Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#601) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#600) üzenetére


Atlantis
veterán

NAT-ként a ping egy a vendéggépről a gazda irányba és fordíttva nem, Bridge módban pedig gazdagép tudja pingelni a vendégrendszert és fordítva nem. :F

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#602) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#601) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmmm... NAT-nál van port továbbítás és ahhoz szabály, Bridge-nél meg (nincs most előttem VB) azt hiszem Kevert mód (vagy hasonlónak nevezik) és ott lehet még állítani mindenki/virtuális gépek vagy hasonló funkciókat.
( kb 10 perc és akkor már meg tudom nézni illetve kipróbálni, hogy nálam is így megy-e a ping)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#603) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#602) üzenetére


Atlantis
veterán

Ok, köszönöm.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#604) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálam úgy működik, ahogy gondoltam is, azaz NAT vagy Bridge esetén mindkét irányba működik a ping, míg Host only esetén virtuális gép alól nem lehet ping-elni. Mindezt alapbeállításon, tehát a korábban említett egyéb, manuális beállítások nélkül értendő.

NAT-nál teljesen más címosztályú IP van, mint a host-on
Bridge-nél a host-al megegyező címosztályú az IP, a host-al egyező tartományban is van
Host only esetében azonos a címosztály, de más a tartomány

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#605) Atapi válasza Atlantis (#601) üzenetére


Atapi
senior tag

gazdagépen nincs fent valami tűzfalas víruskergető? ezek szinte észrevétlenül blokkolgatják az ilyesmiket... ez esetben pedig normális működés lehet az, amit írsz.

default beállításokkal nálam bridge módban gazda és vendéggép látja egymást, nat módban csak a guest tud kapcsolódni a host rendszerhez (a guest rendszer kívülről láthatatlan), host-only módban látják egymást a rendszerek, de a guest rendszeren nincs net.

(#606) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#604) üzenetére


Atlantis
veterán

Asszem nálam is így van, kivéve, hogy a ping nem megy mindkét irányba.

Atapi: windows tűzfala van mindkettőn.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#607) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#606) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amúgy mit pingelsz meg? Ugye még véletlenül sem a host IP-jét a quest alól... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#608) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#607) üzenetére


Atlantis
veterán

öööö...mert ha mégis, akkor az probléma lehet? :B

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#609) Fire/SOUL/CD válasza Atlantis (#608) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy értem, hogy ugye a virtuális hálókari (amit a Virtul Box létrehozott) IP-jét pngeled, nem pedig a host fizikai hálókártyáját... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#610) Atlantis válasza Fire/SOUL/CD (#609) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, azt próbáltam pingelni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#611) Syl válasza Atlantis (#610) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt azért leírnád, hogy mi az dolog ami végett a ping fontos, de a guest nem mehet ki a netre?
Az nem megoldás, hogy az egész vmware programot tiltólistára rakod a win7 tűzfalában?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#612) Atlantis válasza Syl (#611) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy licenc-szervert futtatnék a vendég gépen, amit a gazdagépre telepített programnak el kell érnie.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#613) Syl válasza Atlantis (#612) üzenetére


Syl
nagyúr

Most látom, hogy az előbb vmware-t írtam virtualbox helyett :DDD

Szóval, az nem megoldás, hogy a win7 tűzfalával az egész virtualbox-ot letiltod a netről? Attól a belső kommunikáció még megmarad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#614) Atlantis válasza Syl (#613) üzenetére


Atlantis
veterán

Végső soron ez is jó lehet, de akár működhetne rendesen is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#615) Atapi válasza Syl (#613) üzenetére


Atapi
senior tag

a baj az, hogy a belső kommunikáció már most sem megy nála. bár mint korábban is írtam, nekem gyanús, hogy valami tűzfal/víruskergető kavar be (szerk: a gazdagépen) ...

[ Szerkesztve ]

(#616) Atlantis


Atlantis
veterán

Windows 7-et használva guest rendszerként összejött a dolog. Nemtom, XP-vel miért nem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#617) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok!

tud valaki olyan portable virtualbox verziót, amit el lehet indítani win7-en rendszergazda jogosultságok nélkül is?
eddig a vbox.me oldalon lévőt találtam, de annak indításához rendszergazda kell.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#618) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Az alábbi probléma lépett fel, mi lehet a megoldás?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#619) brd válasza dni (#618) üzenetére


brd
nagyúr

Ahogy nézem, lemásoltál fileszinten egy hard disk file-t, és még1x be akartad csatolni valamilyen virtuális géphez. Ezt nem lehet, mert egy egyedi azonosító van minden ilyen file-ban megadva (*), és azt megjegyzi a VBox, ezért írja, hogy ilyen azonosító már létezik a saját adatbázisában, így nem tudja ott még1x rögzíteni. Innentől 2 lehetőséged van: (nem csinálsz ilyet :D ) a VBox főablakában File, Virtual Media Manager, és jobbgomb az adott file-on, majd Copy, így lemásolja az adott file-t és ad neki új azonosítót is (de ezt nem javaslom, mert baromi lassan másol), vagy kézzel te átírod a már lemásolt file-odban a VBox parancssori eszközével (ezt a parancsot persze a VBox könyvtárában találod):
VBoxManage internalcommands sethduuid diskimage.vdi 55b773b8-fafe-42ea-9a44-1368b30ed823

*: Valaki homályosítson már fel lécci', hogy ez tulajdonképpen miért jó - +indoklással, hogy miért csak így lehetett megoldani -, mert magamtól nem tudok rájönni (azon kívül persze, hogy így lehet biztosítani, hogy azonos adatokat tartalmazó hardfile-ból biztosan csak 1 db létezzen, de ezt talán rá lehetne bízni a felhasználóra: ha "hülye" akar lenni, legyen, ez a virtuál' gépes móka amúgy sem a földművelők szórakozása). Elég régen használok virtuális gépeket, de ötletem sincs, hogy erre mi szükség van.

The only real valuable thing is intuition.

(#620) dni válasza brd (#619) üzenetére


dni
őstag

Nem másoltam csak valamiért nem taláta ezt a vdi-t.

Nem tudtam megváltoztatni az udid-et, de a Virtual Media Mangerben Release után eltávolítottam, majd hozzáadtam a .vdi-t és már ment is a "gép" mint a szél.

OSX 10.7 Host Terminálba bepötyögtem az alábbi sort, de erre csak annyi történt, hogy létrhozott egy file-t aminek a neve megegyezett az udid-el.

VBoxManage </Volumes/Storage\ 1/VDI/Win\ XP.vdi> 55b773b8-fafe-42ea-9a44-1368b30ed823

(#621) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

virtualbox tud 1680x1050es felbontást? Illetve, hogyan lehet úgy pendit csatlakoztatni,hogy lássa a VirtualBox is?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#622) Atapi válasza cellpeti (#621) üzenetére


Atapi
senior tag

1. ha a guest rendszeren fel vannak telepítve az integrációs szolgáltatások, akkor a host rendszer képernyő felbontásán belül kb szabadon állítható a felbontás, azaz teljes képernyő módban azt tudja a guest, ami a host felbontása, egyébként pedig azt a felbontást tudja, ami az ablakméretéhez tartozik.
2. kb a 4. verziótól kezdve nincs default usb támogatás, külön le kell töltened az usb támogatást nyújtó VirtualBox Extension Pack csomagot, és telepítened azt a hoston, illetve guesten az integrációs szolgáltatásokat. egyéb szükségletek is lehetnek, mint pl unix host esetén a felhasználónak a vboxusers csoport tagjának kell lennie, de pontosabb információk hiányában kár tovább találgatni...

(#623) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés: W7 64bites hostra lehet tenni guest xp 32bitest? ...és ilyenkor 32 vagy 64 bites VB kell?

[ Szerkesztve ]

(#624) brd válasza aag (#623) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, sőt, fordítva is működik a dolog (ha tud a HW-ed VT-x-et, ill. az AMD-s megfelelőjét). Nincs külön 32 és 64 bites VB, ugyanaz a telepítője.

The only real valuable thing is intuition.

(#625) aag válasza brd (#624) üzenetére


aag
őstag

:R

(#626) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Az imént a következőt tapasztaltam :

Egyszer csak elment a hang a gépről. Azt hittem, hogy megnyekkent a hangkártya vagy a füles, kipróbáltam a fülest a laptopon működött. Megnéztem a hangkártyát az eszközkezelőben az se mutatott semmit, így gondoltam egy restart után okosabb leszek. Szépen lépegettem ki a progikból, amikor a vboxot állítottam le egyszer csak visszajött. Na mondom ez érdkes, gyorsan megnyitottam a keverőt, és rányomtam a hangerő csúkszára de nem adott ki hangot, mint ahogyan semmi más sem, csak a vbox. N mondom ez nagyon érdekes. Elindítottam újra a vboxot, és amikor bebootolt a rajta lévő XP visszajött minden hang.

Ez vajon mi a fészkes fene lehet ?

(#627) Syl válasza VinoRosso (#626) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez valami programhiba lehet. Nálam is volt már egyszer, hogy amíg futott a VB, addig a fizikai gép hangja átment ilyen recsegős visszhangba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#628) VinoRosso válasza Syl (#627) üzenetére


VinoRosso
veterán

De mi köze van egy felhasználói programnak egy kernel szitű audio driverhez ? Mert máshol aligha lehet gixer egy ilyen hibajelenségnél.

(#629) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!
VirtualBoxba felraktam egy Mac OSX 10.6.2-t és engedélyeztem az USB-t neki,de valamiért mégsem ismeri fel az USB-n csatlakoztatott iPhone-omat.
Tudtok valami megoldást arra, hogy felismerje a telót?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#630) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Win7-re tennék valamilyen virtuális megoldást oprendszerek kipróbálására. A gépem elég új, de nem csúcskategóriás és valószínüleg nem támogatja a hardware virtualization funkciót. Ezért rendre megbukik minen próbálkozásom legkésőbb az oprendszer telepítésénél.
Régen, régebbi gépen használtam már virtuális gépet, akkor nem kért ilyesmit a keretpogram, jelenleg nem lehet ezt megoldani? Ubuntut és win8-at próbálgatnék.

(#631) Atapi válasza v.attis (#630) üzenetére


Atapi
senior tag

nem a hw virtualizáció hiánya okozza a bajt, legalábbis ubuntu esetén biztosan. hogy a w8 milyen igényeket támaszt egy géppel kapcsolatban, az más lapra tartozik. viszont ilyen általános hibaleírás alapján sok segítséget ne várj. próbáld meg frissíteni a vbox-ot, próbálj meg több telepítőkészletet, többféle beállítással, ha nem sikerül, akkor pedig pontos hibajelenséget írj hibaüzenettel/elakadási ponttal, pontos program és telepítőkészlet verziókkal, beállításokkal.

(#632) brd válasza v.attis (#630) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól emlékszem, a Hyper-V-n kívül egyik virtuális megoldásnál sem előírás a HW-es virtualizációs támogatás, csak erősen javasolt (a VBox-nál is így van). Valami más lesz a gond. Mibe, hogyan hal bele az OS telepítés?

Szerk.: ezzel a programmal meg tudod nézni, hogy támogatja-e, és be van-e kapcsolva a virtualizáció HW-es támogatása.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#633) v.attis válasza Atapi (#631) üzenetére


v.attis
őstag

A gépemen win7 64bit fut regisztrált, nem krekkelt változat. A virtualbox a legújabb amit a honlapon találtam, konkrétan ez:

VirtualBox 4.1.8 for Windows hosts x86/amd64

Mondjuk nekem intel gépem van 64 bites két magos. Találtam leírást ahhoz, hogy ezzel használjam a win8-at, tehát a telepítéshez, de azzal sem sikerült. A virtualbox telepítésnél figyelmeztet, hogy a gép nem támogatja a hardver virtualizációt és nem is sikerül egyáltalán telepíteni. A win8 szinte semeddíg sem jut, csak alul elmegy a fehér csík, majd még futkos néhány sor írás aztán megáll és nem csinál semmit. Ubuntu kb ugyaneddíg jut el, csak az bead egy desktop féle képernyőt is, aztán az is megáll.
Virtual pc-t is próbáltam, ugyanaz...

Ja és a kipróbálni kívánt oprendszerek 64 bites verziója, meg se nyikkan. Csak a 32-esek jutnak el a fent leírt szakaszíg.

[ Szerkesztve ]

(#634) brd válasza v.attis (#633) üzenetére


brd
nagyúr

Az Amd64-el fémjelzett program jó az Intel 64 bitjéhez is, csak azért így hívják, mert az AMD előbb készült el az x86-os processzorok 64 bites utasításkészletének kiegészítésével, és ezért arra lettek fejlesztve előbb az alkalmazások, aztán így maradt az elnevezés is, gondolom, licence-elési okokból. Majd egy moonman-féle kisokos leírja, ha szúrja a szemét. :)

Az nem lehet, hogy csak nagyon lassúak, és azért hiszed hogy megáll? Mennyi memóriát kaptak a gépe a telepítéshez? Ill. mennyi fizikai RAM van a gépedben?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#635) v.attis válasza brd (#632) üzenetére


v.attis
őstag

(#636) v.attis válasza brd (#634) üzenetére


v.attis
őstag

3 giga van és 1-et kaptak. Ha a win8-nak kevés is, az ubinak elég kellene legyen...

(#637) v.attis


v.attis
őstag

Hoppá!
Feltettem a vbox extension pack-ot és tovább megy most az ubuntu....!

(#638) Syl válasza brd (#634) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha szúrja a szemét, ha nem, akkor is így volt :) Az AMD kifejlesztette az x64 utasításkészletet (azaz x86 64 bites kiterjesztést), az Intel pedig licenceli tőle.
A szoftveresek pedig azért használják az Amd64 jelölést (a Microsoft is), mivel az Intel-féle I64 kód az Itanium processzorokra vonatkozik, azoknak meg nem sok közük van a Pentium és Core CPU-khoz.

Anno az XP, a Vista és a Win7 béta változatai ugyanígy nem működtek virtuális környezetben. Az MS valamit belehekkelt a boot kódba, amitől az emulátorok megfeküdtek. A nyilvános bétával már valószínűleg nem lesz ilyen gond.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#639) v.attis


v.attis
őstag

Na, ubuntu működik.
Gyorsítani mivel lehet? 1 giga ram-nál adjak többet? Annak idején a 486-osom ebben a tempóban vitte a win98-at...

(#640) brd válasza v.attis (#639) üzenetére


brd
nagyúr

HW-es virtuális támogatással, ill. ha az a bottleneck, akkor saját HDD-vel (vagy egy kevéssé használt HDD-re rakott virtuális HDD file-lal). Az Ubinak elég 1GB szerintem, azon még a Win7 is jól fut, fura lenne, ha egy Linux alapú csomagnak kevés lenne.

The only real valuable thing is intuition.

(#641) v.attis válasza Syl (#638) üzenetére


v.attis
őstag

ez lesz a win8-ból...

[ Szerkesztve ]

(#642) kraftxld válasza v.attis (#639) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy brd mondja, rendes procival ami tudja a VT-t, plusz memóriával, és külön vagy legalább 7200rpm-es hdd-vel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#643) brd válasza v.attis (#641) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem ahhoz még gyerek a Win8 (ill. a felülete is gusztustalan, de ez egyéni szoc'problem', és úgyis változik még), hogy próbálkozzam vele, ezért csak találgatok, továbbá lehet, hogy túlhaladott az infó, de pl. itt azt írják, hogy VT-x/AMD-V kell neki, különben nem települ.

The only real valuable thing is intuition.

(#644) v.attis válasza brd (#643) üzenetére


v.attis
őstag

Na, akkor ezt kilőttük! Legalább ezzel sem kell kínlódni.
Az ubuntu megy rajta szépen.

Köszönöm mmindenkinek!

(#645) randras


randras
veterán

Helló!

Van egy virtuális gépem, alatt Windows 7 Enterprise, és fel van telepítve a Visual C# 2010. Az a bajom, hogy ha full screen-re teszem a gépet, vagy onnan vissza, akkor becrash-el a virtuális gépen belüli C#, és újra kell indítani.

Nem találkoztam még ilyennel, szerintetek miért lehet ez?

:R

(#646) brd válasza randras (#645) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt LOL a vizuálszísárp-nak, másrészt kapcsold ki a Guest képernyőjének automatikus átméretezését a Host key+G-vel (a Host key alapból asszem' az AltGr, én az Application gombra állítva használom - ez a jobb CTRL-től balra lévő gomb, a legtöbb helyen a jobbegérgomb funkcióját váltja ki Windowsban), mielőtt teljes képernyőre teszed.

The only real valuable thing is intuition.

(#647) randras válasza brd (#646) üzenetére


randras
veterán

Úgy néz ki megoldódott, kösz. Miért LOL a virtuális C#? Hoston Visual Studio 2010 Pro van, de nem azon kell dolgoznom. :(

(#648) brd válasza randras (#647) üzenetére


brd
nagyúr

Mert belefagy a felbontásváltásba.

The only real valuable thing is intuition.

(#649) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Fel akarok tenni egy kérdést, de nem engedi postolni ...

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#650) brd válasza haromegesz14 (#649) üzenetére


brd
nagyúr

Ne káromkodj benne. :D

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.