Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#851) ssolitude válasza Syl (#850) üzenetére


ssolitude
őstag

Nekem D660U, ehhez sincs x64 driver, úgyhogy a VBox-ból próbálkozom, eddig nem sok sikerrel, igaz eddig az LPT-vel voltam elfoglalva. Simán a gazda USB-t kezeli a vendég-oprendszer? Vagy van valami trükk?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#852) Syl válasza ssolitude (#851) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi trükk nincs benne. Amikor a VBox-nak átadod az USB port kezelését, akkor első alkalommal a gazda rendszer alá települ egy spéci usb driver és utána már mehet is a vendég rendszerben a szkenner telepítése.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#853) ssolitude válasza Syl (#852) üzenetére


ssolitude
őstag

:R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#854) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

én használtam itthon és a suliban is kellett használni, linuxot telepítettünk és azt tanulmányoztuk Debian-t konfiguráltunk jó a program a virtualbox

(#855) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Problémám felvázolásához először a szerkezeti struktúrát írnám le.
Van egy XP-s gép amin van régi nyomtató port, és hozzá van kötve egy régi multifunkciós nyomtató(win7-et nem támogatja)
A háztartásban van még egy Win7-es gép ami fizikailag is alkalmatlan lenne a nyomtató fogadására port hiányában, ráadásul az OS se támogatott.
A win7-es PC-re VirtualBoxban futtatom az Xp-t, de akárhogyan állítgatom a hálózati beállításokat sehogyan se látja a virtuális gépet egyik gép se(4 gép, 2xp, 2win7)

Azért is lenne fontos mert van még egy másik nyomtató is szintén egy xp-s gépen, szintén nem kompatibilis win7-el és azt is szeretném használni.

Egyébként nem tudom, hogy a HP miért nem képes drivereket kiadni! Oké, hogy 10 éves a nyomtató, de a szóban forgó Laserjet 1500L még ma is egy elég ütős színes nyomtató. :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#856) Atapi válasza Mr.Peter (#855) üzenetére


Atapi
senior tag

lehet, hogy csak annyi a gond, hogy a virtuális gép hálókártyája nat módban megy, próbáld meg átállítani bridge módra. a gépek ip címeit egyébként ellenőrizted (közös alhálózaton vannak-e)? (mert ha igen, akkor fel kellett volna tűnnie a bakinak, úgyhogy vagy nem volt ez meg, vagy nem ez a gond.)

(#857) Mr.Peter válasza Atapi (#856) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:C :C Átraktam bridge-re és minden megy szépen!
Nagyon szépen köszönöm! :R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#858) Jeti1


Jeti1
tag

Feltettem Windows 7 operációs rendszerre egy Virtualboxot és azon szerettem volna létrehozni egy Windows 7 operációs rendszerrel működő virtuális gépet és egy Wondows Server 2008 R2-vel működőt. Utóbbit fel tudtam telepíteni a virtuális merevlemezre, de utána többször újraindult miatta a gépem a windows 7-es virtuális gép telepítése viszont már végig se futott, az alatt újraindult a gépem. Mi lehet az oka ennek a sok újraindításnak?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#859) Atapi válasza Jeti1 (#858) üzenetére


Atapi
senior tag

w7 már nem nagyon szokott úgy hanyatt vágódni, hogy nem hagy nyomot, szóval én az eseménynaplót átrágnám, van-e valami használható bejegyzés a hiba megtalálásához. ezen kívül első körben egy alapos memóriatesztelés biztosan nem ártana, pl memtesttel (nem elég egyszer futtatni, hagyd futni mondjuk egy éjszakán át. ha hibátlanul fut, jó eséllyel máshol van a gond).

(#860) Jeti1 válasza Atapi (#859) üzenetére


Jeti1
tag

Úgy néz ki a memóriával lesz a gond, keveselli. Szerintem valamit rosszul állíthattam be, mert elvileg fizikai memóriából van bőven, nem szabadna kevésnek lennie.

A Windows 7-es virtuális gépet a töröltem, a Windows Server 2008 R2-őt meghagytam. Így az utóbbi szépen működik, használható. Igaz egymagában tesztelésre nem igazán alkalmazható, de néhány dolgot így is ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#861) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

VirtualBox-on szoktak működni a webkamerák? WindowsXP-vel és egy logitech webkamerával próbálkozom. A host oprendszer egy W7x64 (oda nincs feltelepítve a webcam, mert a driverét csak XP-ig frissítették.) Amikor bedugom a webcamot és átkülöm a VirtualBox-os XP-nek, az szépen felismeri, feltelepítem a webcam driverét szépen, majd azonnal lefagy az egész virtuális Windows. Az egeret sem lehet mozgatni. (be is ragad a HOST rendszeren a virtualbox exe-je, nem lehet kilőni, csak egy gép restart segít).

Szokta támogatni a VirtualBox a webkamerákat jól? Fel van telepítve pedig a Guest Additions-ból a Direct3D rásegítés (csökkentett módból felment szépen).

Köszi!

(#862) Atapi válasza cascada (#861) üzenetére


Atapi
senior tag

pont a napokban linux host xp guest próbáltam a dolgot, mert linux alatt időnként fagy skype beszélgetés közben a webcam képe, és gond nélkül működött (z kategóriás kommersz webcam).
esetleg próbálkozz mindenféle driver és programfrisítéssel, illetve a guest gép beállításainak (virtualizáció, chipset, etc) babrálásával. meg nem tudom, hogy milyen programot telepít fel a logi esetleg plusz szolgáltatásként, de lehet, hogy az borítja a rendszert, fene tudja.

(#863) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy xp-t futattnék virtuálisan mobilinternettel. Ez lehetséges?
Hogy tudom a virtuális xp-re telepíteni a stickről a drivereket?
Köszi

(#864) Visormail válasza margithid (#863) üzenetére


Visormail
addikt

Nem kell hogy a virtuális gép is felismerje a bármilyen internetedet ill ahhoz kötődő eszközeidet. Elég ha a virtuális gép tulajdonságaiban a hálózati kártyát NAT-ra állítod, ennyi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#865) margithid válasza Visormail (#864) üzenetére


margithid
veterán

Vagyis telepíteni se kell a stick driverét?

(#866) Visormail válasza margithid (#865) üzenetére


Visormail
addikt

Nem kell, csak a gazdagépen menjen a bármilyen net.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#867) margithid válasza Visormail (#866) üzenetére


margithid
veterán

Értem, csak a tisztánlátás végett, én úgy szeretném, hogy a gazdagépen adsl internet menjen a virtuális xp-n pedig mobilnet. Vagyis a gazdagépen nem menne a mobilnet, de persze a driverét feltelpítenémm. Igy is oké?

(#868) Visormail válasza margithid (#867) üzenetére


Visormail
addikt

NAT-al abból a netből kap ami a gazdagépen épp aktív. Külön nettel nem tudom hogy kell, de megpróbálhatod azt is hogy telepíted a virtuális gépre a sticket, usb-s dolgokat be lehet csatolni neki pendrive stb. Ehhez telepítsd mindenképpen a virtuális gépre előbb guest additions-t a programból, és a külön letölthető VirtualBox Extension Pack-ot is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#869) Visormail válasza Visormail (#868) üzenetére


Visormail
addikt

Kicsit hülyén írtam már nem használtam virtualboxot egy ideje, szóval az Extension Pack-ot nem a virtuális gépbe kell telepíteni hanem a gazdagépen duplaklikk és a virtualbox feltelepíti magának mint kiegészítést, ezzel van csak 2.0-s usb támogatás a virtuális gépekben.

Azt hiszem ezen kívül úgy is lehet hogy csak a gazdagépre telepíted és a virtuális gép tulajdonságaiban, a hálózati kártyát bridged-re állítod és aztán az attached to részen lesz egy lista a gazdagép hálózati kapcsolatairól, ott kiválasztod a mobilinternetet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#870) savanyaw


savanyaw
csendes tag

Sziasztok!
WinXp alatt futtatom a Virtualbox-ot, Ubuntu-t próbálok telepíteni, de kritikus hibával leáll.
Log fájl: [link]
Mi lehet a gond?

Szebb Magyar Jövőt!

(#871) Visormail válasza savanyaw (#870) üzenetére


Visormail
addikt

Kevés a memória az itt a probléma.

Host RAM: 1015MB RAM, available: 100MB
VM: Raising runtime error 'HostMemoryLow'
errorID=HostMemoryLow message="Unable to allocate and lock memory. The virtual machine will be paused. Please close applications to free up memory or close the VM"

Kitölthetnéd az adatlapodon a cuccok részt hogy milyen géped van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#872) savanyaw válasza Visormail (#871) üzenetére


savanyaw
csendes tag

Szia!
Ezen az 5 éves laptopon szeretném futtatni:
Windows XP Professional Szervizcsomag 3 (Build 2600)
Memory (RAM): 1016 MB
CPU Info: Genuine Intel(R) CPU T2250 @ 1.73GHz
CPU Speed: 1728,1 MHz
Display Adapters: Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family

:o

Szebb Magyar Jövőt!

(#873) Visormail válasza savanyaw (#872) üzenetére


Visormail
addikt

Összesen van 1GB memória a gépben. Ebből mennyit próbáltál adni virtualboxban az ubuntunak a virtuális gép beállításaiban? Melyik ubuntut akarod felrakni, a legújabb 12.10? Mit szeretnél majd csinálni benne?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#874) Syl válasza savanyaw (#872) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezen a gépen ésszerűbb lenne wubival telepíteni az ubuntut, mert virtualizáláshoz nagyon vékony.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#875) savanyaw válasza Syl (#874) üzenetére


savanyaw
csendes tag

416 MB-ot állítottam neki.
Ezt raktam alá: ubuntu-12.04-desktop-i386-magyar,
csak kipróbálni szeretném a linux-ot.
Jobb lenne, a virtualbox, de majd megpróbálom a wubit is.

Szebb Magyar Jövőt!

(#876) Visormail válasza savanyaw (#875) üzenetére


Visormail
addikt

Ha csak kipróbálni szeretnéd akkor talán legjobb lenne telepítés nélkül a lemezéről futtatni live módban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#877) Donvit078


Donvit078
tag

Üdv,
Segítsen valaki mert megőrülök telepítettem a ms virtual pc-t is és a virtual boxot is de használhatatlan eddig mindkettő fatal:not bootable medium found beleőrülök hogy bootáblát keresnek amikor feltelepedtek már mi ez mit nem találnak??

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#878) Rimuru válasza Donvit078 (#877) üzenetére


Rimuru
veterán

Be kell állítani hogy a guest gép miről bootoljon. A gép beállításainál a Rendszer menüpontban tudod a boot-ot állítani, a Tároló szekcióban meg a médiumokat tudod csatolni.

Vigyázat, csalok!

(#879) Donvit078 válasza Rimuru (#878) üzenetére


Donvit078
tag

merev lemez van beállítva első helyen de nem értem ezt az egészet de nem indul el valami beállítási útmutató hogyan lehet működésre bírni egy virtuális gépet? milyen bootábla szarságot keresnek???? not bootabla medim found mi az apja fasza bajuk van ezeknek?

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#880) kispx válasza Donvit078 (#879) üzenetére


kispx
addikt

Link1
Link2
Ezek megvoltak?

(#881) Rimuru válasza Donvit078 (#879) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom létrehoztál egy virtuális lemezt, de ezt üres erre kell telepíteni a rendszert. Tárolóknál felveszed azt a lemezképet (ált. ISO) amit telepíteni akarsz és CD/DVD-t állítod be a boot sorrendnél az elsőnek majd mehet a telepítés. Ha már letöltöttél egy telepített rendszert akkor azt ugyanúgy a Tárolóknál kell felvenni, de nem hiszem hogy ez megoldás lenne mert amit írtál abból az jött le hogy csak a programo(ka)t telepítetted.

Vigyázat, csalok!

(#882) Donvit078 válasza kispx (#880) üzenetére


Donvit078
tag

az a baj hogy ez egy régi leírás és egyáltalán nem ilyen a menüje már az új virtuálboxnak tehát ezek használhatatlan leírások átnéztem őket , nincs valami friss leírás hogy kell elindítani ezt a virtuális gépet?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#883) kispx válasza Donvit078 (#882) üzenetére


kispx
addikt

Ugye most az Oracle VirtualBoxról beszélünk?
Mert nekem a menüje megegyezik és új VBoxom van fent.

(#884) Donvit078 válasza Rimuru (#881) üzenetére


Donvit078
tag

jaaa hogy itt még telepíteni is kell rendszert én hülye azt képzeltem hogy letöltök egy ilyen programot és minden frankó azzal együtt telepszik vagy valami megosztott módon használja az oprendszeremet de akkor ezek szerint telepíteni kell egy külön operációs rendszert is?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#885) Donvit078 válasza kispx (#883) üzenetére


Donvit078
tag

igen csak akkor én valószínűleg ott néztem be a dolgot hogy hiába teszem fel ezt a progit erre még telepíteni kell egy operációs rendszert is ha jól értem mert én azt hittem hogy az én oprendszeremet fogja megosztva használni de ezek szerint téves képzelgésem volt ez csak :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#886) Rimuru válasza Donvit078 (#882) üzenetére


Rimuru
veterán

90%-ban ugyanolyan a kinézet attól a kis változástól azért még használhatóak a leírások (képek alapján a második link mert az újabb).

(#884) Donvit078: Igen egy teljesen külön rendszert kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#887) kispx válasza Donvit078 (#884) üzenetére


kispx
addikt

Igen, az operációs rendszer telepítőjét felcsatolod a virtuális gépben majd felrakod. Vagy letöltesz egyet. Pl. Innen

[ Szerkesztve ]

(#888) Donvit078


Donvit078
tag

Köszönöm mindenkinek most teljesen felvilágosodtam ebben a témában :) Teljesen téves elképzeléseim voltak a virtuális géppel kapcsolatban most már rájöttem hogy ez csak a keretet biztosítja egy virtuális rendszernek de magát a rendszert fel is kell még telepíteni :) köszönöm.

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#889) Donvit078


Donvit078
tag

sikeresen telepedet de se a naton se bridgen nem jön be az internet kapcsolat mi lehet a gond?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#890) Donvit078


Donvit078
tag

és azt hogy lehet megcsinálni hogy egérrel tudjak áthúzni dolgokat a virtuális gépre mert akár mit állítok nem engedi

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#891) Rimuru válasza Donvit078 (#890) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó lenne tudni mi a guest rendszer. A host gépre telepítsd a VirtualBox Extension Pack-ot, a guest rendszerre meg a Guest Additions csomagot. Azt hiszem az áthúzás nem fog működni mert azt nem támogatja a Vbox, de tudsz mappát megosztani amit a vendég rendszer is lát.

Vigyázat, csalok!

(#892) Donvit078 válasza Rimuru (#891) üzenetére


Donvit078
tag

Köszi most rájöttem arra is hogy win7-et nem szereti a virtuális rendszer most xp-t pakoltam föl ezzel már használhatóbb.

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#893) Donvit078 válasza Rimuru (#891) üzenetére


Donvit078
tag

De egyébként régebbi telepítési leírásokban láttam hogy win7-et is be lehet állítani, a legújabb telepítőben amit leszedtem nem volt win7 lehetőség ez hogy lehet?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#894) Donvit078


Donvit078
tag

Ja semmi bocs :D megint hülye voltam legördülő menüt nem húztam lejjebb :DD

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#895) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem: adott egy virtuális PC, és az, ill. maga a Virtualbox program egy külső HDD-n van. A HDD-től viszont a napokban megválok, ezért szeretném átköltöztetni az egész mindenséget asztali gépre. Mi volna ennek a menete? Csak simán átmásolom a virtuális PC-t tartalmazó vdi fájlt, és magát a Virtualbox-ot felrakom a belső HDD-re ismét? Vagy trükkösebb egy kicsivel a dolog?

A legjobban persze annak örülnék, ha 1:1-ben sikerülne átköltözni, és nem kellene állítgatnom sok dolgot...tudom, lusta vagyok :B

Köszönöm előre is a választ! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#896) Rimuru válasza Traxx (#895) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a legegyszerűbb ehhez ha exportálod majd a belső vinyón lévő rendszeren a megadott helyre importálod, mert különben lehet hogy sokat kéne szenvedni a beállítással, amit meg nem akarsz.

Vigyázat, csalok!

(#897) kispx válasza Traxx (#895) üzenetére


kispx
addikt

Feltelepíted a VirtualBox-ot.

A külső vinyóról a virtuális gép mappáját átmásolod. (Logs, Snapshots, VirtuálisGépNév.vbox, VirtuálisGépNév.vbox-prev, VirtuálisGépNév.vdi mappákat/fájlokat tartalmazza).

Majd a mappában megnyitott a VirtuálisGépNév.vbox fájlt.

A vdi fájlt is elég átmásolni. De akkor:
- A virtuális gép beállításait újra meg kell csinálni.
- A snapshotok elvesznek

[ Szerkesztve ]

(#898) Traxx válasza Rimuru (#896) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, akkor ezt kipróbálom holnap :R Csak a külső HDD van most itt, a célgép nincs, de egy .ova fájlt kaptam, remélem ebből pikkpakk megy majd az átcuccolás :R

kispx: köszönöm neked is a tippet, első körben az export-import kombó szimpatikusabbnak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#899) Traxx válasza Traxx (#898) üzenetére


Traxx
őstag

Kifogástalanul sikerült az exportálásos móka, remekül megy a virtuális gép. Köszönöm :C :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#900) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Egy régebbi Logitech webcam-et szeretnék működésre bírni virtuális XP-n, melynek már nincs Win7-es drivere. A host Win7 nem ismeri fel a webcam-et, ezért a VirtualBoxban az XP-nek csak ismeretlen eszközként küldi át. De ott már sikerül jól felismernie, csak a csatlakoztatást követően ha egy olyan programot inditok, ami használni akarja a webcam-et, azonnal megfagy az egész VirtualBox és a CPU-t elkezdi pörgetni. És a VirtualBox.exe is beragad a következő gép restartig. :(
Nem tudom mi lehet a gond.
Legújabb VirtualBox van fent. 2D és 3D engedélyezve. 64MB video memóriát állítottam be. Telepítettem csökkentett módban a legújabb Guest Addition-s Direct3D móddal együtt. Az USB eszköznél engedélyeztem az USB2.0 EHCI vezérlőt és telepítettem Extension Pack-et is (azt olvastam ez segíteni fog, sajnos nem jött be..)

Van tippetek erre mivel elhetne orvosolni a gondot? Egyáltalán a VirtualBox fel van készítve a webcam-ek használatára? Valaki tud webcam-et használni vele? Esetleg arról van infótok, hogy a VMWare-ben ez meg van-e normálisan oldva?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.