Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#551) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Vboxban szeretném használni az mx518-as egerem extra tulajdonságait. Sima egérként működik, de ha eszközökben az USB nél kiválasztom, hogy mx518, egyből szétfagy.

(#552) márNemKereső válasza misirulez (#551) üzenetére


márNemKereső
tag

Ezt részleteznéd egy kicsit? Milyen op.rendszer a host, a guest, milyen verziójú a virtualbox?
Mit jelent a "szétfagy"? A guest v. a host döglik meg? Vagy csak az egér?

(#553) misirulez válasza márNemKereső (#552) üzenetére


misirulez
senior tag

win7, ről megy vboxban xp.
A legfrissebbet töltöttem a vbox honlapjáról.
Szétfagy, az egér nem mozog, Crtl+Alt+Del.-re előjön a win7, de ott csak billentyűzettel tudom bezárni a vboxot és utána működik újra az egér.

Előre is köszi.

(#554) Atapi válasza misirulez (#553) üzenetére


Atapi
senior tag

nem fagy az szét, csak amikor átadod az usb-s eszközt a guest rendszernek, megszűnik az létezni a host rendszeren. viszont ha telepítve vannak az integrációs szolgáltatások, akkor a két rendszer ugyanazt az eszközt használja pozicionálásra, és a virtualbox szabályozza, hogy melyik rendszerre mennek a beadott inputok aszerint, hogy hol van a pointer. ezt vágod haza azzal, hogy átadod az egeret, mert ezzel a host rendszeren futó alkalmazás már nem fog hozzáférni az egérhez, így nem fogod tudni használni sehol (mert a host rendszeren futó program kezeli mindkét rendszer "egerét"). az előzőek értelmében igaz az is, hogy amikor a spec gombokat használod, azok a kattintások a guest rendszeren megjelennek inputként, ha rajta van a kurzor, csak driver hiányában az xp nem érti, nem tud vele mit kezdeni. hogy ezt miként lehetne megoldani, azt passzolom, de szerintem valami univerzális egér drivert kellene keresned, ami az extra gombokat is képes kezelni.
ha mégis át akarod adni az egeret, akkor a megoldás az, hogy ne telepítsd a guest rendszerre az integrációs szolgáltatásokat. de azt ne felejtsd el, hogy ezzel együtt a host rendszeren ugyanúgy nem fog működni attól kezdve, hogy átadod. illetve integrációs szolgáltatások hiányában egyéb funkciók nem fognak működni, mint pl. normális képernyő felbontás, stb.
egyébként ha próbálkozgatni akarsz, és átadod az egeret, vissza tudod adni a host rendszernek, ha egyszerűen kihúzod a gépből és újra visszadugod.

(#555) misirulez válasza Atapi (#554) üzenetére


misirulez
senior tag

Köszi, akkor tehát nincs megoldás.
Ha host Ubuntu lenne az segítene?

(#556) Atapi válasza misirulez (#555) üzenetére


Atapi
senior tag

akkor is ugyanez lenne a helyzet. inkább azon kellene gondolkodnod, hogy milyen extra funkciókat szeretnél kihasználni. mert nekem az mx510em görgető és lapozó gombjai tök jól működnek host (ubuntu) és guest (pl xp) rendszeren is, csak a program választó nem megy. szóval mit szeretnél elérni? btw, sajnos ez ettől a ponttól kezdve nagyjából offtopic itt, de ahogy említettem korábban, a kattintások elvileg átmennek a guest rendszerre, csak egy programot kellene találnod, ami képes feldolgozni azokat úgy, ahogy szeretnéd.

(#557) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Sziasztok!
VirtualBox-ot használok, a Vendég operációs rendszer XP (sp3).
Minden tökéletesen működik, de nem tudok a Vendég XP-n DOS programot futtatni.
Hibaüzenettel indul: "A következő programot nem lehet indítani:....."
Parancssor van, de parancssorból, vagy ikonról indítva is ugyanez a helyzet.
(ikonon kompatibilitási lehetőségeket végigpróbáltam.)

Ugyanezen DOS program egy nativ XP-n hibamentesen indul.
Nem szeretnék DOS-t vendég op.rendszernek, mert az XP a cél.
Mi lenne a megoldás?

(#558) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A vendég XP alá telepítesz még egy DOSBox-ot. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#559) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#558) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... jobb lenne az XP natív DOS emulátorát haszálni.
Lehet hogy letiltja Virtuálbox? (ez csak most jutott eszembe...)

(#560) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak azért tettél fel XP-t, hogy DOS-os progikat futtass, akkor lehet jobban járnál egy Win98 vagy WinME-vel, csak ha jól rémlik, akkor VirtulBox alá ezt a 2 OS-t felpakolni nem egy egyszerű dolog. (De lehet, hogy VMware alatt van gondja és az is lehet, hogy a legujabb VirtulBox-ban már nincs gond, nem emléxem már és régen is próbáltam. Lehet, hogy most megpróbálom, már csak kíváncsiságból is) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#561) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#560) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem azért tettem fel vendégnek XP-t, de ez az opció is jó lenne ha működne.
A legújabb VirtualBox-ot használom, és nem szeretném lecserélni másra.

(#562) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem azt mondtam, hogy cseréld le a VB-t, csak azt, hogy ha semmiképp sem tudod működésre bírni azt a DOS-os progit, akkor pakolj fel egy Win98/9x-et is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#563) brd válasza fsb1000 (#559) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tiltja le, az biztos, nekem még pl. a Settlers2 is elindul így (Win764bitSP1 host, XP32bitSP3 guest), de eddig minden más is, aminek kellett.

The only real valuable thing is intuition.

(#564) fsb1000 válasza brd (#563) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Akkor próbálkozom még.

(#565) Badb0y


Badb0y
addikt

Olyan kérdésem lenne, tud-e valamelyik virtuális környezet olyat, hogy:

adott egy laptop, benne 2 winchester. Az egyiken van a melós cucc xp-vel, a másikon otthoni cucc win7-tel. Be lehet valamilyen virtuális gépbe bootoltatni az oprendszert ? Nem akarom, hogy szétessen az egész, így biztos megoldás kellene nekem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#566) Atapi válasza Badb0y (#565) üzenetére


Atapi
senior tag

raw disk access van virtualbox alatt, szóval be tudod tenni a rendszert egy az egyben virtuális környezetbe. de...
1. minden alkalommal változni fog a hw környezet valós és virtuális indítással, ez minden alkalommal a betöltendő driverek frissítésével, és egy újraindítással jár. lemezkezelésnél hasonló vezérlőt kell választani virtuális és valós környezetben (ahci vs ide compatible), mert az ms rendszerek erre kifejezetten érzékenyek.
2. a hw környezet változását a programok is észre fogják venni, így pl az operációs rendszer és a fizetős programok újraaktiválást kérhetnek.
3. vedd figyelembe, hogy a virtuális környezet még a virtualizáció ellenére is gyengébb, mint a valós, emiatt virtuális környezetben várhatóan lassabban fognak futni az alkalmazások, valamint mivel pl vga virtualizáció gyakorlatilag nincs, egyes grafikus programok talán nem is lesznek működőképesek.

összességében ha jól értem mit szeretnél csinálni, akkor szerintem a megvalósítható végeredménnyel nem leszel elégedett. nem lesz teljes értékű (mintha a valós vason futna) a virtuális gépben betöltött os, ráadásul még macerával is jár.

(#567) brd válasza Atapi (#566) üzenetére


brd
nagyúr

Kicsit korrigálnék:

Csak 1x lesz drivertelepítgetés, utána elvileg mindkettő fog működni (már ha a fizikai gépről áthozott OS elindul hozzányúlás nélkül a VBox-ban, de valószínűleg igen). Persze a gusztustalan HW-függő dolgok (így védett programok, speciális HW-ek driverei, kiegészítőprogramjai) megborulhatnak, vagy újraaktiválást, rosszabb esetben újratelepítést igényelnek. Egyébként ezt az egész mókát valamennyire beépítve is támogatja a Win, ugyanis vannak benne HW-profilok. Persze a Win7-ből már ügyesen kivette a M$, nehogy jól érezze magát a user. Tudom, sokaknak ez nem számít, az eye "candy" fontosabb.

Badb0y: Mielőtt kísérletezni kezdesz, mentsd le partíciószinten a még működő, VBox alá betenni szándékozott rendszert!

The only real valuable thing is intuition.

(#568) llaszlo


llaszlo
veterán

OSX-en szeretnék működésre bírni egy XP-t. A netet sehogy sem tudom beállítani. Akármit állítok nem lesz eszköz a Network connections-ben.
A HW infónál ott szerepel egy Ethernet adapter "?"-el. Viszont semmilyen drivert nem talál hozzá.
A guest driverek már telepítve vannak.

(#569) llaszlo válasza llaszlo (#568) üzenetére


llaszlo
veterán

Még annyi, hogy wifi-vel csatlakozom egyébként a netre.

(#570) llaszlo válasza llaszlo (#569) üzenetére


llaszlo
veterán

Valamelyik beállítással csak jó lett. :D

(#571) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Ha csak az a fontos, hogy a vboxban XP fusson, akkor melyik lesz a legjobb gazarendszer(amelyiken a leggyorsabb lesz az XP)?
Win7, XP, Ubuntu (xubuntun megy vbox?)

Eddig win7-en ment és nem volt semmi gond.
De egyéb okok miatt a vboxban meglévő xp mellé csináltam egy másikat azzal már akármit csináltam akárhogyan állítottam baromi lassú volt, a program amit szerettem volna futtatni rajta használhatatlan volt, ram méret processzorok száma guest additions stb, mindent ugyanúgy csináltam mint az elsőnél.
Szerintem a gazda rendszer w7, @szódott el és azért nem ment már rendes teljesítménnyel a vboxban az xp. Szóval most új gazdarendszert szeretnék lehetőleg minél stabilabb legyen, és röccenésmentesen menjen rajta az xp. Azt tudom, hogy ubin lehet futtatni vboxal XP-t de azt nem tudom, hogy jobb/rosszabb lesz-e a teljesítménye.
A gépemben i5 van 4gb rammal gondolom ennek mindenhogyan elégnek kell lenni.

Üdv,
Misi

(#572) fsb1000 válasza misirulez (#571) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nálam XP a gazdagép és 2db virtuális XP vigan fut alatta. (SB 2500K)
Csak a kiosztható RAM korlátoz.
MIndkettőnek engedélyeztem 2 magot, azóta idle-ben nem megy 2% főlé a CPU használat és így a CPU energiagazdi nem emeli meg a frekvenciát.

(#573) llaszlo válasza misirulez (#571) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha az eredetit klónozod az is úgy megy?

(#574) brd válasza misirulez (#571) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából teljesen mindegy, ha használsz HW-es virtualizációs támogatást, mert ilyenkor legfeljebb a gazdarendszer CPU és memóriahasználata (ill. rosszul átgondolt rendszer esetén a háttértároló-használat is) szól bele a teljesítménybe. Emiatt talán jobb lehet az XP. Viszont találtam egy bizonyos körülmények között igencsak bosszantó hibát, így ha neked is ilyenek a körülmények (szoktad használni a készenlétet), akkor ne XP legyen a gazdarendszer. Azaz ha XP host alatt készenlétbe helyezem a gépet, akkor újraindításig nem tudok VBox-ban HW-es CPU virtualizációs támogatással XP-t futtatni (elakad a boot folyamán, elkezdi 100%-ra terhelni az egyik magot, és úgy marad), de ezt figyeld: csak azt, mert pl. Win7, 2003 simán megy ilyenkor is). :F

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#575) misirulez válasza brd (#574) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia!

Mi az a HW-es virtualizációs támogatás?
"(ill. rosszul átgondolt rendszer esetén a háttértároló-használat is)". Ezt is kifejtenéd légyszíves bővebben ezt hogyan lehet elszúrni? (gazda C éd D is 100-100gb. a D-re tettem a vbox virtuális merevlemezét, 30gb dinamikusan növekvőt)

Üdv,
Misi

(#576) brd válasza misirulez (#575) üzenetére


brd
nagyúr

HW-s virt.: röviden arról van szó, hogy használatával a guest gép a host bizonyos erőforrásait direktben meg tudja kapni (ez egyelőre jórészt a CPU egyes részeire korlátozódik). A VirtualBox-ban ennek működő (és bekapcsolt) állapotát pl. az jelzi, hogy több CPU-t tudsz használni a guest OS alatt. Tehát ha ez be van kapcsolva, akkor a guest gép szinte (vagy nem is szinte - csak pár "aprósághoz" nem fér hozzá) egyenrangúként használhatja a CPU-t, annak minden előnyével és hátrányával. "VT-x/AMD-V" néven találod a beállítások között.
A másik kérdésre: ha a guest és a host gyakran használná egyszerre ugyanazt a háttértárolót (HDD esetén probléma ez igazán), akkor jelentősen lelassul mindkettő működése, pláne, ha egy partícióról is van szó, mert akkor a guestet még az is lassítja, hogy a host oldalon nem tud jól cache-elődni a virtuális HDD-file (már ha azt használ valaki, de a többi megoldásnak csak speciális esetben van létjogosultsága).
(Guest=az emulált OS. Host=közvetlenül a HW-en futó OS.)

The only real valuable thing is intuition.

(#577) PetX


PetX
aktív tag

Helló, milyen programmal kell lementenem egy gépet (real) ahhoz, hogy virtualbox -ba exportálni tudjam a lementett gép image-t?
Acronis-al estem neki, de a .tib -el nem tud mit kezdeni aztán olvastam, hogy van hozzá valami converter de az csak a "business" edisönök kiváltsága. :((( Valaki?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#578) Syl válasza PetX (#577) üzenetére


Syl
nagyúr

Mármint a VirtualBox-ba importálni akarod a lementett image fájlt.
[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#579) PetX válasza Syl (#578) üzenetére


PetX
aktív tag

jogos, az acronisra vonatkozóan export, virtualbox felöl import.

Nos annyi még a probléma, hogy egy régi SuSE a menteni való. És ezt akarom Vista alatt életre kelteni.
Amit írtál Paragon Go Virtual, ez boot-olhatós?

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#580) Syl válasza PetX (#579) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy emlékszem ez egy windows-os program. Linuxhoz valami mást kell keresned, ahhoz nem értek. Szerintem a linuxos topicban próbálkozz. Van ott pár expert.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#581) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni virtual box ügyben.

Feltettem egy XP-t, tök jó meg minden, csak az az egy gondom vele, hogy nem a gépem VGA-ját ismerte fel hanem a virtual box saját VGA vezéslőjét. :(((

Meg lehet esetleg valahogy oldani hogy a host gép VGa-ját ismerje fel?
azért lenne rá szükségem, hogy gamelni tudjak rajta, [Star Wars Episode I Racer <---- win7 alatt nem sikerált elinditani :(

Előre is köszönöm. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#582) Syl válasza adidas4death (#581) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.
Vmware-val próbálkozz. Annak sokkal jobb a VGA kezelése, de ott sem a fizikai kártya látszik a virtualizált gépben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#583) adidas4death válasza Syl (#582) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget. :R
Már töltök is le egy vmware workstation nevűt, aztán majd meglátjuk, hátha :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#584) Syl válasza adidas4death (#583) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#585) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Win 7-esen futtatnék egy XP-t. Szépen települ, a hálózatot host only módba teszem, de nem látják egymást. Mit rontok el? Úgy tudom, ennek minden állítgatás nélkül mennie kénede ping sem működik valamiért köztük. A gazdagép routerről kap netet, ennek elvileg nem szabadna bezavarnia, vagy rosszul tudom?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#586) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#585) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szépen települ, a hálózatot host only módba teszem, de nem látják egymást."
Ezt nem igazán értem, "mik" nem látják egymást?
vagy csak annyi lenne a kérdés, hogy virtuális gépen nincs net?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#587) Syl válasza Atlantis (#585) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel a beállítással hibátlanul látja egymást a host és a guest:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#588) Fire/SOUL/CD válasza Syl (#587) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sima NAT-on is...(Ez a default)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#589) Syl válasza Fire/SOUL/CD (#588) üzenetére


Syl
nagyúr

Elméletileg! Nálam azzal nem látta egymást a két gép.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#590) Fire/SOUL/CD válasza Syl (#589) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyakorlatilag is működik, nálam NAT-on van. Kérdés, kolléga miért állította el Host only-ra...
(Ha se NAT-on, se Bridge-en nem megy, akkor máshol van a gebasz, pl víruskergető tűzfala blokkolja a kommunikációt, stb...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#591) Atlantis válasza Atlantis (#585) üzenetére


Atlantis
veterán

A host és a guest gép nem látja egymást, ping sem működik. Kifejezetten előnyös nekem, hogy nincs net a guest gépen, ezért állítottam Host only módba.

Nem értem, mi lehet a baja.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#592) Atlantis válasza Syl (#587) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezzel a beállítással sem megy, mert a guest XP nem ismeri fel az Ethernet adaptert...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#593) Syl válasza Atlantis (#592) üzenetére


Syl
nagyúr

A Guest Additions-t feltelepítetted?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#594) Atlantis válasza Syl (#593) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#595) Syl válasza Atlantis (#594) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ne is várj működő hálózatot :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#596) Atlantis válasza Syl (#595) üzenetére


Atlantis
veterán

Feltettem, működik, köszönöm. A host már tudja pngelni a guest-et, látom a megosztott mappákat is. Visszafelé nem működik, guest nem tudja pingelni a gazdagépet...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#597) Syl válasza Atlantis (#596) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt oda-vissza megy a ping. Host-guest, mindkettő win7.
Nálad szerintem a megosztási beállításokat át kellene nézni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#598) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#596) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Visszaállítottad Bridge-re vagy NAT-ra?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#599) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#598) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem, host only kell. Nem akarok netet a vendég rendszeren.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#600) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#599) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értem, csak lehet, hogy ez miatt nem megy a ping. Pusztán próba jelleggel/átmenetileg állítsd át valamelyikre, amit írtam és ping-elj. Ha úgy megy, akkor tudni fogod, hogy a Host only miatt nem lehet pingelni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.