Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#101) breiner


breiner
aktív tag

Hogy tudnék adatokat át juttatni a rendes gépről a virtuálisra? usb flash meghajtók és cd/dvd-en kívül????? van egy olyan h osztott vágólap gondolom azt kell beállítani csak az kérdésem lenne h kétirányúra van beállítva és nem úgy kéne működnie h a rendes gépen valamilyen adatot másolok és a virtuálisan meg beillesztek?

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#102) andy83 válasza breiner (#101) üzenetére


andy83
aktív tag

A VirtualBox-ban azt hiszem a másolás-beillesztés dolog, amit Te is szeretnél nem működik.

Én pendrive-val oldom meg, ha vmit át kéne másolnom, vagy ha nem vészes a fájl mérete, akkor e-mailben... :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#103) breiner válasza andy83 (#102) üzenetére


breiner
aktív tag

Értem köszönöm és most még valamivel próbálkozok deh sikertelen. :DDD olyat csináltam h portabelapps program a pendrivere és oda egy portable virtualbox és abba egy xp deh nem megy és ez nem is fog ugye? mert interfészt ír h rossz utána kerestem és nem sikerült még senkinek mert a pendrivbe nincs akkora memória ami kell a xp-ének én így gondolom vagy h van ez?

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#104) andy83 válasza breiner (#103) üzenetére


andy83
aktív tag

Huhh, érdekes ötlet! :K

Írj ha sikerült! ;)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#105) breiner válasza andy83 (#104) üzenetére


breiner
aktív tag

Hát nem sikerült tegnap 2-ig csináltam, de nem sikerült mivel a pen csak adattárolásra való így csak a virtuális gép adatait tudja hordozni viszont ha, lenne a pen-be proci megfelelő meg memória interfész akkor működne, mert meg csináltam leszedtem mindent és mikor betöltené, írja h FATAL EROR de meg is értem szerencsétlent, mert nem gép csak adat tárolásra való. De majd ha lesz olyan pen h van benne nagyobb memória interfész meg nagyobb proci akkor jó lesz, mert ez most csak elvileg van így (virtuálisan meg lehet oldani deh fizikailag viszont nem) de jó lekötött.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#106) fradi81


fradi81
veterán

hello
feltelepítettem vistára az xp-t virtualboxal. Szépen működik vele a régi nyomtató.
Beállítottam egy megosztott mappát, ezt hogyan nyithatom meg a virtuális oprendszerből?

moto g72, Ninebot d28e

(#107) breiner


breiner
aktív tag

hello
Sajátgép/eszközök/hálózati meghajtók csatlakoztatása.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#108) Sanyix válasza Sanyix (#93) üzenetére


Sanyix
őstag

megvan!

csökkentett módban kell telepíteni a virtualbox videodrivert, reboot, és lám van directx 8-9 hardveres gyorsítás... viszont a 7 elszáll egy kevés a memória üzenettel.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#109) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

semmi megvan

[ Szerkesztve ]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#110) pete_21 válasza Sanyix (#108) üzenetére


pete_21
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy 64 bites oprendszerrel működik-e... Neked a Win7 32 bites volt?
Mert olvastam olyat, hogy x64-en még nem műxik a direct3d... :(
UI.: Kipróbálni most nem tudom sajnos, ezért kérdezem.

(#111) leeate


leeate
senior tag

Hali!
Ubuntu + KDE4 van fent Virtualboxon, de kéne még pár dolog:

- Lássa az alapwinyót. Lehetséges ez? Amikor rendesen raktam fel az Ubuntut, emlékszem, csak fel kellett rakni az ntfs csomagot, és onnantól minden ready-to-rock volt. Most ez fent van alapból, de nem látja.

- Lássa a pendrive-okat, fényképezőgépet, stb..

Vmi leírás esetleg?

És még valami: Miért csinálta múltkor azt, hogy be volt állítva a rendes cd meghajtó a cd mount-olásának, egy ideig ment is, de aztán hirtelen a guest additions tartalma jött ki, amikor a lemezre mentem Dolphinban?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#112) deter


deter
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e a gazdagép videokártyájának a meghajtóját felrakni? Nem igazán működik Ubuntu alatt gnome. Annak ellenére, hogy a 3D gyorsítás a VirtualBoxon belül be van állítva. Illetve a másik kérdés, vendég rendszer védve van-e esetlegesen a gazdarendszeren levő keyloggerektől, Illetve egyéb kártevőktől?

üdv_
deter

(#113) upszilon


upszilon
őstag

Föl akartam tenni a MC OSx86-os 10.5.6-osomra, de azt mondta, hogy nem jó hozzá a processzorom. Megnéztem az Intel lapján. Tényleg nem tudja a hardveres virtualizációt. Most akkor én ki vagyok zárva a használatból? Mert nem ajánl fel semmi altaeratívát, csak a kilépést.

(#114) Vico87 válasza leeate (#111) üzenetére


Vico87
tag

Hello!

A lényeg, hogy a virtuális gép teljesen olyan, mint egy különálló számítógép, amelyet távoli eléréssel látsz, és nem tud arról, hogy virtualizált.

Ha "lássa az alapvinyót" alatt azt érted, hogy lássa a host vinyóját, akkor azt úgy tudod megoldani, hogy felveszel mappákat a "Megosztott mappák" (asszem így van magyarul, angolul "Shared folders") közé. Majd elindítva a virtuális gépet csatlakozol hálózati meghajtóhoz, ha Windows a guest. Linux esetén mountolni kell valahonnan, de mivel Linux guestnél még sosem használtam a megosztásokat, így nem tudom a pontos részleteket.

"Lássa a pendrive-okat ..." : Dugd be a cuccot a gépbe, majd a virtuális gép ablakának menüsorában az "Eszközök" alatt megtalálod az USB-s eszközöket, amelyeket át lehet adni a guestnek, így olyan, mintha a "virtuális gépbe dugtad volna bele".

Valószínűleg azért lett a Guest Additions a CD-meghajtóban, mert előzőleg telepítetted, ekkor kicseréli a virtuális gép CD-meghajtójában lévő iso image-t az Additionsére.

deter :
Ne tedd föl a host videokártyájának driverét! Mondjuk biztos szólna, hogy nincs olyan a gépben. A hszem elején lévő kiemelt mondatra gondolj, nem tud a guest a hostról.

A keyloggerektől nem védett a guest, mert a billentyűzet-eseményeket a host oprendszeren keresztül kapja meg a VirtualBox (és továbbítja), mint minden más program. A "más kártevők" a kártevőtől és a host és guest oprendszerektől függ (különböznek-e az OS-ek, vagy sem, képes-e a kártevő hálózaton terjedni, stb...).

(#115) mycso válasza breiner (#101) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Lehet már nem aktuális, de azért leírom...

Virtuális gép elindít majd Eszközök/Osztott mappák --> itt betallózod a gazda gép egy mappáját, aztán ez majd megtalálod a hálozatoknál:

\\Vboxsvr\"a megosztott mappa neve" (VirtualBox Shared Folders) aztán lehet ide-oda másolgatni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#116) upszilon válasza upszilon (#113) üzenetére


upszilon
őstag

Nincsen válaszotok rá?

(#117) mycso válasza upszilon (#116) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A macOS-eket nem ismerem, de pl. a win7 virtualPC-jéből kiindulva ami szintén csak hardveres VT mellett működik valószínűleg a mac-nél sincsen máskép...

Tehát ha kell hozzá a hardveres virtualizáció és a te procid ezt nem tudja, akkor valószínűleg nem fogod tudni használni. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#118) upszilon válasza mycso (#117) üzenetére


upszilon
őstag

Sajnos így van.

(#119) andy83 válasza mycso (#115) üzenetére


andy83
aktív tag

És a gazda gép egyik almappáját a virtuális gépből hogy lehet betallózni? Én onnan nem látom a gazda gépet! Vagy csak rossz helyen keresem??? :B

Előre is köszi a segítséget! :D

facebook.com/SzeretekMozizni

(#120) andy83 válasza andy83 (#119) üzenetére


andy83
aktív tag

A mappát sikerült betallóznom, viszont utána nem tudom mit kell csinálni. Vki tudna segíteni hogy lépésről lépésre mit tegyek? Egy új hálózatot kéne csinálni a gazdagép és a virtuális gép között?

facebook.com/SzeretekMozizni

(#121) andy83 válasza andy83 (#120) üzenetére


andy83
aktív tag

Vki tudna ebben segíteni? Mert szükségem lenne erre a funkcióra, eddig pendrive-val szedtem le a fájlokat a virtuális rendszerről, de a pendrive-om fényt kapott... :( És most nagyon jól jönne a megosztott mappa. :W
Köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#122) Vico87 válasza andy83 (#121) üzenetére


Vico87
tag

Fontos : Először fel kell telepíteni a guest gépre a "Guest Additionst", különben nem fog működni.

Állítsd le a guest gépet (elvileg bekapcsolt állapotban is megy, de nekem rakoncátlankodott úgy). A beállításoknál, ahol állítod a guest tulajdonságait, van egy "Shared folders" ("Megosztott mappák" magyarul, ha jól tudom), elvileg a legalsó a baloldali listában. Ezen belül hozzá lehet adni mappákat, amelyeket meg szeretnél osztani a guest géppel (A megjelenő ablakban meg kell adni a mappát, és egy nevet, a nevet jegyezd meg, kelleni fog). Ezután indítsd el a guest gépet. Ha Windows van a guesten, akkor jobb klikk a "Sajátgép" (XP) vagy a "Számítógép" (Vista, Win7) ikonra, és válaszd a "Hálózati meghajtó csatlakoztatása..." pontot. A megjelenő ablakban az útvonalhoz írd be, hogy "\\vboxsvr\<név>", persze idézőjelek nélkül, és a <név> helyére pedig a nevet írd, amit megadtál a beállítások ablakban (ha bepipálod a "Bejelentkezéskor újracsatlakozás" pontot, akkor minden induláskor automatikusan csatlakoztatja, különben minden induláskor meg kell csinálni kézzel), majd "Befejezésre" kell kattintani. Ekkor már külön meghajtóként megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#123) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van valakinek tapasztalata, hogy hardveres virtualizációval mennyit gyorsul a VirtualBox? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy pattogósabb lesz-e tőle a virtuális gép, vagy nem...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#124) andy83 válasza Vico87 (#122) üzenetére


andy83
aktív tag

Hú, nagyon jó vagy!!!! :R

Köszönöm szépen, sikerült!!! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#125) sorbit_4


sorbit_4
tag

Sziasztok!
Egy kicsit bajban vagyok. Egy éve vettem egy új gépet 2Mbyte RAM-al. Nem tudtam, hogy az öreg Win98 nem szereti a sok RAM-ot. 99%-ban Win XP-vel használom. Nagyon ritkán szükségem van Win98-ra és most eljött ez az idő. A gép egyébként alkalmas a Win98-ra (fel is telepítettem egy külön partícióba) csak a RAM miatt azt írja ki hogy:

Kevés a memória a program számára

ha command line-os progit akarok futtatni.

Úgy gondoltam felrakom a Virtualboxot és arra egy Win98-at és ott talán megy.
Itt kéne egy kis segítség attól, akinek van ilyen konfigja:

- Lehet-e fájlmegosztást csinálni a Win98 (guest) és a WinXP (host) között.
- USB pent lehet-e használni a (guest) Win98-on, fogadja-e a Win98 a pen drivert?
- Megy-e a DOS szekciója a Win98-nak (pl.: sys parancs az USB pen-re)

Mindegyik fontos lenne. Enélkül nincs értelme belefogni.
Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#126) Vico87 válasza sorbit_4 (#125) üzenetére


Vico87
tag

Szia!
Gondolom az elején az elírás, és 2GB RAM van, nem 2MB. Windows 98-cal van némi szívás virtuális környezetben, ugyanis azt kevéssé támogatják, de megoldható némi kompromisszummal.

Igazából a kérdés az, hogy kell-e neked Win98. A program, amit futtatni szeretnél, véletlenül nem MS-DOS-ra készült? Mert akkor felesleges a virtuális Win98, ugyanis a "kevés a memória" üzenetet azért kapod, mert alapból DOS-os programok a RAM első 640kB-ját használják, ahova a Windows is pakol dolgokat, így nem marad elég a progidnak. Ha tényleg DOS-os a program, akkor inkább WinXP alá tedd fel a DosBox nevű programot, és abban futtasd a progidat. A DosBox egy DOS-korszakbeli PC-t emulál, így ideális régi DOS-os programok futtatására, főleg játékokra találták ki, de sok más program is fut rajta.

(#127) Pero


Pero
senior tag

sziasztok,
én is win 98 virtualizálását, tesztelem, igaz nem saját gépre kell de ismerkedni itt kezdtem vele. ami furcsa h ha be van kapcsolava a VT-hardveres támogatása akkor telepíteni sem tudok, viszont ha kikapcsolom akkor okénak tűnik. a gondom az lenne h már fent van a 98 és nem tudom beállítani neki h honnan bootoljon, ill win 7 vmiért indításkor hibát észlel és leállítja a dolgot. ez win 7 gondja? vagy vmi másé, mert eredetileg nekem xp mellé kéne 98at kreálnom. vki vmi 5let?

(#128) Vico87 válasza Pero (#127) üzenetére


Vico87
tag

Hello!

Nem értem a boot problémát. Ha akarsz virtuális Win98-at, akkor a varázslóval készítesz egy új virtuális gépet, új virtuális vinyóval, majd "beteszed" a virtuális gépbe a telepítő CD-t. Mielőtt felteszed, le kell cserélni a hálókártyát "PCnet-PCI II-re", mert az alap "PCnet-PCI III-at" nem ismeri fel, illetve ki kell kapcsolni az USB-t, ha pedig hangot is akarsz, akkor "Sound Blaster 16" kell. Nálam is ki van kapcsolva a VT-x, már nem emlékszem, hogy miért, de úgysem profitál belőle a Win98. A gondok a telepítés után jönnek, ugyanis Win98-ra nincs Guest Additions, így marad a standard VGA adapter, mint videovezérlő, a hanghoz viszont le lehet szedni a Creative-tól SB16 drivert Win98 alá, amivel menni fog. Ajánlott még a "Rain" nevű programot feltenni, amellyel nem eszik közel 100% procit a virtuális gép. Mivel a Win98 már hivatalosan nem támogatott, ezért a Windows Update nem fog semmit feltenni.

(#129) Pero válasza Vico87 (#128) üzenetére


Pero
senior tag

a boot gond némi állítgatás után helyre állt, elvileg most megy rendesen. viszont a PCI gond az stimmel, midig felismeri h nem tud vele mit kezdeni. egyenlőre hangot még nem néztem, nálam ez csak egy kísérlet volt, mert ismerősömnek kell megcsinálni. ahogy látom nem nagy kunszt, sőt.
ezt a Rain nevű cuccost a virtuális gépre tegyem fel vagy a rendesre?

(#130) sorbit_4 válasza Vico87 (#126) üzenetére


sorbit_4
tag

Bocs igazad van. 2Gbyte RAM van. Nos a feladat a következő (egyenlőre megoldottam egy másik gépen, de csak eseti hozzáférésem van) volt (de még újra előjöhet):

USB pendrive-ot kell Win98DOS boot-osra formázni és ott egy programot automatikusan indulóvá tenni.

Már a command line promt-ot sem kapom meg jelenleg Win98 alatt. Már akkor jelzi a kevés memóriát.
Sima DOS-ból nem érem el a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#131) Vico87 válasza Pero (#129) üzenetére


Vico87
tag

A Raint a virtuális Win98-ra tedd fel. Egyébként egyszerű a működése : néha küld a procinak HLT parancsot, amivel "lefutnak az energiatakarékossági rutinok", magyarul szól a procinak, hogy pihenhet. Ez azért kell, mert a Win98 ezt nem teszi meg (összes modern OS megteszi), és az ütemezése is sokkal butább egy NT-alapú Windowsnál, így lényegében üresjáratban is terheli a procit (korábbi VirtualBox verzióknál ténylegesen 100%-ra kihajtotta a procit, az újabbak erre már figyelnek, de még mindig olyan 80% körül használ Rain nélkül).

sorbit_4 :
A DOS-os program olyan, hogy nem lenne baj, ha Windows XP (vagy újabb) alatt futna ablakban? Mert arra képes a DosBox, és sokkal kényelmesebb használni, mint dupla bootos rendszert, vagy virtuális gépen Win98-at. A DosBoxot úgy lehet elképzelni, mint egy olyan VirtualBox, ami fixen egy virtuális DOS-os gépet hoz létre, csak például pendrive-ot is lehet láttatni a DOS-szal.

(#132) Pero válasza Vico87 (#131) üzenetére


Pero
senior tag

lehet nagyon béna vok, és megharagudott rám google barátom, de kérhetnék egy linket, mert nem találok sehol raint ami nekem kellene.

(#133) sorbit_4 válasza Vico87 (#131) üzenetére


sorbit_4
tag

Van a gépemen DosBox (v0.72) az XP-n. Hasznos dolognak tartom és időnként használom is.
De:

A feladat az volt, hogy Win98DOS bootolásra alakalmas pendrive-ot hozzak létre. Én úgy gondoltam, hogy Win98 alól formázom a pendrive-ot (/S-el, vagy utána sys paranccsal átviszem a rendszert). A pendrive-ot aztán egy másik gépen használják (boot egységként, nincs flopy-ja) ahol Win98DOS jön be, majd onnan futtatnak egy speciális DOS-os programot.

Ennek a pendrive-nak a létrehozásához hogy tudom a DosBox-ot használni?

Most indítottam a DosBox-ot. Azalól nem látszik a pendrive.

(#134) Vico87 válasza sorbit_4 (#133) üzenetére


Vico87
tag

A DosBox-ot arra javasoltam, hogy azt a spéci DOS-os programot (apropó, elárulod, hogy mi az?), amiről beszélsz, futtasd vele, és nem a bootolható pendrive létrehozására használd. Ha jól tudom, akkor Win98-cal kell szórakozni, mire képes úgy kezelni a pendrive-okat, mint egy WinXP.

[ Szerkesztve ]

(#135) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

W7 alatt van nekem fent VirtualBox.

Hogy lehet a virtuális gépre USB pendrive-ot tenni? Segítsetek pls,fontos lenne!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#136) Vico87 válasza cellpeti (#135) üzenetére


Vico87
tag

Szia!

Host oprendszertől függetlenül ezt kell tenni : bedugod a pendrive-ot a gépedbe, majd a virtuális gép beállításainál az USB részlegben van egy olyan, hogy "add device filter", amire kattintva felkínálja az észlelt USB eszközöket, arra kell kattintani, ami a pendrive. Ezután indítsd el a virtuális gépet, és a menüben Devices -> USB Devices alatt megjelenik a pendrive és rákattintva máris "bedugja" a virtuális gépbe. Ezután már guest oprendszertől függően kell eljárni, hogy megnyithasd (gondolok itt az esetleges mountolásra). (Elvileg az első lépés nem kötelező, de a gyakorlat azt mutatja, hogy nem szereti, ha kihagyják. Ha hibát dob, amikor kiválasztod a futó virtuális gépnél a pendrive-ot, akkor segít a fizikai kihúzás-visszadugás)

Pero : bocsi, az előző hsz-ből kifelejtettem a rain linket, itt van.

[ Szerkesztve ]

(#137) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Szüleim gépére(XP Pro, az adataimnál a #2) feltettem VB-al egy win98SE-t, mert XP-n egy fontos program nem indul el még kompatibilitással sem.
Felment a win, semmi drivert nem telepítettem, rögtön ment fel a program. De ennek viszont kell hangkártya. És nem találja, így nem is hajlandó elindulni. Gyanítom, hogy vmi driver kéne hozzá. Tud valaki segíteni? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#138) Vico87 válasza CHIPman (#137) üzenetére


Vico87
tag

Hello !
A #128-as hsz-t olvasd el.

(#139) CHIPman válasza Vico87 (#138) üzenetére


CHIPman
nagyúr

OK, megprbálom. :R Ez a Rain honnan érhető el? Köszi. :R
(PÜ-ben is jöhet, ha virágbolti)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#140) Vico87 válasza CHIPman (#139) üzenetére


Vico87
tag

A Rain link a #136-os hsz végén van.

(#141) upszilon válasza sorbit_4 (#133) üzenetére


upszilon
őstag

(#142) pete_21


pete_21
addikt

Hali!
Virtualboxot használtam Win7 alatt. ADSL-el van, és a tácsázási idő eléggé megnövekedett (pár secről kb 7-8 secre), pont annyira, hogy idegesítő legyen. Viszont nem minden egyes csatlakozásnál, csak minden Winindításnál az első alkalommal. Letiltottam eszközkezelőben az adapterét, de ugyanaz az eredmény.
Az lenne a kérdésem, hogyha adapter nélkül rakom fel, akkor meg nem lesz a virtuális gépen net, és nem is lesz hálózat a host és a guest között?
Köszi előre is

(#143) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Notimon vista fut feltettem a virtual boxot arra meg a jó öreg xp,+ még fel telepetitem a virtual box toolsot is.Most szeretném ha működne egy DL-Link 643 wireless n expresscard notebook adapter de sajnos nem tudom xp alatt működésre bírni mert nem látja az xp.Egyáltalán működésre bírható a expresscard eszközök egy virtuális op?

(#144) qwertly


qwertly
addikt

Senki nem tudja a választ :F

(#145) Vico87 válasza qwertly (#144) üzenetére


Vico87
tag

Szia!

Ha azt szeretnéd, hogy legyen net a virtuális gépben, akkor egyszerűen felkonfigurálod a wifi kártyádat a host oprendszerben (ami nálad Vista), majd az XP virtuális gép beállításainál a hálózatot "NAT" üzemmódra állítod.

pete_21: A host oprendszerben megjelenő hálózati kártya a "host-only" opcióhoz kell csak, a NAT megy nélküle is.

(#146) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok...

tudom, ez nem konkrét dosbox topic, de ha szabad feltenném a kérdésemet. hátha valaki tudna segíteni...

feltettem a dosboxot, mountoltam, de mikor indítanék .exe-t, ezt az üzit kapom:
" this is a Windows NT windowed executable "...
W7 RC 7100 64bit alól pórbálnám életre kelteni a kedvenc játékomat, de ezmiatt nem sikerül.
szeretném tudni, hogy mi búbánat baja van, és mi(k) a lehetséges megoldás(ok) erre a problémára....

köszönöm szépen

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#147) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#146) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudtam, ahogy beteszem a "kezemet" ide, mki lelép... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#148) Atapi válasza - = Zk = - (#146) üzenetére


Atapi
senior tag

a hibaüzenet alapján a program amit futtatni szeretnél nem dos program. probáld meg közvetlenül win7 alol futtatni a mindenféle kompatibilitási opciok segitségével. ha ugy sem megy, több segitség lenne ha megirnád ugy milyen hibaüzentet kapsz, illetve hogy milyen játékról van szo.
ha meg már ebben a topicban vagyunk: lehetőségként adódik, hogy tegyél fel egy virtualbox-ot, és telepits egy win95/98 virtuális gépet, szerintem azon elfutna a game, bár a grafikája lehet nem lenne a legszebb :)

(#149) - = Zk = - válasza Atapi (#148) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:Y.....:R

egy játékról van szó: NFS 4. sok embernek elindul simán W7 RC-n is. nah hát nálam nem:W..
sajnos az utóbbi időben rakoncátlankodik a gépem, egy "virtuális OPrendszert" nem szívesen tennék most fel. pláne nem egy játék végett... :F :(

a hibaüzenet az, amit írtam:R..állítólag 64bites oprendszeren nem mÚkodik a DosBox....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#150) Atapi válasza - = Zk = - (#149) üzenetére


Atapi
senior tag

az nfs4-et ne is probáld dosbox-szal, nem fog menni. a dosbox kifejezetten dos alkalmazások futtatására valo, ami az nfs4-ről nem igazán mondhato el. inkább azt kéne kideriteni, hogy win7 alatt miért nem megy, de erre nem ez a topic a legmegfelelőbb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.