Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1201) dmc válasza Syl (#1200) üzenetére


dmc
aktív tag

Azért köszönöm!
De lehet majd lesz kérdésem mert az eredeti gépen ott gondolkodom hogy Linux lesz a gazdagépen.
Ahhoz nem igazán értek :D
Majd ha valami van akkor majd sikítok :D

(#1202) bpx válasza dmc (#1201) üzenetére


bpx
őstag

[link]

3. post

"Hi, please check the "Internet Connection Sharing mode" checkbox on the Firewall / Expert settings dialog. That should help."

(#1203) dmc válasza bpx (#1202) üzenetére


dmc
aktív tag

Tök jó :D
Már csak olyan kérdésem lenne hogy a virtuális gépekre valami tűzfalat vagy valami vírusirtót kell telepítenem?
Meg ezzel a tűzfallal nem igen boldogulok :(
Van olyan aki ért az AVAST hoz?

Előre is köszönöm!

(#1204) dmc


dmc
aktív tag

Egy kis gondom lenne WIN 8.1 telepítésnél a Virtuális gépbe és ezt a hibát kapom :

Ez micsoda?
Köszönöm szépen

(#1205) bpx válasza dmc (#1204) üzenetére


bpx
őstag

(#1206) dmc válasza bpx (#1205) üzenetére


dmc
aktív tag

Végig csinálom de ugyan az a hiba jön elő.
Megírtam már kis és nagybetűvel is de semmi :(

(#1207) dmc válasza dmc (#1206) üzenetére


dmc
aktív tag

Közben megoldva
Én voltam a hü..... :D
Köszönöm a segítséget

(#1208) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy Virtual boxban 2 virtuális gép van létrehozva, egyiken Debian7(Linux) másikon Windows7. A Virtualboxban rákattintottam elsőnek az első gépre, konfigurálás, hálózat/ itt a NAT mellé 2. hálókártyának beállítottam egy belső csatolót. A másik gépnél ugyan ezt megcsináltam, csak a NAT-ot cseréltem le belső csatolóra.

Linuuxba beírtam: mcedit /etc/network/interfaces
itt beállítottam eth1 re az ip címet és a netmaskot.
Mentés, kilépés, reboot.

Windows7-be hálózati beállítások, rámentem a helyi kapcsolatra, ipv4 tulajdonságok, csakugyan beállítottam az ip címet valamint az alhálózati maskot. Leokéztam, de valamiért nem akar csatlakozni a hálózathoz.

A cél az lenne hogy a 2 virtuális gép egy hálózatba legyen és az egyikből meg tudjam pingelni a másikat és fordítva.

Valószínűleg kihagytam valami fontos lépést, remélem tud valaki segíteni.
Köszönöm.

(#1209) xyzikeee válasza xyzikeee (#1208) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

a windowsról a pingelés működik, a linuxról viszont nem.

(#1210) Syl válasza xyzikeee (#1209) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek ezt ennyire túlbonyolítani? Én minden virtuális gépbe bridged hálózatot állítok be, így önálló IP címet kapnak és mindegyik látszik a teljes itthoni hálózaton.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1211) bpx válasza xyzikeee (#1209) üzenetére


bpx
őstag

Az ugye megvan, hogy Windows-on alapbol ugy van a tuzfal beallitva, hogy ne lehessen pingelni a gepet? Ezt rendbe tetted mar?
Az mit jelent, hogy nem akar csatlakozni a halozatba? Pingeles mukodik - akkor azert megiscsak jo, ha tudod a Debian vm-et pingelni.

(#1212) xyzikeee válasza bpx (#1211) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

valami hálózat felderítést kellett a windowsba bekapcsolni és azóta jó, csak vicces volt mert kell egy kis idő neki mire felfogja a dolgokat és utána jó a pingelés, amikor egyből megpróbáltam még rossz volt. (Debianbol).

(#1213) xyzikeee válasza Syl (#1210) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

belső csatolóval tanultuk, az a feladat hogy hozzunk létre VB-ban egy linux szervert + 2 kliens gépet (windows és linux) aztán ezzel kell mókolni, fájlmegosztás, DNS szolgáltatás telepítése, DHCP szolgáltatás telepítése,
Távfelügyelet kialakítása a szerveren, Adatvesztés elleni védekezés szoftveres beállítása, Adatlopás elleni védekezés, jelszóházirend kialakítása, beállítása.... stb.

(#1214) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Sziasztok!
Windows 7 operációs rendszerem van arra telepítettem virtualbox-ot majd letöröltem, és utána a hálózatra való csatlakoztatás után kb 5 percel megszakad az internet.
Azt láttam hogy adapternél létrehozott egy virtual box nevűt de eltávolítás után eltűnt.

Kábeles internetem van, és modem d-link ADSL2+ dsl360r.
Jelenlegi kapcsolat fülön két kapcsolatot ír ki:
"Szélessávú kapcsolat" - Internetelérés (felhasználónév jelszó)
"Nem azonosított hálózat" - Nincs hálózati hozzáférés
Hálózati központnál adapterbeállítások résznél is két rész van:
"Nem azonosított hálózat" - Nincs hálózati hozzáférés alatta szürkével kiírja, hogy (realtek pcie gbe family controller) -->ez meg micsoda?
"Szélessávú kapcsolat" - Internetelérés
Nem azonosított hálózat-nál az állapotnál Küldött 6 843 752 és Fogadott 111 935 665 körüli értékeket ír.
Ha letiltom "Nem azonosított" rész akkor nem is enged internetre csatlakoztatni.
Mindkettőn egy pad ikon van.

(#1215) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Az a baj, hogy nem törölte le a maradék hálózati beállításokat és gondolom ez kavarhat be. :W

(#1216) Syl válasza bbTamas77 (#1215) üzenetére


Syl
nagyúr

Én már többször, több gépen is telepítettem/eltávolítottam a virtualboxot, de még soha nem kavart be a hálózatba. Ez valami vindóz kín lesz. Nincs véletlen a hálózati kártyára bekapcsolva az energiagazdálkodás?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1217) bbTamas77 válasza Syl (#1216) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Kivan kapcsolva az adapternél az energiagazdálkodás, hiba ugyanígy fenáll.

(#1218) vgyuri válasza bbTamas77 (#1214) üzenetére


vgyuri
őstag

Telepítsd fel újra, Virtualbox beállításoknál töröld ki a saját hálózati kártyáját. Ha így működik a neted, akkor uninstall-áld a programot.

(#1219) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok Kedves fórum szakik!
Ezt a kérdést már feltettem és a Win 8 -ból irányítottak ide.
Segítséget szeretnék kérni és a véleményeteket (volna egy jó pár kérdésem nem vagyok vmi agytröszt,) adott a jó öreg laposom HP Compaq 615 Win 8.1 pro rendszeremmel és a D:meghajtóm teljesen üres és néha akadozik a rendszerem,arra gondoltam,hogy felrakok egy virtuálboxot és azon belül valamelyik Oprendszert,ha fel telepítenem mondjuk D:meghajtómra,akkor az még jobban belassítja a 8.1-em ?Ha esetleg nem akkor ezt a virtuálBoxot,hogyan kell telepíteni?,hogyan kell használni? melyik Oprendszert ajánlanátok hozzá?úgyan úgy fogom tudni használni mint pl:egy az-az 1db Oprendszer lenne a gépemen ,gondolok itt arra,hogy böngészés játékok stb stb légyszíves le írná ezt a folyamatot nekem valaki ha lehet A-tól Z-ig
előre is hálásan köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#1220) bpx válasza Kezdő Balázs (#1219) üzenetére


bpx
őstag

Igen, még jobban be fogja lassítani.
Az eddigi operációs rendszeren kívül egy másik is fog még futni izolált környezetben, mintha egy másik számítógép lenne, amihez nyilván még több erőforrás kell a mostaninál is.
Böngészni jó, 3D-s játékra alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1221) Kezdő Balázs válasza bpx (#1220) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Még jobban belassítja :F azért én kíváncsiságból kipróbálnám (én úgygondolom egy próbát megér)böngészésre,mi ennek a menet? olvastam olyat,hogy OSX-et is fel lehet telepíteni,de ti melyik Oprendszert ajánlanátok? az Angol még nem annyira megy ,olyan kellene ami tud magyarul,biztonságos?bármilyen programot tudok majd telepíteni? tudnátok vmi linket adni ahol a telepítés illetve eltávolítása és minden egyéb részletesen le van írva?
köszönöm előre is

Üdv:Balázs

(#1222) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok! feltelepítettem a virtualbox-ot és felszeretném rárakni a OSX 1.0.8.2.-t a kérdésem az lenne,hogy-hogyan kell csinálnom Boot Cd-t az OSX -ról?,hogy virtuálboxban használni tudjam?
előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv:Balázs

(#1223) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Némi segítségre lenne szükségem Win 8.1-et használok ,egykét napja feltelepítettem (kipróbálás képpen )a Virtualboxot és a netről leszedtem hozzá egy virtuális Oprendszert pontosan ezt Niresh's OS X 10.8.2,de mivel nem tudtam telepíteni és kise tudtam próbálni,így hát a programok és szolgáltatások közül töröltem és az msc boot alol is az összes Win 7 -et ja és a C:ről a mappáit,de sajnos minden indításnál elő jön ez:
Ez mitől van ?hogyan tudom ezt megszüntetni? légyszíves aki tud segítsen ,előre is köszönöm szépen. :R

Üdv:Balázs

(#1224) olivera88


olivera88
veterán

Valamiért bekattant a Virtualboxom. :O Egyik rendszert se hajlandó elindítani, pár napja használtam rajta az Androidot akkor még jó volt..Ma meg már egyik rendszert se hajlandó elindítani..Frissítettem újabb verzióra, de továbbra se jó.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1225) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Használ valaki közületek GNS3-at VB-al?
Ha igen akkor klónozott VM-et hogyna lehet belerakni?
Mindig azt írja, hogy 'VirtualBox Machine 'klón neve' seems to not exist, please check'.

Valaki tud ere megoldást?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#1226) férfiállat


férfiállat
tag

Sziasztok az Oracle oldaláról leszedtem a legújabb virtualboxot és feltelepítettem a gépemre mellé a legfrissebb ubuntut beállítom a dolgokat neki elkezdi telepíteni semmi gond végig megy a telepítő kiírja hogy hiba a fájlok másolásakor és hogy indítsam újra a gépet, rákattintok hogy újra indítás erre összeomlik a virtual box. tudnátok segíteni esetleg??

(#1227) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen esélyem van arra, hogy egy Windows Home Server 2011-re telepített Virtualboxos Win7 rendesen kezelje a videókat dxva-val? :U
Előre is köszi a választ!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1228) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Van másik kérdésem is, hátha...ez pedig a következő:
csak teljesítményben, vagy funkciókban is számít-e, hogy a processzor ismeri-e a vt-x, vagy vt-d-t?
Illetve ezek semmit se érnek, ha a chipset nem támogatja a funkciókat?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1229) Visormail válasza Játékos (#1228) üzenetére


Visormail
addikt

Igen funkciókban is számít, nem is minden működik nélküle, pl [link]
Mivel a biosban kell bekapcsolni :) ha nem támogatja nem fog élni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1230) Játékos válasza Visormail (#1229) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1231) v.attis


v.attis
őstag

Nektek megy a win 8.1? Nekem a kezdőképernyő után megáll a telepítés és a számsorok mellett ki írja, hogy indítsam újra. Már mindent kipróbáltam amit a neten találtam, de nem települ.

(#1232) v.attis válasza dmc (#1207) üzenetére


v.attis
őstag

Ja, most találtam meg a hsz-ed. Hogyan oldottad meg?

(#1233) dmc válasza v.attis (#1232) üzenetére


dmc
aktív tag

Úgy ahogy az alattam lévő hozzáoszlásba ajánlották és a videót néztem meg és az alapján csináltam végig

(#1234) v.attis válasza dmc (#1233) üzenetére


v.attis
őstag

Én is végíg csináltam és ez lett így is:

(#1235) dmc válasza v.attis (#1234) üzenetére


dmc
aktív tag

Szerintem nézd meg többször is
Én is kb 5 x néztem meg mire jó lett és fel is ment és működik is.
Nekem is ezeket hozta ki.

(#1236) v.attis válasza dmc (#1235) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem nem megy. Vmware meg simán viszi.

(#1237) olivera88


olivera88
veterán

Ilyen hibát mutat a Virtualbox megnyitáskor.[link] És ezért egyik gép se hajlandó elindulni. :((( Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1238) King Unique


King Unique
titán

A legújabb 4.3.4 verzió win 8 alatt okozott vkinél hibát, mert ma frissítettem, az extension packot is és ilyen hibát dobott, ha el akartam indítani a virtuális gépet (rákerestem a hibakódra, google vmi .xml szerkeztéses bisz-baszt dobott ki rá, de hiábavaló volt) :.. :F

Próbáltam rendszer visszaállítás, nem használt, uninstalláltam (virtuális gép megmaradt), újra felraktam, akkor se volt jó :N , végül leszedtem a francba, virtuális gépet is.
Kérdésem, h a hátramaradt szemetelését C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\ExtensionPacks , C:\Users\King Unique\.VirtualBox és C:\Users\King Unique\VirtualBox VMs törölhetem manuálisan, v maradhat és így rátelepíthetem újra :F

(#1239) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok !

Légyszíves valaki segítsen PLIIZZZ.
Felraktam a Virtuálbox 4.3-at Win 8.1-re az AMD-s Gépemre és az OSX Maverickes-et leszedtem hozzá,Üres volt a D:meghajtóm ,hát rápakoltam ,de sajnos valami miatt nem működik :( :W és ezeket a képeket adja be
Ezt mikor bekapcsolom:
ÉS ezt mikor rá nyomok a start-ra és amikor elindítom és be jön a második kép teljesen lefagy a rendszerem ,semminem mükődik,csak azújra indítás :
Milehet a gond? mit csinálok rosszul?
Légyszíves segítsetek.előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#1240) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Bocsánat a következőt elfelejtettem még megkérdezni,a fent nevezett virtuális Oprendszert ki kell írnom dvd-re,hogy be tudjon bootolni? ,mert valami olyasmit olvastam gogülben és jutubon ,hogy csinálnom kell egy usb-s pendriver-ra egy telepítőt ? Mert ha csak azzal működik sajnos pendriver-om nincs.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#1241) King Unique válasza Kezdő Balázs (#1239) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is csesztek válaszolni, gondolom majd neked is, de azért picit kisegítelek. :)

OSX telepítése PC-re macerás, számtalan buktatója van, virtuális rendszerre is, megfelelő CPU, VGA kell hozzá, olyat is hallottam, h VB / VMware-ben direkt "le is tiltva", h ne lehessen csak úgy használni. De gondolom megfelelő ISO-val orvosolható a probléma (Nem kell kiírni DVD, az normál rendes telepítéshez kell).
Ajánlom figyelmedbe Mac OSX PC-re topicot, ott kérdezz szerintem ez ügyben, ott pontosan választ adnak hibaüzenetre, illetve találsz számtalan jól használható leírást google-ban is: link1, link2.

Másik probléma amit látok, h elég karcsúra választottad az erőforrásokat, 752 MB (1- de inkább 2 GB ajánlott), video memória 6 MB (többet neki, érdemes maxra húzni). :K Meg mi az, h "Wmware Image", vmi már beállított VMware ISO-t szedtél le, akkor azzal próbáld, bár, ha .VDI lehet VB is viszi.

[ Szerkesztve ]

(#1242) Kezdő Balázs válasza King Unique (#1241) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szega !

Köszönöm segítséged válaszodat,köszi a javaslatokat és a linkeket :K megpróbálom ,remélem sikerül .
Kellemes Ünnepeket/7végét ;)

Üdv:Balázs

(#1243) King Unique válasza Kezdő Balázs (#1239) üzenetére


King Unique
titán

+ Nem tudom végül, hogyan sikerül majd felkapatni OSX-et, de ha csak szeretnéd kipróbálni a MAC szerű élményt, akkor jó alternatíva alma helyett a körte, linux alapú Pear OS és sokkal problémamentesebb a telepítése (a kraft ennek is kell azért) . ;)

Neked is ! :K

[ Szerkesztve ]

(#1244) Kezdő Balázs válasza King Unique (#1243) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Figyú még1 kérdés az Osx-et átkell konvertálnom deamon toolsal?

Üdv:Balázs

(#1245) King Unique válasza Kezdő Balázs (#1244) üzenetére


King Unique
titán

Minek kéne :F , megfelelő ISO-t kell leszedni, meg lehet ellene fog hozzá segédprogi (iBoot, Unibeat stb.), de ezek felől OSX topikban érdeklőd.

(#1246) Kezdő Balázs válasza King Unique (#1245) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Oké kösz

Üdv:Balázs

(#1247) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Oracle VM VirtualBox alatt betöltött Win 8.1-hez. Hétfőn lesz számonkérve néhány "alap" művelet, de sajnos egyáltalán nem vagyok képben, ezért merem feltenni itt a kérdésemet, hátha. :) A betöltése, beállítása sikerült, rendesen működik a rendszer.

Valószínűsíthetően ilyen feladatokra számíthatok:
- a gép és a VirtualBox alatt futó rendszer között hálózat kiépítése, majd fájlok másolása
- hálózat megosztás
- lemezkezelés
- processzor kiiktatása

Le tudnátok írni nekem, hogy mit hogyan tudok megoldani? Nem hangzanak nehéz dolgoknak, de gondoltam egyszerűbb itt felvetnem, mint neten kutakodni.

Előre is köszönöm a segítségeket! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1248) King Unique válasza Xantor (#1247) üzenetére


King Unique
titán

Hát kicsit halott a topic, nekem se válaszoltak...szerintem jobban jársz ha neten kutakodsz, főleg, ha fősuli / egyetemi (mérnökinfós?) számonkéréshez kell, találni csomó jól összeszedett leírást. pl.: link1, link2. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1249) bpx válasza Xantor (#1247) üzenetére


bpx
őstag

Ezek azért olyan témák, amelyekre a válasz bőven meghaladja egy fórum hozzászólás kereteit.
A dokumentációban le van írva, vagy vannak olyan leírások, amit előttem linkeltek.

A CPU "kiiktatás" meg csak Linux guesttel megy, Windows-hoz csak hozzáadni lehet: https://www.virtualbox.org/manual/ch09.html#cpuhotplug

(#1248) King Unique: A (#1238)-ban mutatott képen elég egyértelmű a hiba, VT-x kell neki. Azt kellene ellenőrizni, hogy engedélyezve van-e. Hyper-V-t nem engedélyezted?

A kérdéses könyvtárakat egyébként törölheted uninstall után.

(#1250) King Unique válasza bpx (#1249) üzenetére


King Unique
titán

Azóta már újra feltettem és műxik is rendesen (bár ritkán hibaüzenettel leáll VB), pedig noti CPU - Intel B960 2,2 GHz - nem támogatja VT-x -et aszem [link] :N Hyper-V-nél a külön windows szolgáltatásra gondolsz, mert nincs engedélyezve :N , UEFI-ben a "Virtualization..." és VB-ban "PAE/NX" be van kapcsolva.

Amúgy ki akartam próbálni Androidot, be is jött telepítője, de kiválasztva, lefutott vmi parancssor és "kernel panic not syncing attempted to kill idle task" hibaüzenettel újraindult. Ez most VT-x hiánya miatt van, vagy ahogy itt írnak vmit csak beállítás kérdése :F

Illetve a virtuális lemez készítésénél előszördinamikusra tettem Androidot, de nem igazán tetszett neki, fixen tovább jutott, de ott is megakadt fenti hibaüzenetnél.
Helytakarékosság végett (korábbi fixek után) dinamikus lemezzel most egy Linux Mintet és egy XP-t futtatok , kérdésem hogy ez jó-e így, vagy inkább jövőben fixet használjak, mert azzal gyorsabb lesz, kevésbé pörgeti procit, host rendszer lemezhasználatot, v teljesen mindegy :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.