Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#401) brd válasza jolmegmondom (#400) üzenetére


brd
nagyúr

Csak azokat, amiket használni akarsz USB eszközként(!) a Guest alatt. Én nem adtam hozzá szűrőket, anélkül is működik (igazából, ameddig nem érdekel, nem fogom megtudni, mert amire nekem kell, ahhoz így is jó, nem fogok kísérletezni :) ), csak bekapcsoltam az USB-s támogatást, ill. az EHCI-t. Majd amit oda akarok adni a virtuális gépnek, azt a futó gép ablakának menüjéből csatlakoztatom.

The only real valuable thing is intuition.

(#402) jolmegmondom válasza brd (#401) üzenetére


jolmegmondom
csendes tag

SZ@r a leírásom... kitöröltem minden szűrőt és megy minden. webcam, egér, bill, bluetooth, minden.. köszi

http://jolmegmondom.eu/ érdekességek, leírások

(#403) Immy


Immy
őstag

Üdv

Kezdő virtualboxos felhasználó vagyok. Ubuntu10.10 x64et feltelepítettem + GA-t hozzá.
A problémám az, hogy szeretnék nvidia videókarit virtualizálni. (ezért is tértem át vmwareről)
Valaki tud leírással segíteni?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#404) Atapi válasza Immy (#403) üzenetére


Atapi
senior tag

a jelenlegi állás szerint a virtualbox nem fog neked vga-t virtualizálni, az egészen biztos.

(#405) kraftxld válasza Immy (#403) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan minek szeretnél VGA-t virtualizálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#406) Immy válasza kraftxld (#405) üzenetére


Immy
őstag

Szükségem van egy livecd-re amit 20példányban sokszorosítanék (teszt miatt van rá szükségem). Aminek tartalmazni kell nvidia-drivert, cuda sdk-t stb... és ezek csak akkor mennek fel hogyha "érzékelik" a videókarit a gépben.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#407) kraftxld válasza Immy (#406) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt csak fizikai gépen tudod tesztelni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#408) Immy válasza kraftxld (#407) üzenetére


Immy
őstag

Természetesen a tesztelést ott akarom, csak a liveCD elkészítéséhez azthittem van bármilyen lehetőség...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#409) kraftxld válasza Immy (#408) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van, de az eszkozmeghajtokat rendesen csak fizikai gepen tudod tesztelni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#410) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Legutolsó VB, W7 x64 Ultimate alatt fut. Felpakoltam egy XP Pro-t és egy W7 x64-et alá, XP-gép rendesen eléri a megosztott mappát és és minden progit fel is tudok telepíteni onnan.

Ellenben a W7 esetén nem. Elérni eléri a megosztott mappában a fájlokat, csak ha futtatnám őket, akkor ilyen és ehhez hasonló, "az elérési út nem található" hibákkal nem indulnak a progik. DE, hogy ez ne legyen elég, van ami meg feltelepül, de ha adminként futtatok bármit, akkor mindig ilyen ablak figyel be... [link] :F (A képen látható TB-t ha nem adminként futtatom, akkor települ)

Mit lehet tenni? :(( :W

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#411) brd válasza Fire/SOUL/CD (#410) üzenetére


brd
nagyúr

Indítsd el a guest W7-en a WebClient nevű szolgáltatást.

The only real valuable thing is intuition.

(#412) Fire/SOUL/CD válasza brd (#411) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megtettem, sajnos semmi változás... :( Nem lehet, hogy csak ez a 4-es VB bugos? :U
Pl inaktív az Alvás menü, IE-ben fájlé letöltésnél néha megint engedélyekkel van gondja... :W

Kár, mert jóval kevesebb erőforrás kell neki, mint a VmWare-nek, arról nem is beszélve, hogy lényegesen gyorsabb is, de hát (ha nem lesz más megoldás) így inkább visszapakolom a VmWare Player-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#413) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#412) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Felpakoltam egy Starter-t :DDD , azon is megvan a hiba, de olybá tűnik, hogy a digitális aláírással van gond, azokat a progikat nem engedi a megosztott mappából telepíteni [link]
(meg semmit, amit adminként kellene (és kellene) telepíteni, mivel az W7 x64-es rendszer alatt béta védelmi progikat szoktam tesztelni...)

Én már nagyon régen használtam utoljára VirtualBox-ot, akkor is XP-hez, szóval nem sok rálátásom volt a dolgokra, az idő múlásával.

A 3.x-es VB-nél is megvan ez a jelenség?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#414) brd válasza Fire/SOUL/CD (#413) üzenetére


brd
nagyúr

Ez nem VB, hanem Win7 jelenség. Ha hálózati megosztásból akarsz olyan file-t futtatni, amihez emelt jogosultság szükséges, akkor van ez a probléma. Ilyenkor (amikor emelt szinttel akarsz futtatni egy ilyen exe-t, vagy azért, mert magának kér az exe, vagy te kézzel indítod administratorral) elvileg fel kellene ugorjon egy jelszókérő ablak, ha az aktuális usernek nincsen joga a megosztáshoz hozzáférni. Viszont, ha ez az ablak meg sem jelenne valamiért, akkor lép fel a probléma (hiába adtad már meg korábban, ha adminként futtatod, az más kontextus).

The only real valuable thing is intuition.

(#415) Fire/SOUL/CD válasza brd (#414) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, tudom. Amint leesett, hogy mi a gond, megpróbáltam orvosolni, de a virtuális gép alól nem lehet. Maradt az, hogy magának a VB adok jogokat, de úgy sem volt jó. Egy mód lehetett volna, hogy esetleg működjön, ha úgymond "superadmin" jogot adok neki (de ez akkor sem lett volna megoldás számomra, még ha így működött volna is a dolog), mivel ahogy korábban is írtam, többek közt béta védelmi szoftvereket tesztelek és ahhoz az is hozzátartozik, hogy 0days kártevőkkel illetve valóban durva oldalakkal "kínzom" a kergetőket. Sajnos létezik már olyan kártevő (nem is egy), ami simán kijön virtuális gép alól, ha ezt még megspékeltem volna azzal, hogy a VB-nek (az "éles" gépen) "teljes hatalmat adok", akkor a fentiek tükrében könnyen belátható, hogy az számomra miért is nem felel meg...

Azóta visszaállítottam rendszert és már VmWare Player van fent, abban nincs ilyen gond.

Mindenesetre köszöntem, hogy segíteni próbáltál... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#416) brd válasza Fire/SOUL/CD (#415) üzenetére


brd
nagyúr

4.0.0-ás VB-t használok, igaz, csak 32 bit-es OS-ekről van szó, de nekem működik a dolog, és úgy, ahogy leírtam.
Mi jön ki a virtuális gép alól? Ez komolyan érdekelne, mert én ilyennel még nem futottam össze, és tudtommal létezik ugyan egy olyan bug a CPU-kban, amely ilyen módon kihasználható, de gyakorlati megvalósítást még nem láttam.

The only real valuable thing is intuition.

(#417) Fire/SOUL/CD válasza brd (#416) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, komoly. Én alapból Returnil-t használok. Már ebben régóta megtalálható olyan védelem/algoritmus, ami az olyan kártevők ellen használatos, amelyek a virtualizáció megkerülésére alkalmasak. Idézet, az egyik ilyen beállításhoz kapcsolódó súgóból

"Allows some flexibility between "block nothing" and "block all". Though good security practice would be to block all, this is not always the most optimal environment to work in at all times. With convenience however, comes risk and this is why this option is designed to allow things that the "Trust programs from the real disk only" option does not, but also provides protection against certain types of malware that are designed to circumvent the Virtual Mode protection and does so without need for signatures or updates."

Én sem gyakran futok bele ilyen kártevőkbe(szerencsére igen ritkán), de ha igen, akkor vagy az éles gépen lévő kergető, vagy a Returnil állította meg, utoljára pl VmWare alól ez jött ki: (privátba küldtem a képet, nehogy valami kíváncsi versenyző kísértést érezzen, hogy kipróbálja. Norton ez esetben az éles gépen volt, tehát a külső kergető volt, a VmWare alatt tesztelt kergető nem ismerte, átengedte)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#418) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.!

Azt tudom, hogy ha semmilyen megosztás nincs a gazdagép és a vendég gép között, akkor a box-ban futó esetleges virus kifelé nem fertőz.

azonban kérdés, hogy visszafelé is igaz-e. Tehát mondjuk ha gazdagép benyal egy virust vagy trójait, akkor az a box-ban futó oprendszert képes-e megfertőzni.

Természetesen ha mindkét rendszer valamilyen windows.

(#419) BigManus válasza WolfLenny (#418) üzenetére


BigManus
addikt

Nem, nem tudja az egyik a másikat fertőzni.
Kipróbáltam, teszteltem még anno Win7 alatt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#420) WolfLenny válasza BigManus (#419) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Ok.

Köszi, így már nyugodtabban használom... :)

(#421) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Meg lehet oldani, hogy működjön VirtualBox-al egy olyan eszköz, amihez a gazda oprendszeren nincs driver? Van egy webkamerám, amihez xp-s driver van, és még 32 bites win7-en is működött, de most 64 bites win7-em van. Felraktam VirtualBoxra a 32 bites XP-t, de hiába csatlakoztatom, mert a win7, ha nem talál hozzá drivert, és nem telepíti, nem jelzi ki, hogy csatlakoztatva van, és VB-ban nem lehet "Elfog"-ni, mert ott sem jelzi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#422) brd válasza gyulank (#421) üzenetére


brd
nagyúr

[link]

The only real valuable thing is intuition.

(#423) gyulank válasza brd (#422) üzenetére


gyulank
addikt

Vagyis nem?
Nem kell XP-s driver, mert a gazdaoprendszeren keresztül használ mindent, így ha azon nem működik valami, a VB-ban sem fog?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#424) brd válasza gyulank (#423) üzenetére


brd
nagyúr

Eddig csak 1 eszközt használtam guest alatt úgy, hogy host oldalon nem volt (feltelepítve a) drivere; ez egy WiFi adapter volt, az működött tökéletesen (igaz, egy speciális Linux volt a guest OS), de amúgy is minden eszköz úgy települ a guest alatt, mintha az egy fizikai gép lenne, és oda lenne csatlakoztatva az eszköz, sőt, a host oldalon teljesen le is lövi a funkcionalitást, ha csatlakoztatom egy guesthez valamely USB-s eszközt.

The only real valuable thing is intuition.

(#425) gyulank válasza brd (#424) üzenetére


gyulank
addikt

Érdekes... Nekem, ha pl. rádugom a pendrive-ot, akkor megjelenik win7-en, aztán a VB ablakán kijelölöm az USB-s cuccok közt a pendrive-ot, és rákattintok, és akkor "Elfog"-ja.
A webkamerát viszont már próbálta telepíteni, nem sikerült online sem, és ez nem olyan, mint az xp... fogja magát, és meg sem jelenik, nem figyelmeztet állandóan, hogy telepítsem. Elég rossz, hogy még az eszközkezelőben sincs... De lényeg, hogy addig nem tudok elfogni semmit, amíg nem látom. Azt te nem tudom, hogy hogy csináltad.. Nekem így működik. Pedig, ha úgy működne, ahogy mondod, jó lenne, mert feltelepítettem a VB-os XP-re, most jönne az, hogy csatlakozik, és telepíti magát... De nem tudom csatlakoztatni. :W

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#426) Syl válasza gyulank (#425) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem van egy szkennerem aminek nincs win7 (sem vista) drivere és mégis hibátlanul működik mindhárom virtualizáló szoftver alatt (xp-vel). Ha rákötöm a gépre, akkor az eszközkezelőben "other devices" alatt megjelenik sárga felkiáltójellel és simán fel lehet csatolni a virtuális gépre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#427) gyulank válasza Syl (#426) üzenetére


gyulank
addikt

Valami csoda folytán észrevette, telepítette, de nem működik, mert azt írja, hogy nincs elég USB sávszélesség az eszközhöz. Rámentem a szövegre, kijött egy ablak, ahol azt írta, hogy 10% használt. Meg skype-ban próbáltam, ott azt írta ki, hogy 182% sávszélességet igényel. Ezzel mit tudok csinálni? :F

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#428) gyulank


gyulank
addikt

Illetve abban a szövegben is azt írja, hogy 182%-ot igényel, és 10% van lefoglalva a rendszernek, szóval gondolom az egész 10%-ának a 182%-a kéne neki, vagyis, ha le tudnék foglalni a rendszernek 20%-ot gondolom elég lenne, de ilyen beállítást nem találok. :(

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#429) brd válasza gyulank (#427) üzenetére


brd
nagyúr

A Guest Additons ugye telepítve van a guest-re?

The only real valuable thing is intuition.

(#430) gyulank válasza brd (#429) üzenetére


gyulank
addikt

Igen. Ott van az óra mellett az ikonja.
De egyébként már megint nem jeleníti meg az eszközt sem. :O

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#431) brd válasza gyulank (#430) üzenetére


brd
nagyúr

A Guest beállításai között az USB Device filters táblázat legyen üres, de az oldalon a 2 pipa legyen betéve. Indítsd el a Guest-et, csatlakoztasd a host géphez az eszközt, a Guestben add hozzá USB eszközként, majd ha települt host oldalon a driver, válaszd le a hostról (fizikailag), és csatlakoztasd újra. Így működnie kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#432) gyulank válasza brd (#431) üzenetére


gyulank
addikt

Ha a Host az x64 w7, amin a VB van, és a Guest az x86 XP, ami a VB-on belül van, akkor ez lehetetlen, mert nincs x64 w7 driverem. Viszont telepítettem a VB-ban az XP-re, és ha csatlakoztatom, és a VB ablaka alján lévő USB ikonra kattintok jobb gombbal, és rákattintok az eszközre, akkor elkezd narancs-sárga pötty villogni rajta gyorsan, 1x-2x zöld. Ha elindítom a kamerához telepített programot, akkor semmi... Viszont, ha pl. Skype-on rámegyek a videó beállításokra, vagy Vezérlőpultban az Imaging eszközre, akkor kijön, hogy nem sikerült, és alul kis buborékban, hogy nem elég a sávszélesség, ha meg akarja változtatni, kattintson a bubira. Ha rákattintok, akkor ez jön ki. :

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#433) brd válasza gyulank (#432) üzenetére


brd
nagyúr

A Guest XP-ben milyen USB eszközök vannak az eszközkezelőben?

The only real valuable thing is intuition.

(#434) gyulank válasza brd (#433) üzenetére


gyulank
addikt

Alapból a gépre a billentyűzet, a mobil modem, és a kamera van csatlakoztatva USB-n keresztül. Semmi más. Ebből semmi nincs elfogva, csak működik mindkettőn, kivéve a kamerát.
Mikor nem jelez ki eszközt, akkor, ha kikapcsolom a Guest XP-t, és a VB-ben rámegyek a Konfigurációra, mielőtt megnyílik, figyelmeztet, hogy:
De mikor felismeri, pl. újraindítom a Host gépet, akkor megjelenik az Eszközkezelőben a kamera.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#435) brd válasza gyulank (#434) üzenetére


brd
nagyúr

Konkrétan a Guest XP eszközkezelő/USB szekciója érdekelne, mert az a tippem, hogy nincs bekapcsolva, vagy legalábbis nem működik az USB2-es vezérlő.

The only real valuable thing is intuition.

(#436) gyulank válasza brd (#435) üzenetére


gyulank
addikt

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#437) brd válasza gyulank (#436) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, jól tippeltem. :) Tehát a Guest beállításai között, a USB/Enable USB 2.0 (EHCI) Controller legyen bepipálva (bár ezt már írtam a #431-ben, nem tudom, mi nem volt abban érthető :( ). Nálam legalábbis így hívják. Lehet, hogy a Guest Additionst is újra kell majd telepítened (nem kell eltávolítani, csak elindítani a telepítőjét megint). Ugyanis ha nem így van beállítva, akkor hiányzik egy Intel 82801....blabla (köszönjük M$, a csodás, másolható szöveget tartalmazó ablakaidat) USB2 Enhanced Host Controller az eszközök közül. Ennek hiányában csak 1.1-es USB-t emulál a VirtualBox.

The only real valuable thing is intuition.

(#438) gyulank válasza brd (#437) üzenetére


gyulank
addikt

Én értettem, de ha rámegyek a Konfigurálásra, és kipipálom, leOKézom, és újra rámegyek a konfigra, újra nincs kipipálva. És mikor kipipálom, kiírja, hogy
Újratelepítettem azt is, de semmi változás. És amúgy 1.1-en is működött régi gépemen.
És egyetértek... pont ma gondoltam bele, hogy mire jó, hogy semmit nem lehet kimásolni... :S

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#439) brd válasza gyulank (#438) üzenetére


brd
nagyúr

A VirtualBox főablakában, a File/Settings, és ott Extensions-t megnyitva van ott valami telepített csomag, "Oracle VM VirtualBox Extension Pack" névvel, és a VirtualBox-od verziójával megegyező verziószámmal*? Ha igen, akkor downgrade-elj a 4.0.0r69151-es VirtualBox-ra, mert ott még jól működik (én ezt használom jelenleg).

*: Ill. nem kell feltétlen egyezzen, mert pl. a legújabb VirtualBox-hoz csak a 4.0.6-71344-as csomag a legfrissebb éppen, de a lényeg, hogy nagyon ne térjen el.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#440) gyulank válasza brd (#439) üzenetére


gyulank
addikt

Na, nekem pont a legfrissebb van, és a Beállításoknál ennyi van:

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#441) brd válasza gyulank (#440) üzenetére


brd
nagyúr

Extensions=Kiterjesztők.

The only real valuable thing is intuition.

(#442) gyulank válasza brd (#441) üzenetére


gyulank
addikt

Az üres.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#443) brd válasza gyulank (#442) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ezért nem működik. Töltsd le innen, ezt: VirtualBox 4.0.6 Oracle VM VirtualBox Extension Pack, majd ott a Kiterjesztőknél add hozzá, hogy benne legyen a listában.

The only real valuable thing is intuition.

(#444) gyulank válasza brd (#443) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Megtettem, és már nem írja ki, hogy kevés a sávszélesség.
Ettől függetlenül, ha nem csinálok semmit, akkor is villog a narancssárga pötty, és ha elindítom a kamera programot, csak fehérség van, skype-nál csak várakozik, ott fekete, és középen karika forog, a képeszközöknél pedig szürke a háttér, illetve a "kép".
Újratelepítettem azt is amit mondtál, újratelepítettem a kamerát is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#445) gyulank


gyulank
addikt

Nos, még arra gondoltam, hogy lehet, hogy az SP3 miatt van. Lehet, hogy mikor ezt használtam, csak SP2-es XP volt. Van 1 modemem, ami nem működik SP3-on. Lehet, ennek is az a baja. Ha ez a baja, ezt csak úgy oldhatom meg, ha új rendszert rakok fel?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#446) brd válasza gyulank (#444) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, nem árt némi 2D gyorsítás neki, ehhez pedig elég VRAM kell (14, vagy 26 MB, ha jól emlékszem) a Guest grafikus beállításai között. De ezek mind le vannak írva a doksiban, én meg pénzt nem kapok ezért, úgyhogy sok sikert. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#447) gyulank válasza brd (#446) üzenetére


gyulank
addikt

Ilyeneket alapból feljebb vettem, úgyhogy nem ez a probléma.
Már telepítem a simát...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#448) Syl válasza gyulank (#447) üzenetére


Syl
nagyúr

Ennyi szenvedés után szerintem próbáld ki a vmware-t is :) Abban ezek a dolgok sokkal simábban, egyszerűbben mennek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#449) gyulank válasza Syl (#448) üzenetére


gyulank
addikt

Muszáj lesz, mert se sima XP-n, se SP2-őn nem működik, 2D gyorsítást meg nem tudok beállítani, a 3D-t meg kipróbáltam kipipálva is, meg amúgy is, de sehogy sem jó.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#450) gyulank válasza Syl (#448) üzenetére


gyulank
addikt

Kérdés, hogy ez freeware-e, és nekem nem oly egyértelmű, hogy melyiket kéne letöltenem...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.