Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#2001) koviamy válasza netpeti98 (#2000) üzenetére


koviamy
csendes tag

Dobozos win7 home premiumról tudnám frissíteni win10-re.

(#2002) Syl válasza netpeti98 (#1998) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Bár van kerülőút. Az új VM-en átírod a hardware uuid-t a régire és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2003) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Áttértem Linux Mint-re, de néha kell a Windows 7 is. Oracle virtualboxban fu a win7, de usb-ket nem kezeli. Fel telepítettem a plugint az oracle oldaláról, usb 1.1-re van állítva akkor indul csak el a virtualbox, 2.0-n már hibaüzit dob és el sem indul. Mikor csatlakoztatok usb-t, a windows 7 keres illesztőprogramot hozzá, majd hibaüzetetet dob hogy sikertelen telepítés.

A linuxal van a gond, a Virtualboxal, vagy a windows-ban kell állítani valamit? A munkám miatt ez fontos nekem, van amit linuxban nem tudok megoldani.

Köszi a segítséget!

(#2004) amdni válasza amdni (#2003) üzenetére


amdni
aktív tag

Kerestem már órákon át megoldást a neten , egyik sem vált be azért fordultam hozzátok, eddig itt még mindig sikerült szinte mindent megoldani.

(#2005) koviamy válasza Syl (#2002) üzenetére


koviamy
csendes tag

Az új VM-en átírod a hardware uuid-t a régire és kész.

Ezt elmagyaráznád bővebben? Hol és mit kell változtatni a Virtualboxban?

(#2006) Syl válasza koviamy (#2005) üzenetére


Syl
nagyúr

A "régi" VM-ből kiolvasod a hardware UUID-t:
vboxmanage showvminfo “[old-vm-name]”
[link]
Megjegyzés: a UUID és a hardware UUID azonos.
És nem árt felírni a régi gép hálózati kártyájának a címét (MAC Address)
[link]

Létrehozod az új VM-et (a régi HDD fájllal), de nem indítod el!

vboxmanage modifyvm “[new-vm-name]” –hardwareuuid “[old-uuid]”
vboxmanage setextradata “[new-vm-name]” “VBoxInternal/Devices/pcbios/0/Config/DmiSystemUuid” “string:[old-uuid]”

Utána jöhet grafikus felületen a hálókártya mac címének a beállítása.
Ha most ránézel a vboxmanage showvminfo “[new-vm-name]”-mel, láthatod, hogy a sima uuid és a hardware uuid nem azonos, de ez nem számít.

Természetesen a [] jeleket nem kell beírni, valamint a vboxmanage parancsot a VirtualBox mappájából kell kiadni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2007) Syl válasza Syl (#2006) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, azt ugye nem kell mesélni, hogy ezzel ésszel kell élni ;)
Nem arra való, hogy egy gépről korlátlan másolatot készítsünk és mindegyiket használjuk. Főleg nem egyszerre!
A licencszerződés szerint (OEM/dobozos) egy gépen használhatod a vindózt. Vagyis ha készítesz egy új VM-et és ezzel az eljárással "kikerülöd az aktiválást", a régi VM-et törölnöd kell. Magyarul: azt a hdd-fájlt ami legálisan be van aktiválva, csak egy virtuális gépben lehet használni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2008) koviamy válasza Syl (#2007) üzenetére


koviamy
csendes tag

Köszönöm.

(#2009) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Megoldható az, hogy ez Linux telepítésekor egy rendszernek ugyan az a ethernet driver kellene mint ha a host gépre telepíteném?

(#2010) Rimuru válasza DrojDtroll (#2009) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi a baj a VBox driverevel?

Vigyázat, csalok!

(#2011) DrojDtroll válasza Rimuru (#2010) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szenvedek egy linux telepítéssel és nem nagyon megy fel a net driver.

Jobb lenne egy virtuális géppel próbálkozni, mint a normális vason.

(#2012) Rimuru válasza DrojDtroll (#2011) üzenetére


Rimuru
veterán

Tehat ha elesben akarod telepiteni akkor nem tudod osszehozni a netet? -> [link] :P
Virtualis gepen alapertelmezetten lesz net, akkor ha a host rendszeren is van.

Vigyázat, csalok!

(#2013) DrojDtroll válasza Rimuru (#2012) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ha nem lehet megoldani akkor megyek oda a problémámmal

(#2014) cigam


cigam
félisten

Van arra mód, hogy az aktivált Windows-t úgy mentsem le, hogy azt visszatöltve is megmaradjon az aktiváció?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2015) brd válasza cigam (#2014) üzenetére


brd
nagyúr

Bármelyik blokkszintű mentéssel elmentődik. Az a kérdéses, hogy amikor visszatöltöd, és elindítod, a beépített mechanizmusnál eléri-e az újraaktiválást igénylő szintet a HW érzékelt változása. A hálókártya, ill. a gép UUID-jának változása nagyot rúg az érzékelt állapoton.

The only real valuable thing is intuition.

(#2016) netpeti98 válasza cigam (#2014) üzenetére


netpeti98
addikt

(#2017) cigam válasza netpeti98 (#2016) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Ezt miért nem csinálja meg magától az export/import?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2018) brd válasza cigam (#2017) üzenetére


brd
nagyúr

Megcsinálja, csak azt feltételezik, hogy új HW-ű gépet szeretnél létrehozni, ezért átírja őket.

The only real valuable thing is intuition.

(#2019) fecus


fecus
őstag

Hogyan hívják angolul azt a mini menüt amit teljes képernyő esetén a virtuális gép aljára vagy tetejére lehet tenni?

Ububtu 16.04 host, Win7 guest és időnként a képernyő közepére teszi azt a kis menüt.

Szeretnék rákeresni a hibára de nem találom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2020) Syl válasza fecus (#2019) üzenetére


Syl
nagyúr

Mini Toolbar.

Sajnos többféle disztribúción is tapasztaltam a hibát.
Félmegoldásként azt szoktam játszani, hogy a virtuális gépet ablakban indítom, megvárom míg rendesen bebootol, várok fél-egy percet és akkor rakom ki full screen-re.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2021) fecus válasza Syl (#2020) üzenetére


fecus
őstag

Kösz. Nálam tök véletlen hogy jó vagy nem.

Csak olyan hibát találtam bejelentve, hogy eltűnik a mini menü. Olyat, hogy középre szalad, olyat nem.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2022) Rimuru válasza fecus (#2021) üzenetére


Rimuru
veterán

Egy kulon Qt object az a kis panel, nem olyan reg (szerintem ~1 eve) leptek meg ezt, az ablakkezelo is kulon kezeli, ez kavarhatja meg. Kene egy bugreport vbox, vagy ubuntu bugtrackerjere.

Vigyázat, csalok!

(#2023) fecus válasza Rimuru (#2022) üzenetére


fecus
őstag

Én az Ubuntura vagy MATE-ra gondolok mert néha a felső panel is fent marad és kitakarja a felső részt eltüntethetetlenül.
Ráadásul ha 10-szer megnyomom a Ctrl+F-et akkor néha beugrik. Na az ilyen hibát kideríteni nem egyszerű, gondolom.

Én még olyat sohasem indítottam és azt sem tudom hogyan kell.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2024) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Próbáltam már utána keresni, de nem értem és csak a pumpa megy fel bennem.
Egy MacBook Pro-ra tettem fel virtálisan egy Win 7-et. Az egésznek a célja, hogy a használója tudjon játszani rajta WoW-ot... :DDD
A kérdésem, hogy mégis hogy tudom megosztani a gépe lévő cuccokat a vendég OS-el? Feltettem a kiegészítő csomagot is a boxhoz, beállítottam a dolgokat, de a pendrive ki van satírozva, így nem tudom felcsatolni a winre. A mappa megosztás sem működik és a hálózat átállítással sem megyek sokra, mert hálózati bejelentkezést kér, bár szerintem ezekhez már hülye vagyok azért nem megy szóval legyen szíves valaki írja le egy kicsit részletesebben hogyan tudok fájlokat átküldeni majd megosztani a vendég OS-el.

Köszönöm.

Üdv, Dávid

(#2025) Syl válasza Nestor16 (#2024) üzenetére


Syl
nagyúr

OSX-re inkább Parallels-t rakj. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2026) Rimuru válasza Nestor16 (#2024) üzenetére


Rimuru
veterán

Semmikepp se virtualis gepet hasznalnek ilyesmire, inkabb egy wine.

Vigyázat, csalok!

(#2027) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok. segítségetek kérném. arch linuxon használok virtualboxot. linuxok winek szépen mennek. próbálnék egy freenast feltenni, de az alább linkelt képen lévő résznél megáll és nem megy tovább. mi lehet a gondja?
az extencion pack fel van telepítve, minden más rendszer alatt mennek az usbs eszközök.

kép

(#2028) miku84 válasza amdni (#2004) üzenetére


miku84
tag

Nem tudom, megoldódott- e már, de a megoldás sztem a virtualbox extension pack telepítése meg a vbox guest module is, h legyen usb-d.

[ Szerkesztve ]

(#2029) miku84


miku84
tag

olyan ügyben írok, h tegnap feltettem a 10- et virtuálba linux alól, de vmiért random lefagyogat a virtuálgép. Az egér mozog, de semmi más nem használható. próbáltam a paravirtualizációt hyper-v- re tenni, de nem javult meg. Van vmi ötletetek? Van 7-es rendszer is ilyen vbox beállításokkal és ott még sosem volt ilyen. Köszi.
ilyesmi lehet: http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/windows-10-oracle-virtualbox-guest-additions/6828a8fb-b46d-4a1a-88ab-c58db78ff1ae?page=2

[ Szerkesztve ]

(#2030) Syl válasza miku84 (#2028) üzenetére


Syl
nagyúr

De az is nagyon fontos, hogy a user-t hozzáadja a vboxusers csoporthoz:
sudo usermod -a -G vboxusers sajatnev
És persze utána legyen egy logout-login.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2031) miku84 válasza miku84 (#2029) üzenetére


miku84
tag

Basszus, nem tudtam, h ennyire fagy a 10- es. Akkor ez nem vbox hiba.

http://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/keres.php?stext=fagy&offset=200

[ Szerkesztve ]

(#2032) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Windows 8 alatt eddig hibátlanul futó XP vm nem engedi csatlakoztatni az eddig szintén hibátlanul működő nyomtatót:

A(z) Canon MP600 [0104] USB eszköz csatlakoztatása sikertelen a virtuális géphez: Munka XP.

USB device 'Canon MP600' with UUID {xxxxxxxxxx} is busy with a previous request. Please try again later.

Eredmény kód: E_INVALIDARG (0x80070057)
Komponens: HostUSBDeviceWrap
Interfész: IHostUSBDevice {c19073dd-cc7b-431b-98b2-951fda8eab89}
Callee: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

Mit tehetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2033) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#2032) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kiegészítés:

Egy HP szkennerrel is ezt produkálja.
Indítom a virtuális gépet, az Eszközök/USB alatt rábökök az eszközre, azt szépen el is hozza a gazdagépről, de a virtuális gépen már nem jelenik meg. Ha viszont ismét rábökök a menüben, akkor jön a hibaüzenet, hogy "Csatlakozás sikertelen -- USB device 'Hewlett-Packard hp scanjet scanner' with UUID {xxx} is busy with a previous request. Please try again later."

Később meg aztán próbálgathatom végtelen time outtal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2034) brd válasza MaCS_70 (#2032) üzenetére


brd
nagyúr

Kihúz-visszadug, ha kevés, akkor host oldalon az adott eszköz Virtualbox-os USB driverét is el kellhet távolítanod.

The only real valuable thing is intuition.

(#2035) MaCS_70 válasza brd (#2034) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ennél azért bonyolultabb a helyzet.

Amint a legjobb barátunk mutatja, ez egy évek óta fennálló probléma, még valamikor a 4.3-as időkben jelentkezett először, és még a legfrissebb kiadásnál is tömeges rá a panasz.

Miután kipróbáltam számos, a többségnél amúgy szintén nem működő trükköt (mint pl. a drivertörléses machináció), végül a következő látszik beválni (az, hogy hosszú távon mit csinál, majd elválik):

a HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Class > {36­FC9E60-C465-11CF-8056-44455354­0000} bejegyzésből töröltem az UpperFilters kulcsot, és egy host reboot után azonnal látta az USB-s eszközeimet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2036) telefonn2


telefonn2
újonc

Sziasztok !

A következő a problémám, hogy Win10 alatt fut a virtual box és benne egy Win8 tesztelés miatt. Vannak olyan folyamatok, amiket fel kéne vennem hanggal együtt.

A felvétel sikerül csak a hang nem és nem tudok rájönni hogyan, lehet a hangot is felvenni ?? :W :W

(#2037) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, úgy tűnik, végre végleges, azaz továbblépésre alkalmas formában összeállt a virtuális gép.

A kérdés az, hogy hogyan tudom gépről gépre mozgatni, mindig magammal vinni úgy, hogy az aktuális változásokat is továbbvigyem. VMWare-nél egyszerűen vittem az adott gép mappáját, de a VirtualBoxnál ez nem működik.
Melyik fájlokat/mappákat kell másolnom? (Ez az export-import módszer sajnos nem fér bele az időbe...)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2038) Syl válasza MaCS_70 (#2037) üzenetére


Syl
nagyúr

>de a VirtualBoxnál ez nem működik.

Hogyne működne! Csak arra kell vigyázni, hogy mindegyik helyen ugyanaz a verzió fusson.
Simán viszed magaddal a teljes mappát, majd hozzáadod, mint új gép:

Linux és Windows host között is hibátlanul megy a "költöztetés" :K

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2039) MaCS_70 válasza Syl (#2038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Menet közben már látom, hogy hogy több helyre ment a VirtualBox. Van a tényleges vdi-fájlt tartalmazó mappa és van egy .Virtualbox a felhasználókönyvtáramban.
Mind a kettőt szinkronba kéne hoznom?

Illetve kérdés, hogy ha importálom ova-fájlból, akkor hogyan tudom megmondani, hogy hol hozza létre a géed?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2040) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#2039) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha csak a vdi-t cserélem, akkor ezt kapom:

Ezek szerint tehát mindkét könyvtárat szinkronba kell hozni -- illetve jöhet az NTFS-linkelés.

Nem igazán szeretem, amikor egy program a megkérdezésem nélkül pakol akármit, de főként a futáshoz szükséges, hatalmas állományokat a maga által jónak látott helyre, főleg a C-meghajtóra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2041) Syl válasza MaCS_70 (#2040) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam Linuxon a /home/user/VirtualBoxVMs, windowson pedig a D:\VirtualBoxVMs mappában vannak a virtuális gépek (.vbox, .vbox-prev, .vdi, .vmdk, Logok). A program többi fájlja nem érdekel. Azokat nem piszkálom. Fogom az adott virtuális gép mappáját és viszem.
Nyilván "szállítás" előtt "eltávolítom" a virtuális gépből az "optikai lemezt", hisz az nincs benne a mappában.
Épp az imént másoltam át a Windows D:\VirtualBoxVMs\WinXP mappát Linux alá, hozzáadtam a virtualbox-hoz és kérdés nélkül elindult.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2042) MaCS_70 válasza Syl (#2041) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor én valamit rosszul csinálok.
Nálam a d:\-n van a vdi-fájl, a többi, pl. log-ok meg a felhasználói mappámban .Virtualbox alatt.
Az optikai meghajtó nálam eleve nincs beixelve.

Hogyan tudnám vajon egyságesíteni a könyvtárat?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2043) Syl válasza MaCS_70 (#2042) üzenetére


Syl
nagyúr

Elég érdekesen hoztad akkor létre a virtuális gépet.
Szerintem a legbiztosabb módja, ha "újraépíted" a virtuális gépet, a meglévő vdi felhasználásával.
1. VirtualBox, Fájl, Beállítások, Általános, Alapértelmezett mappa: (például) D:\VirtualBoxVMs
2. Új virtuális gép építése. Megadod a gép nevét (pl. winxp), memóriáját és amikor elérsz a merevlemez részhez, akkor a frissen létrehozott D:\VirtualBoxVMs\winxp mappába bemásolod a régi vdi fájlt.
3. Létező virtuális lemez hozzáadása, betallózod neki a vdi-t.
Ezek után az adott virtuális géphez tartó fájlok (.vbox, .vdi, log, snapshot stb.), mind egy mappában lesznek, a D:\VirtualBoxVMs-en belül.
Így már probléma nélkül tudod majd hozni-vinni a teljes winxp mappát.

Csak a vdi fájlt nem szerencsés oda-vissza másolgatni két gép között, mert minden ilyen cuccban más ID szerepel és hisztizni fog a Vbox.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2044) Rimuru válasza MaCS_70 (#2042) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom kulon mashova hoztad letre a a virtualis merevlemezt.
A legyegyszerubb mod grafikusan: Virtualis gep beallitasai -> storage -> eltavolitod a lemezt -> a faljt atmasolod a tobbi falj melle (vagy forditva) -> virtualis gephez hozzaadod a lemezt -> orulunk.

Vigyázat, csalok!

(#2045) MaCS_70 válasza Syl (#2043) üzenetére


MaCS_70
félisten

Syl, Colomb2, mindkettőtöknek köszönöm!

A helyzet az, hogy telepítéskor az első dolgom, hogy megadjam a Beállításoknál, hogy az alapértelmezett gép mappa a D:\VirtualBox VMs legyen. Ettől függetlenül hozza létre a felhasználókönyvtáramban a .Virtualbox mappát, és tesz ide pl. log-fájlokat -- párhuzamosan a D:\VirtualBox VMs-be írt log-fájlokkal.

Nem igazán értem a logikáját, holnap tán' lesz rá időm, hogy elszöszmötöljek vele.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2046) Syl válasza MaCS_70 (#2045) üzenetére


Syl
nagyúr

A felhasználói könyvtárban eldugott virtualbox mappában csak a vbox rendszer működésével kapcsolatos logokat tárolja, az adott virtuális gép összes vacka a kijelölt "D:\VirtualBox VMs"-en belül kell hogy legyen.
Ilyen nálam például a winxp virtuális gép:

Ezt a mappát így mindenestől átmásoltam windows alól linux alá, hozzáadtam mint meglévő gép és működik kérdés nélkül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2047) MaCS_70 válasza Syl (#2046) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Akkor a gépek konfigurációja között kell lennie valami eltérésnek -- amit a hétvégén tudok kideríteni.

Nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2048) MaCS_70 válasza Syl (#2043) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hosszabb kihagyás után visszajutottam ahhoz a géphez, amire át szeretném hozni a működő virtuális gépemet.
Ha az Általad leírt módszert követem (ami teljesen logikus), azaz a vdi-fájlt mint meglevő lemezt adom hozzá az új géphez, indításkor megkapom, hogy No bootable media found.

Pedig a másik gépen működik a vdi -- sőt, az összes vdi-fájlommal ezt csinálja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2049) Syl válasza MaCS_70 (#2048) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudok okosat mondani. Én már sokszor vittem ide-oda virtuális gépet, de még soha nem csinált ilyet :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2050) kraftxld válasza MaCS_70 (#2048) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Be kell bootolni a virtuális gépet mondjuk az SSD klónozó topikban megénekelt Macrium ISO-jával, abban van fix boot opció. Ez megtalálja az oprendszert a csatolt virtuális meghajtón és újrarajta a boot sectort meg mindent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.