Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#301) brd válasza Osiris (#300) üzenetére


brd
nagyúr

Ugye a Guest Additions fent van?

Most hirtelen csak Win7-em van elérhető, de az kb. 2008 R2 ebből a szempontból:

D:\Program Files\VirtualBox>VBoxManage showvminfo Win7
Oracle VM VirtualBox Command Line Management Interface Version 3.2.4
(C) 2005-2010 Oracle Corporation
All rights reserved.

Name: Win7
Guest OS: Windows 7
UUID: 80b118ef-70a6-4132-bde9-9ee0bca9c6eb
Config file: E:\Images\VirtualBox\Machines\Win7\Win7.xml
Hardware UUID: 80b118ef-70a6-4132-bde9-9ee0bca9c6eb
Memory size: 768MB
Page Fusion: off
VRAM size: 26MB
HPET: off
Number of CPUs: 2
Synthetic Cpu: off
CPUID overrides: None
Boot menu mode: message and menu
Boot Device (1): Floppy
Boot Device (2): DVD
Boot Device (3): HardDisk
Boot Device (4): Not Assigned
ACPI: on
IOAPIC: on
PAE: on
Time offset: 0 ms
RTC: local time
Hardw. virt.ext: on
Hardw. virt.ext exclusive: off
Nested Paging: on
Large Pages: off
VT-x VPID: on
State: running (since 2010-07-08T18:24:12.230000000)
Monitor count: 1
3D Acceleration: off
2D Video Acceleration: on
Teleporter Enabled: off
Teleporter Port: 0
Teleporter Address:
Teleporter Password:
Storage Controller Name (0): IDE Controller
Storage Controller Type (0): ICH6
Storage Controller Instance Number (0): 0
Storage Controller Max Port Count (0): 2
Storage Controller Port Count (0): 2
Storage Controller Name (1): SATA Controller
Storage Controller Type (1): IntelAhci
Storage Controller Instance Number (1): 0
Storage Controller Max Port Count (1): 30
Storage Controller Port Count (1): 1
Storage Controller Name (2): Floppy Controller
Storage Controller Type (2): I82078
Storage Controller Instance Number (2): 0
Storage Controller Max Port Count (2): 1
Storage Controller Port Count (2): 1
IDE Controller (1, 0): Empty
SATA Controller (0, 0): E:\Images\VirtualBox\7.vdi (UUID: edafc4d3-dc24-4ca0-bee3-94099587f69a)
Floppy Controller (0, 0): Empty
NIC 1: MAC: 080027A0A89C, Attachment: NAT, Cable connected: on, Trace: off (file: none), Type: 82540EM, Reported speed: 0 Mbps, Bo
ot priority: 0
NIC 1 Settings: MTU: 0, Socket( send: 64, receive: 64), TCP Window( send:64, receive: 64)
NIC 2: MAC: 0800278CABED, Attachment: Bridged Interface 'Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC', Cable connected: on, Trac
e: off (file: none), Type: 82540EM, Reported speed: 0 Mbps, Boot priority: 0
NIC 3: disabled
NIC 4: disabled
NIC 5: disabled
NIC 6: disabled
NIC 7: disabled
NIC 8: disabled
Pointing Device: PS/2 Mouse
Keyboard Device: PS/2 Keyboard
UART 1: disabled
UART 2: disabled
Audio: enabled (Driver: DSOUND, Controller: AC97)
Clipboard Mode: Bidirectional
Video mode: 1024x768x32
VRDP: disabled
USB: enabled

USB Device Filters:

<none>

Available remote USB devices:

<none>

Currently Attached USB Devices:

<none>

Shared folders: <none>

VRDP Connection: not active
Clients so far: 0

Guest:

Configured memory balloon size: 0 MB

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#302) Osiris válasza brd (#301) üzenetére


Osiris
őstag

:R
Additionok fent vannak természetesen.
Holnap ez alapján még finomítok a beállításokon, de szerintem nálam is hasonló mint nálad.
Valahol egy forumban azt olvastam, hogy ez a processzorhasználat úgy jelentkezik, hogy 1magnál 0%, 2-nél, 30, 3, nál 60, és 4magnál 90%. Én most 4magot tettem a guest alá és 100%, de a felelős processzt nem találom sehol...
Már elég régóta foglalkozom virtualboxal, de eddig nem nagyon adtam több procit egy gépnek, addig nem is volt gondom.

(#303) brd válasza Osiris (#302) üzenetére


brd
nagyúr

A HW-es virtualizációs támogatás miatt nem is fogod látni processként, ill. de, de az nem a valós terhelést mutatja majd, hanem csak azt a terhelést, amit a nem CPU-függő feladatokra használ az adott VM (a megmaradt CPU-időből). A valódi terhelést csak úgy tudod megnézni, ha a kernel részeként futó folyamatokról is meg tudod nézni a részletes infókat. Ill. XP alatt van így, Vista/Win7 alatt még nem próbáltam VirtualBox-ot, csak feltételezem, hogy hasonló a helyzet.
A 2 magnál a 30% biztos, hogy nem valós. Ha ez az előbb írt Win7-em nem csinál semmit (de persze elindult az OS, és nincs pózolva :D ), akkor 0 (pontosabban elhanyagolható) a CPU használata (host oldalon is).

The only real valuable thing is intuition.

(#304) x123456


x123456
aktív tag

Ehhez kapcsolódva: egyáltalán használ itt valaki 64 bites hoston, 3.2.6-os verziót úgy, hogy közvetlenül a GUI-ból, indítja a guesteket, az X alatt futó (tehát nem rdp-s) konzollal?
Gyanítom, a többség inkább a headless/vrdp üzemmódot preferálja.

(#305) FNZ válasza FNZ (#261) üzenetére


FNZ
őstag

frissítettem a biost és lőn, úgy megy minden, ahogyan kell, vagyis müxik :DD

(#306) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Kéne egy kis segítség.

Virtualboxot használok. XP to XP 32bit.

MInden jól müxik, de a firefox böngészőben nem minden jelenik meg.
Pl ikariam, index.hu, de még a prohardver képei sem jelennek meg.

Ugyananezek ie8-al hibamentesek
Ugyanezek, a gazdagépről firefoxal hibamentesek.

Mi lehet a hiba oka?

(#307) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

A legfrissebb virtualbox-ban csináltam két virtuális gépet, melyeken XP van. A gondom a hálózattal van. Azt szeretném, hogy a két XP lássa egymást hálózaton, és internet is legyen mind a kettőn.

Bróbáltam már többféle beállítást. Mind a kettő gép hálókártyája NAT-al, Bridgel, de a két gép nem látja egymást. Hogyan állítsam be a két gép hálózati kártyáját?

(#308) Kvazár válasza fsb1000 (#306) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!

Csak 1 tipp:
Tools fent van? Időnként azt szokták javasolni, hogy csökkentet módban kell telepíteni, mert ha rendesen üzemmódban telepíted, nem megy fel minden egyes alkotó eleme.

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#309) x123456 válasza kisspepe (#307) üzenetére


x123456
aktív tag

Ha bridged módot használsz, akkor illene, hogy lássák egymást. A guestek honnan kapják az ip címet és egyéb paramétereket ilyenkor? Van routered? Nem lehet, hogy esetleg a windows tűzfala pofázik bele?

(#310) kisspepe válasza x123456 (#309) üzenetére


kisspepe
tag

A Windows tűzfalról teljesen megfeledkeztem. Most már Bridgelt módban tudja egymást pingelni a két gép.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#311) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

üdv!

olyan gondom lenne h a virtuális géphez (ubi) nem tudok usb hdd-t csatolni, mindig hibát ír ki

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#312) x123456 válasza Speeedfire (#311) üzenetére


x123456
aktív tag

Nem emlékszem pontosan, hogy működik VB alatt az USB, de nem lehet, hogy mondjuk a host-odnak nem lenne szabad "ráülni" az eszközre, amit a guestnek akarsz adni?
A hibaüzenetből nekem az jön le, hogy valaki használja a diszket és kissé el van kefélve az ezt kezelő kód (ami VB esetében nem is lenne meglepő :( )

(#313) brd válasza Speeedfire (#311) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez elég barom módon működik, picit játszani kell vele, eszköz kihúz, eszköz visszadug, ill. az is előfordulhat, hogy a guest OS-t is újra kell indítani hozzá (először, utána már működni fog általában az USB-s eszköz csatlakoztatása).

The only real valuable thing is intuition.

(#314) Speeedfire válasza x123456 (#312) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

x123456 & brd: kikapcsoltam bekapcsoltam, reseltem, nem értem miért nem jó, kicsit elszomorító az egész :F

esetleg nem lehet a hdd-re kizárólagos jogot kérni a vbox alá?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#315) x123456 válasza Speeedfire (#314) üzenetére


x123456
aktív tag

Milyen verzió és milyen hoston?

(#316) Kvazár válasza Speeedfire (#314) üzenetére


Kvazár
őstag

Azt próbáltad, hogy rádugod a gépedre, majd az alap op felismeri, ezek után lecsatolod/kiadatod, de az eszközt nem húzod ki, és ekkor nyomsz rá a vb ablakában az usb engedélyezésére?

Eladó cuccaim: -

(#317) brd válasza Speeedfire (#314) üzenetére


brd
nagyúr

Egy üres filtert, vagy a konkrét eszközt próbáltad már az adott guest beállításainál hozzáadni, és úgy próbálni? Egyébként windows host-tal ez úgy működik (amikor jól működik), hogy amikor az eszközt csatlakoztatod, akkor először a hoston települ egy virtualbox USB driver, és utána úgy lehet a guest OS-hez használni a host USB-t, mintha a guest gép portja lenne, tehát a hoston meg sem jelenik az adott eszköz, hanem úgy települ a guesten, mintha az egy fizikai gép lenne, fizikai USB porttal, és oda csatlakoztattad volna az eszközt.

The only real valuable thing is intuition.

(#318) Speeedfire válasza x123456 (#315) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Windows 7 Ulti a host, 32 bites


Kvazár: próbáltam ez is, de akkor is azt írta h elfoglalt az usb :W


brd: konkrét usb beállításokkal is megpróbáltam, a guest-en nem találtam sehol sem, az fdisk -l parancs sem listázta

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#319) x123456 válasza Speeedfire (#318) üzenetére


x123456
aktív tag

Csak egy hirtelen jött ötlet: próbáld a 3.1.x verziót, ha van belőle win7-re való!
Eddigi, viszonylag rövid idő alatt szerzett tapasztalataim szerint a VB eddigi legbugosabb változata a 3.2.x széria. :(

(#320) Speeedfire válasza x123456 (#319) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

inkább várok valami rendes javítást meg körbenézek még fórumokon hátha van valami erre, nem egy eget verően fontos dolog, de jó lenne ha menne

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#321) attiati


attiati
veterán

teljes képernyőre kinagyított virtuális gépet le lehet tenni valahogy a gazdagép tálcájára anélkül, hogy bármit látnék a virt. gépből, vagy hogy át kellene méreteznem a virt. gépet?

Tehát azt szeretném, ha a háttérben, full képernyőn futna, és semmit nem észlelnék belőle a gazdagépen.

[ Szerkesztve ]

(#322) brd válasza attiati (#321) üzenetére


brd
nagyúr

A felbontásváltás miatt kérdezed? Kirakod full screenre a Host key+F-fel, majd Host key+G-vel kikapcsolod az automatikus átméretezést, innentől, ha Host key+F-fel kilépsz a teljes képernyős módból, vagy akár átméretezed a Guest ablakát, a felbontása nem változik.

The only real valuable thing is intuition.

(#323) attiati válasza brd (#322) üzenetére


attiati
veterán

Valóban jó, köszi szépen!

És be lehet állítani valahogy tetszőlegesen nagy felbontást is? Például 3200*2400-at?

(#324) brd válasza attiati (#323) üzenetére


brd
nagyúr

Alapból a host max. felbontása a korlát, de az itt található parancssal engedélyezheted a felbontás szabad állíthatóságát. Így a maximum 6400x1200 pixel lesz. Persze ehhez valószínűleg a guest VGA RAM-ját is nagyobb méretűre kell állítanod (nem próbáltam).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#325) attiati válasza brd (#324) üzenetére


attiati
veterán

nagyon jó! köszi szépen! :R

(#326) attiati válasza brd (#324) üzenetére


attiati
veterán

És szerinted be lehet állítani valahogy 3200*2400-as felbontást?
Akár manuálisan is jó lenne.

(#327) brd válasza attiati (#326) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, de nem hiszem, hogy az emulált VGA a korábban írt felbontásnál nagyobbat tudna, így maximum a desktop-ot tudod beállítani ekkora felbontásra (ha a guest-en használt OS tud ilyet), és így tulajdonképpen egy ablakban (3200*1200) látnád a guest-en a desktop-ot és tologatni lehetne függőlegesen a képet.

The only real valuable thing is intuition.

(#328) attiati válasza attiati (#326) üzenetére


attiati
veterán

ok, sikerült, el kell indítani a VM-et, és utána a host gépen keresztül állítható a felbontás a következő paranccsal

VBoxManage controlvm "VM-ed neve" setvideomodehint "szélesség magasság színmélység"

Bocs, látom közben írtál. A fenti módszerrel szerintem gyakorlatilag bármilyen felbontás beállítható. A maximuma valahol 6400*4800 körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#329) z3rO


z3rO
csendes tag

Szevasztok!

Egy olyan problémám van, hogy van egy xp oprendszerem VB-ban. Ez alatt futtatok egy időkorlátos programot (1év az időkorlát). 8 évet vissza kell datálnom a rendszeridőt a működéséhez.
Hogyan tudom megszüntetni a vendég oprendszer idő szinkronizálását a gazdától, vagy azt elérni, hogy 8 éves késéssel legyen mindig? Az lenne a lényeg, hogy a virtuális gép 2002-es dátummal legyen függetlenül a host géptől.
Így, hogy nem tudom ezt megoldani csak akkor hajlandó működni a dolog, ha a gazda gépen visszaállítom a dátumot, és ezt szinkronizálja magának a VB. A legszuperebb az lenne, ha a képfájlban el is tudnám menteni ezt a változtatást, mert akkor ha kell másik gépeken is tudnám használni.

A segítséget előre is köszönöm!

(#330) attiati válasza z3rO (#329) üzenetére


attiati
veterán

(#331) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Mitől lehet az, hogy a VirtualBox véletlenszerűen fagy le mindig Kritikus Hiba üzenettel? Win98SE van telepítve.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#332) attiati válasza JetiRulez (#331) üzenetére


attiati
veterán

nem buheráltál a vboxmanage beállítások körül?

(#333) JetiRulez válasza attiati (#332) üzenetére


JetiRulez
őstag

Vboxmanage? Ilyennel nem találkozta még. Nem állítottam ilyesmiben. Kéne?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#334) attiati válasza JetiRulez (#333) üzenetére


attiati
veterán

Én pl most átállítottam nem szokványos felbontásra, és néha nekem is összeomlik.
De csak tipp volt.

(#335) Lakers


Lakers
tag

Hali!

A virtualboxban telepíthető mac osx? (tapasztalat kéne elsősorban, vagy valós sikersztorikra gondolok)

(#336) JetiRulez válasza attiati (#334) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nálam a Win98 640x480-as felbontásban döcög és csak 16 színt produkál. Nekem így használhatatlan.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#337) attiati válasza JetiRulez (#336) üzenetére


attiati
veterán

telepítsd fel hozzá a Guest Additions, talán segít

(#338) JetiRulez válasza attiati (#337) üzenetére


JetiRulez
őstag

Képtelen vagyok. Bármilyen nagyobb terhelésnek teszem ki a virtuális Win98-at, fagy az egész VirtualBox. Elég akár a Hardver hozzáadását elindítani vagy túl hamar kattintani boot után ide-oda. Szerintem hagyom a fenébe. Ennyi szenvedést nekem nem ér meg az egész.

Az eddigi segítséget köszönöm szépen! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#339) ro_bert17 válasza JetiRulez (#338) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szia!
Nálam MS Virtual PC2007 alatt van egy 98 SE. Teljesen rendben van.

(#340) JetiRulez válasza ro_bert17 (#339) üzenetére


JetiRulez
őstag

Virtual PC-t nem ajánlották játékra. Mondták, hogy VirtualBox-szal próbáljam meg.
Olyan Windows-ra írt játékok, amik se XP-n, se Windows 7 alatt nem futnak sehogy sem.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#341) ro_bert17 válasza JetiRulez (#340) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ja hogy játék? Ezt nem tudtam.
Vmware? Úgy halottam hogy játékra is az lehet a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#342) JetiRulez válasza ro_bert17 (#341) üzenetére


JetiRulez
őstag

VMWare úgy tudom pénzbe kerül.

Crackelni múltkor nem nagyon sikerült, bár már így is többet írtam a kelleténél. Retró konfig lesz a vége.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#343) attiati válasza JetiRulez (#342) üzenetére


attiati
veterán

VMplayer is ingyenes.
VirtualPC-t nem tudom miért nem ajánlották. Gondolom a Virtualbox-ot azért ajánlották, mert a legkisebb az erőforrásigénye. De win98-hoz és win98-as játékhoz sztem mindegy lesz. Nyugodtan próbálhatod VMplayert, vagy Virtualpc-t is.
Sajnos muszáj szokni a virtuális gépek világát is, és így elsőre tuti szokatlan terep.

[ Szerkesztve ]

(#344) JetiRulez válasza attiati (#343) üzenetére


JetiRulez
őstag

Erre a próbálgatásra is max már csak hétvégente lesz időm. Nagyon nem akarok rá sokat szánni, de kösz a tippet. ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#345) #75912448 válasza attiati (#343) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gondolom a Virtualbox-ot azért ajánlották, mert a legkisebb az erőforrásigénye.

Ellenkező tapasztalataim vannak. Leváltottam a Virtual PC-t VirtualBoxra és elégedett voltam, de hiányzott a drag'n drop. No mondom kipróbálom a VMware-t, azóta is ezt használom, nagyságrendekkel kevesebb erőforrást használ nálam, mint a VBox. A VBox alatt folyamatosan dolgozott a gazdagép CPU-ja, Vmware alatt ez nem jellemző.

(#346) attiati


attiati
veterán

basszus elfelejtettem, hogyan lehet netet varázsolni a guest gépre? (xp-xp)

[ Szerkesztve ]

(#347) attiati válasza attiati (#346) üzenetére


attiati
veterán

jajó, semmi, fix IP volt beállítva :(, most már ok

(#348) cellpeti


cellpeti
veterán

szevasztok

hogyan tudok ISO-t hozzárendelni a VirtualBox-hoz? Nagyon régen használtam és elfeljetettem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#349) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Csináltam egy ubuntu 64bit-es virtuális redszert és letöltöttem a hozzá való nv drivert de nem tudom telepiteni.
Hogyan kell?
Ezt töltöttem le: NVIDIA-Linux-x86_64-190.42-pkg2.run

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#350) Atapi válasza rup1u5 (#349) üzenetére


Atapi
senior tag

virtualbox (és tudtommal más sem) nem adja tovább a host rendszer vga-ját a guest rendszernek, hanem emulál neki egyet. szóval attól, hogy nvidia kártya van a gépedben, azt nem fogja látni a guest rendszered. ahhoz, hogy a guest rendszer rendesen kezelje az emulált vga-t, a virtualbox guest additions-t kell feltelepíteni. ennek a telepítője benne van a vboxguestadditions.iso-ban, amit fel tudsz csatolni, majd a megfelelő verziót telepíteni. ehhez indítasz egy konzolt, elnavigálsz a /media/VBOXADDITIONS_verzio/ mappába, majd kiadod a sudo sh VBoxLinuxAdditions-amd64.run parancsot.
annyi szépséghibája azért van a dolognak, hogy a 10.10 ubival még nem műkszik rendesen a dolog, de majd idővel sánék orvosolják a dolgot. illetve telepíthetsz guestadditions-t csomagkezelőből is, de úgy nem biztos, hogy a virtuális gép és a guestadditions verziója egyezni fog, ami nem feltétlenül szerencsés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.