Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#951) Speedhs válasza Visormail (#950) üzenetére


Speedhs
őstag

Már mindegy, találtam egy cubedesktop 3d nevű progit ami megoldja a problémámat..remélem :)

Szóval a vga hdmin keresztül csatlakozik a tv-re. Ezen szeretnék filmezni, de közben kellene másnak az internet. Ezért, hogy engem ne cseszegessenek egy időben akarom, hogy menjen a film és lehessen netezni.

Ezért arra gondoltam eredetileg, hogy a virtuális rendszeren beállítom alapértelmezettnek a tv-t, azon menne a film, az lcdn meg simán dvi-ről lehetne netezni. Még mindig nem érthető, tudom. :D

De ezzel a cube-al elvileg lehet 6 asztalt futtatni egyszerre. Már sikerült beállítanom, hogy a tvn csak a film ment, de valamit elnyomtam, szóval még tökölök vele.

(#952) Visormail válasza Speedhs (#951) üzenetére


Visormail
addikt

De elsőre is érthető volt csak hogy ezt a windows alapba tudja. Gyakorlatilag abból áll hogy kiterjesztett asztalt állítasz be, majd áthúzod a lejátszóprogram ablakát a tv-re és kész. Azt a részt nem értem még hogy mit kell bűvészkedni ennyit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#953) Speedhs válasza Visormail (#952) üzenetére


Speedhs
őstag

Nem hiszem el.. Nem tudom megcsinálni ezt. Kiterjesztem a képet a tv-re, de semmi. Csak a hátteremet látom a tv-n.

Most mit kéne tennem ahhoz, hogy menjen a film a tv-n, a monitoron meg lehessen mást csinálni? :(

(#954) Visormail válasza Speedhs (#953) üzenetére


Visormail
addikt

A lejátszóprogram ugyanolyan program mint a többi, megfogod a tetejénél és oda húzod ahova akarod. Jelen esetben kihúzod a képernyőről jobbra és átmegy a tv-re, ott pedig teljes képernyőre rakod.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#955) Speedhs válasza Visormail (#954) üzenetére


Speedhs
őstag

Isten vagy, köszönöm! :R

(#956) Visormail válasza Speedhs (#955) üzenetére


Visormail
addikt

Örvendek :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#957) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali..
4.2.6-os VirtualBoxom van, alatta egy XP, amin néha játszogatnék.
A 3D jól működik, de az egér túlérzékeny, és sem a vendég rendszer alatt, sem a játékban állítva nem lesz használható. Ha nem fut játék, nincs problémája.
Van erre megoldás?

(#958) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Ezt kapom amikor elszeretnék indítani egy virtuális gépet:

Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.

Segítsetek pls! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#959) Atapi válasza McSzaby (#958) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen disztrot használsz? próbáltad megcsinálni, amit javasol? ha igen, hol akadtál el? ha nem, mi tartott vissza?

(#960) McSzaby válasza Atapi (#959) üzenetére


McSzaby
őstag

Mageia- : Próbáltam, de semmi. Csomag nem létezik, fájl nem létezik, nincs ilyen elérési út, stb.. ezeket a hibákat kaptam..

Közben elindult, csak kellett neki (még) egy restart! :) Köszönöm

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#961) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Nem tudok kapcsolódni az adsl internetemmel a virtualboxban.
Van valami tippetek mivel próbálkozzak?

(#962) Visormail válasza margithid (#961) üzenetére


Visormail
addikt

A virtuális gép hálókártyáját nat-ra állítsd és nem kell benne tárcsázni meg semmi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#963) margithid válasza Visormail (#962) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, már megoldódott.

(#964) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

VirtualBox-ban csináltem egy Virtuális Ubuntut. Viszont van benne egér, de nem látszódik. Tudom használni meg minden, csak nem látom. Mi ilyenkor a teendő?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#965) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Valamiért nem telepíti az integrációs szolgáltatásokat. Felraktam egy XP-t, rámegyek, hogy intszolg-ok telepítése, egy kicsit megjelenik a homokóra, aztán eltűnik, és nem csinál semmit. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#966) Visormail válasza petyus_ (#965) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor tedd fel kézzel, mikor rányomsz akkor az olyan mintha betennél egy cd-t, megjelenik külön meghajtóként menj rá és indítsd a setup.exe-t. Az automatikus indítást blokkolhatják a rendszer beállításai is vagy a vírusirtó ugyanúgy ahogy egy igazi rendszeren.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#967) Syl válasza petyus_ (#965) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyenkor nyisd meg a CD-t és indítsd el kézzel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#968) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki??????

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#969) Visormail válasza PumpkinSeed (#968) üzenetére


Visormail
addikt

Mindenhol azt találtam, hogy akkor nem látszik ha ki van kapcsolva az egér integráció, ez pedig akkor nem működik ha be van kapcsolva a 3D gyorsítás (windows gazda, linux vendég konfigokra írták).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#970) PumpkinSeed válasza Visormail (#969) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet ez a prob, de hol lehet kikapcsolni a 3D gyorsítást?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#971) Syl válasza PumpkinSeed (#970) üzenetére


Syl
nagyúr

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#972) PumpkinSeed válasza Syl (#971) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm szépen. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#973) Syl válasza PumpkinSeed (#972) üzenetére


Syl
nagyúr

Nm.
Legalább segített az egérproblémádon?
(Én Ubuntun futtatok virtuális Win7-et és semmi gondom nincs vele. Tökéletes.)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#974) PumpkinSeed válasza Syl (#973) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Még nem tudtam meg mert suliba vagyok itt meg VMware van. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#975) petyus_ válasza Visormail (#966) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi srácok :R

(#976) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#957) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valaki? Bárki? Búúúús róka vagyok :B

(#977) PumpkinSeed válasza Syl (#973) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ilyen beállítást én nem találtam sehol. :( szegény egérrel nem tudok mit kezdeni :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#978) Syl válasza PumpkinSeed (#977) üzenetére


Syl
nagyúr

Elindítod a VirtualBox-ot, a listából kiválasztod a virtuális gépet, majd "konfigurálás" (sárga fogaskerék ikon).
Ha ilyened nincs akkor vagy nagyon-nagyon régi vboxot használsz, vagy nem is vbox-ról van szó :DDD

dying_star

Egeret csak a vendégrendszeren belül lehet babrálni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#979) FoxiestFox válasza Syl (#978) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akármit csinálok neki, nem változik az érzékenysége. :(

(#980) Syl válasza FoxiestFox (#979) üzenetére


Syl
nagyúr

Még az jutott eszembe, hogy esetleg a host rendszerre telepített spéci egérkezelő bezavarhat, ha van ilyened.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#981) PumpkinSeed válasza Syl (#978) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az itthoniba van 3D-s gyorsítás, de a munkahelyi laptopomban ugyanazon a helyen nincs! :D Hát ez hihetetlen. :D Akkor majd megpróbálom egy frissebb VB-al. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#982) FoxiestFox válasza Syl (#980) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Thinkpad laptop, ezen ugye van trackpoint és tapi is, a hozzájuk kapcsolódó driverekkel és progikkal.
De enne nem kéne hatással lennie a mezei usb egérre...
De most akkor letiltom azokat, csak az egeret nem, és meglátjuk....

(#983) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#982) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem lehet tiltani, csak eltávolítani -.-

(#984) Syl válasza FoxiestFox (#982) üzenetére


Syl
nagyúr

Más ötletem sajnos nincs.
Futtatok virtualboxot HP laptopon win7 alatt, desktop gépen win7 alatt, valamint szintén desktop gépen ubuntu alatt, de egyikben sincs gond az egérrel (se win, se linux guest-nél).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#985) Maladar


Maladar
tag

Sziasztok !

Windows8 ra próbált már valaki VirtualBoxot telepíteni ?
(Arról rengeted hszt olvastam h Vboxra Win8 xps vagy 7es gépen, de én a fordítottját szeretném.)

Egy Win8Pro rendszerre szeretnék VBoxot és abban win7 vagy Xp t feltenni h eltudjam indítani a kompatibilitási hibás programokat, mert a W8 komptabilitási opciói semmit ne segítenek.
A gép 3. generációs I3-as ami elvileg tudja a virtualizációt.

Külföldi fórumokon annyit találtam h voltak akiknek felment, működött is, de a gép ujraindításánál a W8 összeomlott, recovery lemezzel kellett helyrerakni ( 2 ember írta ezt). Azt viszont nem bírtam kihámozni h mi volt/volt e megoldás, csak valamit a biosban állítható virtualizásió állításáról írtak..

Van valakinek ötlete ? javaslat ? tapasztalat?

(#986) kispx válasza Maladar (#985) üzenetére


kispx
addikt

Nálam nincs gond Win8 alatt.

Az írásodból az jött át, hogy még csak szeretnéd felrakni. Szerintem próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#987) Visormail válasza Maladar (#985) üzenetére


Visormail
addikt

Én nem próbáltam, annyit találtam hogy a 4.2.6 ami december 19-én jött ki, szerintük már fut win8-on [link]
Itt is azt írják a 4.2 az első ami már hivatalosan is támogatja [link] úgyhogy elméletileg már nem kéne nagy gondoknak lenni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#988) Maladar válasza Visormail (#987) üzenetére


Maladar
tag

Köszi mindkettőtök válaszát, ezt leszedem amit linkeltél és kipróbálom !
(azért partíció mentést már csináltam :-)

Kispx : Te ugye mielőtt telepítetted a VBoxot , a biosban engedélyezted a virtualizációt ha jól gondolom?
(új a gép) úgy olvastam h alapból elvileg nincs bekapcsolva. Ez mindegyikben u.azon a néven fut a biosban ?

[ Szerkesztve ]

(#989) Visormail válasza Maladar (#988) üzenetére


Visormail
addikt

Igen kapcsold be a biosban alapértelmezésként nem szokott engedélyezve lenni. Számtalan néven lehet alaplaptól/processzortól/biostól függően pl: simán Virtualization enable/disable
Inteleknél: Intel-VT, VT-x, VT-d, VT-i, VT Technology, XD Technology
AMD-knél: Secure Virtual Machine (S.V.M.) Mode, AMD-V, esetleg Nested Paging (NPT), Virtual Machine Extensions (VMX)
A processzorodnak támogatnia kell különben nem jelenik meg a beállítás
Ha megtaláltad akkor miután engedélyezted és elmentetted a bios beállításokat, nem biztos hogy elég a sima újraindítás hogy életbe is lépjen, kapcsold ki a gépet és újra be. Hogy sikerült e leellenőrizheted pl ezzel SecurAble

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#990) kispx válasza Maladar (#988) üzenetére


kispx
addikt

Igen, engedélyeztem.

[ Szerkesztve ]

(#991) Maladar válasza Visormail (#989) üzenetére


Maladar
tag

Köszönöm ! Ha elakadok jövök :-)

(#992) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Arra van lehetőség, hogy 2 monitort használjunk? Notebokomra van kötve egy monitor, és VM-mel szeretném használni mind a kettőt.

(#993) PumpkinSeed válasza petyus_ (#992) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Miért pont VM-mel mikor egszerűen Windowson belül is meg lehet oldani?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#994) petyus_ válasza PumpkinSeed (#993) üzenetére


petyus_
senior tag

Tudom, hogy alapból megy, most is úgy használom, csak van pár progi, amit VM alatt szeretnék futtatni, és az a kérdés, hogy tudom-e két monitoron?

(#995) PumpkinSeed válasza petyus_ (#994) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem, ha úgy csinálod, hogy áthúzod a másik monitorra és kirakod teljes képernyőre akkor az úgy menni fog. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#996) petyus_ válasza PumpkinSeed (#995) üzenetére


petyus_
senior tag

De mind a 2 monitort a VM-rendszerrel szeretném használni. Ha áthúzom a VM-ablakot, és kirakom teljesre, akkor csak azt tudom használni.

(#997) PumpkinSeed válasza petyus_ (#996) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem már hogy akarod. :D Szerintem azt VM belül kellene valahogy érzékeltetni, hogy két monitorról dolgozzon. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#998) Visormail válasza petyus_ (#996) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt találtam: [link] Monitor count rész. video

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#999) Visormail válasza FoxiestFox (#957) üzenetére


Visormail
addikt

Csak régebbi írásokat találtam, de ezek szerint az újabb verzióknál is megvan a hiba Mouse integration should be disabled when entering OpenGL mode

Mindenképpen ez alapján kellene telepíteni: 3D acceleration with Virtualbox 3.0 : DirectX, OpenGl and a Windows guest

A VMWare Workstation-ben pl van erre egy külön beállítás: Optimize mouse for games

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1000) FoxiestFox válasza Visormail (#999) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz, majd próbálkozom..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.