Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#51) robagp válasza robagp (#50) üzenetére


robagp
tag

Amire rájöttem:
A virtualbox új hálózati kapcsolatot hozott létre magának, és azzal van gond.
Hogyan kell beállítani, és minek az neki?
Köszi!

(#52) adalbert1


adalbert1
veterán

Használ valaki Dos-t Virtualbox alatt?

Tegnap felraktam az MS-DOS 6.0-t :) , minden nagyon jól ment. Viszont a régi dosos játékok egyáltalán nem akarnak normálisan működni, van ami szaggat, van ami meg sokkal gyorsabban fut.
Szóval ilyen célra el lehet felejteni, vagy valamit nem jól állítottam be? :U

(#53) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nalatok megy a letoltes?
ma szolt a virtualbox, hogy van uj, 2.2.2-es verzio, de nem sikerul letoltenem
sot, igazsag szerint semmit (se mas os-hez, se mas verzio) a szerverrol, minden esetben csak egy egyetlen pontot (.) tartalmazo html-t kapok

nalam van a hiba, vagy elszallt a szerveruk?

(#54) ZCoyote válasza VladimirR (#53) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem sem megy uh nem nálad van a hiba.

Romani ite domum.

(#55) pete_21 válasza VladimirR (#53) üzenetére


pete_21
addikt

Megnéztem, nekem se töltődik le semmi az oldalukról... Tegnap még ment.
Ha gondolod, feltölthetem valahova a legújabb buildet. Szólj, ha érdekel. :)

(#56) ZCoyote válasza VladimirR (#53) üzenetére


ZCoyote
őstag

Innen lejön.

Romani ite domum.

(#57) VladimirR válasza ZCoyote (#56) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonom a linket, innen lejott rendben (pete_21 neked is koszonom a felajanlast)

(#58) pete_21 válasza VladimirR (#57) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit. :)
Úgy látom, ugyanez van nekem is, szóval biztos jó az előbb linkelt verzió.

(#59) evey24


evey24
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem igazán vagyok otthon a témában, bocs, ha hülyeséget kérdezek.
Szóval, a feltelepített virtualbox-omnak a merevlemez mérete (8 GB) úgy néz ki, hogy kicsi. Lehet ezt utólag módosítani valahogy?
Előre is köszi a választ!

(#60) VladimirR


VladimirR
nagyúr

at lehet valahogy allitani abillentyukombokat?
a teljes kepernyore tetel (Host + F) nekem tul kozeli a reset-hez (Host + R), parszor sikerult mar lenyomnom mindkettot egyszerre, aztan csak pislogtam, hogy mi tortenik

(#61) Sanyix


Sanyix
őstag

van egy vista x64 sp1 host, azon egy xp sp2. Az a gond, hogy miután felszenvedtem a hálókártya drivert, sehova se tud csatlakozni. ip cím lekérés van folyamatosan, de soha nem kap. Az összes csatlakozási módszert kipróbáltam nat-tól bridgedig, de egyikkel se megy.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#62) VladimirR válasza Sanyix (#61) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: latja az os a halokartyat, s az hibatlanul mukodik?
2: van a halozaton dhcp szerver?
3L: manualisan kiosztott ip-vel probaltad?

(#63) Sanyix válasza VladimirR (#62) üzenetére


Sanyix
őstag

látja
a valós lanban van dhcp, a router (de hogy mihez csatlakozik mivel arról gőzöm nincs)
próbáltam, de mivel fogalmam sincs hogy milyen hálózaton van csak vakon. A vbox beállításainál állítottam a virtual host adapteren. próbáltam különböző hálón a router ip címét gateway-nek állítva, próbáltam ugyanazon hálóra ip címet állítani nem ment. A guest os-nél nem állítottam gondolom ott a virtuális izéktől kéne kapni címet, de ha a lanra bejutna a router is adna.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#64) VladimirR válasza Sanyix (#63) üzenetére


VladimirR
nagyúr

probald meg virtualbox-ban a halozatnal a "bridged" opciot (kartyanak valaszd ki a host gep router-hez csatlakozo halokartyajat, s ha nem kap ip-t, akkor a host gepehez hasonlo (azonos gateway, dns, de ertelemszeruen mas ip, viszont ugyanabbol a tartomanybol) beallitasokat probalj meg megadni kezzel

[ Szerkesztve ]

(#65) Sanyix válasza VladimirR (#64) üzenetére


Sanyix
őstag

lehet hogy ezt is próbáltam, de otthon megnézem mégegyszer. A hivatalos fórumon is írják hogy van egy ilyen bug, hogy vistán nemmegy a dhcp a guest os-nek.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#66) VladimirR válasza Sanyix (#65) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudnad linkelni ezt a ticket-et? mert nalam megy vistan tobb guest-tel is (gentoo, debian biztosan, win-em most nincs guest-kent)

(#67) Sanyix válasza VladimirR (#66) üzenetére


Sanyix
őstag

[link]

pl ez nekem a legújabb előre buildelt wines van, de abban még van ez a hiba.
Bár nekem a dhcp szerver nem is offerel neki. Mindenesetre fix ip-t beállítva most bridged módban megy, fentvan a lanon statikusan, kap netet is. Bár fura, hogy a guest adatforgalma a host gépen sehol se látszik. Se a cfosban, se a feladatkezelőben, de mégis tölt 900kb/seccel.

Most már csak hangdrivert kéne találnom, mert ahhoz sincs drivere (ich ac97-et állítottam).

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#68) VladimirR válasza Sanyix (#67) üzenetére


VladimirR
nagyúr

erdekes, nem tudom, mi lehet az oka, de nekem mukodott tobb guest os alatt is (a host egy angol vista business sp1 - a dhcp szerver egy debian squeeze-n futo dnsmask)
vegulis lenyeg, hogy sikerult megcsinalnod
a halozati forgalmat erdekes modon nalam sem latni, nem tudom, ez szandekosan van-e igy, vagy ez is hiba (jol sikerult ez a 2.2.2-es build, raktak bele hibat boven)

hangdriver-hez esetleg nezd meg a windoze update-et (bar virtualbox forumon azt irjak, windoze-ban beepitve benne van)

(#69) Sanyix válasza VladimirR (#68) üzenetére


Sanyix
őstag

nincs benne csak a video, egér driver. A hálókártyához is máshonnan töltöttem drivert. Viszont olyat hogy ich ac97 driver, csak BeOS-hoz találtam, aztán úgy láttam ez az inteles lapokon olyan szabvány chip lehet, sokféle gyártásban. Feltelepítettem hát egy inteles drivercsomagot, nem találta meg. Telepítettem realteket, mert olyan chipeket raknak rá, az az eredeti gyártó -> kékhalál úgy hogy még csökkentett módban sem indul...
win update nincs, mivel egy ilyen nagyon kicsi xp-t raktam(tinyxp). A fullos xp bullshitjei valahogy nem igazán hiányoznak, de úgy látszik mégis egy fullos xp-ből kell nlite-olnom egy kicsit, amiben meghagyom az updatet. Vagy a másik lehetséges megoldás, hogy berakom az iso-ba a fullos drivers.cabot, mert az is ki lett irtva a kis xpből, és hátha abban legalább soundblaster 16 driver van, sőt valószínű, mert emléxem jópár éve a p1-esemnél az akkor használt sb 16-ot a win98 is alapból felismerte.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#70) Sanyix


Sanyix
őstag

LOL win98 virtualboxban lefagy ha be van kapcsolva a hardveres virtualizáció. Ha ki van akkor nem fagy :D és ez se egyedi bug.

Most tényleg ez az új release ilyen bugos, vagy eddig is ilyen volt?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#71) Sanyix


Sanyix
őstag

EZAZ megcsináltam! Sikerült a vistát teljesen kikészíteni úgy mint a régi szép időkben.

win98 dobolt vagy fél órát. Aztán lefagyott. Jó akkor állítsuk le a gépet. NEM áll le. Sehogy. task manager, end process virtualbox.exe. Semmi. Még vagy 10 szer, semmi. Aztán már elő se jön a task manager, még ctrl-alt-del open task managerrel sem. XP-t is így ki tudták készíteni programok, bár azt gyakrabban. 1 év után sikerült végre úgy igazán kifektetnem a vistát először :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#72) pavMat


pavMat
csendes tag

Sziasztok!

lenne egy problémám! Vista op-rendszerem van és arra raktam fel a virtualbox segítségével az xp-t. A problémám az hogy az xp-re rászeretnék rakni egy programot ami egy másik partíción van. Végülis fájl megosztást, vagy átvitelt kellene valahogy megoldani!? Hogyan lehetne megoldani?

köszönöm előre is:D

(#73) VladimirR


VladimirR
nagyúr

direct3d-t sikerult mar valakinek csiholni virtualbox alatt?
elvileg ennek segitsegevel lehetoseg van ra, de en nem jartam sikerrel
dxdiag-ban megjelenik a test direct3d gomb is, viszont az osszes teszt (dx 7, 8, 9) elszall hibaval
emellett az alkalmazas, mely korabban el sem indult a d3d hianya miatt, mar elindul, de kepet tovabbra sem hajlando adni

van a temaban valakinek tapasztalata?
barminemu otletet szivesen veszek, mikent lehetne eletre kelteni a d3d-t virtualbox-on futo windoze-ban (xp)

(#74) T1B3R1U5


T1B3R1U5
csendes tag

Hy All!
Nekem az a kérdésem, hogy most a Windows 7-et tesztelem, tehát ez a host rendszerem.
De vannak gondjaim bizonyos programok telepítésével (pl. Office 2007, Solid Edge ST, stb.)
Az lenne a kérdésem, hogy megoldás lehet-e számomra az, ha telepítem a VirtualBox segítségével az XP-t (Win7-re) és azon a virtuális gépen lévő rendszeren használom a szóban forgó programokat?
Segítséget előre is köszönöm!

(#75) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Ubuntu 9.04 alá szeretnék XP-t. Feltettem a VirtualBoxot, de ezzel a hibával megakad:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76) dianet


dianet
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy meglévő ntfs-tipusú XP SP3 oprendszeres particíómat használjam Mac OS-em alatt is (Virtualbox-al)? Linux alatt sikerült megoldani, de még csak azt a rmdk-t sem sikerült használhatóvá tennem mac alatt (meg sem akarja nyitni) Néztem a parancssorát, full más mint linuxon, ahol még úgy is sikerült, hogy nem csináltam külön imaget, hanem szinte virtuális hivatkozásként kezeli az XP saját particiójáról. Igazából Mac-en már bármivel (image-vel) is beérném, de jobb lenne ha ott is menne saját partin. Napokat próbáltam utána olvasni, de egyenlőre passsz :S

Előre is köszi a segítséget!

(#77) harry3 válasza Eastman (#75) üzenetére


harry3
őstag

A CD/DVD meghajtóból akarod telepíteni vagy ISO-ból? Be kell állítani, hogy honnan telepítsen(DVD vagy képfájl), valamint fontos hogy a CD vagy ISO bootolható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#78) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Munkahelyi gépen kellene Vistát működésre bírni Gentoo linux alatt.
Minden tökéletes, egy dolgot leszámítva. A Vista nem ismeri fel a grafikus kártyát (Ati 4850).
A Catalyst fel sem megy, mondván nincs megfelelő kártya a gépben. :F
A 3D támogatás be van kapcsolva a virtualBox-ban, és a linux alatt is szuperul műxik a kártya, driver fent van. Próbáltam már az opensource driverrel is, és az AMD oldaláról letöltöttel is (linuxban mindegyikkel működik).

Szerintetek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79) pete_21 válasza Bici (#78) üzenetére


pete_21
addikt

A vendég rendszeren egy emulált videokártya lesz, nem a host kártyáját kapja. Ha felrakod a Guest Additions-t, akkor ő fel is tesz minden drivert, köztük a videojét is.

(#80) Bici válasza pete_21 (#79) üzenetére


Bici
félisten

Wow, köszi, kipróbálom.
Ez az emulált videokari melyik dx verzióval kompatibilis? Nem találtam róla semmit, csakhogy gyorsabb lesz. :F
Pont egy dx10.1 teszt miatt kellene a Vista SP1-et felraknom. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#81) VladimirR válasza Bici (#80) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dx tudasa hianyos, d3d-t nem tud, csak ddraw-t, csak opengl-t
ennek segitsegevel tudsz csinalni d3d-t (8-as es 9-es directx - dxdiag tesztje megy vele, mas amit neztem, az nem)
dx 10 az experimental, egy probat talan meger

[ Szerkesztve ]

(#82) Bici válasza VladimirR (#81) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, ki fogom próbálni. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83) tama2000


tama2000
tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy Windows 7 -re telepített VirtualBox-ra felraktam az Ubuntu 9.4-et. Minden működik is rendesen, csak a teljes képernyős mód nem. Hiába váltok át rá, a futó OS középen marad egy kis kb. 20cmX20cm-es négyzetben, körülötte pedig a nagy feketeség. Mi lehet a gond?

(#84) harry3 válasza tama2000 (#83) üzenetére


harry3
őstag

Ha jobb Ctrl+F-nél van ez, akkor tedd fel a VBoxGuestAdditions-t, és a VirtualBox ablakának a méretezésével tudod a felbontást változtatni.

(#85) tama2000 válasza harry3 (#84) üzenetére


tama2000
tag

Szia!
Feltelepítettem, de nem történt semmi. A Host+A-ra kéne hogy változzon az ablak mérete, de erre nem történik semmi. Ha megfogom az ablak jobb alsó sarkát, akkor tudom változtatni a méretet, de a futó OS megint csak középen marad a kis kockában.
Más.
Esetleg lehet virtuális gépre Mac Os-t telepíteni? Szivesen kipróbálnám azt is.

(#86) L7wy válasza tama2000 (#85) üzenetére


L7wy
őstag

Az ubuntuban telepítsed ...jó lesz tuti

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#87) andy83


andy83
aktív tag

#tama2000:
"Esetleg lehet virtuális gépre Mac Os-t telepíteni? Szivesen kipróbálnám azt is."

Ez engem is érdekelne! Remélem tudja vki a választ... :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#88) Kernel válasza andy83 (#87) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha más nem, a Google bizonyára tudja a választ:

Can you run Mac OS X within Virtual PC 2007 on Windows?

The day I originally posted this, I also contacted Ben Armstrong, through his blog (Virtual PC Guy), and asked hime if this is possible with Virtual PC 2007. Here's the reply I got from him:

This is not possible for three reasons:

1) Apple does not allow this in their OS licensing

2) Mac OS X specifically checks to ensure that it is installing on Apple hardware

3) Mac OS X requires that the computer has an APIC - which we do not emulate

Cheers,

Ben

-----------------------------------------------
Röviden licensz sem engedélyezi, továbbá a telepítő beazonosítja a hardvert, másra nem megy fel. APIC azt jelenti, hogy szabvány PC helyett másfajta BIOS-t kellene emulálni, amire nem készítik fel a virtuális gépeket. Ha meg is lehetne oldani, de összeütközésbe kerülnének az Apple-licensszel, amit komoly cég úgysem vállal be.

Eszerint nem véletlen, hogy próbáltam már többféle virtuális gépet, amikor a létrehozásnál lehet választani többféle oprendszert, MAC soha nem volt közötte.

Amit még látok a neten, MAC emulátor:

http://www.emulators.com/

VmWare hekkelése, MAC OS ráerőszakolása:

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Vmware_how_to

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#89) andy83 válasza Kernel (#88) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi, így már értem miért nem sikerült a virtualbox-szal ez...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#90) andy83


andy83
aktív tag

VirtualBox-os XP-ből lehet CD-t írni?
Nekem a Nero8-at nem sikerült felraknom rá. Tudtok ajánlani vmit, ami felmegy rá?

Köszi!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#91) Kernel válasza andy83 (#90) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármilyen íróprogramnak fel kell menni, legfeljebb nem árt előtte csatolni az írót is a virtuális géphez.

Mondjuk, számomra a Nero 6.6.1.15 óta megszűnt létezni a Nero. Ezt még használom, megcsinál bármit, ami nekem kell. Újabb Nero monstrumokat nem vagyok hajlandó telepíteni, ugyanis egy íróprogramnak szerintem nem az a dolga, hogy telesz@rja a regisrty, hanem csak írjon lemezt, lehetőleg.

Vagy ott van az IMGBurn, az UltraISO (ami korrekt íróprogram is egyben, nem csak ISO-szerkesztő), vagy nemrég találkoztam egy jó kis programmal, ami nálunk, illetve hazai fórumokon kevéssé ismert, inkább talán külföldön, illetve a torrent hálón népszerű: gBurner.

Ezek a programok hordozható módon is működnek, vagyis elég egyszer kicsomagolni, később másik oprendszerben is elindítható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#92) andy83 válasza Kernel (#91) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi a segítséget! Azt hiszem, akkor a gBurner-t kipróbálom.

A Nero-t illetően teljesen igazad van, a 6os verzió nekem is nagyon bejött, De aztán vmiért elkezdett szórakozni a Philips DVD-kkel (lehet hogy nem a Nero hibája volt), felraktam a Nero8-at, ami azóta tökéletesen működik. Mivel én is csak írásra használom, teljesen feleslegesen pakol fel egy csomó minden pluszt, amit lényegében soha nem is fogok használni. Nem tudom, a telepítésnél lehet-e állítani, hogy miket rakjon fel, most nem fogom újra rakni a gépen... :U

De a VB-re kipróbálom a gBurner-t. :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#93) Sanyix


Sanyix
őstag

valaki próbálta a legújabb verzióban az állítólagos direct3d támogatást? Nekem win xp guesttel szarik működni. Még a dxdiagnál is azt írja a d3d-re hogy nem elérhető, frissített virtualboxos videodriverrel.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#94) dnelb


dnelb
veterán

Valami guid vagy leírás van hogy hogy kell megcsinálni a netet virtual boxban?(kerestem de semmi..)
A gépen XP van + a virtualban is, de a net nem akar menni. Beállítom a kapcsolatot (tonline), de csatlakozás közben bejön a hibaablak, miszerint a távoli kiszolgáló nem válaszol....

(#95) andy83 válasza dnelb (#94) üzenetére


andy83
aktív tag

Az elején nekem is gondom volt vele, de aztán magától megjavult... :K

A lényeg az, hogy mielőtt a virtuális op.rendszert elindítod, már mindenképp legyél a nethez csatlakozva az alap op.rendszeren.

Ez nem volt túl szakmai leírás, bocs... :N

facebook.com/SzeretekMozizni

(#96) dnelb válasza andy83 (#95) üzenetére


dnelb
veterán

Próbáltam igy is de nem ment. Szerintem valamit a beállításokban kell csinálni(,,Kártya típusa" meg ,,Csatlakoztatva ide") de nem tudom mit :(

(#97) andy83 válasza dnelb (#96) üzenetére


andy83
aktív tag

Amikor magát a virtuális gépet allítod be, ott kell hozzáadni a "hardvert", azt hiszem így:

Konfigurálás / Hálózat / Hálózati adapter engedélyezése

facebook.com/SzeretekMozizni

(#98) breiner


breiner
aktív tag

Hello ma találtam rá erre a kis töki progira csak annyit kérdeznék h a virtuális xp nem látja a rendes meghajtókat és h nem lehet beállítani valahogy?

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#99) andy83 válasza breiner (#98) üzenetére


andy83
aktív tag

Ha a HDD-re gondolsz, akkor a "rendes" gépet nem fogja látni, csak azt a partíciót, amit a virtuális gép telepítésekor megadtál.

Ha pedig a DVD meghajtóra gondolsz, akkor azt látja, csak hozzá kell adni a virtuális OS-hoz.

facebook.com/SzeretekMozizni

(#100) breiner


breiner
aktív tag

Értem köszi jövök mindjárt és kérdezek még :D

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.