnan futtatni, már ha így kell ezt érteni... :F
Ha a "rákötök egy Sata SSD-t, áthúzom rá a rendszert" úgy értendő, hogy a külső SSD-ről lenne futtatva a Windows, akkor akár az is működhet, bár ahhoz alapesetben Windows To Go szerint telepítés vagy utólagos átkonvertálás szükséges, de jó esetben akár anélkül is működhet.

2. Ha a laptopon lévő Windows 10 digitális licenccel aktivált, akkor nincs teendő az aktiválásnál, mivel ilyenkor a Windows 11 ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadása is automatikusan aktiválódni fog a már meglévő digitális licenccel.

[ Szerkesztve ]

(#14880) Doky586 válasza King Unique (#14868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nem válaszoltál rá ezért tesztelgettem kicsit. Szerintem nincs 30 napos limitáció a Macrium Reflect free trial 8.1 helyreállítási boot ISO verziójában.
Egyedül a wifi supportot tiltották le benne (amit úgyse sokan használtak szerintem)


[kép] vs [kép]

Aki hosszabb ideje használja a trial iso-t az szóljon ha nem így van és 30 nap után valami nem működik a CD-n.

[ Szerkesztve ]

(#14881) boborján2 válasza Gabesz87 (#14874) üzenetére


boborján2
aktív tag

megállt bennem az ütő kicsit

Win esetében semmi nem kell meglepődni :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#14882) peti_s válasza King Unique (#14878) üzenetére


peti_s
addikt

Hali!

Köszi a választ, elvileg akkor minden menni fog.

Leírom pontosan mire gondoltam. :)

Jelenleg a T470p-ben a gyári 1 TB-os M2-es SSD-je van, ami már szűkös nekem, így vettem egy Sata3-as 4 TB-os SSD-t bele.

Az M2-es W11 rendszert (amit elkezdtem kicsit már belakni), szeretném teljes egészében az üres 4 TB-os Sata3-as SSD-re másolni.

Mivel az asztali gépemben nincs M2-es csatlakozóm, a T470p-ben pedig egyszerre csak 1 SSD fér el, így az egyiket USB-re "kell" tennem.

Mivel M2-USB átalakítóm nincs, ezért kérdeztem, hogy a Sata-USB-vel ez megoldható-e. :)

Holnap neki is állok, köszönöm a segítséget. :)

Üdv. Peti

(#14883) King Unique válasza peti_s (#14882) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel lehetett volna logikusan nagyobb tárolókapacitású M.2 PCIe NVMe SSD-t venni, ha már gyárilag is olyan SSD van a laptopban. :))
A SATA SSD-t lehetne USB-n külső SSD-ként használni csak a személyes fájlok - vélhetően azok foglalnak nagy tárhelyet, nem is maga a Windows 11 és az általános programok - tárolására, nem feltétlen csak a laptopba szerelni és arra átklónozni a Windows 11-et lehet opció.
Ez az "egyszerre csak 1 SSD fér el" ezek szerint azt akarja jelenteni ha jól értem, hogy M.2 PCIe NVMe és 2,5" SATA foglalat is van a laptopban, ami szerencsétlen módon úgy van megoldva, hogy egybe van tákolva és azért egyszerre csak az egyik használható, nem pedig külön-külön.

[ Szerkesztve ]

(#14884) peti_s válasza King Unique (#14883) üzenetére


peti_s
addikt

Elég intelligens megoldás a ThinkPad-é, mivel így, hogy a kisebb M2 is a nagy 2,5-es helyre megy be, a Lenovo egy kellemes nagy és nehéz hűtőbordát is mindjárt rápakolt. ;)

Nyilván azért ezt vettem, mert ez volt jó minőségben olcsón.

Viszont nem akar működni, kékhalált dob. Ha nem tudom megoldani, majd jelentkezem.

Üdv. :)

(#14885) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
Régi Mv2-ről szeretnék klónozni win11-et új Mv2 re.
Az elképzelés az lenne, ha megadja magát a régi, akkor csak behelyezem az újat és már használom is a gépet.
A klónozást megismételném mondjuk három havonta.
A baj csak az hogy egy Mv2 foglalata van az alaplapnak.
Ilyenkor mi az eljárás mondjuk a Macrium Reflect program esetében?
Free verzióval ez megoldható?

Köszönöm

(#14886) King Unique válasza peti_s (#14884) üzenetére


King Unique
titán

A hűtőborda pozitívum és előnyös, de ha emiatt a megoldás miatt nem lehet egyszerre NVMe és SATA SSD is laptopban úgy, hogy fizikailag akár el is férhetne, akkor mégsem annyira oké. :N

Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan mi nem akar működni, milyen művelet után lett BSOD, mi volt annál a hibaüzenet / hibakód, stb.

(#14887) King Unique válasza pilu01 (#14885) üzenetére


King Unique
titán

Az adott célprogrammal történő klónozás idejére csatlakozhat a célmeghajtó akár USB-n is, meg ha egyszerre nem lehet mindkét M.2 SATA / PCIe NVMe SSD-t a laptopba szerelni.
Rendszermentési célra értelemszerűen rendszermentést szokás készíteni képfájlba és szükség esetén azt visszaállítani, amiről nemrég újra volt szó itt. A klónozás alapesetben meghajtócserénél használatos, amikor pl. a régiről az új SSD-re kell átmásolni a Windows 11-et, a szükséges partíciókat.
Ha az a cél, hogy probléma esetén azonnal lehessen cserélni a meghajtót egy másikra, amin már rajta van használatra észen 1:1-ben ugyanaz a Windows 11, akkor lehet értelme a klónozásnak. Egyéb esetben felesleges és bőven jó az, ha a lementett képfájlból szükség esetén vissza van állítva a rendszer, a mentéskori állapot.
Akár klónozás, akár képfájlba mentés, célszerű a 3 havonta helyett inkább havonta 1-2 alkalommal megismételni egy-egy újabb állapot rögzítéséhez már csak azért is, mert ugye havonta 1-2 db kumulatív frissítés szokott lenni. Persze nem feltétlen kötelező gyakrabban menteni, csak javasolt, mert ugye pont az a lényeg, hogy 1-1 jól működő állapot rögzítve legyen és probléma esetére lehetőleg minél naprakészebb legyen a mentés.

[ Szerkesztve ]

(#14888) Doky586 válasza pilu01 (#14885) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem klónozni kell, hanem a régit menteni pl hálózati meghajtóra, csere majd helyreállítani az újra. És csak egy boot pendrive (vagy CD) kell hozzá. Pl Macrium.

(#14889) pilu01


pilu01
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
A rendszermentést vissza lehet állítani egy szűz meghajtóra is a boot pendrive segítségével?

(#14890) Angel2014 válasza King Unique (#14879) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm :C :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14891) Doky586 válasza pilu01 (#14889) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen, különben nem javasoltuk volna.

[ Szerkesztve ]

(#14892) hhgygy válasza pilu01 (#14885) üzenetére


hhgygy
senior tag

Veszel egy külső USB-s házat, egyszer felklónozod a rendszert és utána hetente, havonta, vagy ahányszor akarod, külső USB-ről futtatod a rendszert és mindent frissítesz rajta, mint ami a fő rendszeren is frissül. Én ezt csinálom. Nem kell állandóan rendszerképet csinálni, ráadásul, ha a fő lemezzel valami baj van, egyszerűen beteszed a gépbe a tartalékot (kiveszed az USB házból) és megy ugyanaz a rendszered.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#14893) Janika--1982 válasza GoodSpeed (#14589) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Ne is említsük,RAZER csúcs notija van nekem 18 coll,2,3 milla! :Y
Ebbe is 11 win home fért bele,az árba! :W

Nagy János

(#14894) peti_s válasza King Unique (#14886) üzenetére


peti_s
addikt

A régi SSD-ről át lett másolva ugyanolyan sorrendben a 4 db partíció, ami után kékhalált "Inaccessible Boot Device" dobott a W11 a "welcome" előtt.

Azért nem írtam részletesebben, mert megpróbáltam magam megoldani, és sikerült is csökkentett módban. :)

Viszont, érezhetően lassabb a Sata-s meghajtó. Egy mappát betöltve nagy videófájlokkal full laggol, a videók előzetes ikonképe lassan töltődik be stb.

Üdv. Peti

(#14895) King Unique válasza pilu01 (#14889) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván, ami a linkelt útmutatókban is le van írva.

(#14896) King Unique válasza peti_s (#14894) üzenetére


King Unique
titán

Ebből nem egyértelmű, hogy a SATA SSD-ről a laptopba téve SATA-s vagy a külső házban USB-s csatlakozásnál történt a bootolás, ahol az utóbbinál nem meglepő az ilyen-olyan probléma, ha eredetileg belső meghajtóra lett telepítve a Windows.
Ha meghajtócsere történik, akkor meg ugye alap, hogy a BIOS/UEFI bootolási beállításai szükség esetén módosítva legyenek, máskülönben megint nem meglepő az "Inaccessible Boot Device" hibaüzenet.
Akár a SATA —► NVMe vagy NVMe —► SATA váltás miatt is előfordulhat anomália.

Egy NVMe SSD leginkább szekvenciális olvasás és írás tekintetében gyorsabb egy SATA SSD-nél, ami a nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknek felel meg. Az operációs rendszer és a programok futtatásánál viszont pont nem az előbbi számít, hanem eleve a kis méretű fájlokkal végzett műveletek sebessége, vagyis a rendszer működésének normál esetben nem kellene annyival lassabbnak lenni a SATA SSD-n.
A nagy méretű videófájlokkal végzett műveletek sebességesése viszont reális, mivel az ugye szekvenciális olvasás ás írás.

[ Szerkesztve ]

(#14897) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

A laptopomban ssd-t cseréltem, amire telepítettem wint és a hadveres kulccsal használhattam is.
A héten viszont lett egy asztali gépem, amibe ezt az új laptopban telepített rendszervinyót helyeztem el, ami vígan fut benne, gond nélkül.

A probléma ott kezdődik, hogy a laptopomat ugyanúgy használnám a régi, gyári vinyójával és winnel, de Bit-locker alapú helyreállítást kér és nem nagyon tudom hogy hogyan lépjek előre a dologban, vagy hol keressem a helyreállítási kulcsot.

A gond tehát ott van hogy az asztali gépben lévő win aktiválva van a laptophoz kapott licencel.

Ha veszek egy win 11 kulcsot az asztalihoz, akkor a laptop win fog azután indulni simán?

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#14899) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Néhány éve vásároltam a Microsoft Store-ban Windows 10 Home kulcsot, ha szeretném a Windows 11-et Microsoft account-al használni, akkor feltétlenül azt a fiókot kell használnom amin történt a vásárlás, vagy használhatok másik fiókot? Mivel a hivatalos kulcs ahhoz van társítva, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#14900) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Rectify11 3.0 RC is out, promises a proper dark mode for Windows 11, consistency, and more

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.