Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#501) brd válasza < CyberBob > (#500) üzenetére


brd
nagyúr

Az attól függ, milyen a Guest OS. XP/2003-nál nem javasolt az ICH9, mert esik-kel az Additions vele (legalábbis, az első pár verziónál, amikor megjelent a VBoxban, próbálkoztam átállítani PIIX3-ról, de azóta nem néztem, de sok különbség egyébként sincs), 2008/Win7-től mehet (Vistával még hálistennek nem kellett találkoznom, de a 2008-ból gondolom, hogy ott is jól működhet az ICH9 beállítás).

The only real valuable thing is intuition.

(#502) Sweet Lou 6 válasza < CyberBob > (#499) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

elvileg megy vele, csak itt a "Nem"-re kell kattintani:

sweetlou6.wordpress.com

(#503) < CyberBob > válasza brd (#501) üzenetére


< CyberBob >
őstag

brd, Sweet Lou 6 köszönöm.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#504) pete_21 válasza Syl (#498) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, megnézem majd azt is. Egyébként a 3D nem olyan fontos, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy megoldották-e már.

(#499) < CyberBob >: Közben megnéztem, lefutott az élményindex, de a legvégén hibát írt, hogy valami illesztő használja, így sikertelen volt. Nem is lett aero.

(#502) Sweet Lou 6: Én így tettem fel, de nem lett jó. Neked megy vele az élményindex?

[ Szerkesztve ]

(#505) < CyberBob > válasza pete_21 (#504) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az élmény index lefutott és volt is aero, de elég gyenge: teljes 2,4 / játék 2,4
(VMware: 4,5 / 6,0). A gond az volt, hogy altatásból nem tudott visszajönni a virtuális gép, elszállt az egész. Látszik, hogy dolgoztak rajta pl. végre működik a hálózati meghajtó felcsatolása (korábban a címsorba kellet írogatni), de így marad a VMware.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#506) Sweet Lou 6 válasza pete_21 (#504) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én nem próbáltam ki, mert általában csak linuxot szoktam virtualizálni.

sweetlou6.wordpress.com

(#507) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Osx-et szeretnél Vbox-ban telepíteni, de még mielőtt bejönne bár almás dolog, az egész cucc elszáll úgy ahogy van.

-Legelső hiba már ott jön, hogy panaszkodik a program, hogy a vt-x be van kapcsolva, de nem használható (c2d t6670, vt-x támogatott és biosban is be van kapcsolva)

-Ezután kritikus hibát dob és a virtuális gép leáll úgy ahogy van

Próbáltam több Osx iso-val is, ugyanez volt az eredmény. Semmit nem állítottam el a programban, minden alap és mégse jó.

Van ötletetek mi lehet a baj? (legújabb Vbox, W7 Home Premium)

Szerk: most látom, hogy HP nem támogatja a virtuálizálást. akkor egyáltalán nem fog menni a dolog se Vbox-ban se VmWare-ban semmilyen módon sem?

[ Szerkesztve ]

(#508) brd válasza Gzolo (#507) üzenetére


brd
nagyúr

A VmWare-t még nem próbáltam VT-x nélkül futtatni, de a VBox tud nélküle működni, igaz, OS-X-szel lassabb lesz, ill. csak 1 CPU magot fog tudni a virtuális gépnek allokálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#509) Gzolo válasza brd (#508) üzenetére


Gzolo
senior tag

Eljutottam már odáig, hogy csak a Home Premium és az Osx virtualizáció összeférhetetlensége lehet a probléma. Kipróbáltam Microsoft Virtual Pc-t is, az is elszállt Osx-nél mielőtt még a telepítő elindulhatna, de a Kubuntu meg simán elindult.

Vmware, Vbox, Virtual Pc, semmi se jó az Osx-hez :O

(#510) Fire/SOUL/CD válasza Gzolo (#509) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt egy leírás Snow leoprad-ról, hátha találsz benn valami olyan infót (kihagytál valamit, nem állítottad be stb ), ami segíthet. [link] | VmWare alá
Remélem valamelyikkel csak összejön...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#511) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Most raktam fel a gépre a VirtualBox-ot (windows 7 van a gépemen), és telepítettem rá egy XP-t. Az a problémám, hogy a laptopom felbontása 1280x800, ilyen felbontást pedig nem tudok beállítani. Van erre valamilyen megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#512) Fire/SOUL/CD válasza petyus_ (#511) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miután telepítetted EZT, azután átméretezhető az ablak (jobb alsó sarkánál megfogod egérrel)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#513) petyus_ válasza Fire/SOUL/CD (#512) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi, így már ok. Viszont most mással van problémám :). 2 monitort használnék. Be is állítottam, hogy 2 monitor van a géphez, érzékeli is, megnyit 2 ablakot. Viszont a második képernyőt nem tudom használni. Az egér mutatót át bírom húzni oda, viszont pl egy ablakot nem, az megáll az első képernyő szélén. Ezzel mit lehet kezdeni?

(#514) pete_21 válasza < CyberBob > (#505) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ! Nekem nem tudom, miért nem futott le... Nem friss a telepítés, de annyira azért nem nyúztam. :N
Az viszont még mindig nem megy, hogy a hostról megosztott mappát leválaszd, miközben megy a virtuális gép...

(#506) Sweet Lou 6: Köszi azért neked is. Majd ha lesz időm, lehet, hogy újrahúzom a VM-et. Akkor biztos menni fog.

(#515) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Tegnap felraktam az Oracle VM VirtualBox 4.1.2.73507-et, és végre ezzel elindul a skype, nem dob fel hibaüzenetet. Akkor most már biztos virtualboxal volt a gond, még jó hogy vártam újabbra, és nem raktam vissza a régit.
Viszont lenne egy kérdésem, sohase sikerült webcamot aktiválnom rajta, hangot is ha sikerült beüzemelni, akkor kiakad.
Pedig jelzi usb eszközöknél a camot is, hogy "elkapva", ha jól emlékszem ezt írja.

(#516) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Most telepítettem a legfrissebb VirtualBOX-ot és egy Win XP SP3-mat. Olyan furcsaságra lettem figyelmes, hogy a hang időnként recseg. Win logon hangnál is, vagy Internet Explorerben ha pittyeg egyet kattintáskor, akkor is recseg, vagy ha megjelenik a tálcán egy buborék értesítés.
A hang az alap AC97-re van állitva a beállitásokban.

ASUS P8P67 LE lapom van (Realtek HD 8 csatornás integrált hangkarival). CPU-m: Intel i5-2500K. Host oprendszer: Win7x64 Prof.

VirtualBOX beállításaiban még a Win telepítése előtt beállítottam a 'Rendszernél' a processzorok számát 2-re. (azt szerettem volna elérni, hogy 2 magot használjon a virtuális gép a fizikai 4 magos prociból). Végrehajtási csúcs 100%-on van. Az 'Alap' fülön be kellett kapcsolni az IO APIC engedélyezését. (miután át állítottam 2 processzorra, írta a VBOX, hogy ezt be kell kapcsolni).

Virtuális XP-ben így most valóban 2 magot lát. Jók ezek a beállítások így?
A hanggal nem tudom összefüggésben van-e ez.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#517) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Következő probléma:
A Windows nem mindig akkar leállni :( (XPSP3, minden update fent)
Újraindítás és Leállítás sem megy.
A Windows leáll... feliratnál meghal :(

Van vmi tippetek erre is? :)

(#518) brd


brd
nagyúr

A Guest Additions telepítve van?

The only real valuable thing is intuition.

(#519) The.Bali válasza brd (#518) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen.

(#520) The.Bali válasza The.Bali (#517) üzenetére


The.Bali
aktív tag

A leállítás most már működik, de újraindításnál ugyan úgy meghal a Windowd leáll... feliratnál- :(

(#521) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a topik mennyire aktív, de lenne a virtualbox-al egy kis problémám.
Régebben fent volt a gépemen, és használtam is, de most suli miatt megint kell. Letöltöttem a legújabb verziót és amint elindítom a "VBoxTestOGL.exe működése leállt" hibaüzenet jön be.
Onnantól kezdve mind1, hogy milyen virtuális gépet próbálok elindítani, azonnal egy újabb hibaüzenettel ("Oracle VM VirtualBox Manager működése leállt") kilép.

Előre is köszi a segítséget.

(#522) zsoltyyy válasza zsoltyyy (#521) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Na megvan mi volt a gond. Habár érteni nem értem. ;]
128mb vga memóriát adtam a virtuális gépnek, ami nem tudom miért baj egy 1gb-os kártyánál, na de mind1.... :B :)

(#523) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy ubuntura telep<tett virtualboxom, abban egy xp. rendesen működik, nincs vele gond, csak mikor létrehoztam, azt hittem, elég lesz 5GB. most kinőttem, de nem szeretném újratelepíteni, mert a beállítás elég hosszadalmas (fizetős progik is vannak rajta). meg lehet oldani túl nagy varázslat nélkül?

a mellé tett második virtuális lemez nem jó, mindent a c-n akar tárolni az a progi, ami miatt fenn van a win.

(#524) márNemKereső válasza ngabor2 (#523) üzenetére


márNemKereső
tag

Egyrészt lehet jó az is, csak nem önálló drive-ként használod, hanem bemountolod valamelyik könyvtár alá (Mittudomén a C:\Program files alá és rámásolod az eredeti könyvtár tartalmát)

Elméletileg a VBoxManage modifyhd --resize opciójával át tudod méretezni. Kérdés, hogy a windows mit fog szólni hozzá? Valami rémlik, hogy hagyományosan formázott lemezen nem lehet átméretezni a fájlrendszert, csak ha dinamikus diszket használsz. (vagy ez csak a csökkentésre igaz?)

(#525) ngabor2 válasza márNemKereső (#524) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez a mountolás hogy megy? linux alatt oké, azt használom, de winhez nem értek. ez lenne valószínűleg a legkevésbé fájdalmas megoldás.

a lemez nem dinamikus. valamikor réges régen méretezgettem át wines partíciót, kisebbre is, nagyobbra is. asszem ntfs-nél van egy olyan korlát, hogy a felénél kisebbre nem lehet, mert ott van valami leírótábla. hogy ebből mi igaz, azt nem tudom, sose mélyültem bele a filerendszerek lelki világába.

(#526) márNemKereső válasza ngabor2 (#525) üzenetére


márNemKereső
tag

Ha jól emlékszem, formázáskor meg lehet adni, hogy a partíció milyen betűjelet kapjon. Ugyanott van egy lehetőség, hogy (angolban) Mount in the following empty NTFS folder:
Ott kell neki megadni, hogy hová mountolja a partíciódat.

(#527) kraftxld válasza ngabor2 (#525) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha magát a virtuális disk-et megnöveled, ezzel a Dell cuccal akár menet közben is meg tudod növelni a C-t: [link]
Ezt szoktuk használni virtuális Win2k és 2k3 szerverekhez Vmware alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#528) ngabor2 válasza kraftxld (#527) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi a válaszokat.

egy telepített/beállított rendszer alatt meg lehet növelni a lemez méretét? józan paraszti logikával nehezen tartom elképzelhetőnek.

közben csináltam egy másik, 10GB-os virtuális lemezt, amire megpróbáltam átmásolni a túl sok helyet foglaló könyvtárat. csakhogy a gép bekapcsolása után egyből fogja valami a file-t, és nem bírok rájönni, hogy mi az. net nincs rajta, szóval nem valószínű, hogy valamiféle károkozó mászott bele, hisz épp ez volt a lényege a virtuális gépnek. meglátom, hogy mit lehet még tenni.

(#529) kraftxld válasza ngabor2 (#528) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán megy a növelés telepített, működő rendszer alatt. Win7/2K8R2 gyárilag is tudja, sőt töredezettség függvényében menet közben méretet csökkenteni is.
Gyári eszközökkel még megoldás lehet mindkét lemez dinamikussá tétele, majd egy átnyúló kötet létrehozása. Ez is megy akár újraindítás nélkül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#530) ngabor2 válasza kraftxld (#529) üzenetére


ngabor2
nagyúr

fixre állított lemez esetén át lehet állítani dinamikusra? mikor először telepítettem, mintha azt írta volna, hogy dinamikusból fixre megy, vissza nem. mindenesetre ha befejezi a jelenleg futó folyamatot, megpillantom, hogyan is megy.

(#531) kraftxld válasza ngabor2 (#530) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, simán át lehet rakni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#532) márNemKereső válasza ngabor2 (#530) üzenetére


márNemKereső
tag

Fordítva: hagyományosból lehet dinamikusat csinálni, de vissza már nem megy.

(#533) márNemKereső válasza kraftxld (#529) üzenetére


márNemKereső
tag

Azért ez az átnyúló dolog nem annyira nyerő. Jó, virtuális gépen, közös vinyón nem gond. De ha két fizikai diszket használ, akkor az egyik diszk meghibásodása az egész fájlrendszert agyonvághatja.

(#534) ngabor2 válasza kraftxld (#531) üzenetére


ngabor2
nagyúr

átraktam, viszont mivel indítólemez, ezért nem engedi megnövelni, vagy átnyúlóvá tenni a partíciót.

(#535) kraftxld válasza ngabor2 (#534) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor marad a dell-es progi... csinálj azért előtte snapshot-ot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#536) ngabor2 válasza kraftxld (#535) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az se jött be. a virtuális lemez mérete megegyezik a virt. C: méretével, így nem tudja megnövelni. a mellé létrehozott lemezzel se tud semmit kezdeni. asszem megpróbálom valahogy áttenni a progi könyvtárát az új lemezre, és azt becsatolni a megfelelő helyre.

amúgy elég rosszul van megcsinálva kezelhetőség szerint a progi, mindent a c:\Program Files-ba pakol, egyetlen nagy adatbáziba, aminek a mérete jelenleg kb. 2,5GB... a helyét nem lehet megváltoztatni, kicsit elnagyolták a programozók ezt a részét.

(#537) kraftxld válasza ngabor2 (#536) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy itt egy jó kis guide: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#538) ubid


ubid
őstag

Helló!

Egy nagyon alap kérdést szeretnék kérdezni. most kezdtem el használni az oracle virtual box-ot és az lenne a kérdésem hogy ha laptopon használom mondjuk akkor hogyan lehet beállítani az internetet rajta ?

fel kell a virtual gépre is telepíteni a kártya programját és csak azután fog menni ?

egyébként a win8 developer verzióját szetném megtekinteni ... de úgy veszem észre hogy vagy még annyira bugos hogy semmit se nyit meg, vagy pedig csak net használata mellett fogja megnyitogatni a dolgokat, vagy még annyira kezdetleges hogy nincs is benne ( bár ezt kétlem, mert láttam róla több portálon képet hogy használták a progikat. stb. pl időjárásos progi v, news )

köszi !

-.-

(#539) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Legfrisebb VirtualBox + Windows XP Prof. + Guest Additions telepítve. Restart / Leálláskor a "Windows leláll..." feliratnál megáll.

Ötletek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#540) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Nem tudna vki nekem készíteni virtualbox vagy vmware alatt egy ms-dos 6.22 virtuális gépet, beizzított CD-ROM-mal és hangkártyával, és mindennel ami kell (dosmem high, smartdrive stb mit tudom én már mi kellett)?
És az virtuális gépet elküldeni nekem egy file-ban?
Mire kell?
Egy régi dos-os játékhoz, ami sajnos nem támogatott dosbox alatt.
De Ha van ilyen gép készen letölthetően vhol, az is jó lenne.

Köszönöm

(#541) Jester01 válasza dim dim (#540) üzenetére


Jester01
veterán

Csak óvatosan, mert ez nem valószínű, hogy legális, még ha ősrégi is az msdos. Hacsak nincs neked jogtiszta verziód.

Jester

(#542) dim dim válasza Jester01 (#541) üzenetére


dim dim
tag

jó.
akkor freedos-sal.
tökmindegy.

(#543) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

A Win8 topikban már kérdeztem, de nem nagyon tudtak segíteni.
A Windows 8 Developer Preview-t szeretném telepíteni VirtualBox 4.1.2-re, de leáll a telepítés kb 3 perc után, a Windows Developer Preview felirat még megjelenik, de utána a gép leállítását kéri, és kiír pár hibakódot. :W

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? :F

Előre is köszi! :U

Ja, és itt az Win8 topikos bejegyzésem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/SzeretekMozizni

(#544) mobal válasza andy83 (#543) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#545) andy83 válasza mobal (#544) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi a gyors választ! :R
Meg is próbálom mindjárt! :DD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#546) The.Bali válasza mobal (#539) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Hasonló gondokkal küszködök én is :)
Te hány processzor magot engedélyeztél a VirtualBOX-nak? Én 2-őt. (Rendszer => Processzor fül => Processzor(ok): 2)

Valamint a hang valamiért elég rossz minőségű. Időnként torz hangot ad ki, akár zenénél, akár egy rövid hangjelzés lejátszásánál. Mintha "beszaggatna" a hang. Furcsa :(

[ Szerkesztve ]

(#547) kispx válasza The.Bali (#546) üzenetére


kispx
addikt

Nekem 1 processzor magnál is azt csinálja.

(#548) mobal válasza mobal (#539) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Megoldva: "Abszolút mutató eszköz engedélyezése" ezt kell kikapcsolni. Nekem megoldotta a problémámat, gondoltam, hogy valami usb dolog lehetséges, mert csak additionals installálása után jött elő a hiba.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#549) norma87


norma87
csendes tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne, ha Virtual Boxban, létrehozok egy imagés háttértárat, majd arra felrakom a Win xp..kizárólag azért hogy futtasak rajta egy olyan Kec Gent amiről tudom hogy vírusos. Az igazi gépemet megfertőzi ha a Virtual Box os Xp ben futtatom le a fájlt?

(#550) brd válasza norma87 (#549) üzenetére


brd
nagyúr

Szerencsére a "Kec Gen" nem tudom, mi lehet, így szándékosan biztosan nem nyújtok semmi "rosszban" segítséget. :)

Elvi megoldás sajnos az ilyen módon fertőzésre is van, de én még nem olvastam sehol olyat, hogy ezt valami meg is valósította volna, tehát egyelőre nem fertőz így semmi tudtommal.
Amit egyébként csinálsz, azt úgy javaslom, hogy készíts a még biztosan nem vírusos állapotról egy ún. snapshotot (magyarra talán pillanatfelvételnek fordították...?), és miután lefutott a program, állíttasd vissza ezt az állapotot a VirtualBox-ban.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.