Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1951) vgergo


vgergo
aktív tag

Olyan kérdésem lenne. hogy a Virtualbox-ban beállítottam az egyik virtuális gépnek, hogy 4 processzort és 100%-os végrehajtási csúcsot használjon. Ennek köszönhetően folyamatosan 100%-an terheli a 4 magot, annak ellenére is, hogy a virtuális gépen semmit sem csinálok. Hogyan tudom ezt megoldani?

Előre is köszi a segítséget?
üdv:vgergo

(#1952) Syl válasza vgergo (#1951) üzenetére


Syl
nagyúr

A virtuális gépben futó OS-re fel kell rakni a Guest Additions-t és utána mehet az energiatakarékos beállítások átnézése.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1953) wmati


wmati
addikt

Linux Fedora esetén ezzel hiba üzenttel mit lehet kezdeni ?

RTR3InitEx failed with rc=-1912 (rc=-1912)

The VirtualBox kernel modules do not match this version of VirtualBox. The installation of VirtualBox was apparently not successful. Executing

'/sbin/rcvboxdrv setup'

may correct this. Make sure that you do not mix the OSE version and the PUEL version of VirtualBox.

where: supR3HardenedMainInitRuntime what: 4 VERR_VM_DRIVER_VERSION_MISMATCH (-1912) - The installed support driver doesn't match the version of the user.

/sbin/rcvboxdrv setup próbáltam már semmi változás.

(#1954) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Most jöttem rá, hogy milyen hasznos dolog ez a VirtualBox. Túl bonyolult lett volna magyarázni 4-6 program telepítését, konfigurálását, így megkaptak tőlem mindent feltelepítve egy virtuális gépen.

Egy pályázatra készült egy szoftver amihez ezek kellenek, szóval ez volt a legegyszerűbb mód.

(#1955) Syl válasza DrojDtroll (#1954) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy virtuális gépbe telepített windowshoz külön kell hogy rendelkezz licenccel?! :U
Persze, ha linux a guest OS, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1956) DrojDtroll válasza Syl (#1955) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Linux az os.

Ez is szerintem tovább bonyolítani a dolgot azoknak akiknek küldtem.

(#1957) Rimuru válasza DrojDtroll (#1956) üzenetére


Rimuru
veterán

Valoszinu hogy ez meg mindig konnyebb, felteve hogy bonyolult lenne a tesztkornyezetet beallitgatni. :)
Amugy csak neked ajanlok egy kis jatekot: linux kontener.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1958) DrojDtroll válasza Rimuru (#1957) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm. Eddig nem is hallottam erről a dologról de utána nézek.

(#1959) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával találtam szembe magam, hogy az új Virtualbox-ban nem tudok 64bites oprendszert felrakni. Mi lehet ennek az oka?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1960) DrojDtroll válasza zulu_mester (#1959) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A host gép hány bites?

(#1961) zulu_mester válasza DrojDtroll (#1960) üzenetére


zulu_mester
tag

64 bites Win 8.1-es gépen szeretnék egy 64 bites Ubuntut felhúzni Virtualboxban, de sajna a 32 bites verzió sem akar felkúszni :(

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1962) DrojDtroll válasza zulu_mester (#1961) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mit ir ki?

(#1963) Rimuru válasza zulu_mester (#1961) üzenetére


Rimuru
veterán

Hardveres gyorsitast kapcsold be (biosban szokott lenni).

Vigyázat, csalok!

(#1964) Syl válasza Rimuru (#1963) üzenetére


Syl
nagyúr

A virtualizálásra gondolsz, nem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1965) Rimuru válasza Syl (#1964) üzenetére


Rimuru
veterán

Jaja, faradt vagyok mar. :B :DDD

Vigyázat, csalok!

(#1966) netpeti98 válasza Syl (#1964) üzenetére


netpeti98
addikt

A VBox telepítése után nekem is mindig ez volt a problémám, a bekapcsolt virtualizáció ellenére is. Kell neki egy rendszer újraindítás, és utána már jó lesz.

(#1967) zulu_mester


zulu_mester
tag

Köszi a válaszokat. A rendszer újraindítás megoldotta a problémát. Amúgy meg valami olyasmit írt ki, hogy hardveres problémát észlelt a kernel és emiatt leáll.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1968) Keef_Lee válasza Syl (#1964) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezzel anno én is kínlódtam, mire rájöttem. :)
Érdekes számomra, hogy a biosokban miért nincs ez alapból engedélyezve.

(#1969) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Elkezdtem ismerkedni a VB-szal. Különböző típusra formázott (ntfs, ext) HDD-k vannak a gépben. Win alatt futtatom a VB-ot, abban pedig az openmediavault-ot. Odáig eljutottam már, hogy feltettem az extension packot, hogy majd csatoljam a HDD-ket, de csak az ntfs-t látja. Megoldható a linux alatt formázott HDD felcsatolása?

(#1970) Syl válasza Keef_Lee (#1968) üzenetére


Syl
nagyúr

Még érdekesebb, hogy sok laptop BIOS-ából eleve kihagyták a kapcsolót :W

(#1969) szuszinho

Tudtommal csak olyan partíciót tudsz felcsatolni VBox alá, amit lát a gazda rendszer. De nézelődj a blogomban, írtam cikket a partíció csatolásáról. Igaz én linux alól csatoltam ntfs-t, de hátha a fordított eset is működik.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1971) brd válasza szuszinho (#1969) üzenetére


brd
nagyúr

Egész fizikai meghajtót és csak partíciót is oda tudsz adni a VBox-nak disk-ként. Azt, hogy ezt a Guest hogyan kezeli, nem a VBox dolga. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#1972) szuszinho válasza brd (#1971) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezt értem, csak azt nem tudom egyelőre, hogy az ext HDD-t hogyan tudom csatolni.

(#1973) brd válasza szuszinho (#1972) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem úgy tűnik, még nem egészen. ;) Tök mindegy, hogy milyen rendszer alatt formázott a HDD-d, meg lehet oldani, hogy a VBox úgy lássa az egész disket, mintha a Guest egy fizikai gép lenne, és arra csattintanád rá a fizikai disket.

The only real valuable thing is intuition.

(#1974) szuszinho válasza brd (#1973) üzenetére


szuszinho
őstag

Ok, akkor úgy kérdezem, hogy a win hogy képes felismerni, egy ext-es HDD-t? Majd azután a VB-ban írni-olvasni szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#1975) Visormail válasza szuszinho (#1974) üzenetére


Visormail
addikt

Annak már semmi köze a virtualboxhoz. Ext2Fsd Project

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1976) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

osmc-t (raspberry pi szoft) lehet virtualboxba tenni windows hot-on? (vagy mivel nem arm chip-re van fejlesztve így felejtős?)

Másik kérdésem ettől független. Meg lehet oldani, hogy win 8.1 hoston virtualboxban futó oprendszeren itunes kezelje a gazdagépre usb-re dugott iphone-t?

(#1977) DrojDtroll válasza Keef_Lee (#1976) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az usbt egy az egybe oda lehet adni a virtualis gepnek.

[ Szerkesztve ]

(#1978) Syl válasza Keef_Lee (#1976) üzenetére


Syl
nagyúr

Simán. Én évekig használtam Linux hoston virtuális windowst iPhone és iPad buzerálására. Még a jailbreak is ment így. Csak be kell állítani, hogy az adott eszköz állandóan a virtuális környezeté legyen és akkor nem kell kézzel engedélyezni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1979) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Oracle boxban futtatok xp-t es egy regebbi programhoz at kellene allitanom a datumot korabbira. Azonban par masodperc mulva visszzaall mindig a jora. Az automatikus szinkronizalast kilottem, gondolom a gazdagepet figyeli. Hogy tudnam elerni, hogy maradjon a beallitott datum? Rendszergazda vagyok az xp-n.

Koszonom szepen!

Utanaolvastam, eleg kacifantos, egyelore visszalottem a gazdagepet, igy azt a datumot latja a virtual xp is.

[ Szerkesztve ]

(#1980) bpx válasza Lauda (#1979) üzenetére


bpx
őstag

Egyrészt ay XP-ben ki kellene kikapcsolni az idő automatikus szinkronizálást, gondolom ez volt meg. Ezen kívül, ha a Guest Additions is telepítve van, akkor ahogy írtad, a host géppel szinkronziálja az időt, ezt is ki kellene kapcsolni, a hostról:

[link]

VBoxManage setextradata "VM name" "VBoxInternal/Devices/VMMDev/0/Config/GetHostTimeDisabled" 1

(#1981) Lauda válasza bpx (#1980) üzenetére


Lauda
félisten

Vao, koszonom szepen a segitseget! :R ;)

(#1982) Keef_Lee válasza Syl (#1978) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm nektek, megnézem! :)

(#1983) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Erre az okosságra van valami megoldás?

Friss win10 64bites host-on próbálnék létrehozni új virtuális gépet, VB verzió 5.0.16 r105871. Ma korábban próbáltam elővenni egy régebbi virtuális gépet, 5.0.4 alatt, uezt a hibát dobta. BIOS-ban megnéztem, intel virtualizáció be van kapcsolva.

Ezek alapján próbáltam kilőni az avira vírusirtót (leszedni nem szedtem le), az idézett reg kulcs pedig nem létezik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1984) amdni


amdni
aktív tag

Üdv.

Oracle virtualbox -al feltelepítettem a Linux Mind 17.3 Cinnamon 32 bites verzióját.
Ha engedényezem a 3d gyorsítást, akkor ez a hibaüzenet: " A cinnamon sajnos összeomlott. "

Gyakorolnom kellene a linux kezelését suli miatt, de a sima ubuntu nem tetszik, ez a cinnamon szimpatikus csak nem működik sajnos.

Tudnátok tanácsot adni mit tehetnék hogy működjön?

(#1985) amdni


amdni
aktív tag

Nos a linux mind nem működik, feltettem az ubuntu linux 15.10-est, oracle virtualbox-al,
leírás alapján próbáltam beleintegrálni a cinnamon felületet: Option 1: 12.04 & 14.04 users only:

sudo add-apt-repository ppa:tsvetko.tsvetkov/cinnamon
sudo apt-get update
sudo apt-get install cinnamon

De nem ajánlja fel belépéskor. Most kezdek barátkozni a linuxal, sajna nem értek hozzá, nem tudom mi a gond.

1 14.4-es verzió viszont el sem indul még a telepítő sem oracle vurtualboxal.

Miért van ez hogy a 15-ös simán fut, a 14-es pedig nem is települ?

(#1986) t72killer válasza amdni (#1984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy néz ki, ez az aktuális VB egy bughalmaz. Egy újabb gépen, amin már az 586-os win10 build van, ugyanazt a hibát produkálta, mint amit a #1983-ban írtam. Ráadásul itt már uninstalláltam is az avirát, de az sem segített. Mindezt hivatalosan támogatott windowson:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1987) amdni válasza t72killer (#1986) üzenetére


amdni
aktív tag

Sikerült feltelepíteni, nem állítottam át semmit az alapbeállításokon és így működik.

(#1988) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A virtualbox oldala megszunt, vagy csak most nem elerheto? :R

szerk: az oracle honlapjarol elerheto. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#1989) Lauda


Lauda
félisten

Azt szeretnem meg kerdezni, hogy ha bekapcsolom a 3d gyorsitast, akkor sem fog belenyulni az alap rendszerbe? Azt olvastam a virtualbox user manualban, hogy ilyenkor szuksege van a rendszer fileokra. :F Vagy valamit felreerthettem?

(#1990) brd válasza Lauda (#1989) üzenetére


brd
nagyúr

Csak a virtuális gép OS-ében cserél le DX file-okat (amikor utoljára néztem, így volt), de nem a virtuális gép beállításaiban bekapcsolástól, hanem ha a Guest Additions-t úgy telepíted (itt pipa be).

The only real valuable thing is intuition.

(#1991) Lauda válasza brd (#1990) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper, abban csinalhat amit akar, azert van. Amugy nem telepitettem ezt az opciot, csak nem tudtam, hogy bepipaljam-e a 3D gyorsitast az opcioknal, mert ugy tobb videomemoriat enged tarsitani a virtualis gepnek. :)

(#1992) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a helyieket!

Hosszú évek VMWare-használata után elegem lett az árpolitikájukból, és gondoltam, szintén sok év után ismét teszek egy próbát a VitrualBoxszal.

A problémám a következő:

Win8.1 majd Win10-es hoszt, rajta akár XP, akár Win7 VM. Alap telepítés, csak maga a nyers OS fut + a VB kiegészítő, tehát a VM-re telepített szoftver nem kavarhat be.

A gond az, hogy amint fájlokat másolnék a virtuális gépre (akár copy-paste-tel, akár DnD-pal) pár másodperc után se szó, se beszéd eldobja a virtuális gépet, az egyszerűen eltűnik.

Mit lehetne ezzel kezdeni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1993) koviamy


koviamy
csendes tag

Tervezem, hogy a linuxom alá virtualboxban felrakom a windowsz 10-et. Lehetséges?

(#1994) netpeti98 válasza koviamy (#1993) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen.

(#1995) koviamy válasza netpeti98 (#1994) üzenetére


koviamy
csendes tag

Köszi, de nyugtass meg, hogy aktiválódni is fog (jogtiszta), mert csak akkor van értelme felrakni

(#1996) netpeti98 válasza koviamy (#1995) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha van legális kulcsod, akkor nincs akadálya.

(#1997) Syl válasza netpeti98 (#1996) üzenetére


Syl
nagyúr

Dobozosnál valóban nincs. De nem árt tudni, hogy az OEM verziónak ugyanúgy vannak feltételei, mint fizikai gépnél.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1998) netpeti98 válasza Syl (#1997) üzenetére


netpeti98
addikt

Valóban. Jól emlékszem, hogy minden VM külön HW id? Tehát ahhoz a VM-hez fog kötődni, ahol először aktiválták?

(#1999) koviamy válasza netpeti98 (#1998) üzenetére


koviamy
csendes tag

Igen, ere gondoltam. Mondjuk felrakom a virtualbox alá. Aktiválódik. Utána aztán majd egyszer ha meggondolom magam, közvetlenül winyóra (ugyanazon a gépen) már nem fogom tudni felrakni úgy, hogy azon is aktív legyen? Mert a valóságos gépet veszi alapul, vagy valami fene tudja milyen virtuális paramétereket? Ezt nem akarnám kockáztatni. Jó lenne biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

(#2000) netpeti98 válasza koviamy (#1999) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem a valódi gépet, hanem a virtuálisat fogja minden szempontból. OEM vagy dobozos Win?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.