Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#701) ZCoyote válasza Syl (#700) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ezt nem tudtam.

Romani ite domum.

(#702) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Másnak nincs olyan problémája, hogy a virtuális gépet (WinXP) nem lehet újraindítani? A Windows leáll... feliratnál megáll.

(#703) kispx válasza The.Bali (#702) üzenetére


kispx
addikt

Nem egyedi eset, nekem is mindig ezt csinálta

(#704) brd válasza The.Bali (#702) üzenetére


brd
nagyúr

De, sokszor előfordul, erre való a Host key+R. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#705) The.Bali válasza brd (#704) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Hát ez nem valami jó hír :(
És ezek szerint semmi megoldás nincs rá? :(

(#706) brd válasza The.Bali (#705) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudok róla, de nem is nagyon izgat, ha ott elakad, mert akkor már simán ki lehet kapcsolni, vagy resetelni (ez a Host key+R) a gépet.

The only real valuable thing is intuition.

(#707) The.Bali válasza brd (#706) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Aha :DDD Csak kicsit gagyi így... Na mindegy.
Másik kérdés: VirtualBOX-on futó oprendszeren lehet futtatni VMWare-el egy másik virtuális gépet?

(#708) brd válasza The.Bali (#707) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól emlékszem, a VT-x/AMD-V-t nem adja tovább a VBox a Guestnek, így csak e nélkül tud futni Guest alatt további Guest.

The only real valuable thing is intuition.

(#709) The.Bali válasza brd (#708) üzenetére


The.Bali
aktív tag

De attól még talán működhet :P
Remélem. Köszi!

(#710) The.Bali válasza The.Bali (#709) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen működik egyébként szépen :)

Viszont egy másik hibába futottam. Futott 3 virtuális gép. Egyenként 1024MB RAM-al és 128MB video memóriával. Szerettem volna egy negyediket is elinditani melléjük, hasonló memória méretekkel, de sajnos nem engedi a VirtualBOX (v4.1.8 x64).

Oprendszerem: Win7 x64 Prof. 8GB RAM-om van. 5.66GB van használatban, és nem engedi sajnos elindítani a negyedik virtuális gépet :( Ezt a hibaüzenetet írja ki: [link]

Kipróbáltam, hogy a 3. és 4. virtuális gép memória méretét levettem 512MB-ra, úgy szépen fut mind a 4 virtuális gép.

Van valami tippetek miért nem enged ennyi RAM-ot neki?

(#711) The.Bali válasza The.Bali (#710) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Meg ilyet is írkál időnként, amikor a 4. virtuális gépet nem akarja elindítani:
VERR_NO_MEMORY

Pedig van még szabad több, mint 2GB memória.

[ Szerkesztve ]

(#712) Syl válasza The.Bali (#710) üzenetére


Syl
nagyúr

A Host rendszeren ugye nincs kikapcsolva a swap?!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#713) brd válasza Syl (#712) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem ki van, 8GB RAM mellett, és nincs ilyen gondom.

The.Bali: 'hát ha nem írtad volna a verziószámot, kérdeztem volna, mert egy rövid ideig volt egy olyan, hogy a host gépen kezelt RAM-hoz képest %-osan volt megadva egy foglaltsági limit, ami fölött nem volt hajlandó a VBox virtuális gépet indítani (ez már 8 GB-nál is vicces volt, amikor mondjuk 6GB foglalt RAM esetén egy 512 MB-os gépet nem tudtál elindítani), de szerencsére ezt a butus működést viszonylag gyorsan javították (finomították), esetedben viszont erről nem lehet szó. Próbáld meg, hogy leállítod az összes gépet, majd vársz egy kicsit, és nézed, hogy nem marad-e egy VBoxSVC.exe nevű task, és ha úgy fél perc után is ott van még, akkor zárd be kézzel ezt a taskot; ritkán sajnos előfordul, hogy beragad.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#714) The.Bali válasza brd (#713) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Syl: Nincs kikapcsolva a lapozó fájl. Automatikus méretre van beállitva, tehát, hogy a rendszer kezelje. Jelenleg Total Commanderrel nézve a pagefile.sys 8GB-ot foglal.

brd: Igen már tapasztaltam, hogy beragad, de ez a 'hiba' nem most forul elő először. Kb 1 hónapja is ez volt a helyzet, gondoltam vmi bug lehet. Azóta kijött frissebb VirtualBox, frissítettem is de nem változott semmi.. :(

(#715) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Olyan problémám van hogy felraktam 4.1.10-s virtual boxot és amikor új gépet akarok hozzáadni az oprendszer verziónál nincs ott a windows server 2008 R2, bár sima windows 2008 van, de ha azt választom az se jó mert 64 bitest telepítenék. Ez miért lehet és mi lenne rá a megoldás?? Mert így nem tudom telepíteni a windows servert.. :S

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#716) brd válasza Brianiac (#715) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt a logikát nem értem, de nagyon érdekel a működése.

Tehát egy x64-es R2-t (más mondjuk nincs is, de ez most mindegy) telepítenél, de mivel olyan beállítás nincs, kipróbálod a sima 2008-as beállítást, majd amikor tapasztalod, hogy az nem jó, az x64-es 2008-as beállítást meg sem próbálod? :F Miért?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#717) Brianiac válasza brd (#716) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Azért mert nincs is x64-es beállítás, legalábbis én nem találom..
Itt a kép

Lumia 520

(#718) brd válasza Brianiac (#717) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor nem szóltam, sorry. A CPU milyen a gépben, x64 képes?

The only real valuable thing is intuition.

(#719) Brianiac válasza brd (#718) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Persze, jelenleg is 64bites rendszer van rajta. Ezt viszont rohadtul nem értem h nincs ott a listában 64-es verzió. A proci egyébként egy Intel celeron T3500.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#720) brd válasza Brianiac (#719) üzenetére


brd
nagyúr

Még 2 ötletem van: A proci nem tudja (bár ahogy gyorsan megnéztem, tudja) a VT-x-et, vagy nincs bekapcsolva a BIOS-ban, ezzel a programmal ellenőrizni tudod, hogy működik, ill. hogy be van kapcsolva. A másik ötletem az, hogy valamit elszúrtak, vagy máshová tették a beállítását az x64-nek az új (4.1.10-es) VirtualBoxban.

The only real valuable thing is intuition.

(#721) Brianiac válasza brd (#720) üzenetére


Brianiac
aktív tag

A hardware D.E.P -re yes-t dobott, viszont a hardware vitualizationre azt adta hogy no, szóval akk ezekszerint a proci nem támogatja vagy tényleg csak bekapcsolva nincs. Esetleg ha mégis támogatja akkor bioson belül merre keresgéljek? Így akkor ugye csak 32bites rendszereket tudok virtualizálni?

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#722) Brianiac válasza Brianiac (#721) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Na megnéztem a biost, hát nincs túl sok beállítási lehetőség, főleg nem ahol ilyesmit lehetne állítani, gyanítom így akk buktam a dolgot. :S

Lumia 520

(#723) brd válasza Brianiac (#721) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor valószínűleg csak nincs bekapcsolva (alapból a legtöbb BIOS-ban nincs bekapcsolva). BIOS-függő, hogy hol találod benne, de meg fogod találni, a Virtualization, vagy a VT-x szerepelni fog a beállítás nevében. Igen, csak 32 biteseket tudsz virtualizálni így (legalábbis VirtualBox-szal).

The only real valuable thing is intuition.

(#724) Brianiac válasza brd (#723) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Értem, köszi a segítséget, viszont mint feljebb is írtam nem hiszem h lehet a biosomban ilyesmit állítani, mert semmi hasonlót nem találtam.

"Igen, csak 32 biteseket tudsz virtualizálni így (legalábbis VirtualBox-szal)."
Ezt esetleg kifejtenéd kicsit bővebben, van amivel tudok 64-est is csak mondjuk lassabb lesz, vagy ez hogy van? :)

Lumia 520

(#725) Syl válasza Brianiac (#724) üzenetére


Syl
nagyúr

Én úgy tudom x64 virtualizálásához mindenképpen kell a VT, még vmware alatt is.
A virtual pc meg nem is képes x64-re, de az úgyis csak xp-mode-ra jó, így nem számít :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#726) brd válasza Brianiac (#724) üzenetére


brd
nagyúr

Ez fura, még a laptopok kiherélt BIOS setupjában is van erre lehetőség, ha támogatja a CPU/alaplap.

Nem tudok olyan virtuális mókáról, ami tud x64-et virtualizálni HW-es támogatás nélkül, de nem akartam kategórikusan kijelenteni, hátha létezik. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#727) Brianiac válasza brd (#726) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Hát sajnos nem találtam ilyen lehetőséget, azt hiszem kénytelen leszek rendesen felrakni. Köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

Lumia 520

(#728) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Létrehoztam egy új virtuális gépet 30GB-os dinamikus partícióval. Feltelepítettem a Windows-t, készült egy ~6GB-os vdi kiterjesztésű fájl a mappájában. Próbából másolgattam a virtuális gépre fájlokat, addig amég maradt szabad hely. Leállítottam a virtuális gépet. Megnőtt a vdi fájl mérete ~30GB-ra. Ez így természetes. Azonban miután letöröltem minden felmásolt fájlt és a foglalt területnek csak ~6GB-nak kellene lennie, nem csökkentette le a vdi fájl méretét. Maradt ~30GB a virtuális gép leállítása után is. Ha dinamukus a partícióméret, akkor nem csak nö9vekednie, hanem csökkennie is kellene, nem?
Hogyan lehetne visszacsökkenteni akkora méretre, amekkora a fájlok felmásolása előtt volt?

(#729) brd válasza The.Bali (#728) üzenetére


brd
nagyúr

Pont ideillik.

The only real valuable thing is intuition.

(#730) The.Bali válasza brd (#729) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi! Ettől féltem :(

(#731) The.Bali válasza brd (#729) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Na én valami ilyenre gondoltam: link

(#732) brd válasza The.Bali (#731) üzenetére


brd
nagyúr

Amit írtam, az egyszerűbb szerintem.

The only real valuable thing is intuition.

(#733) Syl válasza brd (#732) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nagy szükség van ilyen csökkentésre, akkor a legegyszerűbb vmwaret használni. Abban van ilyen menüpont. Sajna komoly pénzt kérnek a programért.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#734) kraftxld válasza Syl (#733) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért a workstation nem olyan horror pénz. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#735) Syl válasza kraftxld (#734) üzenetére


Syl
nagyúr

Kinek hogy. 200 dollár nekem nagyon sok pénz. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#736) kraftxld válasza Syl (#735) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VMware enterprise plus $3500 dolcsijához képest olcsó :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#737) Syl válasza kraftxld (#736) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem értem a logikádat, de mindegy. Ezzel az Enterprise-szal akarod bizonygatni, hogy mennyire olcsó a Workstation? Ugye világos, hogy itt az ingyenes VirtualBox és a kemény magyar fizetésekhez viszonyítottam a Workstation árát?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#738) The.Bali válasza Syl (#735) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen ennyi pénz nekem is rengeteg érte. 200 dolcsiból még a jelen winyó körülmények mellett is kényelmesen lehet venni egy 2TB-os 7200-es winyót. VirtualBOX sokkal szimpatikusabb. Méretben is sokkal kisebb.

(#739) kraftxld válasza Syl (#737) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyáltalán nem ezt :)
Jó a virtualbox, én is használom sok helyen, de megvannak a limitációi, ha ennél több kell akkor jön a VMware workstation, aminek az ára a komolyabb megoldásokhoz képest még nagyon baráti.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#740) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sürgős!!! vki sgetísen hogy tudok win7 mellé mac os x-et telepíteni virtual boxxal

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#741) Syl válasza GeryFlash (#740) üzenetére


Syl
nagyúr

Mellé? :F Ezt hogy érted?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#742) The.Bali válasza Syl (#741) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Gondolom úgy, hogy Win7 van a host gépén, és szeretne VirtualBOX-ra OS X-et telepíteni. Erre én is kíváncsi lennék, hogy működésre lehet-e már bírni az OS X-et VirtualBox-on? Az új gombra kattintva sajnos még mindig csak az OS X Server jelenik meg a listában. Leopard 10.X-et lehet is fel lehet valahogy tenni? Sőt az még jobban érdekelne, hogy elkészített OS X Leopard Image-et le lehet-e tölteni valahonnan? Fellelhető néhány neten, de nem tudom van-e működőképes köztük.

[ Szerkesztve ]

(#743) Syl válasza The.Bali (#742) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor az nem "win7 mellé mac os x-et telepíteni virtual boxxal" hanem simán win7-en virtualboxba. Ami állítólag létezik, és nem csak a legendákban :D
Jómagam csak vmware-ban tudtam osx-et életre kelteni. Snow leopard, letöltött előre létrehozott virtuális gépbe, de az is csak egy darwin lemezről tudott bootolni.
[link]
[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#744) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
XP alatt futtatom a VirtualBox-ot. Létrehoztam egy DOS-os virtuális gépet, amin van egy direkt A: meghajtó és egy DOS-ra formázott C: meghajtó. Az A: meghajtóról tölt a rendszer. A gondom az, hogy kívülről az XP-ből nem tudok a C:-re másolni telepítő állományokat. Próbáltam USB-t becsatolni a B: meghajtóra, de hiába formázom az XP-n FAT-re, a DOS-ban nem tudja se olvasni, se formázni.
Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm előre is.

(#745) brd válasza Lex Icon (#744) üzenetére


brd
nagyúr

Ha elfér egy floppyn a másolandó cucc', akkor a hoston rámásolod, majd a guesten beolvasod, ha nem, akkor telepítesz egy XP-t mondjuk egy másik guest-nek, telepíted a guest additionst, és ott tudod használni a shared folders, így becsatolod alá a hardfile-t, és így tudsz rá másolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#746) Lex Icon válasza brd (#745) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Csak sajna a DOS alatt nem megy semmilyen hálózat vagy CD elérés, mert az XP-vel formáztam egy boot floppy-t, amin nincs semmi (CD, háló driver), a telepítendő DOS, pedig CD könyvtárban van fájlokban.
Próbáltam, hogy egy Win98 boot CD-ről elindítom a parncssort és akkor már megy a CD hozzáférés, de a Win98 DOS prompt bootolása közben elcsesződik a karakterkészlet és mire megjelenik a prompt, nem látom, hogy mit ír ki. A VBox-ban ezzel lehet valamit kezdeni?

(#747) brd válasza Lex Icon (#746) üzenetére


brd
nagyúr

Megformázod, és "megsyseled" a C: meghajtót a guestben a bootfloppyval, így arról már el tud indulni a DOS. Ill. ne az XP-s bootfloppyval syseld meg, mert ha jól emlékszem, az milleniumos bootlfoppyt készít, ami meg kb. semmire sem használható érdemben, inkább ezt töltsd le (Win98SE bootdisk), vagy ha a 6.22-es DOS-os jobb, akkor ezt.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#748) Syl válasza Lex Icon (#746) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem a legegyszerűbb ha keresel valami programot (virtual cd?) amivel a VDI állományt fel tudod csatolni XP alá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#749) Lex Icon válasza Syl (#748) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Esetleg nem tudsz egy ilyet? :)

Odáig jutottam, hogy XP telepítőt is kipróbáltam. Az rendesen elindul és a J-javítás módban bejön a prompt, de egyrészt nem hagyta kicserélni a CD-t, de ezt a VB erőszakkal megoldotta. Ezután viszont nem tudok a C: meghajtón könyvtárat létrehozni (MD), mert nem engedi. Végül keresgéltem és megtaláltam a régi DOS telepítő lemezt. Egyébként ez Novell DOS, így amit linkeltetek, az pont nem jó, de azért köszönöm. A DOS már fent van a "vinyón", még a CD-n lévő dolgokat kellene elérnem. Kérdés, hogy DOS alá fel tudom-e "mountolni".

Folyomány: tudtok olyan programról, ami egy floppyról tud képállományt készíteni, amit a VB megeszik (.img, .ima, .dsk, .vfd)?

(#750) Visormail válasza Lex Icon (#749) üzenetére


Visormail
addikt

Google első találata, nem próbáltam WinMount: Mount VDI file
Egyébként meg ha Hiren's boot cd-ről indítod a virtuális gépet van a menüjében dos ami látja a cd meghajtót is, ill live minixp is van rajta azzal is bemásolhatod a dolgokat.
"nem hagyta kicserélni a CD-t" nem is muszáj, becsatolhatsz több cd meghajtót is a virtualboxban, egyikbe rakod mondjuk az igazi fizikai lemezt a másikba a Hiren iso-t.
Floppy képállományt készíteni tud pl az ultraiso.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.