Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1901) Aethelstone válasza half333 (#1900) üzenetére


Aethelstone
addikt

Erre való a full screen, ahogy azt a kedves előttem szóló már említette.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#1902) half333 válasza Aethelstone (#1901) üzenetére


half333
őstag

akkor sem rakja ki maxra,le fel kell scroll-ozni

(#1903) Syl válasza half333 (#1902) üzenetére


Syl
nagyúr

Javaslom egy új virtuális gép "felépítését", mert az a catalist bűvészkedés tuti valamit elqrt a vendég rendszerben. Fel az OS-t, majd rá az integrációs szolgáltatást. És más semmit!
A Host+F kitolja full screen-re és ilyenkor a vendég rendszer automatikusan átáll fullhd-re.
Én két fizikai monitort használok (1920x1080 és 1680x1050) és a virtuális 8.1 hiba nélkül működik két monitoron, full screenben, natív felbontásokban. Még Linux host alatt is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1904) half333 válasza Syl (#1903) üzenetére


half333
őstag

Rendben,és köszi! Megpróbálom

(#1905) cigam


cigam
félisten

Az interneten rákeresve, mindenhol ezt a parncsot ajánlják arra, hogy pendrive "image"-ről bootoljak:
VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename C:\extdisk.vmdk -rawdisk \\.\PhysicalDrive1

De ez csak egy 1kB-os kis fityfenét hoz létre, nem a 8GB-os pendrive képét. Változott vmi, vagy a W10 miatt nem megy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1906) bajaki válasza bajaki (#1883) üzenetére


bajaki
őstag

VirtualBox-szal működött/működik a dolog. :C

(#1907) Syl válasza cigam (#1905) üzenetére


Syl
nagyúr

A createrawwmdk csak egy hard link ami a fizikai eszközre mutat. Vagyis nem image-t használ hanem fizikai eszközt/partíciót. Lásd logoutos írásomat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1908) cigam válasza Syl (#1907) üzenetére


cigam
félisten

Ja hogy ja... Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1909) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Van néhány virtuális gépem, az összes virtuális lemez ugyanazon helyen volt tárolva. A lemezek továbbra is megvannak, de az elérési út módosult, ugyanaz a struktúra, a meghajtó betűjel változott. Hogyan tudom a legfájdalommentesebben átbillenteni a gépeket, hogy úgy működjenek, mint régen?
Gépek tulajdonságainál semmit nem tudok módosítani, médiakezelő is üres, egyik opció sem használható..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1910) Syl válasza A_ScHuLcZ (#1909) üzenetére


Syl
nagyúr

Add hozzá újra. Nem új gépként, hanem már meglévőként: Ctrl + A

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1911) A_ScHuLcZ válasza Syl (#1910) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Erre nem is gondoltam, köszönöm! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1912) zetecR válasza bajaki (#1906) üzenetére


zetecR
addikt

Mire írtam volna, hogy nekem is így működik a plotterem, már kipróbáltad. :)

Viszont lenne egy kérdés is:
mitől van az, hogy ha fut a VirtulaBox, akkor nem megy el a gép aludni, azaz elmegy, de rögtön felébred.
Mindegy, hogy Running vagy Pause állapotban van. :F

(#1913) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok, mért van az hogy egy VHD-t átteszek d ről - c re, és utána már nem tudom vissza csatolni a VBox-ba, egy adott rendszerhez.

Tárgytalan megoldottam.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#1914) borix


borix
őstag

Windows alatt VirtualBox-ban Linux fut.Megosztott mappára azt írja,hogy nincs jogosultságom a megosztott mappa tartalmának a megtekintésére. :F

(#1915) borix válasza borix (#1914) üzenetére


borix
őstag

Megoldódott a probléma ha valakinek hasonló gondja lenne a megoldás /krisztian.mukli/ hozzászólásában.
[link]

(#1916) half333


half333
őstag

Üdv! A virtual box nem ismeri fel a pendrive-ot,sem a megosztott mappát (Win7). Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1917) borix válasza half333 (#1916) üzenetére


borix
őstag

VirtualBox-ra föltelepítetted az Extension Pack-ot?
A vendég rendszere pedig a Guest Additions (integrációs szolgáltatásokat)?

(#1918) half333 válasza borix (#1917) üzenetére


half333
őstag

Az Extension Pack-ot is és az integrációs szolgáltatásokat is,bár az utóbbit nem a vendéghez telepítettem hanem, a rendszergazdához. Az lehetne a gond?

(#1919) borix válasza half333 (#1918) üzenetére


borix
őstag

Kezdjük az elején mi a főrendszer és mi a vendégrendszer?
Az integrációs szolgáltatásokat a vendég rendszeren belül kell telepíteni a vendég rendszere az Extension Pack-ot pedig magára a virtualbox programra,hogy rendesen működjön.

[ Szerkesztve ]

(#1920) Syl válasza half333 (#1918) üzenetére


Syl
nagyúr

>bár az utóbbit nem a vendéghez telepítettem hanem, a rendszergazdához.

Hogy mit csináltál? :Y
Az Integrációs szolgáltatásokat a futó virtuális rendszerre kell telepíteni, nem a fizikai OS-re!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1921) half333 válasza Syl (#1920) üzenetére


half333
őstag

úgy értettem h van a felhasználóváltás,és ott van a rendszergazda és a vendég profil,ehhez a vendég profilhoz kell feltelepíteni az integrációs dolgokat?

(#1922) Syl válasza half333 (#1921) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem véletlen linkeltem a képet :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1923) borix válasza half333 (#1921) üzenetére


borix
őstag

Windows 7 lesz a vendég rendszer és a videó alatt jól látszik,hogy mit kell csinálni.
0:55-től a lényeg 2:15-ig

Linuxra
2:51-4:14

[ Szerkesztve ]

(#1924) half333


half333
őstag

értem,és köszi,akkor így csináltam ahogy írtátok,de semmi, nem ismeri így sem fel.
az eszközillesztő szoftver telepítése sikertelen volt

(#1925) Syl válasza half333 (#1924) üzenetére


Syl
nagyúr

Te valamit nagyon-nagyon rosszul csinálsz. Már csak azt kellene kitalálni hogy mit :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1926) half333 válasza Syl (#1925) üzenetére


half333
őstag

jó lenne :D

(#1927) borix válasza half333 (#1924) üzenetére


borix
őstag

Virtualbox-ra nem raknak fizikai drivert amit az alap rendszerre telepítenek(hangkártya,videókártya mert ez egy elszigetelt rendszer nem fér hozzá a hardverhez csak a virtuálbox által.
Ezért kell telepíteni a Guest Additions (integrációs szolgáltatásokat) az tartalmazza az összes drivert ami neki kell.
(ha a a proci tudja a (vt-d)-t abban az esetben nem tudom de ebbe ne menjünk bele)

Ezért a vendég rendszernél nem kell az eszköz kezelővel bűvészkedni mert az eszköz kezelő a virtualbox beállításai ott tudsz hozzáadni pl pendrive-ot

gyorstalpaló

(#1928) half333 válasza borix (#1927) üzenetére


half333
őstag

köszi szépen!

(#1929) dragon1993


dragon1993
őstag

Egy érdekes problémába ütköztem.
Fent van egy Kali a VirtualBox alatt a képemen az tökéletesen felismeri a TL-WN722N-t.
Kiexportáltam majd beimportáltam a gépet a laptopon lévő VirtualBOX-ra de ott egyszerűen nem ismeri fel.
Próbáltam feltenni a kiegészítő packot az sem segített.

(#1930) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok segítség!!
Win 8.1 és 2012 szeretnék feltolni de nem engedi ezzel az üzivel vág fejbe! Win 8 as az alaprendszer.
Rendszergazdai tanfolyamon szeretném gyakorolni a dolgokat de így nem fog menni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1931) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!

Ide is felrakom hátha virtualbox oldalról van lehetőség:

Következő problémára keresem a választ:

Környezet:

Adott egy linux host, és egy Virtuabox alatt futó Win7.
A virtualboxban 3 hálókártya létrehozva.
1. Host-only (a linux erőforrása csak ide van megosztva)
2. Bridge 1 – a wifire állítva
3. Bridge 2 – a LAN-ra álltva
A külső elérés azért kell, mert a Win állandó VPN kapcsolatban van egy szerverrel és ez NAT-on keresztül nem oldható meg.

A kérdés szempontjából ez nem is lényeges, csak magyarázatként van a képhez.

Szóval ha elindítom a wint akár nulláról, akár a virtualbox gyors kilépéséből (sleep) a hálózat mindig egy új nevet kap (piros téglalap). Nem is a név zavar, hanem az, hogy ilyenkor mindig elfelejti a beállított hálózatfajtát (otthoni-munkahelyi-nyilvános). Nekem nyilvános van alapból beálltva, és azért nem jó másra állítani, mert a host-only és a bridge kártya mást kell hogy kapjon. (otthoni-munkahelyi)

Kérdés: Virtualbox oldalról lehet valamit állítani, hogy ez a „újrascennelés” ne történjen meg?

(#1932) cigam


cigam
félisten

Valami nem smukkol nálam:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1933) margithid


margithid
veterán

Mi a különbség a teljes és a linkelt klón között?
A linkelt klón nem foglal annyi helyet?

(#1934) margithid válasza margithid (#1933) üzenetére


margithid
veterán

The virtual machine 'robi1' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'J:\Users\robert\VirtualBox VMs\robi1\Logs\VBoxHardening.log'.

Ilyen hibát kapok virtualboxnál, akár telepíteni akarok, akár emglévő rendszert indítani.

(#1935) cigam válasza margithid (#1934) üzenetére


cigam
félisten

Na és mi van a log fájlban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1936) margithid válasza cigam (#1935) üzenetére


margithid
veterán

Újratelepítettem, msot elindult, nagyon remélem menni is fog!

A linkelt klón/teljes klónohz mit tudsz modani?

[ Szerkesztve ]

(#1937) Rimuru válasza margithid (#1933) üzenetére


Rimuru
veterán

Teljes klon ahogy a neveben is benne van mindent lemasol, linkelt klonnal pedig keszul egy allapotkep a virtualis rendszerrol, ez lesz az alapja a regi es az uj rendszernek is, viszont ezutan 2 kulon branch lesz eletben.
Kicsit erthetobb legyen, egy peldat mondok.
1. Fajlt (eredeti virtualis gep) - itt elkeszited a linkelt klont akkor ez nem valtozik tobbet, letrejott 2. es 3. fajl
2. az eredeti gep ebbe menti az uj valtozasokat
3. a klonozott gep ide menti az uj virtualis rendszer valtozasait.
Teljes klon pedig olyan mintha 1. fajlt teljesen lemasolnad mashova, ertelemszeruen ez tobb helyet foglal.
Ertheto lett igy? :B

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1938) margithid válasza Rimuru (#1937) üzenetére


margithid
veterán

Gyarkolatba derül ki:)
Nekem tárhelyhiányom van, és igy ki kell próbáljam a linkelt klónt...

(#1939) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Régóta használok VirtualBox alatt XP-t nagy megelégedéssel. Ma viszont hibát dobott, egyszerűen nem akarta betölteni az XP-t. Korábban ilyenkor újraindítottam a laptopom és minden rendbe jött. Most viszont nem.

Eltávolítottam a gépet, gondoltam újra hozzáadom, hátha. Korábban ez is oldott már meg hibát. Most elindul az XP és előjönnek a parancssoros, meg csökkentett mód meg legutóbbi helyes működés stb. indítási lehetőségek. Akármelyiket választom, egy alulvonást látok a fekete ablakban, ami nem is villog, szerintem megfagyott és ennyi.

Mi lehet ez? Van valami tippetek? Hozzak létre egy teljesen új virtuális lemezt és telepítsem újra az XP-t? Ezt nem akarnám ...

Megköszönök bármilyen jellegű segítséget!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1940) Syl válasza tylerddd (#1939) üzenetére


Syl
nagyúr

>Eltávolítottam a gépet, gondoltam újra hozzáadom

Olyat próbáltál, hogy új gépet építesz, meglévő hdd fájllal? Mondjuk ezzel megváltozik a machine id és újra kell aktiválni a windowst :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1941) tylerddd válasza Syl (#1940) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy már meglévő .vdi fájlt adnék hozzá újként, de ezzel jelentkezik a fent leírt hiba.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1942) Syl válasza tylerddd (#1941) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet megsérült a vdi-ben az XP fájlrendszere.
Ötleteim:
- Gépben benne az XP-s vdi, hozzácsatolsz egy XP ISO-t, arról bebootolod a gépet és fixboot, fixmbr, javítás stb.
- Gépben benne az XP-s vdi, hozzácsatolsz egy linuxos ISO-t (pl. ubuntu), arról bebootolod a gépet és megnézed az XP-s fájlokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1943) tylerddd válasza Syl (#1942) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, megpróbálom!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1944) tylerddd válasza Syl (#1942) üzenetére


tylerddd
veterán

Mégis újra kellett telepítenem az XP-t, nem tudtam megcsinálni. Most működik, viszont a 2010-es Office nem megy fel, ami korábban rajta volt. Telepítés végén, amikor az állapotjelző végigmegy, kiírja, h a telepítő hibát érzékelt és nem fejezi be. Tisztaszoftveres a cucc, nem tudom, h ennek van-e jelentősége?! Korábban is ezt használtam ... :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1945) Syl válasza tylerddd (#1944) üzenetére


Syl
nagyúr

Office-hoz nem értek, ilyet nem használok. De nem lehet hogy hiányol valami frissítést, ami régebben rajta volt az XP-n? Mellesleg az XP-re feltetted az Guest Additions-t?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1946) tylerddd válasza Syl (#1945) üzenetére


tylerddd
veterán

Elvileg egy olyan XP van fenn, amiben benne van az összes frissítés. Korábban ugyanígy, ugyanez volt feltéve és működött.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1947) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Elfogyott a helyem a virtuális disken. (Gazda win 8.1 és Linux Mint van benne, de ez gondolom mindegy.)
Dinamikusra lett létrehozva anno a vdi. Most növelni szeretném, azt megtaláltam, hogy parancssorból is lehet, de nem egyértelmű, amit írnak.
21 giga lenen az új méret.
Ezeket találtam példának:
1, VBoxManage.exe modifyhd Appliance-disk1.vdi –resize 12000
2, VBoxManage.exe modifyhd "C:/Users/.../VirtualBox VMs/.../<neve>.vdi" --resize <új méret - MB>
3, vboxmanage.exe 30000 modifyhd-resize "D: \ VirtualBox \A Windows 8.1 Preview.vdi "

Most akkor előtte van az új méret a vdi fájlnak a parancssorban vagy utána?
A resize kapcsoló előtt egy vagy "minusz" van?

Én így gondolom kiadni a promptnál a win8.1-ben:
VBoxManage.exe modifyhd "E:/Virtual_gepek/Linux Mint/Linux Mint.vdi" -resize 21504

Jó lesz?

(#1948) bpx válasza Keef_Lee (#1947) üzenetére


bpx
őstag

Jó, de --resize, két kötőjellel. De egyébként beírod csak azt, hogy "vboxmanage modifyhd", és kiírja hogyan lehet paraméterezni.

(#1949) Keef_Lee válasza bpx (#1948) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz! Meg is csináltam, de annyi rossz volt abban, amit írtam, hogy per helyett windowsos visszaper (AL+92) kell. :)
A VBox mutatja is a tárolónál, hogy 21 Giga lett, aztán elindítva a Linuxot, az továbbra is 15 gigásnak látja, remélhetőleg mivel dinamikus, majd hízik, amikor kell.

(#1950) bpx válasza Keef_Lee (#1949) üzenetére


bpx
őstag

Magától nem fog szerintem. Ha ez valami standard LVM-es telepítés, át kellene méretezni a fizikai kötetet (pvresize), meg a logikai kötetet a rajta levő fájlrendszerrel (lvresize -r). A default installok ráadásul partíciót használnak fizikai kötetnek, szóval az egész előtt lehet még azt kell növelni, de nem ismerem a Linux Mintet, nem tudom hogyan települ alapból.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.